Fan magazin

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

semso poplava
Posts: 294
Joined: 15/04/2006 00:35
Location: Tunguzija

#51

Post by semso poplava »

i ... pa nije valjda to sve???
Pa gdje su ostali brojevi??
Komso mi ima ja mislim SVE BROJEVE al' ga je problem uganjat' (radi covjek non-stop) nista moracu Fatku angazovati da ga nadje :lol:
globalbih
Posts: 94
Joined: 12/05/2007 14:04
Location: Sarajevo

#52 Re: Fan magazin

Post by globalbih »

Pozdrav

Cisteci ormare nadjoh:
Fan magazin: broj 1, broj 3, broj 15, broj 17 i broj 28.

Imal ko zainteresovan???
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#53 Re: Fan magazin

Post by PipiDugaDevetka »

@globalbih,

Molim te, rapidshareiraj to ponovo!
User avatar
Babsy
Posts: 1294
Joined: 21/02/2002 00:00
Location: Sarajevo

#54 Re: Fan magazin

Post by Babsy »

PipiDugaDevetka wrote:@globalbih,

Molim te, rapidshareiraj to ponovo!
+1
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#55 Re: Fan magazin

Post by Pera Trta »

Takođe.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#56 Re: Fan magazin

Post by oridjidji »

monopol je bio tito i price za pouku. ahhahahaha

sapunica je bila boli glava... ahhahahahhaha...

jedan od mastovitijih casopisa. odavno citam mnoge casopise CKM, FHM, KLIK, MAXIM i more jos nekih casopise. Ali fun mi je kultni casopis, volio bih kad bi neko danas ozivio isti. uvijek je more fora bilo u njemu. teme su bile atraktivne i uvijek produhovljene nenadjebivim bosanskim humorom. Koje je to osvjezenje bilo za nas mlade tada. Sjecam se koliko sam se puta morao ogrebati od stare kako bi ga kupio. Ako ti ga neko posudi ili ti nekome posudis broj, istome nikada nebi bilo povratka... O popularnosti istog casopisa ne treba pricati. Nikad mi nije bilo jasno zasto se isti morao ugasiti.
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57 Re: Fan magazin

Post by Truba »

:mrgreen: zbog booma i ekspresa trna i ostalih časopisa :mrgreen:
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#58 Re: Fan magazin

Post by oridjidji »

komi wrote::mrgreen: zbog booma i ekspresa trna i ostalih časopisa :mrgreen:
aj ne kaki boom doso sto ljeta kasnije, kao i express :)
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59 Re: Fan magazin

Post by Truba »

pa generalno sam htio reći da se više čitaju takvi časopisi...a onomad je 100% posto poskupio... mislim da je bilo s 2 na 4 marke
tako da je pretpostavljam pala prodaja
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#60 Re: Fan magazin

Post by Amazonka27 »

oridjidji wrote:monopol je bio tito i price za pouku. ahhahahaha

sapunica je bila boli glava... ahhahahahhaha...

jedan od mastovitijih casopisa. odavno citam mnoge casopise CKM, FHM, KLIK, MAXIM i more jos nekih casopise. Ali fun mi je kultni casopis, volio bih kad bi neko danas ozivio isti. uvijek je more fora bilo u njemu. teme su bile atraktivne i uvijek produhovljene nenadjebivim bosanskim humorom. Koje je to osvjezenje bilo za nas mlade tada. Sjecam se koliko sam se puta morao ogrebati od stare kako bi ga kupio. Ako ti ga neko posudi ili ti nekome posudis broj, istome nikada nebi bilo povratka... O popularnosti istog casopisa ne treba pricati. Nikad mi nije bilo jasno zasto se isti morao ugasiti.
nije MONOPOL nego MONOFOL :D
* bolje pet do 12, nego ni jednu poslije jedan,
* ko prije djevojci, nejgova beba
* Bolje ispasti budala nego iz aviona
itd..
A sapunica se zvala daverli hils :D -> kada je penavin mali virio lepu brenu kad joj je dosao momak ...dok se na polju susio taze izriban cilim a od komsijie se pas popiskio na njega....

pih :D

pa svajeti:
O: imam zaliske i svi me zezaju "celo, celo"
Fan: Pusti brkove pa nek te zovu Brko..


edit: Nadjoh jos jednu temu..
Sjeca li se neko magazina FAN?
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#61 Re: Fan magazin

Post by therrarrius »

Imal' tog rapida :D :D :D
FANtastican magazin, najjaca stvar je onaj kviz na kraju pa stoji slika boney-m i pitanje:''na slici su?'' a ispod ponodjeni odgovori:''mahir i beat house po povratku sa jablanickog'' :-D :-D
User avatar
TRENT
Posts: 415
Joined: 23/08/2013 19:58

#62 Re: Fan magazin

Post by TRENT »

Imao sam sve i jedan broj - od prvog do zadnjeg.Sad nemam nista.Necu nikad prezaliti sto sam ih pogubio sve. :(
User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#63 Re:

Post by Saian »

sjo trente ko da su te sad sa strajka pustili iz djurdjevika, sto ga iskopa momachki, dze su ovi ljudi s threada sad :-?
irfan2 wrote:a odakle ovo vadis?
PipiDugaDevetka wrote:
irfan2 wrote:a odakle ovo vadis?
Pretipkao naslijepo. Drugačija fotografija (fotomontaža) ide uz Ne barkaj mi Maršala.
legenda pipi iskuc'o vas text :)
PipiDugaDevetka wrote:
FAN-magazin wrote:MEMOARI - Ne barkaj mi Maršala
Bio sam Maršalov bodi-gard


Image
Niko ko je imao glavu namazanu vazelinom nije mogao pričati sa Maršalom bez mog prisustva.

Bio jednom jedan maršal koji je imao svoje tjelohranitelje. Svaki tjelohranitelj je imao svoju priču. Danas nema ni maršala, ni tjelohranitelja, ni njihovih priča. Osim jednog koji je došao niotkud i donio svoju priču...

NE BARKAJ MI MARŠALA

Prisjeća se: Drug Lunjo Telibečirević u FAN-u(1998.g.), prvom bh. magazinu za mlade.

Jednom smo se odmarali na onim ostrvima – Brioni, tj. Brijuni. Tu je bilo previše nakih zvijeri za moje senzitivne i kao sankcije oštre živce. Taj dan smo opet očekivali delegaciju pionira, ali onako prijateljski, neoficijelno. Znao sam da neću imati puno posla, mada sam više bio nervozan kad se ti klipani približe predsedniku nego državnici iz onih nestrpanih zemalja. Pioniri ga stalno ljube i svega ubale i to po jednom istom obrazu. Čit'o sam negdje da neprijatelj može tako da ubaci kakav virus.

U opisu mog radnog mjesta bilo je i degustiranje hrane za svečane prilike, kao što bješe i ova, pa sam svratio u kuhinju da probam sve sa trpeze za pionire – goste, dok nisu stigli. Jedno pola sata poslije progutanih zalogaja , mor'o sam trčati do wc-a jer je šumadijska mučkalica bila tako zapaprena da zamalo nisam fasovo i hemoroide.

Vratio sam se do kuhinje da se agresivno ophodim prema kuharici Cmilji koja je bila udana za Rusa pa smo je svi zvali kao što ju je njen muž zvao Cmiljkitočka. Ona jadna mi objasni da pioniri vole da umoče malo u papreno, pa se tako sjetila šumadijske mučkalice. Pošto je Cmiljkitočka znala da ponekad i ja volim u nešto umočiti, sjetila se usput i mene, te joj se ja izvinih za moju agresiju na njenu nevinost, tj. nedužnost.

Izađem malo proštetati oko brionske rezidencije dok ne stigne ta dječurlija. Moja šetnja se pretvorila u frku, jer me nagarila antilopa sa livade samo zato što sam diro mladunče od azijskog međeda. Nikako nisam mogao da se naviknem na to, da po maršalovoj ideji, razne svjetske zvjeri i životnje slobodno hodaju po ovom ostrvu i paze jedni na druge. To se u mom kraju zove ''hajvanska demokratija''.

Konačno je stigla i pionirska delegacija na čelu sa nekim štreberom. Rek'o sam mojim pomoćnicima da ih prerove, prepipaju i prekontrolišu im stvari, jer ja nisam volio da to radim, zato što bi me raja onda zajebavala kako ja, da izvinete, rovim, tj. pipam djecu. Ne volim, brate, da me zovu ono pederfili ili tako nešto. Kasnije ih je maršal primio u svečanoj sali i prvo su ga neki uljepili onim balavim djetinjim poljupcima, pa su sjeli za sto. Pri ljubljenju neke sam bio prinuđen neprimjetno klepati po rukama ako bi je primakli maršalovom džepu previše, jer su voljeli da mu klepaju ordenje, a onda bi se to poslije meni odbijalo od plate. Ali prokont'o sam ja to, a opet, šta bi on da mu mene nije bilo.

Kako su došli kasnije su pioniri tako i otišli, samo što su se jedan sa visokim zaliscima i jedan sa krivim ustima potukli.

Mi smo svi dobili slobodno veče. Ja sam izašao malo da prošetam, ali me zaganjala kamila od Muamera El Gadafija, zato što sam joj uz'o malo zobi. Od te zobi htio sam da nam Cmiljkitočka zamijesi tepsiju kljukuše, ali je ona otišla u Pulu da gleda Zlatnu arenu. Ja, šta ću, odem u svoju sobu kad tamo pod jorganom leži ova jedna glumica iz... i nešto govori: ''Sinjore Lunjoni, prego amore mio'', tako nešto. Onda uzmem rječnik da to prevedem, kad opet belaj.

Iza svojih leđa čuo sam signalno zujanje sa kontakt aparata u sobi. To je bio znak da me Stari hitno treba. Još nije zaspao.

TO BE CONTINUED...
U NAREDNOM BROJU:
U pitanju je pokret nestrpanih.
Legendarni magazin FAN je prestao izlaziti,
a ja nisam sačuvao naredni broj tako da nema nastavka.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72781
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#64 Re: Fan magazin

Post by Velkoski »

Sjo, tema iz 2004., đe li su ovi ljudi što su tada pisali po njoj.
User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#65 Re: Fan magazin

Post by Saian »

leet wrote:Sjo, tema iz 2004., đe li su ovi ljudi što su tada pisali po njoj.

voz it d sejm ket? :oops:
username_here
Posts: 264
Joined: 03/04/2019 18:05

#66 Re: Fan magazin

Post by username_here »

Ima li neko ovo negdje u pdfu?
Škobo Habu
Posts: 9013
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#67 Re: Fan magazin

Post by Škobo Habu »

Moj nick je inspirisan rubrikom iz legendarnog "Fan Magazina". :)

Nemam pdf, ali zato imim gotovo sve brojeve. Neki brojevi još uvijek mirišu na štampariju. Ona naslovnica sa Cooliom, recimo. :mrgreen:
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#68 Re: Fan magazin

Post by Seyfo »

Meni naumpadne podjahkad sapunica "Deverli hills". Ono komsiluk,i svak nesto devera.
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#69 Re: Fan magazin

Post by maxell_sarajevo »

Koliko je izašlo brojeva magazina FAN?
Vidim Nacionalna i univ.biblioteka BiH ima brojeva od 1 do 32, nemaju samo broj 23
Naslovnica
Posts: 27895
Joined: 20/03/2013 15:38

#70 Re: Fan magazin

Post by Naslovnica »

Da bih brdo karamela za pdf
:roll:
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#71 Re: Fan magazin

Post by maxell_sarajevo »

Image

Brojevi od 1 do 10
User avatar
Didier
Posts: 2197
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#72 Re: Fan magazin

Post by Didier »

maxell_sarajevo wrote: 13/02/2020 12:41 Image

Brojevi od 1 do 10


Haj nam ih konvertuj u pdf.
culturegang1
Posts: 4
Joined: 01/02/2021 13:42

#73 Re: Fan magazin

Post by culturegang1 »

globalbih wrote: 26/09/2009 11:59 Pozdrav

Cisteci ormare nadjoh:
Fan magazin: broj 1, broj 3, broj 15, broj 17 i broj 28.

Imal ko zainteresovan???
Prodajes li?

Ako neko prodaje FAN casopise javite mi se u pm, HVALA!
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#74 Re: Fan magazin

Post by Amagon »

Vidjao sam davno neke brojeve na Pik-u. Ako još zna kako da ih se nabavi, neka napiše ovde.

Ja sam imao onaj FAN sa prodigy-jem na naslovnici, ali izgubih pri silnim selidbama :sad: Rado bih skenirao i prebacio u pdf.

FAN je stvarno kultni magazin 8-) :thumbup:
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#75 Re: Fan magazin

Post by musicman80 »

Meni ne otvara ove linkove za download, kaze can't connect to the server. Ovaj magazin ne znam, kada je ovo izlazilo?
Post Reply