Fakultet u Goraždu...???

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#126 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by fidoremilienko »

sodom wrote:
fidoremilienko wrote:Jadan taj fakultet i njegovi studenti! :lol:
pa kad mogu Pale, Travnik, Kiseljak...
Pa o tome ja pričam...goražde, pale, kiseljak, travnik....jad i čemer!
chelsea26
Posts: 38
Joined: 02/06/2010 14:30
Location: Local disk (C:)

#127 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by chelsea26 »

fidoremilienko wrote:
sodom wrote:
fidoremilienko wrote:Jadan taj fakultet i njegovi studenti! :lol:
pa kad mogu Pale, Travnik, Kiseljak...
Pa o tome ja pričam...goražde, pale, kiseljak, travnik....jad i čemer!
Što ne mogu ove centralizacije! :zzzz:
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#128 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Toto »

chelsea26 wrote: Što ne mogu ove centralizacije! :zzzz:
ni unitarizacije :D

treba otvarati visko skolske ustanove
ali treba zabraniit profesorima da od obrazovanja prave putujuci cirkus

jos malo pa ce drzat predavanja po kucama
Bo Bo
Posts: 117
Joined: 04/02/2010 09:04
Location: Sarajevo

#129 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Bo Bo »

fidoremilienko wrote:
sodom wrote:
fidoremilienko wrote:Jadan taj fakultet i njegovi studenti! :lol:
pa kad mogu Pale, Travnik, Kiseljak...
Pa o tome ja pričam...goražde, pale, kiseljak, travnik....jad i čemer!
Ne diraj mi Travnik :D :D
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#130 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Toto »

Bo Bo wrote:Ne diraj mi Travnik :D :D
a ko ce ga???
chelsea26
Posts: 38
Joined: 02/06/2010 14:30
Location: Local disk (C:)

#131 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by chelsea26 »

Toto wrote:
chelsea26 wrote: Što ne mogu ove centralizacije! :zzzz:
ni unitarizacije :D

treba otvarati visko skolske ustanove
ali treba zabraniit profesorima da od obrazovanja prave putujuci cirkus

jos malo pa ce drzat predavanja po kucama

Ali zato trebamo praktikovati modernizaciju i napredovanje, inače svijet nema svrhe! :)

Uskoro će profesori govoriti: "Ovu lekciju preskačemo, imate je na Google-u..."
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#132 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by fidoremilienko »

Ne radi se o centralizaciji uopšte. Jednostavno, ti fakulteti van SA i drugih većih gradova su obične kante.
Studenti iz SA ne mogu da završe faks, pa se prebacuju u Travnik, Mostar i njima sličnim. A što li Bože!????
A znam masu takvih studenata, koji su tako uradili. I sutra mi on dođe i počne pametovati šta i kako!!! A ne zna odakle je šupalj....Dajte ljudi, uozbiljimo se!
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#133 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by idealnaM »

:lol:
Ovo mi se sviDža...
:thumbup:
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#134 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by jugoistocnjak »

Sigurno da oni iz Gorazda recimo ne studiraju u Travniku iz logistickih razloga. :D
Ma ove poslijeratne bosanske diplome inace se ne mogu mjeriti sa onim od prije rata kad se tice kriterija ocjenjvanja. Ovi sadasnji diplomci su bezveze prema onima od prije rata. O magistrima da i ne govorimo.
Bog te vidio svi politicari odjednom postadose pametni pa zavrsise fakultete i magistrirase.
Imamo i konkretnih primjera oko nas, zar ne? :-)
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#135 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sodom »

fidoremilienko wrote:Ne radi se o centralizaciji uopšte. Jednostavno, ti fakulteti van SA i drugih većih gradova su obične kante.
Studenti iz SA ne mogu da završe faks, pa se prebacuju u Travnik, Mostar i njima sličnim. A što li Bože!????
A znam masu takvih studenata, koji su tako uradili. I sutra mi on dođe i počne pametovati šta i kako!!! A ne zna odakle je šupalj....Dajte ljudi, uozbiljimo se!
Ispraviću te, a ne zna odakle je šupljiji :D
I veći gradovi nemaju dovoljno kadra, a da ga ima Goradze? budimo ozbiljni...
Taj fakultet i ako se otvori, nikad ne bi imao redovne profesore i samo bi sluzio za zgrtanje para, tako da bi se potencijalnim studentima učinila medvjeđa usluga.
Pogledajte npr foču i čemerni medicinarski fakultet, ali sutra će i takvi nekoga da liječe...

Jugoistočnjak, zavisi koji faks, tehnicki su ostali i dalje žara... građevina, arhitektura, etf... :D
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#136 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by fidoremilienko »

sodom wrote:
fidoremilienko wrote:Ne radi se o centralizaciji uopšte. Jednostavno, ti fakulteti van SA i drugih većih gradova su obične kante.
Studenti iz SA ne mogu da završe faks, pa se prebacuju u Travnik, Mostar i njima sličnim. A što li Bože!????
A znam masu takvih studenata, koji su tako uradili. I sutra mi on dođe i počne pametovati šta i kako!!! A ne zna odakle je šupalj....Dajte ljudi, uozbiljimo se!
Ispraviću te, a ne zna odakle je šupljiji :D
I veći gradovi nemaju dovoljno kadra, a da ga ima Goradze? budimo ozbiljni...
Taj fakultet i ako se otvori, nikad ne bi imao redovne profesore i samo bi sluzio za zgrtanje para, tako da bi se potencijalnim studentima učinila medvjeđa usluga.
Pogledajte npr foču i čemerni medicinarski fakultet, ali sutra će i takvi nekoga da liječe...

Jugoistočnjak, zavisi koji faks, tehnicki su ostali i dalje žara... građevina, arhitektura, etf... :D
Ma kako god... :mrgreen: :thumbup:
Mislim da ljudima nije jasno, da takvi fakulteti koji se otvaraju po manjim gradovima rade po principu "ključ u ruke" oliti "diploma u ruke". A naravno za to trebaju pare.
"Ne ide se bez **rca u svatove" :D
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#137 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by fidoremilienko »

jugoistocnjak wrote:Sigurno da oni iz Gorazda recimo ne studiraju u Travniku iz logistickih razloga. :D
Ma ove poslijeratne bosanske diplome inace se ne mogu mjeriti sa onim od prije rata kad se tice kriterija ocjenjvanja. Ovi sadasnji diplomci su bezveze prema onima od prije rata. O magistrima da i ne govorimo.
Bog te vidio svi politicari odjednom postadose pametni pa zavrsise fakultete i magistrirase.
Imamo i konkretnih primjera oko nas, zar ne? :-)
Naravno da se ne mogu mjeriti. Jer otišli su dobri profesori, sad su na sceni profesori političkih partija koji veze nemaju sa životom. I ako si politički podoban možeš predavati na bilo kojem faksu, bez nekog posebnog predznanja, jer se vode onom:"ma sve se može naučiti". E jadni nam fakulteti sa takvim načinom razmišljanja, i uopšte školstvo!
A to što političari sebi trpaju diplome!? Pa naravno, sutra kad se pojavi na izborima da se može kazati vidi njega on doktor, pametan....On da je pametan držao bi se svoje struke a ne politike!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#138 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

Tursko-Bosanski koledž...najvjerovatnije!!!
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#139 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by fidoremilienko »

BarbaDue wrote:Tursko-Bosanski koledž...najvjerovatnije!!!
Shvatam vašu volju, da imate svoj Univerzitet, ali to bi bila obična smijurija. Mislim..... :D
nuki_cika
Posts: 1065
Joined: 06/07/2010 16:19

#140 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by nuki_cika »

Gradovi koji bi trebali da budu univerzitetski centri su:Sarajevo,Zenica,Tuzla,Mostar,Banja Luka I Bihac,a ovo ostalo je u najmanju ruku smješno.Molim te lijepo,"oni otvore dislocirano odjeljenje pravnog fakulteta u srbrenici.Bivši dekan Saltaga se sažalio na srbrenicane,pa eto otvorio da imaju studirati :x .Zna se zbog čega se otvaraju dislocirana odjeljenja,radi hapatora pri fakultetu
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#141 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by fidoremilienko »

nuki_cika wrote:Zna se zbog čega se otvaraju dislocirana odjeljenja,radi hapatora pri fakultetu
...i radi sex-a! 8-) :D
chelsea26
Posts: 38
Joined: 02/06/2010 14:30
Location: Local disk (C:)

#142 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by chelsea26 »

fidoremilienko wrote:
BarbaDue wrote:Tursko-Bosanski koledž...najvjerovatnije!!!
Shvatam vašu volju, da imate svoj Univerzitet, ali to bi bila obična smijurija. Mislim..... :D
Eto, blago nama Bosancima i Hercegovcima, svi smo se rodili toliko pametni da nam ne trebaju obrazovne ustanove.

Tako bismo onda trebali postupati sa svime; šta će nam džamija u Goraždu, Boga ti, ima u Sarajevu... Itd. ;-)

Govorimo o Univerzitetu kakav su Turci "donijeli" u Sarajevo (IBU, IUS): njihov kadar, iznimka- ima i profesora sa ovih prostora, ali je viskoškolska ustanova, i nijedan Sarajlija se ne buni što takav postoji u gradu, a ne buni se ni raja koja tu studira (osobito Turci).

Eh, sad ti meni reci: kakva je to smijurija? Ako jeste, onda je utoliko veća što se to prvo otvorilo u Sarajevu, gdje ima dovoljno fakulteta, zar ne?
chelsea26
Posts: 38
Joined: 02/06/2010 14:30
Location: Local disk (C:)

#143 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by chelsea26 »

A da se ne dotičemo politike studiranja- hoćete reći da je na fakultetima u Sarajevu vlada takva harmonija da ni studentima ni profesorima ništa ne fali? Sjajno nam je; asistenti nam igraju veću ulogu nego profesori, a profesori se, usput rečeno, pojave jednom godišnje na fakultetu. Ispravite me ako griješim, ali na većini fakulteta je tako!

I viđoh neko je spomenuo nedostatak kadra:
- Očevici smo da profesori u srednjoj školi, a ima ih i u osnovnim školama, dolaze iz svih dijelova. Zašto i smeta li njima? Kad posla ima, nađe se ko će raditi! Ne vjerujem da je najveći problem kadar fakulteta/univerziteta koji još nije ni postao.
A ako vam djecu ne prime na sarajevski Univerzitet, pošaljite ih u Goražde, možda prođu. Ako ni to, bliže vam je i Kiseljak i Vitez! :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#144 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

chelsea26 wrote:A da se ne dotičemo politike studiranja- hoćete reći da je na fakultetima u Sarajevu vlada takva harmonija da ni studentima ni profesorima ništa ne fali? Sjajno nam je; asistenti nam igraju veću ulogu nego profesori, a profesori se, usput rečeno, pojave jednom godišnje na fakultetu. Ispravite me ako griješim, ali na većini fakulteta je tako!

I viđoh neko je spomenuo nedostatak kadra:
- Očevici smo da profesori u srednjoj školi, a ima ih i u osnovnim školama, dolaze iz svih dijelova. Zašto i smeta li njima? Kad posla ima, nađe se ko će raditi! Ne vjerujem da je najveći problem kadar fakulteta/univerziteta koji još nije ni postao.
A ako vam djecu ne prime na sarajevski Univerzitet, pošaljite ih u Goražde, možda prođu. Ako ni to, bliže vam je i Kiseljak i Vitez! :D
chelsea26, i iz ostalih gradova su na tom fonu ali pogotovo sarajlijama je smijurija sve sto dođe iz goražda...međutim studenti koji se upisuju i koji studiraju na sarajevskim fakultetima obavezno zauzimaju na listama ona mjesta na samom vrhu.
prema toma, smijurije je to sto oni negiraju sve u goraždu, odnosno goražde kao grad. gorazde ce opstati i ostati i bez vas.

a ti fiodore neka te u oktagonu bolje ti je u njemu :D
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#145 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Ductus Holedocus »

fidoremilienko wrote:Jadan taj fakultet i njegovi studenti! :lol:
To ti svratio na temu,pa haj' da nesto i napises..sta bilo..
Vjerovatno ti treba postova za Ginisovu knjigu.. :D


Ko biva ti znas da je jadan,sto je jadan??
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#146 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by vox-populi »

Jos malo pa ce se i u Cajnicu otvoriti fakultet.

Mislim fakat nemam nista protiv ali da li je bitniji kvalitet ili kvantitet? Na drzavu od mrsavih 4 miliona stanovnika, svako malo vece naselje bi da ima fakultet. Nema veze ko predaje, sta predaje i kako predaje, bitno je da ima fakultet.

Al sto neko rece, kad mogu Pale i Travnik, moze i Gorazde. Samo naprijed. Do 2018 svaka mjesna zajednica da ima bar po jedan fakultet, da budemo najobrazovanija nacija na svijetu.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#147 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Ductus Holedocus »

vox-populi wrote:Jos malo pa ce se i u Cajnicu otvoriti fakultet.

Mislim fakat nemam nista protiv ali da li je bitniji kvalitet ili kvantitet? Na drzavu od mrsavih 4 miliona stanovnika, svako malo vece naselje bi da ima fakultet. Nema veze ko predaje, sta predaje i kako predaje, bitno je da ima fakultet.

Al sto neko rece, kad mogu Pale i Travnik, moze i Gorazde. Samo naprijed. Do 2018 svaka mjesna zajednica da ima bar po jedan fakultet, da budemo najobrazovanija nacija na svijetu.

S obzirom da su u pitanju pravni i ekonomski fakultet...
Njima ne treba nista sem adekvatnog kadra..Ne treba im nikakva oprema,nikakve posebne prostorije za prakticnu nastavu..niti bilo sta drugo

Sto da ne?!
Mislis da su bolje pravnici/ekonomisti koji zavrse negdje drugdje..nego kod nas?!
Svakako se ti fakulteti i vandredno mogu studirati..
chelsea26
Posts: 38
Joined: 02/06/2010 14:30
Location: Local disk (C:)

#148 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by chelsea26 »

Ductus Holedocus wrote:
Sto da ne?!
Mislis da su bolje pravnici/ekonomisti koji zavrse negdje drugdje..nego kod nas?!
Svakako se ti fakulteti i vandredno mogu studirati..
Vala... Završio u mišijoj rupi ili na prestižnim univerzitetima, isto dođe!
K'o kad imamo i obrazovni sistem, samo takav!
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#149 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Ductus Holedocus »

chelsea26 wrote:
Ductus Holedocus wrote:
Sto da ne?!
Mislis da su bolje pravnici/ekonomisti koji zavrse negdje drugdje..nego kod nas?!
Svakako se ti fakulteti i vandredno mogu studirati..
Vala... Završio u mišijoj rupi ili na prestižnim univerzitetima, isto dođe!
K'o kad imamo i obrazovni sistem, samo takav!
Nazalost!
Svaki profesor,svaki univeritet, smislja svoj plan rada..?!! Kako? Ni na jednom univerzitetu kod nas, predmeti se ne podudaraju,ni na jednom!! Kako to da neki uvodne,a neki ne uvode,tu neku"bolonju"?? Kako da neki polazu neki ispit u prvoj,neki u trecoj godini? Kako to da neki nemaju predmete koji drugi(u drugom gradu)imaju?
Ko je tome kriv?


Tema nije obrazovni sistem,no "fakultet u Gorazdu",stoga necemo o njemu polemisati...Svakako ne vrijedi..
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#150 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by jugoistocnjak »

BarbaDue wrote:
chelsea26 wrote:A da se ne dotičemo politike studiranja- hoćete reći da je na fakultetima u Sarajevu vlada takva harmonija da ni studentima ni profesorima ništa ne fali? Sjajno nam je; asistenti nam igraju veću ulogu nego profesori, a profesori se, usput rečeno, pojave jednom godišnje na fakultetu. Ispravite me ako griješim, ali na većini fakulteta je tako!

I viđoh neko je spomenuo nedostatak kadra:
- Očevici smo da profesori u srednjoj školi, a ima ih i u osnovnim školama, dolaze iz svih dijelova. Zašto i smeta li njima? Kad posla ima, nađe se ko će raditi! Ne vjerujem da je najveći problem kadar fakulteta/univerziteta koji još nije ni postao.
A ako vam djecu ne prime na sarajevski Univerzitet, pošaljite ih u Goražde, možda prođu. Ako ni to, bliže vam je i Kiseljak i Vitez! :D
chelsea26, i iz ostalih gradova su na tom fonu ali pogotovo sarajlijama je smijurija sve sto dođe iz goražda...međutim studenti koji se upisuju i koji studiraju na sarajevskim fakultetima obavezno zauzimaju na listama ona mjesta na samom vrhu.
prema toma, smijurije je to sto oni negiraju sve u goraždu, odnosno goražde kao grad. gorazde ce opstati i ostati i bez vas.

a ti fiodore neka te u oktagonu bolje ti je u njemu :D
Ovo kako su studenti iz Gorazda zauzimaju ona mjesta pri vrhu na listama nije bas tacno. Radi se o par pojedinaca koji su iskljucivo svojim radom postigli ono sto su postigli. Ne radi se ovdje o kvalitetu obrazovanja ostvarenom u Gorazdu, nazalost. Imamo mi i bezbroj onih koji zapocnu, a nikada ne zavrse fakultet ili ne mogu da poloze prijemni uopste.
Kvalitet pokazuju rezultati srednjoskolaca ili osnovaca ostvareni na adekvatnim drzavnim takmicenjima ili olimpijadama, a tu su nasa dostignuca "nula" izuzev nase djece iz muzicke skole. Foca je recimo tu znatno ispred Gorazda. Svaki grad ima legitimno pravo da se bori da napreduje u bilo kom segmentu svog razvoja (vidjeti pod zenski zatvor, fakultet, regionalna deponija..) ali ima nesto sto se zove "evropski standardi" i bojim se da u ovom konkretnom slucaju idemo samo u pravcu daljne devalvacije cijelog naseg obrazovnog sistema.
Post Reply