Feedback

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#1926 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by PM72 »

Aferim patrioto -još na Bajram ovo pisati...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1927 Re: Feedback

Post by 90minut »

Šta kaže smirite rambo valjda si rambo danas ako kazes da bi osvetio voljene kad bi vidio krvnika na ulici.

Dobro ti kaze aferim " patrioto ".
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1928 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Ommadawn »

PM72 wrote:
nivla wrote:valja doci na mjesto gdje si gledao kako ti neko ubija oca, siluje majku, sestru i mirno zaspati kad malo malo sajkace i kokarde paradiraju
Meni nisu jasni ljudi koji se mogu pomiriti sa činjenicom da svakodnevno sreću ljude za koje sigurno znaju da su im silovali ili ubili oca,brata,majku....i da ništa ne poduzimaju.Živio bih za osvetu i ne bih žalio truda,novca i energije samo da ih uklonim sa ovog svijeta.Da mi nedao Bog neko ubije dijete...pobio bi mu sve živo,jebo i moj život ako ću živjeti ko biljka.
Oh đe si Rambo nismo te prepoznali...
Ti bi se svetio? Ti?
Bi moj kurac se ti nešto svetio.
Što ne odeš 10-ak kilometara istočno pa se ne svetiš ako ti je do osvete?
Lako je srat na forumu.
Ne razumijem kako možeš pričati o stvarima o kojima nemaš ni površnog znanja i o situacijama u kojima nisi bio.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1929 Re: Feedback

Post by 90minut »

Pa nisu mu iz istočnog došli pred kucni prag silovali i ubijali.

Halo pricamo o osobi za koju licno znas da ti je odveo porodicu da li ja dobro citam ili je ovo realnost da te neko naziva rambom što kazes da bi ga ubio?

Hajmo ovako da znam licno imenom i prezimenom ko mi je oca ubio otišao bi pred njega u roku 24 sata i onda bi bila dilema šta uraditi može li ovako?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1930 Re: Feedback

Post by Ommadawn »

90minut wrote:Pa nisu mu iz istočnog došli pred kucni prag silovali i ubijali.

Halo pricamo o osobi za koju licno znas da ti je odveo porodicu da li ja dobro citam ili je ovo realnost da te neko naziva rambom što kazes da bi ga ubio?

Hajmo ovako da znam licno imenom i prezimenom ko mi je oca ubio otišao bi pred njega u roku 24 sata i onda bi bila dilema šta uraditi može li ovako?
Ne znaš, ni ti ni on jer niste bili u takvoj situaciji.
I naravno da ću ga zvati Rambo jer da je Rambo bio u Prijedoru, Foči, Višegradu, Trebinju, Doboju, Banja Luci, Ključu skontao bi da ti ljudi nisu bili u prilici “patike, marama oko glave, Raybanke, Jukina raja, Kalaš, jasamvojniksrećemenemetakneće...” i ta furka.
To je stvar psihološkog pritiska kojem su ti ljudi bili izloženi tada i kojem su izloženi danas, naravno oni koji su preživjeli.
Jebote kad pročitam vaše upise, kao scenario za film B-produkcije. I to jako loš film...
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#1931 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by PM72 »

Ommadawn wrote: Oh đe si Rambo nismo te prepoznali...
Ti bi se svetio? Ti?
Bi moj kurac se ti nešto svetio.
Što ne odeš 10-ak kilometara istočno pa se ne svetiš ako ti je do osvete?
Lako je srat na forumu.
Ne razumijem kako možeš pričati o stvarima o kojima nemaš ni površnog znanja i o situacijama u kojima nisi bio.
Rambo ili ne-ja bih tako uradio.Nedao Bog iskusenja ali ja se ne bih mogao pomiriti sa saznanjem da mi je XY ubio oca,brata,dijete i da nastavim zivjeti sa mislju kako ce dobiti kaznu na ”onom svijetu”.Uzecu sam za primjer onog idiota sto zgazi dvije studentice pa se sa babom cereka na sudu...e ne bi ga se cerekao nijedan vise.Pa prodao bi stan i pare odnio kriminalcina da ga ubiju u zatvoru mater svoju jebo a babi bi mu ja presudio.

Licno znam za primjer kad je dijete ubijene osobe iz Njemacke donjela 50 000 DM ,dala osobama iz podzemlja i ubice su zavrsile karijeru.Ako neko nema muda da licno izvrsi osvetu-neka da pare,uglavnom,ima nacina da se dugovi izravnaju.Ne mora voziti novog BMW-a kad dođe na odmor...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1932 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Ommadawn »

PM72 wrote:
Ommadawn wrote: Oh đe si Rambo nismo te prepoznali...
Ti bi se svetio? Ti?
Bi moj kurac se ti nešto svetio.
Što ne odeš 10-ak kilometara istočno pa se ne svetiš ako ti je do osvete?
Lako je srat na forumu.
Ne razumijem kako možeš pričati o stvarima o kojima nemaš ni površnog znanja i o situacijama u kojima nisi bio.
Rambo ili ne-ja bih tako uradio.Nedao Bog iskusenja ali ja se ne bih mogao pomiriti sa saznanjem da mi je XY ubio oca,brata,dijete i da nastavim zivjeti sa mislju kako ce dobiti kaznu na ”onom svijetu”.Uzecu sam za primjer onog idiota sto zgazi dvije studentice pa se sa babom cereka na sudu...e ne bi ga se cerekao nijedan vise.Pa prodao bi stan i pare odnio kriminalcina da ga ubiju u zatvoru mater svoju jebo a babi bi mu ja presudio.

Licno znam za primjer kad je dijete ubijene osobe iz Njemacke donjela 50 000 DM ,dala osobama iz podzemlja i ubice su zavrsile karijeru.Ako neko nema muda da licno izvrsi osvetu-neka da pare,uglavnom,ima nacina da se dugovi izravnaju.Ne mora voziti novog BMW-a kad dođe na odmor...
Znači da ja prodam svoje auto i platim čovjeka da pronađe i likvidira ubice mog djeda i mog amidže?
To će meni donijeti mir?
Da ti odmah kažem - neće.
Plus neću imati sa čim otići do staraca na kafu.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1933 Re: Feedback

Post by 90minut »

A tek sad vidim s kim imam posla jedan od onih pahuljica što na obavezu kaze nece mi to donijeti mir..

Pa što prije nisi napisao Mahatma Gandi to?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1934 Re: Feedback

Post by Ommadawn »

90minut wrote:A tek sad vidim s kim imam posla jedan od onih pahuljica što na obavezu kaze nece mi to donijeti mir..

Pa što prije nisi napisao Mahatma Gandi to?
Imaš ti posla sa puno većim problemima nego sa mnom i bilo kim drugim na ovom forumu što slično misli - pa nisi ništa uradio da se sa tim ljudima suočiš i obračunaš.
Nego kad krene po kurcu - hajmo srati po izbjeglicama iz Istočne Bosne, Krajine, Sandžaklijama, migrantima...
I to na forumu.
De bolan.
Ni ja ne serem Sarajlijama zašto nisu oslobodili Grbavicu, Nedžariće, Ilidžu za vrijeme rata - jer niti sam bio u Sarajevu tada, niti sam vojni strateg.
Pa nemojte ni vi srati nama koji smo preživjeli stvaranje Republike Srpske.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1935 Re: Feedback

Post by 90minut »

Slušaj Mahatma ako znaš ko ti je ubio imenom i prezimenom daljeg clana obitelji da ne pricam bližeg trebaš mu propucati kroz koljena da šepa do kraja života.

Sve ostalo je beskičmenjaštvo za koje se nema opravdanja.

To što ti baljezgaš idi ovom idi onom je neka druga tema koju jedino vojska može riješiti pricamo o imenu i prezimenu.

A pošto vidim da si jedna od osoba koja kaze da ti to nece donijeti mir šta drugo reci osim :run:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1936 Re: Feedback

Post by zateznistub »

Sve go rambo i komandos
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1937 Re: Feedback

Post by 90minut »

Gledaj ponosnih zemljaka kako su humani
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1938 Re: Feedback

Post by Ommadawn »

90minut wrote:Slušaj Mahatma ako znaš ko ti je ubio imenom i prezimenom daljeg clana obitelji da ne pricam bližeg trebaš mu propucati kroz koljena da šepa do kraja života.

Sve ostalo je beskičmenjaštvo za koje se nema opravdanja.

To što ti baljezgaš idi ovom idi onom je neka druga tema koju jedino vojska može riješiti pricamo o imenu i prezimenu.

A pošto vidim da si jedna od osoba koja kaze da ti to nece donijeti mir šta drugo reci osim :run:
E moj decko...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1939 Re: Feedback

Post by zateznistub »

90minut wrote:Gledaj ponosnih zemljaka kako su humani
Kakvih zemljaka? Pojasni
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#1940 Re: Brčko 1991-1996

Post by horkesh »

Sarajmen wrote:Oslobođenje, 10 maj 1993.
Image
Je li ima neki razlog zbog kojeg se već godinama na ovom forumu slike postavljaju na nekim opskurnim portalčićima za hosting slika? Ne prođe ni godina, tih slika više nema.

U čemu je problem s, na primjer, Imgurom, koji postoji godinama, koji je također besplatan i na kojem znam da mogu postaviti slike i očekivati da ih i dalje vidim i nakon godinu dana?
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#1941 Re: Brčko 1991-1996

Post by horkesh »

Sarajmen wrote:Nemam pametan odgovor, osim da je moj hard disk ipak moj hard server, a ne koznakoga. Desetak HD-a se promijenilo od kada sam član foruma, nekoliko računara..bla blabla. Mojim novcen sve plaćeno, niti jedan fening od nekog drugog. Između ostalog i elektronsku arhivu Oslobođenja za period 1992-1994 , svaki broj u pdf-u. Cijena, sitnica...
Nisi me shvatio. Upravo zato što ti, a i drugi, imate vrijedne slike i dokumente je šteta što ih postavljate na dosta nepouzdane portale za dijeljenje slika. Nakon najviše par godina, ako ne i mjeseci ili dana, te slike ponovo postanu nedostupne.

Kad se pregledaju neke teme od prije par godina, nijedne slike više nema. To je šteta i za nas i za vas koji ste postavljali slike/dokumente.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1942 Re: Brčko 1991-1996

Post by 90minut »

horkesh wrote:
Sarajmen wrote:Nemam pametan odgovor, osim da je moj hard disk ipak moj hard server, a ne koznakoga. Desetak HD-a se promijenilo od kada sam član foruma, nekoliko računara..bla blabla. Mojim novcen sve plaćeno, niti jedan fening od nekog drugog. Između ostalog i elektronsku arhivu Oslobođenja za period 1992-1994 , svaki broj u pdf-u. Cijena, sitnica...
Nisi me shvatio. Upravo zato što ti, a i drugi, imate vrijedne slike i dokumente je šteta što ih postavljate na dosta nepouzdane portale za dijeljenje slika. Nakon najviše par godina, ako ne i mjeseci ili dana, te slike ponovo postanu nedostupne.

Kad se pregledaju neke teme od prije par godina, nijedne slike više nema. To je šteta i za nas i za vas koji ste postavljali slike/dokumente.

Mentalitet naš ne gleda se ništa unaprijed. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66157
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1943 Re: Brčko 1991-1996

Post by _BataZiv_0809 »

A lafe jest ti tesko odgovorit na konkretno pitanje. :-)
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#1944 Re: Feedback

Post by Hajvan »

90minut wrote:Slušaj Mahatma ako znaš ko ti je ubio imenom i prezimenom daljeg clana obitelji da ne pricam bližeg trebaš mu propucati kroz koljena da šepa do kraja života.

Sve ostalo je beskičmenjaštvo za koje se nema opravdanja.

To što ti baljezgaš idi ovom idi onom je neka druga tema koju jedino vojska može riješiti pricamo o imenu i prezimenu.

A pošto vidim da si jedna od osoba koja kaze da ti to nece donijeti mir šta drugo reci osim :run:

:thumbup:


ni meni nije jasno
dok sam jos gledao tv tamo nekad davno (dok su rane jos bile krvave), nisam se mogao cudom iscuditi onim majkama, zenma, sestrama tokom komemoracija u Sreberenici…
kroz plac prica: ubilO mi muza, 2 sina, trojcu brace, 4 amidze… a danas vidim ubice hodaju srebrenicom, eno i jedan ko policajac… nek mu allOOh sudi...

…..

cuj to..idi bona zadavi ga vlastitim rukama, potrgaj mu zubima zilu kucavicu ..
dva sina …eeeeee

dvaaa, boktee


kaka si ti spoodoba da ubici ne presudis kad ga ugledas. ma pomagacu, a kamo li ubici

FuJ
niti jedan zabiljezen primjer..
i kaze - ne postuju nas

ko ce vas postovat- MUJE i FATE iz vicOva...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1945 Re: Feedback

Post by 90minut »

Al' ti si RooOmbo

Ma kakva ulica ba i presuđivanje na licu mjesta, sacekaš fino ispred stana kuce i onda se uvjeriš da li imaš što je potrebno da mu izletiš da zabiješ nož u rebro ili ne.

Da ne bi po forumu pricao šta bi kako bi mogu jedino reci da bi se našao iza tog ugla da li bi izašao i zabio nož u rebra to je pitanje.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1946 Re: Brčko 1991-1996

Post by pirpa »

horkesh wrote: Je li ima neki razlog zbog kojeg se već godinama na ovom forumu slike postavljaju na nekim opskurnim portalčićima za hosting slika? Ne prođe ni godina, tih slika više nema.

U čemu je problem s, na primjer, Imgurom, koji postoji godinama, koji je također besplatan i na kojem znam da mogu postaviti slike i očekivati da ih i dalje vidim i nakon godinu dana?
Ma hoce to od nestabilnih portala..čak se zna desiti i sa hard disk,a da nestane pojedina dokumentacija.magicno se sama izbriše.. :mrgreen:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1947 Re: Feedback

Post by Ommadawn »

90minut wrote:Al' ti si RooOmbo

Ma kakva ulica ba i presuđivanje na licu mjesta, sacekaš fino ispred stana kuce i onda se uvjeriš da li imaš što je potrebno da mu izletiš da zabiješ nož u rebro ili ne.

Da ne bi po forumu pricao šta bi kako bi mogu jedino reci da bi se našao iza tog ugla da li bi izašao i zabio nož u rebra to je pitanje.
Momci, previše vi filmova gledate. I to jako loših filmova.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1948 Re: Feedback

Post by Ommadawn »

Hajvan wrote:
90minut wrote:Slušaj Mahatma ako znaš ko ti je ubio imenom i prezimenom daljeg clana obitelji da ne pricam bližeg trebaš mu propucati kroz koljena da šepa do kraja života.

Sve ostalo je beskičmenjaštvo za koje se nema opravdanja.

To što ti baljezgaš idi ovom idi onom je neka druga tema koju jedino vojska može riješiti pricamo o imenu i prezimenu.

A pošto vidim da si jedna od osoba koja kaze da ti to nece donijeti mir šta drugo reci osim :run:

:thumbup:


ni meni nije jasno
dok sam jos gledao tv tamo nekad davno (dok su rane jos bile krvave), nisam se mogao cudom iscuditi onim majkama, zenma, sestrama tokom komemoracija u Sreberenici…
kroz plac prica: ubilO mi muza, 2 sina, trojcu brace, 4 amidze… a danas vidim ubice hodaju srebrenicom, eno i jedan ko policajac… nek mu allOOh sudi...

…..

cuj to..idi bona zadavi ga vlastitim rukama, potrgaj mu zubima zilu kucavicu ..
dva sina …eeeeee

dvaaa, boktee


kaka si ti spoodoba da ubici ne presudis kad ga ugledas. ma pomagacu, a kamo li ubici

FuJ
niti jedan zabiljezen primjer..
i kaze - ne postuju nas

ko ce vas postovat- MUJE i FATE iz vicOva...
Bi li smio sve ovo što si napisao, baš kako si napisao sa onim specifičnim akcentom na AllOh, da lijepo uživo očitaš trojici mojih dobrih jarana iz Srebrenice i Bratunca, kojima su također bližnji pobijeni a oni imali tu sreću da se izvuku kroz ono čime se tako te “patriote” i “heroji” kreću ali u suprotnom pravcu, bez da im fijuče oko glave a nazvano je Marš Mira?
Bi li im smio reći “Propucajte im u koljena, sačekajte u nekom mračnom sokaku”? Onako uživo.
Eto mi smo, baš što kažeš, jade, pičke, Muje i Fate iz vicova, bezmudi, naivci, budale - ti si mašala, Bogom dat,
znaš kako i sve treba, imaš tu sreću da ti niko bližnji nije ubijen na taj način kao nama.
Dođi stani pred nas ili sjedi sa nama kad se drugi put okupimo onako uz piće i mezu, popij ako hoćeš koju, i održi nam bukvicu, onako da se baš zastidimo, ušutimo, gledamo u stranu, spustimo glave ko zadnje pičke.
U pravu si.
Ni za vica više nismo. Ni da nas iko poštuje.
Dođi i reci mom prijatelju iz Kozarca da je šupak jer se ne sveti ljudima koji su mu ubili oca a on sam sa 17 preživio i logor i glad i danas dan budan zoru dočekuje na verandi bez da je oka sklopio.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1949 Re: Feedback

Post by 90minut »

Akcenat je na tome da znaš ime i prezime ne da upadaš u kafanu i redom šiljiš po ljudima mada i to poštujem posebno momka iz Zvornika što je cuo da mu krvnik radi u stanici i on uletio epilog znamo.Bolje i to nego na verandi sjediti i razmišljati o tome naravno veranda i razmišljanje svaki dan je laž koju si izgovorio.

Eno Fahrudin koji je izvucen iz hrpe leševa i spašen ne docekuje jutro otvorenih ociju, a ne on.

Poginuo je i meni otac ranjen zarobljen nikad nije vracen i šta sad?
Da razmišljam cijelu noc da li su mu presudili metkom odma ili su ga mučili prije toga?

I sad da saznam da krvnik živi u istocnom možda ili u Bijeljini šta misliš da je obaveza?

Da kazem živi i pusti druge da žive što je bilo bilo je jel?

Doduše glupa je ovo priča ljudi su umreženi drugacije ili jesi ili nisi ili si u podrumu dok roka ili gledaš kako preko grane potplatiti da pobjegneš.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1950 Re: Feedback

Post by Ommadawn »

90minut wrote:Akcenat je na tome da znaš ime i prezime ne da upadaš u kafanu i redom šiljiš po ljudima mada i to poštujem posebno momka iz Zvornika što je cuo da mu krvnik radi u stanici i on uletio epilog znamo.Bolje i to nego na verandi sjediti i razmišljati o tome naravno veranda i razmišljanje svaki dan je laž koju si izgovorio.

Eno Fahrudin koji je izvucen iz hrpe leševa i spašen ne docekuje jutro otvorenih ociju, a ne on.

Poginuo je i meni otac ranjen zarobljen nikad nije vracen i šta sad?
Da razmišljam cijelu noc da li su mu presudili metkom odma ili su ga mučili prije toga?

I sad da saznam da krvnik živi u istocnom možda ili u Bijeljini šta misliš da je obaveza?

Da kazem živi i pusti druge da žive što je bilo bilo je jel?

Doduše glupa je ovo priča ljudi su umreženi drugacije ili jesi ili nisi ili si u podrumu dok roka ili gledaš kako preko grane potplatiti da pobjegneš.
Aha.
Hajd’ ti za početak lično dođi i reci tim svim ljudima iz Podrinja, okoline Prijedora, Foče štajaznam, sve ovo što si napisao ovdje, i to uživo. Ne preko interneta, sakriven iza ekrana nego baš ono lice u lice. Dođi i očitaj im bukvicu kako treba da se svete svim tim ljudima koji su im pobili najmilije, silovali, maltretirali - reci im šta je njihova obaveza.

I ja nisam nigdje napisao da moj prijatelj svaku noć provede na verandi i budan jutro dočeka.
Smatraš li da će mirniji biti ako ubije nekoga ko mu je ubio oca a njega maltretirao?
Post Reply