Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#1 Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post by spokojan »

Procitah intervju s vlasnikom avaza, a gdje drugo nego u avazu. U zadnje vrijeme sebe poceo hvaliti veoma cesto u svojim novinama, medjutim dvije stvari strse iz intervjua:

1. Fahro porucuje da nece dopustiti cenzuru IZ i Rijaseta.

2. Takodjer tvrdi da su Bosnjaci ugrozeni od hrvata u fbih jer su hrvati toboze ekonomski poklopili bosnjake.

Ovo prvo je kreiranje straha kod vjernika muslimana. Zar ne vidimo svi kakvi sekularni vjetrovi pusu sa zapada? U hrvatskoj se predsjednik mesic zalaze za uklanjanje krizeva iz skola, bolnica i vojarni. Medjutim svi utjecajniji mediji mu daju podrsku u tome. Fahro se koristi emocijama vjernika kako bi toboze zastitio njihove interese.

Ovo drugo je tragikomicno. Tvrditi da se hrvati ekonomski poklopili bosnjake u federaciji je nebulozno. Prije svega, kod ekonomije nema nacionalnosti, a to pokazuje i sam fahro suradjujuci s partnerima iz srbije. Zatim, tvrditi da hrvati djeliuju preko zufera dervisevica je farsa kakve nema. Kao da nije bitno sto je direktor razvojne banke dzaferovic kredite plasirao naplacujuci usluge preko svoje privatne firme dzaferovic doo.

Fahro u tekstu izmedju redova najavljuje i moguci vlastiti ulazak u politiku za dobro svog naroda.

Sta mislite o ovakvim fahrinim tezama?
Sta mislite bi li fahro imao sanse za ozbiljniji uspjeh u politici?
Sta mislite sta bi bilo s nama kad bi on dosao na vlast?
User avatar
Bourne
Posts: 550
Joined: 23/07/2009 16:47
Location: Sarajevo-Bistrik.ba

#2 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Bourne »

Ovo pod 2 nije daleko od istine!!!
*mima*

#3 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by *mima* »

Napisemo ti ako otvoris jos jednu istu temu.
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#4 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by spokojan »

Bourne wrote:Ovo pod 2 nije daleko od istine!!!
Nisu to hrvati, to su bosanci katolici :)
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#5 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by spokojan »

mima wrote:Napisemo ti ako otvoris jos jednu istu temu.
a fore ti jake ... i ja bih volio da se nisam zahebao tj da mi veza nije zablokirala.
User avatar
Bourne
Posts: 550
Joined: 23/07/2009 16:47
Location: Sarajevo-Bistrik.ba

#6 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Bourne »

Na njih sam i mislio(Hrvati-Katolici BiH kako ti ga volja)nadji mi proizvod za koji nisu zatupnici pogotovo proizvodi iz R.Hrvatske???
*mima*

#7 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by *mima* »

spokojan wrote:
mima wrote:Napisemo ti ako otvoris jos jednu istu temu.
a fore ti jake ... i ja bih volio da se nisam zahebao tj da mi veza nije zablokirala.


:D Ostani ti meni spokojan i ne sekiraj se.........Fahro je vec duboko u politiKi
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#8 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Ne pada mi na pamet »

Meni je ovo zanimljivo:
Djeca, koja su 1995. ili 1996. i 1997.
godine imala 17 ili 18 godina i koja
su tada stjecala naviku ~itanja
„Dnevnog avaza“, danas su zrele
li~nosti i odrasli ljudi koji su upra-
vo kroz sna`nu emancipaciju posr-
edstvom Islamske zajednice u BiH
i na{e novine nau~ili da se ne stide
{to su Bo{njaci odnosno muslimani
i da ne rade ni{ta protiv i na {tetu
onih koji to nisu.
Hvala Fahro, da nije tebe mene bi stid bilo sto sam musliman. koji idiot.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#9 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Topla voda »

bilo bi dobro kad bi on usao u politiku.

izasao bi na otvoren teren,a tamo mu nema prolaza
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#10 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by spokojan »

Bourne wrote:Na njih sam i mislio(Hrvati-Katolici BiH kako ti ga volja)nadji mi proizvod za koji nisu zatupnici pogotovo proizvodi iz R.Hrvatske???
Zar ti zbilja mislis da se zastupnistva dijele po nacionalnom kljucu koji je suprotan ekonomskoj racunici?
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#11 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Jazz_Junkie »

spokojan wrote:
Bourne wrote:Ovo pod 2 nije daleko od istine!!!
Nisu to hrvati, to su bosanci katolici :)
Po cemu zakljucujemo da je Fahro zapravo Crnogorac koji je Bosnjacima dao nacionalni osjecaj. :D
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#12 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by latinalover »

Bourne wrote:Ovo pod 2 nije daleko od istine!!!
istina je da hrvati dobrim dijelom uvoze proizvode i mi ih koristimo..ali nek neko nas napravi dobar proizvod, pa ces vidjeti sto ce neko ove uvozne substiture koristiti..

e sad ,to da njihove banke caruju Bosnom..cisto sumnjam...mozda mu nisu htjeli dati kredit ,pa se covjek naljutio...unicredit je u vlasnistu unicredit group italy..njima ide dobit...
raiffeisen je najjaca..nije unicredit jedina...i hypo alpe..ima ih tu jos dosta..mogli bi nasi otvoriti drzavnu..da ljudi ostavljeju NAMJENSKE DEPOZITE ,cija ce namjena biti davanje kredita gradjanima po povoljnim uslovima...jer kad su namjenski depoziti smiju se samo ugovorenu namjenu koristiti...ne bi lopovi mogli krasti...a zamislite kako bi ovo bilo lijepo
User avatar
Bourne
Posts: 550
Joined: 23/07/2009 16:47
Location: Sarajevo-Bistrik.ba

#13 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Bourne »

spokojan wrote:Zar ti zbilja mislis da se zastupnistva dijele po nacionalnom kljucu koji je suprotan ekonomskoj racunici?
Bilo bi super kad bi bilo tako(ekonomska racunica) ko sto ti kazes, ali pokusaj ti recimo ko Bosnjak biti zatupnik Kraša za BiH pa cemo videjti kome ce prije kraš dati zastupnistvo tebi ko Bosnjaku ili Hrvatu-Katoliku BiH, bez obzira koliko ti vise imao novaca ono ce biti dato Bosanskom Hrvatu.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#14 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Real Khan »

zagazaga wrote:fahro svasta porucuje,
13. avgust 2009. | 15:50 | Izvor: Srna
Čitaj mi!


SARAJEVO - Ekonomski rezultat rada premijera Republike Srpske (RS) Milorada Dodika je vidljiv i on u mnogim segmentima prestiže nekada superiornu Federaciju BiH, izjavio je osnivač kompanije "Avaz" i vlasnik tog lista Fahrudin Radončić.

"Druga je stvar što mi u Federaciji svu nesposobnost naših vlasti aboliramo preko kritika na račun Dodika", rekao je Radončić u intervjuu sarajevskom nedeljniku "Global".

On je naveo da Dodik jeste napravio zgradu Vlade RS od 17 spratova, dok je istovremeno, kako je rekao, nesposobna federalna Vlada već punih 15 godina "podstanar kod Zlatka Lagumdžije".

Nova zgrada Radio-televizije Republike Srpske

"Takođe, on pravi novu zgradu RTRS-a, a zgrada naših dvaju televizija - državne i FTV - građevinski se raspada. Uz to, RTRS u svom poslovanju beleži profit, a naša FTV enormne gubitke.

Dodik završava autoput, a mi naš gradimo kao sporovozni feljton u mesečnoj štampi", naglasio je vlasnik "Avaza". On je istakao da u Federaciji traje "opšta trka u pljuvanju" na Dodikov račun.

"Ali, mislim da se njegovo ime neretko politikantski i providno zloupotrebljava u medijskom namicanju lažnog patriotizma pred Bošnjacima, kako bi se onda lakše udaralo po reisu Ceriću ili nekom drugom unutar Federacije", ocenio je Radončić.

On je istakao da Dodiku politički "ne može i ne želi verovati", ali da smatra lošim da mu se u Sarajevu ili u Sipi montiraju kriminal i korupcija.

"To Dodika neće privlačiti ka pravljenju zajedničke države, već naprotiv, samo će ga terati iz nje, što neki, verovatno, i hoće. Imam pravo da sumnjam zašto nekima toliko smeta što je Dodik tobože ukrao, inače neverovatnih, 500 miliona KM u Banjaluci, a istovremeno im uopšte ne smeta što su Selimovići stvarno ukrali milijardu KM usred Sarajeva", kaže Radončić.

On je rekao da se boji scenarija u kojem se Dodik na svaki način pokušava planski izludeti korupcijskim dosjeima, kako bi, u strahu od eventualnog procesuiranja, pobegao u separatizam.

"Od ovoga ne bi imali koristi ni Srbi, ni Bošnjaci, ni BiH. Koristi ne bi imali ni pojedini ekstremni velikohrvatski krugovi, čiji se prsti mogu prepoznati u taktici da BiH treba mudro srušiti na način da je to tobožnja posledica Dodikovih sukoba sa Sarajevom i OHR-om, odnosno, Bošnjacima koji su u svemu veliki operativci i navijači", ocenio je Radončić.

Razvoj

Vrlo je indikativno, kaže on, da ti ekstremisti smatraju kako bi se tada lako Dodik i Bošnjaci optužili kao glavni krivci za raspad i podelu BiH, a "mirni" Hrvati bili bi nagrađeni reaktiviranjem Vašingtonskog sporazuma i dobijanjem na poklon cele Federacije.

"Ipak, ma koliko Dodika separatistički svrbeli prsti, verujem da on ne sme preuzeti takvu odgovornost na sebe i treba ga pustiti da RS ekonomski razvija i da se ona što iskrenije reintegrira unutar BiH", rekao je on.

Prema njegovim rečima, vlasti u Sarajevu moraju znati da, ako hoće celu i zajedničku BiH, onda treba da navijaju da se svaki njen deo ekonomski razvija i da taj razvoj ne kriminalizuju.

"Uz to, ako hoćemo da živimo sa Srbima u istoj državi, moramo uvažavati njihovo pravo da sami biraju političke vođe, ma koliko se oni nama ne dopadali", poručio je vlasnik "Avaza".
Namjerno ću izbjeći komentarisati prvi (uvodni) dio Fahrinog "promišljanja", koje spada u otvoreno uvlačenje u guzove Miletu Ronhillu...ali u tom uvlačenju s vazelinom Fahro ga baš pretjera. Otkud on zna da se Dodiku "montiraju kriminal i korupcija" iz Sarajeva ili SIPA-e? A daleko najnaivniji komentar (ukoliko je prenesen tačno) je sljedeći:
"Ipak, ma koliko Dodika separatistički svrbeli prsti, verujem da on ne sme preuzeti takvu odgovornost na sebe i treba ga pustiti da RS ekonomski razvija i da se ona što iskrenije reintegrira unutar BiH", rekao je on.
Fahro ovdje djeluje naivno kao francuska sobarica i kao ne zna da RS (dok god postoji u ovakvom obliku i kapacitetu) NIKADA NEĆE NI POMIŠLJATI O BILO KAKVOJ INTEGRACIJI UNUTAR BIH...a Dodika (danas) ili bilo kojeg drugog "lidera" RS-a (sutra) će stalno "svrbeti separatistički prsti"... E, moj Fahro, ovo je bilo doista naivno (ili nije, jer mu je Mišković naredio da daje ovakve izjave). Zato, apsolutno se slažem sa ovim komentarom:
Topla voda wrote:bilo bi dobro kad bi on usao u politiku.

izasao bi na otvoren teren,a tamo mu nema prolaza
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#15 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by privremeni »

Sto neko rece, bolje da izadje na ledinu. Do sada je "vladao" bosnjackom politikom iz sjene.
Zabrinjavajuce je sto radi na konfrontaciji dva naroda koja dijele Federaciju. Obzirom na sveukupnu situaciju, a nije se toga sam sjetio sigurno, moguci plan je:
-dati polugladnom narodu novu zabavu koja ce ih sprijeciti da dodju na njihova vrata, ili
-izazvati ozbiljna trvenja i novo nepovjerenje da pajdas Dodik moze na miru realizirati njihove planove.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11037
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#16 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Prpa.ba »

zagazaga wrote:il' ga je neko dobro pričepio :roll:

Miskovic trazi ucinak od svog poslusnika. :mrgreen:
*mima*

#17 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by *mima* »

Prpa.ba wrote:
zagazaga wrote:il' ga je neko dobro pričepio :roll:

Miskovic trazi ucinak od svog poslusnika. :mrgreen:



Koliko samo poslusnika ima Miskovic..............
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#18 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Real Khan »

zagazaga wrote:ovo gore što sam citirala je sinoć bilo na dnevniku rtrs, odmah poslije informacije o ubistvu onog momka u Sa
nisam mogla vjerovati.......kad ono :shock: 'na svim srpskim stranicama sa vijestima' a jutros ovo
1. Fahro porucuje da nece dopustiti cenzuru IZ i Rijaseta.

2. Takodjer tvrdi da su Bosnjaci ugrozeni od hrvata u fbih jer su hrvati toboze ekonomski poklopili bosnjake.
prolup'o skroz.......il' ga je neko dobro pričepio :roll:
Jašta nego ga je pričepio...ma nije to nikakva tajna... Mišković ovih dana ubrzano radi na definitvnom preuzimanju "Vranice" DD Sarajevo (tačnije zanima ga nekoliko najatraktivnijih lokacija u Sarajevu u vlasništvu "Vranice"). Pored zgrade Direkcije "Vranice" DD u strogom centru grada (kod Kantonalnog Suda i Centralnog zatvora), Mišković želi da preuzme i nekoliko desetina duluma zemlje na Stupu (uz glavnu džadu), gdje planira izgraditi ogromne trgovačke centre Delte i ostalih svojih firmi. Istovremeno, Miškovićeva konkurencija, hrvatski "Konzum", je kupio salon namještaja "Dalas" na Stupu i Otoci i planiraju tamo graditi svoje objekte...Da skratim i ne idem u više detalja: Trenutno se odigrava velika borba oko (vele)trgovačkog kolača između "Konzuma", "Delte", "Mercatora" i Selimovićevog "MIMS"-a ("Merkura"), s tim da Selimović ipak ima najveći kolač, a nije na Miškovićevoj strani...

S obzirom na činjenicu da je Fahro, najblaže rečeno u dubokoj finansijskoj krizi, otišao je "na kamate" kod Miškovića, a Miškoviću treba medijska podrška za poslovne poduhvate unutar Federacije BiH (RS već kontrolira uz pomoć Dodika). Ta medijska podrška ima za cilj tihu eliminaciju Miškovićeve glavne konkurencije -- dakle Selimovića kao glavnog konkurenta br. 1, i hrvatski "Konzum" glavnog konkurenta br. 2 (i usput da povali nekoliko banaka sa velikim hrvatskim kapitalom, čisto da se Fahro osveti za odbijanje njegovih "poslovnih ponuda")... Zato nije ni čudo što Fahro već nekoliko godina najviše piše o: 1) "kriminalu Selimovića" (a da je Selimović na Miškovićevoj strani, bio bi OK), 2) bankarskoj mafiji (koja to i jeste samo što se Fahro "sjetio" toga kada su ga odjebali u UniCredit Banci), i odnedavno 3) Fahro piše i o "hrvatskoj kontroli nad Bošnjacima", što ima za cilj potkopavanje pozicije "Konzuma"...

Joj, kada bih vam počeo pričati o političkoj zaleđini, tj. koji politički igrači stoje iza, onda bi vam se sve smučilo... :D
Last edited by Real Khan on 14/08/2009 13:02, edited 1 time in total.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#20 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by popajic »

Postao/la mima dana 14/08/2009 10:37

:D Ostani ti meni spokojan i ne sekiraj se.........Fahro je vec duboko u politiKi[
:D :thumbup:
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#21 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by spokojan »

popajic wrote:
Postao/la mima dana 14/08/2009 10:37

:D Ostani ti meni spokojan i ne sekiraj se.........Fahro je vec duboko u politiKi[
:D :thumbup:
formalni Panticu ... formalni ...
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#22 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by spokojan »

banjaluka078 wrote:Iz RS-ovog Avaza: http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... ajevu.html
i ovdje se vidi aktualna fahrina opsestija hrvatskom dominacijom ... Pogledajte ...

Kaze fahrudin boji se da tuzitelji ne bi isprovocirali milu da ode u separatizam te da od toga ne bi imali koristi ni srbi ni bosnjaci nego samo velikohrvati.

sta je ovom "zastitniku bosnjackih interesa"?
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#23 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by pici »

FaHro zbacio masku totalitarno ...... :mrgreen: ......misli da ovim ucjeni dotiČne bankare da ga izvuku iz kolapsa,zavrnuta pipa u razvojnoj Banci Federacije,Delta je na koljenima u Srbiji,DoDi rasprodaje preko BanjaluČke Berze Obveznice nebi li namirio Unutrašnja Dugovanja itd itd........ovako reaguje mišH kad ga stjeraš u kut,pa FaHrudine,FaHrudine....MMF je udruženje najuticajnijih Bankarskih Lobija,puko si ti ko mnogi Ruski Tajkuni ,mada im nisi ni za cipele vezat al hajde de :mrgreen: :bih:
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#24 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by osa »

Bourne wrote:
spokojan wrote:Zar ti zbilja mislis da se zastupnistva dijele po nacionalnom kljucu koji je suprotan ekonomskoj racunici?
Bilo bi super kad bi bilo tako(ekonomska racunica) ko sto ti kazes, ali pokusaj ti recimo ko Bosnjak biti zatupnik Kraša za BiH pa cemo videjti kome ce prije kraš dati zastupnistvo tebi ko Bosnjaku ili Hrvatu-Katoliku BiH, bez obzira koliko ti vise imao novaca ono ce biti dato Bosanskom Hrvatu.
kraš je privatna kompanija čije dioničare zanima isključivo profit, ako ponudiš bolje uvjete zastupstva od nekog hrvata, naravno da ćeš dobiti zastupstvo, ako ponudiš iste ili lošije naravno da će hrvat dobiti zastupstvo, zar i ti ne bi postupio isto.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#25 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by udrch »

Nemojte svašta pričati protiv Utemeljitelja dnevnog avaza :D ..
Ja bih mu oprostio što je klepio pare i dnevni avaz, ali što sam sebe naziva Utemeljiteljem i što ga svi radnici moraju zvati Presjednik, takvu aroganciju ne mogu nikom da halalim, pa ni novinaru svih novinara koji se valjda proslavio još u Jugi, ali eto..
Puko je on davno na neko visoko mjesto u politici, vidjećemo koje.. :shock:
Post Reply