Farsa od konkursa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Rosen
Posts: 5
Joined: 02/05/2011 11:49

#51 Re: Farsa od konkursa

Post by Rosen »

Ma ne mogu vise da gledam raju sta pisu, kao moze se, zaista ne znam koga pokusavaju napraviti budalom. Citam budalastine, i morala sam napisati da ljudi ne pomisle da je stavrno moguce uci u drzavnu sluzbu na osnovu kvaliteta i sposobnosti. :)
Last edited by Rosen on 26/08/2011 11:24, edited 1 time in total.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#52 Re: Farsa od konkursa

Post by Pitarrr82 »

Rosen wrote:Ma ne mogu vise da gledam raju sta pisu, kao moze se, zaista ne znam koga pokusavaju napraviti budalom. Citam budalastine, i morala sam napisati svoje iskustvo da ljudi ne pomisle da je stavrno moguce uci u drzavnu sluzbu na osnovu kvaliteta i sposobnosti. :)

Sigurno da ne moze, imam iskustva s takvim konkursima i to dugogodisnjeg :) ali hvala Bogu imam sada posao s kojim se moze reci da sam zadovoljan...
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#53 Re: Farsa od konkursa

Post by jedna tamo »

ja se fakat nadam da će SDP uzet sada stvar u svoje ruke, napraviti reviziju neškolovanih i nesposobnih ljudi i ispitati sve pa fino dati šansu mladim ljudima koji stvarno žele da rade :)
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#54 Re: Farsa od konkursa

Post by LeonardoAC »

jedna tamo wrote:ja se fakat nadam da će SDP uzet sada stvar u svoje ruke, napraviti reviziju neškolovanih i nesposobnih ljudi i ispitati sve pa fino dati šansu mladim ljudima koji stvarno žele da rade :)
uzeo je, znači, sdp stvar u svoje, znači, ruke... :skoljka:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27558
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#55 Re: Farsa od konkursa

Post by JoseMujica »

jedna tamo wrote:ja se fakat nadam da će SDP uzet sada stvar u svoje ruke, napraviti reviziju neškolovanih i nesposobnih ljudi i ispitati sve pa fino dati šansu mladim ljudima koji stvarno žele da rade :)
:lol: :lol: :lol: :lol: pa jeste li vi ikada vidjeli sastave kabineta ministara?

sve mladi ljudi, štaviše sve do jednog to im prvo pravo zaposlenje :-) i na kraju mandata svaki ostane na državnim jaslama
User avatar
Brando
Posts: 481
Joined: 13/10/2003 00:00
Location: VP

#56 Re: Farsa od konkursa

Post by Brando »

CharlesBukowski wrote:Sta mislite, da li je normalno da za tri od cetiri pozicije, najvise bodova na javnom konkursu dobiju uposlenici doticnog ministarstva. Toliko o postenim konkursima. Koliko smisla ima izlaziti na ove konkurse? Ljudi trose vrijeme da nauce, pare da dodju na ispit, i da bi na kraju bio primljen neko ko tu radi. Da li je uopste moguce biti prvi na ovim konkursima? Nemoguce. Koliko god znali.

http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... ra&lang=bs

Progugajte sljedeca imena pa se uvjerite.

Ljiljana Šantić
Irena Penc
Tijana Borovčanin Marić

jos jedan u nizu ¨postenih¨ konkursa... :oops:

Služba za zajedničke poslove institucija Bosne i Hercegovine - konkurs za pripravnika, pismeni test bio 14.6. u 10h , Admir Hrapo genijalac 100% uspjeh na testu...i primljen na kraju...ali kad proguglate nadjete... :oops:
http://www.ekapija.com/website/sr/page/180460

zivjele ZAJEDNICKE INSTITUCIJE!!!
zivjela stela!!!
zivjela BiH!!! :bih:
:run:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#57 Re: Farsa od konkursa

Post by veljaca »

jedna tamo wrote:ja se fakat nadam da će SDP uzet sada stvar u svoje ruke, napraviti reviziju neškolovanih i nesposobnih ljudi i ispitati sve pa fino dati šansu mladim ljudima koji stvarno žele da rade :)
- Nada zadnja umire ...

mada ima i ona:

- Pametni se ne nadaju - oni rade i sami o sebi odlucuju i ne zive u nadi ....

:sax:
jurgen
Posts: 112
Joined: 11/03/2011 21:13

#58 Re: Farsa od konkursa

Post by jurgen »

Evo lični primjer

Bio navodno prvi na listi, ali nisam odabran jer su morali primiti po nacionalnom ključu da ne bi glavešine izvisile kod ministara, tako da sam se džaba nadao. Instituciju neću navesti kao i radno mjesto, ali je tako u svakoj mogućoj državnoj instituciji tako da sam odustao od konkurisanja, samo se džaba nerviram.

Pozz
User avatar
CharlesBukowski
Posts: 198
Joined: 12/05/2010 12:28

#59 Re: Farsa od konkursa

Post by CharlesBukowski »

veljaca wrote:
jedna tamo wrote:ja se fakat nadam da će SDP uzet sada stvar u svoje ruke, napraviti reviziju neškolovanih i nesposobnih ljudi i ispitati sve pa fino dati šansu mladim ljudima koji stvarno žele da rade :)
- Nada zadnja umire ...

mada ima i ona:

- Pametni se ne nadaju - oni rade i sami o sebi odlucuju i ne zive u nadi ....

:sax:
Kakav bolan SDP. Svi su isti. Sve je mrtva stela.

http://www.zenicablog.com/vijesti-sve/z ... nkurs.html
User avatar
CharlesBukowski
Posts: 198
Joined: 12/05/2010 12:28

#60 Re: Farsa od konkursa

Post by CharlesBukowski »

Brando wrote:
CharlesBukowski wrote:Sta mislite, da li je normalno da za tri od cetiri pozicije, najvise bodova na javnom konkursu dobiju uposlenici doticnog ministarstva. Toliko o postenim konkursima. Koliko smisla ima izlaziti na ove konkurse? Ljudi trose vrijeme da nauce, pare da dodju na ispit, i da bi na kraju bio primljen neko ko tu radi. Da li je uopste moguce biti prvi na ovim konkursima? Nemoguce. Koliko god znali.

http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... ra&lang=bs

Progugajte sljedeca imena pa se uvjerite.

Ljiljana Šantić
Irena Penc
Tijana Borovčanin Marić

jos jedan u nizu ¨postenih¨ konkursa... :oops:

Služba za zajedničke poslove institucija Bosne i Hercegovine - konkurs za pripravnika, pismeni test bio 14.6. u 10h , Admir Hrapo genijalac 100% uspjeh na testu...i primljen na kraju...ali kad proguglate nadjete... :oops:
http://www.ekapija.com/website/sr/page/180460

zivjele ZAJEDNICKE INSTITUCIJE!!!
zivjela stela!!!
zivjela BiH!!! :bih:
:run:
Zavrsio covjek u medjuvremenu fakultet pa sad hoce da ga proguraju na vise. Sve jasno ko dan. Svi su konkursi ovakvi.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#61 Re: Farsa od konkursa

Post by madner »

Neko je vec napisao da je pravilo da poslje pripravnickog moraju raspisat konkurs za isto radno mjesto. Mislim da je to glupost, pripravnika se mogu rijesiti i bez konkursa u tih godinu dana a ovako samo bezveze loze raju (koja naravno ne moze znati da li je vec mjesto zapikano ili ne)
jurgen
Posts: 112
Joined: 11/03/2011 21:13

#62 Re: Farsa od konkursa

Post by jurgen »

Brando wrote:
CharlesBukowski wrote:Sta mislite, da li je normalno da za tri od cetiri pozicije, najvise bodova na javnom konkursu dobiju uposlenici doticnog ministarstva. Toliko o postenim konkursima. Koliko smisla ima izlaziti na ove konkurse? Ljudi trose vrijeme da nauce, pare da dodju na ispit, i da bi na kraju bio primljen neko ko tu radi. Da li je uopste moguce biti prvi na ovim konkursima? Nemoguce. Koliko god znali.

http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... ra&lang=bs

Progugajte sljedeca imena pa se uvjerite.

Ljiljana Šantić
Irena Penc
Tijana Borovčanin Marić

jos jedan u nizu ¨postenih¨ konkursa... :oops:

Služba za zajedničke poslove institucija Bosne i Hercegovine - konkurs za pripravnika, pismeni test bio 14.6. u 10h , Admir Hrapo genijalac 100% uspjeh na testu...i primljen na kraju...ali kad proguglate nadjete... :oops:
http://www.ekapija.com/website/sr/page/180460

zivjele ZAJEDNICKE INSTITUCIJE!!!
zivjela stela!!!
zivjela BiH!!! :bih:
:run:
Prejako. Gdje mi živimo, što je najgore ne možeš se nikome žaliti za ovo.
User avatar
CharlesBukowski
Posts: 198
Joined: 12/05/2010 12:28

#63 Re: Farsa od konkursa

Post by CharlesBukowski »

madner wrote:Neko je vec napisao da je pravilo da poslje pripravnickog moraju raspisat konkurs za isto radno mjesto. Mislim da je to glupost, pripravnika se mogu rijesiti i bez konkursa u tih godinu dana a ovako samo bezveze loze raju (koja naravno ne moze znati da li je vec mjesto zapikano ili ne)
To je. Napisi da ima pripravnik i da je to mjesto za njega. Ovako ljudi trose novac, zivce, vrijeme... glume paradne konje samo da bi se ispunila forma.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#64 Re: Farsa od konkursa

Post by madner »

CharlesBukowski wrote:
madner wrote:Neko je vec napisao da je pravilo da poslje pripravnickog moraju raspisat konkurs za isto radno mjesto. Mislim da je to glupost, pripravnika se mogu rijesiti i bez konkursa u tih godinu dana a ovako samo bezveze loze raju (koja naravno ne moze znati da li je vec mjesto zapikano ili ne)
To je. Napisi da ima pripravnik i da je to mjesto za njega. Ovako ljudi trose novac, zivce, vrijeme... glume paradne konje samo da bi se ispunila forma.
Pa ne mogu napisati da ima, jer takav je zakon. :roll:
Kazem da treba promijeniti zakon.

Taman ce komisija koja zna tog pripravnika godinu dana preferirat nekog drugog.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#65 Re: Farsa od konkursa

Post by Bloo »

atko wrote:Zamoli me jedan prijatelj iz jedne organizacije da mu nadjem nekoga na 6 mjeseci 300 KM+prevoz ...4 sata dnevno radi se na nekoj slikovnici ... znaci treba znati otkucati malo teksta dodati neku slicicu ...

I par dana tragam i niko nece ... ja ko budala trcim nazivam sve one koji mi kukaju kako nemaju za hljeba... ovaj bi od kuce da radi ako moze, onaj bi neko fleksibilno vrujeme npr od 19-23 onaj bas ne zna kucat, ovaj nije iso na fax da radi za 300 KM ... :-)

A svi nezaposleni, vise po FB svi tamo znaju kucat i kacit slike i uzgajati digitalni kupus ... koliko hocemo da radimo nama je i predobro u ovoj drzavi ;)

ja bih :) ako je jos uvijek aktuelno :D kucam ko luda :D
Last edited by Bloo on 21/06/2011 14:04, edited 1 time in total.
User avatar
arbosan
Posts: 297
Joined: 04/07/2005 08:50
Location: Sarajevo

#66 Re: Farsa od konkursa

Post by arbosan »

Ja neznam sto se neko cudi, pa svi znamo da je stela glavna. Dali ima i postenih, ima... ali to je manjina.

Sto me najvise cudi jeste da svi znamo da je stela broj 1 prilikom zaposljavanje, a opet nesto lazemo sebe i neko se nadje da otvori tu temu kako je nesto ne posteno.

Evo svi smo mi na neki nacin ucesnic u nekakvoj korupciji ili slicno. I onda kada se radi o nama, dignemo glas, kako su neki tamo lopovi i sta ti ja znam.

GOSPODA, NECU RECI SVI SMO MI SEVE :) ALI HOCU RECI SVI SMO MI KORUMPIRANI BEZ IZUZETAKA!!!

Korumpirani jer trazimo djeci svojoj stelu prilikom upisa u skolu,
Korumpirani jer necemo da cekamo na red kod ljekara pa nekoga nazovemo da nas uvede preko reda,
Korumpirani jer se sveramo po tramvaju (cak i to je kradja),
Korumpirani jer da smo mi u pitanju i da mi dobijemo posao u nekoj drzavnoj instituciji nebi napisali takav post
Korumpirani jer podmicujemo policajce da nebi nas kaznio
Korumpirani jer sve radimo da nebi komisija uspio
Korumpirani jer bi dali mito da nam neka procedura krene u Opstini ili slicno
Korumpirani jer ...
Duga lista, odoh ohladiti malo :run:
User avatar
CharlesBukowski
Posts: 198
Joined: 12/05/2010 12:28

#67 Re: Farsa od konkursa

Post by CharlesBukowski »

madner wrote:
CharlesBukowski wrote:
madner wrote:Neko je vec napisao da je pravilo da poslje pripravnickog moraju raspisat konkurs za isto radno mjesto. Mislim da je to glupost, pripravnika se mogu rijesiti i bez konkursa u tih godinu dana a ovako samo bezveze loze raju (koja naravno ne moze znati da li je vec mjesto zapikano ili ne)
To je. Napisi da ima pripravnik i da je to mjesto za njega. Ovako ljudi trose novac, zivce, vrijeme... glume paradne konje samo da bi se ispunila forma.
Pa ne mogu napisati da ima, jer takav je zakon. :roll:
Kazem da treba promijeniti zakon.

Taman ce komisija koja zna tog pripravnika godinu dana preferirat nekog drugog.
Ovo je bio konkurs za pripravnika. Neko ko vec radi sada je primljen za pripravnika. Znaci, primljen je sa srednjom, vjerovatno zavrsio neki shit fakultet i sada mu raspisuju konkurs za bolje radno mjesto.
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#68 Re: Farsa od konkursa

Post by tomyf »

madner wrote:Neko je vec napisao da je pravilo da poslje pripravnickog moraju raspisat konkurs za isto radno mjesto. Mislim da je to glupost, pripravnika se mogu rijesiti i bez konkursa u tih godinu dana a ovako samo bezveze loze raju (koja naravno ne moze znati da li je vec mjesto zapikano ili ne)
Takav je zakon, pripravnik se jedino moze primiti konkursom za strucnog saradnika. Meni to nije glupost... normalno da ce neka drzavna institucija primiti nekog ko je godinu dana radio taj posao, a ne mene koja sam pala sa Marsa mada mozda dobro poznajem opcenito materiju. Nazalost tu nisu kriva ni raja ni te institucije, tu je kriva drzava i zakon.
Last edited by tomyf on 21/06/2011 16:41, edited 1 time in total.
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#69 Re: Farsa od konkursa

Post by Adriatic »

Meni samo nije jasno otkud ovoliki oglasi za radna mjesta u državnoj službi?
Kad se zna kolika nam je državna administracija i da je treba kresati.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#70 Re: Farsa od konkursa

Post by ♥ Julianna ♥ »

atko wrote:A ima li jos idje tog posla osim na drzavnim jaslama :? :roll:
Jel shvatate da se priblizavanjem EU mora rezati administracija prilicno ???

I kako nekome ko je mlad pametan i u stanju da zavrsi fax drzavni poso moze biti krajnji domet :?

samo kuknjava neka :roll:
Upravo ovo će donijeti reforma javne uprave, pa će svi jednog dana biti jednaki ...na biro-u.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#71 Re: Farsa od konkursa

Post by JThomas »

a kako u stvarnosti izgleda u nas ta reforma i smanjenje administracije? naprave novu agenciju za reformu javne uprave i odmah zaposle još 50 ljudi u upravi...
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#72 Re: Farsa od konkursa

Post by ♥ Julianna ♥ »

KOlega JThomas u pravu si, trenutno to jeste tako.
Hrvatsku na prim. to čeka uskoro kroz proces pridruživanja, a i nas nakon toga kad dođe taj vakat. Nedavno sam slušala nekog evropskog experta koji je generalno pričao o procesu pridruživanja i koji je za HRV rekao da će kroz reformu javne uprave, kao što je to bilo i uostalom u svim drugim zemljama članicma, bez posla ostati više od 50% uposlenih u drž. administraciji koje bi trebao "preuzeti" privatni sektor. Jedino jačanje priv. sektora i dobra priprema, može uspješno premostiti takvu navalu nezaposlenih na tržištu rada. Možda kod nas to neće još biti aktuelno za 2, 3, 5 godina, al zasigurno dolazi i to vrijeme.KOliko ćemo biti spremni, možemo i sami pretpostaviti, al o tom po tom.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#73 Re: Farsa od konkursa

Post by madner »

Nista od toga:

http://www.sdlsn.hr/index.php/odbori/dr ... ticle=5341

Jedino bi se mogao znacajno smanjiti broj pandura, on je kod nas dosta visociji od evropskog standarda.
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#74 Re: Farsa od konkursa

Post by palamuda »

♥ Julianna ♥ wrote:KOlega JThomas u pravu si, trenutno to jeste tako.
Hrvatsku na prim. to čeka uskoro kroz proces pridruživanja, a i nas nakon toga kad dođe taj vakat. Nedavno sam slušala nekog evropskog experta koji je generalno pričao o procesu pridruživanja i koji je za HRV rekao da će kroz reformu javne uprave, kao što je to bilo i uostalom u svim drugim zemljama članicma, bez posla ostati više od 50% uposlenih u drž. administraciji koje bi trebao "preuzeti" privatni sektor. Jedino jačanje priv. sektora i dobra priprema, može uspješno premostiti takvu navalu nezaposlenih na tržištu rada. Možda kod nas to neće još biti aktuelno za 2, 3, 5 godina, al zasigurno dolazi i to vrijeme.KOliko ćemo biti spremni, možemo i sami pretpostaviti, al o tom po tom.
Prvo treba odgojit privatnika i objasnit mu da radnici nisu nikakva stoka pa onda im dat da preuzimaju radnike. Al ništa od toga danas nije moderno pitati za platu kod naših robovlasnika, treba polako gradit karijeru pa ćeš taman kad dobit otkaz kad dođe prva plata.
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#75 Re: Farsa od konkursa

Post by LeonardoAC »

Evo neko je odlično demonstrirato kako tu stvari stoje... baš gledam malo ova obavještenja ads-a, cirkus obični... progooglajte imena "pozvanih" na intervju i sve će biti kristalno jasno.
Post Reply