Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#4676 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

U dobra ova zanin
Smmajo
Posts: 99
Joined: 03/11/2017 15:29
Location: Bosna i Hercegovina

#4677 Federalna TV (FTV)

Post by Smmajo »

Više slabo da ljudi gledaju FederalnuTV, jel to možda zbog 15 godina emitiranja Vize, 10 godina emitiranja Lud, Zbunjen, Normalan.
Bacite koji komentar sa prijedlogom da li se može popraviti kanal, kako bi vi popravili TV-program i što je tako loš kanal?
Da li FTV zaslužuje pretplatu zajedno sa računom!?
Image
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#4678 Re: Federalna TV (FTV)

Post by Seyfo »

Evo ja prvi nisam gledo FTV deceniju haman, nikad ništa novo, sve reprize i još onaj signal ko pred rat, ništa HD isl.
"Viza za budućnost" je postala sinonim FTV-a, ogadili su nam sve...kad pročitah da je neko provalio u Sivi dom i uništio snimke te serije i da se ne može više reprizirati, reko"hvala Bogu", međutim PAF-satirična vijest. Jesam se razočaro...
Ipak, dobro je što repriziraju LZN one stare epizode jer su kvalitetne,pa ih barem mogu gledati sto puta; npr.na FACE-u one zadnje su užas živi, ne mogu ih gledati duže od 5 min, tačno mi neugodno bude i prebacim kanal. Koji paradoks-stare epizode bolje gledati deseti put nego nove ijednom jer su nove loše.
Gledljiva je Mladenova emisija ako se potrefi termin ali pokasno bude i ove neke srbijanske zabavnog karaktera ali urijetko.
Mimo toga ništa-ostali su zaglavljeni u tamo nekom vremenu iza rata, 96-ta ili 97-a, konkurencija ih potukla do nogu davno.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#4679 Re: Federalna TV (FTV)

Post by rizibizi »

Ma njima ne moze pomoci ni :zdravkocolic: :sretan: To ti je ko kad kupis 'nako kucu na dobrom komadu zemlje.
Smmajo
Posts: 99
Joined: 03/11/2017 15:29
Location: Bosna i Hercegovina

#4680 Re: Federalna TV (FTV)

Post by Smmajo »

Upravu si tu, konkurencija ih je zazidala, ali sjećam se u periodu 2002-2009 tako negdje, oni su bili glavni, te onaj Lud,zbunjen,normalan , pa ona Viza za budućnost, ali otkad dođoše ovi napredniji, oni i dalje puštaju sve isto, puštaju Tesnu kožu i Žikinu dinastiju. Pa nismo u srednjem vijeku jebote. Ne razumijem kako ih nije stid pitati još pare za onakav kanal.
Edit: Bit će to najprije da se tad nije imalo šta gledat... :shock:
Last edited by Smmajo on 14/11/2017 14:12, edited 1 time in total.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#4681 Re: Federalna TV (FTV)

Post by ibi »

Treba dic cijenu pretplate, i utuzit sve koji ne placaju, kao u Hrvatskoj.

Doce i HD kanal i jos super programa.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#4682 Re: Federalna TV (FTV)

Post by Seyfo »

Kod mene u kući je sobna antena riblja kost hvatala FTV, BHT i OBN. Hayat sa snijegom ili nikako. Tada se FTV gledao. Negdje 2003-2004.g., kada se kablovska uvela masovno i postala dostupna svima, tada je FTV odzvonilo. Tad je čovjek mogao uživo vidjeti koliko zaostaje i kako bi to trebalo da izgleda.
Šta uraditi, pojma nemam. Konkurenciju stići je nemoguće, u kvalitet je teško ulagati kad Hrvati hoće kanal na svom jeziku, ne obraćajući pažnju na kvalitet. Čak, činjenica da narodi ex yu mahom govore istim jezikom, omogućila je da kvalitet ispliva
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#4683 Re: Federalna TV (FTV)

Post by Seyfo »

Takođe, negdje pročitah da je Sivi dom "hram repriznog programa". So true
Smmajo
Posts: 99
Joined: 03/11/2017 15:29
Location: Bosna i Hercegovina

#4684 Re: Federalna TV (FTV)

Post by Smmajo »

Ja mislim da je sad ulogu FTV preuzeo N1 i FaceTV..
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#4685 Re: Federalna TV (FTV)

Post by Seyfo »

Mi ne plaćamo ni Face ni N1, to je velika razlika...
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#4686 Re: Federalna TV (FTV)

Post by MOSALJOZE »

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#4687 Re: Federalna TV (FTV)

Post by O'zone »

Smmajo wrote:Više slabo da ljudi gledaju FederalnuTV, jel to možda zbog 15 godina emitiranja Vize, 10 godina emitiranja Lud, Zbunjen, Normalan.
Bacite koji komentar sa prijedlogom da li se može popraviti kanal, kako bi vi popravili TV-program i što je tako loš kanal?
Da li FTV zaslužuje pretplatu zajedno sa računom!?
Image
Pri otvaranju tema povesti računa da li već takva tema postoji na forumu.

Hvala lijepo
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#4688 Re: Federalna TV (FTV)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Seyfo wrote:Mi ne plaćamo ni Face ni N1, to je velika razlika...

pčaća se taksa na posjedovanje tv prijemnika,ne tv pretplata
Smmajo
Posts: 99
Joined: 03/11/2017 15:29
Location: Bosna i Hercegovina

#4689 Re: Federalna TV (FTV)

Post by Smmajo »

O'zone wrote:
Smmajo wrote:Više slabo da ljudi gledaju FederalnuTV, jel to možda zbog 15 godina emitiranja Vize, 10 godina emitiranja Lud, Zbunjen, Normalan.
Bacite koji komentar sa prijedlogom da li se može popraviti kanal, kako bi vi popravili TV-program i što je tako loš kanal?
Da li FTV zaslužuje pretplatu zajedno sa računom!?
Image
Pri otvaranju tema povesti računa da li već takva tema postoji na forumu.

Hvala lijepo
Nema problema, nisam znao
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#4690 Re: Federalna televizija

Post by jefff »

Hocel ta Dubioza odsvirat svoje da ne gledam onu reklamu majku him jebem nafiksanu?
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#4691 Re: Federalna televizija

Post by Cavendish »

od nekih 10-ak utakmica koje se igraju veceras, FTV je izabrala da prenosi Partizan vs YB. Utakmica koja ni pocemu nece biti posebna osim da ce se na njoj gotovo izvjesno velicati presudjeni ratni zlocinac. Nije mi zao onih 7,50 km ali zbog ovakvhih stvari ne treba placati pretplatu.
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#4692 Re: Federalna televizija

Post by isx »

Na BHT, FTV, RTRS Partizan - Young boys. Sutra jebenu košarkašku utakmicu protiv Rusije ne prenosi ni jedan kanal javnog servisa. Pa koji kurac više.
Last edited by isx on 23/11/2017 21:14, edited 2 times in total.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#4693 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

pa na sva 3 kanala imas istu utakmicu. garant su kao javni servis dobili pravo da emituju jednu tekmu. i onda pogodi koju ce.
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#4694 Re: Federalna televizija

Post by Cavendish »

Uredu za RTRS ali ovi naši su problem. Pa bolje brate ugasi svjetlo, smotaj kablove i zacrni ekran. U najgorem slučaju pusti novogodisnju vizu za budućnost, ali nas nemojte brate ovako ponizavati.
User avatar
luckylaka
Posts: 22457
Joined: 15/01/2010 06:28

#4695 Re: Federalna televizija

Post by luckylaka »

Cudno mi jos sto BHt i Ftv ne prenose utakmice srpske lige ...Rad,Obilic :(
User avatar
oldtajmer
Posts: 4997
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#4696 Re: Federalna televizija

Post by oldtajmer »

neki dan placam struju na alipasinom i vidim da kamara ljudi placa preko uplatnice,odjebaju maksimalno rtv taksu
evo bas gledam da ce sportklub prenositi utakmice nase kosarkaske reprezentacije,pa se bas pitam koji qurac uopste placam pretplatu,samo da bi uhljebi u sivom domu imali platu :?
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#4697 Re: Federalna televizija

Post by Krokodajl »

Mene da se pita Federalnu ne bi trebalo ni plaćat jer nije državna televizija, ko ih jebe.

BHRT ok, treba im dat pretplatu od 1 KM, a program BHRT svest samo na program dnevnika i jednu - dvije dijaloške emisije, ostatak programa zacrniti.

Dnevnik u 12:00 i centralni u 19:30, poslije dnevnika demanti, i to je to, dnevnik BHRT kao stav države BiH, to je što po zakonu TV mora da uradi, informiše ljude o zbivanjima u svijetu.

Jedna dijaloška emisija, max 1h trajanja, dva put sedmično, eto nek vodi Duška, nek dovode uhljebe i razglabaju o javno političkim temama.

I kada su izbori nek predstavljaju stranke.

Za ostalo sve postoje komercijalne televizije.

Znači 1KM pretplata, 20 zaposlenih, 1 studio, kad je dijaloška miči enterijer namještaj za dnevnik i to je to, šta ima 1 000 000 ljdui radit na RTV servisu i prikazivat filmove iz 60 ih bilo kome više---
User avatar
Adriatic
Posts: 3391
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#4698 Re: Federalna televizija

Post by Adriatic »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Adriatic wrote:
bombašica wrote:Prvi put ovog stoljeća/vijeka pogledah FTV dnevnik i onako ostadoh iznenadjena. Sjećam se da su ranije spikeri isključivo koristili zapadnu varijantu i uvijek govorili "specijalizirati", "rezultirati", većeras spikerka Aida Mujan koristi izraze "specijalizovati", "rezultovati". Nešto se desilo u "federalnom" dijelu Sivog doma? :roll: P.S. Da se razumijemo, ne smeta mi ni jedna ni druga varijanta, ali ovo samo onako usput upratih.
Aida je još jedina koja govori jezikom sa ovog područja.
Sit sam više hrvaštine na ovoj jadnoj TV.
Jebali ih i "plaća" i "gledatelji".

ali placa i gledatelji su rijeci jednog od ravnopravnih jezika u ovoj drzavi
Čak i kad bi prihvatili tu logiku, onda takvi izrazi mogu biti zastupljeni u programu max 50%.
A znamo da se to nameće i da više na ovoj TV ne možeš čuti jezik kojim priča ogromna većina ljudi na ovom prostoru a njima je prije svega taj program i namijenjen.
A da ne govorim tek ko plaća pretplatu a ko ne.
Siguran sam da ovi koji na silu govore "plaća" i "gledatelji" redovno plaćaju pretplatu. :izet:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4699 Re: Federalna televizija

Post by Truba »

teraju bošnjaka pričati hrvatski s ćiriličnim potpisima priloga
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#4700 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

Adriatic wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Adriatic wrote:Prvi put ovog stoljeća/vijeka pogledah FTV dnevnik i onako ostadoh iznenadjena. Sjećam se da su ranije spikeri isključivo koristili zapadnu varijantu i uvijek govorili "specijalizirati", "rezultirati", većeras spikerka Aida Mujan koristi izraze "specijalizovati", "rezultovati". Nešto se desilo u "federalnom" dijelu Sivog doma? :roll: P.S. Da se razumijemo, ne smeta mi ni jedna ni druga varijanta, ali ovo samo onako usput upratih.
Aida je još jedina koja govori jezikom sa ovog područja.
Sit sam više hrvaštine na ovoj jadnoj TV.
Jebali ih i "plaća" i "gledatelji".

ali placa i gledatelji su rijeci jednog od ravnopravnih jezika u ovoj drzavi
Čak i kad bi prihvatili tu logiku, onda takvi izrazi mogu biti zastupljeni u programu max 50%.
A znamo da se to nameće i da više na ovoj TV ne možeš čuti jezik kojim priča ogromna većina ljudi na ovom prostoru a njima je prije svega taj program i namijenjen.
A da ne govorim tek ko plaća pretplatu a ko ne.
Siguran sam da ovi koji na silu govore "plaća" i "gledatelji" redovno plaćaju pretplatu. :izet:[/quote]


nista,onda shodno procentu onih koji plaćaju tv taksu treba tim procentima koristiti jezike tih naroda

to sto ti mislis da neko na silu govori plaća je tvoja stvar,postoje osobe koje u školi uce taj jezik pa onda i koriste te riječi,kako tebi smeta plaća i gledatelj na FTV možda nekom smeta i lahko,kahva,mahrama i slične riječi koje su riječi jednog ravnopravnog jezika u ovoj državi,ali jbg,to je tako,imamo tri naroda,tri jezika
Post Reply