Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Teodorsa
Posts: 1
Joined: 02/07/2014 22:40

#601 Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Teodorsa »

Studiram međunarodne odnose i diplomatiju na ovom fakultetu i u odnosu na prethodne godine mnogo novih stvari se uvelo na ovaj smjer. Kada kažem novih stvari, prije svega mislim na to da se 1/3 nastave održava na engleskom jeziku, povećani su kriteriji za prolazne ocjene kao i količina gradiva i literature u odnosu na opšti smjer. Ukratko ću navesti vlastite utiske o ovom studiju.

I Semestar
Za mene je prvi semestar bio mnogo lakši u odnosu na drugi, doveli su nam "lake" profesore kako bi nam zamazali oči.

Uvod u politologiju - većina ljudi smatra da je ovo jedan od najtežih predmeta na Fakultetu. Predaje čuvena prof. Srebrenka Viđen. Ovaj predmet sam položio odmah sa ocjenom 8. Želim da napomenem da sam za ovaj ispit učio 7 dana prije, redovno sam išao na sva predavanja, radio seminarski rad, prezentaciju što značajno doprinosi finalnoj ocjeni. Koliko ja znam, generalno od nas oko 200, u prvom roku niko nije dobio (10), (9), bile su samo tri (8), oko 20ak (7), 50-ak (6), ostatak je otišao na popravne. Predmet se može savladati ako se redovnije uči.

Teorija države - predmet predaje prof. Suad Kurtćehajić. Ovaj predmet je relativno lako spremiti. Profesor prije ispita nekoliko puta navede na šta da se obrati pažnja i pored toga neće ništa biti. Knjiga je napisana teško razumljivim stilom, mnogo nepotpunih misli i sl. Ovaj predmet sam spremao 2 dana prije ispita, ali sam redovno išao na sva predavanja. Ocjena 10.

Osnovi prava - također predaje prof. Kurtćehajić. Ista knjiga, drugi tom. I ovaj predmet sam spremao 2 dana prije ispita. Ocjena 8.

Politička filozofija - jedan od predmeta sa kojim sam imao najviše problema u prvom semestru. Predavač prof. dr. Šaćir Filanda. Predmet nije sam po sebi težak, ako imaš odakle da ga učiš. Literatura nam je predstavljala najveći problem. Syllabus preporučuje jednu knjigu, Asistentica govori da se uči iz druge knjige, na ispitu se dobije nešto sasvim treće. Sistem je da svugdje možeš dobiti neke bodove, ali na kraju nemaš pola bodova jer je sistem takav da ti uvijek nedostaje par u nekom segmentu. Iz knjige (hrestomatije) sam perfektno naučio, ali to što na ispitu daju pitanja koja nemaju veze sa onim što piše u syllabusu onemogućilo me je da dobijem veću ocjenu od (8). Rezultati ispita se objavljuju 1-2 dana pred popravni, tako da i ako smatrate da ste prošli, morate učiti do objave rezultata, jer ako padnete bar imate dovoljno vremena spremiti ovaj ispit.

Istorija jugoistočne Evrope - vrlo zanimljiv predmet, predavači: prof. dr. Smail Čekić i asst. Osman Sušić. Prof. Smaila je malo teško pratiti, tiho i sporo govori te samim tim uspava većinu ljudi na predavanju. Osman Sušić, asst. za pohvaliti. Sve nejasnoće pojasni. Za predmet je poželjno malo bolje poznavanje istorije iz srednje škole. te samim tim predmet postaje lakši. Ovaj predmet sam spremao jutro pred ispit. Ocjena koju sam dobio je (10). Bio sam aktivan na svim predavanjima i redovno vodio bilješke. Uči se otprilike od Bečkog kongresa pa do danas. Teme koje se obrađuju su: Berlinski kongres, Aneksija BIH i ostale krize, Prvi svjetski rat, Drugi svjetski rat, SFRJ, rat u BIH...

Engleski jezik 1 - vrlo dosadan predmet. Svodi se na "bubanje" definicija napamet koje nose 60% bodova na svakom testu. Ostalih 40% nosi gramatika. Kreće se od same osnove - simple present, simple past... Jednostavno ko zna engleski iz srednje, dobro mu dođe. Ko ne zna, teže mu ide i zbog toga je par kolega prešlo na drugi smjer. (8)

Semestar II: Ovaj semestar je vrlo vrlo problematičan.

Diplomatija - interesantan predmet. Uči se iz jedne knjige, tačno se zna kako i šta, te nema nikakvih nesuglasica. Predaje prof. dr. Safet Halilović. Ovo je za mene bio najlakši predmet za spremiti u drugom semestru. Ocjena (10).

Politička istorija svijeta - predavanja i ispiti su na engleskom jeziku. Vrlo konfuzan predmet. Profesor napiše jedno u syllabusu, asistent predaje drugo, profesor postavi treće kriterije, a asistent ocjenjuje nešto totalno deseto. U suštini ispit se svodi da ti na svakom pitanju otkine par bodova iz nepoznatog razloga. Nikad ne možeš reći sve. Istorija mi je najdraža nauka i znam mnogo stvari, što me je u neku ruku spasilo. Pitanja na ispitu su nedefinisana i preopširna.
Npr. pitanje glasi: Ancient Greece and Rome?
Možete napisati od slova do slova sve što je rečeno na predavanju, ukoliko ocjenjuje onaj drugi, vi gubite pola bodova jer on ima neke svoje kriterije ocjenjivanja. Ocjena (8) na jedvite jade.

Međunarodni odnosi i diplomatija - predaju isti profesor i asistent kao i PIS. 20% ocjene čini prezentacija. Dobijete konflikt koji u 10 minuta morate objasniti na engleskom jeziku. Niko nije dobio preko 17/20 bodova i ocjenjuje metodom eci-peci-pec. 30% ocjene je mid-term. A 50% ocjene nosi završni ispit (kao i svugdje). Predmet sam se polomio spremajući, uči se iz knjige International Relations (Joshua S. Goldstein). Knjiga je preopširna, mnogo novih termina i riječi. Ocjena (8), uzima bodove gdje stigne.

Politički sistem Bosne i Hercegovine - Profesor Suad Arnautović je vrlo loš. Predavanja su očajna. Predavanje se svodi na to da te profesor drži 3 sata u amfiteatru gdje čita vlastite PP prezentacije u kojim sve isto piše kao i u knjizi, ako završi prije vremena žali se kako su svi bezobrazni, nekulturni čak i onda kada svi ćute u amfiteatru (pokušava da popuni vrijeme predavanja). Za parcijalni ispit je rekao da se uči do jedne lekcije, on je postavljao pitanja i iz gradiva poslije. Za završni ispit je rekao da će biti samo Ustav BiH. Kolege i ja smo učili iz njegove knjige i jedne skripte kako bi to znanje eventualno dopunili nečim novim. Od svega toga samo 1/10 pitanja je bilo vezano za njegova predavanja i Ustav BIH. Parcijalni ispit je položilo 40/200 studenata. Završni ispit smo položili samo 11 drugih kolega i ja. Profesor je drzak, bahat, rijetko kome izađe u susret. Postoji pravilo da se syllabus objavi 7 dana nakon prvog predavanja. On to radi 7 dana nakon parcijalnog ispita (2 mjeseca nakon prvog predavanja). Na predmetu predaje ista asistentica kao i na političkoj filozofiji, što znači da rezultati opet stižu 1-2 dana pred popravni ispit. Jedina sreća što se termin završnog ispita poklapao sa drugim pa je morao odgoditi. Opet svugdje bodova, ali na kraju ih nigdje nema. Najmanja ocjena do sada (7).

Engleski jezik 2 - isto kao i engleski jezik 1. Dosadne definicije 60%, gramatika 40%. Nema priče na engleskom čime bi se usavršavao govor. Sistem ispita, zaokruži tačan odgovor.
_____________________________________________

Smjer je vrlo interesantan, ima i dobrih i loših profesora. Najveći problem kao i svugdje stvaraju tete u studentskoj službi. Fond biblioteke je očajan. ISSS se plaća 20 KM, a ni za šta korisno ne služi. Žali Bože para i vremena. Pohvale za radnicu u čitaonici, žena svima izađe u susret i pomogne koliko god može.

Ko želi da uči, može naučiti sve što se nudi. Ko želi samo papir, teško će mu to poći za rukom na ovom smjeru jer se ipak zahtjeva određena doza rada i truda. Smjer ima perspektivu i kao prva generacija na ovom smjeru očekujem da neću biti na birou.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#602 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by skafiskafsnjak »

Meno se fkt ovo ne cita :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
MorpheusAranea
Posts: 96
Joined: 20/06/2013 15:26

#603 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by MorpheusAranea »

Teodorsa wrote:Studiram međunarodne odnose i diplomatiju na ovom fakultetu i u odnosu na prethodne godine mnogo novih stvari se uvelo na ovaj smjer. Kada kažem novih stvari, prije svega mislim na to da se 1/3 nastave održava na engleskom jeziku, povećani su kriteriji za prolazne ocjene kao i količina gradiva i literature u odnosu na opšti smjer. Ukratko ću navesti vlastite utiske o ovom studiju.

I Semestar
Za mene je prvi semestar bio mnogo lakši u odnosu na drugi, doveli su nam "lake" profesore kako bi nam zamazali oči.

Uvod u politologiju - većina ljudi smatra da je ovo jedan od najtežih predmeta na Fakultetu. Predaje čuvena prof. Srebrenka Viđen. Ovaj predmet sam položio odmah sa ocjenom 8. Želim da napomenem da sam za ovaj ispit učio 7 dana prije, redovno sam išao na sva predavanja, radio seminarski rad, prezentaciju što značajno doprinosi finalnoj ocjeni. Koliko ja znam, generalno od nas oko 200, u prvom roku niko nije dobio (10), (9), bile su samo tri (8), oko 20ak (7), 50-ak (6), ostatak je otišao na popravne. Predmet se može savladati ako se redovnije uči.

Teorija države - predmet predaje prof. Suad Kurtćehajić. Ovaj predmet je relativno lako spremiti. Profesor prije ispita nekoliko puta navede na šta da se obrati pažnja i pored toga neće ništa biti. Knjiga je napisana teško razumljivim stilom, mnogo nepotpunih misli i sl. Ovaj predmet sam spremao 2 dana prije ispita, ali sam redovno išao na sva predavanja. Ocjena 10.

Osnovi prava - također predaje prof. Kurtćehajić. Ista knjiga, drugi tom. I ovaj predmet sam spremao 2 dana prije ispita. Ocjena 8.

Politička filozofija - jedan od predmeta sa kojim sam imao najviše problema u prvom semestru. Predavač prof. dr. Šaćir Filanda. Predmet nije sam po sebi težak, ako imaš odakle da ga učiš. Literatura nam je predstavljala najveći problem. Syllabus preporučuje jednu knjigu, Asistentica govori da se uči iz druge knjige, na ispitu se dobije nešto sasvim treće. Sistem je da svugdje možeš dobiti neke bodove, ali na kraju nemaš pola bodova jer je sistem takav da ti uvijek nedostaje par u nekom segmentu. Iz knjige (hrestomatije) sam perfektno naučio, ali to što na ispitu daju pitanja koja nemaju veze sa onim što piše u syllabusu onemogućilo me je da dobijem veću ocjenu od (8). Rezultati ispita se objavljuju 1-2 dana pred popravni, tako da i ako smatrate da ste prošli, morate učiti do objave rezultata, jer ako padnete bar imate dovoljno vremena spremiti ovaj ispit.

Istorija jugoistočne Evrope - vrlo zanimljiv predmet, predavači: prof. dr. Smail Čekić i asst. Osman Sušić. Prof. Smaila je malo teško pratiti, tiho i sporo govori te samim tim uspava većinu ljudi na predavanju. Osman Sušić, asst. za pohvaliti. Sve nejasnoće pojasni. Za predmet je poželjno malo bolje poznavanje istorije iz srednje škole. te samim tim predmet postaje lakši. Ovaj predmet sam spremao jutro pred ispit. Ocjena koju sam dobio je (10). Bio sam aktivan na svim predavanjima i redovno vodio bilješke. Uči se otprilike od Bečkog kongresa pa do danas. Teme koje se obrađuju su: Berlinski kongres, Aneksija BIH i ostale krize, Prvi svjetski rat, Drugi svjetski rat, SFRJ, rat u BIH...

Engleski jezik 1 - vrlo dosadan predmet. Svodi se na "bubanje" definicija napamet koje nose 60% bodova na svakom testu. Ostalih 40% nosi gramatika. Kreće se od same osnove - simple present, simple past... Jednostavno ko zna engleski iz srednje, dobro mu dođe. Ko ne zna, teže mu ide i zbog toga je par kolega prešlo na drugi smjer. (8)

Semestar II: Ovaj semestar je vrlo vrlo problematičan.

Diplomatija - interesantan predmet. Uči se iz jedne knjige, tačno se zna kako i šta, te nema nikakvih nesuglasica. Predaje prof. dr. Safet Halilović. Ovo je za mene bio najlakši predmet za spremiti u drugom semestru. Ocjena (10).

Politička istorija svijeta - predavanja i ispiti su na engleskom jeziku. Vrlo konfuzan predmet. Profesor napiše jedno u syllabusu, asistent predaje drugo, profesor postavi treće kriterije, a asistent ocjenjuje nešto totalno deseto. U suštini ispit se svodi da ti na svakom pitanju otkine par bodova iz nepoznatog razloga. Nikad ne možeš reći sve. Istorija mi je najdraža nauka i znam mnogo stvari, što me je u neku ruku spasilo. Pitanja na ispitu su nedefinisana i preopširna.
Npr. pitanje glasi: Ancient Greece and Rome?
Možete napisati od slova do slova sve što je rečeno na predavanju, ukoliko ocjenjuje onaj drugi, vi gubite pola bodova jer on ima neke svoje kriterije ocjenjivanja. Ocjena (8) na jedvite jade.

Međunarodni odnosi i diplomatija - predaju isti profesor i asistent kao i PIS. 20% ocjene čini prezentacija. Dobijete konflikt koji u 10 minuta morate objasniti na engleskom jeziku. Niko nije dobio preko 17/20 bodova i ocjenjuje metodom eci-peci-pec. 30% ocjene je mid-term. A 50% ocjene nosi završni ispit (kao i svugdje). Predmet sam se polomio spremajući, uči se iz knjige International Relations (Joshua S. Goldstein). Knjiga je preopširna, mnogo novih termina i riječi. Ocjena (8), uzima bodove gdje stigne.

Politički sistem Bosne i Hercegovine - Profesor Suad Arnautović je vrlo loš. Predavanja su očajna. Predavanje se svodi na to da te profesor drži 3 sata u amfiteatru gdje čita vlastite PP prezentacije u kojim sve isto piše kao i u knjizi, ako završi prije vremena žali se kako su svi bezobrazni, nekulturni čak i onda kada svi ćute u amfiteatru (pokušava da popuni vrijeme predavanja). Za parcijalni ispit je rekao da se uči do jedne lekcije, on je postavljao pitanja i iz gradiva poslije. Za završni ispit je rekao da će biti samo Ustav BiH. Kolege i ja smo učili iz njegove knjige i jedne skripte kako bi to znanje eventualno dopunili nečim novim. Od svega toga samo 1/10 pitanja je bilo vezano za njegova predavanja i Ustav BIH. Parcijalni ispit je položilo 40/200 studenata. Završni ispit smo položili samo 11 drugih kolega i ja. Profesor je drzak, bahat, rijetko kome izađe u susret. Postoji pravilo da se syllabus objavi 7 dana nakon prvog predavanja. On to radi 7 dana nakon parcijalnog ispita (2 mjeseca nakon prvog predavanja). Na predmetu predaje ista asistentica kao i na političkoj filozofiji, što znači da rezultati opet stižu 1-2 dana pred popravni ispit. Jedina sreća što se termin završnog ispita poklapao sa drugim pa je morao odgoditi. Opet svugdje bodova, ali na kraju ih nigdje nema. Najmanja ocjena do sada (7).

Engleski jezik 2 - isto kao i engleski jezik 1. Dosadne definicije 60%, gramatika 40%. Nema priče na engleskom čime bi se usavršavao govor. Sistem ispita, zaokruži tačan odgovor.
_____________________________________________

Smjer je vrlo interesantan, ima i dobrih i loših profesora. Najveći problem kao i svugdje stvaraju tete u studentskoj službi. Fond biblioteke je očajan. ISSS se plaća 20 KM, a ni za šta korisno ne služi. Žali Bože para i vremena. Pohvale za radnicu u čitaonici, žena svima izađe u susret i pomogne koliko god može.

Ko želi da uči, može naučiti sve što se nudi. Ko želi samo papir, teško će mu to poći za rukom na ovom smjeru jer se ipak zahtjeva određena doza rada i truda. Smjer ima perspektivu i kao prva generacija na ovom smjeru očekujem da neću biti na birou.
Hvala na ovome. Ako imas jos nekih informacija vezanih za diplomaciju i medjunarodno pravo, molim te napisi :)
DukeNuke
Posts: 5
Joined: 04/08/2014 00:40

#604 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by DukeNuke »

made_in_sarajevo wrote:a onako iskreno kakve fajde od ovog faksa ima osim da oni koji ga zavrse mogu pametovati vazdan i to samo iz supljeg u prazno? :mrgreen: slusao sam da se neki sa sigurnosti porede sa kriminalistikom, tipa "mah sve je to isto samo mala razlika u predmetima" pa jel to fakat upises sigurnost koja je bruku laksa od kriminalistike i eto sve je to isto, nesto kao fax u travniku i fax u sarajevu? :mrgreen:

sve zavisi koij smjer na kriminalistici, koliok znam na kriminalistici se smjer zove sigurnost i odbrana, a na politickim naukama sigurnosni i mirovni studij i vjeruj mi imam prijatelja na kriminalistici i 80% predmeta su isti
ljiljan_85
Posts: 11
Joined: 04/05/2014 13:32

#605 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by ljiljan_85 »

Pitanje za bivse i sadasnje studente FPN,koji je smjer najperspektivniji i da li vrijedi cemu ovaj smjer SIMS?Da li postoji vadredan za ovaj smjer i koliko se placa?Hvala
Nestea31
Posts: 58
Joined: 21/01/2012 10:57

#606 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Nestea31 »

ljiljan_85 wrote:Pitanje za bivse i sadasnje studente FPN,koji je smjer najperspektivniji i da li vrijedi cemu ovaj smjer SIMS?Da li postoji vadredan za ovaj smjer i koliko se placa?Hvala
Vanredni studij na FPN-SIMS postoji (ja studiram vanredno), i cijena vanrednog studija je 800 KM (za jednu godinu) + nekih još 50-tak KM za ISSS, osiguranje i još neke stvari. Znači ukupno 850 KM.

Vrijedi li - meni DA.
Je li perspektivan - kao i većina studija u BIH.
ljiljan_85
Posts: 11
Joined: 04/05/2014 13:32

#607 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by ljiljan_85 »

Hvala ti na informacijama,ako mozes jos da mi kazes da li ima prijemni za ovaj smjer i kako se snalazis sa literaturom,da li se moze dobiti od profesora ili se snalazis na druge nacine jer znam da vecina vanrednih studenata ima s tim problema!Hvala

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#608 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by RahatHurmašica »

ljiljan_85 wrote:Pitanje za bivse i sadasnje studente FPN,koji je smjer najperspektivniji i da li vrijedi cemu ovaj smjer SIMS?Da li postoji vadredan za ovaj smjer i koliko se placa?Hvala
hahahaha. U jednu rečenicu si stavio fpn i perspektivu. Hahahaha
ljiljan_85
Posts: 11
Joined: 04/05/2014 13:32

#609 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by ljiljan_85 »

Haha,pa dobro manje vise za vecinu vazi da nemaju perspektivu al eto covjek se nada...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
rajvosa-mitre
Posts: 69
Joined: 01/04/2013 19:19

#610 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by rajvosa-mitre »

Planirao sam ovo ljeto upisati FPN pa me zanima koji je najlaksi smjer od ova tri:
Odsjek za sigurnosne i mirovne studije
Politologija
Medjunarodni odnosi i diplomatija.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#611 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Avetinho »

rajvosa-mitre wrote:Planirao sam ovo ljeto upisati FPN pa me zanima koji je najlaksi smjer od ova tri:
Odsjek za sigurnosne i mirovne studije
Politologija
Medjunarodni odnosi i diplomatija.
Bjezi glavom bez obzira, i upisi nesto normalno s cime ces moci sebi i buducoj porodici obezbijediti zivot. Osim ako ne zelis biti profesionalni mafijas. Ali cak ni za to ti ne treba skola.
User avatar
Internetowska
Posts: 118
Joined: 16/03/2014 00:13

#612 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Internetowska »

Mene interesuje da li je neko na master studiju iz komunikologije ...
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#613 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Pandakonda »

rajvosa-mitre wrote:Planirao sam ovo ljeto upisati FPN pa me zanima koji je najlaksi smjer od ova tri:
Odsjek za sigurnosne i mirovne studije
Politologija
Medjunarodni odnosi i diplomatija.
Pretpostavljam politologija jer ih je najviše na birou poslje ekonomista i pravnika :D
rise against
Posts: 347
Joined: 07/08/2012 15:04

#614 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by rise against »

Koji strani jezik se boduje na zurnalistici ? Njemacki ili engleski ?
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#615 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by bumerangss »

FPN je najveca ubleha! :D
User avatar
eventide
Posts: 24
Joined: 05/05/2012 18:25

#616 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by eventide »

Koji je fazon sa izbornim predmetima,npr. ako sam druga godina koje predmete sam u mogućnosti da izaberem?
User avatar
permanentan
Posts: 459
Joined: 30/01/2008 14:11

#617 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by permanentan »

Pozdrav,
izvinjavam se sto sam padobranac na temi.
Trebao bih da ucinim uslugu prijatelju i kupim mu knjigu Savremena socijalna politika , autorice dr. Suade Buljubasic.
Potrebna mi je informacija gdje ima u prodaji navedena knjiga.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#618 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Pandakonda »

eventide wrote:Koji je fazon sa izbornim predmetima,npr. ako sam druga godina koje predmete sam u mogućnosti da izaberem?
Možeš uzet bilo koji drugi predmet sa drugih odsjeka, oni ti ja mislim daju listu predmeta.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#619 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by skafiskafsnjak »

bumerangss wrote:FPN je najveca ubleha! :D
100% !!!

Ako planirate upisati.... Nemojte !!!
Ferroviere
Posts: 63
Joined: 26/06/2013 19:14

#620 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ferroviere »

skafiskafsnjak wrote:
bumerangss wrote:FPN je najveca ubleha! :D
100% !!!

Ako planirate upisati.... Nemojte !!!
Zašto ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#621 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by skafiskafsnjak »

Ferroviere wrote:
skafiskafsnjak wrote:
bumerangss wrote:FPN je najveca ubleha! :D
100% !!!

Ako planirate upisati.... Nemojte !!!
Zašto ?
A zatp sto svako ziv moze tvoj posao raditi. Samo stave drustvene nauke kao uslov.

Ja sam magistrirao...i pokajao se
Ferroviere
Posts: 63
Joined: 26/06/2013 19:14

#622 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ferroviere »

Na kojem si odsjeku magistrirao ?
User avatar
Bianconeri1988
Posts: 3648
Joined: 03/02/2011 12:12
Location: Šeher sevdaha

#623 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Bianconeri1988 »

Zna li ko kako izgleda prijemni ispit na Zurnalistici? :-D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#624 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by skafiskafsnjak »

Ferroviere wrote:Na kojem si odsjeku magistrirao ?
SIMS...sestra zurnalistiku...
Ferroviere
Posts: 63
Joined: 26/06/2013 19:14

#625 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ferroviere »

Bianconeri1988 wrote:Zna li ko kako izgleda prijemni ispit na Zurnalistici? :-D
Nema prijemnog.
skafiskafsnjak wrote:
Ferroviere wrote:Na kojem si odsjeku magistrirao ?
SIMS...sestra zurnalistiku...
i kako je sestri sada ? sta radi ?
Post Reply