Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Moderator: O'zone

Locked
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1151 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:43
Kikibombona wrote: 12/05/2020 12:40
Pogledaj SDA-ovce na forumu, kriju se kao Zidovi u Berlinu 1941., nema sanse da priznaju da su za SDA. Ali zato sire defetizam, govore da je opozicija nikakva, da su skloni svemu i svacemu, da ne vrijedi glasati. A kada kucne cas oni ce nepokretnu nanu u tacke i na glasanje.
Meni to nije jasno. Ko kakvi partizani. Ja nemam problem reći da sam protiv SDA.
Doduše, tako im se i stranački lider ponašaju. Hinjaluk im je glavna odlika.
nemoj da vrijedjas, partizani su ginuli za ideju!
ovi sute mucke :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1152 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote: 12/05/2020 12:44
Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:43
Kikibombona wrote: 12/05/2020 12:40
Pogledaj SDA-ovce na forumu, kriju se kao Zidovi u Berlinu 1941., nema sanse da priznaju da su za SDA. Ali zato sire defetizam, govore da je opozicija nikakva, da su skloni svemu i svacemu, da ne vrijedi glasati. A kada kucne cas oni ce nepokretnu nanu u tacke i na glasanje.
Meni to nije jasno. Ko kakvi partizani. Ja nemam problem reći da sam protiv SDA.
Doduše, tako im se i stranački lider ponašaju. Hinjaluk im je glavna odlika.
nemoj da vrijedjas, partizani su ginuli za ideju!
ovi sute mucke :D
Ma mislim to sakrivanje, nisam mislio da su bukvalno kao partizani.
Doduše, kad to kažeš, ginu i oni za svoje ideje...jesi vidio kako Sarajlić junački pade :oops:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1153 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Kikibombona »

Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:39
laik1981 wrote: 12/05/2020 12:37
Sa ovom bagrom se jedino moze izboriti neko ko je posten, hrabar i odlucan.. Neko ko nema aferima.. Mozda zvuci populisticki i pateticno ali je tako.. Slazem se ja sa tobom da Dino djeluje kao neko ko moze doprijeti do naroda, samo mislim da mora biti alternativa i za njega.. Ubijedjen sam da SDA u steku ima dokumentovanih afera u kojima je ucestvovao dok je bio njihov clan i da ga mogu povaliti u roku 48h.. Dino mora biti apsolutno iskren prema opozicionim partnerima i mora iza sebe ostaviti te neke SDAovske navike..
Misliš?
Dovoljno ih je ujedao dosad da bi nešto potegli da imaju.
Valjda i on zna koliko i šta imaju. Da imaju šta konkretno, ne bi ih on gazio onako bez ručne.
Ne znam kakvi su odnosi unutar te koalicije. Na kantonalnom nivou su dobro sarađivali.
Jasno da nema ništa od toga bude li se služio SDA-ovskim hinjalukom.
Neka Dino uzme sto vise konzervativnih i vjerskih glasova, navijam za njega.

S druge strane, vazno je, ako zelimo ici ka Evropi, zapadnom dijelu, jacati gradjanske/liberalne opcije. Bilo bi vazno ako bi u nekoj buducoj vlasti SDP-NS imali najvaznije pozicije, kao sto je NS imala premijera Fortu. Vidjeli smo da je to naislo na izvrsne reakcije Amerike i zapadne Evrope. Nasa stranka je ideoloski najbliza zapadu i ako bi bila presudan faktor misljenja sam da bi stranci bili spremniji podrzati normalnu BiH. Ako glavna snaga bude bosanska AKP, ako ideoloski budemo blize Iraku nego Holandiji, pisi propalo.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1154 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:45

Ma mislim to sakrivanje, nisam mislio da su bukvalno kao partizani.
Doduše, kad to kažeš, ginu i oni za svoje ideje...jesi vidio kako Sarajlić junački pade :oops:
BOGA MI JA JOS NIJEDNOG NISAM VIDIO da je najbo za ideju.
da je bar zatvora zaradio.posle rata :oops:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1155 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Kikibombona »

Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:43
Kikibombona wrote: 12/05/2020 12:40
Pogledaj SDA-ovce na forumu, kriju se kao Zidovi u Berlinu 1941., nema sanse da priznaju da su za SDA. Ali zato sire defetizam, govore da je opozicija nikakva, da su skloni svemu i svacemu, da ne vrijedi glasati. A kada kucne cas oni ce nepokretnu nanu u tacke i na glasanje.
Meni to nije jasno. Ko kakvi partizani. Ja nemam problem reći da sam protiv SDA.
Doduše, tako im se i stranački lider ponašaju. Hinjaluk im je glavna odlika.
Od kada tipkam na forumu, a ima vec pofino, jedino je forumas Digresija priznao da je SDA-ovac. Hej, jedino on. :roll: I odmah nakon toga je nestao sa foruma.

Ostali SDA-ovci nastupaju kao najgore podle hinje i picketine. Nema sanse da prizna. Jedino ih mozes prepoznati po podmuklim kritikama na racun opozicije.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1156 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by hadzinicasa »

Dva lica Sarajeva
Kako tip naselja i stepen obrazovanja utiču na političke preferencije?

http://www.prometej.ba/clanak/drustvo-i ... ajeva-4398

nisam znala gdje cu zalijepiti...
Last edited by hadzinicasa on 12/05/2020 12:50, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1157 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

Kikibombona wrote: 12/05/2020 12:47
Neka Dino uzme sto vise konzervativnih i vjerskih glasova, navijam za njega.

S druge strane, vazno je, ako zelimo ici ka Evropi, zapadnom dijelu, jacati gradjanske/liberalne opcije. Bilo bi vazno ako bi u nekoj buducoj vlasti SDP-NS imali najvaznije pozicije, kao sto je NS imala premijera Fortu. Vidjeli smo da je to naislo na izvrsne reakcije Amerike i zapadne Evrope. Nasa stranka je ideoloski najbliza zapadu i ako bi bila presudan faktor misljenja sam da bi stranci bili spremniji podrzati normalnu BiH. Ako glavna snaga bude bosanska AKP, ako ideoloski budemo blize Iraku nego Holandiji, pisi propalo.
Dini trebaju oni i njima treba Dino. Jedino tako se mogu skinuti ovi uhljupi poput Solaka, Fadila, Baketa i kompanije.
To sa Fortom je pozitivni primjer te saradnje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1158 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote: 12/05/2020 12:47
Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:45

Ma mislim to sakrivanje, nisam mislio da su bukvalno kao partizani.
Doduše, kad to kažeš, ginu i oni za svoje ideje...jesi vidio kako Sarajlić junački pade :oops:
BOGA MI JA JOS NIJEDNOG NISAM VIDIO da je najbo za ideju.
da je bar zatvora zaradio.posle rata :oops:
Ma mislim morao se povući iza kulisa. Neće niko od njih pasti dok oni kroje politiku.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1159 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

Kikibombona wrote: 12/05/2020 12:49

Od kada tipkam na forumu, a ima vec pofino, jedino je forumas Digresija priznao da je SDA-ovac. Hej, jedino on. :roll: I odmah nakon toga je nestao sa foruma.

Ostali SDA-ovci nastupaju kao najgore podle hinje i picketine. Nema sanse da prizna. Jedino ih mozes prepoznati po podmuklim kritikama na racun opozicije.
gore ste vi defetiste kojima je ovo ovde sve prezamorno pa se bavite nako iz hobija svetskim temama, ti bolje znas sta se desava u kurdistanu turskoj i libiji negoli u zenici.o tom se i radi, nit si u talu, nit koji vrag. letargicna nekorisna masa.umorili se hudi... :(
i sad kao napadas nekog sto se ne izjasnjava kao sda.
pa vi ste svi sda bog te neubio. vi koji sutite i okrecete glavu ste gori od najokorjelih sdaovaca, jer svojom sutnjom i okretanjem ledja od stvarnih problema njima dajete legitimitet za sve sto nam rade.
lazni drugovi, lazni liberali, i demokrate.
latentni sdaovci.
hvala prijatno.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1160 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Kikibombona »

Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:49
Kikibombona wrote: 12/05/2020 12:47
Neka Dino uzme sto vise konzervativnih i vjerskih glasova, navijam za njega.

S druge strane, vazno je, ako zelimo ici ka Evropi, zapadnom dijelu, jacati gradjanske/liberalne opcije. Bilo bi vazno ako bi u nekoj buducoj vlasti SDP-NS imali najvaznije pozicije, kao sto je NS imala premijera Fortu. Vidjeli smo da je to naislo na izvrsne reakcije Amerike i zapadne Evrope. Nasa stranka je ideoloski najbliza zapadu i ako bi bila presudan faktor misljenja sam da bi stranci bili spremniji podrzati normalnu BiH. Ako glavna snaga bude bosanska AKP, ako ideoloski budemo blize Iraku nego Holandiji, pisi propalo.
Dini trebaju oni i njima treba Dino. Jedino tako se mogu skinuti ovi uhljupi poput Solaka, Fadila, Baketa i kompanije.
To sa Fortom je pozitivni primjer te saradnje.
100%. Bez Dine je nemoguce rusiti SDA u ovom trenutku. U igru ubaciti Kasumovica koji je veoma energican i najzesci protivnik SDA u BiH. Mozda vi u Sarajevu ne pratite, ali vise doFu dere SDA nego Dino. Prosto ih razvaljuje, unistava.

...

Uprkos tome, iako se radujem sto Fudo dere SDA, moj glas ide za NS, jer ne zelim da nakon SDA vodecu ulogu imaju konzervativne stranke. Ne mislim da je to dobro za buducnost BiH i njen ubrzan razvoj, tj. priblizavanje zemljama zapadne Evrope.

Mi uzor moramo traziti u drzavama poput Finske, Estonije, Norveske, Belgije... a ne Turske, Rusije i sl.

Zbog toga je veoma vazno da NS bude jaka i da se SDP oporavi.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#1161 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

Kikibombona wrote: 12/05/2020 12:47
Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:39
laik1981 wrote: 12/05/2020 12:37
Sa ovom bagrom se jedino moze izboriti neko ko je posten, hrabar i odlucan.. Neko ko nema aferima.. Mozda zvuci populisticki i pateticno ali je tako.. Slazem se ja sa tobom da Dino djeluje kao neko ko moze doprijeti do naroda, samo mislim da mora biti alternativa i za njega.. Ubijedjen sam da SDA u steku ima dokumentovanih afera u kojima je ucestvovao dok je bio njihov clan i da ga mogu povaliti u roku 48h.. Dino mora biti apsolutno iskren prema opozicionim partnerima i mora iza sebe ostaviti te neke SDAovske navike..
Misliš?
Dovoljno ih je ujedao dosad da bi nešto potegli da imaju.
Valjda i on zna koliko i šta imaju. Da imaju šta konkretno, ne bi ih on gazio onako bez ručne.
Ne znam kakvi su odnosi unutar te koalicije. Na kantonalnom nivou su dobro sarađivali.
Jasno da nema ništa od toga bude li se služio SDA-ovskim hinjalukom.
Neka Dino uzme sto vise konzervativnih i vjerskih glasova, navijam za njega.

S druge strane, vazno je, ako zelimo ici ka Evropi, zapadnom dijelu, jacati gradjanske/liberalne opcije. Bilo bi vazno ako bi u nekoj buducoj vlasti SDP-NS imali najvaznije pozicije, kao sto je NS imala premijera Fortu. Vidjeli smo da je to naislo na izvrsne reakcije Amerike i zapadne Evrope. Nasa stranka je ideoloski najbliza zapadu i ako bi bila presudan faktor misljenja sam da bi stranci bili spremniji podrzati normalnu BiH. Ako glavna snaga bude bosanska AKP, ako ideoloski budemo blize Iraku nego Holandiji, pisi propalo.
Od rijeci do rijeci :thumbup:

@Tomahawk11 A mozda cuvaju te afere kao asa iz rukava za period kada ih Dino jos vise ugrozi.. Ubijedjen sam da i Dino ima dosta dokumentovanih stvari o njima, ali znamo ko kontrolise pravosudje..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1162 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

laik1981 wrote: 12/05/2020 12:58
@Tomahawk11 A mozda cuvaju te afere kao asa iz rukava za period kada ih Dino jos vise ugrozi.. Ubijedjen sam da i Dino ima dosta dokumentovanih stvari o njima, ali znamo ko kontrolise pravosudje..
Moguće, drže jedni druge u pat poziciji.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1163 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

:lol: kasumovic je sda partijska podguzna muha decenijama. hard core sdaovac, MO sda, boze me sacuvaj i oprosti,fu do unistava sda, to si ti nesto pomijesao s celikom kiki, sve ti se pomesalo, opet se umorio?
ubacit kasumovica, sta ce zenicanin negoli sda liniju smislit :-)
idi begaj na kurde manje boli...
zenicani su hc sda. oni se samo nafuraju da su protiv a opet sve isto rade i glasaju.nevjerovatno :-)
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#1164 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by manijak1 »

Ti si sumire i Đilasa revolucionara nadmašio :D ako ti napadaš sda-ovce onda moraš biti spreman da i oni tebe okrznu.
I na kraju krajeva nas najviše jebe izjašnjavanje , kad treba nešto učiniti mimo svijeta , e onda niđe proletera.
Ja samo kontam da će sami sebe urušiti sa korumpiranim , minderaškim i ogrezlim u kriminalu , kadrom.
Al da imaju pojedinaca koji znaju kako isplivat iz vlastitog mulja , imaju , predviđam Čamparu za novog ferormatora, pardon reformatora :D
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1165 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

manijak1 wrote: 12/05/2020 13:01 Ti si sumire i Đilasa revolucionara nadmašio :D ako ti napadaš sda-ovce onda moraš biti spreman da i oni tebe okrznu.
I na kraju krajeva nas najviše jebe izjašnjavanje , kad treba nešto učiniti protiv svijeta , e onda niđe proletera.
Ja samo kontam da će sami sebe urušiti sa korumpiranim , minderaškim i ogrezlim u kriminalu , kadrom.
Al da imaju pojedinaca koji znaju kako isplivat iz vlastitog mulja , imaju , predviđam Čamparu za novog ferormatora, pardon reformatora :D
jebga ja sam rodjena komunjara.ne mogu mi nista.
nisam se moro saltat zadnjih par godina...
il padat na vake ublehe kasumovic protiv sda :lol: :-) lagat samog sebe eee svasta drugovi.latentni sdaovci :lol:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1166 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by MorningStar »

Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:59
laik1981 wrote: 12/05/2020 12:58
@Tomahawk11 A mozda cuvaju te afere kao asa iz rukava za period kada ih Dino jos vise ugrozi.. Ubijedjen sam da i Dino ima dosta dokumentovanih stvari o njima, ali znamo ko kontrolise pravosudje..
Moguće, drže jedni druge u pat poziciji.
Ne znam kakave je to pat pozicija kad konakovic rafala po njima kako stigne a oni poneki pokusaj diskreditacije skrpljen na jedite jade .
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#1167 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

MorningStar wrote: 12/05/2020 13:08
Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:59
laik1981 wrote: 12/05/2020 12:58
@Tomahawk11 A mozda cuvaju te afere kao asa iz rukava za period kada ih Dino jos vise ugrozi.. Ubijedjen sam da i Dino ima dosta dokumentovanih stvari o njima, ali znamo ko kontrolise pravosudje..
Moguće, drže jedni druge u pat poziciji.
Ne znam kakave je to pat pozicija kad konakovic rafala po njima kako stigne a oni poneki pokusaj diskreditacije skrpljen na jedite jade .
Rafalo se i Radoncic sa njima pa ga poklopise kao kakvu kuravu..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1168 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

MorningStar wrote: 12/05/2020 13:08
Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:59
laik1981 wrote: 12/05/2020 12:58
@Tomahawk11 A mozda cuvaju te afere kao asa iz rukava za period kada ih Dino jos vise ugrozi.. Ubijedjen sam da i Dino ima dosta dokumentovanih stvari o njima, ali znamo ko kontrolise pravosudje..
Moguće, drže jedni druge u pat poziciji.
Ne znam kakave je to pat pozicija kad konakovic rafala po njima kako stigne a oni poneki pokusaj diskreditacije skrpljen na jedite jade .
Zato i kontam da ili nemaju ništa ili on ipak ima više.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#1169 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

On bi u svakom slucaju trebao imati vise..
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#1170 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by manijak1 »

laik1981 wrote: 12/05/2020 13:10 Rafalo se i Radoncic sa njima pa ga poklopise kao kakvu kuravu..
Ja u Avazu čito prošle sedmice da je Fahro poklopio Kiflu , e sad :D kolko je to tačno , to možda samosuspendirani Fahro bolje zna.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1171 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

moguce i ovo, maheri su za poklopit al nakon izbora :evil:
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#1173 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

Ovom fokusu dodijeliti sestoaprilsku nagradu do godine.. Kakav su posao uradili..
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#1174 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by AmirBaa »

laik1981 wrote: 12/05/2020 13:14 Ovom fokusu dodijeliti sestoaprilsku nagradu do godine.. Kakav su posao uradili..
jeste, zbog copy paste informacija sa zurnala :-) :-) :-)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1175 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Kikibombona »

Da zivimo u mafijaskoj drzavi dovoljno govori ovaj video. Gluperda Bakir Izebegovic, potpuno bahato, znajuci da kontrolise pravosudne institucije, pred gomilom ljudi govori kako je davao lokacije i dozvole za benzinske pumpe.

Da smo iole normalna drzava nakon ovakve izjave bi uslijedila momentalna istraga. Ali kod nas je to normalno. SDA ti je sve dala...



Svako ko ne izadje na izbore indirektno podrzava ostanak SDA na vlasti.
Locked