FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#56501 Re: FC Barcelona

Post by studeni76 »

Tobe jarabi
User avatar
Distortion
Posts: 2853
Joined: 08/09/2007 19:56

#56502 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Sociedad - Barcelona (1:0) 1:2

Barcelona odigrala slabu utakmicu na tradicionalno nezgodnom stadionu i dobila 1:2. Reklo bi se sretna pobjeda zahvaljujuci Ter Stegenu koji je skinuo one zicere.
Valverde sa pocetnih 11 bezveze iskomplikovao stvari i to se vidjelo u prvom poluvremenu da nece ici. Buske i Coutinho su imali pauzu u repki pa se moze reci da su zato bili na klupi. Ter Stegen je u sustini najzasluzniji za pobjedu i po meni igrac utakmice.

I pored ovakve utakmice tri boda su super na Anoeti.

Illaramendi je morao dobit crveni. Sudija mu je previse oprostio.
User avatar
Derdiyok
Posts: 565
Joined: 20/08/2018 23:06
Location: Σαράγεβο

#56503 Re: FC Barcelona

Post by Derdiyok »

Jel se Valverde pravi debil ili je fakat takav ?!

Jeste da nismo dobili, koliko, 10 godina na Anoeti ?!.. dok nije došao Valverde, i eto u dvije sezone zaredom dvije pobjede imamo u gostima; ali brate mili kakva je ono postava ? Pisalo se da će rotirati na ovome meču u što nisam vjerovao. Hajde, kontam sve da je svjestan ove utakmice i da je to jedna od ekipa koja zapne 200% protiv Barcelone kad ono brat izvede vezni red koji ni na treningu ne počne zajedno. Čuj Rakitić, Sergi i fuckin' Rafinha.

Utakmica generalno preloša za naše standarde. Jedino neka se zahvale MAtSu na odbranama kod rezultata 1-0. Utakmica totalno bezidejna. Pun mi je đavo onih gledanja prema sudijama, mahanja rukama, traženja kazni. Okej, Illarramendi je zaslužio karton.

Apsolutno nikome ne bih dao prolaznu ocjenu osim MAtSu. Svi su kolektivno imali dosta netačnih pasova, dosta izgubljenih lopti, dosta greški. Meni su izgledali kao amateri. Za La Ligu je lahko, međutim u LP nemaju šta tražiti.
User avatar
Distortion
Posts: 2853
Joined: 08/09/2007 19:56

#56504 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Valverde se kockao na nezgodnom gostovanju a bilo bi jos nezgodnije da Sociedad nije imao problema sa 3 povrijedjena igraca.
Cinjenica je isto tako da se nije dobio Sociedad na Anoeti dok Valverde nije dosao. Dugo prije toga nije bilo pobjede. Sinoc da Ter Stegen nije skinuo one zicere, bilo bi drugacije.
Rotacija ok ali ne sa ova tri igraca u sredini. To je valjda i Valverde sad vidio i nema razloga da ih forsira i nekoj drugoj utakmici. Znam da imaju 5 utakmica u nizu u kratkom periodu i da neko mora odmorit.

Bice to dobro sa udarnom postavom od prve minute i pravim izmjenama jer je sad klupa siroka. Ceka se Suarez da proradi i da konacno pocne da igra kako se od njega trazi. Coutinho ce se nadavat golova van 16 m.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56505 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Meni se sad već nekako čini da ovakve prvenstvene uzimamo na rutinu (koja recimo fali Realu), tako da se nisam pretjerano živcirao tokom tekme, nekako sam bio siguran da ćemo dobiti. Nije to nešto posebno lijepo, ali nekako se i na to navikavam i lakše podnosim kad znam da je početak sezone.
I napisao sam već da je dobro da Valverde proba, kad će ako neće sad, ali mi je malo previše da od trojice standardnih iz sredine on mjenja dvojicu a Rakitića, kojeg ostavi u timu, prebaci na Buskeovu poziciju. A na Buskeovoj poziciji smo najtanji, sve drugo možemo kako tako pokriti, ali njegovu poziciju teško, a ona nam je najbitnija za kontrolu tekme. Rakitić to može odigrati protiv Huesci i sl, teško protiv iole jačih, kao što je sinoć Sociedad u prvom pokazao, a naročito ako su mu druga dvojica u sredini Roberto i Rafinja. Ta šupljina na Buskeovom mjestu visi već par godina i nikako da se nađe adekvatna zamjena.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#56506 Re: FC Barcelona

Post by dinao »

Moze li Vidal nekad uskociti umjesto Busquetsa? slazem se da je Barca tu slabo pokrivena
User avatar
Derdiyok
Posts: 565
Joined: 20/08/2018 23:06
Location: Σαράγεβο

#56507 Re: FC Barcelona

Post by Derdiyok »

Ma kakav Vidal, pa vidiš koliko su ukupno minuta odigrali do sada svi koji su došli u ljetnom prelaznom roku.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#56508 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

I ovo što je igrao ko da nije.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#56509 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

18 years ago today, Leo Messi arrived in Barcelona and the story began
Image
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56510 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

dinao wrote:Moze li Vidal nekad uskociti umjesto Busquetsa? slazem se da je Barca tu slabo pokrivena
Ne može tu poziciju Vidal odigrati ni protiv Huesce. Čak i tako kvalitetan igrač kao Rakitić pa ima problema protiv malo jačih, nije mogao ni Mascherano u najboljim danima tako da je teško ovako reći jer je očigledno potrebno nešto više od imanja loptačkih vještina. Od postojećih u Barci ne vidim nikoga. Siguran sam da bi Modrić i Kroos mogli to odigrati na istom ili boljem nivou kao Buske. Za Pjanića, recimo mislim da ne. Prije par godina sam bio siguran da ga Verati može adekvatno zamijeniti, sad više ne. Navijao sam u prelaznom roku za onog Portugalca William Carvalha, ali više kao rezervu, jer je relativno mlad, jeftin, a meni se čini da ima te kvalitete i da bi mogao i napredovati i postati prava zamjena za Buskea.
Čudno je da je takav jedan igrač, koji kad ovako gledaš igra skretničara, proslijedi vamo, pa hajd sad tamo, sve pasovi ne duži od 20 metara, ključan za tim kao što je Barca. Nema ni neke od standardnih kvaliteta igrača sredine terena, duga lopta mu je loša (ne znam da li i u jednoj sezoni ima više od 5 asistencija), brzine nema, ukliže jednom u tri tekme, ali evo ovih zadnjih godina svaki pad njegove forme ili povreda znači i veliki pad forme Barce. Hajd što kao i pravi skretničar ne smije pogriješiti, jer greška znači katastrofu (sad je na 1:0 protiv Sociedada napravio jednu otišao na njihovih 16 pa su odmah ovi izašli sami pred golmana), ali pored toga čita kao niko i igru protivnika i postavku svojih i protivničkih igrača. Više igra šah nego fudbal pa pokušava pročitati protivnička dva, tri poteza unaprijed, a tako i distribuira loptu svojim igračima.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#56511 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

Busquets je najbolji pivot ove generacije i jedan od najboljih koje je fudbal ikada svijetu podario, za njega je nemoguće pronaći zamjenu. Može se samo krpiti.
User avatar
Derdiyok
Posts: 565
Joined: 20/08/2018 23:06
Location: Σαράγεβο

#56512 Re: FC Barcelona

Post by Derdiyok »

Neka stane Busi u red. Prvo da se nađe zamjena Xaviju :lol:
Crvena Tifoza
Posts: 10630
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56513 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Koliko je Leov gol iz slobodnjaka dobar, toliko ga je i golman uljepšao paradom. :thumbup:


Hattrick :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#56514 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

Povede Girona. :-) :lol:

A ovaj prvi je trebao zabiti gol, ne Stuani. :-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#56515 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

Đe omarka, gutavo kod Separatista :D
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#56516 Re: FC Barcelona

Post by Hasan006 »

Napokon im je dohakao taj kiks kojeg su na iglene uši izbjegavali već mjesec dana. Loše odluke trenera, loša odbrana, loša forma Suareza. Sada trebaju bit stvarno zahvalni jer imaju Messija, da im se povrijedi sletili bi s vrha tabele tek tako.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5911
Joined: 25/12/2010 04:56

#56517 Re: FC Barcelona

Post by B6Redhell »

Hasko sta hočeš reči..
veliki “katalonci” udarili na ove male “katalončiće”
I zube polomili ( osim sVareza kod njeg umijetni njegovi istroseni)
:wink: :wink: :P


EDIT;
Ah sudijeeee
Aaah ramoo ramoo druze moj
Perooooo ne spominju te. Nevalja.. :-D :-D
Last edited by B6Redhell on 24/09/2018 00:25, edited 1 time in total.
User avatar
Distortion
Posts: 2853
Joined: 08/09/2007 19:56

#56518 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Kiks Barce i odmah se pojavljuju simpatizeri Reala. :mrgreen:

Interesantan kriterij Gil Manzana koji je dao direktni crveni karton Lengletu. Bas me zanima da li ce sudije drzati ovakav kriterij u ostatku sezone. Po meni u najmanju ruku zuti karton jer ovakvih duela ima na utakmicama. Ramos ce po ovakvom kriteriju da dobije crvenih ako dodje do Vara.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5911
Joined: 25/12/2010 04:56

#56519 Re: FC Barcelona

Post by B6Redhell »

duplak post.....
Crvena Tifoza
Posts: 10630
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#56520 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Distortion wrote:Kiks Barce i odmah se pojavljuju simpatizeri Reala. :mrgreen:

Interesantan kriterij Gil Manzana koji je dao direktni crveni karton Lengletu. Bas me zanima da li ce sudije drzati ovakav kriterij u ostatku sezone. Po meni u najmanju ruku zuti karton jer ovakvih duela ima na utakmicama. Ramos ce po ovakvom kriteriju da dobije crvenih ako dodje do Vara.

:D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#56521 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

Coutinho se totalno pogrešno koristi, ovako neće pokazati ni 50% onog čega je sposoban.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24269
Joined: 26/08/2007 17:10

#56522 Re: FC Barcelona

Post by Charuga »

Kako će pokazati kad ga uvodi posljednjih pola sata. Valverde nešto eksperimentiše svaku utakmicu.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56523 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Ne volim o sudijama ali kako je u ovoj tekmi suđeno na ‘štetu’ Barce onda da prvo kažem da je po meni suđenje sinoć dobro bilo (prvo sam gledao na preskokce možda sam nešto fulio). Ali u stvari hoću da napišem o jednoj prednosti VAR-a na koju se ne obraća toliko pažnje. Primjer crvenog od sinoć (sasvim zaslužen) koji je ona ružna prljavština koja je često do sada prolazila nekažnjeno. Sad kad se odmah može pregledati snimka, kao prvo fudbaleri će više paziti da ne rade takve stvari, a kao drugo ovim mlađim naraštajima takve stvari neće pasti na pamet jer znaju da im je taraba za takve stvari.
Još da je nekako riješiti simuliranje, jer kaže mi jaran, otac 10 godišnjaka koji trenira fudbal da i ti klinci već simuliraju i to ko veliki. Imitiraju idole ne samo frizurama već i u drugim stvarima. On se trznuo prva dva tri puta kad mu je mali vrisnuo i počeo mahati rukom (lafo traži pomoć doktora), a onda se dogovorio sa trenerom kad tako zamaše a nije mu ništa da ga izvede iz igre i ne vraća ga do kraja treninga jer je ‘povrijeđen’.
Što se tiče tekme, osim Mesijevog slobodnjaka (nekako mi je i merak kad se pogodi 90 sa vanjske strane nema veze što nije go) i greške Valverdea jer nije odmah nakon crvenog uveo Umtitija, pa smo zato primili izjednačujući gol, nema se šta pamtiti. To uključuje i igru ovog Arthura koji nije nešto pokazao, ali treba mu dati još prilika.
Očigledno se odustalo od guranja Dembelea na desno krilo pa kako igra na lijevoj strani i ne toliko uz aut liniju, ako igra i Coutihno malo guše jedan drugog. Plus Alba kojem se opet treba osloboditi ta aut linija jer nam je to jedna od najopasnijih opcija iz koje dajemo more golova. Tako da mi je ok što se probalo i tako, Dembele na Coutihnovom mjestu. Možda bi se moglo probati i Dembele na Neymarovom a Coutihno na svom, jer je to Brazilu odlično funkcionisalo na svjetskom. Ali je onda bek viška tj. napadački nema neku ulogu. Tako je bilo i sa Marcelom u Brazilu. Možda probati takvo nešto kad se Alba bude odmarao.
User avatar
Distortion
Posts: 2853
Joined: 08/09/2007 19:56

#56524 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Zasto je crveni zasluzen? Dovoljno je procitati izjavu Ponsa koji je dobio lakat. Mislim da je prestrogo dao crveni. Manzano je znao u proslosti zakinut Barcelonu i to svi znaju. Ovo je bas kurcenje.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#56525 Re: FC Barcelona

Post by SSemir »

Haha koliko su navikli da kad bude posteno sudjenje tp njima izglda kao protiv njih.
VAR uveden da bude fer sudjenje i da se nd prave greske samo u barceloni misle da VAR radi protiv njih. Jesu lipoceli optuzivati da jd Perez kupio i VAR sudije :-D
Post Reply