FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post Reply
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#6476 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Piaty »

Ludzak wrote: 07/05/2022 11:03
Piaty wrote: 05/05/2022 12:47

Stari moj, to je neka boljsevicka utopija. Skoro nista od toga nije u sukobu sa sekularnim drustvom. Sekularno drustvo je ono koje je odvojilo drzavu od religije, a ti primjeri su slobodno ispovjedanje (i ispoljavanje) vjere sto nije u sukobu sa sekularnom drzavom. Taj primjer sa selamima ti je na mjestu ali ako postoji konsenzus medju uposlenicima, onda zasto ne? Pa nikom nije krivo.

Ne znam koliko sam ja u vjeri, ako mislis na ljude koji klanjaju i poste, onda jesam.... ali i ja sam za gradjansko uredjenje jer mi ono dozvoljava da zivim kao vjernik. Vrlo jednostavno. Ja sam za ramazan mjesec dobio uskrsnja jaja od susjede i sve ok.

Ako ti mislis prijatelju da su Bosnjaci-muslimani za neku teokratiju, a zivis medju njima i vidjas ih svaki dan, onda zaobilazis istinu. U slucaju da ti mislis da je teokratska drzava pucanje iz tipa za ramazan, iftari pa espreso i cigara nakon iftara...onda pogle u enciklopediju ponovo.
Mrzim licitirati, ali danas bi otprilike 0.5% Bosnjaka-muslimana MOGLO zivjeti u teokratskoj drzavi. Mislim da ne bih mogao ni ja, eto klanjam i postim ali nisam bas siguran ni u sebe. Gore napisah da ne znam da li bih zelio. Eto iskreno do kraja od mene :)
Aa je li ti mislis da SDA i druge kleronacionalisticke stranke u BIH nisu za teokratiju??
Za to sto oni rade, za to se u teokratiji zestoko kaznjava stoga mislim da bi cak SDP bolje prosao u teokratiji.

A te stranke nisu ni nacionalisticke nego pseudonacionalisticke jer tu nema ni nacionalizma. Tu nema NIKAKVE IDEOLOGIJE. To sto meni neko prica da je Supermen, meni nista ne znaci kada jd vidim da nije.
Jednom je Danis Tanovic rekao otprilike kao - da su oni nacionalisiti, pravili bi bar jedan patriotski film godisnje.
User avatar
Ludzak
Posts: 5375
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#6477 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ludzak »

Piaty wrote: 07/05/2022 12:10
Ludzak wrote: 07/05/2022 11:03

Aa je li ti mislis da SDA i druge kleronacionalisticke stranke u BIH nisu za teokratiju??
Za to sto oni rade, za to se u teokratiji zestoko kaznjava stoga mislim da bi cak SDP bolje prosao u teokratiji.

A te stranke nisu ni nacionalisticke nego pseudonacionalisticke jer tu nema ni nacionalizma. Tu nema NIKAKVE IDEOLOGIJE. To sto meni neko prica da je Supermen, meni nista ne znaci kada jd vidim da nije.
Jednom je Danis Tanovic rekao otprilike kao - da su oni nacionalisiti, pravili bi bar jedan patriotski film godisnje.
Sta to oni radi sto bi se u teokratiji kaznjavalo? Mislis da u teokratiji kaznjavaju svoje lopovluke? Jok. Zato bi oni svi pravili teokratiju prema svojim principima.
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#6478 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Piaty »

Ludzak wrote: 07/05/2022 13:36
Piaty wrote: 07/05/2022 12:10

Za to sto oni rade, za to se u teokratiji zestoko kaznjava stoga mislim da bi cak SDP bolje prosao u teokratiji.

A te stranke nisu ni nacionalisticke nego pseudonacionalisticke jer tu nema ni nacionalizma. Tu nema NIKAKVE IDEOLOGIJE. To sto meni neko prica da je Supermen, meni nista ne znaci kada jd vidim da nije.
Jednom je Danis Tanovic rekao otprilike kao - da su oni nacionalisiti, pravili bi bar jedan patriotski film godisnje.
Sta to oni radi sto bi se u teokratiji kaznjavalo? Mislis da u teokratiji kaznjavaju svoje lopovluke? Jok. Zato bi oni svi pravili teokratiju prema svojim principima.
Apsolutno se slazem. Onda cemo razdvojiti religiju i njenu instrumentalizaciju i paziti da budemo korektni da to ne poistovjetimo, zar ne? Nisam vidio da smo to do sada radili pa eto mogli bi od sada.
dragonz
Posts: 1772
Joined: 20/09/2008 13:12

#6479 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by dragonz »

User avatar
jazzer
Posts: 7154
Joined: 20/12/2004 14:44

#6480 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by jazzer »

Na pitanje novinara šta podrazumijeva ta odluka o subvenciji, Novalić je detaljnije želio pojasniti šta zapravo znače ti električni automobili te dao svoju definiciju:

“Da građani lakše razumiju. Tamo imate nazive – plug in, strogi hibrid, blagi hibrid, električni automobil. Ono auto koje ima utičnicu da možete uključiti utikač se subvencionira sa po 10.000 KM i 5.000 KM”, pojasnio je Novalić.
Jos jedna briljantna misao. Bravo Fadile, bravo.

Nadam se, zbog buducih pokoljenja, da neko biljezi sve sto je ovaj futavac izjavio posljednjih godina.
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#6481 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by shandrprcSA »

jazzer wrote: 20/05/2022 14:54
Na pitanje novinara šta podrazumijeva ta odluka o subvenciji, Novalić je detaljnije želio pojasniti šta zapravo znače ti električni automobili te dao svoju definiciju:

“Da građani lakše razumiju. Tamo imate nazive – plug in, strogi hibrid, blagi hibrid, električni automobil. Ono auto koje ima utičnicu da možete uključiti utikač se subvencionira sa po 10.000 KM i 5.000 KM”, pojasnio je Novalić.
Jos jedna briljantna misao. Bravo Fadile, bravo.

Nadam se, zbog buducih pokoljenja, da neko biljezi sve sto je ovaj futavac izjavio posljednjih godina.


zemljo otvori se :lol:
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6482 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Styling »

dragonz wrote: 07/05/2022 16:35
Hoce Fadil da svede namjensku industriju samo na Igman u Konjicu gdje on, Dzindic, Alispahic i ostala klika imaju upliva i otimaju pare. Zrak i Ginex im u tom poduhvatu smetaju. Stoka gladna. Ljude bez posla ostavljaju, najeli se daboga.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#6483 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Roccohljup »

Fadil i Džindić zajedno sa ostalim članovima mafije iz namjenske industrije ne samo da kontrolišu (i forsiraju) proizvodnju već i izvoz. Ako nećeš sa njima, onda te nema ni na mapi. Sukob interesa.....ma kakvi bolan :D :D
tintilinic
Posts: 333
Joined: 30/01/2013 17:44

#6484 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by tintilinic »

I sta bi s subvencijma na vozila s utikacima?
Slagali,opet.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6485 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Styling »

I dok je RS u decembru usvojila olaksice za radnike umanjenjem doprinosa i poreza na dohodak, a Brcko prije par dana usvojilo nacrt amandmana na zakon kojim se neoporeziva osnovica dize sa 500km na 1200 km, sto znaci da oni sa platama od 1200 nece placati porez na dohodak, dotle Fadil postao inventar na sudu, prikuplja poreze i krcmi budzet u dogovoru sa HDZ-om i ne pada mu na pamet da radnicima i privrednicima olaksa. Stoka jedna nevidjena. :twisted:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#6486 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Roccohljup »

Zaro je nas fadil osigurao u budzeti milionce za svoju promociju.....pardon promociju vlade :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#6487 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by tataćusak »

Styling wrote: 02/06/2022 21:20 I dok je RS u decembru usvojila olaksice za radnike umanjenjem doprinosa i poreza na dohodak, a Brcko prije par dana usvojilo nacrt amandmana na zakon kojim se neoporeziva osnovica dize sa 500km na 1200 km, sto znaci da oni sa platama od 1200 nece placati porez na dohodak, dotle Fadil postao inventar na sudu, prikuplja poreze i krcmi budzet u dogovoru sa HDZ-om i ne pada mu na pamet da radnicima i privrednicima olaksa. Stoka jedna nevidjena. :twisted:
Zato je u federaciji penzija 400 u genocidnoj 200.
Pustite se šuplje o četnitetu, mogu se samo kitte napušiti u poređenju s federacijom. Nemoj sad odjednom federaciju porediti sa njemačkom , zadržimo se na četnitetu.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6488 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Styling »

tataćusak wrote: 02/06/2022 23:08
Styling wrote: 02/06/2022 21:20 I dok je RS u decembru usvojila olaksice za radnike umanjenjem doprinosa i poreza na dohodak, a Brcko prije par dana usvojilo nacrt amandmana na zakon kojim se neoporeziva osnovica dize sa 500km na 1200 km, sto znaci da oni sa platama od 1200 nece placati porez na dohodak, dotle Fadil postao inventar na sudu, prikuplja poreze i krcmi budzet u dogovoru sa HDZ-om i ne pada mu na pamet da radnicima i privrednicima olaksa. Stoka jedna nevidjena. :twisted:
Zato je u federaciji penzija 400 u genocidnoj 200.
Pustite se šuplje o četnitetu, mogu se samo kitte napušiti u poređenju s federacijom. Nemoj sad odjednom federaciju porediti sa njemačkom , zadržimo se na četnitetu.

Kakva ti je to prica? Zaboli me djon kolika im je penzija. Pomozi radniku koji ima porodicu da lakse dise. Sta sad, mi treba da budemo sretni sto su nam penzije bijedne od 400KM ali je u RS jos gore. Ono sto znam je da radnici koju imaju istu bruto platu kao i ja u RS i Brckom sada kuci nose vise para i mogu lakse placati racune. To je jedino sto se pika. Za to vrijeme Fadil razmislja da mi digne porez na platu. U kakvom univerzumu oni zive, a i ti zajedno s njima.

Ja zivim u Federaciji i hocu da moja vlada pokaze volju i ucini nesto da mi olaksa zivot.
giannibelif
Posts: 1914
Joined: 28/01/2017 22:11

#6489 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by giannibelif »

:lol: :lol: :lol: Da ne povjeruješ! Čak 400 maraka penzija!
User avatar
shape of despair
Posts: 3078
Joined: 09/04/2008 18:41

#6490 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by shape of despair »

giannibelif wrote: 03/06/2022 09:14 :lol: :lol: :lol: Da ne povjeruješ! Čak 400 maraka penzija!
A tek kad prevedeš u euriće, 200e penzija, još bjednije zvuči
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6491 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Dozer »

tataćusak wrote: 02/06/2022 23:08
Styling wrote: 02/06/2022 21:20 I dok je RS u decembru usvojila olaksice za radnike umanjenjem doprinosa i poreza na dohodak, a Brcko prije par dana usvojilo nacrt amandmana na zakon kojim se neoporeziva osnovica dize sa 500km na 1200 km, sto znaci da oni sa platama od 1200 nece placati porez na dohodak, dotle Fadil postao inventar na sudu, prikuplja poreze i krcmi budzet u dogovoru sa HDZ-om i ne pada mu na pamet da radnicima i privrednicima olaksa. Stoka jedna nevidjena. :twisted:
Zato je u federaciji penzija 400 u genocidnoj 200.
Pustite se šuplje o četnitetu, mogu se samo kitte napušiti u poređenju s federacijom. Nemoj sad odjednom federaciju porediti sa njemačkom , zadržimo se na četnitetu.
Da...frapantno visoka penzija od 400 KM...

Da vidimo kako s ovolikom penzijom prodje penzioner koji zivi sam, a vecina ih prioritete slaze na nacin Racuni, Lijekovi, Hrana....
Racuni:
Struja = cca. 40 KM
Voda = cca. 10 KM
Grijanje (ako je na centralnom i neka je u cca. 50 kvadrata) = 120 KM
RAD (gradsko) = 11,20 KM
Upravitelj = 23 KM
Znaci, samo za podmirivanje najosnovijih racuna, i to bez TV/a i telefona/mobitela, jednom penzioneru treba 204,20 KM. Zaokruzimo na 200, cisto radi lakse racunice.

Lijekovi:
Ovo je varijabilno, od covjeka do covjeka, ali ravnacu se po vlastitoj majci, a njoj na lijekove ode 60-100 KM mjesecno, zavisno cega koliko uzima posto joj neki lijek traje duze, neki krace.

Hrana:
1 hljeb, obicni - 1.30 KM x 30 dana = 39 KM. Al' ne mora svaki dan kupiti hljeb, jel' tako...nek' razgodi 1 na 2 dana. Dakle = 19,5 KM.
Uz hljeb bi trebalo da ima bar jos nesto, a za to "nesto" je preostalo enormnih 120 KM!

Naravno, penzionerima ne treba odjeca i obuca, mogu nositi ono sto imaju do smrti. Nema potrebe da nekad negdje odu na izlet, more... Koji ce im klinac auto, preskupo gorivo...

Ali, zato Fadilu, Sebiji, Miloradu, Draganu i ostatku ekipe treba Armani odijelo, kuca, vikendica, jahta, mecka, Turska, Kipar, Havaji...............
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#6492 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by shandrprcSA »

tataćusak wrote: 02/06/2022 23:08
Styling wrote: 02/06/2022 21:20 I dok je RS u decembru usvojila olaksice za radnike umanjenjem doprinosa i poreza na dohodak, a Brcko prije par dana usvojilo nacrt amandmana na zakon kojim se neoporeziva osnovica dize sa 500km na 1200 km, sto znaci da oni sa platama od 1200 nece placati porez na dohodak, dotle Fadil postao inventar na sudu, prikuplja poreze i krcmi budzet u dogovoru sa HDZ-om i ne pada mu na pamet da radnicima i privrednicima olaksa. Stoka jedna nevidjena. :twisted:
Zato je u federaciji penzija 400 u genocidnoj 200.
Pustite se šuplje o četnitetu, mogu se samo kitte napušiti u poređenju s federacijom. Nemoj sad odjednom federaciju porediti sa njemačkom , zadržimo se na četnitetu.
Image
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#6493 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by tataćusak »

Aaaaaaaahahahaha nema samo sda botove, pa kako vas nije stid. Ne može se pljuvati i što valja i što ne valja.
Čuj u genocidnoj tvorevini ista bruto plata kao u federaciji, al u curcu. Fadil je za Viškovića tesla , sa utikačem :izet: .
giannibelif
Posts: 1914
Joined: 28/01/2017 22:11

#6494 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by giannibelif »

Nije Tesla već Koperfild. Čini da radna snaga nestane u Bosni a pojavi se u Njemačkoj.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#6495 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Droog »

giannibelif wrote: 03/06/2022 22:06 Nije Tesla već Koperfild. Čini da radna snaga nestane u Bosni a pojavi se u Njemačkoj.
:mrgreen: :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6496 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Dozer »

Mene zivo zanima kako izgledaju ovi likovi sto brane ove SDA, Fadila, i sve ostale iz ENV kamarile....

Imate li kakve fakultete, ali zaista zavrsene, ne kupljene...? Jeste li otisli ikad dalje od svoje kasabice, izvan BiH, ili iz tog mjesta negdje vani, u koje su vas baabo i maajka doveli u ratu ili odmah nakon njega... ?

U zadnje vrijeme se fakat cesto pitam koji IQ imaju ljudi koji brane ove spodobe ala Fadil... Trocifren nije sigurno.... :roll:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6497 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

Dozer wrote: 06/06/2022 16:26 Mene zivo zanima kako izgledaju ovi likovi sto brane ove SDA, Fadila, i sve ostale iz ENV kamarile....

Imate li kakve fakultete, ali zaista zavrsene, ne kupljene...? Jeste li otisli ikad dalje od svoje kasabice, izvan BiH, ili iz tog mjesta negdje vani, u koje su vas baabo i maajka doveli u ratu ili odmah nakon njega... ?

U zadnje vrijeme se fakat cesto pitam koji IQ imaju ljudi koji brane ove spodobe ala Fadil... Trocifren nije sigurno.... :roll:
Bolje i Fadil nego Nebojša.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#6498 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by nles »

Dozer wrote: 06/06/2022 16:26 Mene zivo zanima kako izgledaju ovi likovi sto brane ove SDA, Fadila, i sve ostale iz ENV kamarile....

Imate li kakve fakultete, ali zaista zavrsene, ne kupljene...? Jeste li otisli ikad dalje od svoje kasabice, izvan BiH, ili iz tog mjesta negdje vani, u koje su vas baabo i maajka doveli u ratu ili odmah nakon njega... ?

U zadnje vrijeme se fakat cesto pitam koji IQ imaju ljudi koji brane ove spodobe ala Fadil... Trocifren nije sigurno.... :roll:
Ma imaju mnogi trocifren IQ, fakultete zavrsene prije rata, priznati strucnjaci, vidjeli svijeta... ali gladne oci.
I deficit obraza.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6499 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Dozer »

Ma znam ima i toga. Mislio sam na ove koji ih podrzavaju, a nisu u strankama i nemaju nikakve koristi.
Dijaspora mi je najfascinantnija... Sve "znaju i vide" bolje od nas ovdje....
User avatar
Login77777
Posts: 8552
Joined: 18/05/2021 09:11

#6500 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Login77777 »

Dozer wrote: 07/06/2022 08:54 Ma znam ima i toga. Mislio sam na ove koji ih podrzavaju, a nisu u strankama i nemaju nikakve koristi.
Dijaspora mi je najfascinantnija... Sve "znaju i vide" bolje od nas ovdje....
Nasao se slucajno neki dan medju ljudima koji su preko 30 godina u dijaspori. I poceli oni pricu o izborima za Predsjednistvo. Izvali lik „SDA mora pobjediti inace nece biti vise BiH“. Kazem mu ja de mi navedi tri stvari koje je SDA uradila dobro za BiH. Znas sta je odgovor bio? Nije bilo odgovora nikakvog. Cuti lik i gleda me.
I sta ocekivati o takvim likovima. Da lika ne poznajem vec godinama rekao bi da je zlOja ili hank pOldum.
Post Reply