FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post Reply
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6051 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 »

zubi wrote: 09/08/2020 22:50
Novak20 wrote: 09/08/2020 22:32
Novalić sazvao sve odgovorne: Šta uraditi da se zaustavi širenje virusa?
Na sastanku će se razgovarati o poduzimanju daljnjih aktivnosti na prevenciji širenja COVID-a-19, najavljeno je.
https://avaz.ba/vijesti/bih/587037/nova ... nje-virusa

1. Pozvati Solaka da zaradi plaću
2. Nabaviti još tapetarskih testova,
3. Nabaviti još ventilatora preko Srebrene maline,
4. Imenovati Sebiju za komandanta Kriznog stožera F BiH,
5. Promijeniti mobitel
Sve osim prve tacke, ne treba dirati covjeka, nek odmara... plata naravno, redovno ide.
Ma dosadno mu, a ima još ideja. :D
User avatar
oldtajmer
Posts: 4857
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#6052 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by oldtajmer »

:lol: :lol: :lol:
. Novalić pozvao građane: Ljetujte u BiH, pomoći ćete i domaćoj ekonomiji
https://www.072info.com/da-nije-tuzno-b ... -u-tursku/
baglama
Posts: 985
Joined: 13/11/2010 16:09

#6053 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by baglama »

Zajebana dilema.
https://www.klix.ba/biznis/privreda/dil ... /201001057

Nije Fooooooooooooodil naucio operaciju dijeljenje.
Jamljanje bi islo puno lakse. :lol: :-) :lol:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6054 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by high_volume »

Zna li neko, je li Fadil Novalić legitiman premijer i je li Vlada Federacije legitimna izvršna vlast Federacije, obzirom na izbore 2018. i formiranje vlasti, i time i odluke koje donosi Vlada FBiH, jesu li legitimne?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24376
Joined: 08/09/2005 20:08

#6055 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Haris.ba »

high_volume wrote: 09/03/2021 18:20 Zna li neko, je li Fadil Novalić legitiman premijer i je li Vlada Federacije legitimna izvršna vlast Federacije, obzirom na izbore 2018. i formiranje vlasti, i time i odluke koje donosi Vlada FBiH, jesu li legitimne?
Sve dok se ne izabere nova vlada, stara radi.

Nigdje ne mozes provjeriti legitimnost odluka. Samo legalnost /zakonitost.

Skoro svaka prijasnja federalna vlada je znala nabrati i po godinu poslije izbora.

Sad da Fadil da ostavku, opet bi bio premijer sve dok se ne izabere novi.

Ja znam da prima placu ko premijer. Da potpisuje akte vlade i da se ti akti sprovode.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27539
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#6056 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by JoseMujica »

sve Fadil provala a naguzi kurtonalnu vladu eminentnih struĆnjaka
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6057 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by JThomas »

nema varijante da nema premijera, ne može biti vakuum. zato - sve dok se ne izabere novi, on je. čak i da mu sud zabrani rad, tehnički je i dalje premijer sve dok se ne izabere novi.
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#6058 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Istinu govorim »

high_volume wrote: 09/03/2021 18:20 Zna li neko, je li Fadil Novalić legitiman premijer i je li Vlada Federacije legitimna izvršna vlast Federacije, obzirom na izbore 2018. i formiranje vlasti, i time i odluke koje donosi Vlada FBiH, jesu li legitimne?
Da, naravno. Suljo Tihić je to podero na US gdje je donešena presuda da ne postoji vlada u tehničkom mandatu. Dakle i da ne bude novog premijera i 2022. Ai 2035. on je legalni predstavnik i što on potpiše važi
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#6059 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Istinu govorim »

JoseMujica wrote: 09/03/2021 18:29 sve Fadil provala a naguzi kurtonalnu vladu eminentnih struĆnjaka
Da ne uzimaju stručnjake sa Sokoca i Foče možda i ne bi bili naguženi
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6060 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »

DOK OGORČENI RADNICI IZLAZE NA ULICE
Novalić u zanosu: 'Podaci ohrabruju... Veći prihodi od direktnih poreza, rast broja zaposlenih, povećanje proizvodnje...'
Image
kunderam
Posts: 64
Joined: 17/09/2013 16:24

#6061 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by kunderam »

Da li smo otupjeli od fadilovih konstatacija, i uopste njegovih postupaka, da je ova tema pomalo nestala iza horizonta?

Njegova jucerasnja izjava, u vrijeme dok veliki broj gradjana stoji na granicnim prijelazima kako bi se vakcinisali u drugoj drzavi, dosta je porazvajuca i ponizavajuca.
Uzmimo u obzir da gradjani koji se vakcinisu u Srbiji, ili bilo gdje im se pruza mogucnost za to, imaju dodatne troskove za gorivo, ili dva dana koji moraju izdvojiti za to putovanje, i sve druge dodatne troskove koji nisu morali da se dogode da se vladajuca struktura bolje organizirala za nabavku.

Trebalo bi postaviti pitanje ovom parazitu, da li se njegova porodica vakcinisala, i gdje? Zasto se bakir vakcinisao, ako je dio strukture koja nije zeljela da gradjani budu pokusni kunici.

Prosto covjek ne zna ko je gori od ovih budala, neskolovana sebija ili parazit fadil, ili jalijas bakir ili sve one amebe koje cine da gradjanin ove zemlje tacno osjeti da zivi u banana drzavi.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#6062 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Iker C »

Kad me pitaju zasto sam za uvazenog premijera Fadila Novalica? Ja im kazem zato sto:
- je zavrsio fakultet prije rata uprkos svim opstrukcijama komunistickog rezima prema muslimanskim studentima.
- zato sto nije iz Sarajeva, vec iz grada Husein kapetana Gradascevica
- zato sto se sprda sa HDZom vec 7 godina... Dragan Covic se o jadu zabavio jer konacno imamo premijera koji ne ispunjava njegove zelje.
- zato sto je odgojio divnu kcerku koja ima firme i zaposljava bosnjacku sirotinju.
- zato sto se okruzio samo sposobnim ljudima bez obzira na porijeklo ; Solakom (nepoznato porijeklo), Fikretom Hodzicem( Srebrenica), Anom Bavarkom ( vjerovatno iz njemacke pokrajine Bavarske)
- zato sto nije zelio da budemo pokusni kunici za vakcine kao sto su Srbija i Izrael
- zato sto je u vrijeme korone nije doslo do otpustanja radnika vec do smanjenja zaposlenosti
-zato sto je najbolji planinar u BiH a i sire
- zato sto se namjerno zarazio koronom kako bi dokazao da taj virus nije bauk
- zato sto je uvazenom profesorici Izetbegovic dao da upravlja KCUSom i da rukovodi korona krizom.
I na kraju mozada i najvaznije zato sto svoje voli voli najvise i sto je branio nase najmilije.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#6063 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by GAU8 »

Iker C wrote: 05/06/2021 12:09 Kad me pitaju zasto sam za uvazenog premijera Fadila Novalica? Ja im kazem zato sto:
- je zavrsio fakultet prije rata uprkos svim opstrukcijama komunistickog rezima prema muslimanskim studentima.
- zato sto nije iz Sarajeva, vec iz grada Husein kapetana Gradascevica
- zato sto se sprda sa HDZom vec 7 godina... Dragan Covic se o jadu zabavio jer konacno imamo premijera koji ne ispunjava njegove zelje.
- zato sto je odgojio divnu kcerku koja ima firme i zaposljava bosnjacku sirotinju.
- zato sto se okruzio samo sposobnim ljudima bez obzira na porijeklo ; Solakom (nepoznato porijeklo), Fikretom Hodzicem( Srebrenica), Anom Bavarkom ( vjerovatno iz njemacke pokrajine Bavarske)
- zato sto nije zelio da budemo pokusni kunici za vakcine kao sto su Srbija i Izrael
- zato sto je u vrijeme korone nije doslo do otpustanja radnika vec do smanjenja zaposlenosti
-zato sto je najbolji planinar u BiH a i sire
- zato sto se namjerno zarazio koronom kako bi dokazao da taj virus nije bauk
- zato sto je uvazenom profesorici Izetbegovic dao da upravlja KCUSom i da rukovodi korona krizom.
I na kraju mozada i najvaznije zato sto svoje voli voli najvise i sto je branio nase najmilije.
Ne bi ni nadrealisti bolje sastavili ovaj tekst :)
kunderam
Posts: 64
Joined: 17/09/2013 16:24

#6064 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by kunderam »

Iker C wrote: 05/06/2021 12:09 Kad me pitaju zasto sam za uvazenog premijera Fadila Novalica? Ja im kazem zato sto:
- je zavrsio fakultet prije rata uprkos svim opstrukcijama komunistickog rezima prema muslimanskim studentima.
- zato sto nije iz Sarajeva, vec iz grada Husein kapetana Gradascevica
- zato sto se sprda sa HDZom vec 7 godina... Dragan Covic se o jadu zabavio jer konacno imamo premijera koji ne ispunjava njegove zelje.
- zato sto je odgojio divnu kcerku koja ima firme i zaposljava bosnjacku sirotinju.
- zato sto se okruzio samo sposobnim ljudima bez obzira na porijeklo ; Solakom (nepoznato porijeklo), Fikretom Hodzicem( Srebrenica), Anom Bavarkom ( vjerovatno iz njemacke pokrajine Bavarske)
- zato sto nije zelio da budemo pokusni kunici za vakcine kao sto su Srbija i Izrael
- zato sto je u vrijeme korone nije doslo do otpustanja radnika vec do smanjenja zaposlenosti
-zato sto je najbolji planinar u BiH a i sire
- zato sto se namjerno zarazio koronom kako bi dokazao da taj virus nije bauk
- zato sto je uvazenom profesorici Izetbegovic dao da upravlja KCUSom i da rukovodi korona krizom.
I na kraju mozada i najvaznije zato sto svoje voli voli najvise i sto je branio nase najmilije.

zaboravio si navesti da voli jesti domaci paradajz, i tako daje svoj doprinos za razvoj (poljo)privrede i jacanje ekonomije.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#6065 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by muhafuca »

GAU8 wrote: 05/06/2021 12:12
Iker C wrote: 05/06/2021 12:09 Kad me pitaju zasto sam za uvazenog premijera Fadila Novalica? Ja im kazem zato sto:
- je zavrsio fakultet prije rata uprkos svim opstrukcijama komunistickog rezima prema muslimanskim studentima.
- zato sto nije iz Sarajeva, vec iz grada Husein kapetana Gradascevica
- zato sto se sprda sa HDZom vec 7 godina... Dragan Covic se o jadu zabavio jer konacno imamo premijera koji ne ispunjava njegove zelje.
- zato sto je odgojio divnu kcerku koja ima firme i zaposljava bosnjacku sirotinju.
- zato sto se okruzio samo sposobnim ljudima bez obzira na porijeklo ; Solakom (nepoznato porijeklo), Fikretom Hodzicem( Srebrenica), Anom Bavarkom ( vjerovatno iz njemacke pokrajine Bavarske)
- zato sto nije zelio da budemo pokusni kunici za vakcine kao sto su Srbija i Izrael
- zato sto je u vrijeme korone nije doslo do otpustanja radnika vec do smanjenja zaposlenosti
-zato sto je najbolji planinar u BiH a i sire
- zato sto se namjerno zarazio koronom kako bi dokazao da taj virus nije bauk
- zato sto je uvazenom profesorici Izetbegovic dao da upravlja KCUSom i da rukovodi korona krizom.
I na kraju mozada i najvaznije zato sto svoje voli voli najvise i sto je branio nase najmilije.
Ne bi ni nadrealisti bolje sastavili ovaj tekst :)
ja fakat mislio neka forumska zajebancija kojoj nisam u toku

kad ono nije :D
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#6066 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by GAU8 »

kunderam wrote: 05/06/2021 12:44
Iker C wrote: 05/06/2021 12:09 Kad me pitaju zasto sam za uvazenog premijera Fadila Novalica? Ja im kazem zato sto:
- je zavrsio fakultet prije rata uprkos svim opstrukcijama komunistickog rezima prema muslimanskim studentima.
- zato sto nije iz Sarajeva, vec iz grada Husein kapetana Gradascevica
- zato sto se sprda sa HDZom vec 7 godina... Dragan Covic se o jadu zabavio jer konacno imamo premijera koji ne ispunjava njegove zelje.
- zato sto je odgojio divnu kcerku koja ima firme i zaposljava bosnjacku sirotinju.
- zato sto se okruzio samo sposobnim ljudima bez obzira na porijeklo ; Solakom (nepoznato porijeklo), Fikretom Hodzicem( Srebrenica), Anom Bavarkom ( vjerovatno iz njemacke pokrajine Bavarske)
- zato sto nije zelio da budemo pokusni kunici za vakcine kao sto su Srbija i Izrael
- zato sto je u vrijeme korone nije doslo do otpustanja radnika vec do smanjenja zaposlenosti
-zato sto je najbolji planinar u BiH a i sire
- zato sto se namjerno zarazio koronom kako bi dokazao da taj virus nije bauk
- zato sto je uvazenom profesorici Izetbegovic dao da upravlja KCUSom i da rukovodi korona krizom.
I na kraju mozada i najvaznije zato sto svoje voli voli najvise i sto je branio nase najmilije.

zaboravio si navesti da voli jesti domaci paradajz, i tako daje svoj doprinos za razvoj (poljo)privrede i jacanje ekonomije.
A što može pojesti paradajza, da ne govorimo... Što u salati, što kao veliki ljubitelj sataraša.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#6067 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Billy The Pljuc »

I papriku i papriku, uzgojenu na plodnim poljima Obudovca.

@Iker C :lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6068 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by uglavnomja »

a maline?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#6069 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Tempo »

maher wrote: 02/04/2015 10:46 - u ekspozeu 27 puta rijec „moramo“ ... ekspoze uglavnom spisak zelja, nigdje nacina i mehanizama kako te zelje ostvariti ... i uglavnom se radi o operativnim stvarima koje svaka vlada svakako radi ... tako da ne vidim neke revolucionarne stvari ... mada super bi bilo i da te operativne stvari rade kako treba ili makar na nivou prethodne vlade, koja nije bila losa, mada je morala i mogla biti puno bolja ...
- takodjer, iz ekspozea ne vidim sta je prioritet rast ili razvoj ... rast se moze relativno brzo postici tako da mali broj ljudi ima koristi od toga i da bude zadovoljan ... razvoj je nesto kada veci broj ljudi i drustvena zajednica ima koristi od tih mjera
- moratorij na zaposljavanje u javnom sektoru ... znaci nije bitan kvalitet, kompetentnost i efiksnost, nego cekati prirodni odliv ... ovo mi bas ne djeluje pametno ... znaci ako telecomu i elektroprivredi treba najbolji student elektrotehnickog fakulteta, ne mogu ga zaposliti ... bojim se da ce to biti kontraproduktivno ...
- razumijem potrebu za smanjenjem opterecenja na rad, ali to ce dovesti do smanjenja budzetskih prihoda i vjerovatno do kasnjenja penzija, smanjenja potrosnje, smanjenja proizvodnje i otpustanja radnika ..., sumnjam da ce ijedan privatnik povecati platu uposleniku zbog toga ...
- izmjene zakona o radu uvijek dovode do turbulencija, strajkova, tako da i ova mjera moze biti kontraproduktivna ako nacin kako ce se provoditi ne bude pametno odabran...
- neshvatljivo mi je da se pitanje sive i crne ekonomije rijesava stimulativnim mjerama, znaci radili ste na crno i sada dobivate nagradu u pogodnosti da dvije godine nemate nikakvih obaveza ako legalizujete svoj rad ... znaci, oni sto godinama rade legalno ispadaju budale ili mogu da pocnu i oni raditi na crno pa kada bude ova legalizacija da i oni iskoriste pogodnosti ... ovo isto moze biti kontraproduktivno ... moze legalizovati ono sto nije po zakonu, ali se mogu predomisliti i oni koji su do sada radili po zakonu ... opet je pitanje kako ovo prakticno provesti ...
- za energetiku, industriju i rudarstvo je dovoljno sto je ministar politolog bez iskustva u radu izvrsne vlasti ... tu ne treba komentar... bicu zadovoljan ako broj radnih mjesta ostane isti ...
jel ti stvarno mislis da ikoga od njih boli kurac za bilo sta od ovoga sto si napisao?
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#6070 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Bossona »

Iker C wrote: 05/06/2021 12:09 Kad me pitaju zasto sam za uvazenog premijera Fadila Novalica? Ja im kazem zato sto:
- je zavrsio fakultet prije rata uprkos svim opstrukcijama komunistickog rezima prema muslimanskim studentima.
- zato sto nije iz Sarajeva, vec iz grada Husein kapetana Gradascevica
- zato sto se sprda sa HDZom vec 7 godina... Dragan Covic se o jadu zabavio jer konacno imamo premijera koji ne ispunjava njegove zelje.
- zato sto je odgojio divnu kcerku koja ima firme i zaposljava bosnjacku sirotinju.
- zato sto se okruzio samo sposobnim ljudima bez obzira na porijeklo ; Solakom (nepoznato porijeklo), Fikretom Hodzicem( Srebrenica), Anom Bavarkom ( vjerovatno iz njemacke pokrajine Bavarske)
- zato sto nije zelio da budemo pokusni kunici za vakcine kao sto su Srbija i Izrael
- zato sto je u vrijeme korone nije doslo do otpustanja radnika vec do smanjenja zaposlenosti
-zato sto je najbolji planinar u BiH a i sire
- zato sto se namjerno zarazio koronom kako bi dokazao da taj virus nije bauk
- zato sto je uvazenom profesorici Izetbegovic dao da upravlja KCUSom i da rukovodi korona krizom.
I na kraju mozada i najvaznije zato sto svoje voli voli najvise i sto je branio nase najmilije.
Fadil je maskota SDA (ne)znanja, (ne)uspjeha, (ne)sposobnosti, poniženja i sramote.

Image
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#6071 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by putokaz1 »

Fadila za premijera 2022-2026 :lol:
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6072 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 »

Jesu li ovo fadilovi rođaci ?

Ne pada iver daleko od klada. Sve domoljub do domoljuba. Sevap im ukrasti od države.

https://faktor.ba/vijest/munever-novali ... za-/136706
Munever Novalić i Mirsad Novalić utajili osam miliona KM poreza
Dzematlija
Posts: 559
Joined: 29/04/2015 12:06

#6073 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Dzematlija »

Haha, što nas Dilfaš zajebava - ne vadi čojk. :izet: :-)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic ... /210907010
Novalić o poskupljenjima: Zavisi šta kupujete, danas ulja možete kupiti 37 posto manje

Premijer Federacije BiH Fadil Novalić komentirao je sinoć rast cijena u ovom entitetu. Osvrnuo se na rast cijena ulja i piletine, kao i pojeftinjenje goriva i krompira.

Novalić je, gostujući u programu javnog radiotelevizijskog servisa Federacije BiH, rekao da potrošačka korpa ne postoji ni u EUROSTAT-u ni u našoj statistici.

"Ona je proizvoljna, mislim da ju je sindikat lansirao. To se u svijetu uopće ne koristi. Koristi se indeks potrošačkih cijena i po tome, tačno je, deformaciju u posljednje vrijeme u javnom diskursu proizvodi poskupljenje ulja od 37 posto i piletine. Međutim, za isto vrijeme postoji krompir koji je jeftiniji 40 posto, gorivo je jeftinije za 10 feninga nego 2019.", kaže Novalić.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6074 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by tranquil »

Dzematlija wrote: 07/09/2021 09:48 Haha, što nas Dilfaš zajebava - ne vadi čojk. :izet: :-)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic ... /210907010
Novalić o poskupljenjima: Zavisi šta kupujete, danas ulja možete kupiti 37 posto manje

Premijer Federacije BiH Fadil Novalić komentirao je sinoć rast cijena u ovom entitetu. Osvrnuo se na rast cijena ulja i piletine, kao i pojeftinjenje goriva i krompira.

Novalić je, gostujući u programu javnog radiotelevizijskog servisa Federacije BiH, rekao da potrošačka korpa ne postoji ni u EUROSTAT-u ni u našoj statistici.

"Ona je proizvoljna, mislim da ju je sindikat lansirao. To se u svijetu uopće ne koristi. Koristi se indeks potrošačkih cijena i po tome, tačno je, deformaciju u posljednje vrijeme u javnom diskursu proizvodi poskupljenje ulja od 37 posto i piletine. Međutim, za isto vrijeme postoji krompir koji je jeftiniji 40 posto, gorivo je jeftinije za 10 feninga nego 2019.", kaže Novalić.
Prije nego što botovi ulete sa pričom "šta je netačno rekao", da pojasnim da je za ulje i krompir tehnički u pravu, ali da je ispao totalni debil pričajući o korpi kao o "proizvoljnom pokazatelju", i o indeksu potrošačkih cijena kao o totalno odvojenom pojmu, jer po definiciji tog indeksa...

A consumer price index is a price index, the price of a weighted average market basket of consumer goods and services purchased by households.

Doima se kao da ne zna tačno o čemu priča. Da imamo normalnu opoziciju, ovakva neznalica bi odavno bila smrvljena, međutim... Činjenica da je ovakvoj budali ostavljeno godinama da radi i da se sramoti bez ikakvih posljedica, govori više o opoziciji i glasačima.

Mislim, dvorska luda je prije par godina, ako se sjećate, dokazivala kako "građani FBiH žive luksuzno" tako što je napravila "prosječnu" kupovinu koristeći račune najvećih tržnih centara u BiH. To je metoda kudikamo gora od "potrošačke korpe", zapravo to nije nikakva metoda, to je bio vrhunac proizvoljnosti. Ako ga tada nije progutao zaborav, nije nimalo čudno da sada objašnjava šta je to potrošački indeks cijena, dok istovremeno nema pojma šta je to potrošački indeks cijena. Sve kako mu kada odgovara. A svi smo mu mi to dopustili, nije od juče ovakav.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6075 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »

Image
Post Reply