Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1 Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Ona tema je zaključana pa evo nove
Skidam kapu i svaka čast za večerašnji prilog oko sportskih nemira
Pravo u sridu :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Über Bosanac
Posts: 86
Joined: 07/09/2011 02:23

#2 Re: Federalna televizija

Post by Über Bosanac »

Bakir Hadziomerovic postavljem(nametnut partijskim dekretom) za urednika programa! :shock:

Moze li FTV parti nize :?:

Tek sada ce nastati totalitarizam i jednoumlje. A o objektivnoj kritici ovih na vlasti i ne sanjajte. :run:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

Über Bosanac wrote:Bakir Hadziomerovic postavljem(nametnut partijskim dekretom) za urednika programa! :shock:

Moze li FTV parti nize :?:

Tek sada ce nastati totalitarizam i jednoumlje. A o objektivnoj kritici ovih na vlasti i ne sanjajte. :run:
Rukopis novog urednika se u vecerasnjem prilogu o sefu federalne policije itekako dao primijetiti, optuznica smontirana i izrecena, ni Berija ne bi mogao bolje.
Strasno je kakav je odron FTV postala.
User avatar
Adriatic
Posts: 3388
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#4 Re: Federalna televizija

Post by Adriatic »

Jelena Blagojević. Dobra.
Konačno još jedna koja ne muca.
I govori mojim jezikom a ne ovom nametnutom hrvaštinom kao kod Bilića i kompanije.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#5 Re: Federalna televizija

Post by amrica »

VjecitiStudent wrote:
Über Bosanac wrote:Bakir Hadziomerovic postavljem(nametnut partijskim dekretom) za urednika programa! :shock:

Moze li FTV parti nize :?:

Tek sada ce nastati totalitarizam i jednoumlje. A o objektivnoj kritici ovih na vlasti i ne sanjajte. :run:
Rukopis novog urednika se u vecerasnjem prilogu o sefu federalne policije itekako dao primijetiti, optuznica smontirana i izrecena, ni Berija ne bi mogao bolje.
Strasno je kakav je odron FTV postala.
dno dna :roll:

pa kolika vam je plata, pa koliko je km daleko vasa kuca... po 5 puta...

nisam upratila koji je novinar, jedino sam skontala da je uporan i tvrdoglav, a nista inventivno, konstruktivno, ko papagaj...

i to prilog u dnevniku :roll:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Adriatic wrote:Jelena Blagojević. Dobra.
Konačno još jedna koja ne muca.
I govori mojim jezikom a ne ovom nametnutom hrvaštinom kao kod Bilića i kompanije.
imaš itekako niske krterije
Nemam ništa protiv nje ali da bivši OBN model dogura do vođenja Dnevnika i to sa onakvom facijalnom ekspresijom pa stvarno
A Avdo Avdić i njegov stil iz 60 minuta prenešen u Dnevnik
Gore ne može
I da Dnevnik koliko se ja sjecam treba sadržavati vijesti dana i aktuelnosti koje će analizirati ljudi kompetentni za to
A na FTV Dnevnik liči na sve samo ne na to
User avatar
Adriatic
Posts: 3388
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#7 Re: Federalna televizija

Post by Adriatic »

StupskaBitanga wrote:
Adriatic wrote:Jelena Blagojević. Dobra.
Konačno još jedna koja ne muca.
I govori mojim jezikom a ne ovom nametnutom hrvaštinom kao kod Bilića i kompanije.
imaš itekako niske krterije
Nemam ništa protiv nje ali da bivši OBN model dogura do vođenja Dnevnika i to sa onakvom facijalnom ekspresijom pa stvarno
A Avdo Avdić i njegov stil iz 60 minuta prenešen u Dnevnik
Gore ne može
I da Dnevnik koliko se ja sjecam treba sadržavati vijesti dana i aktuelnosti koje će analizirati ljudi kompetentni za to
A na FTV Dnevnik liči na sve samo ne na to
Nemam uopšte pojma ko je djevojka. Ali čita bez greške što je itekakvo dostignuće, uzimajući u obzir stanje na svim TV.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#8 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Adriatic wrote:
StupskaBitanga wrote:
Adriatic wrote:Jelena Blagojević. Dobra.
Konačno još jedna koja ne muca.
I govori mojim jezikom a ne ovom nametnutom hrvaštinom kao kod Bilića i kompanije.
imaš itekako niske krterije
Nemam ništa protiv nje ali da bivši OBN model dogura do vođenja Dnevnika i to sa onakvom facijalnom ekspresijom pa stvarno
A Avdo Avdić i njegov stil iz 60 minuta prenešen u Dnevnik
Gore ne može
I da Dnevnik koliko se ja sjecam treba sadržavati vijesti dana i aktuelnosti koje će analizirati ljudi kompetentni za to
A na FTV Dnevnik liči na sve samo ne na to
Nemam uopšte pojma ko je djevojka. Ali čita bez greške što je itekakvo dostignuće, uzimajući u obzir stanje na svim TV.

koliko puta je vracena i ponovljena necemo o tome jer program nije uživo
User avatar
Adriatic
Posts: 3388
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#9 Re: Federalna televizija

Post by Adriatic »

StupskaBitanga wrote:
Adriatic wrote:
Nemam uopšte pojma ko je djevojka. Ali čita bez greške što je itekakvo dostignuće, uzimajući u obzir stanje na svim TV.

koliko puta je vracena i ponovljena necemo o tome jer program nije uživo
Meni se čini da to nije ona Blagojević što vodi ono kuhanje na OBN.
Ovo je neka druga.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#10 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

Adriatic wrote:
StupskaBitanga wrote:
Adriatic wrote:
Nemam uopšte pojma ko je djevojka. Ali čita bez greške što je itekakvo dostignuće, uzimajući u obzir stanje na svim TV.

koliko puta je vracena i ponovljena necemo o tome jer program nije uživo
Meni se čini da to nije ona Blagojević što vodi ono kuhanje na OBN.
Ovo je neka druga.
kakvo kuhanje?
cura bila treca na onom obn supermodel show-u prije 2-3 godine.
User avatar
Adriatic
Posts: 3388
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#11 Re: Federalna televizija

Post by Adriatic »

karanana wrote:
Adriatic wrote:

Meni se čini da to nije ona Blagojević što vodi ono kuhanje na OBN.
Ovo je neka druga.
kakvo kuhanje?
cura bila treca na onom obn supermodel show-u prije 2-3 godine.
Pa zar nema neka Blagojević što vodi sa onom Mundom kuhanje?
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#12 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

pa ima milica. milica je jedna osoba a jelena je druga osoba.
jelena je prije 3 godina nastupala na obn supermodelima i sad je na ftv-u.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#13 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

karanana wrote:pa ima milica. milica je jedna osoba a jelena je druga osoba.
jelena je prije 3 godina nastupala na obn supermodelima i sad je na ftv-u.
one su sestre
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#14 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

StupskaBitanga wrote:
karanana wrote:pa ima milica. milica je jedna osoba a jelena je druga osoba.
jelena je prije 3 godina nastupala na obn supermodelima i sad je na ftv-u.
one su sestre

a jeli? e to nisam znao.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

karanana wrote:
StupskaBitanga wrote:
karanana wrote:pa ima milica. milica je jedna osoba a jelena je druga osoba.
jelena je prije 3 godina nastupala na obn supermodelima i sad je na ftv-u.
one su sestre

a jeli? e to nisam znao.
da obje su ucestvovale u tom reality i poslije zajedno vodile Hej music i onda su se razišle na TV planu. Mladja ostala na OBN starija otišla na FTV
bihmak
Posts: 122
Joined: 02/03/2008 19:07

#16 Re: Federalna televizija

Post by bihmak »

ovo lici na amaterstvo, kojem se blizi ftv.. nemam nista protiv ove nove voditeljice/urednice dnevnika kao osobe, ali ovo je dokaz da odgovorne osobe zaista nemisle o utisku koji se stvara o federalnoj tv postavljanjem ove "mladjarije" (ivana, vlado, aida, darjan) u prime time. najgledaniju info-emisiju u njemackoj je uredivao i moderirao covjek koji je s tog mjesta otisao u mirovinu.. ponavljam najgledaniju emisiju! a sta se desava kod nas.. sto mladje.. to prije dodje pred kamere... jedino jos hayat s midhetom i tomom ima urednike/voditelje dnevnika "u godinama"
abakus
Posts: 39
Joined: 12/08/2010 15:18

#17 Re: Federalna televizija

Post by abakus »

AVDO AVDIC - FENOMEN ŽIVOG JAVLJANJA
Ovdje se još nije smrklo?

User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#18 Re: Federalna televizija

Post by vinnie_jones »

čim aa zavergla ne znam zašto ali odmah se sjetim nekadašnje emisije znanje-imanje :oops:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#19 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

vinnie_jones wrote:čim aa zavergla ne znam zašto ali odmah se sjetim nekadašnje emisije znanje-imanje :oops:
Pa zar tako treba pisati o uzoru mladih novinara FTV-a??? :(
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#20 Re: Federalna televizija

Post by Banksy »

A može i na onu o Avazu, RTRS-u ...

KOD KOŽE: Medijske svinje
Piše: Boris Dežulović

12/10/11


Zvao me nekidan u dva iza ponoći Kožo da ispriča vic. Ima on taj običaj, zovne u gluho doba noći iz kafane da ispriča vic. Imam, kaže, varijaciju jednog starog. Ajde, reko, barem je varijacija.

Elem, zaposlili se Mujo i Haso na Radio-televiziji Republike Srpske kao inkasatori, kad došao ferman da se dužnicima što ne plaćaju pretplatu plijeni imovina: automobili, televizori, frižideri, kompjuteri, kokoši, konji, krave, ovce, svinje, bilo što.

Konfiscirali tako Mujo i Haso stoku po krajiškim selima, kad došao red i na Banju Luku. Pa ih poslalo da plijene imovinu u Palači Predsjednika Republike Srpske, gdje po evidenciji RTRS-a pretplatu nisu podmirili od Nove godine. Parkirao Mujo pred Palačom Predsjednika, a Haso otišao u pljenidbu, kad izašao on uskoro praznih ruku.

- Kažu da je predsjednik na sastanku s patrijarhom - objasnio Haso kratko. - Pa da sačekamo petnaest minuta.

- Šta ba predsjednik, šta za petnaest minuta? - zbunjeno će Mujo. - Šta si im ti uopšte reko?

- Ništa - okrenuo se Haso. - Da smo iz Televizije i da smo došli po svinju.

Svijet je, eto, obišla vijest iz Dervente, gdje je Opštinski sud po tužbi Radio televizije Republike Srpske riješio da osamdesetogodišnjoj starici Dušanki Adžić, zbog deset godina starog dugovanja za televizijsku pretplatu od ukupno dvanaest maraka, bude zaplijenjeno nekoliko mjeseci staro, trideset kilograma teško i četiri stotine maraka vrijedno - prase!

Nesretna je Dušanka tako zbog deset godina starog duga ostala bez praseta. Nije u Republici Srpskoj dug za televizijsku pretplatu ratni zločin, pa da zastarijeva. Istina, veli ona, razmišljali su inkasatori i da joj plijene invalidninu od stotinu pedeset maraka, ali ispravno su zaključili kako je invalidnina u Srpskoj relativna kategorija - sad je ima, sad je nema - dok je svinja jedna kategorija vrlo nerelativna i vrlo fizička. Sad je nema, sad je - hop! - ima.

Saznali smo tako za neobičnu praksu Radio televizije Republike Srpske. Kažem praksu, jer Dušankina svinja nije usamljena u njihovom stočnom fondu. Nekom čovjeku, na primjer, isti je sud u Derventi oduzeo i RTRS-u dodijelio trideset godina staru, tri stotine pedeset kilograma tešku i četiri hiljade maraka vrijednu - kobilu!

- Šta će vam moja kobila, aman zaman? - pitao očajan čovjek "inkasatore" iz RTRS-a.

- Ne znamo mi ništa, pitaj Kadrovsku - odgovorili mu ovi kratko.

Čuli smo, eto, za svakakve načine zapošljavanja na bosanskohercegovačkim televizijama, i one uobičajene, preko veze, ili uz pomoć mita, i one alternativne, neuobičajene, preko javnih natječaja, ali nije se do sada čulo da je netko na televiziju došao - pljenidbom. Nijedan opštinski sud u Bosni i Hercegovini nikad nije naredio nekome da zbog duga ide na Televiziju.

Znalo se dogoditi, to je točno - a nije zapravo ni bila neka rijetkost - da su na televiziji ostali nekome dužni, pa mu uzmu nećaka u upravni odbor, ili barem redakciju informativnog programa. Toga je, ne kažem, bilo. Ali nikad nije bilo da je televizija nekome uzela svinju jer je on njima bio dužan.

Umjesto da tako daju oglas u novinama, kako to već ide, "Radio televizija Republike Srpske raspisuje konkurs za, štajaznam, upražnjeno radno mjesto direktora programa, bla bla, opći uvjeti komunikativnost, organizacijske sposobnosti, visoka inteligencija i najmanje tri mjeseca iskustva" - sa RTRS-a poslali inkasatore babi Dušanki.

I prije se, naime, znalo da kojekakve stoke ima u medijima, ali se sad točno zna i koje. Stara kljusad i mlade svinje.

A ne plijene stoku zbog dugova samo u Republici Srpskoj. Lijep primjer svinjskog izvještavanja vidjeli smo tako prošlog tjedna na Federalnoj televiziji, koja je osvetnički pohod Željinih Manijaka - nakon što je nekoliko stotina kretena iz Torcide Psihijatrija na Grbavici herojski napalo par navijača Željezničara - prikazala otprilike kao novu opsadu Sarajeva. Razulareni Torcidaši po dvojica-trojica krstarili su gradom i nasrtali na grupe od jedva stotinjak golorukih sarajevskih branitelja, sve im glavama i rebrima lomivši bejzbol palice i pajsere, a jedan je brojčano nadmoćniji navijač Hajduka glavom porazbijao valjda sve kamenje po gradu - drhtavim glasom javljali su ratni reporteri FTV-a.

Nisu, jasno, samo domaći mediji takvi, a nisu - jasno - ni samo televizijske kuće. Balkanska Al-Jazeera u Sarajevu je, recimo, zaposlila novinarku koja misli da su homoseksualci bolesnici. Svinjarija je to, naravna stvar, ali mlada dama uskoro će vidjeti da ima i mnogo većih. Pa na vlastiti užas otkriti da bolesnika ima i među heteroseksualcima.

Ne zna se, eto, tko je Avazu ostao dužan pretplatu, ali ove su nas novine počastile možda i najsvinjskijom od svih svinjarija što su se u proteklo vrijeme pojavile u bosanskohercegovačkim medijima. Rečena se mlada televizijska novinarka, žena i majka, naime, zaljubila u kolegu s posla, pa se njen suprug - nekakav, kako sam shvatio, lokalni pjevačić - tužan, nesretan, razočaran i prevaren i ispovijedio Avazu. A novinar, sretan kao krme u blatu, sav se uvaljao u najintimnije, privatne ženine mailove, sms-poruke i dnevničke bilješke, pa ih onako radosno roktajući prepričao čitateljima.

Vama je to, eto, svinjski - kad čovjek ovako pogleda, tako i ispada - ali velika je to stvar za sekularnu Bosnu. Otkad se, naime, Fahro posvađao s reisom, u Avazu - kako vidimo - mogu raditi i svinje.

A baba Dušanka? Ništa, dočula ona da će u Elektroprivredi Republike Srpske zbog golemih gubitaka biti imenovan novi upravni odbor, pa sve drhti i strepi za preostalu prasad. I čim stigne invalidnina, prva u Derventi plaća struju.


User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#21 Re: Federalna televizija

Post by vinnie_jones »

VjecitiStudent wrote:
vinnie_jones wrote:čim aa zavergla ne znam zašto ali odmah se sjetim nekadašnje emisije znanje-imanje :oops:
Pa zar tako treba pisati o uzoru mladih novinara FTV-a??? :(
Image
Hotio sam da avdA naoštrim za nove radne pobjede, kao u onome filmu kada Zimzelenu daju šećer prije trke, da bolje goni.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#22 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Medijski show kako reče Jelenče ne bi bio adekvatan izraz za informativnu emisiju tipa dnevnik
Od nepoznavanja gramatike preciznije stabljike kroz padeže pa do vrhunca kada potpredsjednik najjače političke partije u zemlji po profesiji novinar drži monolog a voditeljica i ono malo pitanja nije znala pročitati tj postaviti postavlja se pitanje
Šta nas čeka sutra?
Hoćemo li morati strahovati od Dnevnika FTV?
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#23 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

dobra je jelenche bila.
User avatar
Adriatic
Posts: 3388
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#24 Re: Federalna televizija

Post by Adriatic »

StupskaBitanga wrote:Medijski show kako reče Jelenče ne bi bio adekvatan izraz za informativnu emisiju tipa dnevnik
Od nepoznavanja gramatike preciznije stabljike kroz padeže pa do vrhunca kada potpredsjednik najjače političke partije u zemlji po profesiji novinar drži monolog a voditeljica i ono malo pitanja nije znala pročitati tj postaviti postavlja se pitanje
Šta nas čeka sutra?
Hoćemo li morati strahovati od Dnevnika FTV?
Mislim da je vrijeme da se i ti konačno predstaviš.
Puno nekontrolisanog jeda pokazuješ prema FTV.
Očito je da si njihov bivši radnik i da ti sve pozitivno tamo smeta.
Ova mala je tek počela, a ti je već seciraš ko žabu.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25 Re: Federalna televizija

Post by privremeni »

StupskaBitanga wrote:Šta nas čeka sutra?
Hoćemo li morati strahovati od Dnevnika FTV
?
Zna li neko, ja ne mogu pohvatati konce, zasto su zapoceli hajku na Lukaca?
Post Reply