Fear The Walking Dead

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#376 Re: Fear The Walking Dead

Post by Pandakonda »

Tomahawk11 wrote:Nije ni blizu TWD. Ako i tamo imamo situacija kad se radnja zna vrtiti oko nebitnih stvari, ovdje je totalno pogubljeno sve. Onu proslu epizodu koja je i licila na nesto su nepotrebno zacinili gay situacijom. Jah, bitno je promovisati gay zajednicu i kroz seriju o zombijima. U TWD to bar nije nametano, ovdje bas nepotrebna scena. Kao, uostalom i dosta toga, nekako je sve isprekidano, na silu, losa gluma.
Strand je manipulator, tako da je vrlo moguće da se lik pravio da je gay samo da uzme pare od onog. Što se tiče vreća logično je da će ovi "naši" stavit vreću da se ne vidi da je zombi, a oni drugi su stavili da Travis valjda ne bi zapamtio put iz kaveza ako bi se nešto sjebalo pa bi ga morali vraćat nazad.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#377 Re: Fear The Walking Dead

Post by Pandakonda »

Imam osjećaj da će onaj Connor sebi odsjeć ruku i vratit se da im se osveti, nešto slično kao guverner u TWD, ipak je ona trudna ostala u kavezu + kineskinja i onaj lik što ga je Alica ostavila na kraju tako da imaju kao neku ekipu. Nadam se samo da ne prave zlikovca od one kineskinje, valjda će se pomirit sa ovima.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#378 Re: Fear The Walking Dead

Post by Jack Be Nimble »

Pandakonda wrote:Što se tiče vreća logično je da će ovi "naši" stavit vreću da se ne vidi da je zombi..


OK je razlog sto su mu stavili vrecu na glavu, ali kako su ga smirili/usutili? Dali mu apaurin? 2-3 casice rakije?
veliki_ah
Posts: 1080
Joined: 28/09/2008 23:42

#379 Re: Fear The Walking Dead

Post by veliki_ah »

Al kako Alicia samo bezbrizno skliznu s onog broda i skoči s desetak metara u vodu, kao da to svaki dan radi.. I to sve na neviđeno :roll:
Pa normalna osoba stoji iznad vode 10 minuta i gleda dole i duma se, a ona je odmah znala i koja je dubina i da nema prepreka i da je brod tačno toliko izbačen da ona može da skoči :roll:
Gkupa serija, a ja opet gledam :roll:
User avatar
SaPnA
Posts: 6652
Joined: 12/05/2011 20:02
Location: Kattegat

#380 Re: Fear The Walking Dead

Post by SaPnA »

veliki_ah wrote:Al kako Alicia samo bezbrizno skliznu s onog broda i skoči s desetak metara u vodu, kao da to svaki dan radi.. I to sve na neviđeno :roll:
Pa normalna osoba stoji iznad vode 10 minuta i gleda dole i duma se, a ona je odmah znala i koja je dubina i da nema prepreka i da je brod tačno toliko izbačen da ona može da skoči :roll:
Gkupa serija, a ja opet gledam :roll:
a daaj :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#381 Re: Fear The Walking Dead

Post by kakavdanakneiskustvu »

Jack Be Nimble wrote:
Pandakonda wrote:Što se tiče vreća logično je da će ovi "naši" stavit vreću da se ne vidi da je zombi..


OK je razlog sto su mu stavili vrecu na glavu, ali kako su ga smirili/usutili? Dali mu apaurin? 2-3 casice rakije?
:mrgreen:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#382 Re: Fear The Walking Dead

Post by Pandakonda »

Jack Be Nimble wrote:
Pandakonda wrote:Što se tiče vreća logično je da će ovi "naši" stavit vreću da se ne vidi da je zombi..


OK je razlog sto su mu stavili vrecu na glavu, ali kako su ga smirili/usutili? Dali mu apaurin? 2-3 casice rakije?
Možda je zombi bio miran jer nije vidio meso (imao kesu na glavi) ? Znamo da su zombiji usporeni ali kad vide žive ljude odma ubrzaju + uzmi u obzir da je ovo sam početak apokalipse gdje su zombiji u svojoj najboljoj "formi", tako da ih nemoj upoređivat sa ovima iz TWD gdje su se već skoro raspali.
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#383 Re: Fear The Walking Dead

Post by Yapi Yapo »

Ja koliko znam zombiji su slijepi, samo osjete meso/krv
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#384 Re: Fear The Walking Dead

Post by Jack Be Nimble »

Pandakonda wrote:
Jack Be Nimble wrote:
Pandakonda wrote:Što se tiče vreća logično je da će ovi "naši" stavit vreću da se ne vidi da je zombi..


OK je razlog sto su mu stavili vrecu na glavu, ali kako su ga smirili/usutili? Dali mu apaurin? 2-3 casice rakije?
Možda je zombi bio miran jer nije vidio meso (imao kesu na glavi) ? Znamo da su zombiji usporeni ali kad vide žive ljude odma ubrzaju + uzmi u obzir da je ovo sam početak apokalipse gdje su zombiji u svojoj najboljoj "formi", tako da ih nemoj upoređivat sa ovima iz TWD gdje su se već skoro raspali.
Ja ih poredim za TWD prva,druga sezona. Kada su zombiji mogli sve. Cuti muhu kako zuji. Samo kada se sjetim one plavuse na pocetku druge epizode kako nije smjela disati u WC prikolice da bi je zombi ne bi cuo.

A sada stoji pokraj zivi, cuje ih kako razgovaraju i nista. A scena prije zavijao ko turbofolk zvijezda. To mrzim u obe serije sto mjenjaju pravila igre kada su zombi upitanju kako im cefne. Najgore je kada to urade iz scene u scenu.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#385 Re: Fear The Walking Dead

Post by SanskiBiser »

jbg ja cijelo vrijeme se kontam kako bi bilo cool da se barem u epizodnoj ulozi, sad kad su u Meksiku, pojavi Dani Trejo :D

Image
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#386 Re: Fear The Walking Dead

Post by Pandakonda »

SanskiBiser wrote:jbg ja cijelo vrijeme se kontam kako bi bilo cool da se barem u epizodnoj ulozi, sad kad su u Meksiku, pojavi Dani Trejo :D

Image
Nije fazon, on bi pobio sve zombije :D
User avatar
janje_
Posts: 2227
Joined: 05/04/2007 14:05

#387 Re: Fear The Walking Dead

Post by janje_ »

ovo je do sad najbolja epizoda. konacno malo akcije i malo komplikacija. ne samo blah blah..
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#388 Re: Fear The Walking Dead

Post by jasko_ba »

Serija je pomjerila sve granice debilizma. Da je normalno, otkazalo bi se poslije ove sezone.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#389 Re: Fear The Walking Dead

Post by ExNihilo »

I meni se nešto čini da je vakat da se ovo privede svome kraju.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#390 Re: Fear The Walking Dead

Post by Pandakonda »

Naručena je već treća sezona tako da nema ništa od otkazivanja barem još jednu godinu, i ono što mi je drago jeste da nema stripova za ovo tako da se ništa ne može spoilat. A što se tiče likova, ljudi i dalje zaboravljaju da su oni još zeleni i da je to za njih skroz novi svijet u kojem su se našli, u ovoj seriji taj proces prilagođavanja + razvoj likova ide sporije za razliku od TWD gdje smo odma ubačeni u akciju. Uporedite samo Carol i Ricka na početku sa ovim što su postali za 6 sezona. Shane je uvijek bio ispred svih, pravio se pametan pa vidimo kako je završio. Ovdje je otprilike ista situacija kao kad gledate horor film i ustvari samo publika zna koja je prava opasnost i šta treba likovi da rade a šta ne, pod ovim mislim da nekim ljudima nakon 6 sezona TWD i upoznavanja sa svijetom ovaj "restart" jednostavno nije dobro pao tako da im se svaki potez čini glupim jer zaboravljaju da ovi likovi nemaju ni 10% znanja/iskustva kao što imaju Rick i ekipa. Kad se gleda ova serija jednostavno treba zaboravit da postoji TWD i razumjet da serija ima sporiji tempo i razvoj nego TWD, što je i u suštini bio cilj da se pokrije taj dio koji je Rick prespavao jer u TWD nisu imali vremena za to.

Btw sa sljedećom epizodom ide pauza na sredini sezone i serija se vraća 14-og augusta.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#391 Re: Fear The Walking Dead

Post by kakavdanakneiskustvu »

jesam li ja dobro vidio da su u zadnjoj epizodi ljudi postali zombiji jer su imali glavobolju i pocela im curiti krv iz očiju?
RLewis
Posts: 493
Joined: 04/02/2013 13:33

#392 Re: Fear The Walking Dead

Post by RLewis »

kakavdanakneiskustvu wrote:jesam li ja dobro vidio da su u zadnjoj epizodi ljudi postali zombiji jer su imali glavobolju i pocela im curiti krv iz očiju?
Otrovala ih mama hostijama,
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#393 Re: Fear The Walking Dead

Post by kakavdanakneiskustvu »

RLewis wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:jesam li ja dobro vidio da su u zadnjoj epizodi ljudi postali zombiji jer su imali glavobolju i pocela im curiti krv iz očiju?
Otrovala ih mama hostijama,
:mrgreen: :thumbup:
User avatar
jalijas74
Posts: 1347
Joined: 17/11/2010 15:10

#394 Re: Fear The Walking Dead

Post by jalijas74 »

Bice zanimljivo veceras na rancu :) kako bi samo onu vjesticu udavio :evil:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#395 Re: Fear The Walking Dead

Post by Skyfox »

jalijas74 wrote:Bice zanimljivo veceras na rancu :) kako bi samo onu vjesticu udavio :evil:
Glupo je sto ponavljaju price iz TWD

I tamo je Hershel drzao porodicu i komsije u ambaru jer je vjerovao da ce ozdraviti. Mislim kao da ne mogu smisliti neke nove scenarije...
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#396 Re: Fear The Walking Dead

Post by Yapi Yapo »

ovdje ih ne drže iz razloga što misli da će ozdraviti
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#397 Re: Fear The Walking Dead

Post by SanskiBiser »

izgleda da je Danijel bio Sicario da je radio za neki kartel, ono kao klinca ga uzeli... :?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#398 Re: Fear The Walking Dead

Post by Pandakonda »

Dobra epizoda danas, nadam se da Daniel nije umro jer ako njega ubiju a ostave Madison i Alicu nek ide sve u tri ljepe. I Nick izgleda skrenuo, povrh toga gluma Madison kad je Nick odlazio je katastrofa :run:
Serija ide na odmor sad i vraća se 21-og augusta, valjda će drugi dio donijet nešto novo a ne samo copy paste iz TWD kao što su sad Hershelovu farmu, početak je bio zanimljiv baš zbog toga jer je skroz novo okruženje bilo.
User avatar
jalijas74
Posts: 1347
Joined: 17/11/2010 15:10

#399 Re: Fear The Walking Dead

Post by jalijas74 »

Ukenjali su sa Danielom i njegovim sjecanjima a pogotovo sa halucinacijama o zeni, jebote ni Lori se nije toliko ukazivala :)

Ranc je bio idealno mjesto za jedan duzi period sve su imali a sad opet na more :) :evil:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#400 Re: Fear The Walking Dead

Post by Tito_i_Partija »

Ova serija je odlican trash za gledanje uz zajebanciju. K'o sto je Z Nation nekad bio. :D :thumbup:

Mislim, i TWD je trash, al' ovdje su mi karakteri nekako puno interesantniji. Tamo ako nema Rick-a jebes citavu epizodu.
Post Reply