FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Distortion
Posts: 2844
Joined: 08/09/2007 19:56

#56451 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Vidal za 19 + 3 miliona € je korektna cifra. Ako ne bude povreda i ako odigra dosta utakmica, to ce biti pun pogodak. Vrijeme ce pokazat da li je ispravan potez dovodjenje Vidala. Odlaskom Paulinha u Kinu Barca je htjela da ponovo ima slicnog igraca koji je ratnik.

Nije mi bas najjasnije spominjanje Pogbe u kontekstu dovodjenja u Barcelonu al hajd. Mediji svasta pisu...

Ako uspiju prodati Minu za 32-40 mil €, uz vec prodate igrace, to ce bit cca 120-125 mil € od transfera. Nije iskljuceno da jos neko ode. Ako uspiju prodati Gomesa za 30 mil € to ce bit vrh.
ifus
Posts: 244
Joined: 02/10/2009 00:09

#56452 Re: FC Barcelona

Post by ifus »

AmiĐa_Idriz wrote:Jašta.

Juventus je legitimno prvi favorit ovog ljeta. Mrav je prevelik ziheraš
Vidi, Coutinho nije igrao LP prošle sezone za Barcu, a i Dembele haman da nije zbog povreda, tako da su to dva velika pojacanja u startu za ovosezonsku LP. Dodajmo jos Vidala, uz ovu trojicu mladih (Malcom, Lenglet i Arthur) i vjerovatno jos jedno veliko pojacanje uz uhodane igrace od prije i eto ga prvi favorit. :)
Svidja mi se i prelazni rok kako ga je Liverpool odradio, njih definitivno opet vidim u zavrsnici, City je tu, Juve s Ronaldom i naravno Real, makar nikog ne doveli ovo ljeto. Eventualno je i Bayern u krugu favorita, ali je pitanje dokle Kovac moze. Simeonove ratnike ne treba otpisati i mislim da je to to.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#56453 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

ifus wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Jašta.

Juventus je legitimno prvi favorit ovog ljeta. Mrav je prevelik ziheraš
Vidi, Coutinho nije igrao LP prošle sezone za Barcu, a i Dembele haman da nije zbog povreda, tako da su to dva velika pojacanja u startu za ovosezonsku LP. Dodajmo jos Vidala, uz ovu trojicu mladih (Malcom, Lenglet i Arthur) i vjerovatno jos jedno veliko pojacanje uz uhodane igrace od prije i eto ga prvi favorit. :)
Svidja mi se i prelazni rok kako ga je Liverpool odradio, njih definitivno opet vidim u zavrsnici, City je tu, Juve s Ronaldom i naravno Real, makar nikog ne doveli ovo ljeto. Eventualno je i Bayern u krugu favorita, ali je pitanje dokle Kovac moze. Simeonove ratnike ne treba otpisati i mislim da je to to.
A dobro, teško je to sada prognozirati. Ko je očekivao Liverpool prošle godine u finalu :mrgreen: dosta toga ima ulogu, malo sreća malo svašta (vidjeti pod Real), ali eto meni je nekako Juve sad beton, očito da su bacili all in na LP. Ali eto to je neko moje subjektivno mišljenje :mrgreen: :thumbup:
User avatar
Distortion
Posts: 2844
Joined: 08/09/2007 19:56

#56454 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Yerry Mina prodat Evertonu za 32 mil € + 2 mil.

Gomes navodno posudjen Evertonu za 2,6 miliona €.
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#56455 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Distortion wrote:Yerry Mina prodat Evertonu za 32 mil € + 2 mil.

Gomes navodno posudjen Evertonu za 2,6 miliona €.
Trabanta Gomesa nece niko da kupi, cak ni Everton :lol: :-)
User avatar
Distortion
Posts: 2844
Joined: 08/09/2007 19:56

#56456 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Abidal je startao odlicno na poziciji sportskog direktora umjesto ublehe R. Fernandeza. Pokazao je ostalim kako treba da se radi. Vrijeme ce pokazat da li su pojacanja pun pogodak.

Ja sam bio ubjedjen da ce dovesti lijevog beka kao back up Albi ali jos nije gotovo. Jedno vrijeme su i Kurzawu oz psga spominjali...
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#56457 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Distortion wrote:Abidal je startao odlicno na poziciji sportskog direktora umjesto ublehe R. Fernandeza. Pokazao je ostalim kako treba da se radi. Vrijeme ce pokazat da li su pojacanja pun pogodak.

Ja sam bio ubjedjen da ce dovesti lijevog beka kao back up Albi ali jos nije gotovo. Jedno vrijeme su i Kurzawu oz psga spominjali...
Abidal je obicni pijun, šahovski receno :mrgreen:

Onaj debil Segura je glavni lik za transfere. Uz njega ona varalica Braida ili kako vec.

Ti ublehaši su napravili citav niz promašenih transfera: Turan, Aleix Vidal, Digne, Gomes, Alcacer, Paulihno, Semedo, Dembele, Mina, evo sad i onaj drugi Vidal. To je stotine miliona bacenih niz vodu.
Niko od navednih nije ni primirisao prvom timu i nekim konkretnim igracima od kojih Barca ima neku korist. Znaci, sve promašaj do promašaja.
Onaj Paulinho kako dođe, tako i ode :lol:

Zapravo, u pitanju je neko opasno pranje pare preko tih igraca. Nemoguce da su tolike neznalice.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#56458 Re: FC Barcelona

Post by Nadzorna_ploca »

Utrostrucili su pare za Kolumbijca a nije odigrao postene utakmice. To ne moze biti promasaj.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#56459 Re: FC Barcelona

Post by sheilak »

Najveci promasaj je keirson tamo krajem 2000-ih
Bukvalno nije bio na klupi a kamoli da igra sve neke posudbe
Ovo sa nabrojanim i meni lici na nekakve dogovore obaveze i sl
Turan turkish Airlines
Ostalo ko ce mu ga znati... (r)
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#56460 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Nadzorna_ploca wrote:Utrostrucili su pare za Kolumbijca a nije odigrao postene utakmice. To ne moze biti promasaj.
Nema tu ništa do Barce i ljudi koji su zaduženi za transfere, vec su imali ogromnu srecu što je Mina zabio par golova na SP (najbolji izlog) i tako sam sebi podigao cijenu.

Inace, ko je gledao utakmicu kad im je raspali Levante utrpao 5 komadaa, vidio je jasno o kakvoj kolumbijskoj prevari je rijec.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#56461 Re: FC Barcelona

Post by Nadzorna_ploca »

Ma ne bih ja granao puno temu. Decko je solidan igrac. Uzeli su na njemu pare..dovoljno od njega.
User avatar
Distortion
Posts: 2844
Joined: 08/09/2007 19:56

#56462 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Paulinho je neki deal s Kinezima, to je ocigledno.

Svi nabrojani igraci su promasaj i slazem se s tim. Mina je prodat za 30 miliona i to je OK. Steta sto i Gomes nije prodat za slican iznos ali ocito je da ga ne zeli niko, ili tacnije nece niko da dadne tolike pare na njega.

Pep Segura ili Abidal, vazno je da se trenutno radi dobar posao u ovom transfer roku.

Douglas je ubleha koji je morao doci u paketu s Neymarom. Marlon ce vjerovatno opet biti posudjen.

Paco, Rafinha, Munir?
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1957
Joined: 13/07/2016 11:10

#56463 Re: FC Barcelona

Post by sve_ovo_ja »

Nije Paulihno ni los toliko bio kako je mogao biti. Puno vecih promašaja je bilo tu zadnjih godina.
User avatar
Logovan
Posts: 94348
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#56464 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

Evo Coutinho nova sedmica. :D
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56465 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Nisu trebali Minu prodati. I dalje tvrdim da je trenutno duplo bolji od Pikea. Što i nije toliko teško, ali sad smo opet na Pikeu starteru bez bilo kakve ozbiljne konkurencije na toj poziciji.
Baš ne volim tog Pikea. Nikad ga nisam nešto mirisao, ali mi je posebno mrzak postao zadnjih par godina kad je počeo laprdati okolo, što i ne bi bio toliki problem da mu igra istovremeno nije sve lošija i lošija. Ne mogu dočekati da napuni 35 pa kopačke o klin.
User avatar
Logovan
Posts: 94348
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#56466 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

Osvojio se trofej, a Katalonci sa foruma ni riječ da progovore. :mrgreen:

Očekivana pobjeda Barce.

:thumbup:
Image
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56467 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Nisam ni znao da se igralo, gledam neke sažetke jučer i tamo vidim. Trofej ko trofej po meni nebitan, ali bolje pobjediti nego izgubiti. Dobar gol Dembelea, nadam se da će mu dati malo vjetra u krila jer u ovoj sezoni treba pokazati šta je i kakav je.
User avatar
Distortion
Posts: 2844
Joined: 08/09/2007 19:56

#56468 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Uvijek je dobro startat sezonu sa osvojenim Superkupom. Sevilla je nekako djelovala nalozenija i spremnija za utakmicu, vjerovatno zbog tog sto su duze na pripremama (vecina igraca zajedno).
Barca kao i ostali veliki timovi, uvijek nakon ovih kasnih povrataka igraca, imaju problem i treba vremena da se to sve poslozi. Tu su i 4 nova igraca koja treba da se uklope u tim.

Dembeleu ce sigurno znaciti a dosao je u pravo vrijeme. Fakticki ce ga i Malcom natjerati da bude jos bolji i da se bori za mjesto u timu. Valverde je mjenjao tokom utakmice i kako su mediji prenijeli Valverde je koristio 3 formacije tokom utakmice. Isprobavao je 3 varijante, mjenjao pozicije Dembeleu itd. Ko da je prijateljska :mrgreen:

Suarez najgori :run:
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#56469 Re: FC Barcelona

Post by p206 »

Like a boss

User avatar
Distortion
Posts: 2844
Joined: 08/09/2007 19:56

#56470 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Prva pobjeda u novoj sezoni 3:0 protiv bunkerasa. Alavas je prosle sezone igrao zatvoreno i jedva ih je Barca okrenula 2:1.

Valverde izveo neobican sastav sa sredinom Rakitic, Buske, Roberto :shock: ocito neki eksperiment...

Messi zabio 5000-ti i sinoc 6000-ti gol a razlika je sad 9 godina. Ranije je to bio prosjek 14 godina. Sa Messijem je to skraceno za 5 godina. Kakva dva gola je zabio sinoc :thumbup: slobodnjak ispod zivog zida i onaj na kraju nimalo lagana situacija...

Suarez van forme, ne moze bazen pogodit...
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#56471 Re: FC Barcelona

Post by Korovjev »

Valverde, rekao bih, več standardno proba svašta nešto na početku sezone. I nek proba, to je i jedan od razloga što ga cijenim kao trenera. Ovo sinoć je malo bio flashback na MSN, i za početak sezone i nije toliko loše. Realizacija šteka i to ne samo kod Suareza, izlazio je i Dembele i Mesi i Coituhno na golmana. Ali početak je sezone i čak ne bih ni volio da sada ide sve ko podmazano.
Sredina je tu meni veći problem naročito ako je 433 kao što se sinoć igralo 70 minuta. Roberto, na žalost ne može biti jedan od te trojice, a ni Rakitić se baš nije proslavio sinoć. Sa Kutinjom je bolje ofanzivno, ali lošije za kontrolu lopte i defanzivno. Ne znam možda za takav sistem probati nešto sa Vidalom (premda ne znam gdje njega staviti) ili ovim mladim. Jer ova trojica protiv jačih teško da će se moći nametnuti.
User avatar
Logovan
Posts: 94348
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#56472 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

FRANCUSKI MEDIJI:

Ivan Rakitić u PSG - Paris Saint-Germain za 90,000,000€!
Bobi
Forum administrator
Posts: 32143
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#56473 Re: FC Barcelona

Post by Bobi »

jel gleda ko utakmicu...trava je mraaaaaaaaaaaak :lol:
Vitoo
Posts: 784
Joined: 10/08/2018 00:58

#56474 Re: FC Barcelona

Post by Vitoo »

Logovan wrote:FRANCUSKI MEDIJI:

Ivan Rakitić u PSG - Paris Saint-Germain za 90,000,000€!
Glup je onaj sto pise ovo cuj za onog truta je 9 mill e previse ali cijene su otisle u q tako da... A sve su krivi arapi
User avatar
studeni76
Posts: 5419
Joined: 03/06/2009 14:12

#56475 Re: FC Barcelona

Post by studeni76 »

Bobi wrote:jel gleda ko utakmicu...trava je mraaaaaaaaaaaak :lol:
Igra se kao na ledu, samo čekaš kad će neko otklizat na busjenu :-D
Post Reply