Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
bwin

Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by bwin » 23/07/2016 08:54

Ova tema je za politike jer su fasizam, sovinizam i islamofobija dio fasizma, dakle jedne politike. Ko prati balkanske portale znat ce o cemu pricam. Index pratim odavno i ono sto je zabrinjavajuce jeste da ljudi pod punim imenom i prezimenom slobodno iznose govor mrznje prema islamu i muslimanima. Otvoreno mrze muslimane, pozivaju na njihovo istrijebljenje....Ne mogu da nadjem komentar niti jednog jedinog hrvata da ima suprotno misljenje, svi do jednog sa pravim fb profilima pucaju od mrznje prema muslimanima i Bosnjacima i njihovi komentari imaju ogroman broj lajkova tako da ih gotovo svi podrzavaju. KOME PRIJAVITI JER GOVOR MRZNJE JE KRIVICNO DJELO??

Za srbe je poznato koliko nas mrze i nemoguce je na njihovim portalima i forumima naci ijednog srbina koji npr osudjuje Karadzica i Mladica. Mnoge bosnje kazu kako ima finih srba tamo u srbiji a da su nasi stoka, ali bukvalno niti jedan jedini srbin ne postoji da osudjuje karadzica vec je kod svih ista spika: "naser, izdana srebrenica, nije genocid, karadzica heroj, bosnjaci poturice".... O CEMU ONDA PRICAMO???

Sada ista stvar sa hrvatima, zasto smo mi umislili da su oni nesto mnogo bolji, zato mozda sto suptilnije kriju sta zaista misle?? Neka mi niko ne govori kako index nije mjerodavan portal jer na njemu komentarisu ljudi sa imenom i prezimenom, nema vise nickova pa se moze svako kriti iza. A MI SE ZAVARAVAMO DA NAS NEKO VOLI I POSTUJE.udjite svi na index i citajte komentare jos od tema o vojnom udaru u Turskoj pa do danas. Tu se ne pljuje ISIS vec islam i muslimani, ukljucujuci Bosnjake. Evo samo 3 komentara a ovakvi su gotovo svi do jednog.

Image

Image

Image

edit: Jos par slika sa index.hr od hrvata

Image

Image

Takodje na najvecem hrvatskom forumu, forum.hr forumasi i ADMINISTRACIJA otvoreno pisu da treba pozatvarati i porusiti sve dzamije a da muslimani nisu dobrodosli u evropi. Kao da i ima dzamija u evropi, mozda nekoliko njih. To pisu moderatori foruma. Dobro se sjecam dok sam bio aktivan tamo otvoreno se pisalo da su sirijske zrtve stoka islamisticka. Na jednu vijest koja je objavljena da je u zracnim napadima Izraela pobijeno stotine djece komentari sa foruma.hr su bili "Samo ostro protiv islamista" i slicni. Sve komentare sam prijavio ali niko nije dobio niti jednu opomenu kamo li sankciju. Likovali su na ubijanje muslimana u Burmi kad je bilo aktuelno, a stalna podrska izraelu je sveprisutna. NEKA BOSNJACI BUDU SVJESNI KOGA IMAJU ZA KOSIJE SA OBJE STRANE.
Last edited by bwin on 23/07/2016 12:19, edited 3 times in total.

L u c i f e r

Re: Fasizam i govor mrznje na hrvatskim portalima. Kome prijaviti??

Post by L u c i f e r » 23/07/2016 09:21

ma na komentarima su vazda dezurni psihički bolesnici

treba pogledati i šta pišu naši debili na kliksovim komentarima

tu imaju osjećaj da ih veliki broj ljudi čuje, a iza ekrana su pa im niko ne može odvalit jednu vaspitno-popravnu preko zuba

bwin

Post by bwin » 23/07/2016 09:48

L u c i f e r wrote:ma na komentarima su vazda dezurni psihički bolesnici

tu imaju osjećaj da ih veliki broj ljudi čuje, a iza ekrana su pa im niko ne može odvalit jednu vaspitno-popravnu preko zuba
znas, niko nije zabranio i ovima sto nisu psihicki bolesnici da komentarisu. Nemojte bi tog minimiziranja problema. Svi oni imaju prste i mogu podrzati istinu i osuditi te bolesnike, ali neee, ti bolesnici dobiju po stotinu lajkova na komentar da muslimane treba protjerati iz evrope.

Najjace mi je kad procitam komentar Bosnja: "Ovi nasi srbi su mraka, a normalni srbi iz srbije su fini ljudi". Koji idiotizam. Isto vazi i za hrvate. Bukvalno 99% srba podrazvaju svoje razne zlocince a 99% hrvata nas smatra glupim bosancima, hrvatskim cvijecem...

Bobi
Forum administrator

Post by Bobi » 23/07/2016 09:50

Napiši e-mail, prvo na bosanskom pa na engleskom a u CC stavi sve sto ti padne na pamet..istrazi malo neobjavljene e-mail adrese raznih agencija, postala i sta ti ja znam, tv stanica...valjda ce neko opaliti reply all na to :D.

insomnia78

Post by insomnia78 » 23/07/2016 09:51

Zvizdac81 wrote:Rece bošnjo zamezi slanine i upali DM sat
Sto sta fali?
Je l' to bosnjastvo eksluzivno rezervisano za vjernike muslimane?
Dobro, ovo oko DM sata, donekle stoji

S moje sokoćalo

homar

Post by homar » 23/07/2016 09:56

Ovo je zastrašujuće. Imali države, imali policije, imam osjećaj da neki jedva čekaju da uzmu stvar u svoje ruke da tamane po kratkom postupku. Ovakve "pripreme" su bile negdje pred drugi svjetski rat, pred agresiju na BiH 92-95, fašizam je cvjetao. neki mediji su čudo, to su zločinci koji vrše pripreme za mase. Ako je ovo na index.hr, onda je to žalosno, ja sam mislio da je taj portal normalan, ali vidiš.

L u c i f e r

Post by L u c i f e r » 23/07/2016 09:58

bwin wrote:
L u c i f e r wrote:ma na komentarima su vazda dezurni psihički bolesnici

znas, niko nije zabranio i ovima sto nisu psihicki bolesnici da komentarisu. Nemojte bi tog minimiziranja problema. Svi oni imaju prste i mogu podrzati istinu i osuditi te bolesnike, ali neee, ti bolesnici dobiju po stotinu lajkova na komentar da muslimane treba protjerati iz evrope.

Najjace mi je kad procitam komentar Bosnja: "Ovi nasi srbi su mraka, a normalni srbi iz srbije su fini ljudi". Koji idiotizam. Isto vazi i za hrvate. Bukvalno 99% srba podrazvaju svoje razne zlocince a 99% hrvata nas smatra glupim bosancima, hrvatskim cvijecem...
ne minimiziram, al glupo je gledati i osuđivati samo jedan portal

a ne osuditi i naše budalaše koji pišu komentare na ovom portalu

niko ne brani normalnim da pišu, al znam po sebi da vazda izbjegavam okupljališta budala

nek nas smatra ko god kako hoće, ne meremo im zabranit, boli nas karina

L u c i f e r

Post by L u c i f e r » 23/07/2016 09:59

insomnia78 wrote:
Zvizdac81 wrote:Rece bošnjo zamezi slanine i upali DM sat
Sto sta fali?
Je l' to bosnjastvo eksluzivno rezervisano za vjernike muslimane?
Dobro, ovo oko DM sata, donekle stoji

S moje sokoćalo
uze mi riječ iz usta, htjedo reć šta fali ba slanini, bolje neg se raznosit explozivom i sl

a ne fali ništa ni dmu, neko voli vaku mjuzu neko naku

emmir1

Post by emmir1 » 23/07/2016 10:35

Pratio sam index u vrijeme SP i nikad više.

Takva količina mržnje samo truje čovjeka, nigdje nisam vidio takav govor mržnje.

Doduše bio je neki Bošnjo koji ih je valjda jebavo pa su se ložili i na njega pa pljuvali sve što ima veze sa Bosnom.

Tamo ne treba ni vijesti čitat, kliknem na jutarnji i to je to

Montana

Post by Montana » 23/07/2016 10:47

De ba,ko da je ovdje bolje.Ovdje tako nešto otipkaš,banan budeš a tamo ne.Briso,ne briso,bano,ne bano takve ljude..nebitno.Problem je što postoje,iako ga obrišeš,banaš.

mirzaaa33

Post by mirzaaa33 » 23/07/2016 10:49

Ovo je neka tema satiričnog karaktera?

Satelit_

Post by Satelit_ » 23/07/2016 10:53

bwin wrote:Ova tema je za politike jer su fasizam, sovinizam i islamofobija dio fasizma, dakle jedne politike. Ko prati balkanske portale znat ce o cemu pricam. Index pratim odavno i ono sto je zabrinjavajuce jeste da ljudi pod punim imenom i prezimenom slobodno iznose govor mrznje prema islamu i muslimanima. Otvoreno mrze muslimane, pozivaju na njihovo istrijebljenje....Ne mogu da nadjem komentar niti jednog jedinog hrvata da ima suprotno misljenje, svi do jednog sa pravim fb profilima pucaju od mrznje prema muslimanima i Bosnjacima i njihovi komentari imaju ogroman broj lajkova tako da ih gotovo svi podrzavaju. KOME PRIJAVITI JER GOVOR MRZNJE JE KRIVICNO DJELO??

Za srbe je poznato koliko nas mrze i nemoguce je na njihovim portalima i forumima naci ijednog srbina koji npr osudjuje Karadzica i Mladica. Mnoge bosnje kazu kako ima finih srba tamo u srbiji a da su nasi stoka, ali bukvalno niti jedan jedini srbin ne postoji da osudjuje karadzica vec je kod svih ista spika: "naser, izdana srebrenica, nije genocid, karadzica heroj, bosnjaci poturice".... O CEMU ONDA PRICAMO???

Sada ista stvar sa hrvatima, zasto smo mi umislili da su oni nesto mnogo bolji, zato mozda sto suptilnije kriju sta zaista misle?? Neka mi niko ne govori kako index nije mjerodavan portal jer na njemu komentarisu ljudi sa imenom i prezimenom, nema vise nickova pa se moze svako kriti iza. A MI SE ZAVARAVAMO DA NAS NEKO VOLI I POSTUJE.udjite svi na index i citajte komentare jos od tema o vojnom udaru u Turskoj pa do danas. Tu se ne pljuje ISIS vec islam i muslimani, ukljucujuci Bosnjake. Evo samo 3 komentara a ovakvi su gotovo svi do jednog.

Image

Image

Image

Ti moras da shvatis da ljudi imaju pravo da pljuju islam.

Svaki koncept uvjerenja, bilo islam ili neka druga vjera ili ideoligija, podlozni su kritici i zabranjivanje kritike bilo kakve ideologije a posebno religije samo stvara kontraefekat.

Kod nas je tabu teba kritikovati islam i druge religije, i to ce nas unistiti kao drustvo. Ogroman je problem stigmatizacija ljudi koji bi kritikovali religiju jer je sad stvorena atmosfera linča, pa ako te javno proglase islamofobom neko ce te prebit ili upucat na ulici.

Ovo danas zbog terora vjere je veca nesloboda govora nego za vrijeme komunizma.

bwin

Post by bwin » 23/07/2016 11:13

Cuj ovoga, imaju pravo. Pa gdje je onda tu govor mrznje, ljudi pozivaju na protjerivanje i ubijanje muslimana ti kazes da imaju pravo. Jao kako ne mogu ovakvih ljudi, pa takvi su cinili genocide jer su umislili da su muslimani nesto lose pa ih nije zlocin pobiti. Kakvih gnjida od ljudi ima.

arzuhal

Post by arzuhal » 23/07/2016 11:20

bwin wrote:Cuj ovoga, imaju pravo. Pa gdje je onda tu govor mrznje, ljudi pozivaju na protjerivanje i ubijanje muslimana ti kazes da imaju pravo. Jao kako ne mogu ovakvih ljudi, pa takvi su cinili genocide jer su umislili da su muslimani nesto lose pa ih nije zlocin pobiti. Kakvih gnjida od ljudi ima.
Ili nije shvatio o čemu je riječ kada neko kaže "izvući za kosu iz kuće i ubiti odmah na pragu" i slične pozive ili se, iz nekog razloga, pravi da nije vidio...Možda nije ništa ni pročitao, ne okrivljuj ga odmah :mrgreen:

bwin

Post by bwin » 23/07/2016 11:25

arzuhal wrote:
Ili nije shvatio o čemu je riječ kada neko kaže "izvući za kosu iz kuće i ubiti odmah na pragu" i slične pozive ili se, iz nekog razloga, pravi da nije vidio...Možda nije ništa ni pročitao, ne okrivljuj ga odmah :mrgreen:
Zasto bjezati od trece i najrealnije opcije da je itekako procitao komentare i u sustini se slaze s tim. Nije nikakva tajna da mnogi i na klixu misle tako ali ne mogu to reci da nebi ban dobili, pa se evo ovako upakovano i dvosmisleno deklarisu.

Ja mislim da je njegov komentar za analizirati koliko je u skladu sa pravilima foruma.

mirzaaa33

Post by mirzaaa33 » 23/07/2016 11:27

Ma kad vidim ove naše što idu od portala do portala i foruma do foruma da brane Bošnjake, Bosnu i islam a koriste se govorom mržnje i prozivaju za svaki krac ljude fašistima, islamofobima ne mogu uopšte razmišljati o tome šta stranci misle i pišu. Jebe mi se. Uglavnom ni ti branitelji nisu ništa bolji.

bwin

Post by bwin » 23/07/2016 11:31

Montana wrote:De ba,ko da je ovdje bolje.Ovdje tako nešto otipkaš,banan budeš a tamo ne.Briso,ne briso,bano,ne bano takve ljude..nebitno.Problem je što postoje,iako ga obrišeš,banaš.
Da mnogo je bolje. Ne na klixu kao portalu vec generalno u nasem odnosu prema njima. Ne vidjam i ne cujem znacajan broj bosnjaka muslimana da pozivaju na istrijebljenje krscana niti da vrijedjamo njihov narod,vjeru i drzavu

bwin

Post by bwin » 23/07/2016 11:33

mirzaaa33 wrote:Ma kad vidim ove naše što idu od portala do portala i foruma do foruma da brane Bošnjake, Bosnu i islam a koriste se govorom mržnje i prozivaju za svaki krac ljude fašistima, islamofobima ne mogu uopšte razmišljati o tome šta stranci misle i pišu. Jebe mi se. Uglavnom ni ti branitelji nisu ništa bolji.
Ma bravo,tipicni bosnjo. Sad smo mi jednaki ili cak gori od njih jer pojedini idu braniti u komentarima svoje protiv tih fasista. Ja ne znam sta je sa ovim nasim narodom. Zar mozemo ovoliko biti zatucani. Ljudi pozivaju na ubijanje muslimana i dodje bosnjo kaze da ni mi nismo bolji. Jao zemljo otvori se

arzuhal

Post by arzuhal » 23/07/2016 11:40

bwin wrote:
mirzaaa33 wrote:Ma kad vidim ove naše što idu od portala do portala i foruma do foruma da brane Bošnjake, Bosnu i islam a koriste se govorom mržnje i prozivaju za svaki krac ljude fašistima, islamofobima ne mogu uopšte razmišljati o tome šta stranci misle i pišu. Jebe mi se. Uglavnom ni ti branitelji nisu ništa bolji.
Ma bravo,tipicni bosnjo. Sad smo mi jednaki ili cak gori od njih jer pojedini idu braniti u komentarima svoje protiv tih fasista. Ja ne znam sta je sa ovim nasim narodom. Zar mozemo ovoliko biti zatucani. Ljudi pozivaju na ubijanje muslimana i dodje bosnjo kaze da ni mi nismo bolji. Jao zemljo otvori se
Mirzi nije ni stalo do Bosne, Bošnja i islama, zato rasterećeno priča, ne uzrujavaj se bezveze.

mirzaaa33

Post by mirzaaa33 » 23/07/2016 11:41

Neka svako za sebe brine, takvih komentara ima i kod naših ljudi, koji ćeš krac braniti mene na hrvatskim portalima i facebooku.

smijesni_ste

Post by smijesni_ste » 23/07/2016 11:43

Ima tamo puno kretena, ali kad ljudima otvoreno prijetiš prijavom zbog kritike islama, šta očekuješ?

Na kraju krajeva, tamo vrijedjaju svakog živog, od "tovara", Hercegovaca, Srba...

Satelit_

Post by Satelit_ » 23/07/2016 11:44

arzuhal wrote:
bwin wrote:Cuj ovoga, imaju pravo. Pa gdje je onda tu govor mrznje, ljudi pozivaju na protjerivanje i ubijanje muslimana ti kazes da imaju pravo. Jao kako ne mogu ovakvih ljudi, pa takvi su cinili genocide jer su umislili da su muslimani nesto lose pa ih nije zlocin pobiti. Kakvih gnjida od ljudi ima.
Pa jel to kritika islama ili prijetnja nasiljem? Ja sam rekao da ljudi imaju pravo kritikovati islam i svaki drugi sistem uvjerenja. Znaci imaju pravo fino sjesti otvoriti Kuran, hadise itd. pa kritikovati redom to sto tamo pise i to javno bez da se tu osobu izvrce javnom linču. Nigdje nisam rekao da neko, bilo ko, ima pravo pozivati na nasilje.

Poistovjecivanje ove dvije stvari je suludo i vrlo problematicno ako smo dotle dosli.

Kombat

Post by Kombat » 23/07/2016 11:50

cuj kome prijaviti?! Pa zastitniku i vlasniku Bosne i bosnjaka, sultanu Gollumu van der Bosfor, MIT-u i saveznoj upravi prihoda...

Dijete drago...koji ti je kurac?! Zivis u drzavi gdje ako te sutra ubije kakav narkos na ulici zbog telefona od 200 maraka ili te SATARE kakav pravovjerni clan stranke ko' kera lutalicu u svojoj novoj vozilici vrijednoj dvjestiljadainesto nece se niko pocesati a najveca kazna koju ce dobiti se krece od ukora do 3 godine u zatvoru poluotvorenog tipa/.

Vidim ti sa slike da si vjerovatno jos tinejdzer...valjda jos nisu umrli ideali u tebi. O komentarima kao takvim...fuj pljuc hrak...ali prijavljivanjem postici neces nista.
Druga bi prica bila da neki od njih prijeti svrgavanjem trenutne vlasti - reakcija bi bila promptna i zestoka... :run:

bwin

Post by bwin » 23/07/2016 11:51

Satelit_ wrote:
Pa jel to kritika islama ili prijetnja nasiljem? Ja sam rekao da ljudi imaju pravo kritikovati islam i svaki drugi sistem uvjerenja. Znaci imaju pravo fino sjesti otvoriti Kuran, hadise itd. pa kritikovati redom to sto tamo pise i to javno bez da se tu osobu izvrce javnom linču. Nigdje nisam rekao da neko, bilo ko, ima pravo pozivati na nasilje.

Poistovjecivanje ove dvije stvari je suludo i vrlo problematicno ako smo dotle dosli.
Je li se ti pravis mutav ili sta? Ja znam da se ne pravis, znam sta si mislio svojim komentarom. Nisam slikao komentare gdje oni kritikuju islam pa kazu: "islam je kriva vjera jer tamo pise to i to", vec sam ti slikao komentare gdje kazu da treba pobiti muslimane, da treba izvrsiti holokaust nad njima, da smo mi bosnjaci poturice islamisticke.." Na te komentare si ti dosao i napisao da je dozvoljeno kritikovati islam. Dakle ti si to smatrao obicnom kritikom, nista strasno ono. Nema logike. Nije niko glup da ne shvata tvoju namjeru.

arzuhal

Post by arzuhal » 23/07/2016 11:52

Satelit_ wrote:
arzuhal wrote:

Ti si citirao/kvotao/prekopirao jednu raspravu s FB u kojoj niko ne iznosi kritike islama kao vjerskog učenja ili bilo šta takvo, pa da stabeš u odbranu tog prava, nego iznosi otvorene prijetnje i želje za najsvirepijim ubijanjima i potpunom uništenju muslimana samo zato što je neko musliman.

Dakle nisi citirao/prekopirao nečiju raspravu o kritici islama nego pozive na genocid. Ne mora @bwin ili bilo ko drugi da shvati da bi kritika islama trebala da bude nešto sasvim normalno u civiliziranom društvu i da to nije tabu JER NIKO TO I NE SPORI I NIJE TEMA POVODOM TOGA OTVORENA. Ne. Tema je otvorena ZBOG OTVORENIH POZIVA NA ISTREBLJENJE PRIPADNIKA JEDNE VJERE, a to nema ni suštinske ni formalne veze s kritikom islama kao vjere, kao teološko-filozofskog sistema ili bilo čega drugog.

Jel kontaš razliku?

Post Reply