Fakultet informatike u Sarajevu

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Almedin96
Posts: 6
Joined: 15/02/2015 14:01

#1 Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Almedin96 »

Ima li dobrih informatickih fakulteta u Sarajevu.
Planirao sam upisat AUBiH , ali doslo je do problema u vezi sa time , a ne zelim upisat FIT na DL
Ako ima neki dobar fakultet informatike u sarajevu gdje normalno mogu dolazit na nastavu , zelio bi znati :D
Ako moze i link internet stranice tog fakulteta , hvala..
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#3 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by casanova123 »

Upisi ETF.. najvise znanja ces dobiti tu sto se tice BiH
Almedin96
Posts: 6
Joined: 15/02/2015 14:01

#4 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Almedin96 »

Hvala!
Da budem iskren nisam bio najbolji ucenik u srednjoj skoli.
Nemojte me pogresno shvatit , ja planiram ucit ali volio bi znati koji od ovih fakulteta najmanje gleda ocjene iz srednje skole?
Ako treba samo proci prijemni test , to i nije veliki problem.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#5 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Ajatolah_ »

Na ETF se možeš upisati sa svakakvim ocjenama, s tim da košta 1800KM.
I na privatne možeš upasti s bilo kakvim ocjenama, ali se bez stipendije to zadovoljstvo masno plaća... No kako sam ti već rekao, na IUS-u se može relativno lako do njihove stipendije (prosječan gimnazijalac bi trebao moći doći do 70-100-postotne stipendije) kroz njihova testiranja, ima to i na Burchu ali sam čuo da je nešto teže.
Za PMF fakat ne znam ni koliko ih primaju niti kakav je kvalitet nastave, mislim da ih bude 20-tak po generaciji.

Što se tiče privatnih, totalno sam neinformisan po pitanju znanja koje steknu (mislim na ove sarajevske), i nisam siguran da su išta bolji od FIT-a koji si ti u startu odbacio.
Almedin96
Posts: 6
Joined: 15/02/2015 14:01

#6 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Almedin96 »

Zainteresiran sam za ovaj International Burch University , ali volio bi dobiti vise informacija o tim fakultetu , koliko kosta otprilike bez stipendije , kakvo se iskustvo moze stici i da li se diploma prihvaca na nasem podrucju i naravno u cijelom svijetu
Takodjer ako neko ima misljenje da neki od drugih fakulteta bolji od ovoga , volio bi cuti vas razlog :D
Hvala.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#7 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Tesla10 »

Koliko znam na ETF mogu upasti samo oni sa dobrim ocjenama i dobro urađenim prijemnim ispitom. Ali dobro, ovo je BiH, standard je svakog dana sve niži i niži tako da me to ne iznenađuje.
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#8 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by newlevel »

Da dobro si cuo, ali upadnu u redovne. A oni koji nemaju dobre ocjene, za sve ostalo je tu "euro card - master - card" , fino milju osamsto i primljen si..
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#9 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Tesla10 »

Tvoj komentar se može shvatiti na dva načina. Prvi je da su sada i vanredni na ETF-u a drugi je da se je to odnosilo na mito i štelu. Na koji si mislio?
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#10 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Ajatolah_ »

Tesla10 wrote:Tvoj komentar se može shvatiti na dva načina. Prvi je da su sada i vanredni na ETF-u a drugi je da se je to odnosilo na mito i štelu. Na koji si mislio?
Ne postoje vanredni studenti, svi su redovni, samo se dijele na one koje finansira kanton i one koji moraju lično dati 1800KM. U ove prve spada 25 najboljih prema prijemnom, ocjenama i takmičenjima po smjeru, a u ove druge svi ostali.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#11 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Tesla10 »

Ma znam to druže, znam. Samo bilo je govora o vanrednim studentima, što bi po meni bila glupost da izvinete.
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#12 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by newlevel »

Nije nikakva stela, niti teorija zavjere, niti nekoga blatim a pogotovu ne da osudjujem.
Fakultet voli da sto vise ima studenata koji su spremni platiti 1800km. Na prvom prijemnom ispitu, tamo negdje u Julu, kad li vec bude ?!, prvih 25 po smjeru upadnu u redovne bez placanja, odnosno plate neku mizeriju oko sto kamenja po semestru. Ostatak popune studenti koji su primljeni na redovni samofinansirajuci studij. Obzirom da dosta raje odustane od takvog nacina studiranja, nekome puno platiti, neko ne zeli, razloga milion, organizuje se u septembru prijemni ispit. E tad u septembru na prijemnom ispitu, 'ladno mogu reci da gledaju kroz prste, ne budu strogi po pitanju ocjenjivanja prijemnog ispita. Cisto da popune svoju kvotu koliko su sebi zacrtali da imaju studenata /* studenti(uplatnice) */ . Medjutim i pored popustanja ostane pofin broj slobodnih mjesta, a to je iz razloga sto malo ko ima u danasnjem vaktu 5*1800km (samo na upisnine).
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#13 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Ajatolah_ »

Ako govorimo o ETF-u, ne ostane "pofin broj slobodnih mjesta", štaviše, po pravilu se upiše više nego što planirano... Na prijemnom se nema šta gledati kroz prste nego je na ABCD i to se automatski boduje bez gledanja postupka.
4L0n3
Posts: 159
Joined: 03/03/2010 14:44

#14 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by 4L0n3 »

Ajatolah_ wrote:Ako govorimo o ETF-u, ne ostane "pofin broj slobodnih mjesta", štaviše, po pravilu se upiše više nego što planirano... Na prijemnom se nema šta gledati kroz prste nego je na ABCD i to se automatski boduje bez gledanja postupka.
Sta, ja bih sa 3.3 prosjekom iz gimnazije i jakom zeljom da se bavim IT poslovima, mogao upisati etf na redovne samofinansirajuce ?? (pod uslovom da polozim prijemni)
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#15 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by numizmatic »

Naravno.
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by mk ultra »

4L0n3 wrote:
Ajatolah_ wrote:Ako govorimo o ETF-u, ne ostane "pofin broj slobodnih mjesta", štaviše, po pravilu se upiše više nego što planirano... Na prijemnom se nema šta gledati kroz prste nego je na ABCD i to se automatski boduje bez gledanja postupka.
Sta, ja bih sa 3.3 prosjekom iz gimnazije i jakom zeljom da se bavim IT poslovima, mogao upisati etf na redovne samofinansirajuce ?? (pod uslovom da polozim prijemni)
mogao bi upisati, al dokle ćeš dogurati, to mirza zna :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#17 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Ajatolah_ »

mk ultra wrote:
4L0n3 wrote:
Ajatolah_ wrote:Ako govorimo o ETF-u, ne ostane "pofin broj slobodnih mjesta", štaviše, po pravilu se upiše više nego što planirano... Na prijemnom se nema šta gledati kroz prste nego je na ABCD i to se automatski boduje bez gledanja postupka.
Sta, ja bih sa 3.3 prosjekom iz gimnazije i jakom zeljom da se bavim IT poslovima, mogao upisati etf na redovne samofinansirajuce ?? (pod uslovom da polozim prijemni)
mogao bi upisati, al dokle ćeš dogurati, to mirza zna :mrgreen: :mrgreen:
Koji Mirza? :)
Može se upisati, ali prosjek 3,3 u srednjoj znači da ili moraš drastično promijeniti radne navike, ili ćeš džaba izgubiti godinu života.
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#18 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by mk ultra »

ma zezam se, bila su vremena kad je Mirza bio asistent na LAG-u :lol: :lol:
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#19 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by Tesla10 »

Pod uslovom da zakucaš prijemni.
4L0n3
Posts: 159
Joined: 03/03/2010 14:44

#20 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by 4L0n3 »

4L0n3 wrote:
mk ultra wrote:
Ajatolah_ wrote: Sta, ja bih sa 3.3 prosjekom iz gimnazije i jakom zeljom da se bavim IT poslovima, mogao upisati etf na redovne samofinansirajuce ?? (pod uslovom da polozim prijemni)
mogao bi upisati, al dokle ćeš dogurati, to mirza zna :mrgreen: :mrgreen:
Koji Mirza? :)
Može se upisati, ali prosjek 3,3 u srednjoj znači da ili moraš drastično promijeniti radne navike, ili ćeš džaba izgubiti godinu života.
Fin odgovor, korektan haha hvala
alexgrubacic
Posts: 5
Joined: 06/04/2015 20:10

#21 Re: Fakultet informatike u Sarajevu

Post by alexgrubacic »

Almedin96 wrote:Ima li dobrih informatickih fakulteta u Sarajevu.
Planirao sam upisat AUBiH , ali doslo je do problema u vezi sa time , a ne zelim upisat FIT na DL
Ako ima neki dobar fakultet informatike u sarajevu gdje normalno mogu dolazit na nastavu , zelio bi znati :D
Ako moze i link internet stranice tog fakulteta , hvala..
SAMO LUD I GLUP ce upisati americki univerzitet (sve je malim slovima jer niti je americki, a jos je manje univerzitet)

Samo upitajte roditelje da vam se raspitaju koji je kriminalac vlasnik tog "univerziteta" Denis Prcic koji je ima sudskih procesa protiv njega i tog univerziteta na hrpe.
To je NEKAD bilo nesto blizu univerzitetu (tamo nekad do 2012god) a sad je to shupa i samo je pitanje vremena kada ce izgubiti i ovu akreditaciju koja je svakako jedna od najlosijih od americkih akreditacija. A da ne govorimo da nema dozvolu za rad u Kantonu Sarajevo.

ZAOBILAZITI U SIROKOM LUKU!!!!! :run:
Post Reply