Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#1 Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by VladaFBiH »

Mislim da je red da i ovaj čovjek ima svoju temu jer nam kroji sudbinu uz ovim teškim trenucima... Sve što sam o njemu pronašao su isključivo afere i stranačka podobnost, ne postoji online biografija (ili je ja nisam našao) gdje bi se barem vidjele neke njegove kompetencije, ne postoji ništa što bih pozitivno povezao s njim... ako neko ima nešto bilo bi interesantno da barem znamo malo više o čovjeku koji nas je zatvorio u kuće i uveo sve ove sile zabrane kretanja...

Lista afera je preduga da je stavljam ovdje pa sam stavio link na portal: https://zurnal.info/home/tag/Fahrudin%20Solak
User avatar
muha_sa
Posts: 128480
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by muha_sa »

VladaFBiH wrote: 24/03/2020 11:07 Mislim da je red da i ovaj čovjek ima svoju temu jer nam kroji sudbinu uz ovim teškim trenucima... Sve što sam o njemu pronašao su isključivo afere i stranačka podobnost, ne postoji online biografija (ili je ja nisam našao) gdje bi se barem vidjele neke njegove kompetencije, ne postoji ništa što bih pozitivno povezao s njim... ako neko ima nešto bilo bi interesantno da barem znamo malo više o čovjeku koji nas je zatvorio u kuće i uveo sve ove sile zabrane kretanja...

Lista afera je preduga da je stavljam ovdje pa sam stavio link na portal: https://zurnal.info/home/tag/Fahrudin%20Solak
Misliš da nas je ON u kuce zatvorio :?

Jebat ga-nebitan lik totalno i nek se onaj ko je kompetentan njim bavi :-) Valjda nas je ova pandemija u kuce zatvorila a i neki ljudi koji su školovani i znaju svoj poso a ne nekakvi iz civilne zaštite.
Moje mišljenje.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by aldinjo »

muha_sa wrote: 24/03/2020 11:10
VladaFBiH wrote: 24/03/2020 11:07 Mislim da je red da i ovaj čovjek ima svoju temu jer nam kroji sudbinu uz ovim teškim trenucima... Sve što sam o njemu pronašao su isključivo afere i stranačka podobnost, ne postoji online biografija (ili je ja nisam našao) gdje bi se barem vidjele neke njegove kompetencije, ne postoji ništa što bih pozitivno povezao s njim... ako neko ima nešto bilo bi interesantno da barem znamo malo više o čovjeku koji nas je zatvorio u kuće i uveo sve ove sile zabrane kretanja...

Lista afera je preduga da je stavljam ovdje pa sam stavio link na portal: https://zurnal.info/home/tag/Fahrudin%20Solak
Misliš da nas je ON u kuce zatvorio :?

Jebat ga-nebitan lik totalno i nek se onaj ko je kompetentan njim bavi :-) Valjda nas je ova pandemija u kuce zatvorila a i neki ljudi koji su školovani i znaju svoj poso a ne nekakvi iz civilne zaštite.
Moje mišljenje.
Preškolovani su. Ali za šta?
izvrsni direktor
Posts: 9126
Joined: 20/12/2018 16:11

#4 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by izvrsni direktor »

muha_sa wrote: 24/03/2020 11:10
VladaFBiH wrote: 24/03/2020 11:07 Mislim da je red da i ovaj čovjek ima svoju temu jer nam kroji sudbinu uz ovim teškim trenucima... Sve što sam o njemu pronašao su isključivo afere i stranačka podobnost, ne postoji online biografija (ili je ja nisam našao) gdje bi se barem vidjele neke njegove kompetencije, ne postoji ništa što bih pozitivno povezao s njim... ako neko ima nešto bilo bi interesantno da barem znamo malo više o čovjeku koji nas je zatvorio u kuće i uveo sve ove sile zabrane kretanja...

Lista afera je preduga da je stavljam ovdje pa sam stavio link na portal: https://zurnal.info/home/tag/Fahrudin%20Solak
Misliš da nas je ON u kuce zatvorio :?

Jebat ga-nebitan lik totalno i nek se onaj ko je kompetentan njim bavi :-) Valjda nas je ova pandemija u kuce zatvorila a i neki ljudi koji su školovani i znaju svoj poso a ne nekakvi iz civilne zaštite.
Moje mišljenje.
Nebitan ti je lik koji vodi citavu borbu protiv korone, zajedno sa novalicem
User avatar
muha_sa
Posts: 128480
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by muha_sa »

izvrsni direktor wrote: 24/03/2020 12:40
muha_sa wrote: 24/03/2020 11:10
VladaFBiH wrote: 24/03/2020 11:07 Mislim da je red da i ovaj čovjek ima svoju temu jer nam kroji sudbinu uz ovim teškim trenucima... Sve što sam o njemu pronašao su isključivo afere i stranačka podobnost, ne postoji online biografija (ili je ja nisam našao) gdje bi se barem vidjele neke njegove kompetencije, ne postoji ništa što bih pozitivno povezao s njim... ako neko ima nešto bilo bi interesantno da barem znamo malo više o čovjeku koji nas je zatvorio u kuće i uveo sve ove sile zabrane kretanja...

Lista afera je preduga da je stavljam ovdje pa sam stavio link na portal: https://zurnal.info/home/tag/Fahrudin%20Solak
Misliš da nas je ON u kuce zatvorio :?

Jebat ga-nebitan lik totalno i nek se onaj ko je kompetentan njim bavi :-) Valjda nas je ova pandemija u kuce zatvorila a i neki ljudi koji su školovani i znaju svoj poso a ne nekakvi iz civilne zaštite.
Moje mišljenje.
Nebitan ti je lik koji vodi citavu borbu protiv korone, zajedno sa novalicem
Nije on sam--na to sam mislio :-) on kao on je nebitan--valjda tu ima neka ekipa aON je samo istureni igrac i onaj koji se obraca u ime te ekipe.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Logovan »

Jedan od većih idiota u državi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#7 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by dječak sa šibicama »

Direktor Civilne Zastite nikako nije nebitan lik, on je u ovakvim situacijama lider, bar bi trebao biti.

To mu je posao, CZ i postoji zbog ovakvih stvari. On je na celu kriznog staba.

Ocito strancki uhljeb, klasicni sda jurisnik. Ogladni primjer.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#8 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by ranger »

dječak sa šibicama wrote: 24/03/2020 12:48 Direktor Civilne Zastite nikako nije nebitan lik, on je u ovakvim situacijama lider, bar bi trebao biti.

To mu je posao, CZ i postoji zbog ovakvih stvari. On je na celu kriznog staba.

Ocito strancki uhljeb, klasicni sda jurisnik. Ogladni primjer.
Covjek izjavi na tvu u fazonu kasljem, da, pa sta, nema lijeka, nema vakcine, sta se imam testirat.... Laku noc pameti :run:
User avatar
omega369
Posts: 9289
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#9 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by omega369 »

Ma kreten obicni. Papagaj fadila novalica i sebije. Tesko drzavi koju on "brani"
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#10 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Nivelacija »

Niko da ga pita javno zasto ste uveli policijski sat kada je to suprotno iskustvu kineza i preporukama WHO.
Sada imamo kontraefekt a to je da se od 15 do 17 stvaraju ogromne gužve po objektima koji rade i to da su druge smjene nekoliko hiljada sigurno ostali bez posla. A ekonomske posljedice ce biti mnogo teze od korone.
Zasto masovno netestiraju, izoluju i prate oboljele, zatvore granice i kretanje izmedju kantona i entiteta a ukinu sve ostale nepotrebne sakcije kao sto to radi HongKong, Singapur, Koreja i ostale zemlje.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#11 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by aldinjo »

Valjda ga je Novalić smijenio.
User avatar
basicm
Posts: 10403
Joined: 16/01/2012 21:38

#12 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by basicm »

Sta je pogresno uradio pa ga ovako ne volite?
Ili je ovo na televiziji je hajmo ga pljuvati?
made_in_sarajevo
Posts: 5567
Joined: 06/05/2013 23:05

#13 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by made_in_sarajevo »

To i jest problem, nije ni uradio nista
izvrsni direktor
Posts: 9126
Joined: 20/12/2018 16:11

#14 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by izvrsni direktor »

basicm wrote: 25/03/2020 21:18 Sta je pogresno uradio pa ga ovako ne volite?
Ili je ovo na televiziji je hajmo ga pljuvati?
Problem je, sta je uradio ikako?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#15 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by high_volume »

PREGLED OBAVEZA FEDERALNOG STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE
( Iz Zakona o zaštiti i spasavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća i drugih propisa iz oblasti zaštite i spasavanja )

http://www.fbihvlada.gov.ba/fucz/hrvats ... staba.html
User avatar
basicm
Posts: 10403
Joined: 16/01/2012 21:38

#16 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by basicm »

made_in_sarajevo wrote: 25/03/2020 21:21 To i jest problem, nije ni uradio nista
A to znamo na osnovu cega? Mislim jeste iskocio zadnjih dana na naslovnice, ali kako da znamo radi li dobro ili ne ako nemamo neke parametre. To sda uhljeb i slicno mi nije kriterij.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Logovan »

problemnatravunu wrote: 25/03/2020 23:07
:shock: :shock: :shock:
Šta se sve napričalo, pa šta je ovo ljudi moji. :run:
made_in_sarajevo
Posts: 5567
Joined: 06/05/2013 23:05

#19 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by made_in_sarajevo »

basicm wrote: 25/03/2020 22:51
made_in_sarajevo wrote: 25/03/2020 21:21 To i jest problem, nije ni uradio nista
A to znamo na osnovu cega? Mislim jeste iskocio zadnjih dana na naslovnice, ali kako da znamo radi li dobro ili ne ako nemamo neke parametre. To sda uhljeb i slicno mi nije kriterij.
Pa da je ista uradio eto zanemarimo price, dakle da je ista uradio mogao bi to naci na google jel tako. Nadji velike uspjehe solaka.
User avatar
basicm
Posts: 10403
Joined: 16/01/2012 21:38

#20 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by basicm »

Me nemam sta traziti, nego ako nema uspjeha a ni neuspjeha, onda je normalno da ga gledamo neutralno ili sa nekom kritickom rezervom, a ne drvlje i kamenje.
S druge strane vidim hvalospjeve za onog Seranica, a ja samo vidim da covjek cita vijesti i brojke samo rastu i rastu. Jednostavno ne kontam kriterije koje postavljate ko valja a ko ne valja.
Sto se mene tice, ko radi taj i grijesi a ako ima nekih gresaka kasnije da se to rjesava, a ne sad.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#21 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Nadzorna_ploca »

Pa evo recimo krucijalna razlika jutros u odnosu na tu dvojicu spomenutih.
Raja koja ulazi u RS se odmah mora testirati.
Kod nas naravno nema testova ni za one koji su unutra, a kamoli za ove sto ulaze u drzavu.
Ako se uzmu u obzir da je taj krizni stab u ovim situacijama vazniji i od ministara onda kome da adresiramo ovu cinjenicu? A i generalno cinjenicu da nemamo jebenih testova.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#22 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Naslovnica »

problemnatravunu wrote: 25/03/2020 23:07
Ponavljati na svakoj stranici ovaj video.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#23 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by JThomas »

to se u normalnim okolnostima uopšte ne doživljava kao da ti moraš nešto raditi. nego plijen, zaposli, nabavi, uvali kao i sve ostalo. svakih pet-šest godina lupi nešto zbog čega se mora bar praviti da radi nešto. i onda kuku lele, pustite čovjeka, nije on nadležan.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#24 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by hadzinicasa »

gdje god zagrebes isto.
uslo u sve pore.
sve moze, samo daj.
sarajevowintwr
Posts: 208
Joined: 18/06/2011 09:22

#25 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sarajevowintwr »

Doslo je vrijeme kada na naplatu dolaze zaposljavanja podobnih, trosenja budzeta na samopromociju i nebitne stvari, a pri tome zanemarujuci osnovne potrebe bolnica. I sada se kao svi prave nenadlezni i ludi. Da smo Kina, mnogi bi zavrsili sa metkom u potiljak. Kako neko gore navede, dovoljno je sto se svi sa prebivalistem u rs-u testiraju pri ulazu u BiH, a kod nas se jos gleda ko je za sta nadlezan, koliko se moze ugraditi u ugovor, od cijeg tetka ce firma uvoziti opremu....
Locked