Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Ineedamiracle
Posts: 94
Joined: 06/06/2012 19:17

#1 Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ineedamiracle »

Please, ako neko ide na FPN u Sarajevu..da mi napise ima li prijemni ispit ove godine i jel se smjer bira odmah, ili nakon prve godine....
Zahvaljujeemm......:)
User avatar
600
Posts: 99
Joined: 21/12/2008 22:54

#2 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by 600 »

Nema prijemnog.Izaberes smjer samo i cekas hoces li upasti u redovne ili u RSF studente ili ako ces vanredno studirat :)
bazooka
Posts: 24
Joined: 22/05/2012 17:12

#3 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by bazooka »

Nemoj fpn upisivati mozes ga zmireci zavrsiti,upisi masinski
User avatar
600
Posts: 99
Joined: 21/12/2008 22:54

#4 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by 600 »

bazooka wrote:Nemoj fpn upisivati mozes ga zmireci zavrsiti,upisi masinski
Zanemari ovaj post,veze s vezom nema
Ineedamiracle
Posts: 94
Joined: 06/06/2012 19:17

#5 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ineedamiracle »

.
Last edited by Ineedamiracle on 09/06/2012 19:01, edited 1 time in total.
Ineedamiracle
Posts: 94
Joined: 06/06/2012 19:17

#6 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ineedamiracle »

600 wrote:Nema prijemnog.Izaberes smjer samo i cekas hoces li upasti u redovne ili u RSF studente ili ako ces vanredno studirat :)


Hvalaa punooo :) :)
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#7 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by dottore »

600 wrote:
bazooka wrote:Nemoj fpn upisivati mozes ga zmireci zavrsiti,upisi masinski
Zanemari ovaj post,veze s vezom nema
nhf, al ono je qrc od fakulteta...
Mašinstvo je tanko, a fpn... ne znam kako je dobio naziv fakultet
Ineedamiracle
Posts: 94
Joined: 06/06/2012 19:17

#8 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ineedamiracle »

dottore wrote:
600 wrote:
bazooka wrote:Nemoj fpn upisivati mozes ga zmireci zavrsiti,upisi masinski
Zanemari ovaj post,veze s vezom nema
nhf, al ono je qrc od fakulteta...
Mašinstvo je tanko, a fpn... ne znam kako je dobio naziv fakultet


Joj...jesam plava, al' pojasni sta si htio s tim rec? :) :)
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#9 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by _Reds_ »

bazooka wrote:Nemoj fpn upisivati mozes ga zmireci zavrsiti,upisi masinski

:thumbup: :thumbup:

Pa covjek je upravu, kad ti kaze da ne uspisujes ovo. To se samo zove fakultetom, inace nije ni f od fakulteta.

Drugo ime mu je FakultetPropalihNauka - FPN.

Inache ne znam jesi ili iz SA ili nisi, ali u SA kazu da je teze pasti niz stepenice, nego na ovome "fakultetu".

Inace ako ti trebamo samo ĆAGE, da su furas okolo da si akdemski obrazovana, onda upisi.
Ineedamiracle
Posts: 94
Joined: 06/06/2012 19:17

#10 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ineedamiracle »

_Reds_ wrote:
bazooka wrote:Nemoj fpn upisivati mozes ga zmireci zavrsiti,upisi masinski

:thumbup: :thumbup:

Pa covjek je upravu, kad ti kaze da ne uspisujes ovo. To se samo zove fakultetom, inace nije ni f od fakulteta.

Drugo ime mu je FakultetPropalihNauka - FPN.

Inache ne znam jesi ili iz SA ili nisi, ali u SA kazu da je teze pasti niz stepenice, nego na ovome "fakultetu".

Inace ako ti trebamo samo ĆAGE, da su furas okolo da si akdemski obrazovana, onda upisi.
Heh...pa jest to sve..al' realno ..i meni je mrsko ucit.....:D :D
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Truba »

evo posljednji slučaj sa FPN-a

od 150 na prvoj godini samo 4 studenta na 5. godine...
od toga jedno sve redovno dalo od ispita

gomila odustala
gomila ponavlja

tolko o tome da se prolazi "samo tako"

istina je možeš se provlačiti... ali takvi se kroz čitav život provlače

ali ima i onih koji ne prođu samo kroz fax... fax prođe i kroz njih
User avatar
SvojTiPos'o
Posts: 162
Joined: 02/04/2012 21:51

#12 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by SvojTiPos'o »

Jao, jao, što ne gumo ove šuplje... Ma nema, ispade samo se pojaviš i odma' si sve položio... :roll: Ne znam šta bi ti na ovo rekli oni što su po milion puta pali kod Hanke,rahmetli Durakovića ili Repovca...
Vjerovali ili ne, na FPN se ponešto mora i učit, a što reče BS ima i onih što se provlače,ali takvi se provuku i drugdje, izađe po 100 puta na ispit,profa ga pusti samo da ga ne gleda više :D

E sad, što je drug Grbo muljao s ovim odsjekom Odbrane i sigurnosti ilikakosevećzove, pa su ga neki u trku završili, to je drugi par opanaka. Nažalost, to je "navezalo zvono" kompletnom fakultetu i čini mi se bespovratno mu s***alo reputaciju.

Ipak, da li bih nekom savjetovala da upiše i završi FPN?
- Nikad!
Ali isključivo jer su zanimanja koja se steknu na istom suficitarna,kao uostalom i pravo, ekonomija, kriminalistika i većina odsjeka sa FF ... Valja dočekat da pomru ovi što su se uhljebili :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Truba »

kakav je postdiplomski tamo sada?
završio sam prije bolonje

vrijedi li plaćati i učiti?

iskreno ne da mi se ponavljati ko papagaj kako je goražde prije japana imalo tiskaru :roll:

kako bi se stari student koji ne voli bolonju sada snašao na FPNu... recimo klasično novinarstvo?

ja sam inače znao i pola godine prije ispita krenuti čitati gradivo i spremati ispite ali seminarski su mi bili najgori dio studiranja... pa neke parcijale...
daj brate ispit pola dana me peglaj pa mi daj ocjenu a ne 10 puta da izlazim :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Truba »

i ja tebe doživljavam ko FOA i ideš na ignore listu
Ineedamiracle
Posts: 94
Joined: 06/06/2012 19:17

#15 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ineedamiracle »

Ma da oni mene hoće primit' haha, a sve ostalo manje-više...prolazila sam s 4 sve do sad :D :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#16 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by _Reds_ »

Ma hoce, nista se ne birni, tamo nikoga ne odbijaju.

U Sarajevu se tesko dogovore koje je najbolji fakultet za studirati, ali vrlo lahko koji je najgori.
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#17 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Morales »

_Reds_ wrote:Ma hoce, nista se ne birni, tamo nikoga ne odbijaju.

U Sarajevu se tesko dogovore koje je najbolji fakultet za studirati, ali vrlo lahko koji je najgori.
Sorry Reds al cim ti pljujes bez razloga ovaj fax znaci da vjerovatno te nisu primili na njega...
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#18 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by _Reds_ »

Morales wrote:
_Reds_ wrote:Ma hoce, nista se ne birni, tamo nikoga ne odbijaju.

U Sarajevu se tesko dogovore koje je najbolji fakultet za studirati, ali vrlo lahko koji je najgori.
Sorry Reds al cim ti pljujes bez razloga ovaj fax znaci da vjerovatno te nisu primili na njega...
:thumbup:

:lol: :lol: :dance: :dance: :dance:
Ineedamiracle
Posts: 94
Joined: 06/06/2012 19:17

#19 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ineedamiracle »

_Reds_ wrote:Ma hoce, nista se ne birni, tamo nikoga ne odbijaju.

U Sarajevu se tesko dogovore koje je najbolji fakultet za studirati, ali vrlo lahko koji je najgori.

Tim bolje :p :D
User avatar
SvojTiPos'o
Posts: 162
Joined: 02/04/2012 21:51

#20 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by SvojTiPos'o »

Black swan wrote:kakav je postdiplomski tamo sada?
završio sam prije bolonje

vrijedi li plaćati i učiti?

iskreno ne da mi se ponavljati ko papagaj kako je goražde prije japana imalo tiskaru :roll:

kako bi se stari student koji ne voli bolonju sada snašao na FPNu... recimo klasično novinarstvo?

ja sam inače znao i pola godine prije ispita krenuti čitati gradivo i spremati ispite ali seminarski su mi bili najgori dio studiranja... pa neke parcijale...
daj brate ispit pola dana me peglaj pa mi daj ocjenu a ne 10 puta da izlazim :mrgreen:
Ma bili su uveli ono 4+1 za nas matorce što smo prije bolonje završili :D , al' nešto su bili zapetljali skroz. Nešto ne znam koji je epilog te petljanije bio, ispala sam iz fazona u neka doba, kad sam skontala da će biti jaaako teško naći iole normalno zaposlenje s diplomom istog, a postdiplomski se neće sam platit :)
Eh, iz ovog gore sad možeš zaključit da se razumijem u Bolonju k'o Mara u... I'm old school too 8)
krtica_
Posts: 189
Joined: 06/05/2012 14:29

#21 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by krtica_ »

Al sto morete srat, sta fali FPN-u? Ni bolji ni gori od ostalih, s obzirom da je cijeli obrazovni sistem u qrcu. Ako stvarno nesto hoces postici zbog sebe onda koji god upises gledaj da ucis a ne prepisujes. Znam ljudi s medicine koji prdoju 2 godine prepisivajuci, to je zalosno.

A to sto ovi govore da FPN ne valja govore ili iz slobe ili iz zavisti (valjda ti nisu nista uspjeli) ili zato jer ne znaju. Da bi nesto tako komentarisao trebas prvo probati. Ja sam pri kraju sa scoijalnim radom i mogu ti reci da je super, zanimljiv nije dosadan a trudio sam se i ucio tako da nisam samo prosao kroz njega. Ucit se mora na svakom ili ako nista prepisivati. :)
User avatar
600
Posts: 99
Joined: 21/12/2008 22:54

#22 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by 600 »

krtica_ wrote:Al sto morete srat, sta fali FPN-u? Ni bolji ni gori od ostalih, s obzirom da je cijeli obrazovni sistem u qrcu. Ako stvarno nesto hoces postici zbog sebe onda koji god upises gledaj da ucis a ne prepisujes. Znam ljudi s medicine koji prdoju 2 godine prepisivajuci, to je zalosno.

A to sto ovi govore da FPN ne valja govore ili iz slobe ili iz zavisti (valjda ti nisu nista uspjeli) ili zato jer ne znaju. Da bi nesto tako komentarisao trebas prvo probati. Ja sam pri kraju sa scoijalnim radom i mogu ti reci da je super, zanimljiv nije dosadan a trudio sam se i ucio tako da nisam samo prosao kroz njega. Ucit se mora na svakom ili ako nista prepisivati. :)
Potpisujem svaku rijec, i ja sam na SIMS-u,bez truda i zalaganja ipak na kraju nema nista...
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#23 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by _Reds_ »

krtica_ wrote:Al sto morete srat, sta fali FPN-u? Ni bolji ni gori od ostalih, s obzirom da je cijeli obrazovni sistem u qrcu. Ako stvarno nesto hoces postici zbog sebe onda koji god upises gledaj da ucis a ne prepisujes. Znam ljudi s medicine koji prdoju 2 godine prepisivajuci, to je zalosno.

A to sto ovi govore da FPN ne valja govore ili iz slobe ili iz zavisti (valjda ti nisu nista uspjeli) ili zato jer ne znaju. Da bi nesto tako komentarisao trebas prvo probati. Ja sam pri kraju sa scoijalnim radom i mogu ti reci da je super, zanimljiv nije dosadan a trudio sam se i ucio tako da nisam samo prosao kroz njega. Ucit se mora na svakom ili ako nista prepisivati. :)
Hahaa, eh da, nemoj ovaj smijer nikako, jer od najgoreg ima i gore. Pa je na FPN socijalni rad najgore sto ima.

Cuj na medicini dvije godine na prepisivanje. :run: :run: :run: :run: :run: !

Garant i anatomiju polaze na prepisivanje. :run: :run: .

Kvakva crna zavist, ako neko na bilo koga treba biti zavidan, na vas ne treba. jadna ova drzava koja onu ustanovu naziva fakultetom.
Ineedamiracle
Posts: 94
Joined: 06/06/2012 19:17

#24 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by Ineedamiracle »

krtica_ wrote:Al sto morete srat, sta fali FPN-u? Ni bolji ni gori od ostalih, s obzirom da je cijeli obrazovni sistem u qrcu. Ako stvarno nesto hoces postici zbog sebe onda koji god upises gledaj da ucis a ne prepisujes. Znam ljudi s medicine koji prdoju 2 godine prepisivajuci, to je zalosno.

A to sto ovi govore da FPN ne valja govore ili iz slobe ili iz zavisti (valjda ti nisu nista uspjeli) ili zato jer ne znaju. Da bi nesto tako komentarisao trebas prvo probati. Ja sam pri kraju sa scoijalnim radom i mogu ti reci da je super, zanimljiv nije dosadan a trudio sam se i ucio tako da nisam samo prosao kroz njega. Ucit se mora na svakom ili ako nista prepisivati. :)

Ahaaaaaaaa :) Dobar si.: ) Ja sam kontala zurnalistiku :S
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#25 Re: Fakultet Političkih nauka, Sarajevo

Post by mini2 »

Ineedamiracle wrote:Ma da oni mene hoće primit' haha, a sve ostalo manje-više...prolazila sam s 4 sve do sad :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: that's the spirit :mrgreen: zavisi od toga je li ti četvorka bila jaka, srednja, slaba ili ona što kroz hiljadu prstiju zažmiriti moraš. zanemari, pojma nemam. ali pouzdano znam da su najnajnajnajveći propaliteti u redovne upali na žurnalistiku, no ne znam kakve sile bijaše u pitanju. moćne nekakve, pretpostavljam.
Post Reply