FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#9701 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by shake69 »

Fina emisija iz Gorazda. Malo je toliko pozitive nakon rata kao iz tog grada u BiH i treba je pricati.
Senad pokazao da nije dzaba isao u Cemeriku- nova reportazna kola Face TV, opaaa.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#9702 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by problemnatravunu »

ja juče "šaltam" i naletim na ovo, i kontam , reko repriza kakava ....... i produžim dalje .... , jbga sam je kriv :lol:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#9703 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mousstapha »

A jebo te Gorazde
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#9704 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by BarbaDue »

shake69 wrote:Fina emisija iz Gorazda. Malo je toliko pozitive nakon rata kao iz tog grada u BiH i treba je pricati.
Senad pokazao da nije dzaba isao u Cemeriku- nova reportazna kola Face TV, opaaa.
Hvala, mnogo!

Svjesni smo mi da je ovo sve komercijala, ali itekako je bilo materijala koji pokazuje da se Goražde nikada ne smije zaboraviti i ostaviti bez pomoći :bih:
karanana wrote:cuj na dusu nam.
nisam ni gledo nit sam znao da idu uzivo. mislio sam da je na godisnjem do septembra.

ali eto i da sam gledo, sto moram nesto kometarisat? ovdje se obicno stvari pljuju kad ne valjaju a kad su ok onda niko nista ne pise. ako nema komentara, onda mora da je emisija odradjena regularno.
ako jeste ili ako nije, mozes li nam pojasniti sta je valjalo a sta ne? ili ti se komplet emisija svidila pa ti krivo sto je i mi nismo vidjeli?
jel iso kod hastora/rahmana i bekta?
cuj na dusu nam....eto ja izdo gorazde jer nisam gledo senada. glasas za one koji su ga izdali.
necu dalje da ulazim u polemike i regionalne politizacije a svasta bi se moglo pricati o tom "niskom drzanju" i ko koga drzi i gdje je ko, jer grad i njegovi branitelji jesu nevjerovatni i herojski kad je rat u pitanju.
nema potrebe da ono što sam napisao lično shvataš jer i ptice na grani znaju da smo u ratu ostali bez ikakve pomoći, a evo i u miru i ono što imamo nam država uzima. prema tome itekako imamo razloga za ljutnju. još jednom ništa lično...
mousstapha wrote:A jebo te Gorazde
M-R-Š
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9705 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _BataZiv_0809 »

Koga briga za Gorazde osim Gorazdaka?
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9706 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by drag_gost »

_BataZiv_0809 wrote:Koga briga za Gorazde osim Gorazdaka?
Mene je briga, a nisam iz Gorazda. Lijep, ponosan, herojski grad.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#9707 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by BarbaDue »

drag_gost wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Koga briga za Gorazde osim Gorazdaka?
Mene je briga, a nisam iz Gorazda. Lijep, ponosan, herojski grad.
ti si zaista drag gost ma gdje bio, bujrum na kafu u goražde :bih:

A ovakvih smećara je bilo i u ratu..."ma ko jebe goražde, neka se sami snalaze", "ako im šta treba neka se sami probijaju kroz četnike"...itd...

P.S. za njigovu informaciju Goražde i dalje ponosno stoji!
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#9708 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by skupljac_zeljeza »

BarbaDue wrote: ti si zaista drag gost ma gdje bio, bujrum na kafu u goražde :bih:
Samo kafu? :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#9709 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by BarbaDue »

moze i klopa :wink:
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9710 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by drag_gost »

BarbaDue wrote:
drag_gost wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Koga briga za Gorazde osim Gorazdaka?
Mene je briga, a nisam iz Gorazda. Lijep, ponosan, herojski grad.
ti si zaista drag gost ma gdje bio, bujrum na kafu u goražde :bih:

A ovakvih smećara je bilo i u ratu..."ma ko jebe goražde, neka se sami snalaze", "ako im šta treba neka se sami probijaju kroz četnike"...itd...

P.S. za njigovu informaciju Goražde i dalje ponosno stoji!
Gorazde je herojski grad. Hvala na gostoprimstvu, uvijek se rado vratim.

Uvijek ce biti svakakvih, ali Sarajevo generalno, normalna raja, vole Gorazde.
User avatar
luckylaka
Posts: 22501
Joined: 15/01/2010 06:28

#9711 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by luckylaka »

_BataZiv_0809 wrote:Koga briga za Gorazde osim Gorazdaka?
Znam vecina Krajisnika koji bas vole Gorazde.Ti uzivaj u Sabcu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9712 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _BataZiv_0809 »

luckylaka wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Koga briga za Gorazde osim Gorazdaka?
Znam vecina Krajisnika koji bas vole Gorazde.Ti uzivaj u Sabcu
A ti u Sent Luisu. Ispadose ti Kardinalsi iz plej ofa :lol:
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#9713 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by emric »

drag_gost wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Koga briga za Gorazde osim Gorazdaka?
Mene je briga, a nisam iz Gorazda. Lijep, ponosan, herojski grad.
Tako je. I svaki grad u BiH je moj grad i volim sve naše gradove.
User avatar
luckylaka
Posts: 22501
Joined: 15/01/2010 06:28

#9714 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by luckylaka »

_BataZiv_0809 wrote:
luckylaka wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Koga briga za Gorazde osim Gorazdaka?
Znam vecina Krajisnika koji bas vole Gorazde.Ti uzivaj u Sabcu
A ti u Sent Luisu. Ispadose ti Kardinalsi iz plej ofa :lol:
Jebo Cardinalse otisao jednom gledati,tri puta zaspao do kraja ,dosao kuci nisam znao ko je pobijedio.Ono normalan covjek ne moze gledati.Inace ne uzivam ni u St.Louis ni u Gorazdu ali mi je nesto drag taj gradic,Zasto ga ne bi volio
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#9715 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by BarbaDue »

luckylaka wrote: Jebo Cardinalse otisao jednom gledati,tri puta zaspao do kraja ,dosao kuci nisam znao ko je pobijedio.Ono normalan covjek ne moze gledati.Inace ne uzivam ni u St.Louis ni u Gorazdu ali mi je nesto drag taj gradic,Zasto ga ne bi volio
normalan čovjek, bosanac, ne mora da voli goražde ili trebinje ili bilo koji drugi grad ali bi trebao da ima bar poštovanje. ne bi smio da ga ponižava. na taj način ponižava sebe.
User avatar
luckylaka
Posts: 22501
Joined: 15/01/2010 06:28

#9716 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by luckylaka »

BarbaDue wrote:
luckylaka wrote: Jebo Cardinalse otisao jednom gledati,tri puta zaspao do kraja ,dosao kuci nisam znao ko je pobijedio.Ono normalan covjek ne moze gledati.Inace ne uzivam ni u St.Louis ni u Gorazdu ali mi je nesto drag taj gradic,Zasto ga ne bi volio
normalan čovjek, bosanac, ne mora da voli goražde ili trebinje ili bilo koji drugi grad ali bi trebao da ima bar poštovanje. ne bi smio da ga ponižava. na taj način ponižava sebe.
Jebo te nisam ni napisao da ne volim Gorazde ili bilo koji drugi grad u BiH.Svi su mi dragi osim listice
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#9717 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by BarbaDue »

luckylaka wrote:
BarbaDue wrote:
luckylaka wrote: Jebo Cardinalse otisao jednom gledati,tri puta zaspao do kraja ,dosao kuci nisam znao ko je pobijedio.Ono normalan covjek ne moze gledati.Inace ne uzivam ni u St.Louis ni u Gorazdu ali mi je nesto drag taj gradic,Zasto ga ne bi volio
normalan čovjek, bosanac, ne mora da voli goražde ili trebinje ili bilo koji drugi grad ali bi trebao da ima bar poštovanje. ne bi smio da ga ponižava. na taj način ponižava sebe.
Jebo te nisam ni napisao da ne volim Gorazde ili bilo koji drugi grad u BiH.Svi su mi dragi osim listice
shvatio sam. ono moje "normalan čovjek" se prvenstveno odnosilo na izjavu @bataZiv
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#9718 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by walk_M-A-N »

Nema čovjek više riječi. Koliko nas vrijeđaju, to se više ne može normalno artikulisati. Dođe Bošnjaku da jaukne, jer riječi skoro da ne mogu opisati ovu bol. Ali vrijedi pokušati.
Tako je nekakav Almir Kurt Kugla na Face TV-u, u rubrici „CIA“emisije „Centralni dnevnik“ od 13. jula 2018., izrekao sljedeće: „Hrvati će u nedjelju igrati za titulu svjetskog šampiona, a naši će reekshumirati 80 mezara da bi dodali pripadajuće kosti. Vatreni su već napravili najveći uspjeh hrvatskog nogometa, a mi ćemo kostima k'o peletom raspirivati predizborne nacionalističke duhove “.
Na stranu što je Kurtovo dokazivanje superiornosti Hrvata u odnosu na Bošnjake, na nivou logike koja vlada u basnama ili dječijim pjesmama pa skoro da je i nije moguće analizirati, to je nešto kao aksiom gluposti – samo se čovjek može čuditi nad njom i, eventualno, zapitati kakve veze ima uspjeh u nogometu sa tim što su Srbi pravili po tri etape masovnih grobnica pa je nužno posmrtne ostatke iz njih svako malo pripajati u potočarskim mezarovima. Zamislimo da je neko u Hrvatskoj ustvrdio: „dok mi svake godine obilježavamo stradanje Vukovara, Amel Tuka i Damir Džumhur osvajaju sportske poene za BiH“. Kada već govorimo o naprednosti susjeda u odnosu na nas, onda im čista srca treba priznati da kovači ovakvih sintagmi u Hrvatskoj ne bi mogli ni primirisati javnom medijskom prostoru, a kamoli imati nekoliko minuta sedmično na jednoj televiziji pa makar i privatnoj koja u borbi za novac i gledanost mora koketirati sa neukusom i nekvalitetom u različitim žanrovskim mutacijama.
Nažalost, opisano Kurtovo zaključivanje i povlačanje paralela za koje je kafansko pametovanje naučna rasprava, manji je razlog za ovu reakciju. Kurtova tvrdnja da ćemo mi „ kostima k'o peletom raspirivati predizborne nacionalističke duhove “ paklena je, uvredljiva i netačna da pri njenoj kritici autoru zastaju prsti nad tastaturom, jer… riječi nema, preteško ih je naći. Pokušajmo, ipak.
Ovaj nadobudni lik, koji najveće gluposti i uvrede izgovara samouvjerenije nego bilo koji stručnjak, akademik ili profesor vrhunske naučne istine, u svom medijskom osvrtu hoće reći da Bošnjaci skupljaju kosti po entitetu RS, prevoze ih i ukopavaju u Potočare i ostala brojna mezarja radi izbora i političkih razloga! Ova tvrdnja je identična onoj koju zastupaju negatori genocida – da se u Potočarima održava politički folklor. Pretposljednju je ispalio Milomir Marić sa srbijanske Happy TV, a posljednju SNSD-ov državni parlamentarac Staša Košarac kada je optužio probosanke političare da im je „do političkih predstava koje tamo prave svakog 11. jula“. Vidljivo je da Kurt ima identične stavove kao prvorazredni negatori genocida što Bošnjake optužuje za trgovinu kostima svojih sunarodnjaka. Ovakve nebuloze, osim što su sablasne, uvreda su i majkama Srebrenice jer se i njih indirektno optužuje da dozvoljavaju političkim elitama da ubiru političke poene preko kostiju svojih sinova.
S obzirom da nema razlike između Kurtovih i stavova onih koji negiraju genocid i haške presude, u dijelu kada dešavanja u Potočarima nazivaju politikanstvom, brine što se za njihove nosioce, osim u medijima iz RS-a, sada daje prostor i na televiziji sa sjedištem u Sarajevu.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#9719 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by karanana »

izvor?

bez nekog razloga, cisto bi ga bilo fino navesti.
User avatar
mayab
Posts: 27167
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#9720 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mayab »

Tako je nekakav Almir Kurt Kugla na Face TV-u, u rubrici „CIA“emisije „Centralni dnevnik“ od 13. jula 2018., izrekao sljedeće: „Hrvati će u nedjelju igrati za titulu svjetskog šampiona, a naši će reekshumirati 80 mezara da bi dodali pripadajuće kosti. Vatreni su već napravili najveći uspjeh hrvatskog nogometa, a mi ćemo kostima k'o peletom raspirivati predizborne nacionalističke duhove “.
Jesu ovo prilicno teske riječi i rečenice..... mada , kad dublje razmislim, i vidim ko vlada već godinama, i kako vlada, i na šta hvata poene, ovo jeste upravo tako!
Ne znam, ali meni se najezi glava kad cujem priče o "povratku" i ogromnim novcima koji se izdvajaju za to ( a ko zna za sta se troše, a uz to odlicno se podgrijava atmosfera za uspjeh nacionalista), i danas 20 i kusur godina poslije kraja agresije....heeejjj, 23 godine poslije, i dokad će još tako biti!
Isto kao sto vladajuca naci banda silne pare krade od ove države kroz preko 1600 tzv.boračkih organizacija, jer i to je aktuelno 100% i dan danas, haaaloo 23 godine poslije kraja rata! :shock: oni nisu rijesili njihove statuse!

Ne želim uvrijediti jadan napaćen narod i njihovu nevino pobijenu rodbinu, da se razumijemo!
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#9721 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mousstapha »

Jbg melje Kugla stalno nesto, nije ni cudo da ovako proklize sa izjavama. Kako god, ozbiljna televizija bi morala imati odgovorno urednistvo koje bi prije objave ovakvog govora barem pokusalo ukazati na neumjesnost komentara.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#9722 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by shake69 »

mousstapha wrote:Jbg melje Kugla stalno nesto, nije ni cudo da ovako proklize sa izjavama. Kako god, ozbiljna televizija bi morala imati odgovorno urednistvo koje bi prije objave ovakvog govora barem pokusalo ukazati na neumjesnost komentara.
Ne gledam redovno a tog lika nikad nisam mogao slusati jer kad se pojavi nakon dnevnika presaltam na drugi program. Lose je bogme ono skroz. Od njega je gori samo onaj Tanovic iako je dobar lik ali mu one kozerije ne idu pa eto.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#9723 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Toffee karamela »

shake69 wrote: Ne gledam redovno a tog lika nikad nisam mogao slusati jer kad se pojavi nakon dnevnika presaltam na drugi program. Lose je bogme ono skroz. Od njega je gori samo onaj Tanovic iako je dobar lik ali mu one kozerije ne idu pa eto.
Tanović i Kugla ne mogu u istu rečenicu. Nikako brate. Prvi je izvrstan glumac, komičar i možda se nama ne podudaraju ukusi ali on je meni zaista duhovit na jedan odmjeren i uvrnut način.

Kugla je malo ovo malo ono, istinu ako ćemo reći nije ništa...sin jedne poznate ličnosti i muž druge. FGR :roll:

I ne čudite se njegovim stavovima oko prekopavanja kostiju u Srebrenici, FGR pošto je, jelte fina i lagodno bi da egzistira u svakom mogućem pogledu neće da se zamara ničime što bi im pokvarilo ugodnu šetnju po Vilsonovom ili izlet u Makarsku...njih to smori, empatije nemaju ni prema kome a ti daleki ljudi iz I.Bosne njima su daleki kao i izbjeglice iz Mijanmara...on samo priča u kameru što mu drugari i on misle
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#9724 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by shake69 »

Toffee karamela wrote:
shake69 wrote: Ne gledam redovno a tog lika nikad nisam mogao slusati jer kad se pojavi nakon dnevnika presaltam na drugi program. Lose je bogme ono skroz. Od njega je gori samo onaj Tanovic iako je dobar lik ali mu one kozerije ne idu pa eto.
Tanović i Kugla ne mogu u istu rečenicu. Nikako brate. Prvi je izvrstan glumac, komičar i možda se nama ne podudaraju ukusi ali on je meni zaista duhovit na jedan odmjeren i uvrnut način.

Kugla je malo ovo malo ono, istinu ako ćemo reći nije ništa...sin jedne poznate ličnosti i muž druge. FGR :roll:

I ne čudite se njegovim stavovima oko prekopavanja kostiju u Srebrenici, FGR pošto je, jelte fina i lagodno bi da egzistira u svakom mogućem pogledu neće da se zamara ničime što bi im pokvarilo ugodnu šetnju po Vilsonovom ili izlet u Makarsku...njih to smori, empatije nemaju ni prema kome a ti daleki ljudi iz I.Bosne njima su daleki kao i izbjeglice iz Mijanmara...on samo priča u kameru što mu drugari i on misle
Ma volim ja Mirzu, znam ko je i sta je i doprinosu bh.kinematografiji i tv umjetnosti, ali mi nikako nije ubojit s onom komikom na Face TV. I nespretno sam natipkao, gdje ces biti gori od kamare mesa zvanog Kugla. Sorry.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#9725 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mousstapha »

Ma Kugla je jednako kako je znao promasiti komentar u rubrici CIA-e isto tako znao sasvim odlicno napraviti presjek aktuelnog dogadjaja i kroz ironiju sve to posloziti. Mene je znao u par navrata oduseviti i nasmijati.
Ovo povezivanje sa FGR mi je ipak bezze. Kod nas se uvijek stvari vole posmatrate kroz odredjene grupe i onda na taj nacin etiketirati. Ima Kugla ime i prezime i zna se ko je. Ne znam zasto je kritiku problem adresirati samo njemu.
Locked