Fakultet u Goraždu...???

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#201 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Ductus Holedocus »

Neki drugovi i drugarice misle da je prnuti,fakultet zavrsiti..
Jeste,da..
ali ruku na srce,iz pouzdanih izvora znam,da je na nekim fakultetima.vecina asistenata gotovo nepismeno ili polupismeno...
Citala sam magistarski rad "magistrice",koji je vise licio na pismenu vjezbu prosjecnog skolarca!!!
I sta mi mozemo ?
Nista gore nego kad je nepismen ucitelj drugima...A danas je nazalost tako.
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#202 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Toto »

reni-90 wrote:ma sta je vama ljudi Kakav univerzitet ne mozete univerzitet otvoriti u gradu sa 15.000 stanovnika et neka ce citava istocna bosna dolaziti tu malo je to, jos kada uzmemo u obzir samo mladje ljude koji bi mogli studirati, pa kad oduzmemo one koji pojma nemaju samo kontaju zavrsiti neki fakultet et da ima diplomu, a ne uci radi znanja...
Kakav monopol nema tu monopola jos ako isti profesori predaju, pa nije telekom pa da drzi monopol
Pa evo npr pravo sto ima, pa nije isto kao u sarajvu profesori dodju (bubam) svake 2 sedmice, pa sedmicno imaju 3 dana neku nastavu, jedan od razloga tome je i to sto oni opet moraju putovati da dodju do gorazda, nije to sjednes u bus et te za 10 minuta.
univerziti ne mogu ali jedan fakultet ili vise skole i te kako moze...

za ovako siromsnu i malu zemlju je skupo i neracionalno ako osim visokog obrazovanje nema i vise (dvogodisnje) obrazovanje Znanje i tehnologje danas zastrajevaju brze nego se zavrsi fakultet, a stotine radnih mjesta treba znanja i vjestine koje se mogu vrhunski savladatai i za dvije godine..

razlog zasto mi nemamo efikasno i racionalno vise obrazovanje su univerziteti, jer bi vise skole bile velika konkurencija univerzitetiuma a i manja je lova za pljacanje studenata ....
univerziteti koji koce razvoj drustva i upropastavaju cjele zajednice treba poslati u zatvor a ne samo zatvarati
treba razbiti monopole koji imaju nasi universiteti, gdje profesori predaju po skriptama koje su napravili kao asistenti prije 30 i vise godina...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#203 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

toto, stvarno volim da procitam sta ti napises, svaki tvoj post je pametno napisan i iz njega se moze nauciti, naravno ko hoce da uci. velika je steta sto tvoja pamet i razmisljanje ne mogu direktno da uticu na one koji odlucuju o ovom narodu i ovoj zemlji.

veliki pozdrav za tebe.
sandžokan
Posts: 72
Joined: 15/11/2010 19:16

#204 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sandžokan »

mimsy wrote:
sandžokan wrote:
mimsy wrote:Ja sam za zdravu konkurenciju,a ne da UNSA drzi monopol u narednih 100 godina.Pa ko voli nek izvoli.Imate mogucnost da birate.Svugdje u svijetu je tako,sto ne bi bilo i kod nas.Koliko mi je poznato i na drzavnim fakultetima ima laksih i tezih predmeta.Ovdje ispade da su se privatni fakulteti maksuz otvorili radi ovih studenata koji nisu mogli zavrsiti drzavne.Masa studenata upisuje privatni redovno nakon srednjoskolskog obrazovanja.Sve dok su profesori isti ja licno ne vidim problem.

ma nemas ti pojma sta je konkurencija i do cega ovo dovodi.
i privatni fakulteti su se mahsuz otvorili da se okrene fina lova i da ga zavrsavaju ljudi koji su malo manje sposobni, a imaju para.
ovako se samo štancaju ljudi koji imaju diplome, a pojma nemaju o zivotu, kojekakvi diplomirani strucnjaci.
odron!
Hoces reci da na Ganicevom fakultetu studiraju manje sposobni ljudi?Stucnjaci se ne stvaraju teorijom,neg praksom i godinama rada.Mozes ti bubati napamet citav zivot,zavrsiti 5 drzavnih fakulteta i opet kad ti poslodavac da neki zadatak neces biti sposoban da ga rijesis.Ljudi koji imaju para su itekako sposobni.
naivan si decko! slusaj sad:
u BIH ni jedan fax nije nesto posebno dobar, ali hocu da kazem da stvaranje novih nece nicemu doprinjeti vec jos vecem stvaranju šljama u akademskim krugovima.ja sam se jos od osnovne skole zgrazavao ljudi koji napamet uce i na zalost ove drzave 90% koji zavrse fax su bas takvi-budale koje bubaju a nemaju pojma sta su ucile.
eh sad malo o ganicevom faxu: ideja je super i vjerujem da je imao on dobru namjeru, ali praxa je cisto sranje iz 2 osnovna razloga.
1) to upisuju razmazene babine kcerkice i sinčine koji ne umiju ni nos obrisati, samim tim talentovana omladina nema tu mogucnost uopste.
2) godina na ganicevom faxu košta 1o ooo KM, izgleda kao jaka stvar zbog koje bi ti ljudi bas trebali da se lome i uce to, ali opet praxa je skroz drugacija. kriterij ocjenjivanja je dosta manji nego na drzavnim faxovima, samo sto je kod ganica servirano ono sto je trenutno u trendu. ogromna vecina tih studenata zavrsi fax sto je takođe jako sumnjivo, sumnjam da su svi oni to savladali.
nekako mi nema logike da ko god upise taj fax ga i zavrsi, a vecina nije nesto tu naucila-realno fakat mi to nije jasno.
evo jeste li sreli nekog da je obnavljao godinu na tom faxu?
nemoguce da od 100 studenata njih 99 budu experti kao sto pricaju-nema logike, sem ako im tamo ne otvaraju glavu pa lopatom ne trpaju znanje.
a i njima nije u interesu da obaraju ljude koji im plate 1ooooKM, lakse im je malo progledati kroz prste i pricati im gluposti kako ih ceka posao i svijetla buducnost, mah tu djecu i ceka jer su svi sinovi BH bogataša...
sandžokan
Posts: 72
Joined: 15/11/2010 19:16

#205 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sandžokan »

Ductus Holedocus wrote:Neki drugovi i drugarice misle da je prnuti,fakultet zavrsiti..
Jeste,da..
ali ruku na srce,iz pouzdanih izvora znam,da je na nekim fakultetima.vecina asistenata gotovo nepismeno ili polupismeno...
Citala sam magistarski rad "magistrice",koji je vise licio na pismenu vjezbu prosjecnog skolarca!!!
I sta mi mozemo ?
Nista gore nego kad je nepismen ucitelj drugima...A danas je nazalost tako.

ovi forumasi sto zagovaraju fax u gz imaju dobru namjeru, ali ja se bojim da ce se desiti bas to sto si ti napisao.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#206 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Ductus Holedocus »

ductus je zensko,ljudi :x
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#207 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

Ductus Holedocus wrote:Neki drugovi i drugarice misle da je prnuti,fakultet zavrsiti..
Jeste,da..
ali ruku na srce,iz pouzdanih izvora znam,da je na nekim fakultetima.vecina asistenata gotovo nepismeno ili polupismeno...
Citala sam magistarski rad "magistrice",koji je vise licio na pismenu vjezbu prosjecnog skolarca!!!
I sta mi mozemo ?
Nista gore nego kad je nepismen ucitelj drugima...A danas je nazalost tako.
izvini mozes li reci sa kojeg fakulteta su asistenti, i na kojem faxu se radio taj magistarski?

dobro si nam rekla da si gospođica :D :thumbup:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#208 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Ductus Holedocus »

BarbaDue wrote:
Ductus Holedocus wrote:Neki drugovi i drugarice misle da je prnuti,fakultet zavrsiti..
Jeste,da..
ali ruku na srce,iz pouzdanih izvora znam,da je na nekim fakultetima.vecina asistenata gotovo nepismeno ili polupismeno...
Citala sam magistarski rad "magistrice",koji je vise licio na pismenu vjezbu prosjecnog skolarca!!!
I sta mi mozemo ?
Nista gore nego kad je nepismen ucitelj drugima...A danas je nazalost tako.
izvini mozes li reci sa kojeg fakulteta su asistenti, i na kojem faxu se radio taj magistarski?

dobro si nam rekla da si gospođica :D :thumbup:
Osoba koja je radila je sa medicinskog fakulteta u sarajevu!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#209 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

Ductus Holedocus wrote:
BarbaDue wrote:
Ductus Holedocus wrote:Neki drugovi i drugarice misle da je prnuti,fakultet zavrsiti..
Jeste,da..
ali ruku na srce,iz pouzdanih izvora znam,da je na nekim fakultetima.vecina asistenata gotovo nepismeno ili polupismeno...
Citala sam magistarski rad "magistrice",koji je vise licio na pismenu vjezbu prosjecnog skolarca!!!
I sta mi mozemo ?
Nista gore nego kad je nepismen ucitelj drugima...A danas je nazalost tako.
izvini mozes li reci sa kojeg fakulteta su asistenti, i na kojem faxu se radio taj magistarski?

dobro si nam rekla da si gospođica :D :thumbup:
Osoba koja je radila je sa medicinskog fakulteta u sarajevu!
o tome ja pricam citavo vrijeme, nacicete u mojim ranijim postovima da sam napisao da nije garancija da ako zavrsis neki prestizni fakultete da si odmah ekspert, ma nisi. eksperti su rođeni ili se prave od prvog osnovne il cak iz obdanista. u nas ne valja prvo osnocno obrazovanje pa onda ni srednje. koji nivo znanja, ma daj ja sam u osnovnoj znao sta ova djeca sada ne znaju ni u srednjoj.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#210 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sharwoodforest »

kako to da "ova" djeca imaju tako lose obrazovanje?
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#211 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sodom »

Ne valja sistem obrazovanja, onda su tu štele, nepotizam...džumbus u zemlji i brdo fakulteta u svakoj zabiti u kojoj nema ni poštene osnovne škole ali eto... ima zato fakultet.
Dvije škole pod istim krovom, uvode se kojekakve novine, bolonje, 9togodišnje osnovno školovanje, a da ni nastavnici a ni ministri nemaju pojma šta uvode. Ukratko, miks pogrešnih ljudi na pogrešnim mjestima koji donose pogrešne odluke u pogrešno vrijeme.
Eto zato.
Ali možda nam to i treba, jer dok fakultetska diploma iz gorazda ne bude vrijedila isto ili manje od haminog zanata do ozbiljne reforme školstva nikada neće ni doći.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#212 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Ductus Holedocus »

Da iskreni budemo nama ni srednje skole ne valjaju..
Cast izuzetcima,koji su nam osvjetlili obraz..a inace da bog sacuva..
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#213 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

kakvo nam je skolstvo? pa nikakvo, kad ste vidjeli nekog profesora, nastavnika (cast izuzetcima) na kulturnim događajima u gradu, a jos ih je tako malo!
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#214 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by fidoremilienko »

opšte rasulo
sandžokan
Posts: 72
Joined: 15/11/2010 19:16

#215 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sandžokan »

BarbaDue wrote:kakvo nam je skolstvo? pa nikakvo, kad ste vidjeli nekog profesora, nastavnika (cast izuzetcima) na kulturnim događajima u gradu, a jos ih je tako malo!

u gz nema kulturnih događaja
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#216 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sharwoodforest »

sandžokan wrote:
BarbaDue wrote:kakvo nam je skolstvo? pa nikakvo, kad ste vidjeli nekog profesora, nastavnika (cast izuzetcima) na kulturnim događajima u gradu, a jos ih je tako malo!

u gz nema kulturnih događaja
naravno da nema, u sali centra za kulturu minus deset
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#217 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by Ductus Holedocus »

sharwoodforest wrote:
sandžokan wrote:
BarbaDue wrote:kakvo nam je skolstvo? pa nikakvo, kad ste vidjeli nekog profesora, nastavnika (cast izuzetcima) na kulturnim događajima u gradu, a jos ih je tako malo!

u gz nema kulturnih događaja
naravno da nema, u sali centra za kulturu minus deset
:thumbup:
Taman za uzivanje!
Kolko mi je samo bilo hladno neki dan na Kolumbiji,doslo mi da se izujem i skupim noge :D :-?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#218 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sharwoodforest »

da je kako nije, imali bi najmanje tri shopping centra u gorazdu :x :( nategnute kulture mi je preko glave ( ovdje mislim na tempirane priredbe i akademije )
dajte ljudima drustveni zivot, pa bice kulture (jer je ima, i mora je biti ) kad ispraznimo ovaj talog jada i cemera, dosade i krutosti iz sebe. kad se ponovo vrati zivot u grad, kad dodamo svijetu malo boje...
kad nas neko vidi kako smo letargicni,za sve nepripremljeni, ko ce nam doci da odsvira i odrzi bilo kakakav koncert :x
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#219 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sodom »

Izgleda da pored kulture, slabo i rorovi rade :D
Previše ste mi nešto nervozni :x :lol:
VektoR
Posts: 117
Joined: 18/01/2003 00:00

#220 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by VektoR »

BarbaDue wrote:kakvo nam je skolstvo? pa nikakvo, kad ste vidjeli nekog profesora, nastavnika (cast izuzetcima) na kulturnim događajima u gradu, a jos ih je tako malo!
...a kad si ti vidio kulturni dogadjaj u gradu?
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#221 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sodom »

VektoR wrote:
BarbaDue wrote:kakvo nam je skolstvo? pa nikakvo, kad ste vidjeli nekog profesora, nastavnika (cast izuzetcima) na kulturnim događajima u gradu, a jos ih je tako malo!
...a kad si ti vidio kulturni dogadjaj u gradu?
Bio je festival, šta hoš? :)
VektoR
Posts: 117
Joined: 18/01/2003 00:00

#222 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by VektoR »

sodom wrote: Bio je festival, šta hoš? :)
Izgleda da nisi dobro razumio... rekao sam kulturni dogadjaj :bih:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#223 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sharwoodforest »

kolko vidim sodome, ti ne zivis u gorazdu. ovi ljudi koji su tu, koji piju ovu vodu i disu ovaj zrak imaju pravu sliku. u zadnje vrijeme, nit' nam je cista voda, nit' nam je cist zrak. slika iskrivljena, grad potonuo u smece i smrad. ulice prljave, jad. kako cemo onda pricati o kulturi? kome da pricamo i od koga da ocekujemo nesto bolje? i bez uplitanja politike, nema kriticne mase koja ce reci stop ruralizaciji grada. prosvjetljenje nije osvjetljenje trga u gradu sa par led sijalica. to je nesto sasvim drugo. to je nesto na sta je stavljena tacka u ovom gradu.
i mi pricamo o fakultetu u gorazdu!? :cry:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#224 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by BarbaDue »

ne kontam ja vas nikako, al baš nikako :shock:

kakve veze ima priča o smeću u gradu i kultura sa pričom o fakultetu?
zar se o tim temama ne može odvojeno raspravljati?
zar se ti problemi ne trebaju odvojeno rješavati. trebaju!
kako molim te, mogu uticati prljave ulice na osnivanje jednog fakulteta?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#225 Re: Fakultet u Goraždu...???

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:ne kontam ja vas nikako, al baš nikako :shock:

kakve veze ima priča o smeću u gradu i kultura sa pričom o fakultetu?
zar se o tim temama ne može odvojeno raspravljati?
zar se ti problemi ne trebaju odvojeno rješavati. trebaju!
kako molim te, mogu uticati prljave ulice na osnivanje jednog fakulteta?
kako ces skontati kad je tebi i ovako dobro. uzivaj i hvali. nek' ti je sa srecom :-) :-) :-)
Post Reply