Fakultet za javnu upravu

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
presley_sa
Posts: 13
Joined: 03/01/2008 22:03
Location: rajvoSa
Contact:

#76 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by presley_sa »

JThomas wrote:
presley_sa wrote:
JThomas wrote:tačno, za te pare možeš redovno završiti pravo + postdiplomski i lijepo odabrati magistarski iz uprave pa biti magistar iz te oblasti.

činjenice, a ne ljubomora.
tih 10500 km o kojima govorite,koliko kostaju 3 godine na FJU,taj iznos je potreban za stelu na Pravu i dr.fakultetima,plus postdiplomski koji ce na pravu po godini iznositi 5000 km-cica
siđe neiskompleksirani :roll:

tačno kao što si rekao - koliko koštaju tri godine na FJU toliko na pravu košta redovni dodiplomski + postdiplomski. gdje je rezon?

i svaki ispit se može položiti i bez štele...a to što ti misliš da ti ne bi mogao, druga je stvar.
da,mozes bez stele,ako si djevojka a dobrim atributima,ili do 30 godine,sve to bez stele...HVALA LIJEPO
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#77 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

bas bih voljela da te vidim da uz ovu cijenu polazes sve u roku uceci na poslu... :lol: mozda moze na drzavnim jer to iz vas govori iskustvo :lol:

kako sudite o necemu o cemu nemate pojma... :roll:

ismijavate ljude koji svo svoje slobodno vrijeme utrose na ucenje i pisanje seminarskih radova a ne landraju po kafanama kao studenti na drzavnim fakultetima ( svaka cast izuzecima)...

onaj mickey prica o buducnosti i zaposlenju.. pa covjece da zavrsis ne znam ni ja koji fakultet POSLA NEMA ...

sam je rekao da je zavrsio kriminalistiku koja je u vrijeme osnivanja bila baby boom a onda su na stotine njih poletili da zavrse... i corak .. svi htjeli biti inspektori na kraju se zahebali ... onda kaze da je "morao" upisati postdiplomski... pa bolan to upisujes za sebe a ne za druge... a onda kaze da je FJU ubleha kao i kriminalistika... e pa duso draga nisi studirao na FJU.. nisi kompetentan da kazes da li je neko ili nesto ubleha...

ja svo vrijeme citam zajedljive komentare ali ni jednog argumenta ... pricaju mi o profesorima koji "kao" nisu "od svog zanata"... pa covjece gdje si ti fakultet zavrsio sta je sa profesorima na drugim fakultetima kojem samo pod uslovom dobrih sisa i guzica i davanjem odredjenog dijela tijela mozes poloziti... ja studirala prije rata na PMF-u profesorica Analiticke hemije bila kivna na sav zenski rod, jer joj je pazite sad, muz pobjegao sa studenticom... muskarci su profitirali pa su prolazili NAKO UCECI NA STOLU ISPRED NJENOG KABINETA PET MINUTA PRED ISPIT...

i sad mi pricaju o tome kako jedan MIlicevic, Trnka i slicni ne valjaju jer su stari.. smislite nesto bolje.. uvjerljivije... neki bolji argument ...
phadzic
Posts: 38
Joined: 13/05/2009 09:59

#78 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by phadzic »

j.... kockicu i javnu upravu nego da vidimo ko misli da je bioshock jedna od najboljih igara koja je ikad izašla
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#79 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by JThomas »

presley_sa wrote: da,mozes bez stele,ako si djevojka a dobrim atributima,ili do 30 godine,sve to bez stele...HVALA LIJEPO
svaki, do jednog. odgovorno tvrdim.

sad se "neiskompleksirani" uhvatio štela kad mu je sve ostalo palo u vodu...kojih ima, naravno da ima. ali svake godine stotine ljudi diplomira i bez štela.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#80 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

micki125 wrote:
kockica_kockica wrote:bas bih voljela da te vidim da uz ovu cijenu polazes sve u roku uceci na poslu... :lol: mozda moze na drzavnim jer to iz vas govori iskustvo :lol:

kako sudite o necemu o cemu nemate pojma... :roll:

ismijavate ljude koji svo svoje slobodno vrijeme utrose na ucenje i pisanje seminarskih radova a ne landraju po kafanama kao studenti na drzavnim fakultetima ( svaka cast izuzecima)...

onaj mickey prica o buducnosti i zaposlenju.. pa covjece da zavrsis ne znam ni ja koji fakultet POSLA NEMA...

sam je rekao da je zavrsio kriminalistiku koja je u vrijeme osnivanja bila baby boom a onda su na stotine njih poletili da zavrse... i corak .. svi htjeli biti inspektori na kraju se zahebali ... onda kaze da je "morao" upisati postdiplomski... pa bolan to upisujes za sebe a ne za druge... a onda kaze da je FJU ubleha kao i kriminalistika... e pa duso draga nisi studirao na FJU.. nisi kompetentan da kazes da li je neko ili nesto ubleha...

ja svo vrijeme citam zajedljive komentare ali ni jednog argumenta ... pricaju mi o profesorima koji "kao" nisu "od svog zanata"... pa covjece gdje si ti fakultet zavrsio sta je sa profesorima na drugim fakultetima kojem samo pod uslovom dobrih sisa i guzica i davanjem odredjenog dijela tijela mozes poloziti... ja studirala prije rata na PMF-u profesorica Analiticke hemije bila kivna na sav zenski rod, jer joj je pazite sad, muz pobjegao sa studenticom... muskarci su profitirali pa su prolazili NAKO UCECI NA STOLU ISPRED NJENOG KABINETA PET MINUTA PRED ISPIT...

i sad mi pricaju o tome kako jedan MIlicevic, Trnka i slicni ne valjaju jer su stari.. smislite nesto bolje.. uvjerljivije... neki bolji argument ...
pa nisi ti meni davala taj određeni dio tijela koji spominješ, da bi me mogla zvati dušo draga. :-)

e tako će poletjeti i ovi na fju i na kraju ćorak, e o tome ja pričam i to iz iskustva. dovoljno su me izvarali da sada varalice raspoznajem na kilometar.

a ja vidim da si ti teta koja se negdje uvalila i to bez škole pa ti sada treba papir.

glede kriminalistike- ja sam dobro prošao (zahvaljujući koliko trudu toliko i sreći) i uopće se ne žalim, ali mnogo mojih kolega nisu, te sam ovom priliko želio da ukažem budućim brucošima na postanje i te ublehe od fakulteta.

obrisi se oko nosa curi ti slina mali :lol:

nit sam se uvalila nit mi treba papir za posao :lol:

na pocetku napisa da je kriminalistika ubleha kao i FJU i da to znas iz iskustva ,i da si morao ici na postdiplomski a sad pricas kako si se dobro snasao :thumbup: volim ove sto im internet sluzi da ubiju vrijeme na poslu gdje su se dobro snasli :lol: :skoljka:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#81 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

moram te razocarati da nisam teta :roll:

nisam udata 8-)

jedino se kur..e oni s malim :mrgreen:

naravno da se treba dalje skolovati.. covjek uci dok je ziv ... ja svaki dan nesto novo naucim :oops:




:mrgreen: mislim da si ti jedan obican drot ili portir :lol: :lol: :lol: koji ubija vrijeme pored kompjutera :zoka: :roll:
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#82 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by gaius »

presley_sa wrote:
gaius wrote:daleko od toga da sam ljubomoran.. na šta bih to trebao biti ljubomoran? meni se čini da po ovim forumima samo balavurdija ovako raspravlja.. pa nije valjda da su vas na fakultetu naučili da je osnovni način argumentiranja skretanje pažnje tipa "vidi džamijae.. moj tata je jači od tvog tate.. vidi ti glave" etc.

a o kvaliteti - pa ko je rekao da je to uopšte kvalitetno.. evo ja sam vam doveo u pitanje kvalitet već na kadrovima.. osim tri čovjeka u penziji, koji po zakonu ne bi ni mogli predavati izuzev kao emeritusi (bez obzira što visoko cijenim barem 2 od 3).. sve ostalo je - ponoviću no comment..

privatni fakulteti - da.. konkurencija - da... cijena - da.. ali nije fakultet večernja škola pa da se osniva gdje stigne i kako ko stigne.. pa taj fakultet nema ni jednog profesora u stalnom radnom odnosu.. drugim riječima.. za ozbiljan fakultet treba obezbjediti ozbiljan kadar a ne ljude koji osim tu, predaju na još 12 mjesta, a velika većina njih, bez namjere da nekog uvrijedim, ipak nisu prva pera svoje struke..

ja ću opet reći.. za te novce.. i zbog mobilnosti.. daleko je pametnije birati nešto drugo a od te love finansirati i postdiplomski..
ko kaze da se ne moze postdiplomski nastaviti poslije zavrsenog Fakulteta za javnu upravu??Mislim da ti profesori koje si spomenuo su najbolji dokaz kvalitete fakulteta,a kada govorimo o ostalim profesorima,losih na svakom fax ima,pa i na FJU,ali to su pojedinci,tako da cu opet ponoviti da ne razumijem ljude koji se zele ograniciti samo na postojanje drzavnih...i da,ovo nije ni fakultet iz kiseljaka,ni travnika,ni donjih pendicica,sami dodjite pa se uvjerite... :thumbup:
ja sam spomenuo jedinu trojicu profesora koji vrijede na tom fakultetu.. neko je referirao na moj argument starosti.. pa naravno da je starost argument u svakoj profesiji pa i u pravu, pa i u "upravi".. ljudi po zakonu moraju ići u penziju sa navršenih 70 godina života - ili će biti da to niste naučili iz radnog prava.. mogu biti samo profesori emeritusi a značenje tog pojma trebaju utvrditi eksperti koji pravo poznaju bolje od bilo kojeg pravnika..

neđo miličević je sjajan predavač.. ali čega.. teorije države i prava i filozofije prava.. čovjek je u godinama i bolestan.. sadiković je predavao političke sisteme koji su sa upravom povezani - nikako.. sa ustavom i MJP da - ali sa upravom - ne.. trnka predaje ustavno - a ustavno je u svakom slučaju nešto što nema direktne veze sa upravom.. sve je to fino i krasno ali ja i jesam rekao da su oni jedini kvalitet na tom fakultetu.. e sad se vi zapitajte ako su jedini kvalitet ljudi bi ex lege trebali biti - u penziji..

no poenta cijele priče je to da ja izražavam sumnju u kvalitet kadrova - ali bitnije od toga sumnju u mudrost izbora.. i to ću ponoviti opet.. za te pare, uz te predavače - to se NE ISPLATI..

hajd sad pljujte malo po meni..
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#83 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

gaius wrote:
presley_sa wrote:
gaius wrote:daleko od toga da sam ljubomoran.. na šta bih to trebao biti ljubomoran? meni se čini da po ovim forumima samo balavurdija ovako raspravlja.. pa nije valjda da su vas na fakultetu naučili da je osnovni način argumentiranja skretanje pažnje tipa "vidi džamijae.. moj tata je jači od tvog tate.. vidi ti glave" etc.

a o kvaliteti - pa ko je rekao da je to uopšte kvalitetno.. evo ja sam vam doveo u pitanje kvalitet već na kadrovima.. osim tri čovjeka u penziji, koji po zakonu ne bi ni mogli predavati izuzev kao emeritusi (bez obzira što visoko cijenim barem 2 od 3).. sve ostalo je - ponoviću no comment..

privatni fakulteti - da.. konkurencija - da... cijena - da.. ali nije fakultet večernja škola pa da se osniva gdje stigne i kako ko stigne.. pa taj fakultet nema ni jednog profesora u stalnom radnom odnosu.. drugim riječima.. za ozbiljan fakultet treba obezbjediti ozbiljan kadar a ne ljude koji osim tu, predaju na još 12 mjesta, a velika većina njih, bez namjere da nekog uvrijedim, ipak nisu prva pera svoje struke..

ja ću opet reći.. za te novce.. i zbog mobilnosti.. daleko je pametnije birati nešto drugo a od te love finansirati i postdiplomski..
ko kaze da se ne moze postdiplomski nastaviti poslije zavrsenog Fakulteta za javnu upravu??Mislim da ti profesori koje si spomenuo su najbolji dokaz kvalitete fakulteta,a kada govorimo o ostalim profesorima,losih na svakom fax ima,pa i na FJU,ali to su pojedinci,tako da cu opet ponoviti da ne razumijem ljude koji se zele ograniciti samo na postojanje drzavnih...i da,ovo nije ni fakultet iz kiseljaka,ni travnika,ni donjih pendicica,sami dodjite pa se uvjerite... :thumbup:
ja sam spomenuo jedinu trojicu profesora koji vrijede na tom fakultetu.. neko je referirao na moj argument starosti.. pa naravno da je starost argument u svakoj profesiji pa i u pravu, pa i u "upravi".. ljudi po zakonu moraju ići u penziju sa navršenih 70 godina života - ili će biti da to niste naučili iz radnog prava.. mogu biti samo profesori emeritusi a značenje tog pojma trebaju utvrditi eksperti koji pravo poznaju bolje od bilo kojeg pravnika..

neđo miličević je sjajan predavač.. ali čega.. teorije države i prava i filozofije prava.. čovjek je u godinama i bolestan.. sadiković je predavao političke sisteme koji su sa upravom povezani - nikako.. sa ustavom i MJP da - ali sa upravom - ne.. trnka predaje ustavno - a ustavno je u svakom slučaju nešto što nema direktne veze sa upravom.. sve je to fino i krasno ali ja i jesam rekao da su oni jedini kvalitet na tom fakultetu.. e sad se vi zapitajte ako su jedini kvalitet ljudi bi ex lege trebali biti - u penziji..

no poenta cijele priče je to da ja izražavam sumnju u kvalitet kadrova - ali bitnije od toga sumnju u mudrost izbora.. i to ću ponoviti opet.. za te pare, uz te predavače - to se NE ISPLATI..

hajd sad pljujte malo po meni..

Ovo o Ustavu te neko slagao pravo :-) ustavno pravo i te kako je vezano za upravu .. uprava djeluje po vazecim propisima i zakonima zakoni moraju biti u skladu sa ustavom ... ne znam sta po tebi predstavlja javnu upravu, ali eto uzmi upravno pravo pa malo prelistaj bit ce ti jasnije...

Koliko ja znam Milicevic, Trnka, Sadikovic, Pejanovic itd jos uvijek nisu u peMziji i predaju na drzavnim fakultetima jeli to onda znaci da se ne isplati studirati ni na drzavnim fakultetima na kojima su oni tako stari profesori predavaci , Pejanovic je cak i dekan na FPN-a :zjev:

sumnja u mudrost izbora - aferim :thumbup:
za kadrove sumnju imam i ja ali ne sve jer ni ja o nekim profama nemam bas neko posebno misljenje :oops:

molim te penzionisi sve one koji rade a imaju 70 godina, ne samo profesore vec i ministre i zastupnike i direktore i one tete sa osnovnom od 4 razreda u opcinama i one bekutanere iz raznoraznih institucija da ne nabrajam .. pliz pliz pliz ... :mrgreen: znas kako bi usrecio mlade ljude koji ne rade ... samo tako ... :)
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#84 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by gaius »

ustavno pravo je jednako vezano i za građansko i za krivično pravo.. i za porodično pravo - koliko i za upravno pravo.. davno sam ja dobio svoju 10ku kod Duvnjaka - a ko je pravu i primakao zna da je manji problem kamenac u bubregu nego ustavno kod duvnjaka...

da.. svi stari trebaju ići u penziju.. tako kaže zakon.. a dura lex, sed lex.. a "ne sudi se po običajima, nego po pravilima"..
a koliko sam ja shvatio argumente zagovornika tog studija - zakonitost (rule of law) je stub uprave? ili nije? ili ćemo po babu i stričevima? - pa to već imamo.. šta će vam bolji studiji za birokratiju od političkih partija..

ne misliš valjda da generacija koja je doktorirala ma samoupravljanju treba odgajati buduće evropske birokrate? sve preko 70 godina u penziju - u emerituse.. pa neka budu po komisijama za magistarske i doktorate..

pejanović je politolog... upravu koja bi trebala biti profesionalna, racionalna - neće valjda odgajati politolog.. nego pravnik..

prema tome - još nisam dobio argument zašto bi neko bio budala pa potrošio silne novce i najbolje godine za izbor profesije koji će ga tako limitirati u životu da će se sa sjetom sjećati ljudi koji su ga nagovarali da je za njegovo dobro ipak bolje otići na nešto što će mu ostaviti širu mogućnost izbora.. da se razumijemo, ja bih rado bio nuklearni fizičar u Izraelu, ali ako čovjek već ima sklonost ka radu u upravi.. zašto ne pravo.. i onda neki ultimate-postdiplomski negdje u EU..
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#85 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by atko »

Da reMIZiramo ... pa da se ja lagano iskljucim sa ove teme ;)

Znam samo da ja generisem direktnu vrijednos i punim budzet ... eh sad ili ce se stvari mjenjati ili cu ja napustiti ovu drzavu ... i takov razmisljanje imaju mnooogi mladi ljudi ;) (zato se sad nasi dragi politicari i natezu sa ovom liberalizacijom viznog rezima ko pjan s gacama ... znaju oni dobro sta to znaci ;) )
... a vi javno upravljate kome god hocete tim vasim velicanstvenim i neprikosnovenim znanjem ... samo neznam ko ce budzet tankati ....

... i dok su mnogi od vas zbrisali oko 13 iz svojih javnih kancelarija ...suncan je dan jbg ... ja sam jos uvijek na poslu i malo cu i u trecu smjenu zakoraciti .... zalomi se tako kadkad ... pa naspi jos jednu
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#86 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

atko wrote:Da reMIZiramo ... pa da se ja lagano iskljucim sa ove teme ;)

Znam samo da ja generisem direktnu vrijednos i punim budzet ... eh sad ili ce se stvari mjenjati ili cu ja napustiti ovu drzavu ... i takov razmisljanje imaju mnooogi mladi ljudi ;) (zato se sad nasi dragi politicari i natezu sa ovom liberalizacijom viznog rezima ko pjan s gacama ... znaju oni dobro sta to znaci ;) )
... a vi javno upravljate kome god hocete tim vasim velicanstvenim i neprikosnovenim znanjem ... samo neznam ko ce budzet tankati ....

... i dok su mnogi od vas zbrisali oko 13 iz svojih javnih kancelarija ...suncan je dan jbg ... ja sam jos uvijek na poslu i malo cu i u trecu smjenu zakoraciti .... zalomi se tako kadkad ... pa naspi jos jednu

na zalost ja nisam medju tim zbrisanim .. sunca ne vidjeh bas mnogo danas... jer se tek vratih s posla :) sta se moze nekome radno vrijeme do 12 nekome do 20.00 od 8.00 ... i koga briga ... nikoga.. osim mozda mene... ali i to nije problem ja volim svoj posao :thumbup:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#87 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

gaius wrote:ustavno pravo je jednako vezano i za građansko i za krivično pravo.. i za porodično pravo - koliko i za upravno pravo.. davno sam ja dobio svoju 10ku kod Duvnjaka - a ko je pravu i primakao zna da je manji problem kamenac u bubregu nego ustavno kod duvnjaka...

da.. svi stari trebaju ići u penziju.. tako kaže zakon.. a dura lex, sed lex.. a "ne sudi se po običajima, nego po pravilima"..
a koliko sam ja shvatio argumente zagovornika tog studija - zakonitost (rule of law) je stub uprave? ili nije? ili ćemo po babu i stričevima? - pa to već imamo.. šta će vam bolji studiji za birokratiju od političkih partija..

ne misliš valjda da generacija koja je doktorirala ma samoupravljanju treba odgajati buduće evropske birokrate? sve preko 70 godina u penziju - u emerituse.. pa neka budu po komisijama za magistarske i doktorate..

pejanović je politolog... upravu koja bi trebala biti profesionalna, racionalna - neće valjda odgajati politolog.. nego pravnik..

prema tome - još nisam dobio argument zašto bi neko bio budala pa potrošio silne novce i najbolje godine za izbor profesije koji će ga tako limitirati u životu da će se sa sjetom sjećati ljudi koji su ga nagovarali da je za njegovo dobro ipak bolje otići na nešto što će mu ostaviti širu mogućnost izbora.. da se razumijemo, ja bih rado bio nuklearni fizičar u Izraelu, ali ako čovjek već ima sklonost ka radu u upravi.. zašto ne pravo.. i onda neki ultimate-postdiplomski negdje u EU..
hvala ti na ovome da sam budala, jer sam dala pare za studij na FJU-u :)
zasto? zato sto su mi ponudili: predavanja nakon radnog vremena iako sam vanredan student, zato sto su mi ponudili mogucnost osnovne literature da je dobijem od njih, zato jer su ponudili placanje na rate studiranje, zato sto su ponudili ispite nakon radnog vremena, zato jer je fakultet sestrica FJU u Ljubljani i radimo po njihovom planu i programu, itd ..itd... :zoka:

ja kazem ako ima sklonosti raditi u upravi nek studira sta hoce FJU ili Pravo meni je svejedno ni iz dzepa ni u dzep
ako zeli biti nesto vise od covjeka koji ce raditi u upravi neka studira Pravo
ako zeli svirati neki ide na muzicku akademiju
ako neko zeli biti ekonomista nek izabere ekonomski fakultet koji god hoce...

u tome je poenta... ja ne mislim da je pravo ubleha niti da je besmislen, ne mislim da je besmislena muzicka akademija jer nema posla za te skolovane muzicare, ne mislim da je glupo studirati glumu samo zato sto kod nas glumci ne profitiraju dobro...
a ova cijela tema je upravo o tome : ocrniti jedan fakultet o kojem se "prica po mahali" da nije dobar jer je skup dok su drugi skuplji ali to nije vazno jer druge fakultete drze "likovi" , treba reci da su profesori ovakvi ili onakvi ali ti profesori predaju na drzavnim fakultetima Univerziteta u Sarajevu, Zenici, Tuzli, Mostaru... ali ne valjaju jer su na FJU... valjda da su na nekom drugom onda bi bili pravo dobri... :wink:
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#88 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by gaius »

ja nisam rekao da su dobri na državnim a nisu na privatnim... iskreno smatram da profesori nakon 70 nemaju šta raditi u dodiplomskom obrazovanju..nemam ja ništa protiv studija ali protiv nekvalitete i poplave fakulteta imam..

dosta mi je perverzija oko desetaka pravnih fakulteta u BiH (prije rata 3) a onda još i bespotrebno formiranje fakulteta... što nisu formirali smjer u okviru postojećih fakulteta - šta misliš?

degradacija kvaliteta zbog love će nas opaliti po ušima a čini mi se da se o tome nikako ne razmišlja..

nije ovdje riječ o konkurenciji.. ti kao osoba koja je studira javnu upravu niti u kojem slučaju ne možeš na generalnom planu predstavljati konkurenciju pravnicima.. ja sam razmišljam na glas i ne tražim da se neko složi ili ne.. nije se igrati sa sudbinama mladih ljudi.. treba im prezentirati sve što im određeni izbor donosi..
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#89 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by atko »

@kockica_kockica, cesto zaobilazis direktna i jasna pitanja ... pitah te kako izgleda taj predmet informatizacije i ko ga drzi ?

Osim toga kad neko da neku konstataciju, iznese svoje misljenje ili cinjenice o JU ili FJU ti to odmah pripises kao da je tebi direktno upuceno ... a argumenti odbrane su ti kao kod homo populacije ... kad im kazes eto vam vasa cetiri zida samo nas postedite javnih maltretiranja onda je tu uvijek krunski argument "ali zasto vam smetaju bica koja se vole " ... tako i ti ... ali to je jedna divna institucija, to su ugledni profesori, dobijamo vrhunsko znanje i sl otrcane fraze :roll:

Imao sam namjeru da se vise ne prepucavam na ovoj temi ... znas ono kao pametniji popusta ... ali problem i jeste u tome ... na taj nacin se i uspostavila vladavina gluposti jer su pametniji popustali ...

Onog dana kad popalite racunare u JU ... vase ce biti da nahranite kerove i da nista ne dirate ;)
CISSE9
Posts: 12
Joined: 29/01/2009 23:55

#90 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by CISSE9 »

ZAKLJUCAK : NEMOJ UPISATI OVAJ FAKULTET :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#91 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by zgembo_sa »

Bacanje para. Niti ces moci zamijeniti nekog pravnika niti ces moci zamijeniti nekog ekonomistu kad zavrsis ovaj fakultet. Naravno ako imas stelu u drzavnoj sluzbi onda te boli briga, bitno ti je samo da dodjes do papira. Privatna firma ce uvijek prije uzeti pravnika ili ekonomistu za poslove iz pravne, odnosno ekonomske struke nego nekoga sa ovog fakulteta.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#92 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

pobjedili ste.. uzmite sad svi svoje medalje i pehare i dobro to proslavite... :)

@atko ne pada mi na pamet da se vise prepirem, ako zelis ja ti mogu u privatnoj poruci napisati o tom predmetu informatizacije, cak ti mogu i poslati dio koji se bavi time sta bi trebalo uvesti u dobru javnu upravu ...

generaliziranjem stvari tipa "ne vidim koja bi budala dala te pare da studira na tom fakultetu" je direktno usmjerena i na mene, jer i ja spadam u te budale koje su dale te pare za taj odredjeni fakultet... a informatizacija se svodi na to da ti ne treba milion persona koje nista ne rade vec kompjuter koji radi za tebe ( ali to bi onda podrazumjevalo obrazovane ljude za rad na racunarima da ne mora osoba 6 mjeseci hodati od saltera do saltera da promjeni jedno slovo na rodnom listu jer je onome koji je unosio podatke lakse bilo kucati slovo s nego š, ili je nekome isto slovo đ i dž odnosno č i ć )

pitao si koje poslove mozemo obavljati nakon zavrsetka fakulteta samo si rekao hvala i to je to, no to nije dovoljno napisati koje poslove ce ljudi obavljati vec bi sad trebala cijeli studij obrazlagati i pravdati se sta na kojem predmetu ucimo .. van svake pameti, ja nemam vremena na bacanje

FJU nije pravni fakultet ... problem je u otvaranju novih fakulteta ... bez obzira kako ljudi ruzno pisali o fakultetima u Travniku, Kiseljaku i slicno, ja ne mogu reci e to je tako oni ne valjaju jer ne znam, ne studiram na tome fakultetu... mogu imati subjektivno misljenje zasnovano na glasinama koje sam cula, ali nema objektivnog misljenja jer nemam argumente da podrzim to svoje da je neki fakultet dobar ili ne ...

zasto javna uprava nije dio nekog drugog fakulteta .... ne znam, mozda zato sto su taj smjer na pravu ukinuli jer je nepotreban ( a sad nam rade ljudi koji su nepismeni u istoj toj upravi)... Zasto su Slovenci pri Univerzitetu u Ljubljani osnovali ovakav fakultet i zasto li im boze uprava dobro funkcionira.. ne znam.. pitajte njih :)

Na temi o masinskom fakultetu lik je napisao da je imao mogucnost da se prebaci na bolonju ali nije htio... i sad pored razloga da bi trebao biti prva godina po bolonji a ne druga ( za koju je dao uslov) naveo nesto sto me nasmijalo, a govori o tome da po starom sistemu ima puno vise rokova, da bolonja ima mnogo manje i da oni manje nauce jer su primorani polagati na malo rokova... na mom fakultetu ima ljudi koji nisu makli od prve godine iako su ljudi misljenja da gore platis i samo ti upisu ocjene :-)

niko od vas mi nije dao dovoljno dobar argument protiv fakulteta jer su i vasi argumenti temeljeni na glasinama predrasudama i slicnim stvarima...
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#93 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by atko »

micki125 wrote:
kockica_kockica wrote:
niko od vas mi nije dao dovoljno dobar argument protiv fakulteta jer su i vasi argumenti temeljeni na glasinama predrasudama i slicnim stvarima...

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
I ja kazem :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Poslije rasprave od 7 strana samo obrnes plocu ... i udri opet na novo ... kao argumenit vam nista ne valjaju :lol:

Kao bolan nema dovoljno dobrih argumenata ... pravnici i ekonomisti proslijede pravila IT struci ovi razviju sistem u skladu sa tim pravilima i JU se svede na pokojeg pravnika, ekonomistu, administratora i operatore ... informatizacija ne podrazumjeva da oni koji kucaju na mehanickim masinama iste zamjene racunarima pa da na njima igraju pasijans ... informatizacija znaci inteligentni i umrezeni sistem koji i danju-nocu obradjuje milijarde podataka i tako npr kada se jedna zena iz Bihaca recimo uda u SA dovoljno je 2 minuta da se zvarsi citava procedura pormjene prezimena, adres itd ... a ne da naredini 6 godina ima problema da mora ici jedno 17 puta u bihac i da ceka po mjesec dana da joj uzvrate neku informaciju ili doc ;)

Jednostavno informatik ce vas pregaziti (ali naravno zbog otpora nece to tako ici brzo ... jer niko nece da odreze granu na kojoj se uhljebio;) )

I da zakljucimo ovu diskusiju jednim prigodnim vicOm ;)

Dolazi Mujo kuci ulazu i spavacu cuje to fata i brzebolje sakrije svoj vibrator pod jastuk pokri se carsafom i onako malo zbunjena pita ...
-sta je mujo otkud ti ranije sa posla?
-dobio sam otkaz, moje radno mjesto je zamjenila neka kompjuterizovana masina
:D
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#94 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

atko wrote:
micki125 wrote:
kockica_kockica wrote:
niko od vas mi nije dao dovoljno dobar argument protiv fakulteta jer su i vasi argumenti temeljeni na glasinama predrasudama i slicnim stvarima...

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
I ja kazem :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Poslije rasprave od 7 strana samo obrnes plocu ... i udri opet na novo ... kao argumenit vam nista ne valjaju :lol:

Kao bolan nema dovoljno dobrih argumenata ... pravnici i ekonomisti proslijede pravila IT struci ovi razviju sistem u skladu sa tim pravilima i JU se svede na pokojeg pravnika, ekonomistu, administratora i operatore ... informatizacija ne podrazumjeva da oni koji kucaju na mehanickim masinama iste zamjene racunarima pa da na njima igraju pasijans ... informatizacija znaci inteligentni i umrezeni sistem koji i danju-nocu obradjuje milijarde podataka i tako npr kada se jedna zena iz Bihaca recimo uda u SA dovoljno je 2 minuta da se zvarsi citava procedura pormjene prezimena, adres itd ... a ne da naredini 6 godina ima problema da mora ici jedno 17 puta u bihac i da ceka po mjesec dana da joj uzvrate neku informaciju ili doc ;)
Jednostavno informatik ce vas pregaziti (ali naravno zbog otpora nece to tako ici brzo ... jer niko nece da odreze granu na kojoj se uhljebio;) )

:D

da bi sistem funcionisao ipak treba unijeti sve podatke u te iste racunare ... dzaba sistem ako ti imas arhiv i podatke na starom dobrom papiru.. mislim da su drzavne institucije slabo opremljene kompjuterima a i ono malo sto jesu slabo se sluze s tim ( ipak teta koja radi u opcini i ima 4 osnovne i daktilografski kurs a radi kao visi referent i ima 60 godina nije u stanju cak ni najosnovnije nauciti na kompicu :) )

i ja bih bila jako sretna da vise nikada ne moram 6 mjeseci prolaziti proceduru promjene jednog slova na nekom dokumentu ....

ne znam koga ce to "nas" pregaziti informatika ali pretpostavljam da je rijec o FJU... vremena se mijenjaju, potrebe se mijenjaju, ko zna sta ce na FJU uciti za jedno 20-30 godina studenti.. mozda im bude osnovni predmet informatika u javnoj upravi ... nikad ne znas... pa i na pravu su mijenjani planovi i programi studiranja pa oni koji su bili vazeci nekad tamo 60-tih sigurna sam da ne vaze sada... FJU trenutno radi na obrazovanju kadrova koji su potreba sada ( ili mislis da nije potreba za mijenjanjem ljudi koji sad rade u administraciji ??) .. sta ce biti za 30 godina niko ne zna....

mozda i BiH za 30 godina bude cjelovita, nedjeljiva itd drzava u stvarnosti a ne samo na papiru :P
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#95 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by veljaca »

Sticem utisak, na zalost kao i na temama o Bolonji, da se vecina javlja samo iz ZLOBE i PAKOSTI ..... i da lijeci svoje komplekse ..........
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#96 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by atko »

kockica_kockica wrote: da bi sistem funcionisao ipak treba unijeti sve podatke u te iste racunare ... dzaba sistem ako ti imas arhiv i podatke na starom dobrom papiru.. mislim da su drzavne institucije slabo opremljene kompjuterima a i ono malo sto jesu slabo se sluze s tim ( ipak teta koja radi u opcini i ima 4 osnovne i daktilografski kurs a radi kao visi referent i ima 60 godina nije u stanju cak ni najosnovnije nauciti na kompicu :) )

i ja bih bila jako sretna da vise nikada ne moram 6 mjeseci prolaziti proceduru promjene jednog slova na nekom dokumentu ....

ne znam koga ce to "nas" pregaziti informatika ali pretpostavljam da je rijec o FJU... vremena se mijenjaju, potrebe se mijenjaju, ko zna sta ce na FJU uciti za jedno 20-30 godina studenti.. mozda im bude osnovni predmet informatika u javnoj upravi ... nikad ne znas... pa i na pravu su mijenjani planovi i programi studiranja pa oni koji su bili vazeci nekad tamo 60-tih sigurna sam da ne vaze sada... FJU trenutno radi na obrazovanju kadrova koji su potreba sada ( ili mislis da nije potreba za mijenjanjem ljudi koji sad rade u administraciji ??) .. sta ce biti za 30 godina niko ne zna....

mozda i BiH za 30 godina bude cjelovita, nedjeljiva itd drzava u stvarnosti a ne samo na papiru :P
Sve si rekla ovim postom ... upravo tako ... desetine hiljada tih teta treba ukinuti ;) a za unos podataka u racunar bice dovoljno provuci dokument korz citac ... kao sto teta u Merkatoru na kasi pici artikle ??? treba li za to fakultet mozda ??

A 30 godina ... pa to je citava vjecnost ... ja sam mislio na jedno 5-6 godina kad sam rekao da ce se Ju opirati informatizaciji ... a kad JU pregaze kompjuteri FJU ce se sam povuci jer je to svakako privatni biznos za uzimanje love ... i gazda ce se presaltati na prodaju racunara za JU npr :D

A za 30 godina mi cemo imati svoje personalne robote kojem kad se probudis kazes ... skuhaj mi dorucak, servisiraj mi auto, iznesi smece, skokni po dvije klipe i drinu, i usput mi izvadi rodni list u opstini ... i kad se vratis dovrsi mi onajslozeni proracun i nacrt mlaznog motora ... i on dodje sav popizdio i kaze a sto me izjeba neka baba na salteru za rodni list :lol: :lol: :lol:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#97 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

atko wrote:
kockica_kockica wrote: da bi sistem funcionisao ipak treba unijeti sve podatke u te iste racunare ... dzaba sistem ako ti imas arhiv i podatke na starom dobrom papiru.. mislim da su drzavne institucije slabo opremljene kompjuterima a i ono malo sto jesu slabo se sluze s tim ( ipak teta koja radi u opcini i ima 4 osnovne i daktilografski kurs a radi kao visi referent i ima 60 godina nije u stanju cak ni najosnovnije nauciti na kompicu :) )

i ja bih bila jako sretna da vise nikada ne moram 6 mjeseci prolaziti proceduru promjene jednog slova na nekom dokumentu ....

ne znam koga ce to "nas" pregaziti informatika ali pretpostavljam da je rijec o FJU... vremena se mijenjaju, potrebe se mijenjaju, ko zna sta ce na FJU uciti za jedno 20-30 godina studenti.. mozda im bude osnovni predmet informatika u javnoj upravi ... nikad ne znas... pa i na pravu su mijenjani planovi i programi studiranja pa oni koji su bili vazeci nekad tamo 60-tih sigurna sam da ne vaze sada... FJU trenutno radi na obrazovanju kadrova koji su potreba sada ( ili mislis da nije potreba za mijenjanjem ljudi koji sad rade u administraciji ??) .. sta ce biti za 30 godina niko ne zna....

mozda i BiH za 30 godina bude cjelovita, nedjeljiva itd drzava u stvarnosti a ne samo na papiru :P
Sve si rekla ovim postom ... upravo tako ... desetine hiljada tih teta treba ukinuti ;) a za unos podataka u racunar bice dovoljno provuci dokument korz citac ... kao sto teta u Merkatoru na kasi pici artikle ??? treba li za to fakultet mozda ??

A 30 godina ... pa to je citava vjecnost ... ja sam mislio na jedno 5-6 godina kad sam rekao da ce se Ju opirati informatizaciji ... a kad JU pregaze kompjuteri FJU ce se sam povuci jer je to svakako privatni biznos za uzimanje love ... i gazda ce se presaltati na prodaju racunara za JU npr :D

A za 30 godina mi cemo imati svoje personalne robote kojem kad se probudis kazes ... skuhaj mi dorucak, servisiraj mi auto, iznesi smece, skokni po dvije klipe i drinu, i usput mi izvadi rodni list u opstini ... i kad se vratis dovrsi mi onajslozeni proracun i nacrt mlaznog motora ... i on dodje sav popizdio i kaze a sto me izjeba neka baba na salteru za rodni list :lol: :lol: :lol:

veliki si vizionar puno srece ti zelim u ostvarenju tih zamisli :)
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#98 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by gaius »

lijepo zamišljeno.. ali za realizaciju je potrebno imati kvalitetan nastavni kadar - FJU to nema..
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#99 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

gaius wrote:lijepo zamišljeno.. ali za realizaciju je potrebno imati kvalitetan nastavni kadar - FJU to nema..

:lol: :lol: :lol: e nek imaju drugi fakulteti dobar nastavni kadar ma kud puklo da puklo :thumbup:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#100 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by atko »

Sta bi na kraju sa @beCA_ ?
Kakve zakljucke izvodis iz ove diskusije ??? :D
Post Reply