Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#26 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Adriatic
Sada ispadoh da sam radio za FTV :lol: :lol: :lol: :lol:
Ovdje ako imaš kritiku automatski si zaposlenik ili bivši ili šta ti znam
Pozitivno? pa ako ti ono nazivaš pozitivnim ja stvarno nemam riječi
Da u Dnevniku postoje rubrike tipa Nisvet Džanko
Mislim pozitivno itekako treba pohvaliti ali brate kada nešto ne valja onda ne valja
privremeni wrote:
StupskaBitanga wrote:Šta nas čeka sutra?
Hoćemo li morati strahovati od Dnevnika FTV
?
Zna li neko, ja ne mogu pohvatati konce, zasto su zapoceli hajku na Lukaca?
Jer su Predrag Kurteš i D.Lukač u svađi i to poprilicnoj
alenali
Posts: 21
Joined: 15/09/2010 22:52

#27 Re: Federalna televizija

Post by alenali »

Subota navecer,udarni termin negdje oko 20.30h na ftv film, i to ne bilo koji, nego "Kozara". Svaka cast partizanskim filmovima,iako su imali propagandnu ili cak demagosku podlogu vladajuceg rezima,to su primjeri prave filmske umjetnosti.Dakle to nije upitno.Ali ja se pitam "PA DO KAD VISE?". Primorani smo placati pretplatu kako bismo gledali film koji smo imali priliku gledati sto puta na istoj televiziji.Jedino sto valja na ftv-u je Aida Delic :razz:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#28 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

otkako je mujanova, ni ona nije ko sto je nekad bila
alenali
Posts: 21
Joined: 15/09/2010 22:52

#29 Re: Federalna televizija

Post by alenali »

karanana wrote:otkako je mujanova, ni ona nije ko sto je nekad bila
Nevoljama nikad kraja :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#30 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

karanana wrote:otkako je mujanova, ni ona nije ko sto je nekad bila
Slažem se
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#31 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

privremeni wrote:
StupskaBitanga wrote:Šta nas čeka sutra?
Hoćemo li morati strahovati od Dnevnika FTV
?
Zna li neko, ja ne mogu pohvatati konce, zasto su zapoceli hajku na Lukaca?
Nacin na koji izvode hajku je strasan, ko u najgorim sagoljevskim vremenima.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#32 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

alenali wrote:Subota navecer,udarni termin negdje oko 20.30h na ftv film, i to ne bilo koji, nego "Kozara". Svaka cast partizanskim filmovima,iako su imali propagandnu ili cak demagosku podlogu vladajuceg rezima,to su primjeri prave filmske umjetnosti.Dakle to nije upitno.Ali ja se pitam "PA DO KAD VISE?". Primorani smo placati pretplatu kako bismo gledali film koji smo imali priliku gledati sto puta na istoj televiziji.Jedino sto valja na ftv-u je Aida Delic :razz:
Hajd sto je i Kozara, ali zasto je to peto gledanje Kozare u godini dana????
U zakonu pise da javne TV moraju imati barem 40% VLASTITOG programa. Ocito je da zbog finansijskih minusa nemaju para da prave vlastiti program i onda ovu Titinu filmsku zaostavstinu i beskonacne reprize "Vize" i "Lud, zbunjen" koriste da na kraju imaju popunjenu potrebnu minutazu.
Za ovo je ponajvise kriv nas, sad prakticno nepostojeci medijski regulator, RAK.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#33 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Za ovo je ponajvise kriv nas, sad prakticno nepostojeci medijski regulator, RAK.
Apsolutno
Pogledaj program Pinka i sve će ti biti jasno
Oni nemaju zakonski dovoljan broj minutaže proizvedne u BiH u prime time
A i FTV je blizu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#34 Re: Federalna televizija

Post by dječak sa šibicama »

Pink nije javna tv, a covjek gore rece da samo javne tv kuce moraju imati 40% programa domace proizvodnje.

Da se razumijemo, ja bi Pink ukinuo veceras, jer ono je totalno zaglupljivanje ionako poprilicno poglupih (nazalost) sirokih narodnih masa.

A FTV je stvarno ocajna tv, ne gledam je skoro nikada, ali dok listam pregled programa na wc-u :D pogledam i sta ima na programu, pa ono je zalosno, 24 put repriziraju Vizu, 16 put repriziraju Lud zbunjen normalan a "Ciklus jugoslovenskog filma" sad stancaju kao "Ciklus partizanskog filma", samo naziv promijenili, a sadrzaj filmova isti :D

I to sve upakovano u jefinu sarenu lazu "borba protiv fasizma". Za to vrijeme Bake gradi vilu na Breci. Izgleda je i njemu kapunulo stagod iz onih crnih tasni i koverti.
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#35 Re: Federalna televizija

Post by ins »

VjecitiStudent wrote:
privremeni wrote:
StupskaBitanga wrote:Šta nas čeka sutra?
Hoćemo li morati strahovati od Dnevnika FTV
?
Zna li neko, ja ne mogu pohvatati konce, zasto su zapoceli hajku na Lukaca?
Nacin na koji izvode hajku je strasan, ko u najgorim sagoljevskim vremenima.
A nevjerovatno je da i u 21. vijeku postoji neko ko misli da ce na ovakava nacin postici cilj! Jad i cemer b.H.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#36 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

dječak sa šibicama
Da tačno Pink nije javna televizija
ali po ZAKONU u terminu od 17-22h MORA imati 75min vlastitog tj programa proizvedenog u BiH
Kada to imaju?
Četvrtkom kada inače kvalitetni ZF traje do sabaha
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#37 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

kapice su im cool
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#38 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

Ako se pitate otkud bas da Stjepan Kljuic bude cesta meta federalnog dnevnika, koji je od zavrsetka rata na margini svega, evo i odgovora:
Stjepan Kljujić, nekadašnji član ratnog predsjedništva BiH izjavio je da je, nakon što je uhapšen tadašnji predsjedavajući Predsjedništva BiH Alija Izetbegović, svaki građanin BiH morao biti uz njega, ali je jedino Lagumdžija rekao: "Druže generale Kukanjac, ja sam slučajno ovdje".
http://** No links **.ba/hronika/ja-sam-zlatko-la ... -prolaznik
FTV nikada u svojoj istoriji nije nize pala!
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#39 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

a napadaju i kljujica?
fuj, fuj!

zaista je ova televizija totalno propala. dovoljno je bilo i prenos utakmice gledati.
ali evo ih u onome sto znaju najbolje: pustanje turskih serija i repriza LZN i vize.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#40 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Ne branim FTV
čak ispada da ih pljujem
Ali HR mediji bruje o ulozi S. Kljuića u aferi zvanoj Sanader na teritoriji BiH
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#41 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

StupskaBitanga wrote:Ne branim FTV
čak ispada da ih pljujem
Ali HR mediji bruje o ulozi S. Kljuića u aferi zvanoj Sanader na teritoriji BiH
nisam to upratio. moze li ukratko sta kazu ili kakav link? nikako ne mogu da zamislim sta je kljujic, koji je ovdje nebitan faktor, mogao da radi kada je u pitanju ova afera. ne branim ga ni ja, ali ne mogu ni da probam pogoditi kako je upeten u to.
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#42 Re: Federalna televizija

Post by Sasvim_Obican »

Boris Bilić - jedini komentator koji prizna da je cijelo poluvrijeme govorio pogrešno ime trenera Villareala, a o stalnom ponavljanju "dijamant" da ne govorim. Čak nam i je dvaput objasnio kako je Marchena dao gol BiH u Valencii. Ljepota jedna ! :run:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#43 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

karanana wrote:
StupskaBitanga wrote:Ne branim FTV
čak ispada da ih pljujem
Ali HR mediji bruje o ulozi S. Kljuića u aferi zvanoj Sanader na teritoriji BiH
nisam to upratio. moze li ukratko sta kazu ili kakav link? nikako ne mogu da zamislim sta je kljujic, koji je ovdje nebitan faktor, mogao da radi kada je u pitanju ova afera. ne branim ga ni ja, ali ne mogu ni da probam pogoditi kako je upeten u to.
IZJAVE SVJEDOKA: Ivo Sanader je sa najboljim prijateljima Mirom Brkićem i Stjepanom Kljujićem zarađivao na alkoholu i struji iz BiH
Ponedjeljak | 17.10.2011.

Prijatelji bivšeg premijera ovih su dana USKOK-u razotkrili kako je tačno Sanader došao do prvog miliona u poslovima na prijelazu iz osamdesetih u rane devedesete. Istražitelji sad utvrđuju mogu li se neki od tih poslova svrstati u ratno profiterstvo.

Splitski ugostitelj Željko Bilić u USKOK-u je svjedočio kako je Sanader, zajedno s najboljim prijateljema Mirom Brkićem i Stjepanom Kljujićem iz BiH, osnovao tvrtku HBH d.o.o. Bilić im je u dva navrata posudio iznos od tadašnjih 100.000 njemačkih maraka, koji mu je vraćen nakon tri mjeseca. Sanader je tim novcem otkupljivao dugove Dalmacijavina i onda preko tvrtki u BiH jeftino nabavljao struju od bosanske Elektroprivrede i prodavao je HEP-u.

"Sanader, Brkić i Kljujić otkupili su sva potraživanja Dalmacijavina prema tvrtkama u Bosni. Model je bio vrlo povoljan za njih. Dalmacijavinu bi isplatili deset posto duga, a onda bi na mjesto vjerovnika nastupali oni, odnosno njihova tvrtka HBH. Tvrtka koja bi dugovala Dalmacijavinu sklopila bi svojevrsnu kompenzaciju, cesiju s Elektroprivredom BiH, ali u cijelom iznosu potraživanja. Sanader je tu struju prodavao HEP-u po redovitoj cijeni. HEP bi uvezenu struju plaćao HBH-u", ispričao je svjedok Bilić.

Bilić je kazao i kako je tvrtka HBH radila na projektu gradnje apartmanskog naselja u Nečujmu na Šolti, a spomenuo je i četiri građevinska projekta u Splitu, prenosi Jutarnji list.

Nabavljao pločice za bazen

Također, o Sanaderovim austrijskim poslovima tijekom 80-ih u USKOK-u je svjedočio i Vladimir Glavica, koji je u to vrijeme radio u tvrtki Konstruktor Maribor, koja je pak surađivala s građevinskom tvrtkom KCBS za koju je radio Sanader. Godine 1989. KCBS je započeo gradnju deset stanova u mjestu Hoch blizu švicarske granice.

"Uloga Ive Sanadera bila je da se bavi posredničkim uslugama. Naprimjer, nabavljao je pločice za bazen, iako po većoj cijeni od ostalih pločica iste firme, koje smo mogli izravno nabaviti... Sanader je sređivao i radne dozvole za ljude koji su radili na tom projektu", ispričao je Glavica.

Stjepan Kljujić je ove tvrdnje opovrgnuo u intervjuu za Slobodnu Dalmaciju koji vam prenosimo u cijelosti

- Istina je da smo početkom devedesetih osnovali tvrtku HBH, Miroslav Brkić, Rade Perković, Ivo Sanader, Jerko Doko i ja. Namjera je bila da se poljoprivredni proizvodi iz BiH plasiraju na dalmatinsko tržište. Organizirao sam jedan sastanak Agrokomerca i dalmatinskih gospodarstvenika u splitskom Brodomerkuru, na kojemu je bio i Fikret Abdić, gdje smo dogovarali plasman BH robe. Kasnije je počeo rat i ta planirana suradnja je propala.

Staro željezo

Istina je da sam za HBH osigurao da dobije neko staro željezo iz tvornice u Zenici i isporuku aluminija za tvornicu u Šibeniku, i to je sav moj angažman u aktivnostima HBH u BiH. Iako sam jedan od osnivača te tvrtke, koja i danas postoji, u njoj nemam ništa. Jedino što sam dobio od te tvrtke, odnosno od njezina vlasnika Miroslava Brkića, jest jedno besplatno ljetovanje na Šolti.

Tvrtka HBH ima u vlasništvu pola otoka Šolte, ali to nije zaradila u BiH. Ivo Sanader se nije mogao obogatiti u ovim poslovima s BiH niti se to može tretirati kao ratno profiterstvo, konstatira Kljujić ističući kako je Sanader očito glavna meta USKOK-a “pa se traže svjedoci pokajnici i u poslovima na kojima Sanader nije profitirao”.

Bivši član ratnog Predsjedništva BiH veli kako su se osnivači HBH posvađali između sebe pa “ne zna tko je i danas u suvlasništvu te tvrtke”.

- Svi ovi miševi, koji su bili oko Sanadera, sad imaju navodne dokaze kako se obogatio. Istina, Sanader se obogatio, ali to nije učinio poslujući s BiH - kaže Kljujić.

No, Miroslav Brkić, vlasnik tvrtke HBH, u listu Vjesnik (navodno i u USKOK-u) iznio je intrigantne detalje o otkupu dugova hrvatskih tvrtki za 10 posto koji bi se u BiH naplaćivali u potpunosti, a za što su navodno bili zaduženi Stjepan Kljujić i Ivo Sanader.

“U to su vrijeme problem bile naplate potraživanja hrvatskih tvrtki nakon što se u Hrvatskoj promijenila valuta, dok je u BiH ostao jugoslavenski dinar. Ostala su mnoga potraživanja prema BH tvrtkama i mi smo ih otkupljivali. Znate li koliko su tvrtke iz BiH dugovale Podravki, a da se to nije moglo naplatiti?” rekao je Brkić i dodao: “Mi bismo za taj dug otkupili aluminij iz Mostara i tako zaradili.”

Isporuka struje

Na pitanje je li Ivo Sanader bio zaposlenik, Brkić je odgovorio da nije bila riječ o nekom konkretnom poslovnom odnosu.

“Mi smo bili prijatelji, a to vam je kao kad prijatelja odvedete liječniku i napravite mu uslugu”, dodao je. Suradnja sa Sanaderom prekinula se, kaže Brkić, nakon što je Sanader 1993. ili 1994. otišao u Zagreb, a i rat je počeo u BiH, pa se dugovi više nisu mogli naplatiti.

Prema Brkićevim iskazima, Sanader je s funkcije intendanta splitskoga HNK 1991. godine “prijateljski” pregovarao s Elektroprivredom BiH o isporuci struje HEP-u, ali i aluminija iz mostarske tvornice šibenskom TLM-u nakon što je u rujnu 1991. u bombardiranju uništena elektroliza, a sve u funkciji naplate otkupljenih dugova hrvatskih tvrtki.

Dok Brkić Sanaderov angažman u HBH kvalificira “prijateljskim”, Kljujić nam je, pak, kazao kako se radilo o zajedničkom, suvlasničkom osnivanju tvrtke.

** No links ** PORTAL/a.k.
brucos7
Posts: 413
Joined: 01/06/2008 19:40

#44 Re: Federalna televizija

Post by brucos7 »

PostPostao/la Sasvim_Obican dana 18/10/2011 23:27
Boris Bilić - jedini komentator koji prizna da je cijelo poluvrijeme govorio pogrešno ime trenera Villareala, a o stalnom ponavljanju "dijamant" da ne govorim. Čak nam i je dvaput objasnio kako je Marchena dao gol BiH u Valencii. Ljepota jedna !

jao frajer smori! Jos je jadnik imao toliko fula, da nije bio ni svjestan sta prica. Stvarno je FTV odrono.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#45 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

StupskaBitanga wrote:Ne branim FTV
čak ispada da ih pljujem
Ali HR mediji bruje o ulozi S. Kljuića u aferi zvanoj Sanader na teritoriji BiH

Da bas bruje, ne bi se reklo. Ja pronadjoh samo ovo, sa sljedecim zakljuckom:
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=6 ... F2C1D12BBB
Hoće li ova nevjerojatna priča koju nam je ispričao splitski poduzetnik, a za koju kaže da je zna i Uskok, pokrenuti i neku buduću kaznenu inicijativu protiv Sanadera, treba još vidjeti, pogotovo ako se ima u vidu da su potraživanja otkupljivana, između ostalog, i od poduzeća u državnom vlasništvu te je profit stvaran zahvaljujući ratnoj situaciji tih godina.
Zar vijest o morebit' kriminalnoj radnji Sanadera, pocinjenoj u Hrvatskoj prije 20 godina, zavredjuje da ide u nastavcima i zauzima prostor u centralnom dnevniku javne televizije?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#46 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Odličan novi site :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#47 Re: Federalna televizija

Post by Sasvim_Obican »

Mislim da imaju najbolju web stranicu od svih televizija u BiH.. Nadam se da će biti barem približno poput portala nova tv ! :) I moram čestitati na subotnjem maratonu domaćih filmova.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#48 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Sasvim_Obican wrote:Mislim da imaju najbolju web stranicu od svih televizija u BiH.. Nadam se da će biti barem približno poput portala nova tv ! :) I moram čestitati na subotnjem maratonu domaćih filmova.
vala je Dnevnik i studio zaslužio makeover
ako ko čita sa FTV neka usliši želje gledalaca
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#49 Re: Federalna televizija

Post by AdnanSA »

Dnevnik večeras dno dna. Kao da sam čitai Expres. Kakva je ono vijest i to u udarnom terminu da će Ceca ostati bez pola kuće? Koga bi trebalo da interesuje što će prekodrinska pjevaljka ostati bez pola kuće radi nekog duga od 100000 evra.
Može te li zamisliti situaciju u kojoj PTC u svom dnevniku izvještava da će recimo Hanka Paldum ostati bez neke kuće u Sarajevu radi duga. Poređenje Hanke i Cece je neumjesno ali eto.
User avatar
necu
Posts: 309
Joined: 29/06/2011 23:31
Location: Sarajevo

#50 Re: Federalna televizija

Post by necu »

Ceca nije samo pevaljka,u tome je fazon. :thumbup:
Post Reply