Fakultet u Goraždu...???

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1 Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

Zasto nase vlasti ne pocnu razmisljati o osnivanju nekog Goraždanskog fakulteta?
Zasto mladi gorazdani ne pokrenu inicijativu za osnivanje fakulteta?

Na ova pitanja nikako ne mogu da pronađem odgovor...evo do sada smo imali sve nekakva isturena odjeljenja...
te menadžment, te ekonomija pa pravo ali to sve funkcionise malo i ugasi se. Mislim da se u Goraždu treba osnovati
jedna stabilna visokoškolska ustanova. Mladi u Goraždu zaslužuju da studiraju u svom gradu.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#2 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sodom »

pa da bi osnovao fax trebas imat stoku koja ce studirat.
ako bi i otvorio cijeli grad bi morao upisat fax da bi on mogao opstat lol... i opet bi bilo malo studenata.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by holowey »

mislim da ekonomski fakultet univerziteta u sarajevu ima dislociranu nastavu u gorazdu... nisam siguran gdje su tacno u gorazdu locirani ali nazovi efsa i provjeri sa njima...
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#4 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by burekodsira »

nece gz jos zadugo imati fax. kao sto vec rekoste imaju dislocirane nastave sarajevskog, a i da bude fax treba naci profe da hoce u gz da rade a i masu studenata koju bi sumnjam prikupili...drugo pitanje koje se postavlja je sta sa (buducim) kadrom? sada vec ima preko 50(!) osoba s zavrsenim fakultetima u gz na birou.
User avatar
zmaj56
Posts: 601
Joined: 30/09/2008 13:23
Location: svugdje

#5 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by zmaj56 »

BarbaDue wrote:Zasto nase vlasti ne pocnu razmisljati o osnivanju nekog Goraždanskog fakulteta?
Zasto mladi gorazdani ne pokrenu inicijativu za osnivanje fakulteta?

Na ova pitanja nikako ne mogu da pronađem odgovor...evo do sada smo imali sve nekakva isturena odjeljenja...
te menadžment, te ekonomija pa pravo ali to sve funkcionise malo i ugasi se. Mislim da se u Goraždu treba osnovati
jedna stabilna visokoškolska ustanova. Mladi u Goraždu zaslužuju da studiraju u svom gradu.
Ideja o Gorazdu kao fakultetskom gradu je slicna onoj izreci kako se "koza vozila u tramvaju". Zaista, bez daljnjeg komentara.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#6 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by holowey »

zmaj56 wrote:
BarbaDue wrote:Zasto nase vlasti ne pocnu razmisljati o osnivanju nekog Goraždanskog fakulteta?
Zasto mladi gorazdani ne pokrenu inicijativu za osnivanje fakulteta?

Na ova pitanja nikako ne mogu da pronađem odgovor...evo do sada smo imali sve nekakva isturena odjeljenja...
te menadžment, te ekonomija pa pravo ali to sve funkcionise malo i ugasi se. Mislim da se u Goraždu treba osnovati
jedna stabilna visokoškolska ustanova. Mladi u Goraždu zaslužuju da studiraju u svom gradu.
Ideja o Gorazdu kao fakultetskom gradu je slicna onoj izreci kako se "koza vozila u tramvaju". Zaista, bez daljnjeg komentara.
uopste ideja da se formira jos jedan univerzitet (ili jos jedan fakultet koji vec postoji negdje drugo u zemlji) bilo gdje je nonsense...na nesto vise od 3 miliona stanovnika mi imamo sedam javnih univerziteta, od toga dva u rs a 5 u fbih...
kod obrazovanja je puno bitniji kvalitet nego kvantitet, ne mozemo finansirati niti jedan univerzitet kako treba, a hocemo da ih imamo u svakoj rupi...
jbg, nama nas mentalitet govori ako se formira negdje univerzitet da ce ta selendra preko noci postati metropola... sta je foca bolja sada nego prije time sto ima medicinski fakultet univerziteta u istocnom sarajevu?
ja smatram da bi nama najbolja opcija bila da postoje samo cetiri univerzitetska centra (sa, tz, bl, mo) i da se sredstva koja idu na finansiranje "duplih" troskova (za ostale javne univerzitete) radije usmjere na poboljsanje kvaliteta obrazovanja na navedena cetiri... ali je onda pitanje kako bi profesori uzimali tri plate za predavanja na tri univerziteta ako bi ih se vezalo samo za jedan, ali kvalitetan i jak univerzitet... njima to sigurno nije u interesa pa cemo tako i dalje imati razvodnjavanje visokoskolskog sistema...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#7 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

sodom wrote:pa da bi osnovao fax trebas imat stoku koja ce studirat.
ako bi i otvorio cijeli grad bi morao upisat fax da bi on mogao opstat lol... i opet bi bilo malo studenata.
kazes, treba imat "stoku"...gdje li si ti skolu zavrsio, da mi je znati :shock: :?
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#8 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sodom »

u jednoj od tvornica akademskog otpada koju upravo zagovaraš :evil:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#9 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

pa onda ne mogu da vjerujem da imas tako nisko misljenje o sebi?

u ostalom ne mogu da vjerujem da se goraždani tako lako odricu svog prava...
do sada smo isli u sarajevo da se skolujemo i da se lijecimo...ko zna mozda sutra budemo
u sarajevo isli i za litar ulja...
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#10 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sodom »

ama ne covjece nisi me shvatio. sve faxove u bih smatram tvornicama akademskog otpada cak i ove satro nabudžene privatne faxove a posebno to sto ti zagovaras.
a sta je fax danas??? nista glupi papir kojim se vecina ponosi ja iskreno nisam zadovoljan znanjem koje sam stekao-da znam to je kao moja krivica al ako jeste onda sto trosimo pare za fax, neka kazu sta da ucimo i ucicemo kuci...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#11 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

sta to ja zagovaram? da mozda nisam predstavnik neke politicke opcije pa samo opipavam puls? cudo to nisi rekao?
sve faxove u bih smatram tvornicama akademskog otpada cak i ove satro nabudžene privatne faxove a posebno to sto ti zagovaras
to sto ti smatras mene apsolutno ne interesuje i sto smatras da su fakulteti tvornice akademskog otpada to je tvoj problem, ja jednostavno
hocu da ppotaknem mlade gorazdane da pocnu razmisljati o necemu sto su davno trebali, i na to imaju potpuno pravo.
meni je lako ja sam svoj fakultet zavrsio i ne smatram se akademskim otpadom, ali problem su mladi izgubili su smisao i potrebu za borbom za svoje
stavove i ubjeđenja...ako mladima u goraždu nije u interesu da u svom gradu imaju fakultet to je njihova stvar, ali ako to oni žele mi nemamo pravo
da im to uskracujemo.
druga stvar, anomalija je u tome sto na goražde svak gleda kao na jedan gradic u istocnoj bosni, ali niko ne razmislja da bi to isto goražde u perspektivi
moglo da bude kako mu i pripada centar jugoistocne bosne. zasto na taj gorazdanski fakultet ne bi dolazili da studiraju mladi iz Foče, Višegrada, Rogatice,
da o Rudom i Cajnicu i ne govorim, pa zasto ne i iz Sarajeva, pogotovo ako to nebi bio jedan od ovih vec isplakanih fakulteta i smjerova.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#12 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sodom »

ok ja te podrzavam osnuj ga sto s emene tice ali tu neces nista uspjeti posebno sem stvaranja akademskog otpada.
odlicno znam kakva je situacija na pravu, filozofiji, fpn, pmf itd u sarajevu - brate ljudi prave akademski otpad i smanjuju ugled pravih studenata koji uce sa svojim štancanjem diploma iza kojih se ne krije znanje.
to u gz bi bilo na jos nizem nivou kada je kriterij znanja u pitranju jer bi taj fax bio primoran da to radi kako bi navukao vise studenata-danas se svi loze na diplomu a ne na znanje a to nije nista drugo do stvaranje akademskog otpada koji umjesto da radi s akrampom za sta je sposoban zauzima fotelje i nista ne radi-kao kurta npr- čovjek je teška seljačina...

smatram da treba smanjiti broj faxova u bih. u ekonomiji je konkurencija poželjna stvar al kod nas kada su faxovi u pitanju to ne ide po toj logici. vise faxova samo smanjuje kriterij umjesto da ga povecava zato sto se sve diplome isto vrijednuju.
coolside
Posts: 56
Joined: 22/06/2008 13:27
Location: Visegrad

#13 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by coolside »

e kasno ste se sjetili te ideje :D
pored Višegrada, koji je univerzitetski grad, I.Sarajeva i Foče, sad hoćete i vi :D
još samo fali i Čajniče pa će ispasti da su ovi iz TLN-a imali proročke spospobnosti :-) :-)
http://www.sinergija.edu.ba/index.php?PAGE=86
Last edited by coolside on 29/04/2009 22:54, edited 1 time in total.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#14 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by burekodsira »

User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#15 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

coolside wrote:e kasno ste se sjetili te ideje :D
pored Višegrada, koji je univerzitetski grad, I.Sarajeva i Foče, sad hoćete i vi :D
još samo fali i Čajniče pa će ispasti da su ovi iz TLN-a imali proročke spospobnosti :-) :-)
http://www.sinergija.edu.ba/index.php?PAGE=86
Bil' ti to sta smetalo?
coolside
Posts: 56
Joined: 22/06/2008 13:27
Location: Visegrad

#16 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by coolside »

BarbaDue wrote: Bil' ti to sta smetalo?
sto se mene tice, neka se u svakome selu otvori fakultet, ako ima dovoljno raje za to.
jedini problem bi bio kvalitet nastave, ali to izgleda nije vazno, mislim da bi trebalo ukinuti sve fakultete koji su po nekim manjim gradovima, ukljucujuci i Visegrad.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#17 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

sto se mene tice ja bih da u svakom gradu ima po jedna visokoskolska ustanova, naravno uredio bih da u svakom gradu postoji neki drugi fakultet.
pa recimo ako hoces da studiras glumu idi u sarajevo, ali daj da ekonomija bude i u Goraždu ili Rogatici, ili recimo neki deficitarni fakultet da bude
u lupam u Zvorniku ili Prači. jednostavno podsticaj zarvoja nerazvijenih podrucja, tada bi se pamet ravnomjerno raspoređivala po gradovima a ne samo u
SA, ZE, TZ, BL, BI....i ostalim
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#18 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sodom »

kopači i na sred njih vakultet za električare :)
mlade studentice nabijene sa kolegama po okolnim selima i šatorima kao za festival u gz :) a oko šatora lokalni sexualno isfrustrirani čobani došli da na belegiju štagod ...
joj majko :lol: :lol: :lol:
ma super... :lol: :lol: :lol:
User avatar
starii
Posts: 3298
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#19 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by starii »

a jesil se pitao ko ce placati taj fakultet?...citava drazava da placa fax sa vecim brojem administracije nego studenata...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#20 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

Meni stvarno nije jasno zasto vi mislite da je fakultet u Goraždu suluda ideja?
I koji su to vasi kontra argumenti?
drug_komesar
Posts: 113
Joined: 04/04/2007 18:51

#21 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by drug_komesar »

:-D :-D :-D
genijalno!
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#22 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by IHAVEDREAM »

Senzacionalno..... :o
Kad je bal,nek'je maskenbal......
A sto ne bi moglo,profesore.......
Dokaz ,cilj ne opravdava sredstvo......Kao i Foca......
User avatar
bokeh
Posts: 23
Joined: 07/02/2009 18:00

#23 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by bokeh »

[quote=Ihavedream]Senzacionalno.[/quote]

:lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#24 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

IHAVEDREAM wrote:Senzacionalno..... :o
Kad je bal,nek'je maskenbal......
A sto ne bi moglo,profesore.......
Dokaz ,cilj ne opravdava sredstvo......Kao i Foca......
Stvarno ne znam sta hoces sa ovim da kazes?
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#25 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sodom »

ja sam mačka kačis mi se kao značka.
ev ja predlazem da zisko kao eminentna i kompetentna ličnost bude dekan, da okupi sve najpametnije goraždake poput njega i osnuje vec jednom fax koji je i zasluzilo gorazde kao nejljepsi grad u istocnoj evropi.
zasto goražde kao najljepsi grad sa toliko potencijala mora ovisiti od sarajeva koje mu nije ni do koljena!
vrijeme je da se ta nepravda prekine prema najljepsem gradu u istocnoj evropi.

Image
Post Reply