FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5451 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Tomahawk11 »

Sajber_Kurajber wrote:
human01d wrote:Nekad davno sam ovdje jednom komentarisao i naišao sam na salve podsmjehivanja. Ponoviti ću isto, Fadil Novalić kao premijer FBiH je pozitivna promjena u odnosu na dosadašnje kandidate koji su obnašali funkciju premijera FBiH. Ne govorim o drugim nivoima vlasti, isključivo na ovaj mislim. Oni koji podržavaju politike stranke koju on predstavlja će pronaći razloge i argumente da potkrijepe tu tezu, oni koji se ne slažu s politikom stranke koju predstavlja će pronaći negativne razloge i argumente.
Moje mišljenje da je Fadil jedini od dosadašnjih premijera na nivou FBiH koji poznaje tu tematiku sa aspekta menadžera i da lično konzumira (da tako kažem) sa mnogo informacija koje su produkt njegovog znanja o privredi. Njegov karakter neću komentarisati, što bi se reklo, insan sa sela.
Ako neko u ovome vidi dio pozitivnih komentara, oni nemaju veze sa pokušajem ubacivanja osjećaja blagostanja u našem društvu. I dalje je gotov sve mnogo loše, a taj čovjek slabo šta da će promijeniti, a alibit za to niti je u njemu niti u sistemu. Možda je najviše do nas.
Pozdrav ekipo
Jarane ovo staviti kao post VIJEKA iliti STOLJEĆA što se tiče stručne ANALize (što kaže uvaženi kolega pici). Vrhunac hvalospjeva i zanošenja muda u krivini, s aspekta uvlačenja u pakaš i lične konzumacije (da tako kažem) sa mnogo informacija koje nemaju veze s vezom, a kamoli sa poznavanjem privrede i menadžerstva dotične karikature od premijera. Ako za tebe pozitivna promjena u odnosu na sadašnje kandidate predstavlja izjava da je za građanina BiH, radnika ''sve osim ulja, vode i soli luksuz'', onda stvarno treba da staviš prst na čelo i dobro da razmisliš o svemu ovom što si napisao....
Šta li je kod njega pozitivno da mi je znati :roll:
Od pojave pa do učinjenog...
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#5452 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by zubi »

Image

:D
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5453 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »

fadilj dozivotni premijer ... selam :bih:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5454 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by salik79 »

Sajber_Kurajber wrote:
human01d wrote:Nekad davno sam ovdje jednom komentarisao i naišao sam na salve podsmjehivanja. Ponoviti ću isto, Fadil Novalić kao premijer FBiH je pozitivna promjena u odnosu na dosadašnje kandidate koji su obnašali funkciju premijera FBiH. Ne govorim o drugim nivoima vlasti, isključivo na ovaj mislim. Oni koji podržavaju politike stranke koju on predstavlja će pronaći razloge i argumente da potkrijepe tu tezu, oni koji se ne slažu s politikom stranke koju predstavlja će pronaći negativne razloge i argumente.
Moje mišljenje da je Fadil jedini od dosadašnjih premijera na nivou FBiH koji poznaje tu tematiku sa aspekta menadžera i da lično konzumira (da tako kažem) sa mnogo informacija koje su produkt njegovog znanja o privredi. Njegov karakter neću komentarisati, što bi se reklo, insan sa sela.
Ako neko u ovome vidi dio pozitivnih komentara, oni nemaju veze sa pokušajem ubacivanja osjećaja blagostanja u našem društvu. I dalje je gotov sve mnogo loše, a taj čovjek slabo šta da će promijeniti, a alibit za to niti je u njemu niti u sistemu. Možda je najviše do nas.
Pozdrav ekipo
Jarane ovo staviti kao post VIJEKA iliti STOLJEĆA što se tiče stručne ANALize (što kaže uvaženi kolega pici). Vrhunac hvalospjeva i zanošenja muda u krivini, s aspekta uvlačenja u pakaš i lične konzumacije (da tako kažem) sa mnogo informacija koje nemaju veze s vezom, a kamoli sa poznavanjem privrede i menadžerstva dotične karikature od premijera. Ako za tebe pozitivna promjena u odnosu na sadašnje kandidate predstavlja izjava da je za građanina BiH, radnika ''sve osim ulja, vode i soli luksuz'', onda stvarno treba da staviš prst na čelo i dobro da razmisliš o svemu ovom što si napisao....
Tako sam i ja letio pred rudu, dok s vise strana, iz poslovnih krugova, a i od ljudi iz Gradacca (uvjetno receno - nebosnjaka, katolika), nisam bio razuvjeren. Vrstan inzinjer i menadzer (direktor) TMD Gradacac. Ovo odvajam od politickog angazmana i stranke mu (imam averziju prema stranci, pa mi apriori niko ne valja :mrgreen: ).
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#5455 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by zubi »

salik79 wrote:
Sajber_Kurajber wrote:
human01d wrote:Nekad davno sam ovdje jednom komentarisao i naišao sam na salve podsmjehivanja. Ponoviti ću isto, Fadil Novalić kao premijer FBiH je pozitivna promjena u odnosu na dosadašnje kandidate koji su obnašali funkciju premijera FBiH. Ne govorim o drugim nivoima vlasti, isključivo na ovaj mislim. Oni koji podržavaju politike stranke koju on predstavlja će pronaći razloge i argumente da potkrijepe tu tezu, oni koji se ne slažu s politikom stranke koju predstavlja će pronaći negativne razloge i argumente.
Moje mišljenje da je Fadil jedini od dosadašnjih premijera na nivou FBiH koji poznaje tu tematiku sa aspekta menadžera i da lično konzumira (da tako kažem) sa mnogo informacija koje su produkt njegovog znanja o privredi. Njegov karakter neću komentarisati, što bi se reklo, insan sa sela.
Ako neko u ovome vidi dio pozitivnih komentara, oni nemaju veze sa pokušajem ubacivanja osjećaja blagostanja u našem društvu. I dalje je gotov sve mnogo loše, a taj čovjek slabo šta da će promijeniti, a alibit za to niti je u njemu niti u sistemu. Možda je najviše do nas.
Pozdrav ekipo
Jarane ovo staviti kao post VIJEKA iliti STOLJEĆA što se tiče stručne ANALize (što kaže uvaženi kolega pici). Vrhunac hvalospjeva i zanošenja muda u krivini, s aspekta uvlačenja u pakaš i lične konzumacije (da tako kažem) sa mnogo informacija koje nemaju veze s vezom, a kamoli sa poznavanjem privrede i menadžerstva dotične karikature od premijera. Ako za tebe pozitivna promjena u odnosu na sadašnje kandidate predstavlja izjava da je za građanina BiH, radnika ''sve osim ulja, vode i soli luksuz'', onda stvarno treba da staviš prst na čelo i dobro da razmisliš o svemu ovom što si napisao....
Tako sam i ja letio pred rudu, dok s vise strana, iz poslovnih krugova, a i od ljudi iz Gradacca (uvjetno receno - nebosnjaka, katolika), nisam bio razuvjeren. Vrstan inzinjer i menadzer (direktor) TMD Gradacac. Ovo odvajam od politickog angazmana i stranke mu (imam averziju prema stranci, pa mi apriori niko ne valja :mrgreen: ).
De ba.... covjek je glup samo tako... cega on moze biti vrstan??
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5456 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by salik79 »

Kao sto rekoh, isto sam mislio, dok me razliciti ljudi, neovisno, ne "razuvjerise". :-D
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5457 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »

Novalić postao "mimar mira" i obećao podršku Mostaru u naredne četiri godine

jel ovo neka nova hrvacka doskocica il su se i bosnjani ufaČili u izmišljanju novih imenica... imeniČki desetoboj, glagolski bijatlon
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#5458 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by stranacc »

Fadil :izet:

Dzaba sto je seljOk. Jelde pici.?
Razvaljivovava lola 8-)
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#5460 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by mayab »

Premijer je osoba kojoj je lakše da namjesti tender, nego masku!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#5461 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by kakavdanakneiskustvu »

mayab wrote: 24/03/2020 07:54 Premijer je osoba kojoj je lakše da namjesti tender, nego masku!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#5462 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Haris.ba »

Kaže premijer, mašinac, da će neko tamo iskopirati respirator...je li on tako i u svojim firmama? :run:

https://** No links **.ba/clanak/200072/objasnio- ... e-patenata na d.e.p.ou
ALMIR BADNJEVIĆ, DIREKTOR VERLABA
Objasnio zašto Novalićeva najava o 'kopiranju' respiratora nema smisla: Milionske kazne zbog krađe patenata!

Siguran sam da ne postoji ljekar u svijetu koji bi životno ugroženog pacijenta stavio na mašinu koja nije prošla testove i dobila dozvolu za korištenje, kaže Badnjević

Prof.dr. Almir Badnjević, direktor firme Verlab, na svom facebook profilu pojasnio je zašto nema smisla izjava federalnog premijera Fadila Novalića, koji je rekao da je "jedna kompanija već preuzela jedan pokvareni respirator iz UKC Tuzla", te da će ga "pokušati kopirati i proizvesti".

Badnjević je stoga pojasnio:

- U posljednjih par dana me poziva više poznanika (profesora, ljekara, inžinjera) vezano za izradu respiratora u BiH. Različite grupe ljude u različitim gradovima u BiH žele da izrade respiratore za mehaničku ventilaciju pacijenata i tako pomognu oboljelim u BiH, jer se pojavila informacija da su naše bolnice u velikom deficitu sa istima. Na prvu, izuzetno pozitivan i human gest.


Međutim, regulative u oblasti medicinskih uređaja i lijekova su vjerovatno najrigoroznije na svijetu. Sam proces stavljanja medicinskog uređaja na tržište je vrlo komplikovan i dugotrajan (procedura traje preko godinu dana i nije izvodiva u BiH). Samo naslovi procesa su prikazani na slici ispod. Kada i završite svu dokumentaciju na međunarodnom nivou, potrebno je da registraciju izvršite i u BiH, pri Agenciji za lijekove i medicinska sredstva BiH - napisao je Badnjević.

- Bez svega toga, siguran sam da ne postoji ljekar u svijetu koji bi životno ugroženog pacijenta stavio na mašinu koja nije prošla testove i dobila dozvolu za korištenje. Kopiranje, kako ga nazivaju pojedini, povući će za sobom milonske kazne zbog krađe patenta i nedozvoljenih umnožavanja. Zapamtite, sve je dobro dok je dobro. Sa nekim stvarima se ne može baš tek tako ekperimentisati. Maska za lice je jedno, a respirator nešto potpuno drugo, koliko god vaše ideje bile humane - upozorio je Almir Badnjević.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#5463 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Nadzorna_ploca »

Kakva publika takav i premijer. :bih:
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#5464 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Blixen »

SDA ce pobjediti na izborima i opet ce Fadili i Asimi i Zukici vladati i upravljati Bosnjacima
mi smi izuzetno glup narod i volimo da nas zlostavljaju
na kraju ce teta Sepka uzeti drzavu (pardon 23% drzave) pod svoje kao nekada Elena Causecu i raditi sta zeli
cijela Pederacija ce biti kao klinicki
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5465 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by mk ultra »

Haris.ba wrote: 24/03/2020 08:40 Kaže premijer, mašinac, da će neko tamo iskopirati respirator...je li on tako i u svojim firmama? :run:

[url]https://** No links **.ba/clanak/200072/objasnio-zasto-novaliceva-najava-o-kopiranju-respiratora-nema-smisla-milionske-kazne-zbog-krade-patenata[/url] na d.e.p.ou
ALMIR BADNJEVIĆ, DIREKTOR VERLABA
Objasnio zašto Novalićeva najava o 'kopiranju' respiratora nema smisla: Milionske kazne zbog krađe patenata!

Siguran sam da ne postoji ljekar u svijetu koji bi životno ugroženog pacijenta stavio na mašinu koja nije prošla testove i dobila dozvolu za korištenje, kaže Badnjević

Prof.dr. Almir Badnjević, direktor firme Verlab, na svom facebook profilu pojasnio je zašto nema smisla izjava federalnog premijera Fadila Novalića, koji je rekao da je "jedna kompanija već preuzela jedan pokvareni respirator iz UKC Tuzla", te da će ga "pokušati kopirati i proizvesti".

Badnjević je stoga pojasnio:

- U posljednjih par dana me poziva više poznanika (profesora, ljekara, inžinjera) vezano za izradu respiratora u BiH. Različite grupe ljude u različitim gradovima u BiH žele da izrade respiratore za mehaničku ventilaciju pacijenata i tako pomognu oboljelim u BiH, jer se pojavila informacija da su naše bolnice u velikom deficitu sa istima. Na prvu, izuzetno pozitivan i human gest.


Međutim, regulative u oblasti medicinskih uređaja i lijekova su vjerovatno najrigoroznije na svijetu. Sam proces stavljanja medicinskog uređaja na tržište je vrlo komplikovan i dugotrajan (procedura traje preko godinu dana i nije izvodiva u BiH). Samo naslovi procesa su prikazani na slici ispod. Kada i završite svu dokumentaciju na međunarodnom nivou, potrebno je da registraciju izvršite i u BiH, pri Agenciji za lijekove i medicinska sredstva BiH - napisao je Badnjević.

- Bez svega toga, siguran sam da ne postoji ljekar u svijetu koji bi životno ugroženog pacijenta stavio na mašinu koja nije prošla testove i dobila dozvolu za korištenje. Kopiranje, kako ga nazivaju pojedini, povući će za sobom milonske kazne zbog krađe patenta i nedozvoljenih umnožavanja. Zapamtite, sve je dobro dok je dobro. Sa nekim stvarima se ne može baš tek tako ekperimentisati. Maska za lice je jedno, a respirator nešto potpuno drugo, koliko god vaše ideje bile humane - upozorio je Almir Badnjević.
prof dr :mrgreen:
nije on daleko od novalića po prevarama ;-)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#5466 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by dobar osjecaj »

mk ultra wrote: 24/03/2020 10:36 prof dr :mrgreen:
nije on daleko od novalića po prevarama ;-)
Kakvim prevarama se bavi Badnjevic?
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5467 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by mk ultra »

dobar osjecaj wrote: 24/03/2020 11:00
mk ultra wrote: 24/03/2020 10:36 prof dr :mrgreen:
nije on daleko od novalića po prevarama ;-)
Kakvim prevarama se bavi Badnjevic?
neću pisati svašta ovdje, dovoljno sam rekao. :thumbup:
ps
ne zaključava džabe komentare na plaćene članke, jednom je pokušao sa otvorenim komentarima, pa je popušio foru
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5468 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Logovan »

Fadil Maska Novalic :bih:

Lakse namjestiti tender, nego masku.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#5469 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Haris.ba »

Pa dobro, je li u pravu ili nije konkretno kod ovih respiratora?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#5470 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Control panel »

Image
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#5472 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by quasar »

Ova zaražena osoba iz SBK, tj. iz BNT tvornice, koja nije poštovala mjere samoizolacije iako je znao da je zaražen, je navodno Fadilov sestrić.
Navodno, kažem. Ali je modus ponašanja tipično SDA-ovski. BMK za sve, ko mi šta može....

https://www.klix.ba/vijesti/bih/prvozar ... /200324123
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#5473 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by piupiu »

salik79 wrote: 30/06/2019 13:53 Tako sam i ja letio pred rudu, dok s vise strana, iz poslovnih krugova, a i od ljudi iz Gradacca (uvjetno receno - nebosnjaka, katolika), nisam bio razuvjeren. Vrstan inzinjer i menadzer (direktor) TMD Gradacac. Ovo odvajam od politickog angazmana i stranke mu (imam averziju prema stranci, pa mi apriori niko ne valja :mrgreen: ).
To što je vrstan inžinjer i menadžer ne znači da je vrstan (makro)ekonomista. Postoji razlika izmedju upravljanja preduzećem i ekonomijom jednog društva.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#5474 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by muhafuca »

Nije ni dan bio

Fadil "Maska"

a vec novi nick ima

Fadil "Ubica"

sto mi imamo premijera nema ga niko :-)

bas me sad zanimaju sljedeci izbori da vidim kolika je nas narod stoka.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5475 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by salik79 »

piupiu wrote: 24/03/2020 14:18
salik79 wrote: 30/06/2019 13:53 Tako sam i ja letio pred rudu, dok s vise strana, iz poslovnih krugova, a i od ljudi iz Gradacca (uvjetno receno - nebosnjaka, katolika), nisam bio razuvjeren. Vrstan inzinjer i menadzer (direktor) TMD Gradacac. Ovo odvajam od politickog angazmana i stranke mu (imam averziju prema stranci, pa mi apriori niko ne valja :mrgreen: ).
To što je vrstan inžinjer i menadžer ne znači da je vrstan (makro)ekonomista. Postoji razlika izmedju upravljanja preduzećem i ekonomijom jednog društva.
A, gdje sam ja to tvrdio? Ili je ovo samo konstatacija, s kojom se nadovezujes na moj upis?
Post Reply