FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#17301 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dulekrele »

Ko mu je ovaj sandzo gost? Auuu jeste dosadan.
nekome
Posts: 2934
Joined: 17/05/2011 10:41

#17302 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by nekome »

supljak danas izgleda
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#17303 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by problemnatravunu »

Ćojk gubi vrijeme u policiji, bolje bi prošao u životu da je kakav prodavač magle (ne mislim loše) tipa pop ili teolog....doduše reče da je sada neki motivacioni govornik pri policiji....
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#17304 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by archi_a »

cyprus wrote: 15/05/2021 16:56
archi_a wrote: 15/05/2021 12:27U starom gradu bilo 90 % Palestinaca, sad samo tri porodice koje čekaju deložaciju.
WTF... Otkud ti to? :-)
I ovo je stara vijest. Stara 5-10 godina, odnosi se na uličice zapadno od Al-Akse. Sad je aktuelno naselje Šeiku Jarrah koje je sjeverno od Al-Akse. Tamo sad idu deložacije čime bi se u principu zaokružila kontrola kompletnog platoa treće po važnosti lokacije, džamije za muslimane.
Peace Now, aktivistička grupa koja se zalaže za rješenje sukoba između dvije države, procjenjuje da se više od 3.000 Palestinaca u područjima u blizini Starog grada prijeti deložacijom, dok 20.000 palestinskih domova širom grada prijeti rušenjem.
Al hajde da žmirimo. :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17305 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by cyprus »

archi_a wrote: 15/05/2021 20:12
cyprus wrote: 15/05/2021 16:56
archi_a wrote: 15/05/2021 12:27U starom gradu bilo 90 % Palestinaca, sad samo tri porodice koje čekaju deložaciju.
WTF... Otkud ti to? :-)
I ovo je stara vijest. Stara 5-10 godina, odnosi se na uličice zapadno od Al-Akse. Sad je aktuelno naselje Šeiku Jarrah koje je sjeverno od Al-Akse. Tamo sad idu deložacije čime bi se u principu zaokružila kontrola kompletnog platoa treće po važnosti lokacije, džamije za muslimane.
Peace Now, aktivistička grupa koja se zalaže za rješenje sukoba između dvije države, procjenjuje da se više od 3.000 Palestinaca u područjima u blizini Starog grada prijeti deložacijom, dok 20.000 palestinskih domova širom grada prijeti rušenjem.
Al hajde da žmirimo. :-)
Stari grad Jerusalem i dan danas ima ogromnu muslimansku većinu... Jevreja je u tom dijelu grada manje i u odnosu na kršćane...

Te deložacije iz Starog grada o kojima pričaš su se mogle odnositi jedino na Jevrejsku četvrt, kao dio Starog grada... Samo u tom kontekstu treba spomenuti i sljedeće - iz te četvrti je u periodu jordanske uprave (1948-1967. godine) protjeran sve i jedan Jevrej, te uništena većina sinagoga...
Sociolog
Posts: 4343
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#17306 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Sociolog »

Opet neki srbijanski politicar.

Znao sam 10000%
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#17307 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by archi_a »

cyprus wrote: 15/05/2021 20:42
archi_a wrote: 15/05/2021 20:12
cyprus wrote: 15/05/2021 16:56

WTF... Otkud ti to? :-)
I ovo je stara vijest. Stara 5-10 godina, odnosi se na uličice zapadno od Al-Akse. Sad je aktuelno naselje Šeiku Jarrah koje je sjeverno od Al-Akse. Tamo sad idu deložacije čime bi se u principu zaokružila kontrola kompletnog platoa treće po važnosti lokacije, džamije za muslimane.
Peace Now, aktivistička grupa koja se zalaže za rješenje sukoba između dvije države, procjenjuje da se više od 3.000 Palestinaca u područjima u blizini Starog grada prijeti deložacijom, dok 20.000 palestinskih domova širom grada prijeti rušenjem.
Al hajde da žmirimo. :-)
Stari grad Jerusalem i dan danas ima ogromnu muslimansku većinu... Jevreja je u tom dijelu grada manje i u odnosu na kršćane...

Te deložacije iz Starog grada o kojima pričaš su se mogle odnositi jedino na Jevrejsku četvrt, kao dio Starog grada... Samo u tom kontekstu treba spomenuti i sljedeće - iz te četvrti je u periodu jordanske uprave (1948-1967. godine) protjeran sve i jedan Jevrej, te uništena većina sinagoga...
Ma bravo, vidim da si objektivan.
I šta se sad dešava? Izrael donio uredbu da se jevrej može vratiti i istjerati palestinca, po tom "pravu", a 700.000 palestinaca protjeranih sa zapada se ne može vratiti i istjerati jevreja iz svoje imovine po istom "pravu" (protjeranih tokom tih sukoba) .
Hajmo malo objektivnosti. I da malo razmislimo, ko je do 1948 bio većina na prostoru cijele teritorije koju oni sada nazivaju izrael? :-)
Pa pogledaj karte čovječe. Postoji dokumentacija za sve, historija.
Last edited by archi_a on 15/05/2021 21:10, edited 1 time in total.
Sociolog
Posts: 4343
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#17308 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Sociolog »

Daj Odbojkasiceeee

Prosliiii smoo...jebo te Srbi i njihovi analitacarii vise

EUROPSKO PRVENSTVO 1 PUT :bih: :bih:
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#17309 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by karanana »

dobra dupeta. dobar sport za gledat. najbolje koke kad su sportovi u pitanju.
elena babic i love you.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17310 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by cyprus »

archi_a wrote: 15/05/2021 21:06
cyprus wrote: 15/05/2021 20:42 Stari grad Jerusalem i dan danas ima ogromnu muslimansku većinu... Jevreja je u tom dijelu grada manje i u odnosu na kršćane...

Te deložacije iz Starog grada o kojima pričaš su se mogle odnositi jedino na Jevrejsku četvrt, kao dio Starog grada... Samo u tom kontekstu treba spomenuti i sljedeće - iz te četvrti je u periodu jordanske uprave (1948-1967. godine) protjeran sve i jedan Jevrej, te uništena većina sinagoga...
Ma bravo, vidim da si objektivan.
I šta se sad dešava? Izrael donio uredbu da se jevrej može vratiti i istjerati palestinca, po tom "pravu", a 700.000 palestinaca protjeranih sa zapada se ne može vratiti i istjerati jevreja iz svoje imovine po istom "pravu" (protjeranih tokom tih sukoba) .
Hajmo malo objektivnosti. I da malo razmislimo, ko je do 1948 bio većina na prostoru cijele teritorije koju oni sada nazivaju izrael? :-)
Pa pogledaj karte čovječe. Postoji dokumentacija za sve, historija.

A, ne ne ne... Nećeš skrenut priču u taj pravac i pravit se lud :)

Razlog moje replike je bio isključivo sljedeći - ogromna neistina (vjerovatno nastala iz neznanja, što je vrlo čest slučaj kod onih koji se ostrašćeno involviraju u rasprave o Izraelu i Palestini) koju isti iznio, a to je da su u Starom gradu ostale samo tri palestinske porodice... Dakle, ja sam ispravio samo taj (frapantno) pogrešan navod... Da ponovim - u etnoreligijskoj strukturi Starog grada Jerusalema i dalje dominiraju arapski/palestinski muslimani... Činjenica 1/1, crno na bijelo...

Kada kažeš - OK, zajebo sam se, nisam znao... Ja ću reć - jbg, dešava se :) I tad možemo dalje diskutovati o tome svemu što si još spomenuo, ali predlažem da to ipak bude druga tema, gdje neće biti offtopic...
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#17311 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by archi_a »

A, ne, ne, ne....
Mislim da sam se u drugom postu ispravio i dodao: "I ovo je stara vijest. Stara 5-10 godina, odnosi se na uličice zapadno od Al-Akse. Sad je aktuelno naselje Šeiku Jarrah koje je sjeverno od Al-Akse.".
I ne nisi samo na ovu nedosljednost dodao replikicu, već si upravo ti otišao dalje sa tvdnjama protjerivanja Jevreja do 68. na šta sam dalje dodao u želji da se" razmisli" da je apsurd spominjati da je neko" protjeran" sa teritorije koju je prethodno okupirao i da želi da polaže prava na osnovu toga.
I opet, nisam ostrašćen, imam previše godina a ovaj aparthejd nad palestincima-muslimanima, kršćanima pa i druzima (doduše u manjem obliku ali se i oni žale u posljednje vrijeme) traje 70+ godina, i naravno da držim stranu i želim da se ovo završi, da se jasno kaže dosta!
Nisam naivan, predugo traje, ne mogu ništa promijeniti, jevrejski lobi je prejak, ali želim jasno da kažem da sam svjestan toga i da osuđujem zločin. A svako prema vlastitom ubjeđenju i moralu.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17312 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by cyprus »

archi_a wrote: 15/05/2021 22:16 A, ne, ne, ne....
Mislim da sam se u drugom postu ispravio i dodao: "I ovo je stara vijest. Stara 5-10 godina, odnosi se na uličice zapadno od Al-Akse. Sad je aktuelno naselje Šeiku Jarrah koje je sjeverno od Al-Akse.".
I ne nisi samo na ovu nedosljednost dodao replikicu, već si upravo ti otišao dalje sa tvdnjama protjerivanja Jevreja do 68. na šta sam dalje dodao i pokušao objasniti da je apsurd spominjati da je neko" protjeran" sa teritorije koju je prethodno okupirao i da želi da polaže prava na osnovu toga.
I opet, nisam ostrašćen, imam previše godina a ovaj aparthejd nad palestincima-muslimanima, kršćanima pa i druzima (doduše u manjem obliku ali se i oni žale u posljednje vrijeme) traje 70+ godina, i naravno da držim stranu i želim da se ovo završi, da se jasno kaže dosta!
Nisam naivan, predugo traje, ne mogu ništa promijeniti, jevrejski lobi je prejak, ali želim jasno da kažem da sam svjestan toga i da osuđujem zločin. A svako prema vlastitom ubjeđenju i moralu.
To nije ni stara, ni nova vijest - nego jednostavno neistina... Stari grad nije ni sada, ni prije 5-10, ni prije 50 godina očišćen od Palestinaca/Arapa/muslimana... Ono što ti zoveš ispravkom, meni djeluje kao neofirno vađenje nabacivanjem tone drugih irelevantnih argumenata...

Što se tiče moje replike - tačno, dodao sam joj informaciju, ali koja mislim da nije irelelvantna za kontekst o kojem sam govorio - a kontekst je bio Stari grad, isključivo... Dakle, jedini koji su doživjeli kolektivno izbacivanje iz Starog grada su zapravo Jevreji, i to naravno u periodu 1948-67. godine... To je fakat za koji mislim da treba biti spomenut ako se već uzima u usta Stari grad...

Ako već prihvataš da tvoja prvobitna konstatacija jednostavno nije bila ispravna, onda možemo i proširiti kontekst (samo ja još jednom ukazujem na to da ova tema baš i nije pravo mjesto za to)... A tu bih htio napomenuti da ako smatraš da ću braniti izraelsku praksu izbacivanja Palestinaca iz njihovih domova, poput ovog u Šeik Džarahu, nastavak gradnje naselja po Istočnom Jerusalemu i Zapadnoj Obali, prethodno izvršeno etničko čišćenje, nehuman tretman stanovnika Gaze, druga kršenja ljudskih prava - grdno se varaš... To što nisam pristalica iskrivljivanja i zanemarivanja činjenica, i što temi ne pristupam na navijački način zasnovan na vlastitoj religijskoj pripadnosti, ne znači da sam apologeta izraelskih zločina...
Last edited by cyprus on 15/05/2021 22:44, edited 4 times in total.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#17313 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by deogest »

Senada vise ni mater njegova ne gleda
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#17314 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by problemnatravunu »

deogest wrote: 15/05/2021 22:40 Senada vise ni mater njegova ne gleda
Image
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#17315 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by archi_a »

cyprus wrote: 15/05/2021 22:39
archi_a wrote: 15/05/2021 22:16 A, ne, ne, ne....
Mislim da sam se u drugom postu ispravio i dodao: "I ovo je stara vijest. Stara 5-10 godina, odnosi se na uličice zapadno od Al-Akse. Sad je aktuelno naselje Šeiku Jarrah koje je sjeverno od Al-Akse.".
I ne nisi samo na ovu nedosljednost dodao replikicu, već si upravo ti otišao dalje sa tvdnjama protjerivanja Jevreja do 68. na šta sam dalje dodao i pokušao objasniti da je apsurd spominjati da je neko" protjeran" sa teritorije koju je prethodno okupirao i da želi da polaže prava na osnovu toga.
I opet, nisam ostrašćen, imam previše godina a ovaj aparthejd nad palestincima-muslimanima, kršćanima pa i druzima (doduše u manjem obliku ali se i oni žale u posljednje vrijeme) traje 70+ godina, i naravno da držim stranu i želim da se ovo završi, da se jasno kaže dosta!
Nisam naivan, predugo traje, ne mogu ništa promijeniti, jevrejski lobi je prejak, ali želim jasno da kažem da sam svjestan toga i da osuđujem zločin. A svako prema vlastitom ubjeđenju i moralu.
To nije ni stara, ni nova vijest - nego jednostavno neistina... Stari grad nije ni sada, ni prije 5-10, ni prije 50 godina očišćen od Palestinaca/Arapa/muslimana... Ono što ti zoveš ispravkom, meni djeluje kao neofirno vađenje nabacivanjem tone drugih irelevantnih argumenata...

Što se tiče moje replike - tačno, dodao sam joj informaciju, ali koja mislim da nije irelelvantna za kontekst o kojem sam govorio - a kontekst je bio Stari grad, isključivo... Dakle, jedini koji su doživjeli kolektivno izbacivanje iz Starog grada su zapravo Jevreji, i to naravno u periodu 1948-67. godine... To je fakat za koji mislim da treba biti spomenut ako se već uzima u usta Stari grad...

Ako već prihvataš da tvoja prvobitna konstatacija jednostavno nije bila ispravna, onda možemo i proširiti kontekst (samo ja još jednom ukazujem na to da ova tema baš i nije pravo mjesto za to)... A tu bih htio napomenuti da ako smatraš da ću braniti izraelsku praksu izbacivanja Palestinaca iz njihovih domova, poput ovog u Šeik Džarahu, nastavak gradnje naselja po Istočnom Jerusalemu i Zapadnoj Obali, prethodno izvršeno etničko čišćenje, nehuman tretman stanovnika Gaze, druga kršenja ljudskih prava - grdno se varaš... To što nisam pristalica iskrivljivanja i zanemarivanja činjenica, i što temi ne pristupam na navijački način zasnovan na vlastitoj religijskoj pripadnosti, ne znači da sam apologeta izraelskih zločina...
A meni ćeš spočitati da pristupam na navijački način zasnovan na vlastitoj religijskoj pripadnosti? :-)
Jesam, moja vjera je Islam a mi više nemamo o čemu razgovarati. Svakom po vlastitoj savjesti, obrazu i moralu. Lp

https://gradtrebinje.com/arhiepiskop-te ... ajednicke/
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#17316 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by deogest »

problemnatravunu wrote: 15/05/2021 22:50
deogest wrote: 15/05/2021 22:40 Senada vise ni mater njegova ne gleda
Image
Komplikovani su ti, 90 % stanovnistva, a posebno stari znaju samo gore i dole saltat. Ja bi im ostavio samo to i da mogu jos pojacat i smanjit.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17317 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by cyprus »

archi_a wrote: 15/05/2021 22:54
cyprus wrote: 15/05/2021 22:39
archi_a wrote: 15/05/2021 22:16 A, ne, ne, ne....
Mislim da sam se u drugom postu ispravio i dodao: "I ovo je stara vijest. Stara 5-10 godina, odnosi se na uličice zapadno od Al-Akse. Sad je aktuelno naselje Šeiku Jarrah koje je sjeverno od Al-Akse.".
I ne nisi samo na ovu nedosljednost dodao replikicu, već si upravo ti otišao dalje sa tvdnjama protjerivanja Jevreja do 68. na šta sam dalje dodao i pokušao objasniti da je apsurd spominjati da je neko" protjeran" sa teritorije koju je prethodno okupirao i da želi da polaže prava na osnovu toga.
I opet, nisam ostrašćen, imam previše godina a ovaj aparthejd nad palestincima-muslimanima, kršćanima pa i druzima (doduše u manjem obliku ali se i oni žale u posljednje vrijeme) traje 70+ godina, i naravno da držim stranu i želim da se ovo završi, da se jasno kaže dosta!
Nisam naivan, predugo traje, ne mogu ništa promijeniti, jevrejski lobi je prejak, ali želim jasno da kažem da sam svjestan toga i da osuđujem zločin. A svako prema vlastitom ubjeđenju i moralu.
To nije ni stara, ni nova vijest - nego jednostavno neistina... Stari grad nije ni sada, ni prije 5-10, ni prije 50 godina očišćen od Palestinaca/Arapa/muslimana... Ono što ti zoveš ispravkom, meni djeluje kao neofirno vađenje nabacivanjem tone drugih irelevantnih argumenata...

Što se tiče moje replike - tačno, dodao sam joj informaciju, ali koja mislim da nije irelelvantna za kontekst o kojem sam govorio - a kontekst je bio Stari grad, isključivo... Dakle, jedini koji su doživjeli kolektivno izbacivanje iz Starog grada su zapravo Jevreji, i to naravno u periodu 1948-67. godine... To je fakat za koji mislim da treba biti spomenut ako se već uzima u usta Stari grad...

Ako već prihvataš da tvoja prvobitna konstatacija jednostavno nije bila ispravna, onda možemo i proširiti kontekst (samo ja još jednom ukazujem na to da ova tema baš i nije pravo mjesto za to)... A tu bih htio napomenuti da ako smatraš da ću braniti izraelsku praksu izbacivanja Palestinaca iz njihovih domova, poput ovog u Šeik Džarahu, nastavak gradnje naselja po Istočnom Jerusalemu i Zapadnoj Obali, prethodno izvršeno etničko čišćenje, nehuman tretman stanovnika Gaze, druga kršenja ljudskih prava - grdno se varaš... To što nisam pristalica iskrivljivanja i zanemarivanja činjenica, i što temi ne pristupam na navijački način zasnovan na vlastitoj religijskoj pripadnosti, ne znači da sam apologeta izraelskih zločina...
A meni ćeš spočitati da pristupam na navijački način zasnovan na vlastitoj religijskoj pripadnosti? :-)
Jesam, moja vjera je Islam a mi više nemamo o čemu razgovarati. Svakom po vlastitoj savjesti, obrazu i moralu. Lp

https://gradtrebinje.com/arhiepiskop-te ... ajednicke/
Pa nije nužno tebi... Ne znam zaista na čemu ti izgrađuješ stavove po ovom pitanju, možda si i izuzetak od većine, ali znam kako 90% ljudi na ovom prostoru pristupa ovoj temi... Oni koji drže palestinsku stranu to rade zato što su ovi pretežno muslimani... Kako znam? Pa lijepo - u svijetu ima još primjera patnji drugih naroda, ali ih jednostavno boli kurac za njih (tipa ono - sranje u Ruandi)... Sa druge strane, oni koji daju podršku Izraelu, to uglavnom rade zato što ovi nisu muslimani... Znam ja nas vrlo dobro... Tebe istina ne znam, zato i tvrdim - možda si i izuzetak... Ako jesi, onda se izvinjavam za generalizaciju koja se mogla naslutiti kroz prethodni post...
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#17318 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Škobo Habu »

cyprus wrote: 15/05/2021 22:39

To nije ni stara, ni nova vijest - nego jednostavno neistina... Stari grad nije ni sada, ni prije 5-10, ni prije 50 godina očišćen od Palestinaca/Arapa/muslimana... Ono što ti zoveš ispravkom, meni djeluje kao neofirno vađenje nabacivanjem tone drugih irelevantnih argumenata...

Što se tiče moje replike - tačno, dodao sam joj informaciju, ali koja mislim da nije irelelvantna za kontekst o kojem sam govorio - a kontekst je bio Stari grad, isključivo... Dakle, jedini koji su doživjeli kolektivno izbacivanje iz Starog grada su zapravo Jevreji, i to naravno u periodu 1948-67. godine... To je fakat za koji mislim da treba biti spomenut ako se već uzima u usta Stari grad...
Ono kada želiš ostaviti dojam objaektivnosti, a, u stvari, samo si pristrasan.

Iz četvrti Šeik Džarahu nisu nikakvi Jevreji protjerani, već je su na tom dijelu naseljene palestinske izbjeglice, a naselja im je izgradio Jordan, pošto je to dio koji je kontrolisala jordanska strana.

Znači, jedine koje izbacuju iz svojih domova, i to po drugi put za određene generacije, jesu Palestinci.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17319 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by cyprus »

Škobo Habu wrote: 15/05/2021 23:50
cyprus wrote: 15/05/2021 22:39

To nije ni stara, ni nova vijest - nego jednostavno neistina... Stari grad nije ni sada, ni prije 5-10, ni prije 50 godina očišćen od Palestinaca/Arapa/muslimana... Ono što ti zoveš ispravkom, meni djeluje kao neofirno vađenje nabacivanjem tone drugih irelevantnih argumenata...

Što se tiče moje replike - tačno, dodao sam joj informaciju, ali koja mislim da nije irelelvantna za kontekst o kojem sam govorio - a kontekst je bio Stari grad, isključivo... Dakle, jedini koji su doživjeli kolektivno izbacivanje iz Starog grada su zapravo Jevreji, i to naravno u periodu 1948-67. godine... To je fakat za koji mislim da treba biti spomenut ako se već uzima u usta Stari grad...
Ono kada želiš ostaviti dojam objaektivnosti, a, u stvari, samo si pristrasan.

Iz četvrti Šeik Džarahu nisu nikakvi Jevreji protjerani, već je su na tom dijelu naseljene palestinske izbjeglice, a naselja im je izgradio Jordan, pošto je to dio koji je kontrolisala jordanska strana.

Znači, jedine koje izbacuju iz svojih domova, i to po drugi put za određene generacije, jesu Palestinci.
Šeik Džarah nije dio Starog grada... Ako već ulijećeš padobranski, pročitaj o čemu se piše...
sogandolma13337
Posts: 44
Joined: 18/02/2018 17:29

#17320 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sogandolma13337 »

deogest wrote: 15/05/2021 22:40 Senada vise ni mater njegova ne gleda
Neka gledaju hayat...
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#17321 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Škobo Habu »

cyprus wrote: 15/05/2021 23:52

Šeik Džarah nije dio Starog grada... Ako već ulijećeš padobranski, pročitaj o čemu se piše...
Šta uopšte znači ova tvoja teza o prognaninim?

To da Izrael ima pravo oduzimati Palestincima imovinu jer su nekada kao tu živjeli Jevreji, dok, sa druge strane, Palestinci nemaju ni teorijske šanse da im se povrati njihova imovina?
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17322 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by cyprus »

Škobo Habu wrote: 16/05/2021 13:54
cyprus wrote: 15/05/2021 23:52

Šeik Džarah nije dio Starog grada... Ako već ulijećeš padobranski, pročitaj o čemu se piše...
Šta uopšte znači ova tvoja teza o prognaninim?

To da Izrael ima pravo oduzimati Palestincima imovinu jer su nekada kao tu živjeli Jevreji, dok, sa druge strane, Palestinci nemaju ni teorijske šanse da im se povrati njihova imovina?
Kakva moja teza? Čovjek je iznio ogromnu neistinu o tome da su svi muslimani protjerani iz Starog grada... Ja ga ispravio, i još dodao da, ako se već spominje Stari grad, onda je fer spomenuti da su zapravo Jevreji bili ti koji su svojevremeno iz njega u potpunosti protjerani... I to je to - nikakve šire implikacije nisam iznosio... Šta si ti u tome svemu prepoznao kao tezu? Ako mi kažeš, možda bih ti onda mogao i objasnit šta ista znači...

A ako ćeš mi podmetat to boldirano, ako je to način na koji ćemo diskutovati, onda okej, evo mogu i ja tako :) Da li tvoja teza (šta god da je) znači da sve Jevreje treba pobiti i zašto to smatraš?
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#17323 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Škobo Habu »

cyprus wrote: 16/05/2021 16:37
Kakva moja teza? Čovjek je iznio ogromnu neistinu o tome da su svi muslimani protjerani iz Starog grada... Ja ga ispravio, i još dodao da, ako se već spominje Stari grad, onda je fer spomenuti da su zapravo Jevreji bili ti koji su svojevremeno iz njega u potpunosti protjerani... I to je to - nikakve šire implikacije nisam iznosio... Šta si ti u tome svemu prepoznao kao tezu? Ako mi kažeš, možda bih ti onda mogao i objasnit šta ista znači...

A ako ćeš mi podmetat to boldirano, ako je to način na koji ćemo diskutovati, onda okej, evo mogu i ja tako :) Da li tvoja teza (šta god da je) znači da sve Jevreje treba pobiti i zašto to smatraš?

In contradiction to the Partition Plan, which envisioned a city separated from the Arab state and the Jewish state, Israel took control of the area which later would become West Jerusalem, along with major parts of the Arab territory allotted to the future Arab State; Jordan took control of East Jerusalem, along with the West Bank. The war led to displacement of Arab and Jewish populations in the city. The 1,500 residents of the Jewish Quarter of the Old City were expelled and a few hundred taken prisoner when the Arab Legion captured the quarter on 28 May.[214][215] Arab residents of Katamon, Talbiya, and the German Colony were driven from their homes. By the time of the armistice that ended active fighting, Israel had control of 12 of Jerusalem's 15 Arab residential quarters. An estimated minimum of 30,000 people had become refugees.[216][217]
Citirano je stanje nedugo nakon proglašenja države Izrael.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#17324 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

Volio bih da sad u petak Fatmira ugosti.
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#17325 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Login77777 »

Tesla Edison wrote: 20/05/2021 11:52 Volio bih da sad u petak Fatmira ugosti.
:thumbup:
Locked