Fakultet za javnu upravu

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#101 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

atko wrote:Sta bi na kraju sa @beCA_ ?
Kakve zakljucke izvodis iz ove diskusije ??? :D

mislim da je odustao od zivota nakon ovih 7 stranica :lol:
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#102 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by gaius »

kockica_kockica wrote:
gaius wrote:lijepo zamišljeno.. ali za realizaciju je potrebno imati kvalitetan nastavni kadar - FJU to nema..

:lol: :lol: :lol: e nek imaju drugi fakulteti dobar nastavni kadar ma kud puklo da puklo :thumbup:
pa po kvaliteti kadra to i nije fakultet..
beCA_
Posts: 22
Joined: 09/05/2007 11:59

#103 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by beCA_ »

Znaci, bio sam sretan sto cu se upisati na FJU i siguran da je to fakultet za mene dok nisam napravio temu na sa-x... 70% sam odustao od ovog fakulteta ili ublehe kao sto vi nazivate heheh... Imam jos vremena da se odlucim... Hvala svima na odgovorima xD
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#104 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by Pera Trta »

beCA_ wrote:Znaci, bio sam sretan sto cu se upisati na FJU i siguran da je to fakultet za mene dok nisam napravio temu na sa-x... 70% sam odustao od ovog fakulteta ili ublehe kao sto vi nazivate heheh... Imam jos vremena da se odlucim... Hvala svima na odgovorima xD
Ljudi su ti to zaista većinom u dobroj namjeri govorili. I ja sam svojevremeno dok sam bio blesav i mlad razmišljao da upišem nešto slično tome. Danas se ne mogu nazahvaljivati Bogu što mi je u zadnji čas pomogao da "vidim svjetlo", pa sam upisao i završio skroz drugi fakultet sa kojim sam stekao posao koji volim i s kojim za naše prilike dobro zarađujem.
Dakle, kad si mlad upiši nešto sa čim ćeš moći imati posao koji neće moći raditi neko ko taj fakultet nema i tako uvijek imati egzistenciju za sebe (iskustvo govori da su to uglavnom fakulteti "nedruštvenog" smjera).
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#105 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by JThomas »

ja stvarno ne mogu da shvatim zašto neko shvata kao ličnu uvredu kad napišeš suhu ČINJENICU da za cijenu dodiplomskog na FJU možeš magistrirati na PFSA ili da s PFSA možeš raditi puno veći spektar poslova.
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#106 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by gaius »

ja mislim da razlog samo može biti to da ti je neko involviran tamo.. ja sam završio PFSA i postdiplomski na istom.. pa se ne uvrijedim kada neko kaže npr. da je daleko bolji, kvalitetniji i ne znam ti ni ja šta postdiplomski na pravu u njemačkoj... jer to je činjenica izrečena bez namjere da se nekoga uvrijedi..
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#107 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by veljaca »

Ozbiljno, ja sam cuo da se, izmedju ostalog, ovaj fax LAKO zavrsi ...... ( a nije jedini .... )
:run:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#108 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

veljaca wrote:Ozbiljno, ja sam cuo da se, izmedju ostalog, ovaj fax LAKO zavrsi ...... ( a nije jedini .... )
:run:

na ovom fakultetu nista nije lako .. od pohadjanja predavanja, ispita do jednostavnih stvari kao sto su praznici i nepraznici... definitivno su to mahalske price, jer se ljudi ubijaju od ucenja, pisanja seminarskih, prezentacija istih i tome slicno... :skoljka: za tri godine studiranja ni na jednom ispitu nisam prosla sto nisam dobro zagrijala stolicu i naucila, kao i vecina mojih kolega...

i da dodam.. na svakom fakultetu imas "onih studenata" koji svoje ocjene dobiju guzovace jer imaju dobru stelu... takvih je na svakom fakultetu pa i na ovom .. ja sam bijesna na te radodajke i uvlaciguze koji dobiju ocjenu samo zato jer imaju stelu iz ovog ili onog razloga, iz ovog ili onog ugla... :x
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#109 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by atko »

Znaci ... lova je uzeta i hajmo raja fajronat :D

Znate koja je sad razlik studiranj izmedju JU i ekonomije ili prava ?? :D

Pa oko 9800 KM :lol: :D
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#110 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by atko »

sad nam treba razglas onaj javni ...

dig daang doong
poziva se @kockica_kockica da se hitno javi na temu

:D
AUTOMATIK2
Posts: 13
Joined: 30/06/2009 13:42

#111 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by AUTOMATIK2 »

micki125 wrote:
sencho wrote:
Odluka o klasifikaciji zanimanja u F BiH

Službene novine FBiH broj 40 od srijede 24.06.09. objavile su

"ODLUKU O IZMJENAMA I DOPUNAMA ODLUKE O STANDARDNOJ KLASIFIKACIJI ZANIMANJA U FBiH".

U ovoj dopuni iza šifre "2470.13 Viši upravni savjetnik" dodaje se šifra "2470.13 Upravni organizator" što je naziv zanimanja svršenog studenta Fakulteta za javnu upravu u Sarajevu
http://fju.edu.ba/index.php?id=196
golema stvar :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Svidio mi se ovaj komentar,sa smješkom.
Obzirom da me interesuje upis,listam,raspitujem se i neznam,kuda i kako.
Maloprije čitam ovo za Mirnesa (trogodišnji dipl.pravnik)pa i ova javna uprava daje slično zvanje.
Majka mi reče da je u ovoj navedenoj Odluci lijepo napisano,ali niko neće da pojasni da je ove i ovakve poslove radio i radi "upravni pravnik" -student prvog stepena pravnog fakulteta,
Dakle,ovo je prouzrokovalo onaj smješak.
Dobro,ko nema posla i ovo je premija,ali zašto se tek jučer oglasilo Ministarstvo BiH,da će urediti ovo izmjenom Okvirnog zakona,kad su ljudi već završili trogodišnje školovanje,računaju da su završili fakultet (sve ih podobro koštalo),a ustvari to je samo dio ranijeg fakulteta.
Ima li negdje prijedlog ovog okvirnog zakona (vijeće ministara)

Našao sam i ovo,kad vidjeh cijenu,presječe me,eto zašto otvaraju ovakve ...
Upravni odbor Fakulteta za javnu upravu donio je odluku da jedinstvena cijena studija jedne godine bude 3.500 KM
lakosta
Posts: 1
Joined: 20/05/2007 19:09

#112 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by lakosta »

imam par prijatelja na tom fakultetu. pojedine predmete poloze svi! jedino moj drug nije polozio jedan predmet jer nije otisao na ispit. kada je dosao kod profesora pitao ga je kako to da on jedini nije polozio. te nakon sto je cuo razlog uzeo mu je index i upisao 6 :zoka:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#113 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

lakosta wrote:imam par prijatelja na tom fakultetu. pojedine predmete poloze svi! jedino moj drug nije polozio jedan predmet jer nije otisao na ispit. kada je dosao kod profesora pitao ga je kako to da on jedini nije polozio. te nakon sto je cuo razlog uzeo mu je index i upisao 6 :zoka:

Izmisljas :-)
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#114 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by iceman ze »

Mislim da je neosnovano ubjedivati nekoga ko je vec napravio izbor u zivotu. To je isto kao kad mene drug koji se ozenio relativno kasno, pita sta cekam sto se ne zenim :D . Znam da je najlakse govoriti iz svog iskustva, ali nazalost niko nikoga ne slusa. Ja bih se nadovezao na jednog mog profesora, kada su ga neki roditelji pitali, sta da im dijete upise, a on im odgovori neka upise ono sto moze da zavrsi.... :-D

Ja sam isto napravio gresku, sto sam uopste ovdje fakultete, postdiplomske i karijeru pravio....mislim da se to sasvim u nekoj normalnijom drzavi sigurno i isplati, ali kod nas sigurno ne.......imao sam priliku na naucnim kongresima van BiH, spoznati i duboko zaliti sto sam se ovdje vezao kod nas i uopste trudio da nesto postignem.

Kao sto neko rece, skupljam novac, i trazim opciju, da negdje vani eventualno PhD zavrsim i zaposlim, a ovdje je svaka borba uzaludna. Nepotizma, stranackih i kafansko-ljubavnih veza i vezica ce uvijek biti kod nas, i oni ce uvijek imati prioritet, bez obzira, sta vi u zivotu postigli, i koliko se god trudili da promjenite. U svakom slucaju svima zelim puno srece, da uspijete u svojim namjerama.... 8-)
trazilica+-
Posts: 5
Joined: 19/08/2012 23:22

#115 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by trazilica+- »

Meni nista nije jasno, pa vas molim da mi pomognete. Vidim da je FJU pridruzena clanica Univreziteta u Sarajevu a ovdje se spominje kao privatni fakultet. Postovi su prilicno bajati, pa molim ako neko ista zna o postojecoj situaciji na fakultetu da mi malo pojasni. Dakle, zainteresovana sam za II ciklu studija na FJU. Hvala! :zoka:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#116 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by kockica_kockica »

trazilica+- wrote:Meni nista nije jasno, pa vas molim da mi pomognete. Vidim da je FJU pridruzena clanica Univreziteta u Sarajevu a ovdje se spominje kao privatni fakultet. Postovi su prilicno bajati, pa molim ako neko ista zna o postojecoj situaciji na fakultetu da mi malo pojasni. Dakle, zainteresovana sam za II ciklu studija na FJU. Hvala! :zoka:

Fakultet za javnu upravu je bio privatni fakultet na samom pocetku rada. Medjutim, nakon 3 godine rada ispunili su sve uslove i postali pridruzena clanica. Ja sam zavrsila FJU i imam diplomu Univerziteta u Sarajevu, dakle kao i svaka druga diploma sa ovog Univerziteta.

Za drugi ciklus ja ti predlazem da odes kod njih gore i raspitas se. Takodjer mozes dobiti info ako im posaljes mail sa upitom. Na web stranici fakulteta imas dosta toga, kao i kontakte.

Sretno :-D
trazilica+-
Posts: 5
Joined: 19/08/2012 23:22

#117 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by trazilica+- »

kockica_kockica wrote:
trazilica+- wrote:Meni nista nije jasno, pa vas molim da mi pomognete. Vidim da je FJU pridruzena clanica Univreziteta u Sarajevu a ovdje se spominje kao privatni fakultet. Postovi su prilicno bajati, pa molim ako neko ista zna o postojecoj situaciji na fakultetu da mi malo pojasni. Dakle, zainteresovana sam za II ciklu studija na FJU. Hvala! :zoka:

Fakultet za javnu upravu je bio privatni fakultet na samom pocetku rada. Medjutim, nakon 3 godine rada ispunili su sve uslove i postali pridruzena clanica. Ja sam zavrsila FJU i imam diplomu Univerziteta u Sarajevu, dakle kao i svaka druga diploma sa ovog Univerziteta.

Za drugi ciklus ja ti predlazem da odes kod njih gore i raspitas se. Takodjer mozes dobiti info ako im posaljes mail sa upitom. Na web stranici fakulteta imas dosta toga, kao i kontakte.

Sretno :-D
Hvala, sada mi je mnogo jasnije.
Da, čekala sam da prođe G.O. Hvala još jednom!
Coromandel
Posts: 141
Joined: 22/03/2015 12:26

#118 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by Coromandel »

kockica_kockica wrote:
micki125 wrote:nikako ne upisivati ublehaske fakultete, što je svakako i ovaj za javnu upravu. kad zavrsis tvoje mogućnosti za zaposlenje će biti minimalne ili nikakve. bolje ti je 1000x upisati pravo sa koji ćeš moći raditi i te poslove kao i mnoge druge. fakultet za javnu upravu je izmišljen fakultet i bježi od toga.
jednom sam se slično izradio kad sam upisao kriminalistiku da bi kada sam diplomirao vidio da tog fakulteta nema nigdje u zakonu niti ima radnih mjesta koja su predviđena za te kadrove. nakon toga je uslijedila borba sa sistemom, što nikome ne preporučujem, i ubacivanje fakulteta u zakone. radio sam ono što je fakultet trebao a nije, jer ga nije bilo briga obzirom da je imao svake godine dovoljno neinformiranih brucoša. ujedno ovo je poruka i onima koji planiraju upisati kriminalistiku. cijenim da će ista situacija biti i sa ovim novim fakultetom.

koga zanimaju zakoni i provođenje istih najpametnije je upisati pravo i isključivo pravo. da nebi svoje greske iz mladosti morali kasnije ispravljati, kao ja, kroz postdiplomski i sl. možda je post malo konfuzan ali tema me pomalo i pogodila jer me podsjetila na mnoga neugodna iskustva pa eto.................

Fakultet za javnu upravu zdravo!

Za razliku od kriminalistike zvanja stecena na Fakultetu za javnu upravu se nalaze u kodifikaciji zanimanja :zjev: vec uvrstena i objavljena :)

I jeste post konfuzan jer ti pricas protiv fakulteta za javnu upravu a zapravo te ispizd..la kriminalistika i nemogucnost zaposlenja nakon zavrsenog fakulteta za kriminalistiku... :oops: :oops:
svaka čast na postu...
Ponosan
Posts: 689
Joined: 26/02/2011 14:09

#119 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by Ponosan »

lakosta wrote:imam par prijatelja na tom fakultetu. pojedine predmete poloze svi! jedino moj drug nije polozio jedan predmet jer nije otisao na ispit. kada je dosao kod profesora pitao ga je kako to da on jedini nije polozio. te nakon sto je cuo razlog uzeo mu je index i upisao 6 :zoka:
Koje zvanje dobijes nakon sto zavrsis ovo cudo?
Prica mi jaran, na ovom tzv. fakultetu mozes pasti jedino niz stepenice :) ja nam drzave i obrazovanja...cc
Navodno je svaka srednja skola u Sarajevu na vecem nivou od ovog fakulteta, gdje je nemoguce obnoviti godinu.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#120 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by Altsa »

Ponosan wrote:
lakosta wrote:imam par prijatelja na tom fakultetu. pojedine predmete poloze svi! jedino moj drug nije polozio jedan predmet jer nije otisao na ispit. kada je dosao kod profesora pitao ga je kako to da on jedini nije polozio. te nakon sto je cuo razlog uzeo mu je index i upisao 6 :zoka:
Koje zvanje dobijes nakon sto zavrsis ovo cudo?
Prica mi jaran, na ovom tzv. fakultetu mozes pasti jedino niz stepenice :) ja nam drzave i obrazovanja...cc
Navodno je svaka srednja skola u Sarajevu na vecem nivou od ovog fakulteta, gdje je nemoguce obnoviti godinu.
Ovaj ublehaski fakultet treba upisati i zavrsiti samo ona osoba koja ima vec sigurno zaposlenje jer se s njim nece nigdje zaposliti.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#121 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ovo je fakultet za babine sinove i kćerkice debilčiće koji ne znaju olovku da dignu, a imaju siguran posao u jednoj od hiljadu administrativnih institucija u našoj velelijeponog uhljebaškoj državi.

Ako imaš, pare, štelu, stranačke kolege ili babu koji ti garantuje posao, onda 100% ovo upisuj.
Ako nemaš pare, štelu, stranačke kolege ili babu na poziciji, koji će ti k**ac ovaj fakultet.

Mislim da je ovo jedini fakultet sa kojeg ljudi izađu gluplji kad diplomiraju nego prije upišu. To je veoma teško postići, s obzirom da je čitav život jedan ciklus kontinuiranog učenja i iskustvena spoznaja je automatska. Ovdje toga nema, jer studenti koji studiraju ovu lakrdiju mentalno devoluiraju od nedostatka bilo kakvih predavanja i previše ispušenih nargila. Oni stariji dripci koji su već zaposleni, ali se doškoluju za pripremljenu prekvalifikovanu poziciju u kantonu/općini sa većom platom isto će vjerovatno gluplji postati, jer nikad i nisu imali školu, ali eto sad će dobiti papir koji će im dati +500KM mjesečno budžetskih para.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#122 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by Cherry-Cherry »

Je li moguće da sa ovim fakultetom možeš raditi poslove diplomiranog pravnika? :shock:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66198
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#123 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by _BataZiv_0809 »

Cherry-Cherry wrote:Je li moguće da sa ovim fakultetom možeš raditi poslove diplomiranog pravnika? :shock:
:shock: :shock:
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#124 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by pici »

Fakultet za javnu upravu... samo 3500 kermica... dje se upisuje
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#125 Re: Fakultet za javnu upravu

Post by drndalo »

Cherry-Cherry wrote:Je li moguće da sa ovim fakultetom možeš raditi poslove diplomiranog pravnika? :shock:
Sumnjam... Ako je u oglasu naglasen Pravni fakultet...

Ako je naveden Fakultet drustvenog smjera, onda moze...
Post Reply