FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Locked

Podrzavam koaliciju SDP-NSRZB-SDA-HSP

DA
211
70%
NE
92
30%
 
Total votes: 303

User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#1 FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Socijalista »

Sta mislite kako ce ova koalicija funkcionisati ukoliko bude uspostavljena?

Meni se nekako svidja... :D
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#2 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by vaučer »

Wow, odlično.
Izabrati predstavnika Hrvata i ignorirati 90% biračkog tijela jednog naroda.
Koji kurac ne pošalju vojsku u Hercegovinu da ogradi ghetto?
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#3 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Banja Luka »

A Hrvati su bas morali glasati za ustaske stranke?
User avatar
no_pasaran
Posts: 804
Joined: 30/01/2010 19:34

#4 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by no_pasaran »

Još da Ljubić vidi da je Čović prno u šišu pa da se i on priključi i da se makar Federacija dovede u red.

Mislim može i ovako ali da se više kantona uzme, šteta bi bilo da pola Federacije ostane ko RS.
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#5 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by bicebolje »

Potvrda onoga što Dodik i Čović govore.
User avatar
no_pasaran
Posts: 804
Joined: 30/01/2010 19:34

#6 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by no_pasaran »

vaučer wrote:Wow, odlično.
Izabrati predstavnika Hrvata i ignorirati 90% biračkog tijela jednog naroda.
Koji kurac ne pošalju vojsku u Hercegovinu da ogradi ghetto?
Wow, fakat da je odlično.

Poštovati Ustav u čijem su stvaranju ravnopravno učestvovali predstavnici bh Hrvata.

Ustav koji je predvidio ovakve situacije i omogućio kantonima dovoljno prava i prostora da bez problema funkcionišu bez obzira na više nivoe.

Wow, koji bullsh*t!
Zagovarati rotaciju koju prethodno sam prekršiš čim ti se ukaže prilika (Mostar)
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#7 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Banja Luka »

A predstavnik ostalih nikad ne bi trebao biti predsjedavajuci VM? Wow, kako inteligentno.
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#8 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Socijalista »

Mislim da bi mozda najbolje bilo da Ljubic razmisli sta je za uraditi, jer je kako kazu neki forumasi promjenio par puta svoj stav...licno sto se mene tice je bolje kad imas manje stranaka u koaliciji...ali svakako treba izbjeci covjeka koji nema ni sekunde dostojanstva...cuj samo u FBiH da se mjenjaju granice...nece se cova bolan sad vise nista mijenjati :!: Pusa.
User avatar
no_pasaran
Posts: 804
Joined: 30/01/2010 19:34

#9 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by no_pasaran »

bicebolje wrote:Potvrda onoga što Dodik i Čović govore.
I to kakva potvrda! Napokon su oni koji su za EU na jednoj a oni kontra EU na drugoj strani.

Napokon su oni koji su protiv BiH i kao države i kao funkcionalne vlasti na jednoj a oni koji su za BiH i za funkcionalnu vlast, na drugoj strani!

Meni je zapravo drago da se potvrdilo ono što Dodik i Čović govore jer su dovoljno drski da i ne kriju svoje namjere. :wink:
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#10 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Socijalista »

no_pasaran wrote:
vaučer wrote:Wow, odlično.
Izabrati predstavnika Hrvata i ignorirati 90% biračkog tijela jednog naroda.
Koji kurac ne pošalju vojsku u Hercegovinu da ogradi ghetto?
Wow, fakat da je odlično.

Poštovati Ustav u čijem su stvaranju ravnopravno učestvovali predstavnici bh Hrvata.

Ustav koji je predvidio ovakve situacije i omogućio kantonima dovoljno prava i prostora da bez problema funkcionišu bez obzira na više nivoe.

Wow, koji bullsh*t!
Zagovarati rotaciju koju prethodno sam prekršiš čim ti se ukaže prilika (Mostar)
Ma pusti ga kraju, stozerni KrAdeZeVci imaju slabo pamcenje...prednost drugih stranaka je definitivno njihova naivnost.
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#11 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Socijalista »

japijem wrote:Otprilike kao i sve koalicije dosada, jedan korak naprijed, dva nazad, a možda me i demantiraju, ko zna.
narod zna :D
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#12 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by bicebolje »

Socijalista wrote:Mislim da bi mozda najbolje bilo da Ljubic razmisli sta je za uraditi
Odgovor
"Ovaj potez SDP-a nije politički mudar, ali odgovornost je na toj stranci za sve ono što će takvi potezi prouzročiti. U ime 90 posto izbornog hrvatskog legitimiteta i u ime najmanje 95 posto hrvatskih građana u BiH, mogu reći da vlast u BiH neće biti formirana bez većinskog hrvatskog izbornog legitimiteta", kazao je Ljubić.

Upitan kako vidi moguću koaliciju SDP-a sa HSP-om, koalicionim partnerom HDZ-u 1990, Ljubić je rekao da "ukoliko se oni odluče za taj pokušaj formiranja vlasti koja zanemaruje većinski hrvatski izborni legimititet, na taj su se način sami isključili iz koalicije, i preuzeće svoju odgovornost, i ličnu i političku".
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... unost.html

Sa kim ćete u koaliciju na državnom nivou ?
Last edited by bicebolje on 15/12/2010 19:00, edited 1 time in total.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#13 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by vivaldi »

Socijalista wrote:Sta mislite kako ce ova koalicija funkcionisati ukoliko bude uspostavljena?

Meni se nekako svidja... :D
Sto ti se svidjaju? Zbog ljepote?

Par dana pred izbore u debati kod Bakira, Komsic u lice rece Lijanu "Gurali smo vas i u Turskoj, al ste i tamo propali" :-) .

Ako dodje do ove koalicije taj isti Lijan ce biti ministar poljoprivrede :shock:

Covjek kojeg je prije 3 mjeseca ismijavao onaj sto ga sada zove za partnera. Ako mu on ne vjeruje kako da mu ja vjerujem :?

Stvarno ne znam sta se tu ima svidjati, al hajde ukusi su razliciti. Nemaju ni HDZ-ovci postenije i bolje kandidate vjerovatno, ali valjda nece biti nekih vecih politickih konsekvenci..
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#14 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by vaučer »

no_pasaran wrote:
vaučer wrote:Wow, odlično.
Izabrati predstavnika Hrvata i ignorirati 90% biračkog tijela jednog naroda.
Koji kurac ne pošalju vojsku u Hercegovinu da ogradi ghetto?
Wow, fakat da je odlično.

Poštovati Ustav u čijem su stvaranju ravnopravno učestvovali predstavnici bh Hrvata.

Ustav koji je predvidio ovakve situacije i omogućio kantonima dovoljno prava i prostora da bez problema funkcionišu bez obzira na više nivoe.

Wow, koji bullsh*t!
Zagovarati rotaciju koju prethodno sam prekršiš čim ti se ukaže prilika (Mostar)
Meni govoriš?
Glup si, eto samo da znaš.
Ja živim pod HDZ čizmom i znam koja je to gamad, ali ako je ovo način na koji vlast formiraju proeuropske snage, hvala, lijepo je meni s tiranom na kojeg sam naučio.
Lako je bacati Intelektualnu drkicu s visoka ali SDP je mogao a nije ni pokušao umanjiti godine političke paranoje BH Hrvata. Ako išta produbili su je i zauzeli punokrvni 'boli nas kurac' stav. Svakako mogu uživati tu poziciju s brojem glasova koje su dobili, ali da je pametna i EU cool, hip, nova aha.
Jeste, kako da ne.
Sve isto, druga obećanja, jednako ponašanje.

Hvala usput na predrasudama.
Bljuje mi se.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#15 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by heckler »

Navalite zohari sa svojom standardnom pricom i novokovanicama poput "izbornog legitimiteta" i magicnog "90% legitimiteta".

I pored svih mogucnih stupica i zastita "nacionalnog interesa" u ovoj zemlji je ipak na snazi kakva takva demokratija i ovdje se igra kako ustav i izborni zakoni sviraju a ne jugosloven Covic ili prelivoda Ljubic.

Koliko god oni htjeli obratno u parlamentarnoj demokratiji ti vazi koliko imas ruku i mandata i kakvu koaliciju mozes sklopiti a te price o kojekakvim legimitetima pricajte nekom drugom ko vas je voljan slusati.

Kao sto rekoh jos tokom izbora, ako postoji ikakva mogucnost da se HDZ izbrise sa mape treba je maksimalno iskoristiti. Izbrisati ih sa vlasti i javnih preduzeca i dovesti ih na lokalni nivo bez krava muzara iz javnih preduzeca.

I koga to treba obavezivati ako je dio naroda glasao za njih? Jesmo li to trebali postovati pravo njemaca da biraju Hitlera ili srba da biraju Milosevica i Karadzica?

Sa ovim fasistima treba voditi rat do istrebljenja (ne naroda, nego stranaka i te sveukupne politike).
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#16 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Socijalista »

:D
bicebolje wrote:
Socijalista wrote:Mislim da bi mozda najbolje bilo da Ljubic razmisli sta je za uraditi
Odgovor
"Ovaj potez SDP-a nije politički mudar, ali odgovornost je na toj stranci za sve ono što će takvi potezi prouzročiti. U ime 90 posto izbornog hrvatskog legitimiteta i u ime najmanje 95 posto hrvatskih građana u BiH, mogu reći da vlast u BiH neće biti formirana bez većinskog hrvatskog izbornog legitimiteta", kazao je Ljubić.

Upitan kako vidi moguću koaliciju SDP-a sa HSP-om, koalicionim partnerom HDZ-u 1990, Ljubić je rekao da "ukoliko se oni odluče za taj pokušaj formiranja vlasti koja zanemaruje većinski hrvatski izborni legimititet, na taj su se način sami isključili iz koalicije, i preuzeće svoju odgovornost, i ličnu i političku".
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... unost.html
Znaci 90-tka odustaje od ovoga, dobro i ne moraju. Mozda bude nesto na drzavnom nivou.
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#17 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Socijalista »

Neki se ocigledno ne mogu pomiriti s ustavom BiH. Onaj ko ima potrebnu vecinu pravi vlast i to je kraj price...vjerovatno bi hdz da je u poziciji SDP-a to drugacije uradio (aha, vidim kako se to u Mostaru radi---hvala puno dragance).

Idemo dalje...
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#18 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Bosnolog »

Neka Covic ide kod Dodomila u kabinet za savjetnika ili glasnogovornika,......Ljubic nakon koalicione dvolicne prostitut igre ce po svoj prilici na kraju ispusiti lulu svom koalicionom savezniku Covcicu...... :mrgreen:
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#19 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by slobodni armirach »

Da je Martin Raguz presjednik HDZ 1990, sigurno bi bio dio ove koalicije, ovako cini se da 1990 nazalost nece biti
User avatar
no_pasaran
Posts: 804
Joined: 30/01/2010 19:34

#20 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by no_pasaran »

vaučer wrote:
no_pasaran wrote:
vaučer wrote:Wow, odlično.
Izabrati predstavnika Hrvata i ignorirati 90% biračkog tijela jednog naroda.
Koji kurac ne pošalju vojsku u Hercegovinu da ogradi ghetto?
Wow, fakat da je odlično.

Poštovati Ustav u čijem su stvaranju ravnopravno učestvovali predstavnici bh Hrvata.

Ustav koji je predvidio ovakve situacije i omogućio kantonima dovoljno prava i prostora da bez problema funkcionišu bez obzira na više nivoe.

Wow, koji bullsh*t!
Zagovarati rotaciju koju prethodno sam prekršiš čim ti se ukaže prilika (Mostar)
Meni govoriš?
Glup si, eto samo da znaš.
Ja živim pod HDZ čizmom i znam koja je to gamad, ali ako je ovo način na koji vlast formiraju proeuropske snage, hvala, lijepo je meni s tiranom na kojeg sam naučio.
Lako je bacati Intelektualnu drkicu s visoka ali SDP je mogao a nije ni pokušao umanjiti godine političke paranoje BH Hrvata. Ako išta produbili su je i zauzeli punokrvni 'boli nas kurac' stav. Svakako mogu uživati tu poziciju s brojem glasova koje su dobili, ali da je pametna i EU cool, hip, nova aha.
Jeste, kako da ne.
Sve isto, druga obećanja, jednako ponašanje.

Hvala usput na predrasudama.
Bljuje mi se.
Razumijem ako imaš problema ali nema potrebe da ih na meni iskaljuješ. Nazvao si me glupim i još prokomentarisao da imam neke predrasude spram tebe.

Ovo svakako puno više govori o tebi nego o meni, ali za svaki slučaj hajde ti fino opet pročitaj moj post i dogovori se sa sobom.
User avatar
no_pasaran
Posts: 804
Joined: 30/01/2010 19:34

#21 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by no_pasaran »

slobodni armirach wrote:Da je Martin Raguz presjednik HDZ 1990, sigurno bi bio dio ove koalicije, ovako cini se da 1990 nazalost nece biti
Ja bi Raguža sad stavio za Premijera države. Ne bih 2x razmišljao.

P.S. Interesantno je danas bilo da Ljubić govori kako je odgovornost na SDP-u :D Kad je odgovornost onda nek je SDP i onda SDP jeste izborni pobjednik, ali kad je vlast onda je HDZ (dvojedna stranka) i onda je 90% legitimitet i izborna pobjeda u Hrvatskom narodu... Koja dvoličnost.
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#22 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Socijalista »

Na SDP-ov konačni prijedlog za stvaranje koalicije u novoj vlasti jedino još nije odgovorila Stranka demokratske akcije Sarajevo, 15.12.2010 - FTV

U rukama Stranke demokratske akcije je sudbina četverogodišnje vlasti u Federaciji Bosne i Hercegovine. Da li će je činiti matematička koalicija radi puke raspodjele vlasti sa dva HDZ-a i ko zna koga još, ili koalicija na osnovu programske platforme? Naime, nakon što je Socijaldemokratska partija uputila konačan prijedlog za koaliranje Hrvatskoj stranci prava, stranci Radom za boljitak i SDA-u, jedino SDA dosad nije odgovorila prijedlogu.

Narodna stranka radom za boljitak na koalicioni sporazum imala je manje dopune u pogledu ekonomske politike. "Što se tiče NSRzB-a, koalicija se može već sutra potpisati i u ponedjeljak krenuti u njenu implementaciju", tvrdi potpredsjednik ove stranke Jerko Ivanković Lijanović.

Ni za HSP nema mnogo dilema. Prijedlozi su prihvatljivi, ali to namjeravaju ozvaničiti i na sjednici Predsjedništva stranke. Da li ima veze s ovakvom odlukom ili ne, ali, nezvanično, sutra bi se vodstvo stranke trebalo sastati s američkim ambasadorom Patrickom Moonom. Iz SNSD-a se nisu čule riječi ultimatuma ili svojevrsne ucjene za učešće HDZ-a BiH u vlasti na federalnom nivou s obzirom na činjenicu da na državnom nivou imaju čvrst dogovor s ovom strankom. Nakon današnjeg sastanka Saveza za bolju budućnost BiH i HDZ-a 1990, gdje je ustanovljen visok stepen razumijevanja, Fahrudin Radončić, predsjednik SBB-a, bio je kratak i jasan: “To što je SDP ponudio koaliciju SDA-u duboko poštujemo, ali imamo konkretne rezerve i želimo im ushpjeh.”

Dojučerašnji skoro partneri HSP-a, SDP-a i NSRzB-a - HDZ 1990, osim što su preko noći promijenili partnera, vezu su i učvrstili, a izjave se mogu protumačiti i kao prijetnje. "Ne bih preporučio da testiraju hrvatsku odlučnost u obrani političkog subjektiviteta i nacionalnog dostojanstva", poručuje predsjednik HDZ-a 1990 Božo Ljubić.

Za razliku od NSRzB-a i HSP-a, iz SDA tvrde da nisu imali dovoljno vremena za izjašnjavanje o ponudi. To je i razumljivo zna li se stav prvog čovjeka ove stranke Sulejmana Tihića da bez HDZ-a BiH, kako je rekao, ne bi bilo mudro stvarati koaliciju. Razumljivo i iz razloga što od 1990. godine do danas nikada na vlasti nisu bili jedni bez drugih i, manje-više, sve što imamo u Federaciji BiH plod je njihove saradnje. Stoga teret odgovornosti za koaliciju koja bi naredne četiri godine trebala kreirati realnost u ovom trenutku je na SDA.

http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp ... 7&id=33498
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#23 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by vaučer »

@pasaran
Kako nemaš predrasude kad si mi se obratio kao da sam u najmanju ruku odvjetnik HDZa jer sam rekao da je ovakva koalicija svjesno ignoriranje 90% biračkog tijela jednog naroda. Šta je to onda, dobra volja ili predrasude?

U ovu koaliciju se SDP mora svojski potruditi da ubaci barem 1990 (sto prema dosadasnjem ponasanju te stranke ne bi trebao biti problem). Ali ako SDP i vi koji ih 'zastupate' ne vidite vaznost prosirivanja te koalicije 1990kom onda jebi ga, nista niste ni popravili nit promjenili.
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#24 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by Banja Luka »

1990-ki ponuditi koaliciju, pa ako hoce, hoce, ako nece ne moraju. Sva sreca da partizani nisu pitali ustase da li smiju da oslobode drzavu.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#25 Re: FBiH - SDP-NSRZB-SDA-HSP

Post by heckler »

Ja neznam kakvu blokadu ovi non stop spominju. Matematika je skroz jasna. Ako u Federalnom Domu Naroda SDP koalicija osigura trecinu poslanika u hrvatskom klubu to je kraj svake price sto se tice federalnog nivoa. Na drzavnom nivou neka sa Dodom blokiraju do mile volje to je ionako prirodno stanje drzavne vlasti zahvaljujuci Dodiku.

Zivot ide dalje. Na ovom forumu je skovan novi termin "rahat patnja" sto mi se svidja. Rahat patnja pa kom opanci kom obojci. Samo sto ce ta patnja bez HDZa u federaciji biti kudikamo jos i manja.
Locked