Federalni parlament 2018-2022

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#276 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by Hafis »

https://www.slobodna bosna.ba/vijest/98780/masic_sokirao_chovica_sdp_nikome_nece_biti_bosnjachki_partner_u_vlasti.html

MAŠIĆ ŠOKIRAO ČOVIĆA: "SDP nikome neće biti BOŠNJAČKI partner u vlasti"

Imamo i izvješće iz SKB Mostar.
Prema izjavi glasnogovornice SKB Mostar, danas je u ranim jutarnjim satima na Odjel za anesteziju, reanimaciju i intenzivno liječenje zaprimljen D.Č. (1956.) iz Mostara po zanimanju sveučilišni profesor, u izrazito teškom stanju hipovolemijskog urušaja popraćenog akutnim zatajenjem srčano-dišnog sustava.
Po mišljenju liječnika urušaj je nastupio nakon iznenađujuće izjave od strane D.M. (1979.) iz Gračanice, po zanimanju TV voditelj, izrečene u nezavisnom informativno-patrijotskom portalu Bosna, u kontekstu nekih mogućih partnerskih odnosa nepoznate naravi.
Poslije žurnog iznimnog angažmana liječnika stanje bolesnika se stabiliziralo i nalazi se van životne opasnosti.

Za Klix uživo iz suncem okupanog Mostara javla se Hafis Hargijaš
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#277 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by MMM1977 »

Hafis wrote:
putokaz1 wrote:Hrvati traže ono što imaju Srbi
Srbi nedaju ono što imaju jer bi imali ono što Hrvati imaju
A Bošnjaci? Nemoj mi njih zaboravljati...što oni traže?
Normalnu državu?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#278 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by Hafis »

MMM1977 wrote:
Hafis wrote:
putokaz1 wrote:Hrvati traže ono što imaju Srbi
Srbi nedaju ono što imaju jer bi imali ono što Hrvati imaju
A Bošnjaci? Nemoj mi njih zaboravljati...što oni traže?
Normalnu državu?
Pa normalno, isto kao i ova dva druga naroda.
Znači treba samo naći zajedničke modalitete kako doći do nje.

Stvarno sam pametan....mog'o bi me Senad zovnuti na Face da se malo čuje i naš glas. A ne vazda jedni te isti....k'o kad bih ja kući sazivao svoju ekipu da bistrimo o onim drugim.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#279 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by Hafis »

pici wrote:odosHe "legitimni" u opoziciju... uzas sta ova pederskocrvenokmerskoizdajniČka koalicija radi... vezimo zastave i pred parlament... nece proci :bih:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic- ... /181129070
Komšić: DF, SDP i Naša stranka spremni su razgovarati i s HDZ-om o formiranju vlasti

Izgleda da u vas u tom Semizovcu internet slabo vuče uzbrdo pa vam kasne vijesti.

Komšo izgleda ucvik'o :)
Last edited by Hafis on 29/11/2018 14:44, edited 1 time in total.
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#280 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by MMM1977 »

Hafis wrote: Pa normalno, isto kao i ova dva druga naroda.
Znači treba samo naći zajedničke modalitete kako doći do nje.

Stvarno sam pametan....mog'o bi me Senad zovnuti na Face da se malo čuje i naš glas. A ne vazda jedni te isti....k'o kad bih ja kući sazivao svoju ekipu da bistrimo o onim drugim.
Ok hafise ali ovo što hdz radi ne ide u tom pravcu, posebno čovićevo bratimljenje sa dodikom. Moras shvatiti sa i vi i srbi imate alternative (vi puno vise) dok bosnjaci (bolje receno bosanci) te alternative nemaju. Zato ovako grčevita borba.

Ne znam da li je raguž bio iskren 2014. ali bih volio jednog dana vidjeti da hrvati podrze kandidata koji ima platformu kakvu je tada imao raguž.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#281 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by Hafis »

MMM1977 wrote:
Hafis wrote: Pa normalno, isto kao i ova dva druga naroda.
Znači treba samo naći zajedničke modalitete kako doći do nje.

Stvarno sam pametan....mog'o bi me Senad zovnuti na Face da se malo čuje i naš glas. A ne vazda jedni te isti....k'o kad bih ja kući sazivao svoju ekipu da bistrimo o onim drugim.
Ok hafise ali ovo što hdz radi ne ide u tom pravcu, posebno čovićevo bratimljenje sa dodikom.
Kako ne možeš skontati da je Dodik politički odraz mišljenja većine Srba. Jednostavno to se ne može zanemariti i valja nam svima i s takvim.
Pa šta misliš da je netkome ovdje drago što bošnjačkom političkom scenom već 30 godina drma jedan SDA...ej čovječe...SDA...pa takvih ideologija nema prije Stambola,,,pa opet valja živjeti i s takvim.
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#282 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by MMM1977 »

Hafis wrote:
MMM1977 wrote:
Hafis wrote: Pa normalno, isto kao i ova dva druga naroda.
Znači treba samo naći zajedničke modalitete kako doći do nje.

Stvarno sam pametan....mog'o bi me Senad zovnuti na Face da se malo čuje i naš glas. A ne vazda jedni te isti....k'o kad bih ja kući sazivao svoju ekipu da bistrimo o onim drugim.
Ok hafise ali ovo što hdz radi ne ide u tom pravcu, posebno čovićevo bratimljenje sa dodikom.
Kako ne možeš skontati da je Dodik politički odraz mišljenja većine Srba. Jednostavno to se ne može zanemariti i valja nam svima i s takvim.
Pa šta misliš da je netkome ovdje drago što bošnjačkom političkom scenom već 30 godina drma jedan SDA...ej čovječe...SDA...pa takvih ideologija nema prije Stambola,,,pa opet valja živjeti i s takvim.
Hajde sa ostavimo dodika po strani, šta je sa federacijom? Puno toga bi se moglo uraditi na tom nivou i na nivou kantona da ljudima bude bolje.

Plus, ako hrvati, bosnjaci i oni koji su orjentisani ka građanskom društvu imaju isti stav po pitanju opstanka bih, dodik može da ga duva. Ali hdz se priklonio dodiku koji otvoreno zaziva podjelu i sta onda mozes ocekivati nego da se svim silama borimo protiv toga.

I sda je bliza hdz i snsd nego građanskoj opciji, i oni bi najvise zeljeli da svi imamo svoje torove u kojima bi bili neprikosnoveni.

Sda i hdz, tacnije izetbegović i čović, jako zavide dodiku koji je bog i batina u rs. I oni bi htjeli da mogu kao on.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#283 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by pici »

Hafis wrote:
pici wrote:odosHe "legitimni" u opoziciju... uzas sta ova pederskocrvenokmerskoizdajniČka koalicija radi... vezimo zastave i pred parlament... nece proci :bih:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic- ... /181129070
Komšić: DF, SDP i Naša stranka spremni su razgovarati i s HDZ-om o formiranju vlasti

Izgleda da u vas u tom Semizovcu internet slabo vuče uzbrdo pa vam kasne vijesti.

Komšo izgleda ucvik'o :)

jeste to izdali braČu iz SDA :mrgreen: tesko vam se vama su crvenim pederima idete u vlast... ostHe ograjsat na Čabulji
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#284 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by AmiĐa_Idriz »

Morate ih kod Kardinala na molitvu odvesti, sotonizirani pederi, ccc.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#285 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by fosna2014 »

Sad kad se ukaze Sv. Gospa u vidu Lagumdzije. :D
User avatar
512MB
Posts: 10511
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#286 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by 512MB »

Valja dijelit sad legitimne pozicije sa lijevicarima :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#287 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by pici »

Muftije IZ u BiH odgovaraju na napade: Zar smo i mi krivi što je izabran Željko Komšić, a ne Dragan Čović?!

osveta se servira hladna... muftijama crveni karton i onda ukolo s pederkomunjarama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: koji liKovi su ovi Ero Čabuljari :mrgreen:


afizaga od sad ces vako na poso da mi idesH


Image
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#288 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by Hafis »

Džaba trud prčo, zamrla tema.
Hladan tuš na koševskom stadionu...Komšo dao autogol :-?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#289 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by Hafis »

Hajmo ja i ti na onu temu o velikosprsk...HDZ kuhinji.
Vidiš da je spala samo na onu dvojicu-trojicu zidara-nepismenjakovića i vrte se u krug s uvijek istim postovima...k'o inkluzivna nastava :D
Žao mi teme... ondje je nekada bilo tekstova za Nobela :sad:
Last edited by Hafis on 29/11/2018 16:42, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#290 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by BHCluster »

Čabuljari :pisnuo:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#291 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by pici »

Hafis wrote:Džaba trud prčo, zamrla tema.
Hladan tuš na koševskom stadionu...Komšo dao autogol :-?

samo dojte u sarajevo ceka vas nova kolekcija :lol: :lol: :lol: :lol:

Image



kad se osjeti beton to nemresH visHe oČerat i spol bi promjenili a ne samo vjeru i naciju... poselami mi gorana brata srBina :lol: :lol: :lol: :lol: jooo likova isuse dragi
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#292 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by Hafis »

Goran je stvarno vrsni radiolog, i šteta što se odrekao svoje profesije.
Ako ti ne dao bog zatreba MR ili MSCT, ili nekom tvom, uvijek imaš preko reda...stredit će tebi to tvoj Hafis :)
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#293 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by pici »

Hafis wrote:Goran je stvarno vrsni radiolog, i šteta što se odrekao svoje profesije.
Ako ti ne dao bog zatreba MR ili MSCT, ili nekom tvom, uvijek imaš preko reda...stredit će tebi to tvoj Hafis :)
:thumbup: :kiss:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#294 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by kmirsad »

pici wrote:
Muftije IZ u BiH odgovaraju na napade: Zar smo i mi krivi što je izabran Željko Komšić, a ne Dragan Čović?!

osveta se servira hladna... muftijama crveni karton i onda ukolo s pederkomunjarama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: koji liKovi su ovi Ero Čabuljari :mrgreen:


afizaga od sad ces vako na poso da mi idesH


Image
:lol: :lol: :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#295 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by AmiĐa_Idriz »

:lol:
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#296 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by Čudna sorta »

Na TV1 Sabina Čudić, Kaplan i Irfan Čengić...

Nešto razmišljam kakav je to mentalni sklop koji glasa za ovog Kaplana. :-)

Kako je iritantan lik... oni su prekinuli sjednicu jer nešto nije bilo u skladu sa Poslovnikom, a oni su inače čisti dokazani legalisti... :lol:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#297 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by putokaz1 »

Federalni parlament se sastoji od 2 Doma
Bošnjački predstavnički dom imamo
Dom naroda nemamo niti ćemo ga imati
Da li važi pravilo kao i za firme da ako se ne izabere novi direktor direktor se vječno smatra stari pod otkazom,tj pošto je nemoguće izabrati Dom Naroda da li Stari Dom naroda ima vječni mandat kao npr Načelnik Mostara
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#298 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by Capsicum »

Bezveze se i priča o ovim koalicijama dok ne bude riješena saga sa domom naroda. Tek tada će se znati koliko ko ima snage i tek tada se mogu praviti razni dogovori i koalicije. Ove građanske stranke moraju se sada zadati u lobiranje kod stranih ambasada da se izvrši pritisak na CIK da se donese odluka o korištenju popisa iz 1991. Samo to im može dati jaku polugu s kojom možda uspiju skinuti SDA i HDZ na fed. nivou. Jedino tako se može zadati smrtonosni udarac ovim dvjema kriminalnim organizacijama. Sve ostalo je rahat patnja.
User avatar
shbc
Posts: 3322
Joined: 20/07/2012 12:13

#299 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by shbc »

Bilo kakva kombinacija sa svetim trojstvom (SDA, HDZ, SNSD), na bilo kojem nivou, iz bilo kojeg razloga je meni kao glasacu ljevice apsolutno neprihvatljiva. Moze se progutati NiP, NBL, SBB i ostali kao privremeno rjesenje dok se kriminalna, troglava azdaja ne oslabi dovoljno da nisu potrebne siroke koalicije kako bi se nadglasala. Ali koaliranje sa njima? Ni pod razno. I sam odaziv na razgovor mi je katastrofalna odluka, ali i nekako da predjem preko radi "politickog i opceg ljudskog bontona". Medjutim "biti spreman na pregovore, razgovore" ili jos gore zapravo nesto dogovoriti... Nadam se da je u pitanju samo neka losa sala ili politicki manevar da se opuste HDZ i SDA, pa ne zapinju toliko oko primjene popisa iz 2013. U suprotnom, slobodno stavite kljuceve u brave, a meni se sklonite sa puta do prve ambasade koja ce me prihvatiti.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#300 Re: Federalni parlament 2018-2022

Post by pemanapemani »

shbc wrote:Bilo kakva kombinacija sa svetim trojstvom (SDA, HDZ, SNSD), na bilo kojem nivou, iz bilo kojeg razloga je meni kao glasacu ljevice apsolutno neprihvatljiva. Moze se progutati NiP, NBL, SBB i ostali kao privremeno rjesenje dok se kriminalna, troglava azdaja ne oslabi dovoljno da nisu potrebne siroke koalicije kako bi se nadglasala. Ali koaliranje sa njima? Ni pod razno. I sam odaziv na razgovor mi je katastrofalna odluka, ali i nekako da predjem preko radi "politickog i opceg ljudskog bontona". Medjutim "biti spreman na pregovore, razgovore" ili jos gore zapravo nesto dogovoriti... Nadam se da je u pitanju samo neka losa sala ili politicki manevar da se opuste HDZ i SDA, pa ne zapinju toliko oko primjene popisa iz 2013. U suprotnom, slobodno stavite kljuceve u brave, a meni se sklonite sa puta do prve ambasade koja ce me prihvatiti.
:thumbup: :bih:
Locked