feđa narkić

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
mirota
Posts: 2351
Joined: 11/01/2018 11:42

#251 Re: feđa narkić

Post by mirota »

de ba, umjetnicke slobode
Dimu1927
Posts: 4050
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#252 Re: feđa narkić

Post by Dimu1927 »

Bio na svim linijama mogucim. Mozda u isto vrijeme i na vise njih.

E cuj 8 metaka ispalio i promasio i jos ponosan
A taj sto ga gadjao je mozda dijete neko ubio

Kakva sramota ko o ratu prica ovakvi klosari dok recimo jedan heroj istinski sa zuci zivi u nemogucim uslovima i prodaje mirise za auto na kruznom u boljakovom... mamu vam
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#253 Re: feđa narkić

Post by MehmedPasaMoric »

Ogledah ja napokon intervju sa Face-a, covjek sasvim regularan, maksimalno realan, pametan i elokventan, sve sto rekao ja isto tako mislim do zadnje rijeci. Tek sad mi je jasno zasto je trn u oku pridoslicama, neoosmanlijama, podrumasima, minderlijama i ostalom polusvijetu.... Evo upravo skinuo i knjigu u PDFu i jedva cekam da je procitam
User avatar
mirota
Posts: 2351
Joined: 11/01/2018 11:42

#254 Re: feđa narkić

Post by mirota »

MehmedPasaMoric wrote: 08/03/2024 18:13 Ogledah ja napokon intervju sa Face-a, covjek sasvim regularan, maksimalno realan, pametan i elokventan, sve sto rekao ja isto tako mislim do zadnje rijeci. Tek sad mi je jasno zasto je trn u oku pridoslicama, neoosmanlijama, podrumasima, minderlijama i ostalom polusvijetu.... Evo upravo skinuo i knjigu u PDFu i jedva cekam da je procitam
uzivaces i procitaces brzo, odlicno djelo
Sid the sloth
Posts: 2826
Joined: 30/01/2013 15:56

#255 Re: feđa narkić

Post by Sid the sloth »

MehmedPasaMoric wrote: 08/03/2024 18:13 Ogledah ja napokon intervju sa Face-a, covjek sasvim regularan, maksimalno realan, pametan i elokventan, sve sto rekao ja isto tako mislim do zadnje rijeci. Tek sad mi je jasno zasto je trn u oku pridoslicama, neoosmanlijama, podrumasima, minderlijama i ostalom polusvijetu.... Evo upravo skinuo i knjigu u PDFu i jedva cekam da je procitam
Eh sad mu pogledaj i ostale intervjue pa ces vidjet da izmislja brojeve a vjerovatno i vecinu ostalih stvari. Nekad je necega bilo 15, nekad 30, itd. Umjetnicka sloboda ili sto bi nas narod rekao “voli slagat”.
Messier
Posts: 586
Joined: 06/10/2011 23:39

#256 Re: feđa narkić

Post by Messier »

Fedja je ok lik, al voli petljati i privlaciti paznju.
Nisam citao knjigu, al se sjecam kad su se ispalili u Frankfurt, stari Pejakovic pogurao sina, pa Allmanah izadje negdje u aprilu 93.
To mudjahedini, vjerovatno je cuo price o iranskoj obuci, na kojoj sam btw i ja bio, pa mu se polupali loncici.

A kad ti neko kaze, bio sam svuda, znaci da nigdje nije bio.
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#257 Re: feđa narkić

Post by Bitvin »

Uživaoci droga su spremni na svaku laž i slagati ili pokrasti bilo koga, pa i najmilije. To je jednostavno tako i neki od njih to sami priznaju, jer kad dođe kriza padaju svi zidovi. Jednom kad se i oslobode ovisnosti, što rijetki uspiju, ti ljudi nemaju baš čiste misli. Lutaju između tema, često nisu povezani. Vjerovatno im je teško razlučiti šta su stvarno doživjeli a šta im se čini da jesu ili su možda samo čuli i preoblikuju tuđa iskustva. U tom smislu, sigurno da dosta stvari iz Feđinih priča nije utemeljeno, primjetio sam i sam nedosljednosti, ali ga zbog toga ne krivim. Ako se stvarno spasio i udaljio od zla droge, ako ga upotpunjuju druge stvari pri kojima ne čini nikome štetu, onda nek je živ i zdrav.
User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#258 Re: feđa narkić

Post by black »

delte :mrgreen:
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#259 Re: feđa narkić

Post by last mohicans »

Lažovčina najobičnija, koji su to mudzahedini i gdje obučavali samoubice? Linije koje spominje nije moguće teoretski da je na svim bio. Ni Lasta, ni Bosna nisu na svaku liniju išli, već samo kao ispomoć u kriznim situacijama. Najvažnije je njemu da se istrese na sve vjersko, da su vjere za sve krive, da je rat počeo zbog religije na svim stranama. U knjizi se ne libi šprdati sa svim time.
Sid the sloth
Posts: 2826
Joined: 30/01/2013 15:56

#260 Re: feđa narkić

Post by Sid the sloth »

Bitvin wrote: 08/03/2024 19:37 Uživaoci droga su spremni na svaku laž i slagati ili pokrasti bilo koga, pa i najmilije. To je jednostavno tako i neki od njih to sami priznaju, jer kad dođe kriza padaju svi zidovi. Jednom kad se i oslobode ovisnosti, što rijetki uspiju, ti ljudi nemaju baš čiste misli. Lutaju između tema, često nisu povezani. Vjerovatno im je teško razlučiti šta su stvarno doživjeli a šta im se čini da jesu ili su možda samo čuli i preoblikuju tuđa iskustva. U tom smislu, sigurno da dosta stvari iz Feđinih priča nije utemeljeno, primjetio sam i sam nedosljednosti, ali ga zbog toga ne krivim. Ako se stvarno spasio i udaljio od zla droge, ako ga upotpunjuju druge stvari pri kojima ne čini nikome štetu, onda nek je živ i zdrav.
I od mene respekt sto se izvukao iz pakla droge i sto sad zivi sportski zivot, teretana, treninzi, vidi se na njemu da je zdrav covjek.
Meni samo ne sjeda ovolika medijska paznja jer pogledas jednu emisiju u kojoj je bio i pogledao si sve (samo se pomalo informacije razlikuju) a imam osjecaj da je svake sedmice u drugoj emisiji :D Ocigledno raja puši tu njegovu pricu i gledaju se emisije, osim toga glumi u domacim serijama koje su sad u trendu tako da hajd mozda i ima smisla sto ga svuda vidimo.
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#261 Re: feđa narkić

Post by Bitvin »

last mohicans wrote: 08/03/2024 19:43 Lažovčina najobičnija, koji su to mudzahedini i gdje obučavali samoubice? Linije koje spominje nije moguće teoretski da je na svim bio. Ni Lasta, ni Bosna nisu na svaku liniju išli, već samo kao ispomoć u kriznim situacijama. Najvažnije je njemu da se istrese na sve vjersko, da su vjere za sve krive, da je rat počeo zbog religije na svim stranama. U knjizi se ne libi šprdati sa svim time.
U zadnjoj izjavi je to oko mudžahedina ovako opisao:

"Završio sam američku 'Delta' obuku, kojom su mudžahedini bili obučavani od strane američkih trenera specijalnih Delta jedinica, kad su ih spremali za borbe protiv Rusa u Afganistanu. To je ta ista obuka. Isti kurs." 😁

A da je jednom samo rekao u kojoj je jedinici bio, sve bi se drugo samo odmotalo. Zato i ne govori. Malo je on to sve filmski sastavio. 😄
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#262 Re: feđa narkić

Post by n+1 »

Posavjetovao ga Brad Pitt kako da se uživi.

Ali kako ga novinar izofira. Pozdrav novinaru.
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#263 Re: feđa narkić

Post by Bitvin »

Jebi ga, snašao se da zaradi. Ne umije ni to svako.
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#264 Re: feđa narkić

Post by Bitvin »

Možda jednog dana, u penzionersko doba, objavi novu knjigu u kojoj će opisati kako je kao mlad dobro prodao fake priču na koju se svijet svakojako primio.
A_A_AKCIJA
Posts: 5975
Joined: 16/11/2009 02:54

#265 Re: feđa narkić

Post by A_A_AKCIJA »

Hm, izgleda da bi Feđa mogao napisati i drugi dio knjige, u kojem će objasniti da se teže skinuti sa laži nego heroina :D

Pogotovo jer se sam uvalio u glupost priče o mudžahedinima, pa od sebe napravio "obavještajno interesantnu osobu".
Možda mu je nekada zvučalo kul da to izmisli, ali je vjerojatno skontao da to nije nimalo zajebancija kada te mogu na svakom graničnom prelazu držati satima.

Njegove laži su tinejdžerske, one koje smo koristili da muntamo koke.

Žalosno je da je publika toliko nepismena da ne primjećuje takve rupe u priči.

Poput one kada je u Njemačku otišao sa protestantskom humanitarnom organizacijom, a onda ih zatekli fratri nadrogirane.

Ili, mudžahedini, Iranci. Samo neko ko se nije susreo sa ovima može pričati ovo što on piše. Mudžahedini nikada nisu bili organizirani kao pokret kod nas.
Imali su jedinicu u Zenici, El Mudžahid koja je bila pod kontrolom Armije. Selefije, osnovani tek u augustu 93.

Iranci, šije, jesu imali obuku kod nas, ali na Pogorelici.
Ono što se ne poklapa je priča o obuci za šverc droge i bombaše samoubice. Ovo nije iranski modus operandi, jer to jednostavno ne koriste.

U Sarajevu mudžahedini - vehabije, selefije nikada nisu imali obuku, držali obuku, niti je i jedna jedinica bila obučavana kod njih. Za samoubicu se možda mogao negdje obučavati, ali desetak godina poslije i negdje u Afganistanu.

Ponavljam, jedina veza mudžahedina sa Armijom je odred El Mudžahid koji je postojao u Zenici i oformljen je od dobrovoljaca koji su došli u BiH.

Ovo dvoje možeš pomiješati samo ako lažeš i nemaš pojma.

U rangu da te kardinal Stepinac natjerao da ljubiš sliku popa Đujića. Kardinal-pop, good enough.
Može proći samo kod curice od trinaest godina i to one što je bježala iz škole jer ne voli čitati.
Tromblon
Posts: 2185
Joined: 18/01/2015 19:37

#266 Re: feđa narkić

Post by Tromblon »

U Sarajevu Iranci držali obuku u kasarni Maršal Tito.
A_A_AKCIJA
Posts: 5975
Joined: 16/11/2009 02:54

#267 Re: feđa narkić

Post by A_A_AKCIJA »

Tromblon wrote: 08/03/2024 20:27 U Sarajevu Iranci držali obuku u kasarni Maršal Tito.
Da, mogli su samo biti Iranci.

Ali, razviti priču o "ibn Vehabu", samoubicama, švercu droge, sa Irancima možeš samo ako imaš bujnu maštu i ogromno neznanje.

Iranci obučavali mudžahedine u Afganistanu :D I to po američkom programu?

Može proći samo kod nepismene narkomanke.
User avatar
konektovan
Posts: 40657
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#268 Re: feđa narkić

Post by konektovan »

Fedja se prodaje srbima i hrvatima,..valjda dobihe jos koju losu ulogu u njihovim serijama, filmovima, zasluzio je to...
Tromblon
Posts: 2185
Joined: 18/01/2015 19:37

#269 Re: feđa narkić

Post by Tromblon »

A_A_AKCIJA wrote: 08/03/2024 20:31
Tromblon wrote: 08/03/2024 20:27 U Sarajevu Iranci držali obuku u kasarni Maršal Tito.
Da, mogli su samo biti Iranci.

Ali, razviti priču o "ibn Vehabu", samoubicama, švercu droge, sa Irancima možeš samo ako imaš bujnu maštu i ogromno neznanje.

Iranci obučavali mudžahedine u Afganistanu :D I to po američkom programu?

Može proći samo kod nepismene narkomanke.
Apsolutno se slažem. I već sam rekao da mislim kako je o ratu sve izmislio
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#270 Re: feđa narkić

Post by lorente »

MehmedPasaMoric wrote: 08/03/2024 18:13 Ogledah ja napokon intervju sa Face-a, covjek sasvim regularan, maksimalno realan, pametan i elokventan, sve sto rekao ja isto tako mislim do zadnje rijeci. Tek sad mi je jasno zasto je trn u oku pridoslicama, neoosmanlijama, podrumasima, minderlijama i ostalom polusvijetu.... Evo upravo skinuo i knjigu u PDFu i jedva cekam da je procitam
Gdje si skinuo knjigu..mozes li postati molim te?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40846
Joined: 29/06/2011 23:39

#271 Re: feđa narkić

Post by dječak sa šibicama »

Zapravo samo jos jedan u nizu koji kaze svoje misljenje, makar i dotjerano i uljepsano, a koje se ne dopadne pojedincima pa slijedi galamdzijski linc.
User avatar
mirota
Posts: 2351
Joined: 11/01/2018 11:42

#272 Re: feđa narkić

Post by mirota »

lorente wrote: 09/03/2024 11:39
MehmedPasaMoric wrote: 08/03/2024 18:13 Ogledah ja napokon intervju sa Face-a, covjek sasvim regularan, maksimalno realan, pametan i elokventan, sve sto rekao ja isto tako mislim do zadnje rijeci. Tek sad mi je jasno zasto je trn u oku pridoslicama, neoosmanlijama, podrumasima, minderlijama i ostalom polusvijetu.... Evo upravo skinuo i knjigu u PDFu i jedva cekam da je procitam
Gdje si skinuo knjigu..mozes li postati molim te?
balkandownload.org
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#273 Re: feđa narkić

Post by last mohicans »

lorente wrote: 09/03/2024 11:41
last mohicans wrote: 08/03/2024 19:43 Lažovčina najobičnija, koji su to mudzahedini i gdje obučavali samoubice? Linije koje spominje nije moguće teoretski da je na svim bio. Ni Lasta, ni Bosna nisu na svaku liniju išli, već samo kao ispomoć u kriznim situacijama. Najvažnije je njemu da se istrese na sve vjersko, da su vjere za sve krive, da je rat počeo zbog religije na svim stranama. U knjizi se ne libi šprdati sa svim time.
Seremo ti se na sve vjersko
Ko, ti, Feđa, haha, neki feđoljupac, :lol: ja tebi na sva sranja ateističko-nevjernička. Pocrkajte od muke, do kijameta će biti vjere, zaluđenici koji vjeruju u bajke, kao što je on vjerovao da će ga droga dići iz pepela, tako i mi zabluđeni, sta ćeš, nema nam pomoći. :mrgreen:
User avatar
no_sekirli
Posts: 4349
Joined: 02/10/2013 18:36

#274 Re: feđa narkić

Post by no_sekirli »

mirota wrote: 09/03/2024 12:46
lorente wrote: 09/03/2024 11:39
MehmedPasaMoric wrote: 08/03/2024 18:13 Ogledah ja napokon intervju sa Face-a, covjek sasvim regularan, maksimalno realan, pametan i elokventan, sve sto rekao ja isto tako mislim do zadnje rijeci. Tek sad mi je jasno zasto je trn u oku pridoslicama, neoosmanlijama, podrumasima, minderlijama i ostalom polusvijetu.... Evo upravo skinuo i knjigu u PDFu i jedva cekam da je procitam
Gdje si skinuo knjigu..mozes li postati molim te?
balkandownload.org
Ajd budite dobre duse, pa stavite na neki file server i posaljite link :D
User avatar
oldtajmer
Posts: 5058
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#275 Re: feđa narkić

Post by oldtajmer »

poslat cu ti ja link kad dodjem kuci ako neko ne bude ranije
Post Reply