FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#56601 Re: FC Barcelona

Post by AmirBaa »

p206 wrote:ma ova utakmica protiv Reala i nije toliko bitna, svakako će se gubiti bodovi do kraja sezone
ja čak ne bi volio da pobjede jer će to ostaviti onog Lopetegija na klupi, a očigledno je da je Real preveliki zalogaj za njega
mada i ovom našem treneru ne bi produžio ugovor poslije ove sezone bez obzira kako završila, mada uvijek ima gore..
el clasico je uvijek bio vise od utakmice u kojoj su samo bodovi bitni :thumbup:
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56602 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Koliko će lopti danas Coutinho prodati... :-)
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56603 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Jesam li ga prozvao, jesam :lol:


Jordi :thumbup:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#56604 Re: FC Barcelona

Post by AmirBaa »

bilo je guravo na 2-1, pogotovo stativa isca, moglo se sve drugacije zavrsiti. Ali ipak, ovakva pobjeda u el clasicu uvijek puno znaci :thumbup:
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56605 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Sada idu Rayo, Betis, pa klaonica sa ATM u gostima. :run:
kory_galaktikos
Posts: 4569
Joined: 17/05/2010 00:54

#56606 Re: FC Barcelona

Post by kory_galaktikos »

takticko razvaljivanje ublehe na klupi Madrida
aferim :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#56607 Re: FC Barcelona

Post by SmokingMan »

Ma nije do ublehe Lopategija,Barcelona općenito u zadnjih 10 godina u La Ligi ima dobara skor u međusobnim duelima protiv Reala.U 22 utakmice zabilježili su 13 pobjeda 4 neriješene i 5 poraza uz gol razliku 51:30 (umoran sam,pa ako sam šta zabrljao sa statistikom ispravite me)
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56608 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Čekao sam Clasico da vidim kako će odigrati, pa evo sad mogu rahat pohvaliti Arthura. Pravi igrač za nas, sad ću ga i proguglati, iznenadilo me da je Brazilac, kad sam ga vidio sad nedavno protiv Argentine. Ima još prostora za napredak, ali s njim sredina igra onako kako treba, odmah su bolji i Buske, a naročito Rakitić.
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56609 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Korovjev wrote:Čekao sam Clasico da vidim kako će odigrati, pa evo sad mogu rahat pohvaliti Arthura. Pravi igrač za nas, sad ću ga i proguglati, iznenadilo me da je Brazilac, kad sam ga vidio sad nedavno protiv Argentine. Ima još prostora za napredak, ali s njim sredina igra onako kako treba, odmah su bolji i Buske, a naročito Rakitić.

Nije valjda da te iznenadilo što je Brazilac zbog boje kože :D šala mala.

Mali je do sada pokazao da se radi o jednom velikom pojačanju za budućnost ekipe. Naravno da ima mjesta za napredak, ali itekako mi se sviđa kako se uklopio u ekipu.
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#56610 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Bez neke velike euforije na temi nakon 5:1. Bez nekog prcanja na racun ljutih rivala. :mrgreen:
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56611 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Distortion wrote:Bez neke velike euforije na temi nakon 5:1. Bez nekog prcanja na racun ljutih rivala. :mrgreen:

Grehota :D
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56612 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Navikli nas na petarde u Clasicu pa nemamo o čemu pričati. Možda bi opet mahali bijelim maramicama Valverdeu da smo dobili samo 2:1.
Za Arthura sam kontao da je iz La Masie tako mi je ličio po igri, a sad vidim da je ove sezone doveden iz Brazila. Nebitno, dobar je i mislim da njegova igra pokazuje gdje nam je zadnjih godina (od odlaska Xavija) najviše škripalo.
Ali ne treba padati u bilo kakve euforije jer je još rano, a ni igra prije ove zadnje dvije tekme nije bila baš nešto. Ima tu još rupa, malo je sad ova u sredini zakrpljena, odbrana je solidna sa najboljim golmanom na svijetu, samo opet me strah kad pomislim da nam je Pike i dalje početni i u biti jedini stoper na toj svojoj strani. Semedo mi je dobar i napredovao je i može puno svojom brzinom zatvoriti na toj strani, a i defanzivan je po defaultu jer je Alba ultra ofanzivan, ali samo se bojim one neke Pikeove loše forme koja traje po 17 mjeseci.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#56613 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

Osulo vam se društvo, nema onih najjačih.
Što se tiče ovog Clasica, svakako da je bilo razvaljivanje.
Međutim, ja sam to na neki način očekivao. Sve je mirisalo na to.
Opet, Barsa je na 2-1 visila. Da je bio normalan insan na mjestu kloca Benzeme, Real bi izjednačio. Onda ko zna.
Tako da i Barsina igra ima uspona i padova, crnih rupa koje obično budu kobne.
Naravno, daleko je to od Realovog očaja u ovom momentu, kod njih beskonačna rupa trenutno.

Onda nije bilo ni Messija ni Ronalda. I dalje je to Clasico, ali nije isto.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56614 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Koga nema bez njega se mora. Ili kako bi rekli Amerikanci za svoje sportove next men up. I što se tiče foruma, a i što se tiče tima bilo kojeg.
A kao osoba koja je gledala i iščekivala Clasica i prije ove dvojice, nekako sam jedva dočekao ovaj da nema ni jednog. Previše se priča vrti oko njih, mislim to je općenito tako u komentarisanju sporta na internetu. Evo ovdje kad je Mesi slomio ruku niko nije rečenicu poštenu napisao o igri protiv Sevilje nego jel slomio, ma nije slomio.... Jesu najbolji igrači na svijetu i dalje bez premca, ali brate previše te priče i fokusa na njih. A ipak se radi o timskom sportu, gdje se može uživati i u genijalnosti pojedinca ali i u dobroj timskoj igri kad vidiš da tim igra bolje kao skup nego suma pojedinačnih igrača.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#56615 Re: FC Barcelona

Post by °u° »

Tomahawk11 wrote:Osulo vam se društvo, nema onih najjačih.
Što se tiče ovog Clasica, svakako da je bilo razvaljivanje.
Međutim, ja sam to na neki način očekivao. Sve je mirisalo na to.
Opet, Barsa je na 2-1 visila. Da je bio normalan insan na mjestu kloca Benzeme, Real bi izjednačio. Onda ko zna.
Tako da i Barsina igra ima uspona i padova, crnih rupa koje obično budu kobne.
Naravno, daleko je to od Realovog očaja u ovom momentu, kod njih beskonačna rupa trenutno.

Onda nije bilo ni Messija ni Ronalda. I dalje je to Clasico, ali nije isto.
Opet Benzema glavni krivac :mrgreen: Po meni je najbolja a fulana šansa za izjednačenje i ko zna šta dalje je bila ona Modrićeva stativa. Skoro pa istu šansu je Coutinho iskoristio. Imao je Luka otvoren prostor za lagani gol https://m.youtube.com/watch?v=Paf0V1AT0kY
Benzemina šansa glavom, morao je skočiti unazad što je za udarac glavom problem. Poslije šansa je već bila riješena utakmica.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#56616 Re: FC Barcelona

Post by svi u napad »

Nema razloga za prcanje jer se oni sami prcaju i to ce im potrajati. Moraju skroz podmladiti ekipu a to ce navijaci docekati na noz. Mene zabrinjava pad u igri Barce i to je evidentno na svakoj tekmi. Nadam se da ce to popraviti jer u kupu sampiona protiv Juvea su gotovi ako padnu kao sto su pali protiv Reala. Iako mi ne izgledaju tako mocno kao ranijih godina pobjedjuju i to je najvaznije.
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#56617 Re: FC Barcelona

Post by Point. »

Koji je racku ovom Dembeleu? Pričaju mediji da se zajebava previše, kasni na treninge, leti u Maroko u noćne klubove dan pred trening, dugo se zagrijavao u meču protiv Sevilje da ga je Raketa poslao u 3pm. Spremni ga prodati. Čim je taj balavac štrajkovao sa 19 godina u Dortmundu čim je Barca zakucala ma vrata, lampe su se upalile. Novi Balotelli u najavi.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56618 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Hajd dobro je da se zajebava i van terena a ne samo dok igra. Protiv Sevilje je bila scena kad po ko zna koji put gubi loptu u bespotrebnom driblingu 40 metara od gola i onda reakcija Valverdea kolutanje očima, mahanje rukama, što je stvarno rijetkost kod njega, ne znam da sam ga ikad do sad vidio da tako reaguje na grešku igrača.
Neće on još dugo. Nije slučajno da Barca i bez Mesija ne počinje sa njim, nego sa lošim, ali koliko toliko ušemljenim Rafinhom.
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#56619 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Valverde unistava psiholoski Malcoma. Nije ga zvao ni protiv Vallecana u 18. Igrac koji je doveden za 40 mil €. Vjerovatno ce traziti transfer u januaru a cijena? Pa i cijenu mu obara jer momak nema priliku da odigra 2 utakmice po 10 minuta.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#56620 Re: FC Barcelona

Post by Nadzorna_ploca »

Ma hajde Valverde ce svakako jos samo ovu sezonu. :mrgreen:
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#56621 Re: FC Barcelona

Post by studeni76 »

Distortion wrote:Valverde unistava psiholoski Malcoma. Nije ga zvao ni protiv Vallecana u 18. Igrac koji je doveden za 40 mil €. Vjerovatno ce traziti transfer u januaru a cijena? Pa i cijenu mu obara jer momak nema priliku da odigra 2 utakmice po 10 minuta.
A možda momak nije kvalitet za Barcu, ne uklapa se u sistem. A ima i ona da ga trener nije tražio!
Jbg teško je biti trener velikog kluba i svima ugodit
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40843
Joined: 21/05/2012 22:46

#56622 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

Ako se nisu konsultovali sa trenerom onda pišaj te koji vode taj klub. Izgleda da su ga doveli samo da šuknu Romi za onaj preokret, ništa više.
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#56623 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Moguce da se nisu konsultovali sa Valverdeom ali ako Abidal nije pitao Valverdea za misljenje onda su neozbiljni. Malcom je igrao na US turneji i to nije bilo lose. Dao je i neke golove. Sta se poslije desilo, ne znam.

Znam da je tesko svima ugoditi i da mi ne vidimo sta se desava na terenu. Ocito ovim potezima tjeraju igraca kojeg su doveli za 41 mil €. Hoce li ga moci prodati za te pare u januaru bez ozbiljno odigrane utakmice? Sumnjam...

Spominju opet Williana u kontektstu trampe sa Malcomom...svasta mediji pisu...
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#56624 Re: FC Barcelona

Post by studeni76 »

Izgleda da je bilo bolje da su izgubili od Reala. Em bi se možda riješili ovog diletanta, em bi ostavili Lopatu u Realu. Dvije muhe jednim udarcem a ovako se dobije ovo večeras :) :-)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#56625 Re: FC Barcelona

Post by channel10 »

Da Bog sacuva. Pobijedili Real 5:1, sad gube od Raya Vallecana :-)

Edit: evo udje frljoka :-)

Evo jos jedna udje :run:
Post Reply