Farmacija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#26

Post by JohnnyS »

Nisam ni ja htio bit zlonamjeran, hvala na objašnjenju. A hvala bogu da i doktor može fulnut. Ko radi griješi, najgori su i najviše se treba bojat onih koji misle da su uvijek u pravu i nikad ne griješe.
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#27

Post by Sinapsa »

JohnnyS wrote:Nisam ni ja htio bit zlonamjeran, hvala na objašnjenju. A hvala bogu da i doktor može fulnut. Ko radi griješi, najgori su i najviše se treba bojat onih koji misle da su uvijek u pravu i nikad ne griješe.
Ma znam da nisi bio zlonamjeran. Osvrnuo sam se na "obicni prodavac" jer to nije istina a cujem to ponekad. Pa rekoh da izvrsim kontranapad :angry: . Procitah opet svoj prvi post i primjetih da sam te frontalno napao. Izvini - moj komplex :lol:
besserwisser
Posts: 11
Joined: 15/05/2007 18:52

#28

Post by besserwisser »

Sinapsa,
jesi ti isto na farmaciji negdje u Austriji?Zavrsio ili se jos sekas:):)
Cudno stvarno,ali dosad nisam primjetio nijednu grupu studenata ovdje u Becu koji su toliko optimisticni u pogledu noga sto rade.vjerovatno djeluje kao motor kad znas da te na kraju tunela u voom slucaju stvarno ceka svjetlo. :-D
Kako tebi ide.Dokle se stiglo.Uspije li se upast igdje od Svaba :D
marijindvorac
Posts: 245
Joined: 21/10/2006 18:40

#29

Post by marijindvorac »

besserwisser wrote:Austrijanci najvise idu prema tehnici.Vjeruj mi da sam upoznao jako puno Austrijanaca i Nijemaca(kojih je ovdje u Becu na medicini jako mnogo)koji su mi rekli da se kaju zato sto su to upisali,jer im se jednostavno u zivotu ne isplati ulozenog truda.ne iskljucujem mogucnost amerike,ali ako gledamo procentualno,najvise raje hoce da ostane u Evropi.
Ne znam zasto je to tako u Evropi gdje farmaceuti (po tebi) imaju bolju "prodju" nego doktori.

Ne vjerujem da ima i jedan doktor u americi izuzev oni u bolnicama za siromasne, da zaradjuje manje od $250.000 ili vise. A naci cu ti dosta farmaceuta koji ne prave ni polovinu i rade u apotekama pri raznim radnjama, robnim kucama, na usamljenim "malls" i slicno.

Dobrih doktora nikad dosta i uvijek su cijenjeni. Dobrog farmaceuta niko socijalno ne zarezuje. Meni je uvijek trgovac koji "dispense" pilule i kapljice.

U farmaceutskoj industriji rade hemicari, molekularni biolozi, fizicari, i farmaceuti. Ne samo farmaceuti. A Dr titula iz Beca otvara vrata svuda.

Budi pametan.

I ne gledaj unazad (Bosna) nego samo naprijed (svijet.)
Post Reply