Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#2701 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Corto Maltese »

moja_avlija wrote: ...jer avaz praktički kontroliše sve tiskane medije.
Avlija, hvala ti što si nam potvrdo ono od čega smo strahovali. Protiv kontrole medija se iz petnih žila borimo.
tabloid
Posts: 372
Joined: 16/03/2010 13:21

#2702 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by tabloid »

Kao sto znamo proslo je doba socijalizma,gdje je sve bilo na bazi solidarnosti.Sada je vrijeme kapitalizma,zakon trzista je nemilosrdan.Radoncic je plasirao svoj proizvod,koji se uspjesno prodaje.Tiraz Dnevnog avaza sve govori.To su cinjenice.Ljudi ne kupuju Avaz iz solidarnosti.Prema tome,Avaz uzima kajmak na BiH trzistu,dok Oslobodjenje kusa sirutku.

E sad,sto neki govore da Avaz kupuju primitivci ili seljaci,(sigurno su proveli istrazivanje!)to je odraz njihove licne frustracije,ali eto i oni imaju pravo na svoje misljenje,jer im Ustav garantira slobodu misljenja.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#2703 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by and »

tabloid wrote:Kao sto znamo proslo je doba socijalizma,gdje je sve bilo na bazi solidarnosti.Sada je vrijeme kapitalizma,zakon trzista je nemilosrdan.Radoncic je plasirao svoj proizvod,koji se uspjesno prodaje.Tiraz Dnevnog avaza sve govori.To su cinjenice.Ljudi ne kupuju Avaz iz solidarnosti.Prema tome,Avaz uzima kajmak na BiH trzistu,dok Oslobodjenje kusa sirutku.

E sad,sto neki govore da Avaz kupuju primitivci ili seljaci,(sigurno su proveli istrazivanje!)to je odraz njihove licne frustracije,ali eto i oni imaju pravo na svoje misljenje,jer im Ustav garantira slobodu misljenja.
da li je avaz nastao po pravilima kapitalizma i zakona tržišta?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#2704 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by tranquil »

tabloid wrote:Kao sto znamo proslo je doba socijalizma,gdje je sve bilo na bazi solidarnosti.Sada je vrijeme kapitalizma,zakon trzista je nemilosrdan.Radoncic je plasirao svoj proizvod,koji se uspjesno prodaje.Tiraz Dnevnog avaza sve govori.To su cinjenice.Ljudi ne kupuju Avaz iz solidarnosti.Prema tome,Avaz uzima kajmak na BiH trzistu,dok Oslobodjenje kusa sirutku.

E sad,sto neki govore da Avaz kupuju primitivci ili seljaci,(sigurno su proveli istrazivanje!)to je odraz njihove licne frustracije,ali eto i oni imaju pravo na svoje misljenje,jer im Ustav garantira slobodu misljenja.
Nisam rekao da Avaz kupuju primitivci i seljaci, ali je svakako štivo niskog kvaliteta koji svako može čitati i prilagođava se svom najnepismenijem čitaocu. Najžalosnije je to što ovaj primitivni list svoje čitaoce polako dovodi na svoj nivo, tj. radi na primitivizaciji i destrukciji bosanskog društva.

A najgora od svega je Avazova antibosanska orijentacija, inače nisam sklon vjerovanju teorijama zavjere kao "Radončić je velikosrpski agent", ali ponekad kada vidim kako radi na razgradnji ove države, zapitam se da li stvarno ima nešto istine u tome.
tabloid
Posts: 372
Joined: 16/03/2010 13:21

#2705 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by tabloid »

Avaz je list vijesti,dok je Oslobodjenje list doktrine(SDP-a).U Oslobodjenju je prije godinu objavljena karikatura Mirze Ibrahimpašića gdje vrijedja Kur'an i niz drugih tekstova gdje se vrijedja IZ.Sto se tice antibosanstva dovljno je procitati neke tekstove Bazdulja,npr.kolumna Habitus,gdje prvo citira Teofila Pančića:nema tog zločina u ratovima devedesetih koji nije savršeno uklopljen u političku mat(r)icu 'svoje' nacije/države/strane."
I na kraju Bazdulj kaze:kao i da se bilo koja politika ne može osloboditi odgovornosti za zločine počinjene u njeno ime pozivanjem na habitus lidera.

Po Bazdulju ispade da su zlocini koje su pocinili neki pripadnici Armije BiH,ustvari pocinjeni i ime Predsjednistva BiH na celu sa Alijom Izetbegovicem.To je poznati agresorski recept,(izjednacavanje zrtve i agresora)da je Predsjednistvo planiralo i naredilo zlocine,sto naravno nije istina.

Sve u svemu Oslobodjenje je smece od novine.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#2706 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Corto Maltese »

tabloid wrote:Avaz je list vijesti,dok je Oslobodjenje list doktrine(SDP-a).U Oslobodjenju je prije godinu objavljena karikatura Mirze Ibrahimpašića gdje vrijedja Kur'an i niz drugih tekstova gdje se vrijedja IZ.Sto se tice antibosanstva dovljno je procitati neke tekstove Bazdulja,npr.kolumna Habitus,gdje prvo citira Teofila Pančića:nema tog zločina u ratovima devedesetih koji nije savršeno uklopljen u političku mat(r)icu 'svoje' nacije/države/strane."
I na kraju Bazdulj kaze:kao i da se bilo koja politika ne može osloboditi odgovornosti za zločine počinjene u njeno ime pozivanjem na habitus lidera.
Nakon gorepomenutog obećavam da, na sljedećim izborima, neću glasati za vlasnika Oslobođenja. Mislim, citirati Pančića, hej!?
olijali_vuk
Posts: 138
Joined: 04/03/2010 00:04

#2707 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by olijali_vuk »

ja ne mislim da je neki velikosprski agent, ali mislim da zelid a u velikom stilu donese sprski kapital na bosansko trziste, kaos sto je recimo zastupljen slovenacki ili hrvatski.
Luisa
Posts: 147
Joined: 26/03/2010 16:14

#2708 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Luisa »

moja_avlija wrote:dragi moji neupuceni,gospodin Fahrudin Rdoncic je u svojoj novinarsko -izdavačkoj djelatnosti dosegao vrhunac, o tome govori i tiraž avaza. Dnevni Avaz gospodina Fahrudina je najtiražniji u FBIH. Niti jedne druge novine mu nisu konkurencija ,jer avaz praktički kontroliše sve tiskane medije. Svi znamo sta je gospodin Fahrudin izgradio na dijelu zemljišta koje pripada Oslobodjenju,ili onu predivnu gradjevinu na M.Dvoru,pa zapitajmo se koji je to drugi političar doprinio modernijem izgledu Sarajeva. Badava vam vaše riječi ,Avaz je bio i ostat će....

"Ko o cemu, kurva o postenju" :lol: :lol: :lol:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2709 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

moja_avlija wrote:dragi moji neupuceni,gospodin Fahrudin Rdoncic je u svojoj novinarsko -izdavačkoj djelatnosti dosegao vrhunac, o tome govori i tiraž avaza. Dnevni Avaz gospodina Fahrudina je najtiražniji u FBIH. Niti jedne druge novine mu nisu konkurencija ,jer avaz praktički kontroliše sve tiskane medije. Svi znamo sta je gospodin Fahrudin izgradio na dijelu zemljišta koje pripada Oslobodjenju,ili onu predivnu gradjevinu na M.Dvoru,pa zapitajmo se koji je to drugi političar doprinio modernijem izgledu Sarajeva. Badava vam vaše riječi ,Avaz je bio i ostat će....
-----------------------------------
pa i Gaši je dotakao zenit i sada murdelja
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2710 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Real Khan »

tabloid wrote: ...Avaz uzima kajmak na BiH trzistu,dok Oslobodjenje kusa sirutku.

E sad,sto neki govore da Avaz kupuju primitivci ili seljaci,(sigurno su proveli istrazivanje!)to je odraz njihove licne frustracije,ali eto i oni imaju pravo na svoje misljenje,jer im Ustav garantira slobodu misljenja.
:D Simpatičan odgovor sa jako zanimljivom analogijom..."kajmak" vs. "sirutka" :D Možda je ovo malo off-topic, ali može se iz ovoga izvući i drugačija analogija: naime, ja sam negdje čit'o (ne, nije pisalo u ABA3-u) da kajmak povećava nivo holesterola u krvi i tako prouzrokuje suženje krvnih žila, što u konačnici može dovesti do infarkta miokarda i/ili apopleksije...a za sirutku sam čitao kako otapa holesterol i potpomaže regeneraciju jetre (pogotovo se preporučuje liječenim alkosima :D ).

Ko će ga sad' znati šta je građanima bolje uzimati...punomasni kajmak ili posnu sirutku? :D
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#2711 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mahalik »

Real Khan wrote:
tabloid wrote: ...Avaz uzima kajmak na BiH trzistu,dok Oslobodjenje kusa sirutku.

E sad,sto neki govore da Avaz kupuju primitivci ili seljaci,(sigurno su proveli istrazivanje!)to je odraz njihove licne frustracije,ali eto i oni imaju pravo na svoje misljenje,jer im Ustav garantira slobodu misljenja.
:D Simpatičan odgovor sa jako zanimljivom analogijom..."kajmak" vs. "sirutka" :D Možda je ovo malo off-topic, ali može se iz ovoga izvući i drugačija analogija: naime, ja sam negdje čit'o (ne, nije pisalo u ABA3-u) da kajmak povećava nivo holesterola u krvi i tako prouzrokuje suženje krvnih žila, što u konačnici može dovesti do infarkta miokarda i/ili apopleksije...a za sirutku sam čitao kako otapa holesterol i potpomaže regeneraciju jetre (pogotovo se preporučuje liječenim alkosima :D ).

Ko će ga sad' znati šta je građanima bolje uzimati...punomasni kajmak ili posnu sirutku? :D

Real Khan

pusiti ti ove avaz vs sdp i te spike
Ima li kakvih friških ekskluziva
ko je kohga preuzeo ko je s kim u talu????
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2712 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Real Khan »

mahalik wrote:
Real Khan wrote:
tabloid wrote: ...Avaz uzima kajmak na BiH trzistu,dok Oslobodjenje kusa sirutku.

E sad,sto neki govore da Avaz kupuju primitivci ili seljaci,(sigurno su proveli istrazivanje!)to je odraz njihove licne frustracije,ali eto i oni imaju pravo na svoje misljenje,jer im Ustav garantira slobodu misljenja.
:D Simpatičan odgovor sa jako zanimljivom analogijom..."kajmak" vs. "sirutka" :D Možda je ovo malo off-topic, ali može se iz ovoga izvući i drugačija analogija: naime, ja sam negdje čit'o (ne, nije pisalo u ABA3-u) da kajmak povećava nivo holesterola u krvi i tako prouzrokuje suženje krvnih žila, što u konačnici može dovesti do infarkta miokarda i/ili apopleksije...a za sirutku sam čitao kako otapa holesterol i potpomaže regeneraciju jetre (pogotovo se preporučuje liječenim alkosima :D ).

Ko će ga sad' znati šta je građanima bolje uzimati...punomasni kajmak ili posnu sirutku? :D

Real Khan

pusiti ti ove avaz vs sdp i te spike
Ima li kakvih friških ekskluziva
ko je kohga preuzeo ko je s kim u talu????
:D ma jarane, ne zna se više čiji je u čijoj... :D Bojim se da bi tema otišla u podforum "Ljubav&Sex" ( a već je sazrela za "Zdravlje") :mrgreen:
Last edited by Real Khan on 15/05/2010 15:57, edited 2 times in total.
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#2713 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mahalik »

ja samo znam Fahro će izgubi li izbore ili u zatvor ili u šume Sandžaka/Crne Gore
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2714 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by pici »

Real Khan wrote:
tabloid wrote: ...Avaz uzima kajmak na BiH trzistu,dok Oslobodjenje kusa sirutku.

E sad,sto neki govore da Avaz kupuju primitivci ili seljaci,(sigurno su proveli istrazivanje!)to je odraz njihove licne frustracije,ali eto i oni imaju pravo na svoje misljenje,jer im Ustav garantira slobodu misljenja.
:D Simpatičan odgovor sa jako zanimljivom analogijom..."kajmak" vs. "sirutka" :D Možda je ovo malo off-topic, ali može se iz ovoga izvući i drugačija analogija: naime, ja sam negdje čit'o (ne, nije pisalo u ABA3-u) da kajmak povećava nivo holesterola u krvi i tako prouzrokuje suženje krvnih žila, što u konačnici može dovesti do infarkta miokarda i/ili apopleksije...a za sirutku sam čitao kako otapa holesterol i potpomaže regeneraciju jetre (pogotovo se preporučuje liječenim alkosima :D ).

Ko će ga sad' znati šta je građanima bolje uzimati...punomasni kajmak ili posnu sirutku? :D

možda su mislili na mlijeČni kajmak onaj što kad mlijeko provri pa se kusa a brkovi se naprave kad srĆeš :mrgreen: ....uglavnom kako god ....šČepan malji ako nepredje izborni prag(onaj na vratima) ima da prodaje i tornjeve i ABA3OBE i hotele s rotacionim restoranima s pogledom na krajolik aerodroma i alpašina i......aman najeBoje ko žuti :mrgreen:
User avatar
Noddle
Posts: 164
Joined: 12/05/2010 08:45

#2715 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Noddle »

mahalik wrote:ja samo znam Fahro će izgubi li izbore ili u zatvor ili u šume Sandžaka/Crne Gore
Ma nemoj tako, pa kako ces biti tako grub prema gospodinu R.. On je ipak jedan fin, posten i ugledan poslovni covjek. Radi cega ce on ici u zatvor, pa zar ne vidis da je on najbolji covjek u drzavi.


PS: Ovo je samo ono sto sam procitala u par zadnjih postova od avazovih pijuncica i onda sam to samo prevela da nam svima bude lakse. A sad odoh da povracam, jer mi je muka od svih ovih pijuncica.
User avatar
Noddle
Posts: 164
Joined: 12/05/2010 08:45

#2716 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Noddle »

šibicar-pitar wrote:
Noddle wrote:Potpuno si upravu, "Marka za Avaz = marka protiv BiH", a kad jos tome dodas neprofesionalnost i nepismenos, stvarno se moras zapitati zasto ljudi to jos uvijek citaju. Ovi posljednji tekstovi samo dokazuju ko je dospodin R. i sta nas ceka sa njim ako se ljudi vec jedno ne opamete.
Pa kada tako razmišljate što ne zamolite Mujezinovića ili Brankovića da vas odvede u propast. Kudite ono što se rađa i za šta niste još ni svjesni a ano što vas u svemu sputava i podkrada kao i omalovažava od strane trenutne vlasti sve ove godine nije vam očit dokaz. AVAZ je naš list i uvijek će biti samo ako vam se ne sviđa kupujte one iz RS - Dodikove jer i oni su prema vašim tvrdnjama OK. Imate li vi uopšte oči da vidite šta su vam do sada radili ovi na vlasti i kako je trenutno stanje.

Razmisljam ovako upravo zbog gospode koju si naveo (idota Brankovica i jos veceg idiota Mujezinovica), gospodin R. i ova dvojca zajedno sa svojim strankama su potuno isti -KRIMINALCI-. Dodikove novine ne kupujem jer je i Dodo -KRIMINALAC-. Postoje novine koje nisu nacionalisticke i koje ne gaje mrznu medju narodima i narodnostima. Meni je dosta NACIONALISTA i NACIONALIZMA i protivim se gospodinu R. jer je i veliki nacionalista.
Nikad mi necemo na zelenu granu, ako i dalje na vrhu drzave budu sjedili kriminalci i idioti i nacionalisti.

Trenutno sam za opciju da se od sveg zla izabere najmanje, a to siguno nije gospodin R.

Upravo zbog ove tvoje posljenje recenice mislim da nisi procitao sve o cemu se govorilo. Pa bih te zamolila da procitas i onda napravis komentar.

HVALA!
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2717 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

ostala je samo Snježana u Podgorici i on kao sedmi patuljak.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2718 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by StupskaBitanga »

Danas u 14h kod Mate
Fahro je dobro platio da se najave vrte non-stop na OBN
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2719 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

StupskaBitanga wrote:Danas u 14h kod Mate
Fahro je dobro platio da se najave vrte non-stop na OBN
-----------------------------------------------------------------
šteta što neću gledati "okršaj" dupeuvlakaća i kretena.
User avatar
silent_BoB
Posts: 553
Joined: 20/03/2010 13:58

#2720 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by silent_BoB »

ma meni ovo sve lici "okruglo pa na cose"... :? :run:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2721 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

mogao bi onaj Šajin crnac odnekle doći,udario Ščepo na Bakira,zaboravio kako je pao kroz prozor na Šajonima.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2722 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by StupskaBitanga »

čuj javni servis brani vlast hhahahaahahahahahhahahaahhaahaahaha
avaz neovisan hahahahhahahahahahahahhaahaahahahahahhaa

opet ugovor sa narodom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#2723 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by veiz »

Do samo prije nekoliko i g-din R....... je sa ovom dvojicom otkidao od naraoda samo što je on daleko više otkinuo negoli ova dvojica zajedno .
Da si govorio o nekoj novoj faci možda bi te razumjeli a ovako , uzalud ti trud sviraču.
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#2724 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by spokojan »

Evo Fahre govori o Reisu i IZ ...

Majke mi Fahro visi samo o jednom koncu ili ako hocete sajli ... a to je Reis Ceric ... ako ga Reis napusti, Fahra nema nigdje ... ni na mapi ...
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#2725 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by spokojan »

Kaze Fahro: "Nema te vlasti u svijetu koju je kamenovao narod, a da je pobijedila u oktobru". Njemu je bolje da se ne pojavljuje na TVu. Sam sebi je najveci neprijatelj.
Post Reply