FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#56676 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

missko wrote:Modric....mislim sta reci kad ce jebeeni Modric uvalit 3 i namjestiti 2 gola za jednu utakmicu
A Modrić je eto inače zadužen da redovno upisuje golove i asistencije. :-) :-)

Po tebi nagradu smiju osvajati samo napadači i krila, a druge ko jebe.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#56677 Re: FC Barcelona

Post by missko »

Ja samo kazem Messi i Ronaldo za jedno mjesto treba da su kandidati a od ostalih se onda moze birati ko ce biti treci ili da uvedu nagradu bez njih 2 u konkurenciji
User avatar
bude
Posts: 934
Joined: 10/11/2008 13:26

#56678 Re: FC Barcelona

Post by bude »

ma Ronaldo je bezze igrac otkad je presao u Juve :zzzz:
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#56679 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

Jesu njih dvojica najbolji fudbaleri i to par mjesta iznad prvih pratilaca, ali opet se i oni kao i svi drugi trebaju potruditi za zlatnu loptu. Gleda se sezona, gleda se šta si ostvario u toj jednoj sezoni, valjda bi ovo trebalo biti jasno majku mu.
I nisu jedini na svijetu koji ostvare sjajnu sezonu. Nisu Bogom dani da ide sve njima od nagrada. Nisu zaslužili ovaj put niti jedan, prešišani su od strane Hrvata.
User avatar
bude
Posts: 934
Joined: 10/11/2008 13:26

#56680 Re: FC Barcelona

Post by bude »

kako je igrac kojeg ovdje nema ni medju 20 zavrsio na prvom mjestu :-)

https://www.express.co.uk/pictures/spor ... ies?o=1349
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#56681 Re: FC Barcelona

Post by dzipalo »

Isto onako kako Ronaldo vise nije najbolji, odjednom, nakon transfera :)
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#56682 Re: FC Barcelona

Post by zippoo87 »

sinoc odlicna utakmica
levante jako borbena ekipa i iako je na kraju pala petarda,igra levantea nije bila ni priblizno losa
barselona takodjer sinoc jako razigrana,dugo nisam gledao jaci tempo na jednoj utakmici
Crvena Tifoza
Posts: 10631
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56683 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Znači Lyon. Moglo bi se ovo proći, samo da ne upišu pobjedu prije utakmice.
Crvena Tifoza
Posts: 10631
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56684 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Image

:thumbup:

Pet za peto mjesto
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#56685 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

Eto Rabiota na ljeto. :D
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#56686 Re: FC Barcelona

Post by tuzlak1212 »

Da hoce uzet LP vise, pa makar i zrtvovali primeru ako treba :|
User avatar
mbenz
Posts: 982
Joined: 18/06/2013 16:26

#56687 Re: FC Barcelona

Post by mbenz »

Da pricamo malo o posljednjoj utakmici koja mi se nije takticki svidjela, sve mi je nekako djelovalo da nema ni glave ni repa . Sreca pa onaj Boateng pogodi precku kod 0:0, da je bio go nisam siguran da bi doslo do pobijede. Onaj ko nije gledao rek'o bi ih 5 nula odlicno . Nekako mi nije bilo igre, dok se levante nije raspo, dembele skoro na semedovoj poziciji igr'o . Neznam ovo je moje neko vidjenje e sad svak ima svoje.
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#56689 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

tuzlak1212 wrote:Da hoce uzet LP vise, pa makar i zrtvovali primeru ako treba :|
Čuj da je hoće uzet više, isto kao da su je zadnji put osvojili prije 10 godina. :D
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56690 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

mbenz wrote:Da pricamo malo o posljednjoj utakmici koja mi se nije takticki svidjela, sve mi je nekako djelovalo da nema ni glave ni repa . Sreca pa onaj Boateng pogodi precku kod 0:0, da je bio go nisam siguran da bi doslo do pobijede. Onaj ko nije gledao rek'o bi ih 5 nula odlicno . Nekako mi nije bilo igre, dok se levante nije raspo, dembele skoro na semedovoj poziciji igr'o . Neznam ovo je moje neko vidjenje e sad svak ima svoje.
Složio bih se s tobom djelomično. Opet pokušaj sa trojicom odozada, ali ko je igrao desnog bočnog meni evo do sada nije jasno. A ta postava sa trojicom odozada daje najbolje rezultate kad imaš bočne ofanzivne bekove. Ajde lijevo Alaba ok, ali ko je desno to trebao biti!? Dembele nije jer je igrao sa ovom dvojicom skroz naprijed. Ok mi je pokušati različite taktike (premda mi je pun klinac te priče oko 343) ali daj onda barem da taj pokušaj ima nekog smisla. Imaš Semeda koji se ubio za tu poziciju i on ti ne počne.
Ne bih se složio da igra nije imala glavu, jer kad Mesi igra dobro, kao što je ovu odigrao, eto ti i glave (šta glave, glavetine), a nekako mi se čini da je tada sama taktika i nebitna. Bukvalno daj mu loptu i skloni se. Ali je nezgodno što on više ne odigra svaku na ovoj razini, ili mu protivnik to ne da. Tako da ni ja ne volim ovakve tekme jer se konta evo 5:0, Mesi jede malu djecu, ali to nije održivo na duži period, a naročito protiv boljih protivnika koji znaju zaustaviti Mesija. A u takvim slučajevima bolje igramo bez njega (evo napisah i to), jer se tada igra timski bolje što se vidjelo i sad nedavno.
I ovi što zazivaju Paca, lik je dobar igrač, ali još uvije ne može ni kopačke čistiti Suarezu. To se pokazalo kad je Mesi bio povrijeđen sad nedavno, pa je Suarez sam vukao napad, a i sad u ovoj tekmi. Ajde onaj prvi pravi centarforski gol, ali mene je oduševila lopta vanjskim Vidalu da je ovaj vrati Mesiju na tapin za drugi ili treći sad više ne znam. Raju nekad živcira što mu nekad trebaju tri šanse da da go, ali takav je uvijek bio. A nadoknađuje to svojom igrom kojom drugima pravi šanse, te svojim kretanjem i njuhom za gol, pa se i nađe u više šansi od neke prosječne špice. Tako da su od te tri šanse dvije zahvaljujući njemu. A ne može se reći i da ne zabija i to u bitnim tekmama. I zabija niz efektnih golova, tako da mislim da je sasvim očekivano bilo da Paco ode, naročito jer nije igrač za klupe.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#56691 Re: FC Barcelona

Post by tuzlak1212 »

Logovan wrote:
tuzlak1212 wrote:Da hoce uzet LP vise, pa makar i zrtvovali primeru ako treba :|
Čuj da je hoće uzet više, isto kao da su je zadnji put osvojili prije 10 godina. :D
teske je komplekse real iznabijo bajo moj :D
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#56692 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

tuzlak1212 wrote: teske je komplekse real iznabijo bajo moj :D
Haha ma ne ozbiljno, osvojili 2015. godine, nije to tako davno bilo.
User avatar
mbenz
Posts: 982
Joined: 18/06/2013 16:26

#56693 Re: FC Barcelona

Post by mbenz »

Slazem se da je nekad igra bolja kad messija nema (cekao sam da neko prvi to napise) :) :) :) Ko prati svaku utakmicu mogao je zakljuciti takve stvari sto se tice igre ko igre dosta je bolja, onda sto se tice Suareza isto , kad messi igra nekako skroz padne u 3 plan pa se zna da tokom utakmice cak ni jedan sut prema golu ne uputi, daleko od toga da je messi najbolji .
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56694 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Ovi Realovci fakat ozbiljno pišu o neki kompleksima a nisu ni dva mjeseca prošla od petarde.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#56695 Re: FC Barcelona

Post by tuzlak1212 »

Logovan wrote:
tuzlak1212 wrote: teske je komplekse real iznabijo bajo moj :D
Haha ma ne ozbiljno, osvojili 2015. godine, nije to tako davno bilo.
nije al treba se konkurisat boljem od sebe.. a ne povijat rep zbog more losijih :D :D
hocu LP i to ove sezone dok je jos mesija :roll:
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#56696 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Jeison Murillo novi igrac Barcelone. Dosao iz Valencije da zakrpi rupu na stoperskoj poziciji. Mislim da je posudba do kraja sezone. Nisam detaljno citao...
_someone
Posts: 280
Joined: 18/08/2013 09:32

#56697 Re: FC Barcelona

Post by _someone »

Posudba 6 mjeseci, inace svega par utakmica ima za Valenciu ove sezone.Bio dobar jednu sezonu u Interu i poslije toga strmoglav pad valjda, tako sam procitao.Nek im je Bog na pomoci :D
Crvena Tifoza
Posts: 10631
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56698 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Korovjev wrote:Ovi Realovci fakat ozbiljno pišu o neki kompleksima a nisu ni dva mjeseca prošla od petarde.

:lol: :thumbup:
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#56699 Re: FC Barcelona

Post by °u° »

Kamara ih piše da se Barca dogovorila s Frankie de Jongom za ljeto. Momku se kao najviše ide u Barcelonu. Sad kao pregovaraju s Ajaxom o odšteti, kao 75 milja u pitanju. Ali čini mi se da se svi pozivaju na jedan izvor.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56700 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Da se vratimo na temu Kucamo na vrata bivših igrača Barce prodanih jer nisu zadovoljili kriterije, pratim već duže onog Dignea sad u Evertonu, s kojim sam se prvi ja šprdao i koji stvarno u Barci nije ništa pokazao, a kad su ga doveli iz Rome isto je bila priča da je taraba, pretpostavljam da se ni tamo nije proslavio, i moram priznati da sam bio u krivu. Vrlo dobar je to bek, ne toliko defanzivno, a svakako se više ne cijene odbrambeni igrači koji, vidi čuda, igraju odbranu, ali frajer ima ljevicu ko Denis Irwin. I centaršut i slobodnjak i sve. Gledao sam neku na početku sezone gađao je ove svoje u trepavicu u petercu. Mogao je proslaviti onog Tosuna. Sad ovu zadnju dvije golčine zabio, jedan iz slobodnjaka, puca slobodnjake ko Mesi haman. E sad da se lako ložim mogao bih i ja izletiti sa izjavama ‘Ko je doveo pa pustio Dignea treba ga u zatvor’ ali ja nisam takav a znam i sljedeće:
a) imao je priliku, nije da nije odigrao po neku;
b) ispred sebe u prvoj postavi je imao Albu koji znamo šta znači za tim, prije svega ofanzivno, kojeg nije mogao istisnuti;
c) možda nije igrač kojem se grije klupa i čeka prilika; i najbitnije
d) možda nije igrač koji podnosi pritisak u velikom timu, gdje ti svaki potez analiziraju milioni ljudi i gdje uvijek postoji neka legenda s kojom te uspoređuju.
E sad ovo lako možete primjeniti na niz bivših igrača Barce koji su bili manje ili više uspješni nakon odlaska od Alcantare, pa do ovog Paca sada.
Post Reply