Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#4226 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by drug_profi »

spreca wrote:
RasAlGhul wrote: Možeš ga čuti i u Sarajevu, ja ga pričam, potura nam se sve sa strane, a retardirani smo da to zaustavimo, pa se ovaj hrvatski jezik potura kao nešto normalno i standardno, a mi balije samo blejimo i ne reagujemo uopšte!
vazno je janu u shake i djirati po gradu..kuzis ne :mrgreen: ....najlakse je baliju asimilirati :mrgreen:
Gdje se dijele domovnice daj da odmah potpisem asimilaciju i kunem se samo cu Janu piti otad.
Ili je mozda bolje da me asimilra Erdogan? Putin?
Jer smo mi jednostavno dokazali da nemamo zrelost ni političku elitu koja može napraviti državu za život običnog čovjeka.
Ma uzeću i bugarsko državljanstvo samo da me patriotski smarači ne handre više.
Eno spomen ploča palim borcima na Bjelašnici i na dnu - El fatiha.
Napraviše patriote od naše borbe za Ustav i RBiH vjerski rat.... pu!

BTW Avaza i Fahre, ako ne bi bilo ovakvog oponenta SDA i BoOokiru onda bi nam FTV, Oslobođenje, Klix isprali mozak do kraja. Ovako makar malo, iako tendenciozno, povremeno kontriraju i tjeraju da sam tražiš šta je istina.
A šta ja o Avazu mislim dovoljno je da kažem da nisam htio da umrlica moje majke izađe u tim novinama.
Last edited by drug_profi on 16/07/2017 15:02, edited 1 time in total.
RasAlGhul
Posts: 883
Joined: 10/04/2017 06:26

#4227 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by RasAlGhul »

spreca wrote:
RasAlGhul wrote: Možeš ga čuti i u Sarajevu, ja ga pričam, potura nam se sve sa strane, a retardirani smo da to zaustavimo, pa se ovaj hrvatski jezik potura kao nešto normalno i standardno, a mi balije samo blejimo i ne reagujemo uopšte!
vazno je janu u shake i djirati po gradu..kuzis ne :mrgreen: ....najlakse je baliju asimilirati :mrgreen:
A to jeste, kad smo najgluplji narod na planeti, nemamo konkurencije realno, jebo afrička plemena kakvi smo mi maloumnici!Bakir u govoru ubacuje elemente hrvatskog, onaj rejs raspali isto tako, ja ne znam gdje su ti likovi odrasli pa su prodali sopstveni jezik, u školi mi dijete jedan dan dolazi, rek'o šta je bilo sine danas, šta ste radili, kaže učiteljica nas "kritizirala" jer smo bili nemirni!Sekunda falila da mu šamarčinu spucam, i onda shvatim da se učiteljica zove Maja i da je iz Stoca.

Od tada dijete redovno preslušavam i ispravljam kad ubaci neke strane hrvatske riječi u svakodnevni govor, ima da priča bosanski i tačka!Ne dam mu ni ove sinhronizovane crtane na hrvatskom da gleda, skinem mu preko rarbg-a na engleskom, neka se dijete obrazuje trebaće mu taj jezik u životu, jer ću ga okrenuti programiranju i branši u kojoj se nalazim :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4228 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by spreca »

drugi profil wrote:
spreca wrote:
RasAlGhul wrote: Možeš ga čuti i u Sarajevu, ja ga pričam, potura nam se sve sa strane, a retardirani smo da to zaustavimo, pa se ovaj hrvatski jezik potura kao nešto normalno i standardno, a mi balije samo blejimo i ne reagujemo uopšte!
vazno je janu u shake i djirati po gradu..kuzis ne :mrgreen: ....najlakse je baliju asimilirati :mrgreen:
Gdje se dijele domovnice daj da odmah potpisem asimilaciju i kunem se samo cu Janu piti otad.
Ili je mozda bolje da me asimilra Erdogan? Putin?
Jer smo mi jednostavno dokazali da nemamo zrelost ni političku elitu koja može napraviti državu za život običnog čovjeka.
Ma uzeću i bugarsko državljanstvo samo da me patriotski smarači ne handre više.
Eno spomen ploča palim borcima na Bjelašnici i na dnu - El fatiha.
Napraviše patriote od naše borbe za Ustav i RBiH vjerski rat.... pu!

BTW Avaza i Fahre, ako ne bi bilo ovakvog oponenta SDA i BoOokiru onda bi nam FTV, Oslobođenje, Klix isprali mozak do kraja. Ovako makar malo, iako tendenciozno, povremeno kontriraju i tjeraju da sam tražiš šta je istina.
A šta ja o Avazu mislim dovoljno je da kažem da nisam htio da umrlica moje majke izađe u tim novinama.
Zasto bi uopste prihvatio bilo ciju asimilaciju...a sto se tice "domovnice" trazi i mozda uspijes(ja 90tih nisam htio uzeti slovensko drzavljanstvo i nimalo se ne kajem)....ako sam bosanac onda moj jezik je bosanski i tu se nema sta raspravljati....a ko se drugacije osjeca neka bira druge jezike to je njegovo pravo
RasAlGhul
Posts: 883
Joined: 10/04/2017 06:26

#4229 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by RasAlGhul »

drugi profil wrote:
spreca wrote:
RasAlGhul wrote: Možeš ga čuti i u Sarajevu, ja ga pričam, potura nam se sve sa strane, a retardirani smo da to zaustavimo, pa se ovaj hrvatski jezik potura kao nešto normalno i standardno, a mi balije samo blejimo i ne reagujemo uopšte!
vazno je janu u shake i djirati po gradu..kuzis ne :mrgreen: ....najlakse je baliju asimilirati :mrgreen:
Gdje se dijele domovnice daj da odmah potpisem asimilaciju i kunem se samo cu Janu piti otad.
Ili je mozda bolje da me asimilra Erdogan? Putin?
Jer smo mi jednostavno dokazali da nemamo zrelost ni političku elitu koja može napraviti državu za život običnog čovjeka.
Ma uzeću i bugarsko državljanstvo samo da me patriotski smarači ne handre više.
Eno spomen ploča palim borcima na Bjelašnici i na dnu - El fatiha.
Napraviše patriote od naše borbe za Ustav i RBiH vjerski rat.... pu!

BTW Avaza i Fahre, ako ne bi bilo ovakvog oponenta SDA i BoOokiru onda bi nam FTV, Oslobođenje, Klix isprali mozak do kraja. Ovako makar malo, iako tendenciozno, povremeno kontriraju i tjeraju da sam tražiš šta je istina.
A šta ja o Avazu mislim dovoljno je da kažem da nisam htio da umrlica moje majke izađe u tim novinama.
Kako ćete Erdoan asimilovati?Počećeš izvorni turski pričati? Uzmi i hrvatsko i bugarsko niko ti ne brani!Fahro i Avaz te tjeraju da tražiš istinu?Jel' se zezaš? Daleko od toga da sam za SDA, ali prije ću dati glas Bakiru nego onom raspalom crnogorskom četniku, koji bi Čoviću dao i fašističku tzv. HB i pravo da biraju predsjednika fašistu, nego bi vjerovatno dozvolio i genocidnoj da izbori nezavisnost, pa bi granica na Bentbaši bila, otac ga jebo raspali kriminalni!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4230 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by JThomas »

naivan, bolno naivan rezon - kad se vidi da im je ovo što imaju sad sve dala porodica izetbegović. kao što je, igrom slučaja", nacrtala i tog fahru, od nikoga napravili medijskog tajkuna. i sad upiru prstom u svoj proizvod - e vidite da može i gore od nas. sve je to bajka da se cementira stanje gdje će veći dio glasati za njih - a manji za njihov eksponent. koji i danas radi sve - osim da izađe iz vlasti sa njima...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#4231 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by ultima_palabra »

Sto Alfons rece, oslobodit ce Fahru pred izbore i namaknut ce mu 25 hiljada glasova, a sebi ce 50, jerbo Bosnjaci ne mogu dopustiti da on zavlada... a sad kao ne vlada :D

I onda skontas da je to zapravo isti tim.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4232 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by JThomas »

isti je i kad nije isti. oni i kad se iskreno svađaju - to propagira mentalni sklop koji im pogoduje.
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#4233 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by drug_profi »

Jeste osuli na mene. Ja smatram da imam pravo da pljujem po svojoj zemlji i njenim ljudima jer sam to pravo stekao ucescem u ratu, krvareci po toj istoj Bjelašnici da bih danas sazanao da sam bio u nekakvoj muslimanskoj vojsci.
WTF?
Imam pravo da se pisam i po ovoj zemlji i po njenim narodima jer je to sve isti soj, nedojebani, neobrazovani, frustrirani, primitivci.
Cast izuzecima koji su vecinom odjebali na vrijeme odavde.

A oko Avaza me nista razumjeli. Frajer sere po Bakiru i Sebiji, pa redom po Bakirovoj liniji u SDA.
To je ba generalno pozeljno jer niko drugi to ne radi. A to je sve od zla oca i gore matere. Pa ako imas mozga pokusaj da nadjes sta je istina, ili ces mozda traziti na federalnoj?
Kad vidim Zvizdica kraj Merkel ja se upisam od smijeha. Fadila? LOLčina!
Medjutim Bošnji se moze prodati Bakirova prica pred izbore jer Bosnjo ima pamcenje zlatne ribice. Oplakuje srebrenicu i onda ide da slusa Cecu, Pecu, Mecu, Acu, Baju, itd. Nema pojma kako Fadil udara poreze, kako Bakirov jaran zaposljava po JP, kako Bakir jadan zivi od plate... kako je ispouni zelju svojoj hanumi pa nam hanuma razjebala opstu bolnicu i povrh toga malo joj bilo pa dobila i klinicki centar.
Avaz je samo produkt toga sto ovaj jadni i frustrirani narod hoce. Ide da protestvuje protiv Vlade i nosi SDA zastavu. Ma ovo je jedan cirkus i Fahro je tu samo jedan od artista.
A dabome da je danas bolje biti Bugarin nego Bosanac. Bosanac nema ni svoju zastavu vise, a kamo li nacionalni identitet. Sad su to neki Bosnjaci, Hrvati, Srbi. Ovi prvi kazu Turska im je Majka. Ovi ini gledaju u svoje matice i smiju se prvima.
Babo u Bosnjaka ide za Erdoganom ko kucence, a ja ne treba da se bojim da cu biti asimiliran? A U MOM GRADU se proslavlja 15 juli kao dan demokratije? Kakve ba demokratije? Dan kad je Erdogan postao sultan?
Hajde ba vidim ja da su ovdje samo budale i slijepci ostali. Ja definitvno makar nisam slijep. A da sam glup - imam ukoričen dokaz, na kojem piše passport/pasoš/putovnica.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4234 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by StupskaBitanga »

http://www.avaz.ba/clanak/304441/12?url ... /304441/12
Čim je Fahro namirisao protukandidate na izborima odmah je to upakovao kao SDA portal javlja a to kao njemu ne odgovara
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#4235 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by Me_again »

drugi profil wrote:Jeste osuli na mene. Ja smatram da imam pravo da pljujem po svojoj zemlji i njenim ljudima jer sam to pravo stekao ucescem u ratu, krvareci po toj istoj Bjelašnici da bih danas sazanao da sam bio u nekakvoj muslimanskoj vojsci.
WTF?
Imam pravo da se pisam i po ovoj zemlji i po njenim narodima jer je to sve isti soj, nedojebani, neobrazovani, frustrirani, primitivci.
Cast izuzecima koji su vecinom odjebali na vrijeme odavde.

A oko Avaza me nista razumjeli. Frajer sere po Bakiru i Sebiji, pa redom po Bakirovoj liniji u SDA.
To je ba generalno pozeljno jer niko drugi to ne radi. A to je sve od zla oca i gore matere. Pa ako imas mozga pokusaj da nadjes sta je istina, ili ces mozda traziti na federalnoj?
Kad vidim Zvizdica kraj Merkel ja se upisam od smijeha. Fadila? LOLčina!
Medjutim Bošnji se moze prodati Bakirova prica pred izbore jer Bosnjo ima pamcenje zlatne ribice. Oplakuje srebrenicu i onda ide da slusa Cecu, Pecu, Mecu, Acu, Baju, itd. Nema pojma kako Fadil udara poreze, kako Bakirov jaran zaposljava po JP, kako Bakir jadan zivi od plate... kako je ispouni zelju svojoj hanumi pa nam hanuma razjebala opstu bolnicu i povrh toga malo joj bilo pa dobila i klinicki centar.
Avaz je samo produkt toga sto ovaj jadni i frustrirani narod hoce. Ide da protestvuje protiv Vlade i nosi SDA zastavu. Ma ovo je jedan cirkus i Fahro je tu samo jedan od artista.
A dabome da je danas bolje biti Bugarin nego Bosanac. Bosanac nema ni svoju zastavu vise, a kamo li nacionalni identitet. Sad su to neki Bosnjaci, Hrvati, Srbi. Ovi prvi kazu Turska im je Majka. Ovi ini gledaju u svoje matice i smiju se prvima.
Babo u Bosnjaka ide za Erdoganom ko kucence, a ja ne treba da se bojim da cu biti asimiliran? A U MOM GRADU se proslavlja 15 juli kao dan demokratije? Kakve ba demokratije? Dan kad je Erdogan postao sultan?
Hajde ba vidim ja da su ovdje samo budale i slijepci ostali. Ja definitvno makar nisam slijep. A da sam glup - imam ukoričen dokaz, na kojem piše passport/pasoš/putovnica.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Poseban osvrt na ovo neobrazovani, frustrirani, primitivni itd.
Ko zivi u uredjenijim sredinama u BiH i ne krece se puno pojma nema sta su bosanci i hercegovci u prosjeku. Iako broj papaka nigdje nije zanemariv, cak sta vise doseze kriticnu masu.
Svaka cast izuzecima, ali .... Jucer se vracam iz Holandije onim kokuznim letom do Tuzle, koji je bio pun nasih gastarbeiter-a. Dolaze malo kuci, nakupilo se i nesto para pa se u avionu narucuje votka, pivo i ostalo. Ali skupo im kad je trebalo platiti :lol: Jbt nemozes vjerovati koja je to parada glupana i papaka, kakvih sam se idiotskih prica naslusao nisam mogao vjerovati svojim usima. Kako se to samo gura u redu, dahce ti za vratom, a ja kontam zive vani pa su se malo kulturno i civilizacijski asimilirali. Jesu malo morgen. Jos sebi nisam dosao. Usro sam se od straha gdje zivim i ko su mi sunarodnjaci, po drzavnosti i po nacionalnosti. Jebem ti dan kad ostadoh ovdje, i sve one dane u ratu sto provedoh.
Dakle, i ja sam jedan glupan sa ukoricenim dokazom :-?
Da osnujemo stranku glupana sa dokazom ? Demokratsku, naravno :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#4236 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by drug_profi »

Hvala bogu pa ima neko i da me razumije. :kiss:
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#4237 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by rumenige_brajtner »

drugi profil wrote:Jeste osuli na mene. Ja smatram da imam pravo da pljujem po svojoj zemlji i njenim ljudima jer sam to pravo stekao ucescem u ratu, krvareci po toj istoj Bjelašnici da bih danas sazanao da sam bio u nekakvoj muslimanskoj vojsci.
WTF?
Imam pravo da se pisam i po ovoj zemlji i po njenim narodima jer je to sve isti soj, nedojebani, neobrazovani, frustrirani, primitivci.
Cast izuzecima koji su vecinom odjebali na vrijeme odavde.

A oko Avaza me nista razumjeli. Frajer sere po Bakiru i Sebiji, pa redom po Bakirovoj liniji u SDA.
To je ba generalno pozeljno jer niko drugi to ne radi. A to je sve od zla oca i gore matere. Pa ako imas mozga pokusaj da nadjes sta je istina, ili ces mozda traziti na federalnoj?
Kad vidim Zvizdica kraj Merkel ja se upisam od smijeha. Fadila? LOLčina!
Medjutim Bošnji se moze prodati Bakirova prica pred izbore jer Bosnjo ima pamcenje zlatne ribice. Oplakuje srebrenicu i onda ide da slusa Cecu, Pecu, Mecu, Acu, Baju, itd. Nema pojma kako Fadil udara poreze, kako Bakirov jaran zaposljava po JP, kako Bakir jadan zivi od plate... kako je ispouni zelju svojoj hanumi pa nam hanuma razjebala opstu bolnicu i povrh toga malo joj bilo pa dobila i klinicki centar.
Avaz je samo produkt toga sto ovaj jadni i frustrirani narod hoce. Ide da protestvuje protiv Vlade i nosi SDA zastavu. Ma ovo je jedan cirkus i Fahro je tu samo jedan od artista.
A dabome da je danas bolje biti Bugarin nego Bosanac. Bosanac nema ni svoju zastavu vise, a kamo li nacionalni identitet. Sad su to neki Bosnjaci, Hrvati, Srbi. Ovi prvi kazu Turska im je Majka. Ovi ini gledaju u svoje matice i smiju se prvima.
Babo u Bosnjaka ide za Erdoganom ko kucence, a ja ne treba da se bojim da cu biti asimiliran? A U MOM GRADU se proslavlja 15 juli kao dan demokratije? Kakve ba demokratije? Dan kad je Erdogan postao sultan?
Hajde ba vidim ja da su ovdje samo budale i slijepci ostali. Ja definitvno makar nisam slijep. A da sam glup - imam ukoričen dokaz, na kojem piše passport/pasoš/putovnica.
sve si u pravu, majke mi. meni tačno ne bude dobro kad vidim ove futavce koji erdoganu ljube guzicu.
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#4238 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by mg »

RasAlGhul wrote:Ma realno i ne čitam tekstove s portala, jer kasne po dva-tri dana, više me nervira hrvatski jezik na ovom portalu, nema bosanskog uopšte, sve je na -irati umjesto -ovati, pa imamo organizirati, reagirati, umjesto organizovati, reagovati ili kada pročitam nogomet, ranio bih se, niko nikad u Sarajevu nije govorio nogomet, eto neka ovi novinari pitaju dedu svog jel fudbal ili nogomet :D Zatim općina :( opće, i ostale hrvatske riječi od kojih mi se povraća.To jednostavno nije standardizovani bosanski jezik koji je najljepši na planeti :thumbup: A realno i rade za nekih možda 8-9 stoja ko će se peglati sa profesionalizmom, a i Hrvati su vlasnici doduše, a pa su ove naše balije što rade na Klixu sigurno dobili naredbu da pišu na -irati!

A koliko sam vidio i Avaz forsira -irati i stoljeće umjesto vijek!Fahro je sigurno učio hrvatski u Crnoj Gori u Jugoslaviji :D Možda mu je dedo iz Zagreba naselio vukojebinu iz koje je došao! :D :D

Kad već pišeš o nekoj temi, bilo bi poželjno da znaš znanje.

Zvanični rječnik Bosanskog jezika kaže da je pravilno: Općina, opći, općenito.

Za ostale termine pogledaj rječnik.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#4239 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by Better Man »

mg wrote:
RasAlGhul wrote:Ma realno i ne čitam tekstove s portala, jer kasne po dva-tri dana, više me nervira hrvatski jezik na ovom portalu, nema bosanskog uopšte, sve je na -irati umjesto -ovati, pa imamo organizirati, reagirati, umjesto organizovati, reagovati ili kada pročitam nogomet, ranio bih se, niko nikad u Sarajevu nije govorio nogomet, eto neka ovi novinari pitaju dedu svog jel fudbal ili nogomet :D Zatim općina :( opće, i ostale hrvatske riječi od kojih mi se povraća.To jednostavno nije standardizovani bosanski jezik koji je najljepši na planeti :thumbup: A realno i rade za nekih možda 8-9 stoja ko će se peglati sa profesionalizmom, a i Hrvati su vlasnici doduše, a pa su ove naše balije što rade na Klixu sigurno dobili naredbu da pišu na -irati!

A koliko sam vidio i Avaz forsira -irati i stoljeće umjesto vijek!Fahro je sigurno učio hrvatski u Crnoj Gori u Jugoslaviji :D Možda mu je dedo iz Zagreba naselio vukojebinu iz koje je došao! :D :D

Kad već pišeš o nekoj temi, bilo bi poželjno da znaš znanje.

Zvanični rječnik Bosanskog jezika kaže da je pravilno: Općina, opći, općenito.

Za ostale termine pogledaj rječnik.
Oni koji su pravili taj zvanični riječnik su uzeli Hrvatske izraze, a ne Bosanske. Čitav život govoriš opština, opšti i sad to nije ispravno. Malo morgen. Općenito je ok, jer nikad se nije govorilo opštenito.
Labirint
Posts: 1964
Joined: 24/06/2013 14:37

#4240 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by Labirint »

Može uopšteno :D
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4241 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by animus »

Najgore kad ljudi krenu suditi o necemo o cemu skoro nista ne znaju. Prvo se treba obrazovati pa pisati svoje misljenje inace je to lupanje. Nije govor samo ono sto se prica u tvom komsiluku. Opcina, kruh i slicno se koristilo u mnogim dijelovima bih i prije rata. Mislim da su opcina i tisuca porijeklom sa ovih prostora.
A onaj lik sto se vozio avionom je izgleda pravi kompleksas. Imamo mi puno primitivaca i seljaka ali generalizirati i dijasporu prozivati odiše na puno kompleksa.
RasAlGhul
Posts: 883
Joined: 10/04/2017 06:26

#4242 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by RasAlGhul »

mg wrote:
RasAlGhul wrote:Ma realno i ne čitam tekstove s portala, jer kasne po dva-tri dana, više me nervira hrvatski jezik na ovom portalu, nema bosanskog uopšte, sve je na -irati umjesto -ovati, pa imamo organizirati, reagirati, umjesto organizovati, reagovati ili kada pročitam nogomet, ranio bih se, niko nikad u Sarajevu nije govorio nogomet, eto neka ovi novinari pitaju dedu svog jel fudbal ili nogomet :D Zatim općina :( opće, i ostale hrvatske riječi od kojih mi se povraća.To jednostavno nije standardizovani bosanski jezik koji je najljepši na planeti :thumbup: A realno i rade za nekih možda 8-9 stoja ko će se peglati sa profesionalizmom, a i Hrvati su vlasnici doduše, a pa su ove naše balije što rade na Klixu sigurno dobili naredbu da pišu na -irati!

A koliko sam vidio i Avaz forsira -irati i stoljeće umjesto vijek!Fahro je sigurno učio hrvatski u Crnoj Gori u Jugoslaviji :D Možda mu je dedo iz Zagreba naselio vukojebinu iz koje je došao! :D :D

Kad već pišeš o nekoj temi, bilo bi poželjno da znaš znanje.

Zvanični rječnik Bosanskog jezika kaže da je pravilno: Općina, opći, općenito.

Za ostale termine pogledaj rječnik.
Taj je rječnik izašao nakon rata, znači politički rječnik SDA mašinerije i drugih govana, jebote Komšić Hrvat pa priča na -ovati, nikad hrvatski pričao nije, a čovjek rođeni Sarajlija!
DarkoSpec
Posts: 13
Joined: 03/08/2016 10:12

#4243 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by DarkoSpec »

Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#4244 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by salik79 »

RasAlGhul wrote:
mg wrote:
RasAlGhul wrote:Ma realno i ne čitam tekstove s portala, jer kasne po dva-tri dana, više me nervira hrvatski jezik na ovom portalu, nema bosanskog uopšte, sve je na -irati umjesto -ovati, pa imamo organizirati, reagirati, umjesto organizovati, reagovati ili kada pročitam nogomet, ranio bih se, niko nikad u Sarajevu nije govorio nogomet, eto neka ovi novinari pitaju dedu svog jel fudbal ili nogomet :D Zatim općina :( opće, i ostale hrvatske riječi od kojih mi se povraća.To jednostavno nije standardizovani bosanski jezik koji je najljepši na planeti :thumbup: A realno i rade za nekih možda 8-9 stoja ko će se peglati sa profesionalizmom, a i Hrvati su vlasnici doduše, a pa su ove naše balije što rade na Klixu sigurno dobili naredbu da pišu na -irati!

A koliko sam vidio i Avaz forsira -irati i stoljeće umjesto vijek!Fahro je sigurno učio hrvatski u Crnoj Gori u Jugoslaviji :D Možda mu je dedo iz Zagreba naselio vukojebinu iz koje je došao! :D :D

Kad već pišeš o nekoj temi, bilo bi poželjno da znaš znanje.

Zvanični rječnik Bosanskog jezika kaže da je pravilno: Općina, opći, općenito.

Za ostale termine pogledaj rječnik.
Taj je rječnik izašao nakon rata, znači politički rječnik SDA mašinerije i drugih govana, jebote Komšić Hrvat pa priča na -ovati, nikad hrvatski pričao nije, a čovjek rođeni Sarajlija!
Sto bi rekao moj rahmetli djed, koji je bio 1919. godiste, a gimnaziju je zavrsio kao ucenik generacije, prije 2. Svj. rata nikada se u Tuzli, do poslije 2. Svj. rata, nije opstilo, niti je postojala opstina. Tek nakon 2. Svj. rata, i dolaska uciteljskog kadra iz Srbije, pocinje posrbljavanje bosanskog jezika. On je, kao i djed i majka/nana s mamine strane (oni su studirali u Zagrebu, pa ih namjerno ne navodim kao primjer), do kraja svog zivota opcio.
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#4245 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by drug_profi »

Meni je to paćenički brate. Svi sad pričaju ovako i sad nazor hajmo mijenjat vraćat kako je nekad bilo. Kompleks.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4246 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by JThomas »

priča cijelog balkana. jezik je živa materija.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#4249 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by jao_situacije »

nije još uvijek čuo za klixov forum i ovu temu :mrgreen:
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#4250 Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by dr.gog »

jao_situacije wrote:
nije još uvijek čuo za klixov forum i ovu temu :mrgreen:
:D ....svojevremeno korištena za rano javljanje o greškama u naslovima.

A Klix je inače dio Avaza...onaj za FGR :D
Post Reply