Feedback

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1601 Re: Feedback

Post by akaunt »

Ša je ba ovo? Sve svirepi ratnici , a vam stra' ih post napisat...
Neka ba ne morate odma za vratove skakat. Fakat mi nije jasan ovaj ulazak u raspravu oko stvari sto nista ne znaci a nema teorije dokazat ili opovrgnut. Jebo Ćelu i vozačku. Eno su Muhu hapsili zbog bicikla u jednosmjernoj. A ko bi mu vjerovo da slucajno nije sacuvo zapisnik? Al ovaj napadački gard , majke mi ko djeca od devet godina.
...Nego Sarajmen napisa "uradjeno je ali nije dovoljno" .... A tebe, ocam'. Pa sta su trebali radir kad se sve znalo istog sekunda. Pa jel i sam Ćelo se hvalio na televiziji. Pa jel bilo trijes svjedoka? Šta se čekalo? Teta iz suda bila na trudničkom pa čekali da....
Niko nije htio kurcem maknut jer je naš ubio njihovog! Zar je teško to preko zuba prebacit? Ma , mislim, tih dana nije sigurno neka novost. Bilo je toga mnogo više nego što znamo. Ja spomenuh porodicu Zec, ne smijem ni pomislit za neka manja mjestašca po zabitima Bosne. Ali činjenica da je poslije tog djela Ćelo napravio munjevitu karijeru je neupitna. SDA se zaklinje u njega, postaje veliki čin u vojsci, sa Alijom je na "jebo te".
Poslije, kad je nestalo svatova za ubijat, Ćelo počinje terorisat Bošnjačko stanovništvo ...i poslije rata. Da ga Keljmendi ne sroka sad bi bio kandidat za Predsjedništvo.
Baš ko što bi se usudi reći da Avdo ne skenja Mušana i Mušan bi se još glave nanoso i još jada nanio. Svi ti koje je sistem "pripazio" poslije su se protiv sistema okrenuli. Vidi Jusuf, vidi Naser.....da ne prelazimo preko Drine gdje je u dlaku ista situacija. Ko bi ba Legiju diro da Legija nije njih? Jes eto briga je bilo tadašnju Srpsku vlast što je Legija po Bosni radio i sto je poslje iste te Srbe o jadu zabavio.....



*a što ga ja znam otegnut u p.m.
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1602 Re: Feedback

Post by akaunt »

Sarajmen wrote:Sjedi, oguli jabuku... :D
Evo me čitav dan u vozu, da nije foruma tačno bi osijedio.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1603 Re: Feedback

Post by Dozer »

Sta kaze...93 uhapsilo Delalica jer je vozio bez vozacke... I kakve veze to uopste ima s Haagom i sudjenjem Seferu..?

Sto se pisanja izvjestaja tice, cijeli MUP je to radio cijeli rat, pa tako i moja jedinica.
Tako da prica o "catama" tu jednostavno ne pije vode. Po tome su cate bili i svi komandanti i komandiri bilo cega.
Pustite se supljiranja ba...

Umjesto suplje, hajde da se Hamzi_sa nadje posao. Eno uputio je apel za pomoc po tom pitanju na temi "Forumasi zaposljavaju".
Last edited by Dozer on 01/03/2018 21:24, edited 1 time in total.
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1604 Re: Feedback

Post by akaunt »

Sarajmen wrote:Hoće to ko ima kosu. Daj nam koju informaciju u vezi slučaja porodice Zec koji pominješ.
Jest to i ti ćelo :lol: Ćelo ćelo dodji mi na sijelo....
Kazes porodica Zec... Klasicna prica. Poklopilo se sve sto treba da se poklopi. Nije naš, bogat... Šta još treba? Sad zavisno od geografskog polozaja moze bit da je:
1.Spremao spiskove Srba za ubit
2.Davao signale da navodi četničku artiljeriju
3.Djelovao subverzivno i pomagao Srbočetničke horde
Elem neise, nije se dobro proveo onaj ko je bio manjina a imo više od milje maraka! Dakle


Dušan Zec bio je desetogodišnjak kada mu je 7. prosinca 1991. pred obiteljskom kućom na Trešnjevci u Zagrebu ubijen otac, Mihajlo Zec (38), a dvanaestogodišnja sestra Aleksandra i mama Marija (36) odvedene na Sljeme gdje su u noći 8. prosinca također ubijene. U kuću im je došlo petero pripadnika pričuvnog sastava Ministarstva unutarnjih poslova: Siniša Rimac, Munib Suljić, Igor Mikola, Nebojša Hodak i Suzana Živanović. Nekoliko dana poslije zločina, policija ih je uhitila i ubojstva su priznali, ali unatoč tome, kao i drugim dokazima, formalno je objašnjenje da zbog proceduralne pogreške nitko nije osuđen. Ni tada ni ikada kasnije...
Ko hoće moze se podrobnije informirati tu: https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/m ... a-20140103
Naravno, ovo shvaćeno kao signal Srbima koji zele da ostanu u Zagrebu i ....tako bi.
Jebeno je jarane bilo bit manjina. Mozda, ovo ti moram reć i ponovit ću sto puta, ja i moja porodica smo stvarno bili poštedjeni neugodnosti. Naravno vazda će bit primitivaca, kao u ostalom i ovdje na forumu, ali meni u Sarajevu do kraja 94 nije bilo ništa drugačije nego mom Kemalu i mom Amiru. Sreća il čudo šta li je? Ili ....ipak sam ja dijete Sarajevskog asfalta.
U sljedećem javljanju ću objasnit šta znači bit dijete Sarajevskog asfalta....
PM72
Posts: 17771
Joined: 30/04/2012 16:54

#1605 Re: Feedback

Post by PM72 »

pa što ode u četnike? Mislim,ako si vidio šta se dešava i šta nam rade...
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1606 Re: Feedback

Post by pirpa »

Dozer wrote:Sta kaze...93 uhapsilo Delalica jer je vozio bez vozacke... I kakve veze to uopste ima s Haagom i sudjenjem Seferu..?

.
Ja sam postirao samo dio izvještaja VB u kojem se spominje hapšenje Čele, a ostatak izvještaja se odnosi na čitavu 9 mtb i zbog toga je korišten u Hagu i ukazivao o ne disciplini vojnika 9 mtb od Sarajeva do Hercegovine...
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1607 Re: Feedback

Post by akaunt »

PM72 wrote:pa što ode u četnike? Mislim,ako si vidio šta se dešava i šta nam rade...
Molim ??? Gdje to odoh ? Šta pričaš ?
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1608 Re: Feedback

Post by pirpa »

Zar ne bi francuska rivijera :mrgreen:
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1609 Re: Feedback

Post by akaunt »

Sarajmen wrote:Pogriješio je u neznanju, Sarajevo-Split-Ankona.

Bene :D
Nje on pogrijesio, ne moze on meni da oprosti ono oko agencije...
A ja sam njemu halalio. Halal Olsum puškomitralješče, ne znam sta drugo da ti kazem. A , sudeći po onom sta pise, mislim čak i da smo se vidjali......
....ako ništa na gradjevini u martu 93 meščini....
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1610 Re: Feedback

Post by akaunt »

pirpa wrote:Zar ne bi francuska rivijera :mrgreen:
Nisi daleko, i sad sam često tamo...ma preko Ankone na slobodnu teritoriju, to je mislio...
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1611 Re: Feedback

Post by Dozer »

Svi mi preletimo tu i tamo za nesto, pogotovo kada se povuku price oko kojekakvih ratnih izvjestaja koje je pisao ko zna ko, i ako su uopste zaista pisani za stvarne dogadjaje, jer do sada smo se nebrojeno puta uvjerili da je masa tih "izjestaja" pisana od strane totalnih diletanata, kao i da je cesto u prilicnoj suprotnosti s realnim stanjem na terenu.

Tako da tu ne treba biti nikakvih ni zamjeranja, a jos manje rasprava ili svadja. Gluposti. Svi znamo ko nas je i kako predvodio u ratu (bar znamo mi koji smo ratovali, a i imali prilike vidjati raznorazne "izvjestaje" o stvarima koje smo osjetili na vlastitoj kozi), pa je besmisleno oko toga se jos i raspravljati.

PM je ratovao, nije sjedio u nekakvom podrumu, i razumijem njegovu frustraciju u potpunosti, jer je imam i ja. I, mislim, da je ima svaki normalan borac koji nema oraha u dzepu i koji je zaista ratovao.

A, ako se pogleda za sta smo ratovali, kao i ko nas danas sve "predvodi" i odlucuje o svemu... Kao i da nas pravih prvoboraca i veterana danas nema ni u jednom mogucem registru JOB-a i UV BiH, cak i pored postojecih clanskih kartica koje imamo, neki cak i s dvocifrenim serijskim brojevima, onda se frustracija moze samo pojavacati kada se pocne pricati o tim stvarima.

Zato, najbolje je te rasprave zaobici.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1612 Re: Feedback

Post by pirpa »

Dozeru tebi svaka čast, realan si čovjek a i tvoji komentari na raznim temama...

Dok se za poluautomatskog ne može reći, čovjek je pun frustracija i voli da se predstavlja kao da je samo on u ratu bio i da je najbolji poznavaoc ratnih desavanje...
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1613 Re: Feedback

Post by Dozer »

Ma nije to to. Cinjenica je da zna puno detalja, sigurno puno vise od nas mnogih koji smo takodjer bili tu u to vrijeme. Jednostavo, pozicija mu je omogucavala da cuje i vidi vise tih pozadinskih radnji od nas koji smo vise vremena provodili po cukama i vukojebinama.

Mozda nacin izrazavanja nekada izgleda napadacki, ali nije ni to to. Poznajem ga vise od 30 godina, vjeruj mi da nije taj tip. I ne branim ga ja ovdje, nego samo kazem kako jeste.
A frustracije...vec rekoh. Vjeruj mi, ja sam vjerovatno daleko frustriraniji od njega po pitanju tih ratnih tema, i likova vezanih za sve to :D

X puta sam do sada rekao da bi Causesku, Staljin i Mao ustali da mi pljescu na ono sto bih ovdje uradio kada bih imao apsolutnu vlast na samo 48h... I vjeruj mi da bih bio i te kako sposoban to i uraditi.
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1614 Re: Feedback

Post by akaunt »

Pustite mi mog Nikoletinu Bursaća inače ću vas sve pobacat u 'ladnu Moraču.
Nego, pade mi na pamet jedan bezvezan dogadjaj. Bili smo nas trojica negdje na Čaršiji, taman izašli iz nekog kombija. Predivan dan Septembar 93. Nije se nešto ni pucalo i kontamo , pošto moramo tu ostavit auto, kuda da idemo kući. Gore je to ona ulica od sebilja sto vodi prema Kovačima kod one pekare na cosku. U sekundi ono ššš... I gruuuuuu!!! Ma nije ni pet metara od nas. Onda ona klasična scena, jesam li ziv, jesam li ranjen i u svakom slucaju trazis mišiju rupu da se zavuceš. Čekaš drugu...čekaš....čekaš....ništa. Dignemo se i bjezte noge posra vas guzica. Niko ni ogreban. Pala iza jedne podzide koja nas je spasila. Sreća prati hrabre.
Elem kad je sve prošlo naravno pricamo izmedju nas i ja iz zajebancije upitam "dokle smo smo dosli" ...ko sa pričom, o čemu smo ono pričali. Ej nas je trojica i svak je imo različitu verziju kako smo stajali i šta smo pričali. A u metru kvadratnom zajedno bili i pričali....
A ne danas, nakon trijes godina da imamo istu priču. Srbin sa Breke i Bošnjak iz Boljakovog ko da su bili u dvije razlicite zemlje. I bez namjere da lazu. A sad uporedite priču Bošnjaka iz Prijedora, Srbina sa Bradine, Hrvata iz Bileće.....
Sve treba uzet u obzir ako hoćeš da shvatiš. A ako nećeš, onda red Alije , red deklaracije, red mudzahedina oli ti ga red salonaca red RAMa, red SANUa pa da vidimo čiji je duzi.

...ej raja, ja stigo kući, odo spavat!
PM72
Posts: 17771
Joined: 30/04/2012 16:54

#1615 Re: Feedback

Post by PM72 »

akaunt wrote:
Sarajmen wrote:Pogriješio je u neznanju, Sarajevo-Split-Ankona.

Bene :D
Nje on pogrijesio, ne moze on meni da oprosti ono oko agencije...
A ja sam njemu halalio. Halal Olsum puškomitralješče, ne znam sta drugo da ti kazem. A , sudeći po onom sta pise, mislim čak i da smo se vidjali......
....ako ništa na gradjevini u martu 93 meščini....
:D :thumbup:
Meščini da sam čitao tvoj post u kome pišeš da si do 1994 bio u armiji a ostatak u VRS,ako to nisi ti onda se izvinjavam,baš ću vidjet ko je to pisao ....
PM72
Posts: 17771
Joined: 30/04/2012 16:54

#1616 Re: Feedback

Post by PM72 »

pirpa wrote:Dozeru tebi svaka čast, realan si čovjek a i tvoji komentari na raznim temama...

Dok se za poluautomatskog ne može reći, čovjek je pun frustracija i voli da se predstavlja kao da je samo on u ratu bio i da je najbolji poznavaoc ratnih desavanje...
šta reći? :zoka:
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1617 Re: Feedback

Post by Dozer »

MoRe i to tako :D
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1618 Re: Feedback

Post by pirpa »

akaunt wrote: Nje on pogrijesio, ne moze on meni da oprosti ono oko agencije...
A ja sam njemu halalio. Halal Olsum puškomitralješče, ne znam sta drugo da ti kazem. A , sudeći po onom sta pise, mislim čak i da smo se vidjali......
....ako ništa na gradjevini u martu 93 meščini....
Pa nikad nije ni priznao da je Juka imao agenciju sa tim imenom i ako postoji snimak sa jukom u kojem sam spominje ime agencije.. :-)
A nema ni jedne ratne teme da se on nije našao da pametuje i da ispravlja ljude u smislu, vjeruj te mojim očima a ne sopstvenom :lol:
PM72
Posts: 17771
Joined: 30/04/2012 16:54

#1619 Re: Feedback

Post by PM72 »

pirpa,
ne tegli me za jezik.Ti imaš stavki pod pojmom "izmišljotina" bar dvije stranice,od onog fočaka što ga gađaše zoljom u titovoj pa do toga da su saobraćajci hapsili Ćelu 1993 što nije imao vozačke,te ona kad je komandant iz Blekinog potoka izviđao po Žuči pa poginuo te nekakav pomoćnik komandanta što ga ubiše pred skupštinom,sve nekakve spletke a nigdje imena,prezimena i datuma...zato me tjeraš da reagujem...
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1620 Re: Feedback

Post by pirpa »

Raspitaj se u državnom tužilaštvu BiH...
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1621 Re: Feedback

Post by akaunt »

Neka ...neka...sabur djeco, sabur....jel nas tako drug Tito učio...
Bolan PM, pa nemoj reć da se ni zajebavat s tobom ne moze. Ja to napiso u smislu ovih blokada puteva pa reko " Jel se moze uvezat boracki staz ako sam bio dvije godine tamo a dvije vamo i jel ja mogu izabrat koje cu puteve blokirat il moram dan sa jednim dan sa drugima" pa bolan barem su Sarajli bile po humoru poznate i sve su nam ubili a ja mislio da je humor osto....
U ostalom znas vrlo dobro jer smo se prije znali dobro ispricat na forumu. Al nema veze, danas mi je dan usran od jutros pa se cujemo veceras.
PM72
Posts: 17771
Joined: 30/04/2012 16:54

#1622 Re: Feedback

Post by PM72 »

akaunt wrote:Neka ...neka...sabur djeco, sabur....jel nas tako drug Tito učio...
Bolan PM, pa nemoj reć da se ni zajebavat s tobom ne moze. Ja to napiso u smislu ovih blokada puteva pa reko " Jel se moze uvezat boracki staz ako sam bio dvije godine tamo a dvije vamo i jel ja mogu izabrat koje cu puteve blokirat il moram dan sa jednim dan sa drugima" pa bolan barem su Sarajli bile po humoru poznate i sve su nam ubili a ja mislio da je humor osto....
U ostalom znas vrlo dobro jer smo se prije znali dobro ispricat na forumu. Al nema veze, danas mi je dan usran od jutros pa se cujemo veceras.
znači ipak si pisao... :D
PM72
Posts: 17771
Joined: 30/04/2012 16:54

#1623 Re: Feedback

Post by PM72 »

pirpa wrote:Raspitaj se u državnom tužilaštvu BiH...
hoću vala samo što nisam...šta da im kažem,da si me ti poslao? :-)
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1624 Re: Feedback

Post by akaunt »

PM72 wrote:
akaunt wrote:Neka ...neka...sabur djeco, sabur....jel nas tako drug Tito učio...
Bolan PM, pa nemoj reć da se ni zajebavat s tobom ne moze. Ja to napiso u smislu ovih blokada puteva pa reko " Jel se moze uvezat boracki staz ako sam bio dvije godine tamo a dvije vamo i jel ja mogu izabrat koje cu puteve blokirat il moram dan sa jednim dan sa drugima" pa bolan barem su Sarajli bile po humoru poznate i sve su nam ubili a ja mislio da je humor osto....
U ostalom znas vrlo dobro jer smo se prije znali dobro ispricat na forumu. Al nema veze, danas mi je dan usran od jutros pa se cujemo veceras.
znači ipak si pisao... :D
:? Ti imaš paranormalna dejstva. Bio sam siguran da sam napisao, a evo sad nema.... Najvjerovatnije da je još neko skonto da je zajebancija. :? Al posta nema...
PM72
Posts: 17771
Joined: 30/04/2012 16:54

#1625 Re: Feedback

Post by PM72 »

ništa,moraću uzet blokče i plajvaz,za svakog otvoriti po stranicu pa upisivati...
Post Reply