Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Moderator: O'zone

Locked
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1126 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

svejedno, nije vam valjda lagumdzija ugradio i usadio na kraju i ogadio ljevicarski duh i bunt?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#1128 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by bingov buraz »

Kakav hahar krv ti jebem.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1129 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by muha_sa »

Sad ce oni dic raju da pred Katedralom protestuju a jebo Solaka i njegove mutne radnje. Njega nek odradi tužilaštvo a sud nek odreže jel kriv il jok.
User avatar
Logovan
Posts: 94401
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1130 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Logovan »

Cijena prihvatljiva. :oops:

Preimenovati temu u "Fahrudin Solak - Heroj nacije".
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#1131 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Ci-Nick »

Logovan wrote: 12/05/2020 09:37
Cijena prihvatljiva. :oops:

Preimenovati temu u "Fahrudin Solak - Heroj nacije".
Samo u BiH je jedinična cijena veća ako kupiš veću količinu.
To se zove "količinski kontrarabat". :lol:
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#1132 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Johnny_x »

Je li iko pokrenio smjenu ovog čovjeka, on i dalje prima uredno platu za svoj kriminal, možda će mu sad umanjiti topli obrok pošto je na bolovanju, koja je procedura za smjenu? Također treba tražiti i smjenu Sanite, zbog onog medijskog nastupa.
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1133 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

Johnny_x wrote: 12/05/2020 11:15 Je li iko pokrenio smjenu ovog čovjeka, on i dalje prima uredno platu za svoj kriminal, možda će mu sad umanjiti topli obrok pošto je na bolovanju, koja je procedura za smjenu? Također treba tražiti i smjenu Sanite, zbog onog medijskog nastupa.
ko ce ga smijenit oni koji su ga i postavli? oni koji su vlast?
sda? pa lopovska ruka ruku mije.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1134 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

Kažu zaisko samostalno suspenziju dok se ovo ne ispita.
Mora da Bake nije prihvatio.
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1135 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

jel i on hud ranjavan u ratu? šae ovo ko bitka na neretvi u sda bog te :-)
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#1136 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Johnny_x »

sumirprimus wrote: 12/05/2020 11:16
Johnny_x wrote: 12/05/2020 11:15 Je li iko pokrenio smjenu ovog čovjeka, on i dalje prima uredno platu za svoj kriminal, možda će mu sad umanjiti topli obrok pošto je na bolovanju, koja je procedura za smjenu? Također treba tražiti i smjenu Sanite, zbog onog medijskog nastupa.
ko ce ga smijenit oni koji su ga i postavli? oni koji su vlast?
sda? pa lopovska ruka ruku mije.
Pa šta onda opozicija radi, jel mogu izvršiti pritisak, preko medija, preko svojih poslanika. Tačno BiH ima najgoru opoziciju na svijetu, svaki dan izađe neka afera vlasti i ovi ništa ne rade, imaju materijala da ih svaki dan satiru, ali oni neće da bilo kakvo saopštenje pošalju, ništa ne rade.
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1137 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

mi sad nemamo pravu opoziciju, uz duzno postovanje svima.
ne pokazuju lice opozicije.
ne oponiraju nikako, a ovo je za motke i motike!
laik1981
Posts: 13008
Joined: 05/12/2012 13:04

#1138 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

Jedino ko moze biti zdrava opozicija su ovi iz Nase Stranke.. Niksic i Dino, bez obzira sto su manje zlo od SDA, su kompromitovane licnosti zbog svakakvih radnji u proslosti.. Vjerujem da SDA ima dovoljno materijala da njih drzi u saci.. Za ove iz NS SDA botovi tvrde da su cetnici, sto u prijevodu znaci da nemaju nista konkretno da njih drze u saci.. Na stranu sto je NS izuzetno pasivna i letargicna.. Toliko su tihi da ih niko ne cuje i ne smatra ozbiljnim.. Ovo im je jedinstvena prilika da se probude i zagalame na pravi nacin
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1139 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

laik1981 wrote: 12/05/2020 11:29 Jedino ko moze biti zdrava opozicija su ovi iz Nase Stranke.. Niksic i Dino, bez obzira sto su manje zlo od SDA, su kompromitovane licnosti zbog svakakvih radnji u proslosti.. Vjerujem da SDA ima dovoljno materijala da njih drzi u saci.. Za ove iz NS SDA botovi tvrde da su cetnici, sto u prijevodu znaci da nemaju nista konkretno da njih drze u saci.. Na stranu sto je NS izuzetno pasivna i letargicna.. Toliko su tihi da ih niko ne cuje i ne smatra ozbiljnim.. Ovo im je jedinstvena prilika da se probude i zagalame na pravi nacin
svejedno, jedini izlaz su vanredni izbori i ujedinjena opozicija, ko god pocne nesto uslovljavati srtat treba ga degazirat u sbb df i sda.
ili da nas njemacka ko maceha usvoji :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1140 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

laik1981 wrote: 12/05/2020 11:29 Jedino ko moze biti zdrava opozicija su ovi iz Nase Stranke.. Niksic i Dino, bez obzira sto su manje zlo od SDA, su kompromitovane licnosti zbog svakakvih radnji u proslosti.. Vjerujem da SDA ima dovoljno materijala da njih drzi u saci.. Za ove iz NS SDA botovi tvrde da su cetnici, sto u prijevodu znaci da nemaju nista konkretno da njih drze u saci.. Na stranu sto je NS izuzetno pasivna i letargicna.. Toliko su tihi da ih niko ne cuje i ne smatra ozbiljnim.. Ovo im je jedinstvena prilika da se probude i zagalame na pravi nacin
NS ako ne bude u koaliciji sa NiP i SDP nema ništa.
laik1981
Posts: 13008
Joined: 05/12/2012 13:04

#1141 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

sumirprimus wrote: 12/05/2020 11:32
laik1981 wrote: 12/05/2020 11:29 Jedino ko moze biti zdrava opozicija su ovi iz Nase Stranke.. Niksic i Dino, bez obzira sto su manje zlo od SDA, su kompromitovane licnosti zbog svakakvih radnji u proslosti.. Vjerujem da SDA ima dovoljno materijala da njih drzi u saci.. Za ove iz NS SDA botovi tvrde da su cetnici, sto u prijevodu znaci da nemaju nista konkretno da njih drze u saci.. Na stranu sto je NS izuzetno pasivna i letargicna.. Toliko su tihi da ih niko ne cuje i ne smatra ozbiljnim.. Ovo im je jedinstvena prilika da se probude i zagalame na pravi nacin
svejedno, jedini izlaz su vanredni izbori i ujedinjena opozicija, ko god pocne nesto uslovljavati srtat treba ga degazirat u sbb df i sda.
ili da nas njemacka ko maceha usvoji :lol:
Slazem se da treba ujedinjena opozicija, ali mislim da tu opoziciju treba predvoditi NS, a ne likovi koji imaju i previse svojih aferima..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1142 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

Ko ispred NS?
Ne vidim da imaju ikog glasnijeg od Konakovića.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#1143 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by manijak1 »

Saopštenje :D :
Jedna sasvim skromna i nepoznata gospođa udarila u osinje gnijezdo , prvo ventilatori za cenera i po koje sada mogu gledat ili vratit u Kinu , prije toga bile uzimane od bliskih poduzetnika , maske , rukavice i evo sad viziri , što je poznato do sada
U informaciji o radu FUCZ-a za ovaj period nema izvještaja koji se odnosi na sveukupne javne nabavke u iznosu od 23 miliona KM.
Ima se može se , što bi kazali određeni krugovi.
Pitanje je hoće li je pravovremeno zaštititi od odmazde ove lopovske bagre oni koji su plaćeni za taj posao.
Ne znam samo kolko mu je koštao slupani motorin i kolko su para uštekali i oteli za vrijeme poplava.
Nema izgleda nikoga ko ne voli ukrast kad ima šta i kad mu se može.
laik1981
Posts: 13008
Joined: 05/12/2012 13:04

#1144 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 11:48 Ko ispred NS?
Ne vidim da imaju ikog glasnijeg od Konakovića.
Ne znam ko.. Po meni je i pogresno gledati stranku i politiku te stranke kroz jedno glavno lice.. Komplet NS mora promjieniti imidz tih nekih finjaka koji, na prvu, ne djeluju kao neko ko je spreman uci u fajt sa dosta opasnim stvarima koje su ukorjenjene u nasem drustvu.. Oni bukvalno moraju angazovati profesionalce kojima je struka taj neki PR da ih malo uokviri i prilagodi onome sto nase drustvo zeli da vidi..

Za Dinu nisam skroz ni siguran.. Mozda je fakat dozivio neku katarzu i u buducnosti namjerava da se vodi ispravnim principima.. Ja licno poznajem neke likove iz njegove stranke zbog kojih nikad necu zaokruziti NiP na glasackom listicu.. Iz prve ruke znam da su teski kvarnjaci koji bi mater svoju prodali.. Do duse, i kao takvi su manje zlo od SDA..

Sto se tice SDP-a svi znamo zasto su propali.. Ne vjerujem im da u odredjenim okolnostima nisu spremni opet uraditi isto..

Ovo je samo moje misljenje..
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#1145 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by joint union »

manijak1 wrote: 12/05/2020 11:57 Saopštenje :D :
Jedna sasvim skromna i nepoznata gospođa udarila u osinje gnijezdo , prvo ventilatori za cenera i po koje sada mogu gledat ili vratit u Kinu , prije toga bile uzimane od bliskih poduzetnika , maske , rukavice i evo sad viziri , što je poznato do sada
U informaciji o radu FUCZ-a za ovaj period nema izvještaja koji se odnosi na sveukupne javne nabavke u iznosu od 23 miliona KM.
Ima se može se , što bi kazali određeni krugovi.
Pitanje je hoće li je pravovremeno zaštititi od odmazde ove lopovske bagre oni koji su plaćeni za taj posao.
Ne znam samo kolko mu je koštao slupani motorin i kolko su para uštekali i oteli za vrijeme poplava.
Nema izgleda nikoga ko ne voli ukrast kad ima šta i kad mu se može.
Nije da nema, nego se u halku ne primaju razliciti, citaj posteni.
Zamisli da jedan posten dodje, pa to bi postavljalo pitanja, snjuhalo, neodobravalo.
U visine lete samo isti, kojima se odmah da do znanja sta se od njih ocekuje i u kojim granicama mogu raditi.

Evo ti primjer, uclanis se u stranku dobijes poziciju, recimo imas neku skolu, znanje, za sebe kazes da si posten...
Za par dana dolazi "dobar prijatelj iz stranke" i trazi da zaposlis neke stranacke pulene, "ne znaju nista, al' znas kako lijepe plakate, ih". Ako neces, ovaj te "kajla", vjerovatno dugo ne budes na toj poziciji, dodje drugi koji hoce. Cim ih zaposlis, gotovo, isti si kao i oni.. Tada na red dolaze tenderi "cuj kome ces dati, pa x, on se u stranci rodio, znas koliko nam je glasova donio...", lopovstine i zahtjevi bivaju sve bezobrazniji, svakom novom "uslugom" koju odradis sve vise si im u sapama. E sad zamisli 30 godina ovoga...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1146 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

laik1981 wrote: 12/05/2020 12:14
Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 11:48 Ko ispred NS?
Ne vidim da imaju ikog glasnijeg od Konakovića.
Ne znam ko.. Po meni je i pogresno gledati stranku i politiku te stranke kroz jedno glavno lice.. Komplet NS mora promjieniti imidz tih nekih finjaka koji, na prvu, ne djeluju kao neko ko je spreman uci u fajt sa dosta opasnim stvarima koje su ukorjenjene u nasem drustvu.. Oni bukvalno moraju angazovati profesionalce kojima je struka taj neki PR da ih malo uokviri i prilagodi onome sto nase drustvo zeli da vidi..

Za Dinu nisam skroz ni siguran.. Mozda je fakat dozivio neku katarzu i u buducnosti namjerava da se vodi ispravnim principima.. Ja licno poznajem neke likove iz njegove stranke zbog kojih nikad necu zaokruziti NiP na glasackom listicu.. Iz prve ruke znam da su teski kvarnjaci koji bi mater svoju prodali.. Do duse, i kao takvi su manje zlo od SDA..

Sto se tice SDP-a svi znamo zasto su propali.. Ne vjerujem im da u odredjenim okolnostima nisu spremni opet uraditi isto..

Ovo je samo moje misljenje..
Teško je očekivati da se neko fin izbori sa ovom bagrom.
To može biti neko ko poznaje sve njihove marifetluke i ko je igrač koji zna plivati u mutnom.
Politika i u najmanje koruptovanim društvima nije nešto što je za finjake i one čiji se glas ne čuje.

Vidjećemo šta imaju u vidu, ali nekako se ističe Dino kad sabereš NP, NiP i SDP. Neko ko poznaje marifetluke, ko je glasan i ko se ne boji reći kako stvari stoje.
Naravno da takvih treba više, jedna lasta ne čini proljeće.
laik1981
Posts: 13008
Joined: 05/12/2012 13:04

#1147 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 12:20
laik1981 wrote: 12/05/2020 12:14
Tomahawk11 wrote: 12/05/2020 11:48 Ko ispred NS?
Ne vidim da imaju ikog glasnijeg od Konakovića.
Ne znam ko.. Po meni je i pogresno gledati stranku i politiku te stranke kroz jedno glavno lice.. Komplet NS mora promjieniti imidz tih nekih finjaka koji, na prvu, ne djeluju kao neko ko je spreman uci u fajt sa dosta opasnim stvarima koje su ukorjenjene u nasem drustvu.. Oni bukvalno moraju angazovati profesionalce kojima je struka taj neki PR da ih malo uokviri i prilagodi onome sto nase drustvo zeli da vidi..

Za Dinu nisam skroz ni siguran.. Mozda je fakat dozivio neku katarzu i u buducnosti namjerava da se vodi ispravnim principima.. Ja licno poznajem neke likove iz njegove stranke zbog kojih nikad necu zaokruziti NiP na glasackom listicu.. Iz prve ruke znam da su teski kvarnjaci koji bi mater svoju prodali.. Do duse, i kao takvi su manje zlo od SDA..

Sto se tice SDP-a svi znamo zasto su propali.. Ne vjerujem im da u odredjenim okolnostima nisu spremni opet uraditi isto..

Ovo je samo moje misljenje..
Teško je očekivati da se neko fin izbori sa ovom bagrom.
To može biti neko ko poznaje sve njihove marifetluke i ko je igrač koji zna plivati u mutnom.
Politika i u najmanje koruptovanim društvima nije nešto što je za finjake i one čiji se glas ne čuje.

Vidjećemo šta imaju u vidu, ali nekako se ističe Dino kad sabereš NP, NiP i SDP. Neko ko poznaje marifetluke, ko je glasan i ko se ne boji reći kako stvari stoje.
Naravno da takvih treba više, jedna lasta ne čini proljeće.
Sa ovom bagrom se jedino moze izboriti neko ko je posten, hrabar i odlucan.. Neko ko nema aferima.. Mozda zvuci populisticki i pateticno ali je tako.. Slazem se ja sa tobom da Dino djeluje kao neko ko moze doprijeti do naroda, samo mislim da mora biti alternativa i za njega.. Ubijedjen sam da SDA u steku ima dokumentovanih afera u kojima je ucestvovao dok je bio njihov clan i da ga mogu povaliti u roku 48h.. Dino mora biti apsolutno iskren prema opozicionim partnerima i mora iza sebe ostaviti te neke SDAovske navike..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1148 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

laik1981 wrote: 12/05/2020 12:37
Sa ovom bagrom se jedino moze izboriti neko ko je posten, hrabar i odlucan.. Neko ko nema aferima.. Mozda zvuci populisticki i pateticno ali je tako.. Slazem se ja sa tobom da Dino djeluje kao neko ko moze doprijeti do naroda, samo mislim da mora biti alternativa i za njega.. Ubijedjen sam da SDA u steku ima dokumentovanih afera u kojima je ucestvovao dok je bio njihov clan i da ga mogu povaliti u roku 48h.. Dino mora biti apsolutno iskren prema opozicionim partnerima i mora iza sebe ostaviti te neke SDAovske navike..
Misliš?
Dovoljno ih je ujedao dosad da bi nešto potegli da imaju.
Valjda i on zna koliko i šta imaju. Da imaju šta konkretno, ne bi ih on gazio onako bez ručne.
Ne znam kakvi su odnosi unutar te koalicije. Na kantonalnom nivou su dobro sarađivali.
Jasno da nema ništa od toga bude li se služio SDA-ovskim hinjalukom.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1149 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Kikibombona »

laik1981 wrote: 11/05/2020 19:39 Ako opozicija ne iskoristi ovo da pozove ljude na ulicu onda komotno mogu ugasiti stranke.. Vrijeme je da pokazu muda i da se prestanu skrivati.. Ovo je jedinstvena prilika za restart sistema..
Opozicija se plasi blamaze, malog broja demonstranata. A uz to virus je prisutan, ako bi poslo po zlu, zavrsili bi politicke karijere.

Narod je mrtav, sludjen, letargican. Ogromna vecina jebe SDA-ovcima majku preko fejsbuka, a puskom ih ne bi natjerao da izadju na proteste. I kada je glasanje, mnogima je draze otici rositljati, gledati guzove iz basta kafica, gledati utakmicu itd.

Totalno sjeban narod. SDA je navikla ljude na kriminal i korupciju, uvjerila da su promjene nemoguce...

...

Pogledaj SDA-ovce na forumu, kriju se kao Zidovi u Berlinu 1941., nema sanse da priznaju da su za SDA. Ali zato sire defetizam, govore da je opozicija nikakva, da su skloni svemu i svacemu, da ne vrijedi glasati. A kada kucne cas oni ce nepokretnu nanu u tacke i na glasanje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1150 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tomahawk11 »

Kikibombona wrote: 12/05/2020 12:40
Pogledaj SDA-ovce na forumu, kriju se kao Zidovi u Berlinu 1941., nema sanse da priznaju da su za SDA. Ali zato sire defetizam, govore da je opozicija nikakva, da su skloni svemu i svacemu, da ne vrijedi glasati. A kada kucne cas oni ce nepokretnu nanu u tacke i na glasanje.
Meni to nije jasno. Ko kakvi partizani. Ja nemam problem reći da sam protiv SDA.
Doduše, tako im se i stranački lider ponašaju. Hinjaluk im je glavna odlika.
Locked