F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
kame
Posts: 965
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#1 INTERVIEW SASVIM OTVORENO SA:KEMAL ALISPAHIC,TRENER SARAJEVA

Post by kame »

Image

Pravi navijaci ce prepoznati jesmo li, i kakav smo trenutno, kvalitet. Znate, uvijek imajte na umu da se kvalitet svugdje u svijetu kupuje, on se ne moze nauciti. Milan ima najjacu omladinsku skolu pa opet ima 11 stranaca u prvoj ekipi jer ne moze postici potreban kvalitet. Dakle ako hocete ekstra kvalitet, kupite ga. Ako klub to moze ja cuto sutra uraditi ali necu kupiti kloceve, kakve je Celik kupio i kakvih smo mi godinama imali. Kupit cu Rumune, Bugare, Cehe. Jedno su zelje a jedno je realnost i to moramo konacno shvatiti. I moja je zelja da budem trener Manchestera ali…

Gospodine Alispahicu, u pripremi ovoga razgovora rekli ste nam da ste na nasem siteu vidjeli rezultate ankete. Kako nam se cini djelujete iznenadjeni ili…? Kako gledate na te, jos uvijek, preliminarne rezultate?

Alispahic: Da, vidio sam rezultate i svakako meni najinteresantnije je to sto 27% anketiranih misli da cemo se boriti za opstanak! Ipak, izuzetno mi je drago sto je toliko ljudi glasalo, pogotovo ako imamo uvidu da ni prosjecna posjeta na Kosevu nije nesto puno veca. Tako da je anketa, barem za mene, svakako podatak za respekt. Mada su razmisljanja oprecna - npr. gotovo podjednak broj glasao je da ce Sarajevo osvojiti titulu i da ce ispasti - meni anketa govori da prvi put ulazimo u sezonu bez pritiska i opterecenja prvoga mjesta i titule. Naravno, svi bi mi volili titulu, to je stalna zelja, ali realnost je drukcija i cini mi se da to ljudi polako shvataju.

Realno gledano, je li to neka prednost, olaksanje u radu?

Alispahic: Ja kao trener ne mogu, i ne trebam, se baviti opterecenjima. Moje je da se bavim realnostima, a realnost je: da imam Hotu, Turkovica, Skoru i jos nekoliko takvih igraca ja bih javno izasao, bilo gdje, i rekao da cemo biti prvaci. A mi smo imali te igrace! Ali, mi u ovome momentu imamo tek tri standardna igraca – Alaim, Zukic i Mirvic - koja su igrala dvije-tri sezone zajedno! Sve ostalo, popunit ce momci od kojih vecina nije odigrala niti jednu premierligasku utakmicu. Ko zna, mozda ovi momci i mogu biti prvaci ali ja to u ovom trenutku jos ne znam, ne znam sta oni mogu. Zato sam i oprezan u izjavama. Njihovim radom i zalaganjem sam zadovoljan. U odnosu na ono sto sam vidio kada sam tek dosao i sad, derasticna je ralika. Racimo, ja prosto ne mogu da vjerujem da Muharemovic do sada nije odigrao tri utakmice u svojoj karijeri za Sarajevo a sigurno je to, do sada, zasluzio. Vjerovatno i vise od Nadarevica ciji je ugovor iznosio 140.000 KM! To je za mene bilo veliko iznenadjenje, prosto nevjerovatno. Zato je moje da izvucem maksimum od onoga sto imamo i sto jedino u ovom trenutku mozemo priustiti sebi, a kakav ce biti razultat to jos uvijek ne znam.

Ipak, najveci broj anketiranih smatra da cemo se ove sezone boriti za Evropu.

Alispahic: Pa vidite, mi smo u Orasju odigrali dvije utakmice, sa Zapcem i Cibalijom. Obadvije smo izgubili, ali smo, bez lazne skromnosti, nadigrali svoje protivnike. U mecu sa Cibalijom, da je kojim slucajem rezultat bio 8:2 za nas, ne bi bilo nerealno. Dakle, veoma je bitno kako ko gleda fudbal kao igru. Sa druge strane, mnogo veci evropski klubovi kada ostanu bez jednog igraca zapadnu u probleme, a mi smo ostali bez devet standardnih igraca(!?). Naravno, i za to je neko kriv i treba odgovarati, jer klub koji ima takve ambicije to sebi nikada, nipokoju cijenu, ne smije dozvoliti. Mozda smo dobro i prosli, jer je cak dvanaestorici isticao ugovor. E sad - ne pravdam se ali to je tako – mi u igru ubacujemo potpuno novu devetoricu, Muharemovic, Saric, Hadzic, Ferhatovic, Suntic, Idrizovic, Redzovic, Salihovic, Kapetanovic, a dodajte tu jos i malog Janjosa. Vjerovatno, kada bi gledali ova imena rekli bi smo da se zaista treba bojati za sudbinu kluba, ali ja se ne bojim jer su to mladi momci koji imaju kvalitet i koje treba istrpiti ovu sezonu, kako bi oni stekli iskustvo. Mi bi, tada, u narednu sezonu usli sa, recimo, 9 standardnih igraca kojima treba dodati jos samo jednog i dvojicu pravih igraca i to je to! To ce sigurno dati rezultat. Samo treba dovesti prave igrace, a ne Nadarevice, Zacevice…

Dosadasnja praksa je, kako kazete, obilovala krivim potezima, i kvalitativno i ekonomski gledano, kada su pojacanja u pitanju..

Alispahic: Mi imamo 17 trenera na platnom spisku! Zasto ne bismo napravili trojicu skauta i poslali ih po regionu da traze tacno one igrace i pozicije koji nam trebaju. A ne nasumice dovoditi igrace ciji nam profil ne treba. Za mene je veliki uspijeh to sto mi prvi put imamo takav sistem igre da tacno znamo gdje nam sta fali. A mi smo do sada imali 8 stopera u ekipi i to osam igraca potpuno istih takticko-tehnickih karakteristika!? Za to vrijeme, nismo imali niti jednog lijevog i desnog bocnog! Neko je i za to kriv. U vezi smo imali Ihtijeravica, Pelaka, Basica - gotovo iste igrace! Igrace koji trce drugom brzinom! Pa kakav ste vi uspijeh ocekivali? To je bilo cisto zavaravanje, uludo bacanje para - vjerujte mi! Tek sada cete imati priliku vidjeti – kroz formaciju 4-4-2 – sta vam zapravo fali, a na klubu je onda da to dugorocno rijesi. Samo se tako moze uspjeti, i nikako drukcije. Jer, nemoguce je da od 15 trenera do sada niti jedan nije valjao! Ne nego nije valjao cjelokupni sistem, pristup svemu, a titula je uvijek bila prioritet?! Ma dajte…

Dakle, smatrate da treba mjenjati komletan pristup.

Alispahic:Vidite: meni dodje trener omladinskog pogona i kaze da ima trojicu omladinaca koji su kvalitet za A-reprezentacije. Ja ih odvedem na probu i uvidim da nije to – to. To znaci da je doveden u pitanje dignitet nase omladinske skole! Ko odlucuje o potpisu ugovora sa takvim igracima? Ne moze to tako! Ne smije se dogadjati prvi tim igra 4-4-2, nasi juniori 3-6-1, pioniri 3-5-2! Prvi tim radi testiranja po najnovijim metodama a juniori po metodama zaostalim iz Drugog svjetskog rata. To je apsurd, neshvatljivo! Jednom zaista s tim treba prekinuti i postaviti stvari na svoje mjesto. Ovaj trenazni proces upotpunosti je protekao u duhu onoga sta ja ustvari i hocu – a to je da igramo. Ja sam za takav rad i ako klub hoce to da podrzi – uredu, ja sam tu, a ako nece – idalje cete imati probleme makar doveli i Fergusona!

Jeste li naisli na razumjevanje u klubu kada je to upitanju, i je li bilo nekvih otpora ili mozda pritisaka spram toga?

Alispahic:Pazite, mene ne interesira nista drugo nego igra. Dok sam ja trener, nastojat cu da Sarajevo igra lijep fudbal, da igrom dodjemo do onoga sto nam treba. Pritisci na sudije, ove-one, to mene ne intersira. Moram reci da sam vec naisao na nekakve pritiske u smislu kako trebam promijeniti nacin igranja kako bi se doslo do povoljnijeg rezultata u prva 2. kola, sto meni naravno, ne pada napamet. Ja hocu da momke naucim da igraju, da igrom sve rijese. Bila bi mi velika cast ako bih u tome uspio. To je moj cilj: da igraci jednako lijepo igraju na strani kao i na Kosevu I da na taj nacin povrate imidz ovoga kluba.

Kratak osvrt na pripreme

Alispahic: Pripremama sam jako zadovoljan, i drago mi je da su momci jako brzo shvatili i primjenili, za razliku od igraca Zelje koje sa trenirao, neke ideje koje sam im pretocio. Od njih sam trazio igru bez puno grubost ali sa dosta razmisljanja i taktickih poteza. Vjerujte mi, kada Zukic – koji je dosada samo oduzimao lopte i davao ih prvom do sebe – pocne igrati i graditi igru, onda ce Sarajevo biti klub – a on je to vec poceo! Protiv Zepca je cak 5 puta sutirao sa 16 m prema golu, a nakon utakmice mi je rekao da ukupno u karijeri nije toliko udaraca nogom uputio prema golu. Dakle, tezimo igri zbog koje ce ljudi ponovo poceti dolaziti na stadion.

Vjerovatno ste prvi trener Sarajeva koji je odigrao vise od 10 pripremnih utakmica, te isprobao desetine novih igraca u veoma kratkom roku. Jesu li takve pripreme prednost ili…?

Alispahic: Fudbal se igra na igralistu a ne po planinama i trim kabinetima. Svaki igrac mora biti dovoljno svjestan i profesionalan da sam uoci nedostatke koje ima i da ih individualno otkloni. Sve ostalo rjesava se kroz igru i teren, i to su neke od najsavremenijih metoda. Ne smije mi na pripreme doci npr. Alaim sa 10 kg viska ili Buco sa akutnim bronhitisom! Igraci se moraju sami cuvati i kontrolisati. Mislite da cu im ja naredjivati da se cuvaju, paze sta jedu ili sta oblace. Ma, boli me briga za to. Oni meni moraju doci zdravi i spremni a njihovo je hoce li biti. Ako ne budu, nece ni igrati, i gotova prica. Sto se tice proba, vi znate da nismo bili u mogucnosti uloziti niti fening za dovodjenje novih igraca. Nasa jedina sansa bila je da iskoristimo neka poznanstva i putem njih dodjemo do kvalitetnih igraca koji nam mogu pomoci. Tako smo dosli do Salihovica koji je sigurno kvalitetan. Da nam ga je neko ponudio prije dvije godine vjerovatno bi dali za njega 50.000 KM a ovako smo ga doveli dzaba! Pozvao sam sve trenere iz Sarajeva da nam dovedu svoje kvalitetne igrace na probu. Time sam htio pakazati svima, pogotovo raji unutar grada, da u Sarajevu jos uvijek ima interesa i kvaliteta za fudbal, te da nisu samo male sredine rezervirane za talente. Time sam skinuo sebi kamen sa srca jer znam da sam pruzio sansu svima.

Pretpostavljamo da je bilo raznoraznih pokusaja nametanja sinova, rodjaka, talenata.

Alispahic: Vjerujte, nasli smo se na raznoraznim iskusenjima ali znajte da Kemo nije covjek podlozan takvim uticajima. Dosao mi je jedan trener i doveo momka koji je igrao u Ascoliju. Nakon probe sam mu se zahvalio i rekao da to nije to, te da on ne moze igrati za Sarajevo. Covjek se pita kako to da je igrao u Ascoliju a ne moze u Sarajevu ali, to je tako i gotovo. Kod mene nema babinih sinova, igrat ce onaj ko je kvalitetan. Ne zanima me ciji je sin ili rodjak. Zato sam i miran, mirna mi je svijest.

Od novih imena u klubu, cini se da Hadzic takodjer spada u kvalitetne igrace tj. one na koje vi racunate.

Alispahic: Da vam kazem, on je igrac koji sigurno moze igrati u svakom bh. klubu. Njega znam vec 5 godina, i bio sam mu trener u Vratniku. Momak je igrao gdje god je dosao, igrao je Celiku a bio je i najbolji igrac Prve B lige. Ja sam ga doveo, ali niti jednim potezom nisam zelio da uticem kod njegovog ugovora. To je izmedju njega i kluba, to mene ne interesira. Zelio sam sve prepustiti sportskom direktoru, i svim igracima - neka odluce. Jako mi je bitno sta o tome misle moji igraci. Ako se Osmanhodzic, Ferhatovic, Zukic, Mirvic, Alaim sloze da su Hadzic i Salihovic igraci za Sarajevo, tj. da svi djele moje misljenje, onda su oni zaista igraci za Sarajevo! Ja to ne zelim sam odluciti. Ipak je on njihov saigrac, s njima ce igrati. Mi svi znamo ko ne moze igrati za nas klub, ali kada je upitanju ko moze – onda zelim cuti svacije misljenje. I reci cu vam jos nesto: Hadzic je krio da ima velike probleme sa nogama! Cijelo vrijeme je stisnuo zube, igrao, davao sve od sebe a vjerujte – ima takve zuljeve da je sigurno za bolnice. Ja to nisam znao. Momak je ocito takav karakter: ne predaje se. To je ono sto hocemo, o tome smo pricali, u te ljude treba ulagati. A ne ulagati u skupe igrace – Nadarevice ili Zacevice.

Podrska navijaca je, cini se, potrebnija nego ikada!

Alispahic:Apsolutno! Momke samo treba podrzati da izdrze, jer oni su sigurno kvalitetni. Ako nista, konacno smo poceli da grdimo kostur. Nije nam cilj da svake sezone gubimo i dovodimo 4-5 novih igraca. To jedan ozboljan tim kao sto je Sarajevo sebi vise nikada ne smije dozvoliti, tako se ne moze nista napraviti. Moramo imati tim na okupu nekoliko godina! Sa druge strane, je ne patim od rezultata, to - da bi mene neko gledao kroz jednu ili dvije utakmice - to je bez veze! Ja sam isao Zrinjskom sa vjerovatno najjacom bh. poslijeratnim ekipom, koja je tada igrala u Zelji -a mi smo upravo odigrali dvije fantasticne utakmice sa Malagom, koje smo izgubili tek iz jednog udarca, penala – i znate sta se dogodilo? Izgubili smo 3:1! Svi su vjerovatno ocekivali da cemo ih poderat’, ali smo izgubili – pa sta? Treba li sada neko i ovu djecu gledati kroz tu jednu utakmicu ili dvije? Ma pustite to! Nedavno sam imao prilike gledati Orasje i vjerujte mi: ako onako budu igrali na strani - niko ih nece pobijediti, jer imaju ekipu koja vec 9 godina igra zajedno. Pa zamislite da imamo sve one igrace, koji su prosli kroz nas klub, zajedno 9 godina! A nama se svake godine ponavlja ista situacija i ista prica: mi moramo, mi smo najveci, navijaci nestrpljivi…I sta sad? Hocete to da rijesite? Kako cete to rijesiti? Samo na dva nacina: prvi je da imate svake godine siguran budzet, nekih 2.000.000 pa da kupujete sta hocete - a to naravno nemate niti ste ikada imali, i drugi je da uradite ovo sto mi uradili.

Pa vi ste i dovedeni radi ovoga drugog, zar ne?

Alispahic: Pa jeste, ali opet osjetim neki cudnu atmosferu. Kao da me neko trpi samo dok ne pocne, pa… Mislim da bi to bila suluda greska, ali greska prije svega vasa i steta za vas klub. Ja ne zivim, hvala Bogu, od Sarajeva i meni to ne treba. Pa eto, jos uvijek nisam ni ugovor potpisao sa Sarajevom! Pricalo se da cemo igrati u Vogosci, omladinci nam se presvlace na betonu ispred Zetre a veliki smo klub i moramo uvijek biti sampioni! Ma nemojte molim vas! Moramo spustiti loptu na zemlju i realno sagledati situaciju u kojoj se nalazimo. Ja cu nastojati da vratim Sarajevu igru, onu igru zbog koje se dolazi na stadione. Da konacno i na strani igramo kao na Kosevu, da razbijemo tu famu gostujuceg terena. Dosta su nasi igraci lomili sve na Kosevu, bacali protivnike na tribine a odu u Posusje i: nista, ko mace! Pa neka i izgubimo – pa sta! Bitno je da damo sve od sebe, da ne ispadnemo kukavice. Pa ako se to dogodi i na Kosevu – pa sta! Ako je neko bolji treba mu pruziti ruku, ali nastaviti kvalitetno raditi svoj posao. Nama je, naravno, cilj igrati u Evropi ali tamo nema srece. Tamo ili valjas ili ne valjas. Zato treba krenuti ispocetka, i praviti tim koji ce valjati. Manje je bitno hoce li to biti sa Kemom Alispahicem ili ne. Ovo nam je, mislim, dobra sansa da konacno krenemo tim putem jer imamo kakve-takve uvjete: imamo grad, imamo tim, imamo stadion, imamo ime i karizmu sto je jako bitno. Ali sve ovo nece znaciti nista, na kraju i ne znaci nista – a Smederevo vam je bio pokazatelj – ako ne pocnemo konacno drukcije raditi. Trebamo shvatiti da, na kraju, i taj Muharemovic i Salihovic nisu R. Carlos i Cafu, i da od njih ne mozete ocekivati da to i budu. Tako nam je, sta cemo. Dakle, najlakse je u kontekstu ovoga sto smo govorili smjeniti jos jednog trenera. Ja bih bio sesnaesti do sada, dovedite i sedamnaestog ali necete nista postici! Ove promjene je odavno neko trebao uraditi, odavno je trebalo krenuti ovim putem!

Tim sada ima kakav-takav kostur ali problem je izgleda realizacija. Sta je uradjeno po tom pitanju?

Alispahic: Mi stvaramo igru, mi igramo, stvaramo dosta prilika ali jos uvijek nas, malo, koci realizacija. Mali Saric je zaista kvalitetan, ima talenat, potencijal je. Ali, hoce li se uspjeti snaci u toj prvoligaskoj konkurenciji to je drugo pitanje. Ipak, Obuca je to rjesenje, on je igrac kakav nam je trebao. I sto je dobro, on je u odlicnom stanju iako dugo nije igrao – e to je karakter! Da smo u spic uspjeli dodati jednog Enesa Mesanovica bilo bi, nadam se, super – barem za Premier ligu. Jer, mi smo napravili igru u kojoj bi spicevi trebali doci do izrazaja. Eto, dogodilo nam se protiv Cibalije da imamo 7 mrtvih prilika ali lopta nece u gol. Sa druge strane, primili smo bez veze golove nakon nasih gresaka. U ovakvom sistemu igre kada preferiramo otvorenu, napadacku, igru, postoji velika opasnost od kontri a idalje nam je odbrana spora…Ali, nije problem primiti gol! Alaim otkako je primio gol sa pola terena, vise ne smije izaci ispred gola. Sve dok mu nisam rekao da hocu golmana koji ce pratiti igru, ucestvovati u igri. Hocu da to isto uradi u Zenici ili bilo gdje, pred punim stadionom. Da se niko vise ne boji, da nema pritiska rezultata. Hocu samo da igraju! Vi biste o tome trebali malo i sa njima popricati, da vidite sta oni kazu, kako njima sve ovo odgovara.

Gledali smo Osmanhodzica na nekim utakmicama i cini nam se da je dobio drukciju ulogu nego inace.

Alispahic: Da, ja jednostavno ne zelim ubijati ono zbog cega je taj covjek igrac Sarajeva, a to je kvalitet. Zasto bi ga ja sada opterecavao taktikama, pozicijama, trkom kad je njegov jedini kvalitet sto stvarno zna igrat’. Zato sam mu rekao da igra sta hoce i kako hoce – samo neka igra kako zna. S druge strane, Ferhatovic – koji ce nam, bez obzira, na sve itekako valjati.. A pravo da vam kazem, naisao sam na jake otpore kada je on upitanju i mislim da to nije potrebno. On je sjajan igrac, koji je u ono vrijeme - kada smo imali nabolju ekipu - igrao na totalno pogresnoj poziciji, bio izgubljen poziciono. Mislim da ce na ovoj poziciji pokazati sta zna i kako pametno igra – uz sut koji posjeduje – mislim da nemamo takvog igraca kao on.

Sta reci o komletnim pripremama? Koliko su zapravo uspjesne, je li i koliki je napredak postignut gledajuci kompletnu ekipu?

Alispahic: Napredak je sigurno postignut. Prve pripremne utakmice bile su veoma lose ali sada to vec lici na nesto. Pazite, mi smo imali svega 28 treninga! Zapitajte se kako ce ekipa igrati nakon 68 treninga, 108 treninga?! Ipak, moram priznati da mi se nakon Orasja povratilo samopouzdanje, poceli smo igrati sve bolje i zadovoljan sam postignutim obzirom na ono sto imamo na raspolaganju. Hoce li to biti dovoljno za neke rezultate… Veliko je pitanje kako ce se ova djeca snaci, mada nije nemoguce da, i oni, vec ove sezone naprave rezultat. Samo treba djecu podrzati – pa nije svako Boban Bozovic da prve minute na Marakani igracima Zvezde probacuje lopte kroz noge, a ja sebi nisam dosao do neka doba. Ustvari, ja sam mogao dovesti Mesanovica, Kajtaza, Agica pa i Rivalda da je Sarajevo imalo para, i onda bi situacija i pozicije bile drukcije. Ali, vi niste imali nista! Imamo to sto imo. Ali je se ne bojim nekog debakla, ja sam dosao jer su trazili od mene nesto novo. Ja to donosim I ne mogu izgubiti. A kako ce me neko procjeniti… I jos nesto velika mi je cast sto sam trener Sarajeva i samim tim sam jedini koji je trenirao oba sarajevska kluba. I to je moj najveci uspijeh.

Na kraju, moramo pitati - kada ste spomenuli neke pritiske – koliko zapravo imate podrsku u Upravi?

Alispahic: Pa vidite, imam je podrsku ali nisam bas siguran da je to - to. Sto se tice Mirze, mislim da imam apsolutnu podrsku a kada je predsjednik u pitanju - on djeluje isto ali ne znam. Bojim se da opet nepreovlada rezultat. Mislim, ne zelim se unaprijed pravdati za rezultat ili nerezultat, samo zelim reci da je nerealno ocekivati da ce biti nekog posebnog rezultata – mislim na onaj koji navijaci ocekuju. To je realnost. Ne bih volio da to preovlada nad onim sto mi hocemo postici u narednim sezonama! Jedan prijatelj, velikan bh. fudbala – necu mu ime spominjati - rekao mi je: ‘Kemo, neka ti je dragi Bog na pomoci!’ Covjek ocito zna atmosferu oko kluba, zna da postoji velika mogucnost da se neko na mene obrusi i prekine sve ovo zbog jedne utakmice! To je taj, cudni, mentalitet koji vlada oko Sarajeva. Opet, drugi mi je rekao da mogu napraviti dobar rezultat sa Sarajevom tek onda kada pobjedim pitarski mentalitet! Nazalost, tako je to. Hocemo da se trkamo sa Ferrarijem a u garazi imamo Skodu!

Poruka navijacima?

Alispahic: Pa ja pozivam sve, ali prije svega normalne ljude da podrze sve ovo, ako hoce i da dodju, da razgovaramo. Jer ovo je jedini ispravan put do uspijeha. Pravi navijaci ce prepoznati jesmo li, i kakav smo trenutno, kvalitet. Znate, uvijek imajte na umu da se kvalitet svugdje u svijetu kupuje, on se ne moze nauciti. Milan ima najjacu omladinsku skolu pa opet ima 11 stranaca u prvoj ekipi jer ne moze tom skolom postici potreban kvalitet. Dakle ako hocete ekstra kvalitet, kupite ga. Ako klub to moze ja cu sutra uraditi ali necu kupiti kloceve, kakve je Celik kupio i kakvih smo mi godinama imali. Kupit cu Rumune, Bugare, Cehe. Jedno su zelje a jedno je realnost i to moramo konacno shvatiti. I moja je zelja da budem trener Manchestera ali…

Nermin , Denis & HzOrgTeam
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2 F.K Sarajevo:Video izvještaji, portali, mediji.

Post by -LIBERO- »

Da bi sve preglednije i objedinjeno imali na jednom mjestu,bez prevelikog zatrpavanja postovima i raspravama,otvaramo ovaj topic gdje mozete "kaciti" sve sto nadjete vezano za nas klub bilo da se radi o video materijalima,vijestima sa raznih portala ili isjeccima iz pisanih medija.


Sto manje rasprave na ovom topicu,da imamo sto preglednije izvjestaje i pisanja medija o klubu.. Topic za rasprave vezane za klub ,ili komentare na pojedine vijesti i informacije, vec postoji .

Preporuka: da se prilikom kacenja vijesti iz pojedinih medija i portala naznaci odakle je to preuzeto.


_________________________________________________________________
1.kolo:Sarajevo - Sloboda 2:1 (07.8.2011.)



_________________________________________________________________
2.kolo:GOŠK - Sarajevo 1:4 (14.8.2011.)



__________________________________________________________________
3:kolo:Sarajevo - Velež 1:1



_________________________________________________________________

Izvjestaji uz veliku pomoc FKSINFO :thumbup:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

SARAJEVO PRED KRAJ OSTALO BEZ POBJEDE

Piše: O. Škundrić

Fudbaleri Sarajeva bili su na pragu i treće ovosezonske pobjede u susretu sa Veležom, ali su autogolom Dupovca u 90. minuti uspjeli izvući samo remi, 1:1.


Sarajevo je došlo u prednost već na samom početku utakmice. Igrala se četrvrta minuta kada su izabranici trenera Jirija Plišeka poveli protiv Rođenih.

Emir Obuća odlično je uposlio Suljića, a gostujući igrač Kazazić napravio je veliku grešku, što je otvorilo put igraču bordo tima ka golu Mostaraca, što je ovaj i iskoristio i pogodio za oduševljenje na tribinama našeg najvećeg stadiona.

Nakon gola Sarajeva, tempo igre je pao, te se do odlaska na odmor igra odvijala uglavnom između dva kaznena prostora.

U nastavku, gosti su krenuli nešto odlučnije ka golu Adilovića, ali većih uzbuđenja ipak nije bilo. U drugom dijelu nastavka, posebno je do izražaja dolazi dvojac Sarajeva Kojašević-Suljić, koji je zagorčavao život odbrani gostiju.

Do kraja susreta domaći su uspjeli zatvoriti sve prilaze svom golu, te preko Kojaševića i Džafića prijetili golu Rođenih, ali se rezultat nije mijenjao sve do zadnje minute. Nesmotrenost u zadnjoj liniji Sarajeva rezultirala je autogolom mladog Dupovca, koji je tako postavio konačnh 1:1.
sportsport.ba

Jirži Plišek: Nezadovoljan sam!




Jirži Plišek, trener Sarajeva bio je izuzetno ljut na svoje igrače nakon večerašnje utakmice u kojem su odigrali 1:1 sa Veležom. Razočaran je što su, kako je istakao, na naivan način osvojili jedan, odnosno izgubili dva boda u derbiju trećeg kola Premijer lige BiH.

„U sudijskom vremenu utakmice dogodila nam se velika greška koja nam se nije smjela desiti. Nismo smjeli onako primiti gol. Nezadovoljan sam! Bodove smo izgubili svojom greškom i morat ćemo ih osvojiti negdje drugo“, kazao je Plišek, te naglasio:

„Igrali smo dobro većim dijelom susreta. Međutim, problem je i što nismo iskoristili nekoliko prilika. No, šta sada. Idemo se pripremati za naredne utakmice. Hvala odličnim navijačima koji su nas fantastično bodrili svih 90 minuta utakmice“.
________________________________________________________________________

Image
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#4 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Plišek: Najviše nam nedostaje brže kretanje s loptom

Sami smo odlučili kako će se završiti meč sa Veležom

Igra po bokovima ne postoji, vezni fudbaleri uglavnom su bezidejni, jedini koji pokušava uraditi nešto kreativno je Damir Kojašević, ali i on rijetko, dio zadnjeg reda "posvađan" je s golmanom... samo su neke od karakteristika vrlo blijedog subotnjeg izdanja Sarajeva protiv Veleža na Koševu. Konačnih 1:1 moglo se i izbjeći, ali bi se utisak odazivao i dalje na samo jednu riječ - slabo.


Nema alibija


- Nema alibija, odigrali smo loš susret. Sami smo odlučili kako će se završiti utakmica. Kod 1:0 strijelac pogotka Asmir Suljić i Kojašević ima li su zicere, ali su promašili i onda smo sami sebe kaznili - kaže dan poslije Jirži Plišek (Jiri Plisek), šef stručnog štaba bordo tima.

Mladi stoper Amer Dupovac postigao je dva autogola u samo 14 dana (prvi put protiv Slobode).

- Dupovac je talentiran igrač i nadam se da će mu ovo biti dobra škola. Subotnji kiks ne smije shvatati kao smak svijeta. Treba izvući pouke i biti koncentriran tokom svake minute meča - ističe češki stručnjak te nastavlja:

- Najviše nam nedostaje brže kretanje s loptom, ali i bez nje. Ako smo statični, onda teško možemo biti opasni. Nije dovoljno izaći na Koševo i onda čekati da golovi sami padnu. Igrači moraju konačno shvatiti da toga nema u profesionalnom fudbalu.

Sarajevo u srijedu igra u Lukavici protiv Slavije. Možda bude promjena u timu?

Promijeniti odnos

- Fudbaleri moraju, prije svega, promijeniti svoj odnos prema obavezama na terenu u smislu da provode upute stručnog štaba bez improvizacija. Ako klub čini sve u ovako teškoj finansijskoj situaciji da izvršava svoje obaveze, onda to isto očekujemo od fudbalera - poručio je na kraju Plišek.

Hadžialagić na čelu B-tima

Trener B-tima koševskog premijerligaša trebao bi biti Edim Hadžialagić.

- Naravno, uporedo bih nastavio obavljati sadašnju funkciju sportskog direktora. Angažirao bih saradnika za rad s B-timom, a namjera nam je da se kao takmičarska ekipa uključimo u novu sezonu Kantonalne lige Sarajevo.

Što se tiče eventualnih pojačanja za prvi tim, u kontaktima smo s odbrambenim fudbalerom Dilaverom Zrnanovićem, koji je proteklih godina bio u Rusiji, Latviji i Bjelorusiji
- kaže Hadžialagić.

Lopta se nikada ne vraća u okvir gola

Hadžialagić je tokom uspješne karijere igrao na mjestu stopera, stoga je imao pravo savjetovati Dupovca nakon meča.

- Dečko je plakao, bilo mu je izuzetno teško. Rekao sam mu: "Glavu gore, tek si na početku karijere", ali sam i naglasio: "Lopta se nikada ne vraća u okvir gola." Na taj način se najlakše izbjegne preksinoćnji kiks - ističe Hadžialagić.
Elektronsko izdanje : "Dnevni avaz"
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#5 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Image

"Oslobodjenje"
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#6 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Zrnanović potpisao za Sarajevo, uskoro i neki sponzori


Deliver Zrnanović od danas je i zvanično novi igrač Sarajeva




Deliver Zrnanović od danas je i zvanično novi igrač Sarajeva. Nekadašnji igrač Budućnosti iz Banovića potpisao je jednogodišnji ugovor sa bordo timom.

«Potpisao sam na godinu s tim da ne bježim da tu i ne ostanem i duže. Već sam bio na utakmici protiv Veleža i znam dosta momaka, a sa nekim sam igrao zajedno. Ovo je svakako izazov za mene i vjerujem da možemo do titule. Titula je riječ koju često čujem ovdje, pa vidjećemo», kazao je za SCsport.ba, 27-godišnji Zrnanović.

Inače, Sarajevo bi uskoro moglo dobiti i dva nova sponzora. Očito su mnogi prepoznali pozitivnu energiju na Koševu, pa se i povećao interes mnogih kompanija. Saznali smo da je u pitanju jedna automobilska kompanija, te jedna iz IT sektora. Ovu informaciju provjerili smo i kod Dine Selimovića, koji je zadužen za odjel sa javnošću. On nije želio govoriti o detaljima, o kojima će biti više govora na jednoj od pres konferencija.

"Sport centar"
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Odgođeno gostovanje Sarajeva u Novom Pazaru


Prijateljski susret koji je trebao biti odigran na novom stadionu Novog Pazara odgođen je iz iz tehničkih razloga kako su nam kazali iz press službe FK Sarajevo





Fudbaleri Sarajeva trebali su početkom septembra, u vrijeme prvenstvene pauze zbog reprezentativnih obaveza, gostovati u Novom Pazaru na poziv novog člana Superlige Srbije.

Ipak, prijateljski susret koji je trebao biti odigran na novom stadionu Novog Pazara odgođen je iz iz tehničkih razloga kako su nam kazali iz press službe FK Sarajevo, a detalji o novom terminu odigravanja utakmice između dvaju klubova trebali bi biti poznati u skorijoj budućnosti.
"Sport centar"
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Image

preuzeto sa : fcsarajevo.ba
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#9 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by pOZz »

Bordolini
Posts: 1164
Joined: 04/10/2009 23:42
Location: tribina sjever

#10 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by Bordolini »

Libero, ti bas ozbiljno shvatio ovu novu poziciju? :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#11 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Bordolini wrote:Libero, ti bas ozbiljno shvatio ovu novu poziciju? :D
Pa jesmo li ozbiljni (i klub i navijaci :D ) il' nismo...?
Prema tome,ostro i dominantno... :lol: ...a nadam se da ce tako odigrati i nasi sutra u Lukavici :dance: :thumbup:


p.s ne zacatavaj :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#12 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Suljić: Obradovat ćemo armiju naših navijača u Lukavici


Na ovom susretu mogla bi debitirati nova dva igrača Sarajeva. Radi se o golmanu, Đorđe Pantiću koji je dobio potrebne papire za nastup, te Deliver Zrnanović




Sarajevo je u posljednjim sekundama protiv Veleža ostalo bez dva dragocjena boda i prilike da se osamostali na vrhu. Ipak, na Koševu nemaju vremena za sumiranje te utakmice, s obzirom da ih sutra čeka nova teška utakmica. Bordo tim će u Lukavici pokušati da nastavi niz bez poraza i tako ostane u vrhu tabale. Jirži Plišek bi trebao računati na sve igrače, a jedino je upitan Čomor koji se žali na povredu.

„Nemamo vremena za tugovanje. Nesretan gol protiv Veleža nas neće pokolebati. Već sutra igramo protiv Slavije u Lukavici gdje idemo na pobjedu. Vjerujem da će gledaoci uživati na TV ekranima, ali i velika armija naših navijača koja će i ovaj put doći u Lukavicu. Nadam se da ćemo ih obradovati“, kaže za naš portal, Asmir Suljić, koji je u posljednja dva kola bio strijelac za svoj tim.

Hvala Bogu krenulo me. Dva gola u dva kola nije loše. Posebno mi je drag bio ovaj gol protiv Veleža. Još samo da smo pobijedili, ali šta je tu je“, ističe Suljić.

Inače, na ovom susretu mogla bi debitirati nova dva igrača Sarajeva. Radi se o golmanu, Đorđe Pantiću koji je dobio potrebne papire za nastup, te Deliver Zrnanović, koji je jučer potpisao jednogodišnji ugovor sa timom sa Koševa.
Sport Centar
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#13 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Image

"Dnevni Avaz"
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#14 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Image

Stampano izdanje:"Dnevni avaz"

_____________________________________________________________________

Image

Stampano izdanje: "Oslobodjenje"
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9890
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#15 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by bordo gandalf »

Image
VUČINA UŠUTKAO LUKAVICU
Sarajevo je još na jednom gostovanju postiglo četiri gola. Potopljena je Slavija. Vučina Šćepanović je postigao dva gola bivšem klubu, a u listu strijelaca još su se upisali Haskić i Torlak.

Prvo uzbuđenja na utakmici desilo se u trećoj minuti kada se Kojašević spetljao u šesnaestercu Slavije, nakon povratne lopte Haskića. Pet minuta poslije, lijepa akcija Kojaševića, Obuće i Šćepanovića čiji je udarac na kraju izblokiran.

Identični šutevi Torlaka i Sadikovića u 12. i 14. minuti. Obojica su šutirala sa 30-ak metara iz slobodnog udarca, ali uradili su veoma loše. Prekid utakmice desio se u 17. minuti zbog ulaska domaćih navijača i skandiranja pogrdnih parola. Prekid je trajao oko pet minuta.

Najbolja šansa na utakmici desila se u 37. minuti. Obuća je odlično uposlio Haskića. Mladi napadač bordo tima je prebacio golmana Slavije, ali lopta je otišla pored gola. Dvije minute kasnije, Šćepanović je uposlio loptu u šesnaesterac domaćih, no loptu nije uspio zahvatiti Dupovac.

Haskić je u 40. minuti promašio još jednu izglednu priliku. Čomor je prošao po desnoj strani i uposlio nekadašnjeg napadača banovićke Budućnosti, koji nije najbolje zahvatio loptu. Međutim, već u sljedećem napadu Haskić je doveo Sarajevo u vodstvo. Obuća je uposlio mladog napadača kojem nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

U sudijskoj nadoknadi Šćepanović je šutirao iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane, nakon čega lopta dolazi do Torlaka, međutim kapiten Sarajeva pogađa prečku. Nedugo zatim, bordo tim povećava prednost. Odličan pas Kojaševića iz kornera, a još bolja realizacija Šćepanovića. Na odmor se otišlo zasluženom prednošću tima sa Koševa.

Sarajevo je i u drugom poluvremenu krenulo veoma ofanzivno. Nakon četiri minute igre u nastavku Obuća je odlično šutirao, ali Dujković je odbranio. Odmah nakon toga poslije kornera Torlak je šutirao glavom preko gola. Kojašević je u 52. minuti uradio sve sam, mreža se zatresla, ali sa spoljne strane.

Suljić je napravio dar-mar po lijevoj strani u 63. minuti, nakon čega je oboren u šesnaestercu. Šćepanović je preuzeo odgovornost na sebe i po drugi put na ovoj utakmici pogodio mrežu bivšeg kluba. Muminović je u 68. minuti dobro šutirao sa 20-ak metara, no lopta je otišla pored gola.

Do kraja utakmice temo igre nešto je splasnuo. Zeba je u 80. minuti odlično šutirao, ali ostalo je 3:0. Četiri minute nakon toga prelijep pogodak Torlaka. Belošević je centrirao iz slobodnog udarca, a Torlak je sjajnim udarcem glavom pogodio mrežu Dujkovića, koji je loptu ispratio samo pogledom. Do kraja bordo tim je imao još jednu sjajnu priliku. Bajraktarević je odlično primio loptu u šesnaestercu Slavije, ali prečka je zaustavila njegov udarac.
Sportsport.ba
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#16 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by Obuca9 »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#17 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

HASKIĆ: IGRALI SMO KAO ŠVAJCARSKI
SAT


Sarajevo je u velelepnoj partiji demoliralo Slaviju sa 4:0, a goleadu je započeo korpulentni i efikasni Nermin Haskić. Napadač rođen u Banovićima je u razgovoru za Sportsporta.ba izneo svoje impresije sa ove utakmice.


"Odlučili smo da promijenimo stil igre u odnosu na meč protiv Veleža. Riješili smo da ne igramo visokim loptama, nego da je spustimo i igramo do noge, a da Emir Obuća bude naprijed. Ušli smo u meč vrlo motivisano sa željom da napravimo presing već u prvih 20 minuta što baš i nije uspjelo između ostalog i zbog velike vrućine. Ipak smo u finiđu prvog dijela došli do prednosti i poslije je svije bilo lakše", kaže Haskiž koji sad vež ima 4 gola na kontu ove sezone u Evropskoj i Premier ligi.

Vaš tim je svih 90 minuta dijelovao dominatno i sigurno.

"Upravo tako. Zaista smo igrali poput švajcarskog sata i pobjeda je apsolutno zaslužena. Svi smo igrali dobro ne bih nekog posebno isticao. Sve je bilo na vrhunskom nivou, ali eto još mi je žao što nismo savladali Velež jer bi onda učinak bio maskimalan", smatra napadač pred kojim je velika karijera.

Ne možemo da Vas ne pitamo o skandaloznim dešavanjima na ovom meču koji su prouzrokovali "navijači" Slavije. Bilo je strašno ružno. Kako ste se vi igrači Sarajeva osjećali kad je sve to počelo?

"To nije trebalo da se dogodi, a meni je pogotovo bilo žao mog suigrača Asmira Suljića. On je rođen u Srebrenici. Svima nam je ovo teško palo, a njemu je zaista bilo najteže i još jednom ističem koliko mi je bilo žao. Trener Plišek nam je rekao dok je bio prekid da zaboravimo na to što se dešava na tribinama i da se posvetimo igri što smo i uradili. Sad idemo dalje i okrećemo se Čeliku, a vež sutra ujutro u 9.30 imamo regeneracijski trening." rekao je na kraju razgovora za Sportsport.ba buduća velika zvijezda bh. fudbala Nermin Haskić.
sportsport.ba
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9890
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#18 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by bordo gandalf »

Zadovoljan svojom igrom
Asmir Suljić: Moglo je biti i ubjedljivije

Tim sa Koševa danas je u okviru 4. kola Premijer lige BiH odigrao odličnu utakmicu u Istočnom Sarajevu i slavio sa visokih 4:0. Jedan od najboljih pojedinaca gostiju bio je Asmir Suljić, igrač odličnog diblinga i nepredvidivih rješenja.
Piše: E. Isanović

Asmir Suljić zadovoljan pobjedom (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Suljić za Sarajevo-x.com ističe da je Sarajevo potpuno zasluženo slavilo.

"Nesretno smo izgubili dva boda protiv Veleža i morali smo se iskupiti. Od prve minute smo znali šta želimo.Tako smo se i ponašali na terenu. Pobjeda od 4:0 je visoka, ali smo mogli slaviti i ubjedljivije“, kaže Suljić.

Veznjak koševskog premijerligaša napominje da je zadovoljan svojom partijom.

"Svojoj igri dao bih visoku ocjenu, zadovoljan sam. Nisam postigao pogodak, ali sam izborio jedanaesterac. Svakako trebam spomenuti i naše navijače koji su bili fantastični", zaključio je naš sagovornik.
Sarajevo-x.com
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#19 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by pOZz »

4.kolo Premijer lige BiH 2011/2012
24.8.2011.
17:00h


Slavija - Sarajevo 0:4
0:1 Haskić 42'
0:2 Šćepanović 45' +3
0:3 Šćepanović (p) 64'
0:4 Torlak 84'


Prvo poluvrijeme (440 MB) Image http://www.megaupload.com/?d=NVUAG095
Drugo poluvrijeme (430 MB) Image http://www.megaupload.com/?d=UYDKJ2QF
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#20 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Obavjestenje za medije iz F.K Sarajevo,povodom desavanja u Lukavici.

Nacionalizmu i fasizmu nije mjesto na stadionima

"Povodom incidenta u Istočnom Sarajevu na utakmici FK Slavija - FK Sarajevo u okviru 4. kola Premijer Lige BiH, ovim putem FK Sarajevo izražava duboko žaljenje što nacionalizam i fašizam još uvijek nisu iskorijenjeni sa naših stadiona, gdje im zasigurno nije mjesto.

Tokom utakmice su se sa dijela tribina stadiona SRC Slavija u Istočnom Sarajevu mogli čuti fašistički povici navijača FK Slavija:
- "Nož, žica, Srebrenica",
- skandiranje ratnom zločincu Ratku Mladiću,
- provokacije kada je u pitanju navijač FK Sarajevo Vedran Puljić koji je ubijen u Širokom Brijegu 2009. godine,
- povici "Ubij Turčina"
- i sl.

FK Sarajevo oštro osuđuje ovakvo ponašanje na sportskim manifestacijama i izražava nadu da će se ovakva dešavanja u budućnosti oštro sankcionisati, kao što je u pitanju sankcionisanje rasističkih poruka u UEFA-inim pravilima.

Ujedno želimo istaći korektno ponašanje organizatora utakmice FK Slavija i policije u vezi sa navijačima FK Sarajevo koji su bez problema i incidenata uvedeni na stadion prije početka utakmice, te ispraćeni nakon svih 90 minuta, bez ikakvih problema. Nadamo se da će ovo biti praksa i na ostalim stadionima širom BiH, obzirom da se FK Sarajevo na svojim domaćim utakmicama maksimalno trudi da ispoštuje gostujuće navijače."
Preuzeto sa:zvanicna stranica F.K Sarajevo
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#21 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Image

Printano izdanje :"Oslobodjenje"
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#22 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Image

Printano izdanje : "Dnevni avaz"
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#23 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#24 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

Plišek: Protiv Čelika reprizirati igru iz Lukavice


„Mi smo ekipa koja mora znati igrati bez obzira kako se protivnik postavio. Moramo pronaći put do njihove mreže, i otvoriti put ka pobjedi i novim bodovima“, kazao je strateg Sarajeva

Fudbaleri Sarajeva u dobrom raspoloženju, sa velikim očekivanjima, dočekati će sutrašnji duel 5. kola fudbalskog prvenstva BiH protiv zeničkog Čelika koji se od 21:00 sati igra na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović – Hase. Podsjetimo, Bordo tim je nakon četiri odigrana kola vodeća ekipa Premijer lige BiH, a na Koševu se nadaju da će tako ostati i nakon utakmmice sa Zeničanima.

Trener Jirži Plišek moći će računati na sve igrače, a najavio je ofanzivnu igru od samog početka.

Želimo potvrditi bodove iz Lukavice, isto tako želimo odigrati sličnu partiju kao protiv Slavije. To je bilo naše jako dobro izdanje, i vjerujem da će igrači i protiv Čelika odigrati na visokom nivou. Svi znamo šta bi nam značila nova pobjeda. Ipak, treba biti i oprezan“, rekao je Plišek koji je dodao da će protivnici njegovoj ekipi igrati dosta oprezno i zatvorenije.

Mi smo ekipa koja mora znati igrati bez obzira kako se protivnik postavio. Moramo pronaći put do njihove mreže, i otvoriti put ka pobjedi i novim bodovima“, kazao je strateg Sarajeva.

Današnjoj presici prisustvovali su i dva nova pojačanja FK Sarajevo, Đorđe Pantić i Dilaver Zrnanović. Obojica su neaglasila da su prezadovoljno što su stigli u klub kakav je Sarajevo, te su istakli da će nastojati da opravdaju ulogu pojačanja kada za to dobiju priliku. Iako njih dvojica imaju pravo nastupa već u sutrašnjem meču protiv Čelika, teško je vjerovati da će Plišek praviti promjene u pobjedničkom sastavu sa susreta iz Lukavice.

Javnosti su danas su prestavljena i dvojica juniora tima sa Koševa koji su potpisali prve prosefionalne ugovore u trajanju od četiri godine. Radi se o Adiju Fočiću i Meldin Hodžić. Oba ova fudbalera su 1992. godište.
Sport centar.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#25 Re: F.K Sarajevo:Video izvjestaji,portali,mediji.

Post by -LIBERO- »

PLIŠEK: PROTIV ČELIKA PONOVITI SLAVIJU

[b]Na Koševu je održana konferencija za štampu pred subotnju utakmicu Sarajeva sa Čelikom, a pred predstavnike medija su izašli trener Jirži Plišek i četvorica novajlija u bordo dresu.
[/b]


Naime, uz Đorđa Pantića i Dilavera Zrnanovića, predstavljena su i dvojica juniora Adi Fočić i Keldin Hodžić koji su potpisali prve profesionalne ugovore. Češki stručnjak je izrazio svoja očekivanja pred meč sa Čelikom koji se na stadionu Asim Ferhatović Hase igra sutra sa početkom u 21.00.


"[b]Naš cilje ja da ponovimo igru kao protiv Slavije koja je bila vrlo dobra. Ako tako igramo protiv Čelika možemo da dođemo do tri boda koja nam mnogo znače i koja bi potvrdila naš trijumf u Lukavici. Moramo biti isto tako savjesni i oprezni i svakako vrlo koncentrisani od 1. do 90 minuta[/b]" istakao je Plišek koji je spreman i za zatvoreniju taktiku protivnika.
"Ako Čelik i bude igrao tako moramo imati način da sebi otvorimo put do protivničkog gola. Svi igrači koji su trenutno u prvom planu su spremni i sa te strane nema problema", kaže Plišek koji se osvrnuo i na neke nepotrebne žute kartone protiv Slavije.


"Pričali smo poslije utakmice sa Slavijom i o toj temi. Oni igrači koji su opomenuti su dobili simbolični kaznu, ali moraju da budu svijesni kako treba da se ponašaju i da igraju za veliki klub jer u budućnosti će takve stvari biti teže sankcionisane" smatra bivši trener Teplica koji se osvrnuo na još neke detalje.
"Sa dovođenjem novih igrača mi smo se upotpunosti kompletirali za ovu jesen. Obraćamo pažnju i na juniorski pogon iz koga su sad dva igrača priključena prvom timu. Na pojačanja računamo i svakako će doći vrijeme i da oni dobiju šansu. Znam i da igrači imaju veći pritisak na Koševu nego na gostovanjima, ali oni moraju biti svijesni toga jer igraju za veliki klub u kome su uvijek očekivanja pobjednička. Naravno da moramo imati i u vidu da se ekipa tek stvara. Igrači će dobiti slobodan ponedjeljak i utorak, a onda ćemo pauzu maksimalno iskoristiti za pripreme za nastavak prvenstva - zaključio je profesionalni Jirži Plišek koji je odmah nakon presice pohitao na trening.


Golman Đorđe Pantić (31) i defanzivac Dolaver Zrnanović (26) su bili kratki , ali i jasni.
"Mogu reći da sam prezadovoljan sa svim otkad sam u Sarajevu. Uslovi su odlični, okružen sam sjajnim ljudima i zaista se osjećam kao kod kuće. Daću sve od sebe da pomognem klubu da ostvari što bolje rezultate", rekao je Beograđanin koji je tokom karijere branio i za Partizan, Obilić, Koblenz, Enkoping i Debrecen.


U sličnom tonu je pričao u Dilaver Zrnanović koji je rođen 17.11.1984 u Sarajevu.
"Atmosfera je sjajna, a ja sam i kao igrač i kao čovjek odlično prihvaćen. U to sam se odmah uvjerio u ovih nekoliko dana", rekao je defanzivac koji je tokom karijere igrao i za Budućnost iz Banovića i to dva puta, FC Moskvu, Daugavu i Partizan iz Minska.


Adi Fočić (1992) i Veldin Hodžić (1992) su novi dragulji iz juniorskog tima Sarajeva koji su potpisali prve profesionalne ugovore. Obojica su istakli da su ispunili svoj san da zaigraju za voljeni klub i da će truditi i dati sve od sebe da se nametne treneru Plišeku i da će iskoristiti svaku ukazanu šansu.
FOTO:Sportsport.ba
Post Reply