Fargo (serija)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#176 Re: Fargo (serija)

Post by dale cooper »

džakailibu wrote:nije mi sjelo da gledam zimske predjele krajem maja a nakon duge i dosadne zime ovdje gdje zivim ali fargo je all mighty killer. vec trecu sezonu na svaku epizodu kazem boze sto volim ovo !!!!! samo kada pomislis da je ovo based on true story, da se ovako nesto desavalo negdje u p.m. svaka im cast!
Nije ba bazirano na istinitoj priči to je samo fazon koji su preuzeli iz originalnog filma. :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#177 Re: Fargo (serija)

Post by nema me tamo »

dale cooper wrote:
džakailibu wrote:nije mi sjelo da gledam zimske predjele krajem maja a nakon duge i dosadne zime ovdje gdje zivim ali fargo je all mighty killer. vec trecu sezonu na svaku epizodu kazem boze sto volim ovo !!!!! samo kada pomislis da je ovo based on true story, da se ovako nesto desavalo negdje u p.m. svaka im cast!
Nije ba bazirano na istinitoj priči to je samo fazon koji su preuzeli iz originalnog filma. :mrgreen:

Bazirano je na istinitoj prici, ti nemoj petljat i bezveze covjeka 'ebavat u zdrav mozak. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#178 Re: Fargo (serija)

Post by dale cooper »

nema me tamo wrote:
dale cooper wrote:
džakailibu wrote:nije mi sjelo da gledam zimske predjele krajem maja a nakon duge i dosadne zime ovdje gdje zivim ali fargo je all mighty killer. vec trecu sezonu na svaku epizodu kazem boze sto volim ovo !!!!! samo kada pomislis da je ovo based on true story, da se ovako nesto desavalo negdje u p.m. svaka im cast!
Nije ba bazirano na istinitoj priči to je samo fazon koji su preuzeli iz originalnog filma. :mrgreen:

Bazirano je na istinitoj prici, ti nemoj petljat i bezveze covjeka 'ebavat u zdrav mozak. :D
OK. :mrgreen:
džakailibu
Posts: 613
Joined: 08/05/2013 11:37

#179 Re: Fargo (serija)

Post by džakailibu »

Nije ba bazirano na istinitoj priči to je samo fazon koji su preuzeli iz originalnog filma. :mrgreen:[/quote]


Bazirano je na istinitoj prici, ti nemoj petljat i bezveze covjeka 'ebavat u zdrav mozak. :D[/quote]

OK. :mrgreen:[/quote]
jao jao a ja bio uvjeren! malo mi je bilo sumnjivo odtkud toliko tako zanimljivih slucajeva gore po zimskim nedodjiama ali rekoh amerikanci :) samo sam ono oko vanzemaljaca uzimao kao umjetnicku slobodu. aaaaa, ali ne umanjuje ono sto sam rekao o seriji. najbolje od svega da sam svima okolo za frago kako ej dobar i based o true story :)
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#180 Re: Fargo (serija)

Post by nema me tamo »

Volim ja Fargo drama, samo šteta što ne izbace kao netflix sve odma splasne užitak gledanja skroz. :D

A posebno obožavam zajebanciju " po istinitom događaju "..
Jer realno danas i opcenito kazu po istinitoj prici pa kad malo proguglas shvatis da je od 100 posto 20 blizu neke istinite price, a ovo sve ostalo niđe veze. :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#181 Re: Fargo (serija)

Post by Jack Be Nimble »

džakailibu wrote: jao jao a ja bio uvjeren! malo mi je bilo sumnjivo odtkud toliko tako zanimljivih slucajeva gore po zimskim nedodjiama ali rekoh amerikanci :) samo sam ono oko vanzemaljaca uzimao kao umjetnicku slobodu. aaaaa, ali ne umanjuje ono sto sam rekao o seriji. najbolje od svega da sam svima okolo za frago kako ej dobar i based o true story :)
Sto se tice vanzemaljaca Minesota je bila poznata 70tih da ih navodno svaku noc neki UFO posjeti :-D U toku te decenije jedan je policajac tvrdio da se sudario sa svemirskim brodom na autoputu.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#182 Re: Fargo (serija)

Post by milann1971 »

problem kod nasih ljudi je sto misle da je USA samo NYC, LA, Vegas, Chicago...ali po unutrasnjosti po Minesotama, Oregonima, Dakotama, Ajovama zive takvi primitivci i retosi da ne vjerujete, pa tako i tvrdnja policajca da se sudario na autoputu sa UFO brodom ne cudi...Pogledajte oskarovac ( inace jako dobar film ) NEBRASKA, bice vam donekle jasan prosjecan Amer... :-) :-) :-)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#183 Re: Fargo (serija)

Post by Jack Be Nimble »

milann1971 wrote:problem kod nasih ljudi je sto misle da je USA samo NYC, LA, Vegas, Chicago...ali po Minesotama, Oregonima, Dakotama, Ajovama zive takvi primitivci i retosi da ne vjerujete, pa tako i tvrdnja policajca da se sudario na autoputu sa UFO brodom ne cudi...Pogledajte oskarovac ( inace jako dobar film ) NEBRASKA, bice vam donekle jasan prosjecan Amer... :-) :-) :-)
Ne bi bas strpao Oregon u unutrasnji dio Amerike, jer ako se ti ljudi pitaju Oregon bi sutra trebao imati referendum o nezavisnosti.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#184 Re: Fargo (serija)

Post by Jack Be Nimble »

Upravo pogledao sedmu i jako solidna epizoda. Jadni Sy se raspada iznutra. A imamo priliku da vidimo Mr. Wrencha
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#185 Re: Fargo (serija)

Post by karanana »

Pogledah i ja. Nije losa. Vidim poznat mi onaj u autobusu, kontam iz prethodne sezone. Ali sam zaboravio sta se desavalo.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#186 Re: Fargo (serija)

Post by Jack Be Nimble »

:thumbup: Odlicne scene u sumi, a saznajemo ko je Yuri.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#187 Re: Fargo (serija)

Post by karanana »

Ko je yuri nisam skonto pricu?
U cemu je fazon sa kuglanom?
Cudna abstraktna epizoda
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#188 Re: Fargo (serija)

Post by nema me tamo »

Juri gluhi iz prošle sezone ne sjecam se na kraju da li je ugino..
Kuglana?

Ništa malo bacaju na svemirske brodove misteriju i tako to nemaš šta kontat.
Inace prva i druga sezona daleeeko bolje od ove.
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#189 Re: Fargo (serija)

Post by vicious »

Nije ba yuri gluhi, yuri je onaj rus sto je dobio po usima (ili po uhu ako cemo tacno) :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#190 Re: Fargo (serija)

Post by nema me tamo »

Ma na Wrencha mislio da je iz prošle, a nije ni iz prošle vec iz prve..

Malo se zajebo inace znao sam da je Yuri jedan od onih sto maltretiraju emete iz ove sezone.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#191 Re: Fargo (serija)

Post by milann1971 »

Fargo 3.sezona mi je losija od 1. puno, od 2. nesto manje...moze se gledati..Da li je samo meni ogavan onaj glavni lik sto ih maltretira? kako bi ga sakom :izet:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#192 Re: Fargo (serija)

Post by karanana »

izgleda da ce treca sezona istim putem kao i prve dvije....pocetak i zakuhavanje vrlo dobro i fenomenalno uzbudljivo i onda rasplet i svrsetak nidje veze. kretalo je oko sedme epizode i proslih sezona.

meni varga najbolji lik mada u ovoj zadnjoj epizodi svi su se nekako izgubili.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#193 Re: Fargo (serija)

Post by nema me tamo »

Nsiu se baš pogubili, sve se zna samo poprilicno loše odrađeno..

A što kazes prve 2 epizode premocne u rangu prve, a onda poslije toga slabo..
Ova epizoda je vrh..
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#194 Re: Fargo (serija)

Post by Jack Be Nimble »

Pa Yuri iz Berlina, ubio Helgu. Rekao onom DJ da je znao jednu Helgu i bila pravo dosadna. Pa onda mu onaj u kuglani (izmedju dva svijeta) rekao vrijeme je da pogledas svoje zrtve i Helgu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#195 Re: Fargo (serija)

Post by dale cooper »

Jack Be Nimble wrote:Pa Yuri iz Berlina, ubio Helgu. Rekao onom DJ da je znao jednu Helgu i bila pravo dosadna. Pa onda mu onaj u kuglani (izmedju dva svijeta) rekao vrijeme je da pogledas svoje zrtve i Helgu.
Ray Wise je sjajan u ovoj ulozi. Samo ne znam šta to znači za likove sa kojima je do sada komunicirao. Bojim
se za policajku Burgle jer pored činjenice da je bila u kontaktu sa Rayovim likom ima i ona stvar sa pokretnim
vratima koja je ne registruju. Sve mi se to čini kao neko predskazanje njene sudbine do kraja sezona.
A moguće i da griješim i da je nešto drugo u pitanju.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#196 Re: Fargo (serija)

Post by Jack Be Nimble »

Jos jedna genijalna epizoda. Ostala jos jedna epizoda, a najvjerovatnije nece vise snimati nove sezone.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#197 Re: Fargo (serija)

Post by karanana »

Nako. Nekako se fino zakuha i razradi a onda se rasplete prebrzo.
Ko je ovaj mr. wrench? Podsjetite me sta je on radio u prvoj sezoni?
Ja sam cak mislio da je to onaj gluhonijemi iz sezone 2. Ali sezona 2 je is 60ih.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#198 Re: Fargo (serija)

Post by Jack Be Nimble »

karanana wrote:Nako. Nekako se fino zakuha i razradi a onda se rasplete prebrzo.
Ko je ovaj mr. wrench? Podsjetite me sta je on radio u prvoj sezoni?
Ja sam cak mislio da je to onaj gluhonijemi iz sezone 2. Ali sezona 2 je is 60ih.
Gluhonijenimi iz prve i druge sezone. U prvoj hodao sa onim iz Frendsova, Mr. Numbers, i bili ubice. Malvo ubio Numbers.
smijesni_ste
Posts: 5964
Joined: 09/10/2009 16:46

#199 Re: Fargo (serija)

Post by smijesni_ste »

"Yuri" je naše gore list ako neko nije znao :D

Inače druga sezona mi je najbolja .
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#200 Re: Fargo (serija)

Post by Diwan »

Fargo opet razvalio. Ludi su 100 %. Strasna sezona i bas me interesuje šta su spakovali za kraj.
Post Reply