Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4878
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#101 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by ¤ jelena ¤ »

Kikibombona wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
A u sklopu te dobrotvorne akcije ključna stvar je ovjekovječiti susjedovo smeće, donijeti tu sliku svojima,

i napokon otvoriti oči tim naivnim budalama, koje bi svoju...tj. moju, čistu, avliju da čiste.

Ako nisi znala, to ti se danas zove patriotizam i antifašizam - ja nisam, priznajem, ali učim...haman od najboljih. :D
Dzaba ti sve kada te ime diskvalifikuje... :D
:twisted:

Ti mi nešto reci...reklamiraš njihove proizvode po forumu... neprijatelju Bosne i bošnjo naivni! :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#102 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by arzuhal »

bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#103 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by bwin »

Administraciju foruma molim da sankcionise ove koji relativiziraju fasizam na ovoj temi i koji jos nas Bosnjake i mene personalno optuzuju da smo isti ili cak gori od fasista koje sam uslikao i postavio. Stvarno je to najgora vrsta bezobrazluka. Zrtvu fasizma optuzuju za fasizam. To je protivno pravilima foruma, ako nista spada u trolanje, sirenje lazi i otvoreno provociranje.

Prijavio sam nekoliko takvih postova ali sankcije nema.
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#104 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by mirzaaa33 »

Sad si i žrtva fašizma na ovom forumu. Pravi mučenik, nema šta. :D
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#105 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by bwin »

Komentari sa "umjerenog" srpskog portala u vrijeme presude Karadzicu, procitao sam sve komentare, 99,99% komentara podrske genocidasu i neslaganja sa presudom

http://www.blic.rs/vesti/hronika/haska- ... na/39wp8b0
User avatar
Altair_SA
Posts: 632
Joined: 09/06/2013 15:16

#106 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by Altair_SA »

arzuhal wrote:Nije hrvatski portal, doduše...

Image

http://www.6yka.com/novost/110139/zastr ... oljemo-jos
Četnička govna, pičketine koje su jedino i mogle tako na civilima da se iživljavaju :twisted:

Da li je ova fotografija fakat autentična?
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#107 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by prezimenko »

bwin wrote:Ova tema je za politike jer su fasizam, sovinizam i islamofobija dio fasizma, dakle jedne politike. Ko prati balkanske portale znat ce o cemu pricam. Index pratim odavno i ono sto je zabrinjavajuce jeste da ljudi pod punim imenom i prezimenom slobodno iznose govor mrznje prema islamu i muslimanima. Otvoreno mrze muslimane, pozivaju na njihovo istrijebljenje....Ne mogu da nadjem komentar niti jednog jedinog hrvata da ima suprotno misljenje, svi do jednog sa pravim fb profilima pucaju od mrznje prema muslimanima i Bosnjacima i njihovi komentari imaju ogroman broj lajkova tako da ih gotovo svi podrzavaju. KOME PRIJAVITI JER GOVOR MRZNJE JE KRIVICNO DJELO??

Za srbe je poznato koliko nas mrze i nemoguce je na njihovim portalima i forumima naci ijednog srbina koji npr osudjuje Karadzica i Mladica. Mnoge bosnje kazu kako ima finih srba tamo u srbiji a da su nasi stoka, ali bukvalno niti jedan jedini srbin ne postoji da osudjuje karadzica vec je kod svih ista spika: "naser, izdana srebrenica, nije genocid, karadzica heroj, bosnjaci poturice".... O CEMU ONDA PRICAMO???

Sada ista stvar sa hrvatima, zasto smo mi umislili da su oni nesto mnogo bolji, zato mozda sto suptilnije kriju sta zaista misle?? Neka mi niko ne govori kako index nije mjerodavan portal jer na njemu komentarisu ljudi sa imenom i prezimenom, nema vise nickova pa se moze svako kriti iza. A MI SE ZAVARAVAMO DA NAS NEKO VOLI I POSTUJE.udjite svi na index i citajte komentare jos od tema o vojnom udaru u Turskoj pa do danas. Tu se ne pljuje ISIS vec islam i muslimani, ukljucujuci Bosnjake. Evo samo 3 komentara a ovakvi su gotovo svi do jednog.

Image

Image

Image

edit: Jos par slika sa index.hr od hrvata

Image

Image

Takodje na najvecem hrvatskom forumu, forum.hr forumasi i ADMINISTRACIJA otvoreno pisu da treba pozatvarati i porusiti sve dzamije a da muslimani nisu dobrodosli u evropi. Kao da i ima dzamija u evropi, mozda nekoliko njih. To pisu moderatori foruma. Dobro se sjecam dok sam bio aktivan tamo otvoreno se pisalo da su sirijske zrtve stoka islamisticka. Na jednu vijest koja je objavljena da je u zracnim napadima Izraela pobijeno stotine djece komentari sa foruma.hr su bili "Samo ostro protiv islamista" i slicni. Sve komentare sam prijavio ali niko nije dobio niti jednu opomenu kamo li sankciju. Likovali su na ubijanje muslimana u Burmi kad je bilo aktuelno, a stalna podrska izraelu je sveprisutna. NEKA BOSNJACI BUDU SVJESNI KOGA IMAJU ZA KOSIJE SA OBJE STRANE.

Imao sam priliku naletiti na diskusije(index.hr) na kojima je ovaj Faris bio prisutan sve su bile vezane za Tursku i mogu samo reci da ni on nije cist. Provocirao je i vrijedjao na portalu. Ljudi su mu fino rekli sto dolazis na te forume i portale ako si tu samo radi provokacije.

Uglavnom fali i drugi dio price. A ove idiote svakako ne podrzavam samo kazem da ni Faris nije cist
User avatar
Rubaija
Posts: 201
Joined: 10/07/2016 14:14

#109 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by Rubaija »

bwin wrote:...
bwin, odvratno je, naravno da je odvratno. Ali, da izvineš - i nemoj se uvrijediti, ti k'o da si jutros otkrio Ameriku. Govor mržnje hara svim svjetskim, ne samo balkanskim portalima. To je veliki problem anonimnih medija.

Pogledaj na stranici Alijanse nezavisnih Vijeća za štampu Europe da li imaju i hrvatsku podružnicu, pa ih prijavi ili jednim ili drugima. U svakom slučaju, neko će ti tamo biti u stanju reći šta je pravi put. Ako ti je lakše, postavi pitanje Vijeću za štampu u BiH, pa će te oni možda uputiti. Na Fejsu, znaš kako se prijavljuje. Sve velike platforme imaju mehanizme za prijavljivanje takvih sadržaja. Eto, nadam se da je od pomocći.
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#110 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by bwin »

@prezimenko Ja sam samo ostro odgovorio tim fasistima koji su pljuvali sve sto ima veze sa islamom, a tema o Erdoganu im je dosla kao kec na desetku da izbljuju svu kolicinu mrznje koja se skupljala u njima. Dakle, reakciju poistovjecujete sa akcijom. Posljedicu izjednacavate sa uzrokom. Da nije bilo uzroka nebi bilo posljedice. Da nije bilo njihovih islamofobnih komentara nebi bilo ni mojih odgovora. Samo valja to skontati. Bezobrazni ste!
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4878
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#111 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by ¤ jelena ¤ »

Da je odgovornosti, pameti i ljudskosti, iz ovih bolesnih glava nadležni bi, pored sankcionisanja istih, morali izvući korisne informacije i podatke o žrtvama za čijim identitetima se još uvijek traga, a i o počiniocima.

Ali... kao što nismo sposobni da obično smeće još uvijek recikliramo, tako ni ovo ljudsko neće biti čak ni deponovano tamo gdje treba.


I to je tako tamo gdje su u većini i na ključnim pozicijama oni kojima svoje smeće ne smrdi... pa čak ga i ne vide...zaslijepljeni tuđim.
User avatar
deer_hunter
Posts: 1012
Joined: 28/09/2012 15:46

#112 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by deer_hunter »

bwin wrote:
deer_hunter wrote:70 % bh populacije koja ima internet pise ovakve komentare...na meti su svi, Jevreji,psi, oni koji bi azil za lutalice,Hrvati, Srbi, Bosnjaci, itd...svaki clanak koji se dotice palestine prepun je komentara kako bi opet trebalo otvoriti konc logore i to sve od ovih ko fol tolerantnih, sto su za suzivot :-) pometi prvo u svom dvoristu, pa onda gledaj u tudje
Samo vi relavitizirajte ovaj fasizam. Pokazujete ko ste i sta ste. Pogotovo ako neki Bosnjak na ovaj nacin relativizira onda je to vrlo opasno. Takve merhametli naivne da ne kazem zatucane bosnje su bili prvi u redu za klanje u poslom ratu. On kao fin, sa svima hoce biti dobar, advokatise tudje sramote umjesto njih samih, konta postedit ce njega ako im se bude uvlacio u supak i zavolit ce ga, i onda dodje prvI komsija sa nozem i presudi merhametli bosnji. Koliko god ovo surovo zvuci istina je tu negdje.

Bosnjaci nikad nisu pisali ni slicne gadosti ni prema kome. Bosnjaci su jedini narod koji nikad nije ni imao svoj fasisticki pokret. I ti nama spocitavas fasizam? Hajde suti molim te ne javljaj se vise. Ko relativizira fasizam ocito da ga na neki nacin i podrzava
ja napisah 70% bh populacije, a ti pricas samo Bosnjacima :-) jok, nisu, evo jedne koja siri poruke mira i suzivota prema sijama :D
https://www.facebook.com/%C5%A0iizam-na ... 230646596/
a to je samo jedna u moru stranica :wink:
i naravno, uvijek i na svakoj temi potegne se ta prica o ratu kao opravdanju za sve lose stvari koje urade pojedini muslimani...sampioni u relativiziranju :bih:
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#114 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by bwin »

mirzaaa33 wrote:Image

Image

Image

Image
mrzitelju islama i muslimana, Izrael je fasisticka genocidna drzava. Njih ne voli cijeli svijet a ne samo muslimani. Ako pojedini pozivaju na unistenje Izraela i onih koji podrzavaju ideologiju genocida nad palestincima to je potpuno druga stvar. Izrael ti je nesto kao Republika Srpska, ja imam puno pravo da ih mrzim jer su nastali na genocidu nad muslimanima. Taj nick mirza koji imas nece zavesti nikoga, zna se ko si i sta si i dzaba se krijes iza tog nicka kako bi neko dobio dojam da si bosnjak.

A zasto neko ih mrzi pogledati ovaj klip

https://www.youtube.com/watch?v=_XqzGpVnuLs

https://www.youtube.com/watch?v=pFdBtZgnHlE

Stalna praksa izraelaca, kupe kokice, izvale se i uzivaju dok se palestina bombarduje. I ZBOG TOGA AKO NEKO IZ BIJESA KAZE DA IZRAEL I OVAKVE KAO NA KLIPU TREBA UNISTITI TO SE NE MOZE NI NA KOJI NACIN POREDITI SA OVIM STO SE OVDJE RADI. I UOPSTE NIJE BITAN IZRAEL, JA GOVORIM O NASIM KOMSIJSKIM PROBLEMIMA, BALKAN, ONO STO JE NAMA BLISKO. I hajde odjebi mi vise sa teme islamofobu
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#115 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by mirzaaa33 »

Molio bih administraciju da me poštede ovog optuživanja i vrijeđanja a tebi krkane ću prijaviti post. Nije ni čudo što vrijeđaju muslimane kad se imaju priliku družiti na tim portalima samo sa budalama i opravdano fašistima poput tebe :-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#116 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by mO k3 »

mirzaaa33 wrote:Molio bih administraciju da me poštede ovog optuživanja i vrijeđanja a tebi krkane ću prijaviti post. Nije ni čudo što vrijeđaju muslimane kad se imaju priliku družiti na tim portalima samo sa budalama i opravdano fašistima poput tebe :-)
Aha sada smo budale i fašišti ???
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#117 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by mirzaaa33 »

Ko je tebe spomenuo? Za ovog ugroženog antifašistu sam siguran da nije obdaren razumom i da više ima veze sa fašizmom nego antifašizmom što pokazuje i svojim zadnjim postom.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#118 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by bingov buraz »

mirzaaa33 wrote:Sad si i žrtva fašizma na ovom forumu. Pravi mučenik, nema šta. :D
Bar se ne predstavlja lazno :mrgreen:
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#119 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by bwin »

Da li je iko obracao paznju na youtube komentare, navodimo samo sa portala a zaboravljamo da na svakom klipu koji ima veze sa necim na balkanu ogroman broj cetnika i ustasa dodju i pozivaju na klanje muslimana. Nije moguce da fini srbi nemaju yt racun pa ne komentarisu, hajde molim vas. Samo pogledajte komentare ispod klipova o srebrenici. Jedan najmorbidniji i najgluplji komentar koji sam procitao, kasnije cu pokusati da pronadjem glasi: "Dokazano je da je Alija prodao Srebrenicu, I POSLIJE KRIVITE SRBE STO STE POUBIJANI"-

Ovaj turski potomak je toliko glup da ne konta cinjenicu da te "prodane" muslimane nisu poubijali svemirci nego srbi, oni zaista vjeruju da je alija nagovorio Mladica da udje u srebrenicu i pokolje narod a srbi su ko biva placuci isli da to rade, tesko im bilo. Snimci skorpiona su najbolji pokazatelj toga kako drhtavim glasom naredjuju ubijanje. MAJKU IM JEBEM
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6772
Joined: 20/02/2013 14:14

#120 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by Cherry-Cherry »

mirzaaa33 wrote: Nije ni čudo što vrijeđaju muslimane kad se imaju priliku družiti na tim portalima samo sa budalama i opravdano fašistima poput tebe :-)
Isti se istom raduje. Ne bi opstali jedni bez drugih.
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#121 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by mirzaaa33 »

Cherry-Cherry wrote:
mirzaaa33 wrote: Nije ni čudo što vrijeđaju muslimane kad se imaju priliku družiti na tim portalima samo sa budalama i opravdano fašistima poput tebe :-)
Isti se istom raduje. Ne bi opstali jedni bez drugih.
Jasno, svakim komentarom uviđaš sve više sličnosti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#122 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by Chmoljo »

:-) :-) :-)

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» mirzaaa33, bwin
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#123 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by zg1911 »

index je prepun trolova. a trolovi su, kaze struka, psihicki poremecene osobe. toliko su unistili i zatrovali atmosferu da zaista nema smisla citati komentare

kolicina anti-islamskih komentara je zasigurno uzrokovana i opetovanim teroristickim napadima diljem europe. projecira se kolektivna krivnja. no generalno ne bih rekao da hrvati mrze ni muslimane ni bosnjake
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#124 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by 155_mm »

mislim da bi se svaki govor mrznje i fasizam iz okruzenja prema bosnjanima trebao prijaviti na ovu adresu:
Federalna direkcija za namjensku industriju
Direktor: Ismet Briga
Telefon: +387 33 557815
Fax: +387 33 557825
E-mail: [email protected]
i CC na:
Ministar:
Nermin Džindić
Telefon: +387 36 513800
Fax: +387 36 580015
E-mail: [email protected]
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#125 Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by Smail Aga Cengic »

Ma to su dezurni kreteni iskompleksirani do bola koji ne predstavljaju sliku bilo kojeg naroda. Takvi udbasi su i zapoceli sukob 1993. godine tako da to treba oprezno komentarisati i ne zaboraviti da je hrvatska u ratu bila nasa zila kucavica.

Ovi sto ovako pogano komentarisu su isti kao prlic, kordic, blaskic i kompanija i priznaju samo silu, pa im tu zelju treba i ispuniti kad vec mozemo.
Post Reply