Feedback

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1801 Re: Ko je Fikret Hafizović ?

Post by Humljanin »

https://tesanj.net/2015/04/10/herman-da ... editerana/

Sve što smo znali o Francuskoj sada je palo u vodu. :lol:

Tek sam otkrio ovog karikaturistu. Svaka mu cast. :thumbup:
Comanche
Posts: 420
Joined: 05/07/2006 06:39

#1802 Kraj rata u 1. 2. i 3. korpusu

Post by Comanche »

Sta se moglo uraditi u Septembru i Oktobru 1995 u rejonu odgovornosti prvog, drugog, i treceg korpusa. U krajini se oslobadjala Bosna i najbolje jedinice srpske vojske su bile tad u Bosanskoj Krajini pokusavajuci da zaustavi prodor 5 i 7 korpusa.

Da li je 2. korpusa uz pomoc 3. korpusa mogao napasti Doboj ili Majevicu.

Da li je 1. korpus mogao napraviti nesto?
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#1803 Re: Kraj rata u 1. 2. i 3. korpusu

Post by nepoznati988 »

Comanche wrote:Sta se moglo uraditi u Septembru i Oktobru 1995 u rejonu odgovornosti prvog, drugog, i treceg korpusa. U krajini se oslobadjala Bosna i najbolje jedinice srpske vojske su bile tad u Bosanskoj Krajini pokusavajuci da zaustavi prodor 5 i 7 korpusa.

Da li je 2. korpusa uz pomoc 3. korpusa mogao napasti Doboj ili Majevicu.

Da li je 1. korpus mogao napraviti nesto?
mislim da je drugi bio pred dobojem i da bi se ubrzo išlo i na doboj. prvi, teško da je išta mogao.
Comanche
Posts: 420
Joined: 05/07/2006 06:39

#1804 Sta se radilo u 1. 2. i 3. korpusu pred kraj rata

Post by Comanche »

Sta se moglo uraditi u Septembru i Oktobru 1995 u rejonu odgovornosti prvog, drugog, i treceg korpusa. U krajini se oslobadjala Bosna i najbolje jedinice srpske vojske su bile tad u Bosanskoj Krajini pokusavajuci da zaustavi prodor 5 i 7 korpusa kao i (HV i HVO)

Da li je 2. korpusa uz pomoc 3. korpusa mogao osloboditi Doboj ili Majevicu.

Da li je 1. korpus mogao napraviti nesto ?

4. je bio potrosen nakon velikih gubitaka koji su bili rezultat Drekoviceve avanture u Hercegovini.
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#1805 Re: Feedback

Post by nemoj to »

Prvi je izgubio 95.
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#1806 Re: Srebrenica i Podrinje - Arhiv 1992-1995

Post by nemoj to »

Svaki dan se se na stotine njih krece po državi i to oni koji su pravi krivci koji su povukli okidac.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1807 Re: Srebrenica i Podrinje - Arhiv 1992-1995

Post by julisiz es grant »

Otto_13 wrote:Image



Image
Vasićevo suđenje predugo već traje i vjerovatno se neće završiti u idućoj godini. U januaru tek treba da počne dokazni postupak odbrane, a ukupno je pet optuženih.
Vjerujem, ako se bude sudilo po pravu, da će biti proglašen krivim. Samo je šteta što Sud BiH ne može za genocid izreći kaznu veću od 20 godina zatvora.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1808 Re: Feedback

Post by pirpa »

pirpa wrote:Sarajman jesi li slušao ovo :mrgreen:

[/quote]

hajde sto slike nestaju sa "nestabilnih" servera ali sad pocese i klipovi sa youtuba da nestaju :lol:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1809 Re: Feedback

Post by pirpa »

jeste...
samo sto sad ne mogu nikako da nadzem ni na youtubu clip, a bio je na dva/tri razlicita kanala...
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1810 Re: Feedback

Post by pirpa »

tempuser wrote:
pirpa wrote:isto sam pomislio bgmi, nasao se kao uvrijedjena mlada :mrgreen:

nego, zachatavamo temu evo vec dvije stranice bezveze a imamo temu za raglabanje pa bujrum ...feedback-t141481s1850.html
Fakat mi nije bila namjera! Mislio sam da se detalj o oruzarnici u RTV-u uklopio u pricu o snajperima u Sa i ne razumijempotrebu da se nesto dokazuje sirenjem price sa djelomicnom informacijama, al kad je tako i kad te neko dopuni, sto je problem napisati, nisam to znao, fala, zivio, nego odmah prosipati cizniam i flejmati. :?
Baš i ne uklapa nam se priča u temu, jer tema je prvenstveno otvorena za iznošenje detalja o snajperskim djelovanjima ...

Helem nejse...

Izgleda da ti nisi još upoznao našeg PM :mrgreen: PM72 je raja,borac ali je dosta razočaran i ogorčen pa zna ponekad pretjerati, kao mnogi mi na sličnim ratnim temama...

A što se tiče njegove konstataciji da DB nije skoro ni postojao za vrijeme rata...mislio sam se da mu odgovorim ali sam shvatio da će mi biti zajebano sa PM72 ulaziti u diskusiju. :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1811 Re: Feedback

Post by tempuser »

pirpa wrote:
tempuser wrote:
Fakat mi nije bila namjera! Mislio sam da se detalj o oruzarnici u RTV-u uklopio u pricu o snajperima u Sa i ne razumijempotrebu da se nesto dokazuje sirenjem price sa djelomicnom informacijama, al kad je tako i kad te neko dopuni, sto je problem napisati, nisam to znao, fala, zivio, nego odmah prosipati cizniam i flejmati. :?
Baš i ne uklapa nam se priča u temu, jer tema je prvenstveno otvorena za iznošenje detalja o snajperskim djelovanjima ...

Helem nejse...

Izgleda da ti nisi još upoznao našeg PM :mrgreen: PM72 je raja,borac ali je dosta razočaran i ogorčen pa zna ponekad pretjerati, kao mnogi mi na sličnim ratnim temama...

A što se tiče njegove konstataciji da DB nije skoro ni postojao za vrijeme rata...mislio sam se da mu odgovorim ali sam shvatio da će mi biti zajebano sa PM72 ulaziti u diskusiju. :mrgreen:
Moj "doprinos" je bila kratka recenica kad se vec povela prica na tu stranu, bez ikakve potrebe da detaljima ko je mogao i sa kakvim papirom doci do radionice dokazujem koliko znam o tome, a ponesto ocigledno znam, jer to tek nema veze s temom, ali kad se javio neko ko misli da zna sve, ukljucujuci i da li je DB bio ua RTV-u, onda sam s te strane doveo pricu do kraja.
Vjerujem da je PM72 dobar covjek i da je bio dobar borac, ali izgleda ima potrebu da ovdje bas o svemu pokaze koliko zna (da ne ulazim koliko je to detaljno, a koliko povrsno), ja sam njega davno "upoznao" i poznato mi je da olako i s visoka etiketira kad odleti u ofsajd. Zamisli da ja na isti nacin budem cinican o njegovoj upucenosti? Nema smisla...
Tesko je o bilo cemu, a pogtovo o necemu kao sto je DB-a, raspravljati sa covjekom koji stvari postavlja tako da on sve o svemu zna, a to sto ne zna ili se nije desilo ili nije vazno, a pri tome je od izvora informacija bio udaljen onoliko koliko je mogo biti udaljen npr. jedan obicni stanicni policajac.
Tu smo, svi smo radili na istoj stvari i nema potrebe da na osnovu broja postova i pokazivanjem koliko znamo dokazujemo i takmicimo...
Eto toliko...
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1812 Re: Feedback

Post by pirpa »

Dobro.. ipak vidim da si ga 'upoznao' :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1813 Re: Feedback

Post by tempuser »

Sarajmen wrote:Akteri događaja su tvorci historije i imaju pravo da razmišljaju i daju ocjenu historijskog procesa. Imaju i oni što naprđuju o toj materiji, al' to je više demokratsko pravo na mišljenje.
Sve tacno, ali sami sudionoci nisu istorijski proces i otkud nekome pravo da na osnovu procitanog na forumu (gdje svi mozemo pisati da smo tenkove zicom davili) "mjeri" tudji doprinos, nesto halali i etiketira, a meni se vec 2 x to desava od istog "sugovornika"?
Kolicina informacija koju napises na forumu nije nikakvo mjerilo da znas vise ili bolje. Pisi koliko sta znas i onoliko i ono sto mislis da treba da pises na forumu, ako procitas sta pogresno argumentima ispravi i cao. Nema potrebe za nametanjem nekih autoriteta, cinizmom i sujetom.
Eto ja molim da se to postuje.
Fala! :bih:
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#1814 Re: Imran Hosein: Osuda otomanskih zlocina i terora nad krscanima!

Post by emric »

Slučajno sam naišao na neke klipove gdje ovaj izdrkani nazovi šejk govori u korist velikosrpske terorističke demagogije glede historije Bosne i statusa muslimana i pravoslavaca. Zahvaljuje im se što rade na tome da Bosna ne bude dio NATO-a i tako to. Klipovi su kao poruke muslimanima Bosne i obraćanje nekakavom skupu u Banjoj Luci pa je očigledno o čemu se radi.

https://www.youtube.com/watch?v=8OyLnL3gwQU
https://www.youtube.com/watch?v=0yeyCeucH4g

Ovo je jedan fin primjer kako Bošnjaci ne smiju sebi dozvoliti da slušaju kojekakave bradate spodobe i njihove životne savjete. Vjerujte svojim djedovima i očevima, svom evropskom i bosanskom identitetu, čuvajte svoju čistu islamsku vjeru kako se tumači u Bosni i koja je u skladu sa opštim ovozemaljskim uzusima, a budite dobro oprezni sa ovakvim nazovi učenjacima. :thumbup:
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#1815 Re: Imran Hosein: Osuda otomanskih zlocina i terora nad krscanima!

Post by swanfilter »

Nisam primjetio ovu temu do dana danasnjeg, al Woody ... :lol: . Sta kaze, Bosnjak sa dna kace, ima i kjnizicu ARBiH ... Kakav podmetac od ... Da ne kazem ...

Sto se ove arapske spodobe tice, nema se tu sta reci. Kulturoloski ne pripadamo tom djelu svijeta, niti tom narodu. Vjera je nesto drugo i tu sva prica zavrsava ... Arapi su kao i ove nase komsije, uzviseni do drugih i drugacijih. Samo mi i nase, ostali su obicni psi ,,,
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1816 Re: Imran Hosein: Osuda otomanskih zlocina i terora nad krscanima!

Post by insomnia78 »

Pa nije bas da zavrsava. Vjera te povezuje s njima htio ne htio
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1817 Re: Srebrenica i Podrinje - Arhiv 1992-1995

Post by Maraschino »

Otto_13 wrote:
julisiz es grant wrote:Mene brine totalno negiranje zločina genocida i istrebljivanja, pa čak i ubistava samih po sebi. Da je odlučila da je bio genocid, a da Tolimir nije odgovoran za njega (kao što je recimo odlučilo sudsko vijeće u predmetu Blagojević, gdje je potvrđen genocid u Srebrenici, ali nije dokazano da je optuženi bio jedan od počinitelja), ne bih toliko brinuo za presudu Mladiću.
Samo ostaje nada da će ili promijeniti mišljenje, ili biti u manjini kad se bude odlučivalo. Ipak žalbena vijeća imaju puno uvažavanja za prvostepene presude i pobijaju ih samo ako su bile rezultat neispravne primjene prava ili neuvažavanja činjeničnog stanja (iako je bilo i primjera drastično drugačije odluke drugostepenog vijeća, npr. u predmetima Perišić, ili Gotovina, gdje su osude na dugogodišnje kazne zatvora poništene i optuženi oslobođeni..ili su prvostepene kazne zamijenjene mnogo manjim, kao kod Blaškića).
Pa u biti to je to , svodjenjem da je genocid djelo sacice odmetnika ona sama negira da je genocid uopste pocinjen . I sam znas da je nemoguce da genocid pocini sacica odmetnika uvijek to radi citav vojni i drzavni aparat kao sto je slucaj u Srebrenici .Nadam se i ja i vjerujem da ce poceti da gleda cinjenice i dokaze a ne propagandu . Posebna prica je da se negiraju ubistva , deportacije , silovanja sto je ni sam neznam zasnovano na cemu ? Veliki broj masovnih grobnica , cak i snimci egzekucija . Svjedoci koji su prezivjeli masovna pogubljenja ali i oni koji su u njima sudjelovali kao da ih ona nikako nije cula . Ipak vjerujem da ce potvrditi presudu Mladicu , jer nemoguce je i da takav polupismen sudija negira jasne cinjenice!
Veca je opasnost da se sudjenje vraca na pocetak ovako, sve se uzima u razmatranje samo se preispituje visina kazne. Oni ne mogu pobiti sve ono sto je tuzilastvo iznijelo a sud prihvatio.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1818 Re: Imran Hosein: Osuda otomanskih zlocina i terora nad krscanima!

Post by seln »

insomnia78 wrote:Pa nije bas da zavrsava. Vjera te povezuje s njima htio ne htio
Naravno, naravno...
vjera povezuje i ovu dvojicu:

Image

Image

A bogami i ove:

Image

Image
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#1819 Re: Imran Hosein: Osuda otomanskih zlocina i terora nad krscanima!

Post by decembar2017 »

insomnia78 wrote:Pa nije bas da zavrsava. Vjera te povezuje s njima htio ne htio

I tebe tvoja sa Netanjahuom i avigdorom liebermanom.....kada vec spominjemo poveznice i vjeru.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1820 Re: Feedback

Post by insomnia78 »

Kme, kme
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#1821 Re: Feedback

Post by decembar2017 »

insomnia78 wrote:Kme, kme
Pogodila znaci poveznica :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1822 Re: Feedback

Post by insomnia78 »

Izbija iz cipela.
Image
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#1823 Re: Feedback

Post by decembar2017 »

insomnia78 wrote:Izbija iz cipela.
Image
naravno :
In November 2016 Israel’s Supreme Court rejected a petition to reveal details of Israeli defence exports to the former Yugoslavia during the genocide in Bosnia in the 1990s. The court ruled that exposing Israeli involvement in genocide would damage the country’s foreign relations to such an extent that it would outweigh the public interest in knowing that information, and the possible prosecution of those involved.
https://www.middleeastmonitor.com/20170 ... bligation/
otac_makarije
Posts: 363
Joined: 31/08/2014 23:46

#1824 Re: Bosna i Hercegovina (1875-1918)

Post by otac_makarije »

Naslovna strana prvog prevoda kurana
Image

I autor prevoda vojvoda Mićo Ljubibratić

Image
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1825 Re: Bosna i Hercegovina (1875-1918)

Post by seln »

otac_makarije wrote:Naslovna strana prvog prevoda kurana
Image

I autor prevoda vojvoda Mićo Ljubibratić

Image
Onda je ovo posthumno. Ljubibratic je umro 1889.
Post Reply