Fargo (serija)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#201 Re: Fargo (serija)

Post by karanana »

odgledah zadnju epizodu.

nako vala sve ukupno. zadnje tri epizode su mi padale. sta bi sa yurijem? odjednom se izgubi. ili je mrtav?
puno rupa na kraju. ali je serija sva nekako nadrealna tako da su te rupe mozda i namjerne.
sad kad skonta covjek, koja je bila poenta one epizode kad je glorija bila u l.a.-u? i ona kutija, i one cipele.....kontalo se da ce i to nesto znaciti. trazili su se neki dublji tragovi, neke sitnice koje bi drzale kljuc nekog raspleta a na kraju poprilicno nepovezano i nespojeno i nako. ustvari, sta je i bilo na kraju? jel varga pusten?
pozitivne stvari ove sezone: fantasticni vm varga, mada je i on opao zadnje dvije-tri epizode; dupe niki swanga i to je otprilike to na kraju. ocekivao mnogo, odlicni zapleti, na kraju dobio malo. kao i prethodne dvije sezone.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8482
Joined: 15/04/2015 11:26

#202 Re: Fargo (serija)

Post by Thorgerson »

@karanana,

jbg, mislim tebi je kao i vecini problem - velika ocekivanja. Ja kad sam zavrsio prvu sezonu, ono haos, serija razvalila. Vidim najave za drugu sezonu, drugi sve glumci, kontam ba jesu normalni. Drugu odgledam, razvalili opet. I onda su nastala ogromna ocekivanja za trecu sezonu.

Ocekujes nesto ...ne znam, spektatkl. I po mom misljenju to je i bio. Mozda ovaj put je bilo manje akcije nego u drugoj sezoni, ali zato su mi likovi prejaki.

Mislim ftk imaju konac da naprave ugodjaj haos. Mislim Varga lik jbt samo njega da su ga samog pustili da prica i nesta radi, bilo bi super zanimljivo. Inace meni najjaci villian u dosadasnjim sezonama. Mislio sam da Lorna nece niko maknuti, ali Varga kakav kralj. :D (cak je i nas spomenuo hahah, Gavrilo i sendvic genijalno :) :lol:

Ja koliko sam shvatio Varga ostaje u pritvoru. Rekao je da ce neko doci za 5 minuta i da ce ga pustiti. Ne znam zasto je to rekao? Uglavnom onda scena prikazuje sat koji otkucava i prolazi vrijeme, niko se ne pojavljuje. Dakle, Varga ostaje u pritvoru. Mada, prostor za nagadjanja je ostavljen sto mi se ne svidja.

Inace Mr. Wrench se pojavljuje u svim sezonama. U prvoj ganja Lornea, ja mislim da ga ima u pola sezone. Sada u trecoj se pojavio u nekoliko epizoda. I ispade kljucan igrac. U drugoj sezoni ja mislim da se pojavljuje samo u zadnjoj epizodi...mada se ne sjecam bas najbolje.

Inace, ne kontam potrebu Nikki da ubije policajca? Je li kontala da rokne policajca, pa onda Emmita. Jer ja nesto kontam da ona uopste nije htjela da ubije Emmita, mislim imala je sansu prije nego je policajac dosao. Uostalom, evo i da se predala, opet bi nekad imala priliku da rokne Emmita? U zatvoru ne bi ostala, nije nista uradila (osim onog lika sto je pukla klimom, ali ko ce joj to dokazati). Ili je jednostavno njen plan bio takav, da pogine, da se opet "nadje" sa Rayom.

P.S.
Inace ako se pitate oko scene u kuglani, citao sam da je to omaz kultnom filmu Coenovih The Big Lebowski ;-)
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#203 Re: Fargo (serija)

Post by nema me tamo »

Pa nije prošlo svih 5 minuta na kraju :D

Pa podsjetilo me odma na Big Lebowski scenu..
Dobro eto to su maznuli..

Maznuli su ovo na kraju s 5 minuta od http://www.imdb.com/title/tt0399295/

Inace normala je sezona, nakon prve i druge kontao sam unistice s ovom samo eto " razocaran " sam.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#204 Re: Fargo (serija)

Post by dale cooper »

Mislim da su odlično zatvorili sezonu i povezali sve u jednu cjelinu. U Fargu na kraju obično većina
dobije ono što je zaslužila u skladu sa svojim postupcima. I ova sezona nije bila iznimka.
Sam kraj je dvosmislen, odnosno sudar dva različita pogleda na svijet, korumpiran i pravedan.
Koji pobjeđuje? Mislim da je to odluka samog gledaoca, odnosno koji nam je od ta dva pogleda bliži.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#205 Re: Fargo (serija)

Post by nema me tamo »

Nema nikakvih sudara.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#206 Re: Fargo (serija)

Post by dale cooper »

Nema bukvalnog. :mrgreen:
User avatar
addem
Posts: 2766
Joined: 13/02/2004 00:00

#207 Re: Fargo (serija)

Post by addem »

I treca sezona odlicna. Scenario, kamera, rezija, muzika gluma. Po meni izuzetna crime mini serija. Treci put rade to maestralno drze te u neizvjenosti i nisu predvidivi. Jedva cekam cetvrtu sezonu.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#208 Re: Fargo (serija)

Post by Jack Be Nimble »

addem wrote:I treca sezona odlicna. Scenario, kamera, rezija, muzika gluma. Po meni izuzetna crime mini serija. Treci put rade to maestralno drze te u neizvjenosti i nisu predvidivi. Jedva cekam cetvrtu sezonu.
Najvjerovatnije nece biti cetvrte sezone, barem ovaj sto ih je pravio do sada ne zeli da nastavi sa ovim projektom. Mozda FX nadje nekog drugog pisca, ali za sada to je to.
User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#209 Re: Fargo (serija)

Post by House »

prva sezona je nenadjebiva
User avatar
Thorgerson
Posts: 8482
Joined: 15/04/2015 11:26

#210 Re: Fargo (serija)

Post by Thorgerson »

Jack Be Nimble wrote:
addem wrote:I treca sezona odlicna. Scenario, kamera, rezija, muzika gluma. Po meni izuzetna crime mini serija. Treci put rade to maestralno drze te u neizvjenosti i nisu predvidivi. Jedva cekam cetvrtu sezonu.
Najvjerovatnije nece biti cetvrte sezone, barem ovaj sto ih je pravio do sada ne zeli da nastavi sa ovim projektom. Mozda FX nadje nekog drugog pisca, ali za sada to je to.
Nije izricito receno da nece biti, evo sta je rekao Hawley, mozda bude, a mozda i ne bude.
“I have a network that said to me at the end of Season 1, ‘You know, if you want to leave it there, it’s been a successful experiment, and we would be OK with that,'” he said. “But then we had a story and made that. Fifteen months later that aired, and it took me a while to come up with a story for the third year, and 18 months later we’ve got a third year.”

“Am I sure there’s going to be a fourth season of ‘Fargo’?” Hawley said. “Here’s the thing: I wasn’t sure there was going to be a second season, and I wasn’t sure there was going to be a third season until I had an idea I really liked.

Hawley gave his best guess: “If an idea comes, we would do another. [But] I’m certainly aware of the danger of overstaying your welcome and the danger of repeating yourself. […] I feel like there’s a zeitgeist for an idea, and there’s just a certain amount of story that you can tell in that vain.”
Takodjer, prethodne sezone nisu isle "redovno" kao neke druge serije.
Season 1 debuted in April 2014; Season 2 in October 2015, and Season 3 in April 2017. That means if there is a Season 4, it’s likely a long way off.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#211 Re: Fargo (serija)

Post by nema me tamo »

Ma naravno da ce biti ovo se sve izdešavalo tamo pred zadnju epizodu kad je neko kao eto rekao da nece više biti i šta se onda desilo??

Cliffhanger naravno prodaju ljudima maglu 1 kroz 1 svako normalan vidi na kilometar.

Samo sto se nece vratiti sljedecu godinu vec onu poslije te.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#212 Re: Fargo (serija)

Post by Diwan »

House wrote:prva sezona je nenadjebiva
Upravo gledam po drugi put prvu sezonu i teško je naći riječi za pohvaliti cijelu seriju a posebice prvu sezonu. Za mene ona i i prva sezona True detective su na diobi prvog mjesta top serija.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#213 Re: Fargo (serija)

Post by Tito_i_Partija »

Upravo zavrsio trecu sezonu. Ok je, al' nije mi ni blizu k'o prve dvije sezone. Nekoliko stvari mi je smetalo, naime:

1) Reciklaza karaktera iz prve sezone, broj 1: Jedna od glavnih uloga je simpaticna, jednostavna, ali pametna policajka koju na svakom koraku koci njen idiot od sefa.
2) Reciklaza karaktera iz prve sezone, broj 2: Dva brata, jedan uspjesan, drugi neuspjesan, koji se ne mogu, i jedan drugog na kraju sjebe totalno.
3) Reciklaza karaktera iz prve sezone, broj 3: Dva glavna henchmena, t.j. kriminalca koji su tu poslani da obave razne poslove t.j. da ubijaju za nekog glavnog hadziju. Ovo je jednim dijelom bilo i u drugoj sezoni, sa Kitchen Brothers, al' daleko vise vuce na prvu sa Mr. Wrench i Mr. Numbers.

Zadnja scena sa Nikki Swango mi je bila najlosija u cijeloj sezoni. Nista u cijeloj sezoni nije davalo naznake da je bila u stanju tek tako ubit' nevinog policajca (onaj narkic koji im je prijetio je sasvim druga stvar, onog bi i ja ubio). Takodjer ne razumijem zasto je toliko htjela da ubije Emmita, koji stvarno nije namjerno ubio Ray-a.

Emmitu se auto kvari i tu scena pocinje. Al' na zavrsetku scene, on sa istim autom bjezi sa lica mjesta bez problema. "Sefe, upali od prve!" :-)
dale cooper wrote:Mislim da su odlično zatvorili sezonu i povezali sve u jednu cjelinu. U Fargu na kraju obično većina
dobije ono što je zaslužila u skladu sa svojim postupcima. I ova sezona nije bila iznimka.
Izvini care, al' ne mogu da se slozim sa ovim. Mislim da su jedini koji su dobili ono sto su zasluzili su Yuri i Kinez. Za Vargu ne znamo sta je se desilo na kraju. "Udovica Goldfarb" nije dobila ono sto je zasluzila. Sy definitivno nije zasluzio ono sto je on dobio. Takodjer, mislim da Emmit isto tako nije zasluzio metak u glavu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#214 Re: Fargo (serija)

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:Upravo zavrsio trecu sezonu. Ok je, al' nije mi ni blizu k'o prve dvije sezone. Nekoliko stvari mi je smetalo, naime:

1) Reciklaza karaktera iz prve sezone, broj 1: Jedna od glavnih uloga je simpaticna, jednostavna, ali pametna policajka koju na svakom koraku koci njen idiot od sefa.
2) Reciklaza karaktera iz prve sezone, broj 2: Dva brata, jedan uspjesan, drugi neuspjesan, koji se ne mogu, i jedan drugog na kraju sjebe totalno.
3) Reciklaza karaktera iz prve sezone, broj 3: Dva glavna henchmena, t.j. kriminalca koji su tu poslani da obave razne poslove t.j. da ubijaju za nekog glavnog hadziju. Ovo je jednim dijelom bilo i u drugoj sezoni, sa Kitchen Brothers, al' daleko vise vuce na prvu sa Mr. Wrench i Mr. Numbers.

Zadnja scena sa Nikki Swango mi je bila najlosija u cijeloj sezoni. Nista u cijeloj sezoni nije davalo naznake da je bila u stanju tek tako ubit' nevinog policajca (onaj narkic koji im je prijetio je sasvim druga stvar, onog bi i ja ubio). Takodjer ne razumijem zasto je toliko htjela da ubije Emmita, koji stvarno nije namjerno ubio Ray-a.

Emmitu se auto kvari i tu scena pocinje. Al' na zavrsetku scene, on sa istim autom bjezi sa lica mjesta bez problema. "Sefe, upali od prve!" :-)
dale cooper wrote:Mislim da su odlično zatvorili sezonu i povezali sve u jednu cjelinu. U Fargu na kraju obično većina
dobije ono što je zaslužila u skladu sa svojim postupcima. I ova sezona nije bila iznimka.
Izvini care, al' ne mogu da se slozim sa ovim. Mislim da su jedini koji su dobili ono sto su zasluzili su Yuri i Kinez. Za Vargu ne znamo sta je se desilo na kraju. "Udovica Goldfarb" nije dobila ono sto je zasluzila. Sy definitivno nije zasluzio ono sto je on dobio. Takodjer, mislim da Emmit isto tako nije zasluzio metak u glavu.
I Sy i Ray su u suštini bili kriminalci. Malo uglađeniji, na početku, ali ipak kriminalci. Ray je svoju imperiju izgradio na
činjenici da je prevario rođenog brata i još ga je ubio. Slučajno ili ne, ubio ga je. Možda "dobili što su zaslužili" nije
prava riječ. Možda "kako posiješ, tako ćeš i požnjeti" bolje odgovara onom što sam hto reći. Uglavnom u svijetu Farga
osim nekolicine nema baš nevinih.

Što se tiče reciklaže malo je glupo sad to spominjati kad sve tri sezone manje-više recikliraju strukturu originalnog
filma što se tiče karaktera.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#215 Re: Fargo (serija)

Post by karanana »

Varga je bio maestralan. Strasna uloga. Ostalo na kraju nista specialno
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#216 Re: Fargo (serija)

Post by zomri »

Sam zaplet sa blizancima i markicom te zamjena identiteta i koncept slučajnosti više su Kieslowski nego braća Coen. Jedna do dvije epizode je sve što ćemo pamtiti odavde.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#217 Re: Fargo (serija)

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: I Sy i Ray su u suštini bili kriminalci. Malo uglađeniji, na početku, ali ipak kriminalci. Ray je svoju imperiju izgradio na
činjenici da je prevario rođenog brata i još ga je ubio. Slučajno ili ne, ubio ga je. Možda "dobili što su zaslužili" nije
prava riječ. Možda "kako posiješ, tako ćeš i požnjeti" bolje odgovara onom što sam hto reći. Uglavnom u svijetu Farga
osim nekolicine nema baš nevinih.
I dalje mi nije jasno kako su Sy i Emmit kriminalci, mozda mi je nekako promaklo. Ovaj drugi je eto k'o fol zezn'o brata za markicu (iako je to strasno diskutabilno, Ray ga je molio da mu da auto), al' je zato to plac'o kroz citav zivot. U prvoj sezoni se spominje kako ovaj stalno dolazi kod brata kad mu treba para, i ovaj mu uvijek daje.
dale cooper wrote:Što se tiče reciklaže malo je glupo sad to spominjati kad sve tri sezone manje-više recikliraju strukturu originalnog
filma što se tiče karaktera.
Mislim da druga sezona jako odstupa od toga, i odlicno stoji na svojim nogama.

Takodjer moram napomenut' da mi je strasno smetala Ewan-ova poteskoca da sakrije svoj skotski akcenat. Na par navrata sam se streso kad sam ga cuo kako prica, pogotovo ono dugo "Noooooo" ili "Todeeeeeey".
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#218 Re: Fargo (serija)

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: I Sy i Ray su u suštini bili kriminalci. Malo uglađeniji, na početku, ali ipak kriminalci. Ray je svoju imperiju izgradio na
činjenici da je prevario rođenog brata i još ga je ubio. Slučajno ili ne, ubio ga je. Možda "dobili što su zaslužili" nije
prava riječ. Možda "kako posiješ, tako ćeš i požnjeti" bolje odgovara onom što sam hto reći. Uglavnom u svijetu Farga
osim nekolicine nema baš nevinih.
I dalje mi nije jasno kako su Sy i Emmit kriminalci, mozda mi je nekako promaklo. Ovaj drugi je eto k'o fol zezn'o brata za markicu (iako je to strasno diskutabilno, Ray ga je molio da mu da auto), al' je zato to plac'o kroz citav zivot. U prvoj sezoni se spominje kako ovaj stalno dolazi kod brata kad mu treba para, i ovaj mu uvijek daje.
Pa otpočetka se da naslutiti da se radi o muljatorima. Ljudima koji su spremni podmazati, potplatiti,
utajiti i raditi druge sumnjive radnje koje su u toj nekoj sivoj zoni, ali se još uvijek smatraju kriminalom
ako se otkriju. Nisu kriminalci kao što je Vargas, ali su ipak kriminalci. Dobro, složiću se da nisu zaslužili
smrt za svoje postupke, ali nisu zaslužili ni onaj sretni kraj kakav se dao naslutiti kada su svi zajedno
sjeli za praznični sto prije nego što će Emmita ubiti.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#219 Re: Fargo (serija)

Post by nema me tamo »

Emmit je najgora vrsta kriminalca, to su oni što sjebu državu za milione i onda budu uhvaceni i odleže 2 godine u zatvoru koji ima teniske terene..
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#220 Re: Fargo (serija)

Post by Altsa »

Treca sezona je dobra ali znatno losija od I i II. Svijetla tacka Carrie Coon.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#221 Re: Fargo (serija)

Post by kakavdanakneiskustvu »

dobra i ova sezona,varga odličan lik
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#222 Re: Fargo (serija)

Post by Truba »

počeo sam gledati fargo 3 sezona

moram reći da sam bio skeptičan da će imati istu razinu kao prve dvije

još je onaj krimos na uvjetnoj nešto najgluplje u povijesti filma i serija što sam vidio
tako je kratko bio u epizodi ali je pomeo i glup i gluplji likove :lol: :lol: :lol:

sva sreća sporedni glumac pa ga nema više :D

ne znam dokle će ovaj koncept moći privlačiti pozornost
nakon 2 epizode drži vodu... ali četvrta sezona?

plus su snijeg i led :D

čini se kako tamo ne čiste ceste samo ih utabaju... ravnica sta li :D ne posipaju sol???
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#223 Re: Fargo (serija)

Post by Ironman_88 »

Black swan wrote:počeo sam gledati fargo 3 sezona

moram reći da sam bio skeptičan da će imati istu razinu kao prve dvije

još je onaj krimos na uvjetnoj nešto najgluplje u povijesti filma i serija što sam vidio
tako je kratko bio u epizodi ali je pomeo i glup i gluplji likove :lol: :lol: :lol:

sva sreća sporedni glumac pa ga nema više :D

ne znam dokle će ovaj koncept moći privlačiti pozornost
nakon 2 epizode drži vodu... ali četvrta sezona?

plus su snijeg i led :D

čini se kako tamo ne čiste ceste samo ih utabaju... ravnica sta li :D ne posipaju sol???
Varga drži treću sezonu - većini drugih likova se više ne sjećam ni imena, ali on mi je ostao u glavi kao i njegov očaravajući osmijeh :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#224 Re: Fargo (serija)

Post by nema me tamo »

Ewan Mcregor ostavio zenu s kojom ima 4 kcerke zbog Mary Elizabeth
A i ona ostavila muža ranije ove godine. :D

Njih dvoje zajedno skoro 30 godina braka imaju
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#225 Re: Fargo (serija)

Post by Truba »

osobno me životi glumaca, redatelja pisaca i autora stripova ne zanimaju
mogao bih proći pored omiljenog pisca na ulici a da ga ne prepoznam ( osim naravno ikona koje ne možeš zaobići jer ih viđaš odmalena npr asimov, kubrik, andrić, zagor i tex :D :lol: )
nemam ni želje ni volje zavirivati u tuđe živote... samo me njihov rad zanima
Post Reply