Fan magazin

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#26

Post by vedderedi »

Imam ja vecinu brojeva, a imam i skener kuci :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#27

Post by Alfons Kauders »

ok, hajmo sad, ko ima sve brojeve VOXa, da i to usput odradimo... :D :D
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#28

Post by irfan2 »

vedderedi wrote:Imam ja vecinu brojeva, a imam i skener kuci :D
:-D :-D :-D
vadderedi, youre the man :D
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#29

Post by vedderedi »

Evo ga, FAN magazin broj 3
http://rapidshare.de/files/17880053/FANbr3.rar.html

8-)

To je najraniji broj koji imam, a ukupno imam oko 26 brojeva.
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#30

Post by Meshtar »

magazin je bio beton, šteta što se ugasio

Odlična tema
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#31

Post by shin »

I Fatka Utoka :lol:
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#32

Post by Kukuruz_Barbe-q »

"VHS kasete ce polako u muzej.Bice potisnute novim CD-video laserskim diskovima,sto ce poboljsati kvalitet slike, tona, smanjiti troskove i povecati zaradu, jer time ce piratstvo biti eliminisano" :-D
Odlican casopis imao sam nekoliko prvih brojeva.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#33

Post by PipiDugaDevetka »

shin wrote:I Fatka Utoka :lol:
FAN - magazin wrote:
Društvo Jednog Lica, Privatna Detektivska Agencija
My name is Utoka. Fatka Utoka.
U T O K A

puši li moje pile travu


1.
Ustala sam, drmnula lincuru, obrijala se i podigla..., uvijek zaboravim kako se ono zove: žardinjere, venecuele, žaluzine, tako nekako. Napolju je bio lijep i sunčan dan. Iz torbice sam izvadila pištolj, dozvolu, ključeve, bokser, parfem, tri bombone, naočare, kalauze, notes, bajaderu, upaljač, lisice...Cigareta definitivno nije bilo. Na tosteru me čekala poruka sa mojim potpisom: ''Ujutru je mijena, ne jedi ništa. Očistiti beretu, platiti struju, odnijeti diktafon u servis. Dati Kići vode. Fatka.'' Rukopis je bio nečitak. Mora da sam se sinoć vratila dobro udrmana.
Kuc, kuc.
Pogledala sam u vrata kancelarije. Kroz mliječno staklo na kome je pisalo: ''aktaF ADP .L.J.D'' nazirala se silueta muškarca. Odmah sam znala da to neće biti čovjek mog života. On ne bi kucao rukom.
-Naprijed!
Ušao je gospodin, jedan od onih koji kravatu oko vrata ne nose kao katil-ferman. Iznad njega je ušao oblak briga.
-Privatna detektivska agencija?
-Izvolite.
-Trebam gospođu Fatku.
Fini gospodin, ljubazan, odmah mi se nije svidio. Ja nikada ne bih ženu koja izgleda kao izazivač nakon sedme runde nazvala gospođom. Imao je oko četrdeset godina i brinuo se za svoju trinaestogodišnju kćer. On joj vjeruje, ali njegova supruga misli da im se dijete drogira.
Rekla sam mu da griješi. Ne može se vjerovati bićima koja pet dana u mjesecu krvare, a onda hoda kao da se ništa nije desilo. Pristla sam da je pratim. Dala sam mu novčanicu od dvadesed kaemova, i napisala UF u jednom ćošku.
-Pobrinite se da ovo bude u njenom novčaniku.
Klimnuo je glavom. Bilo mi ga je žao. Teško je danas biti otac.
-Pile izlazi oko sedam, rekao je na izlasku. Parkirala sam ispred njihove vile tačno u pola sedam. Pile se pojavilo u pola osam. Izgledala je kao moj papagaj. Samo je Kićo izgledao kao da zna više riječi od nje. Cipele su joj činile petinu ukupne visine. Cure koje hodaju u takvim cipelama ili imaju veoma lagan mozak (ne više od 500 gr) ili olovo u đonovima. Ispod majice nosila je grudnjak sa armiranim korpicama. Sjetila sam se one narodne: ''Stoji ti ko piletu sise''.
Ukratko, bila sam sretna što nisam roditelj.
Ulaz u disko nadgledao je kockoglavi vratar. Imao je vrat širi nego struk pola djevojaka u disku, a glavu manju od većine njihovih duda. Platila sam i ušla. Pile je nestalo u gužvi.


2.
Sjela sam na praznu stolicu pred šankom.
-Rezervisano je za dame, rekao je konobar.
Cerekao se, ponosan na svoju duhovitost.
-Ako se nastaviš cerekati dobićeš hemoroide oko usta.
Prestao se cerekati. Naručila sam duplu lincuru. Nema. Lozu, vlahov? Ne držimo. Šta ima? Viski, štok, vermaht, pivo. Uzela sam sarajevsko, ali iz čaše. Flaša me podsjeća na drvene klozete moga djetinjstva.
Naslonila sam se leđima na šank i osmotrila podijum. Muzika je ličila na prugu Sarajevo-Ploče, bila je cijelom dužinom elektrificirana. Lajt-šou se zvao ''Nebo iznad Velušića, drugog maja devedeset druge''. Narod koji ima ovakvu omladinu treba da se zabrine za svoju budućnost. Izvadila sam cigaretu. Prišao mi je jedan od onih koji pistacije jedu sa ljuskom. Da se rodio dvjesto godina ranije, bio bi najbolji dokaz za Darvinovu teoriju o nastanku čovjeka.
-Ovdje je zabranjeno pušenje.
-Nisam znala. Ne vidi se tabla od dima.
-Ako pušiš bez filtera, tamo ti je toilet.
-Hvala.
Tačno kako sam i predvidjela, nakon dva sata Pile odlazi u ''toilet''. Tamo se zadržala dvadeset minuta. Čekam je pred vratima. Izlazi, sa sjajem u očima, osmjehom na usnama i dimom u ušima.
Ušla sam i zatvorila vrata za sobom. U predhalju je sjedio slijepac u invalidskim kolicima. Imao je oko trideset godina, izlizane starke na nogama i okrugle sunčane lenonke. Na stoliću pored njega stajali su smotuljci toalet papira. Krenula sam u muški WC, da vidim da li je prazan.
-Ženski je na drugoj strani.
Slijepac se provalio. Prilazim stoliću i uzimam smotuljak papira.
-To je cvaja.
-Rimuje se sa jaja.
Udarila sam ga u rimu. To je prednost žena detektiva – ne moraju biti džentlmeni, mogu udariti prve i bez najava. Blickrig. Kad je zinuo od bolnog iznenađenja, nagurala sam mu sav onaj papir u usta. Zatim sam mu istresla džepove i uzela pare. Dvadesetica na kojoj je pisalo UF bila je prva u topu. Slučaj je bio završen. Mogla sam da izađem i potražim kafanu u kojoj ponekad toče lincuru. Prva na spisku bila je ''Rafaelo''.





3.
Ustala sam, drmnula jednu za dobro jutro, obrijala se i podigla..., uvijek zaboravim kako se ono zove: Žardinjere, venecuele, žaluzine, tako nekako. Napolju je bio lijep i sunčan dan. Iz torbice sam izvadila pištolj, dozvolu, ključeve, bokser, parfem, orbit, naočare, kalauze, notes, zippo, lisice...Na dnu je bila kutija Drine. Prazna.
Na tosteru me čekala poruka sa mojim potpisom:
''Dati Kići sipinu kost. Rukopis je bio nečitak. Mora da sam se sinoć vratila dobro udrmana.
Kuc, kuc.
Pogledala sam u vrata kancelarije. Kroz mliječno staklo na kome je pisalo: ''aktaF ADP .L.J.D'' nazirala se silueta muškarca. Bio je to Piletov otac. Nakon petnaest minuta izašao je stariji za deset godina i lakši za dvjesto kaemova. Bilo mi ga je žao. Žao mi je svih tih roditelja prestrašenih drogom. Nije problem u travi. Problem je u šupljini koju ona popunjava.


FAN PRVI BH MAGAZIN ZA MLADE Broj: 29, avgust/kolovoz 1998. g.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#34

Post by vedderedi »

Jesmo ostarili ljudi, pogledajte top listu u tom broju, Coolio - Gangstas' Paradise bio pri vrhu tada :D

Cini mi se da sam dvaput skeniro 21. stranicu, sori :-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#35

Post by PipiDugaDevetka »

FAN-magazin wrote:MEMOARI - Ne barkaj mi Maršala
Bio sam Maršalov bodi-gard


Image
Niko ko je imao glavu namazanu vazelinom nije mogao pričati sa Maršalom bez mog prisustva.

Bio jednom jedan maršal koji je imao svoje tjelohranitelje. Svaki tjelohranitelj je imao svoju priču. Danas nema ni maršala, ni tjelohranitelja, ni njihovih priča. Osim jednog koji je došao niotkud i donio svoju priču...

NE BARKAJ MI MARŠALA

Prisjeća se: Drug Lunjo Telibečirević u FAN-u(1998.g.), prvom bh. magazinu za mlade.

Jednom smo se odmarali na onim ostrvima – Brioni, tj. Brijuni. Tu je bilo previše nakih zvijeri za moje senzitivne i kao sankcije oštre živce. Taj dan smo opet očekivali delegaciju pionira, ali onako prijateljski, neoficijelno. Znao sam da neću imati puno posla, mada sam više bio nervozan kad se ti klipani približe predsedniku nego državnici iz onih nestrpanih zemalja. Pioniri ga stalno ljube i svega ubale i to po jednom istom obrazu. Čit'o sam negdje da neprijatelj može tako da ubaci kakav virus.

U opisu mog radnog mjesta bilo je i degustiranje hrane za svečane prilike, kao što bješe i ova, pa sam svratio u kuhinju da probam sve sa trpeze za pionire – goste, dok nisu stigli. Jedno pola sata poslije progutanih zalogaja , mor'o sam trčati do wc-a jer je šumadijska mučkalica bila tako zapaprena da zamalo nisam fasovo i hemoroide.

Vratio sam se do kuhinje da se agresivno ophodim prema kuharici Cmilji koja je bila udana za Rusa pa smo je svi zvali kao što ju je njen muž zvao Cmiljkitočka. Ona jadna mi objasni da pioniri vole da umoče malo u papreno, pa se tako sjetila šumadijske mučkalice. Pošto je Cmiljkitočka znala da ponekad i ja volim u nešto umočiti, sjetila se usput i mene, te joj se ja izvinih za moju agresiju na njenu nevinost, tj. nedužnost.

Izađem malo proštetati oko brionske rezidencije dok ne stigne ta dječurlija. Moja šetnja se pretvorila u frku, jer me nagarila antilopa sa livade samo zato što sam diro mladunče od azijskog međeda. Nikako nisam mogao da se naviknem na to, da po maršalovoj ideji, razne svjetske zvjeri i životnje slobodno hodaju po ovom ostrvu i paze jedni na druge. To se u mom kraju zove ''hajvanska demokratija''.

Konačno je stigla i pionirska delegacija na čelu sa nekim štreberom. Rek'o sam mojim pomoćnicima da ih prerove, prepipaju i prekontrolišu im stvari, jer ja nisam volio da to radim, zato što bi me raja onda zajebavala kako ja, da izvinete, rovim, tj. pipam djecu. Ne volim, brate, da me zovu ono pederfili ili tako nešto. Kasnije ih je maršal primio u svečanoj sali i prvo su ga neki uljepili onim balavim djetinjim poljupcima, pa su sjeli za sto. Pri ljubljenju neke sam bio prinuđen neprimjetno klepati po rukama ako bi je primakli maršalovom džepu previše, jer su voljeli da mu klepaju ordenje, a onda bi se to poslije meni odbijalo od plate. Ali prokont'o sam ja to, a opet, šta bi on da mu mene nije bilo.

Kako su došli kasnije su pioniri tako i otišli, samo što su se jedan sa visokim zaliscima i jedan sa krivim ustima potukli.

Mi smo svi dobili slobodno veče. Ja sam izašao malo da prošetam, ali me zaganjala kamila od Muamera El Gadafija, zato što sam joj uz'o malo zobi. Od te zobi htio sam da nam Cmiljkitočka zamijesi tepsiju kljukuše, ali je ona otišla u Pulu da gleda Zlatnu arenu. Ja, šta ću, odem u svoju sobu kad tamo pod jorganom leži ova jedna glumica iz... i nešto govori: ''Sinjore Lunjoni, prego amore mio'', tako nešto. Onda uzmem rječnik da to prevedem, kad opet belaj.

Iza svojih leđa čuo sam signalno zujanje sa kontakt aparata u sobi. To je bio znak da me Stari hitno treba. Još nije zaspao.

TO BE CONTINUED...
U NAREDNOM BROJU:
U pitanju je pokret nestrpanih.
Legendarni magazin FAN je prestao izlaziti,
a ja nisam sačuvao naredni broj tako da nema nastavka.
Last edited by PipiDugaDevetka on 13/04/2006 16:24, edited 1 time in total.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#36

Post by vedderedi »

A iz kojeg je ovo broja PipiDugaDevetko? :-D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#37

Post by PipiDugaDevetka »

vedderedi wrote:A iz kojeg je ovo broja PipiDugaDevetko? :-D
FAN-magazin broj: 32, novembar/studeni1998.g. čitaš na svoju odgovornost!
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#38

Post by irfan2 »

a odakle ovo vadis?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#39

Post by PipiDugaDevetka »

irfan2 wrote:a odakle ovo vadis?
Pretipkao naslijepo. Drugačija fotografija (fotomontaža) ide uz Ne barkaj mi Maršala.
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#40

Post by irfan2 »

Pretipkao :shock: :shock:
......

Image
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#41

Post by bleka »

vedderedi wrote:Evo ga, FAN magazin broj 3
http://rapidshare.de/files/17880053/FANbr3.rar.html

8-)

To je najraniji broj koji imam, a ukupno imam oko 26 brojeva.
Hvala majstore nadam se da ces nastviti.
ClonedAgain
Posts: 217
Joined: 01/11/2004 09:31
Location: Sarajevo
Contact:

#42

Post by ClonedAgain »

Imam sve brojeve i nisam ih spreman dijeliti sa vama!

Ovaj forum to ne zaslužuje :D:D:D:D

4 KM nije bilo previše za FAN...

BTW, Vela nikada nije odustao od ideje da ponovo pokrene to sve, ali...
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#43

Post by bpsang »

i ČIK je bio pravo EDUkativni magazin :D :D :D
ClonedAgain
Posts: 217
Joined: 01/11/2004 09:31
Location: Sarajevo
Contact:

#44

Post by ClonedAgain »

PipiDugaDevetka wrote:Moj nick je "posudjen" iz FAN-a.

"Dnevnik buduce zvijezde" je bio za 10!

A ja mislio onaj klon Protesta?
User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#45

Post by Saian »

dajte ljudi te brojeve da shareamo, da odmah upozorim ja mam dva kod jarana koji mi ih vec 7 godina (bez pretjerivanja) vraca, al daj da shareamo, :D opet apelujem :D trebaju mi ti brojevi za podizanje kvalitete zhivljenja, stvarno :D
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#46

Post by irfan2 »

ocel to.ba :D vishe :D
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#47

Post by vedderedi »

Pravo nemam vremena u zadnje vrijeme, gledacu da sutra navece skeniram jos koji broj, pa ocekujte prinovu u srijedu. :D
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#48

Post by irfan2 »

ma to te samo gnjavim malo :D :D da se ne uspavas :D
El-Baklawa
Posts: 250
Joined: 14/01/2006 02:55

#49

Post by El-Baklawa »

...keep mećati...kad imadnes kad... :)
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#50

Post by vedderedi »

Post Reply