Fair play ili, ..... zuti i crveni kartoni, ...

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Kako sportski dio foruma dovesti na zadovoljavajuci nivo?

Nista ne dirati u ovoj pljuvaonici.
20
15%
Strogo sankcionirati pljuvace.
71
55%
Ne znam, ... moderatorov problem.
39
30%
 
Total votes: 130

zenicanin 1979
Posts: 295
Joined: 14/08/2009 15:12

#76 Re:

Post by zenicanin 1979 »

pape wrote:
bosmen wrote:
GandalfSivi wrote:Apsolutno se slazem za postavljanje odredjenih granica i banovanje svakoga ko ih predje. Samo mi se cini da od ovih gore spomenutih treba izostaviti ElSaika (nije nikome nista licno rekao, nego se buni protiv saveza), te Pitarku ciji sikter zvuci apsolutno nevino u poredjenju sa psovkama koje se mogu cuti od strane drugih ucesnika...
Ali treba naglasiti da je ovo samo izvod sa aktivnih tema.
A na nekim neaktivnim i uklonjenim ima mnogo toga goreg, od svih pa i tih sto si nabrojao.
I niko ih nece banovati, ovo je samo poslednje upozorenje.
Mislim da je @bosmen ispravno protumacio bit onoga sto sam zelio poruciti.
Vrijeme je za korijenite promjene u pristupu i nacinu komunikacije na sportskom dijelu foruma. Ovo su zaista samo slucajno odabrani primjeri izvuceni iz trenutno aktuelnih tema. Koliko god da je "bezazleno" nekoga sikterisati, ... moze se i bez toga.
Jedno je buniti se protiv saveza (trebam li napominjati da ih smatram najvecim krivcima za katastrofalno i bijedno stanje u nasem fudbalu/nogometu), ali pozivati da ih se bukvalno "zgazi" je poziv na anarhicno ponasanje, a to nas sve vodi u propast. Pronadjimo nacina da im se dokaze mito i korupcija, tu su najranjiviji. Uradimo to na nacin da UEFA-i ili FIFA-i to postane opterecenje, da oni naloze da se ti kriminalci izbace iz sporta, a to su ove organizacije u stanju.
Da jos samo trebate biti konkretni i reci kako to uraditi
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#77 Re: Fair play ili, ..... zuti i crveni kartoni, ...

Post by ultima_palabra »

Pošto je ovaj podforum izrastao u jedan od najvećih mislim da se osjeti potreba za još jednim moderatorom. Vidljivo je da je kvalitet komunikacije opao (primjer tema FKŽ). Također mislim da bi kazne trebale biti strožije prema onima koji provociraju, trolaju, pretjeravaju sa off-topicom. Izgleda da dvoje postojećih modova ne može stići da to sve isprati (ne krivim ih, ima mnogo toga), predlažem da se neki od stalnih postera na ovom pdf-u imenuje moderatorom.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#78 Re: Fair play ili, ..... zuti i crveni kartoni, ...

Post by cyprus »

ultima_palabra wrote:Pošto je ovaj podforum izrastao u jedan od najvećih mislim da se osjeti potreba za još jednim moderatorom. Vidljivo je da je kvalitet komunikacije opao (primjer tema FKŽ). Također mislim da bi kazne trebale biti strožije prema onima koji provociraju, trolaju, pretjeravaju sa off-topicom. Izgleda da dvoje postojećih modova ne može stići da to sve isprati (ne krivim ih, ima mnogo toga), predlažem da se neki od stalnih postera na ovom pdf-u imenuje moderatorom.
Jel mogu ja, jel mogu ja :D :D :sax: :sax:

Sad ozbiljno, mislim da ultima_palabra ima donekle pravo. Ne znam da li je potreban novi moderator, ali zasigurno jeste veća moderatorska pažnja. Neke teme, posebno o domaćem fudbalu, katkad su jako nečitljive... :roll:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#79 Re: Fair play ili, ..... zuti i crveni kartoni, ...

Post by Neelix »

ma ne treba nista, nego trebaju forumasi biti malo realniji

ako neko postavi pitanje o primitivnom precrtavanju cirilicnih natpisa od strane jedne navijacke skupine, odmah se baci drvlje i kamenje na njega :? samo zato sto nije navijac tog kluba.

to je samo jedan od primjera. nijedan klub nije "zlatan" (osim sarajeva :P ) ali pojedinci imaju problema sa realnoscu.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#80 Re: Fair play ili, ..... zuti i crveni kartoni, ...

Post by Charuga »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 908
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#81 Re: Fair play ili, ..... zuti i crveni kartoni, ...

Post by Petit_Beurre »

Neelix wrote:ma ne treba nista, nego trebaju forumasi biti malo realniji

ako neko postavi pitanje o primitivnom precrtavanju cirilicnih natpisa od strane jedne navijacke skupine, odmah se baci drvlje i kamenje na njega :? samo zato sto nije navijac tog kluba.

to je samo jedan od primjera. nijedan klub nije "zlatan" (osim sarajeva :P ) ali pojedinci imaju problema sa realnoscu.
Najveći je problem što ti sebe nalaziš kompetentnim i prozvanim da nekome dokažeš kako je u zabludi i kako nije realan.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#82 Re: Fair play ili, ..... zuti i crveni kartoni, ...

Post by Neelix »

ako je tebi normalno da se ja prozivam po temi zato sto sam postavio pitanje o primitivcima u vasim redovima....onda si nepresusan izvor zarade psiholozima.

to je samo jedan primjer, inace se ponasate kao da je u pitanju seljo-x forum, a ne SARAJEVO
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 908
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#83 Re: Fair play ili, ..... zuti i crveni kartoni, ...

Post by Petit_Beurre »

Neelix wrote:ako je tebi normalno da se ja prozivam po temi zato sto sam postavio pitanje o primitivcima u vasim redovima....onda si nepresusan izvor zarade psiholozima.

to je samo jedan primjer, inace se ponasate kao da je u pitanju seljo-x forum, a ne SARAJEVO
Nadam se da si svjestan do koje granice ide tvoja opsjednutost i bahatost.
Uživaj :thumbup:
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#84 Re: Fair play ili, ..... zuti i crveni kartoni, ...

Post by nikad_izvini »

Neelix wrote:ako je tebi normalno da se ja prozivam po temi zato sto sam postavio pitanje o primitivcima u vasim redovima....onda si nepresusan izvor zarade psiholozima.
Onaj debil Vuk je bio hz nekada. Ubio je lika. To znači da ste tribina puna ubica i psihopata. To je ta tvoja avazovsko-pitarska logika.
Neelix wrote: to je samo jedan primjer, inace se ponasate kao da je u pitanju seljo-x forum, a ne SARAJEVO
Mislio sam da si stariji. Zajebah se očito. Ti i Ćiro ste u rodu očito
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#85 Re: Fair play ili, ..... zuti i crveni kartoni, ...

Post by pape »

@Neelix i @nikad_izvini, .... molim da prestanete sa prepucavanjima.
Locked