FC Bayern Munchen

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#26

Post by peanuth »

poklopite se obadvojica :lol:

bayer = bavarac = jos jedno ime Bayerna iz Minhena

PS: bayern = bavarci

hajd majstorinho, idi brani muniba tamo ili raduj se pobjedi sarajeva protiv eh tako mocnog marsakloxa "jesam ih tacno napisao"?

pusti ovdje ozbiljnu raju da prica o ozbiljnim stvarima..
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#27

Post by Fleischfresser »

Majstorinho wrote: Moja Barcelona je dovela anrija.Moja Barcelona Ima veci stadion od tvog Bajerna.Moja Barcelona igra u ligi prvaka,dok tvoj Bajern igra u kupu uefa.Zato,poklopi se. :D
Gledajte mu posta molim vas. Haj na tren da se spustim na tvoj nivo, Barca ima veci stadion, zato je Bayernu 95% utakmica rasprodato (69000) a i ovih 5% ostatka utakmica ne bude ispod 65000 dok kod Barcelone zna da bude samo 30ak hiljada ljudi na nekim utakmicama, kontas nije sve u velicini.
marschall
Posts: 386
Joined: 19/04/2007 12:21

#28 Re: FC Bayern na putu ka osvajanju svih mogucih titula

Post by marschall »

basta sljezove boje wrote:nakon subotnjih 4:1 protiv Bremena je jasno - FCB nece imati jaceg konkurenta ove godine u Bundesligi. Klose ponovno odlican, Ribery pokazuje da nije bez razloga najskuplji transfer kluba, jedino Kahn malo nesiguran. Luca Toni povrijedjen, ali ekipa je odlicna i bez njega.

FCB ima i odlicnu zensku ekipu, u napadu igra i Anida Salkanovic sa njeznih 18

Image

Fakat. Uli zna kako!
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#29

Post by vanjki »

Sto se tice ove teme mislim da sam kompetentan jer navijam za bayern od kada znam za sebe.Pratim vec nekoliko godina svaki njihov korak i mogu doci do sljedeceg zakljucka.Rekao bi da je ova ekipa svtvarno super.Ribery me svaku utakmicu impresionira a njegov dolazak je nesto najbolje sto se bayernu moglo desiti.Odlican tehnicar,jako brz,a naravno moze dodati onaj zadnji pass.Taj igrac je bayernu nedostajao iduce sezone.Altintop,moram priznati da me je totalno iznenadio.Stvarno sam mislio da nema mjesta medju prvih11.Za Sosu jos ne mogu dati ocjenu,jer nije jos pokazao svoje mogucnosti,Pratio sam ga dok je igrao u Argentini i mogu reci da je odlican igrac.Jansen ima jos malih problema ali u njega ne sumnjam.U Gladbachu je pokazao da je izuzetan potencijal.Klose,nije tip igraca kojeg volim ali mislim da ce se probiti u bayernu.Za Tonija koji ima mali zdravstvenih problema cu samo reci:GRANATA!!!Ako je itko od vas gledao utakmice fiorentine razumiti ce o cemu govorim.Jako pokretljiv igrac,uvijek na pravom mjestu,tehnicki potkovan s obzirom na njegovu visinu,kada dobije loptu u sesnaestercu,to je sigurno goooo.Stavrno mi se svidja takav profil napadaca.Ono sto me brine jeste odbrana.Lucio i Van Biuyten ocito ne funkcionisu.Demichelis,iako je doveden kao stoper za mene je najbolje tekme pruzio na poziciji zadnjeg veznog.Ako Ismael se brzo vrati u formu biti ce ok.Ali nakon tolike pauze od njega ne mozemo nista puno ocekivati.Veceras je utakmica protiv stutgarta i jako joj se radujem.Onaj tko kaze da je bayern nula ekipa neka pogleda samo statistiku evropskih kupova u zadnjih deset godina:Cinjenice govore da je to Veliki evropski klub,velesila u nogometu.


ZIVOT ZA BAYERN!!!!!!!!!!!!
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#30

Post by juan »

hehe ima nas znaci!
ma mani te se ovog tipa majstorinha, sto neko na nekoj drugoj temi rece: svakom postu i temi treba bit poklopac! stime....(nek je on za 3 mjeseca preko 1000 postova protipkao)

sto se tice ´"mog" bayerna, za koga navijam od vremena Wegmana, Lerby-a i Jean-Marie-Pfafa, konacno da je poslozio ekipu da valja:
Riberi, ne da sam sretan sto je on min 4 godine u Bayernu, nego sam euforican! Sto je nekad bio mateus i efenberg, tako ce biti riberi jako vazan igrac za bayern, hem sto je mlad, hem sto je tehnicar i ne plasi se velikih tekmi (ko ona pi*ka Balak), hem sto je Mundjos ;) Ma igracina!

Jedino ko sto rece vanjki odbrana je boljka ovog tima: Kahn je presao svoj cenit i trebao bi malom rensingu prepustit go, jer stvarno mu se desavaju pocesto greske (go protiv Gladbaha) onaj van buyten, Boga pitaj sta je heneß snjim htio, ni u Zelji ne bi bio standardan! Lucio nekad odigra (protiv milana prva tekma) fenomenalno, nekad ga van buyten zarazi pa igra za fildzan ligu! Nadam se da ce demichelis i Ismael da poprave to, mada mislim da pod hitno treb ajos jedno pojacanje.

Schlaudraff --> promasaj ko i podolski. Makaay je trebao ostat, jer se vidi ako je ko povrijedjen (klose il sad toni) ko ce u napadu da igra?
Hamit me iznenadio, mozda bi ipak mogao bit pojacanje.

eh da vidimo sta ce bit, al mislim UEFA-CUP, prvenstvo sigurno uzimamo. Onima sto pricaju o schalke, ako schalke uspije da se kvalifikuje za UI_Cup bit ce uspjeh! jer je to taraba tim, sa taraba upravom. zivi bili pa vidjeli, jer sad se igra liga shampiona, znaci srijeda-subota ritam, proci ce ko HSV one sezone, pa se jedva spasise od ispadanja!
I dalje mislim da smo Bremen i mozda opet Leverkusen mogu bayernu donekle parirati!
Uzdravlje i smrt savezu!
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#31

Post by vanjki »

juan wrote:hehe ima nas znaci!
ma mani te se ovog tipa majstorinha, sto neko na nekoj drugoj temi rece: svakom postu i temi treba bit poklopac! stime....

sto se tice ´"mog" bayerna, za koga navijam od vremena Wegmana, Lerby-a i Jean-Marie-Pfafa, konacno da je poslozio ekipu da valja:
Riberi, ne da sam sretan sto je on min 4 godine u Bayernu, nego sam euforican! Sto je nekad bio mateus i efenberg, tako ce biti riberi jako vazan igrac za bayern, hem sto je mlad, hem sto je tehnicar i ne plasi se velikih tekmi (ko ona pi*ka Balak), hem sto je Mundjos ;) Ma igracina!

Jedino ko sto rece vanjki odbrana je boljka ovog tima: Kahn je presao svoj cenit i trebao bi malom rensingu prepustit go, jer stvarno mu se desavaju pocesto greske (go protiv Gladbaha) onaj van buyten, Boga pitaj sta je heneß snjim htio, ni u Zelji ne bi bio standardan! Lucio nekad odigra (protiv milana prva tekma) fenomenalno, nekad ga van buyten zarazi pa igra za fildzan ligu! Nadam se da ce demichelis i Ismael da poprave to, mada mislim da pod hitno treb ajos jedno pojacanje.

Schlaudraff --> promasaj ko i podolski. Makaay je trebao ostat, jer se vidi ako je ko povrijedjen (klose il sad toni) ko ce u napadu da igra?
Hamit me iznenadio, mozda bi ipak mogao bit pojacanje.

eh da vidimo sta ce bit, al mislim UEFA-CUP, prvenstvo sigurno uzimamo. Onima sto pricaju o schalke, ako schalke uspije da se kvalifikuje za UI_Cup bit ce uspjeh! jer je to taraba tim, sa taraba upravom. zivi bili pa vidjeli, jer sad se igra liga shampiona, znaci srijeda-subota ritam, proci ce ko HSV one sezone, pa se jedva spasise od ispadanja!
I dalje mislim da smo Bremen i mozda opet Leverkusen mogu bayernu donekle parirati!
Uzdravlje i smrt savezu!


Sto se tice Kahna tu sam tvoga misljenja.On nije vise u onoj formi a gdje ce i biti sa 38 godina.Mislim da nece izdrzati do kraja sezone i da ce tokom ove sezone otici iz bayerna.Rensingu se stvrno mora dati sansa,mali je zasluzio.Schlaudraffu treba pruziti priliku da pokaze sta zna ali sam i ja po tom pitanju vise nego skeptican.Zaboravljamo stalno jednoga igraca a to je Ze Roberto.Stvarno razvaljuje otkada igra vise centralno nego sa strane.Ova sezona bi mogla biti fenomenalana za Bastiana Schweinsteigera.Mali je super igrac i dosta tekmi je odigrao jako dobro.Ali imam osjecaj da ljudi iz bayerna a pogotovo Uli previse traze od takog mladog momka.On je veliki talenat i ovo bi mogla biti njegova sezona.Santa Cruza bi otjerao,naglavacke jer on nije zasluzio da nosi dres tako velikoga kluba.Toliko puta su mu treneri pruzali sansu a on igra katastrofalnoTako me ljuti takav pristup prema velikome klubu. :x :x :x !!!!JOJ JEDVA CEKAM DA VIDIM VECERAS BILALA(RIBERY :D :D )MILIM DA CE SAM RAZVALITI STUTGART :D :D :D
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#32

Post by Majstorinho »

Smijesni Bayern se ne moze uporediti sa MOCNOM BARCELONOM.
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#33

Post by Majstorinho »

Evo vi veliki navijaci bayerna...pogledajte kako je barcelona samljela prosle godine vas veliki bayern 4-0.

http://www.youtube.com/watch?v=VP931sZKL4M
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#34

Post by peanuth »

de hoce ovog provokatora neko suzbit?

e moj zoom, kad si potreban nigdje te.. ko murije.. :D

slazem se za schlaudraff-a..neznam odkud im idea da ga kupe.. nije bas nesto pokazao u achenu, a u bayernu ce jos manje.. najbolji primjer wiesinger,görlitz..

a i sto se tice odbrane,tanki su..fali igrac tip-a ismael da im da sigurnosti..

ali iako ce imat problema sto zbog puno utakmica sto zbog 8 novih igraca,ove sezone ce puno titula da dignu..

fc bayern, stern des südens :)
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#35

Post by basta sljezove boje »

Majstorinho wrote:Evo vi veliki navijaci bayerna...pogledajte kako je barcelona samljela prosle godine vas veliki bayern 4-0.

http://www.youtube.com/watch?v=VP931sZKL4M
zar nije bilo Getafe Barcelona 4:0? :-D

mislim da na ovoj temi zaista nemas sta traziti. Pozdrav svim fanovima FC Bayerna, veceras Stuttgart - Bayern na Sat 1.
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#36

Post by Fleischfresser »

basta sljezove boje wrote:Image
Tradicionalno slikanje Bayernovih igraca u tradicionalnoj nosnji Bavaraca (Lederhosen), i Ribery mi je nekako jedan od najsmjesnijih koji se slikao u toj nosnji ikad.

Zieht Den Bayern die Lederhosen aus, Lederhosen aus, Lederhosen aus :D :D
Omiljena pjesma protivnickih navijaca kad njihov klub igra protiv Bayerna.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#37

Post by basta sljezove boje »

bosmen wrote:
Majstorinho wrote:Smijesni Bayern se ne moze uporediti sa MOCNOM BARCELONOM.
majstoreeee
ima nsa koji navijamo i za jedne i za druge
dva kluba koji su na srcu 8-) 8-) 8-)
vrlo cesta kombinacija. Poznajem dosta Bayernovih navijaca koji simpatiziraju Barcu, Man-U rjedje, Real i Chelski nikako :-D
Artorius
Posts: 53
Joined: 07/06/2007 02:18

#38

Post by Artorius »

Prvo da kazem da je ono Bayer bio lapsuz što je svako prosjecno inteligentan mogao skontat. Naravno da navijam za Bayer evropskog GIGANTA u pravom smislu te riječi (o čemu naravno govore rezultati),jako je, u najmanju ruku, SMIJEŠNO poredit Barcelonu s Gigantom (čitaj Bayern) kada je Bayern dominantan klub u svojoj državi što Barcelona nije, a i na evropskoj i svjetskoj sceni Bayern je osvojio sve što se osvojiti može uključujući LP 4 puta i tu je svakoj priči o nekakvim usporedbama Bayerna i Barcelone kraj.
Artorius
Posts: 53
Joined: 07/06/2007 02:18

#39

Post by Artorius »

basta sljezove boje wrote:
bosmen wrote:
Majstorinho wrote:Smijesni Bayern se ne moze uporediti sa MOCNOM BARCELONOM.
majstoreeee
ima nsa koji navijamo i za jedne i za druge
dva kluba koji su na srcu 8-) 8-) 8-)
vrlo cesta kombinacija. Poznajem dosta Bayernovih navijaca koji simpatiziraju Barcu, Man-U rjedje, Real i Chelski nikako :-D
Prijatelju sumnjam da češ naći ijednog pravog navijača Bayerna koji može simpatizirati Man-U :D
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#40

Post by juan »

Jah, vanjki imash podpuno pravo za Ze Roberta. Sinoc sam prvi put vidio da on klizeci ide na igraca, to se ranije nije desavalo!! a tip ima vec 34 god?! Mislim pos. 6 mu bolje odgovara nego lijevi napadac sto je nekad igrao!

Vidjeli smo sinoc ko je i sta je zapravo ribery, kad se jos doda da je tip prije 4 godine bio bezposlen (Arbeitslos) pa dobio shansu u 3. ligi francuske, preko te u Galatasaray onda u Marseille da bi sad zavrshio kao najskuplji igrac ikada doveden u BuLi, onda se tek vidi stvarna cijene ovog igraca (il da citiram zenu moju: Sto ti je rec zena muslimanka, kako ga na pravi put izvela hahahah).

a malom je tek 24 godine.... dolaze zlatna vremena ako Bog da.....

Jestel primjetili ovog Vagnera? 19god mali.... a da nepricam o Kroosu(17god.) il Hummels (19god.) toliko o novim zvijezdama Bayerna.
Artorius
Posts: 53
Joined: 07/06/2007 02:18

#41

Post by Artorius »

bosmen wrote:
Artorius wrote:Prvo da kazem da je ono Bayer bio lapsuz što je svako prosjecno inteligentan mogao skontat. Naravno da navijam za Bayer evropskog GIGANTA u pravom smislu te riječi (o čemu naravno govore rezultati),jako je, u najmanju ruku, SMIJEŠNO poredit Barcelonu s Gigantom (čitaj Bayern) kada je Bayern dominantan klub u svojoj državi što Barcelona nije, a i na evropskoj i svjetskoj sceni Bayern je osvojio sve što se osvojiti može uključujući LP 4 puta i tu je svakoj priči o nekakvim usporedbama Bayerna i Barcelone kraj.
Ne seri matere ti
Cuj dominantan Bayern a Brcelona nije.
Kako je to dominantan, kako zavrsi u prvenstvu?
Ne kaki bezze mali
Gledo si tri utakmice Bayerna i mislis da si pokupio svu pamet svijeta
Da ne bude zabune,vec sam rekao,navijam i za jedne i za druge al ti nemas pojma o fudbalu
Prije nego što kreneš lupetat prvo treba pročitat post kako treba i onda pogledat statistike klubova. Naravno da je Bayern dominantan u Njemačkoj ima najviše šampionskih titula kao i najviše osvojenih evropskih kupova, za razliku od Barcelone koja je uvijek bila u sjeni Reala koji je najviše puta osvojio i prvenstvo Španije a o LP da ne govorim. Tvoji komentari da sam pogledao par utakmica Bayerna i sada nešto glumim su u najmanju ruku smiješni jer navijam za Bayern vec 15-tak godina a uostalom sve što sam napisao dosada je istina. Tvoja arogancija bez pokrića je fakat presmiješna čovjeće zato malo ohladi. Pozz
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#42

Post by basta sljezove boje »

Guardian je napisao da je najveci talent Europe

Image

sin je trenera mladjih selekcija Rostocka Rolanda Kroosa, svi su ga zeljeli imati: Bremen, Schalke, Chelsea, on je prije godinu dana zelio neizostavno u - Bayern. Pripremaju ga polako, jer ne zele da se ponove neke prijasnje greske sa "talentima".
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#43

Post by juan »

U finalu u subotu ozgleda nece ni Ribery, nit Vagner, nit Klose igrat..... da se vidjet kako ce se nosit ostala "pojacanja" bez ribery-a. Izgleda ce onaj Sosa igrat zato
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#44

Post by pirmin »

lady midnight wrote:ma nece oni osvojiti nishta ove godine - Deutscher Meister wird der FC Schalke :D:D:D:D:D
Molim moderatora da ovu opasku premjesti na temu vicevi :D :D ...vece sanse ima Duisburg od ovih luzera :oops: :D
No__ONE
Posts: 2
Joined: 04/05/2007 02:30

#45

Post by No__ONE »

basta sljezove boje wrote:
bosmen wrote:
Majstorinho wrote:Smijesni Bayern se ne moze uporediti sa MOCNOM BARCELONOM.
majstoreeee
ima nsa koji navijamo i za jedne i za druge
dva kluba koji su na srcu 8-) 8-) 8-)
vrlo cesta kombinacija. Poznajem dosta Bayernovih navijaca koji simpatiziraju Barcu, Man-U rjedje, Real i Chelski nikako :-D
E ja sam jedan od takvih..100% si me pronasao..hehe
Svaka cast..
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#46

Post by basta sljezove boje »

"Ich Roque" odlazi za 6 Mio. u Englesku, posto je kupljen za 4 ocito da je boravkom u nasem dragom Bayernu skocio na vrijednosti za 2 Mio. Blackburn Rovers se zove novi klub i igra u Premier Ligi.
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#47

Post by juan »

e nek je valla i on otisao, bash je bio kloc, al nebi me iznenadilo kad bi se u engleskoj sad pravo probio, nebi bilo prvi put da igrac u drugom klubu procvjeta!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#48

Post by Neelix »

a ko nije kloc u bajernu bogati :D :D
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#49

Post by Fleischfresser »

Bez Schweinsteiger-a i Van Bommel-a sredina tanje od tanka. Ze Roberto ne moze sam, Lell-a nikad nisam ni smatrao igracem, Sosa zasad nije sto sam ocekivao. I jos bez Ribery-a koji se vrati pa povuce loptu vidi se da tu nema ideja prema naprijed.
Nadajmo se da ova trojica nece puno odsustvovati sa terena tokom sezone.
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#50

Post by peanuth »

slaba igra Bayerna, ali kad se pogleda koliko igraca je falilo ipak je dobro!

sve u svemu, pobjedili su sve tri ekipe koje su prosle sezone prije njih bile.

a i prva titula, prva od 4 je nasa.. ;)
Post Reply