F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#1 F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by banovan »

U ovu temu mozemo stavljati tekstove iz dnevne stampe,tako da ce biti lakse naci nesto iz novina sto nas interesuje ako to stavljamo sve na jedno mjesto.Predlazem da se ovdje stavljaju samo tekstovi bez komentarisanja. :sax:
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#2 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by banovan »

Image
User avatar
perke
Posts: 2316
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: Rade Paprica - pitarima cuclica

#3 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by perke »

imas dobrog materijala na http://www.fkzeljeznicar.com/klub/historija , sto slika sto tekstova (vecina od toga nema nigdje online jer su skenirani iz starih knjiga i almanaha)
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#4 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by banovan »

Šaban Pehilj novi je Džeko
Ne očekivano, bez medijske pompe na Grbavicu je stigao mladić, koji bi se mogao pokazati kao najveće pojača­nje. Istina, još uvjek junior, koji je «do jučer» plaćao članarinu u Famosu, ali oni koji su pratili razvoj ovog izu­zetno nadarenog mladića, tvrde kako je u Želju došao novi Edin Džeko.

Rođen je 23. septembra 1992. godine, visok 1.93 cm, igrom i stilom podjseća na Džeku.Kamo sreće da i u nje­mu neki vide «kloca» i da Pehilj krene Edinovim stopama.

- Prošao sam sve selekcije Famosa, trenirali su me Čupina i Leka. Zahvalan sam obojici trenera,posebno Le­ki,koji je bio napadač i koji me učio fudbalskim tajnama.Kasnije sam se kalio u Olimpiku, a evo čeka me po­tpis za Želju,što je bio moj san-otkriva nam nogometni dragulj Pehilj.

Zamalo je završio u ukrajinskom Rubinu.Spletom okolnosti morao se vratiti.Ne žalim.

-Sretan sam što ću igrati u Želji, jer je to naš najveći i najbolji klub, ima najbolje navijače,i odličnog stručnja­ka...

Čak i kao igrač Famosa dospio je na spisak selektora mlađih selekcija.Najprije ga je primijetio Velimir Stojnić, potom i selektor juniorske reprezentacije Zoran Bubalo.

- Nadam se da ću igrati za juniorsku, potom za mladu i jednog dana, ako bog da sa Džekom u A reprezentaciji.Mlad sam, imam puno toga naučiti,ali i sreću da ću biti u rukama vrhunskih stručnjaka kakvi su Osim,Džurbu zo­vić,Memić- kaže Pehilj. «XXX» je još prije dvije godine pisao o Pehilju, koji je tada igrao za kadete. Kako se razvija,ne treba iznenaditi ako ove sezone istisne iskusnog Lazara Popovića. Turnir u Fojnici je pokazao da se rađa novi Džeko.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#5 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by simonese »

banovan wrote:Šaban Pehilj novi je Džeko
Ne očekivano, bez medijske pompe na Grbavicu je stigao mladić, koji bi se mogao pokazati kao najveće pojača­nje. Is tina, još uvjek junior, koji je «do j čer» plaćao članarinu u Famosu, ali oni koji su pratili razvoj ovog izu­zetno nadarenog mladića, tvrde kako je u Želju došao novi Edin Džeko.

Rođen je 23. septembra 1992. godine, visok 1.93 cm, igrom i stilom podjseća na Džeku. Kamo sreće da i u nje­mu neki vide «kloca» i da Pehilj krene Edinovim stopama.

- Prošao sam sve selekcije Famosa, trenirali su me Čupina i Leka. Zahvalan sam obadvojici trenera, posebno Le­ki,koji je bio na padač i koji me učio fudbalskim tajnama.Kasnije sam se kalio u Olimpiku, a evo čeka me po­tpis za Želju,što je bio moj san-otkriva nam nogometni dragulj Pehilj.

Zamalo je završio u ukrajinskom Rubinu.Spletom okolnosti morao se vratiti.Ne žalim.

-Sretan sam što ću igrati u Želji, jer je to naš najveći i najbolji klub, ima najbolje navijače,i odličnog stručnja­ka...

Čak i kao igrač Famosa dospio je na spisak selektora mlađih selekcija.Najprije ga je primijetio Velimir Stojnić, potom i selektor juniorske reprezentacije Zoran Bubalo.

- Nadam se da ću igrati zajuniorsku, potom za mladu i jednog dana, ako bog da sa Džekom u A reprezentaciji.Mlad sam, imam puno toga naučiti,ali i sreću da ću biti u rukama vrhunskih stručnjaka kakvi su Osim,Džurbu zo­vić,Memić- kaže Pehilj. «XXX» je još prije dvije godine pisao o Pehilju, koji je tada igrao za kadete. Kako se razvija,ne treba iznenaditi ako ove sezone istisne iskusnog Lazara Popovića. Turnir u Fojnici je poka zao da se rađa novi Džeko.

:thumbup:
kontam da je makar brzi od Laze :D
User avatar
dobar_ti?
Posts: 225
Joined: 25/09/2009 17:16
Location: tamo gdje mi Nijaz kaze

#6 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by dobar_ti? »

Clanak je vrh :thumbup: :D od UKRAJINSKOG Rubina pa nadalje :lol:
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#7 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by banovan »

Image
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#8 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Image
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#9 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by banovan »

Nakon odluke Olimpika: Savez mora osigurati prisustvo gledalaca

Nogomet se igra zbog navijača, sve drugo vodi u propast, kaže Čolaković

Olimpik ne želi navijače Željezničara na utakmici

Nogomet je jedan od sportova koji privlači najviše pažnje publike. Ljudi hrle na stadione kako bi vidjeli svoje ljubimce u akciji, a klubovi se svim silama trude da osiguraju što veći broj gledalaca na tribinama.

Nesagledive posljedice

Tako to izgleda u normalnom svijetu, gdje je i sport normalan. Nažalost, u Bosni i Hercegovini situacija je sasvim drugačija. Svjedoci smo besmislene odluke FK Olimpik, čije je rukovodstvo, na čelu s Nijazom Gracićem, odlučilo da meč prvog kola Premijer lige BiH protiv Željezničara igra bez prisustva gledalaca.

Ne znamo da je ikada igdje neko razmišljao na ovakav način. Suludo, idiotski i, na kraju, smrtonosno po nogomet.

Postupak Olimpika bi, ako prođe, mogao izazvati nesagledive posljedice po takmičenje u BiH pa se nadamo da će odgovorni u Nogometnom savezu BiH spriječiti sarajevski klub u njegovoj nakani.

To je otvoreno najavio i predsjednik NSBiH Sulejman Čolaković, koji je za naš list rekao da "neće dopustiti da se nogomet igra bez gledalaca".

- Poduzet ćemo sve potrebne mjere da se osigura prisustvo gledalaca na stadionu, jer sve drugo vodi nogomet u propast. Kada bi se igralo bez publike, nogomet bi postao besmislen.

Ovakva odluka Olimpika je katastrofalna i najveći je udarac nogometu. Ne bih ulazio u njihove razloge niti bih govorio o kakvom se klubu radi, ali svima mora biti jasno da se nogomet igra zbog navijača - rekao je Čolaković.

Hitna reakcija

Šta će Savez uraditi, ostaje da se vidi, ali je potrebna hitna i adekvatna reakcija. Nažalost, sudeći prema izjavama predsjednika Komiteta za takmičenje Sejde Zukanovića, ona, vjerovatno, neće doći iz tog organa.

- Bez pismenog zahtjeva Olimpika, ništa ne možemo uraditi. U Pravilniku su predviđene obaveze domaćina, a ovakav slučaj se ne spominje. Ovo jeste nonsens, ali nigdje u propisima nemamo osnove da ga mi možemo riješiti - rekao nam je Zukanović.

Iako svoju odluku brane finansijskim gubitkom prilikom organizacije utakmice, i laiku je jasno da se ovdje radi o drugim razlozima. Najvjerovatniji je taj da su u Olimpiku zaključili kako bi lakše došli do bod(ova) ako na stadionu ne bi bilo navijača Željezničara.

Bakovićeva preporuka

Generalni sekretar NSBiH Jasmin Baković rekao nam je kako će u sklopu svojih ovlaštenja dati preporuku predsjedniku Komiteta za takmičenje Sejdi Zukanoviću da apelira na Olimpik da, u interesu nogometa, promijeni svoju odluku.

- Moramo braniti interese nogometa, a ovakva odluka je, svakako, uperena protiv sporta. Zato ćemo uraditi sve što je u našoj moći da utječemo na promjenu Olimpikove odluke - rekao je Baković.

Muharemović: Ako žele, mi ćemo organizirati utakmicu na Grbavici

Direktor Fudbalskog kluba Željezničar Dželaludin Muharemović osvrnuo se jučer na neočekivanu odluku Olimpika, koji meč prvog kola protiv "Plavih" s Grbavice želi da organizira bez prisustva gledalaca.

U Željezničaru uopće ne mogu da vjeruju da je to moguće, ali su im ruke, ipak, svezane kada je riječ o nekim konkretnijim akcijama koje bi, eventualno, mogli poduzeti, tvrdi Muharemović.

- Pričao sam sa mnogo ljudi iz Nogometnog saveza i njima, također, nije jasno je li takav potez dozvoljen. Što se nas tiče, imali smo dobru saradnju s Olimpikom prošle sezone, do zime su igrali na Grbavici, a poslije su prešli na Koševo, ali se u odnosima ništa nije promijenilo.

U ovoj situaciji njihova odluka nas se i tiče i ne tiče, ali je, u svakom slučaju, NSBiH taj koji treba da se očituje i donese odluku može li to ili ne može - kazao je Muharemović ponudivši Olimpiku ideju za razmišljanje.

- Kao razlog zbog čega žele da utakmicu organiziraju bez prisustva gledalaca, naveli su da im se ne isplati angažirati firme za osiguranje, policiju i ostalo što je potrebno za takvu utakmicu. Ako je tako, evo, mi se, iz Željezničara, nudimo da mi organiziramo tu utakmicu, u kojoj bi Olimpik bio formalno domaćin, a novac od ulaznica podijelili bismo popola - dodao je direktor Želje.

Od utorka prodaja sezonskih ulaznica

U utorak će početi prodaja godišnjih i polugodišnjih ulaznica za domaće utakmice "Plavih". Novost od ove godine je to što će se u okviru kampanje "Pokreni plavu stranu navijanja" one moći kupiti i preko portala Kupikartu.ba.

Cijene su 30 KM (polugodišnja), odnosno 50 KM (godišnja) za jug te 50 KM, odnosno 80 KM za sjever. Za penzionere, godišnja ulaznica za jug košta 30 KM, dok će se za zapad moći kupiti samo godišnja ulaznica po cijeni od 200 KM.

Kapije protiv Želje ostaju zatvorene

Olimpik ne planira da promijeni odluku da utakmicu 1. kola Premijer lige BiH kao domaćin odigra na stadionu "Asim Ferhatović Hase" bez prisustva gledalaca.

Dodatno angažiranje

Prema riječima direktora "Vukova" Hamdije Spahića, zbog povećanih troškova organizacije utakmica (izvod iz cjenovnika usluga MUP-a Kantona Sarajevo donosimo u prilogu), to neće biti slučaj samo u susretu protiv Željezničara nego i u svim ostalim tokom sezone.

Naime, Vlada Kantona Sarajevo donijela je 15. aprila ove godine Pravilnik o vrsti, cijeni i načinu plaćanja usluga dodatnog angažiranja policijskih službenika.

- Ovo je atak na sport. Ne želimo biti nelikvidni zbog cijena usluga koje je donio Kanton Sarajevo. Za utakmicu bismo na policiju, zaštitare i redare, prema gruboj procjeni, trebali izdvojiti skoro 25 hiljada KM. Do sada je ta ista usluga koštala 40 posto manje pa je jasno koliko je sada skuplja organizacija utakmice. Treba reći da taj novac ne ide policiji nego Kantonu, iz kojeg mi nemamo ama baš nikakvu podršku - kaže Spahić.

Procjena potreba

On negira da se radi o odluci koja je donesena zbog duela protiv Željezničara, na kojem bi gosti imali veliku podršku navijača.

- Poklopilo se da protiv Željezničara igramo u prvom kolu. Niko nam ne garantira pobjedu, ni sa ni bez navijača, tako da to nije naš razlog. Pravilnik je udar na sve sportske kolektive u Kantonu Sarajevo, kako na Olimpik tako i na Željezničar i Sarajevo, koji, doduše, imaju određenu finansijsku podršku s ovog nivoa - naglašava Spahić.

Inače, kako nam je rekao, procjenu o tome kolikog će obima biti osiguranje, nakon prijedloga kluba, donosi MUP, od čega i zavise precizni troškovi organizacije utakmice.

Isplatnije u Zenici

Prema novom Pravilniku, ispada da se nama više isplati igrati u Zenici ili u nekom drugom gradu, jer u drugim kantonima cijene osiguranja utakmica nisu ovako visoke, tvrdi Spahić.

- Na ovim utakmicama u Sarajevu, i da prodamo ulaznice, opet bismo bili u debelom minusu. Jednostavno, ne želimo doći u situaciju da nemamo novac za plaće zaposlenih, jer nama novac niko ne poklanja - kaže Spahić.

Usluge MUP-a KS

14
KM po satu košta jedan pripadnik uniformirane policije
16
KM pripadnik Jedinice za podršku
30
KM vodič službenog psa
38 - 55
KM službenik za KDZ pregled

AVAZ
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#10 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by banovan »

Image
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#11 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Image
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#12 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Image
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#13 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Image
olimpik1
Posts: 15
Joined: 01/03/2010 19:32

#14 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by olimpik1 »

Image

Uploaded with ImageShack.us

IzvinjaJem se na smetnji :D
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#15 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Oslobođenje, 09.08.2010.

Plavi završili posao za dva minuta
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#16 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Rookie »

Znam da nije popularno ovdje komentarisati, ali ovaj Zukić je promašen slučaj. Švraka. I Bešlija veteran, a prošlog mjeseca napunio 31. :-)
jedan od mnogih
Posts: 19844
Joined: 13/01/2010 17:59

#17 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by jedan od mnogih »

Elvir Čolić u Željezničaru
Razgovarao sam sa Amarom Osimom i on je izrazio želju da me angažuje, kaže Čolić.

Po svemu sudeći novi fudbaler Željezničara u narednoj sedmici će zvanično postati donedavni napadač Veleža Elvir Čolić. Čolić je trenutno na putu prema Sarajevu a već sutra bi se trebao pojaviti na treningu na Grbavici.

"Razgovarao sam sa Amarom Osimom i on je izrazio želju da me angažuje. Na potpis ugovora ću morati sačekati nekoliko dana zbog toga što je prvi čovjek kluba Sabahudin Žujo trenutno na godišnjem odmoru", rekao je Čolić

Čolić je prethodno trebao postati igrač slovačkog Spartaka iz Trnave, međutim čini se da od toga neće biti ništa.

"Zapelo je oko papira. Zvao sam čelnike Trnave međutim nisu odgovarali na moje pozive", istakao je Čolić.

Kako bi ovo dobro bilo :thumbup:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#18 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Image
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#19 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Oslobođenje, 13.08.2010.

Svemu jednom dođe kraj
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#20 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Image
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#21 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Image
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#22 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Image
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#23 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by banovan »

Image
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#24 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by banovan »

Image
:thumbup:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#25 Re: F.K Zeljeznicar u dnevnoj stampi

Post by Charuga »

Image
Post Reply