F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1351 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1352 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1353 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1354 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

User avatar
Stroj-2
Posts: 2633
Joined: 12/04/2015 15:59

#1355 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by Stroj-2 »

Imam par prijedloga što se tiče naših FB i Twitter stranica. Iskreno dosta toga zaostajemo za ostalim klubovima. Ograničeni su navijači za informacijima u i oko kluba. Treba više slika sa treninga (izbace 5,6 slika i to je to), nedostaje recimo slike iz prošlih vremena kad je Sarajevo igralo u Jugoslaviji ili evropskim tekmama zbog mlađe populacije ili raje koja nisu baš informisana o klubu da znaju više, više slika i video klipova igrača, trenera ili zvaničnika iz kluba i njihove izjave prije tekme ili poslje tekme, kad se zabije go na stranici recimo drugih klubova ima slika tog igrača koji je postigo go u toj minuti, fali intrvjui sa legendama kluba, malo više slika prije i poslje tekmi obične raje i navijača, nagradne igre za osvajanje karata za utakmicu, više slika grba kluba u raznim pozadinama, grafički prikaz postavke samo naših igrača za utakmicu a ne samo napisat ko igra, malo patriotizma prema zemlji pokazat jer tako se stiče više navijača, recimo anketirat navijače vezano za klub ili napravit kakav intrevju s navijačima. Malo bombardovat navijače takvim stvarima, nije zahtjevno ništa. :thumbup:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1356 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1357 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1358 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1359 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1361 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1364 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

TOM SCHOLZ
Posts: 354
Joined: 19/01/2010 04:30

#1366 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by TOM SCHOLZ »

Interesuje me da li se igdje mogu naći golovi ili izvještaj sa utakmice F.K.Sarajevo-Hamburg(HSV) odigrane 01.10.1980 godine? Golovi sa prve utakmice odigrane 17.09.1980 se mogu pogledati na linku:

https://www.youtube.com/watch?v=3sMXVN2X-BI

Interesuje me isto tako da li postoji ikakav snimak ili bilo kakav video izvještaj za našu utakmicu sa Manchester Unitedom koju smo odigrali na koševu 15.11.1967?
Ako ne postoje snimci na you tube-u,onda bi ih možda trebalo potražiti u arhivi državne televizije BiH.Ako su gospoda te trake presnimila(što me ne bi nimalo začudilo jer su znali presnimiti trake sa masterima albuma rock bendova) onda je potrebno stupiti u kontakte sa televizijama susjednih država koje to vjerovatno imaju u arhivu.Lično smatram da nam je odnos prema prošlosti kluba suviše romantičarski i da se malo radi na tome da se VIZUELNO ta prošlost osvijetli.Pobogu,pa ko ne bi volio imati snimak te utakmice sa Hamburgom na DVD-u i svako bi bio spreman u Fan šopu platiti 10km za svoj primjerak koji bi ponosno čuvao u kolekciji???Da li se u klubu išta radi na tome i kakva je situacija po pitanju arhiva,digitalizacije,uploadovanja na net itd.
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#1368 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by maraccana »

Last edited by maraccana on 13/03/2016 07:28, edited 1 time in total.
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#1370 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by Obuca9 »

TOM SCHOLZ wrote:Interesuje me da li se igdje mogu naći golovi ili izvještaj sa utakmice F.K.Sarajevo-Hamburg(HSV) odigrane 01.10.1980 godine? Golovi sa prve utakmice odigrane 17.09.1980 se mogu pogledati na linku:

https://www.youtube.com/watch?v=3sMXVN2X-BI

Interesuje me isto tako da li postoji ikakav snimak ili bilo kakav video izvještaj za našu utakmicu sa Manchester Unitedom koju smo odigrali na koševu 15.11.1967?
Ako ne postoje snimci na you tube-u,onda bi ih možda trebalo potražiti u arhivi državne televizije BiH.Ako su gospoda te trake presnimila(što me ne bi nimalo začudilo jer su znali presnimiti trake sa masterima albuma rock bendova) onda je potrebno stupiti u kontakte sa televizijama susjednih država koje to vjerovatno imaju u arhivu.Lično smatram da nam je odnos prema prošlosti kluba suviše romantičarski i da se malo radi na tome da se VIZUELNO ta prošlost osvijetli.Pobogu,pa ko ne bi volio imati snimak te utakmice sa Hamburgom na DVD-u i svako bi bio spreman u Fan šopu platiti 10km za svoj primjerak koji bi ponosno čuvao u kolekciji???Da li se u klubu išta radi na tome i kakva je situacija po pitanju arhiva,digitalizacije,uploadovanja na net itd.
Snimak tekme sa Macnhesterom nema niko.

Što se HSVa tiče, u ratu je presnimljena traka na kojoj se nalazila jedina kopija utakmice sa HSVom na Koševu. Pokušalo se čak i preko Kluba, slati dopise direktno rukovodstvu HSV-a, da se vidi da li oni imaju snimak, odgovorili su negativno, to je bilo, ako se dobro sjećam 2011. ili 2012. godine. Dalje, što ja lično znam, kontaktirao sam najmanje 20 kolekcionara iz Sarajeva i cijele bivše Juge, ama baš niko nema snimak te tekme. Nažalost sve što postoji sa te utakmice jeste onih par inserata Papeta kako ih valja, u onom dokumentarcu o Sušiću.

Na ovom dole klipu od 01:24-01:28, imaš jedan kratki ijsčeka iz tog dokumentarca kad Pape valja Švabe, ko malu djecu:



Među tim isječcima, ako se dobro sjećam, ima snimljen i jedan gol, ali isto ovako snimljen kamerom "s terena", tačnije kamera je stajala tačno iza gola na koji je Sarajevo zabilo.
User avatar
jalijas74
Posts: 1347
Joined: 17/11/2010 15:10

#1371 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by jalijas74 »

Obuca9 wrote:Snimak tekme sa Macnhesterom nema niko.

Ima sigurno ali utakmica iz Engleske ja sam gledao neke isjecke lik se pretplatio na TV MAN UNIT i svukao tu utakmicu ima 100%.
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#1372 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by Obuca9 »

jalijas74 wrote:
Obuca9 wrote:Snimak tekme sa Macnhesterom nema niko.

Ima sigurno ali utakmica iz Engleske ja sam gledao neke isjecke lik se pretplatio na TV MAN UNIT i svukao tu utakmicu ima 100%.
Govorim o utakmici na Koševu, ne na OT.
User avatar
jalijas74
Posts: 1347
Joined: 17/11/2010 15:10

#1373 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by jalijas74 »

steta to bi Baho i njemu slicni davno ukrao iz BHT da je bilo :)
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#1374 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by bjelave »

Pogledah sad ovaj klip sa Papetom. I sreca i tuga.
Sreca sto je takav igrac igrao za nas a tuga sta danas gledamo.
Ja sam imao privilegiju da gledam uzivo, nekih od ovih poteza se sjecam sa stadiona, ali covjek zaboravi kakav je to cudotvorac bio.
User avatar
Ricken
Posts: 6028
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#1375 Re: F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by Ricken »

Stvarno majstorčina. Kao klinjo ga se sjećam dok je igrao za bivšu jugu. Imam osjećaj da niti u europi više nema ovakvih igrača. Nekako se i fudbal promjenio, najbliže toj tipi igrača mi dođe Mesi. Juga je imala odlično pravilo da igrači, mislim, do 28 nemogu van. Šteta što to danas nije moguće u našima uslovima.
Post Reply