Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post Reply
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#1 Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by nlt »

Pozdrav, pošto su teme vezane za izbor fena za kosu veoma stare... da pokrenemo novu

Velika je ponuda različitih proizvođača, prvenstveno je tu rowenta, remington, babyliss itd

Sad na šta obratiti pažnju i kako odabrati pravi fen koji će dugo služiti, cijenom do nekih 100 KM recimo, onda vidim imaju i neke kao profesionalne fenove u frizerlandu, pa so uni možda bolji itd itd
preporuke---
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#2 Re: Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by male_okice »

ja sam skoro kupila philips fen u fisu, bio je oko 45 KM na nekom snizenju, i stvarno se nisam pokajala. ima jak motor, lako se sa njim isfenirati, i ima i opciju hladnog zraka i jos neku dodatnu opciju kad bas feniras za frizuru da je puhanje zraka kontantno isto. i ima onu dzidzu za volument, ali to jos nisam koristila jer imam i previse kose na glavi. :D
uglavnom ja uvijek volim kupiti neku poznatiju marku kad je rijec o tehnici, iz prostog razloga jer je kvalitentije duze traje. zasad imam taj fen od philipsa, imam remington peglu za kosu i njihov stap za lokne, kao dva odvojena uredjaja, i stvarno su ekstra. jednom povuces i to je ispeglano.

peglu sam platila oko 80 KM isto na snizenju u cm-u, a ovaj stap sam dobila na poklon, ne znam koliko je on.

slika fena

Image
Naslovnica
Posts: 27899
Joined: 20/03/2013 15:38

#3 Re: Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by Naslovnica »

nlt wrote:Pozdrav, pošto su teme vezane za izbor fena za kosu veoma stare... da pokrenemo novu

Velika je ponuda različitih proizvođača, prvenstveno je tu rowenta, remington, babyliss itd

Sad na šta obratiti pažnju i kako odabrati pravi fen koji će dugo služiti, cijenom do nekih 100 KM recimo, onda vidim imaju i neke kao profesionalne fenove u frizerlandu, pa so uni možda bolji itd itd
preporuke---
Na Rowenti, plaćenoj stotinjak maraka, ionic, 3 brzine, 3 temperature, folovi-golovi, nakon neke dvije godine otišlo kućište motora, nekakve plastike, uglavnom - baČili ga. I
Eno Phillipsa, od 35KM, radi već nekoliko godina bez problema.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4 Re: Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by channel10 »

Frizerland, gammapiu, 100-120 KM (profesionalni)..
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#5 Re: Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by kica »

ja biram uvijek preko foruma fen

prosli put sam uzeo neki profesionalni za salone 230 EUR, jos me slusa a proslo je 8 godina
Naslovnica
Posts: 27899
Joined: 20/03/2013 15:38

#6 Re: Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by Naslovnica »

kica wrote:ja biram uvijek preko foruma fen

prosli put sam uzeo neki profesionalni za salone 230 EUR, jos me slusa a proslo je 8 godina
450 maraka za kućni fen za kosu?!
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#7 Re: Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by nlt »

uz poruku, pišaj po sirotinji, da prostiš
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#8 Re: Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by kica »

Naslovnica wrote:
kica wrote:ja biram uvijek preko foruma fen

prosli put sam uzeo neki profesionalni za salone 230 EUR, jos me slusa a proslo je 8 godina
450 maraka za kućni fen za kosu?!
Pa da, zena pegla kosu sa njim, profi feniranje, na njeno "peglanje kose" i feniranje u frizerskim sam na njemu ustedio do sad 1.000 KM.

Pored toga ima i PHE motor (Premium High Efficiency), tiho skroz radi - na struji sam ustedio 50tak KM.

RELAX LONGLIFE
Naslovnica
Posts: 27899
Joined: 20/03/2013 15:38

#9 Re: Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by Naslovnica »

kica wrote:
Naslovnica wrote:
kica wrote:ja biram uvijek preko foruma fen

prosli put sam uzeo neki profesionalni za salone 230 EUR, jos me slusa a proslo je 8 godina
450 maraka za kućni fen za kosu?!
Pa da, zena pegla kosu sa njim, profi feniranje, na njeno "peglanje kose" i feniranje u frizerskim sam na njemu ustedio do sad 1.000 KM.

Pored toga ima i PHE motor (Premium High Efficiency), tiho skroz radi - na struji sam ustedio 50tak KM.

RELAX LONGLIFE
:-) :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#10 Re: Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by dječak sa šibicama »

BIRA fen, ima mu 5 godina, kostao 18 maraka.

Ja zadovoljan.
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#11 Re: Fen za kosu, koji odabrati, iskustva...

Post by Klotzina »

Ako zelis profesionalni fen onda frizerland na Dobrinji, cijena dobrog fena je u prosjeku oko 100 KM
Post Reply