Ezan s moje Dzamije

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#1 Ezan s moje Dzamije

Post by lajkujMe »

:run:

Nekoliko dana razmisljam dal da ovo uopste postavim ne zelim nikoga da uvrijedim i nemojte misliti da sam dosao da vrijedjam ili slicno halalite :)

Ovako necu puno detaljisati evo vam prvo ovo molim da preslusate

https://youtube.com/shorts/XjDZ9_ROgsw?feature=share


Nadam se da svi imate istu reakciju kao ja pogotovo nakon sto ovo slusas svaki dan. :cry:
Pa da krenem s pricom, rijec je o dzamiji pored moje kuce, Stari Grad Sarajevo, ko je iz malahe zna koja je dzamija :D
Koja je dobila novog Imama predprosle godine. Iskreno ne znam covjeka licno, necu kriti nisam bas vjerski nastrojen sto nadam se nije problem za moj post.
Prije njega Ezan je uvijek bio "kaseta" lijep ezan za cuti predobar glas.
Sad je miks te "kasete" i miks Vokala :-?
Nekad on, nekad njegova djeca.
On je je da vam budem iskren losiji od ovog djeteta a sto je mladje dijete (ima ih 3) to je "nak'o" jos losije.
Inace imam utisak da ne zna rukovati "opremom" jer cesto upali i treba mu po min da se snadje pojacava smanjuje ton i uzrokuje ostre zvukove.
I veoma je pojacao zvuk nego ranije.
Kasni cesto za drugim Ezanima.
Za Bajram je fulo :(

Takodjer kad je vokal zna cesto skratiti-zbrzati Ezan sto mi iskreno smeta jer mislim da bi trebao skroz da ga obavi kad je vec poceo!

Iskreno obradujem se svaki put kad cujem kasetu ono radovanje ko kad dijete dobije lizalo.
Kad vokal cujem hocu da se roknem u mozak.
Eto iskreno ovako da vam kazem.

Moje pitanje je da li ja mogu nekako uticati na ovo? Dal bi bilo primjereno da pridjem Imamu i kazem mu eto jarane, krestis de ne uznemiravaj djecu u 5 ujutru?
Ili da na neki drugi nacin reagujem? Ili da jednostavno sutim i da se nadam skoroj promjeni Imama?

Halalite
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#2 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by NediM17 »

Ako ne "arlauce" dobro je.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by muha_sa »

lajkujMe wrote: 27/07/2022 21:34 :run:

Nekoliko dana razmisljam dal da ovo uopste postavim ne zelim nikoga da uvrijedim i nemojte misliti da sam dosao da vrijedjam ili slicno halalite :)

Ovako necu puno detaljisati evo vam prvo ovo molim da preslusate

https://youtube.com/shorts/XjDZ9_ROgsw?feature=share


Nadam se da svi imate istu reakciju kao ja pogotovo nakon sto ovo slusas svaki dan. :cry:
Pa da krenem s pricom, rijec je o dzamiji pored moje kuce, Stari Grad Sarajevo, ko je iz malahe zna koja je dzamija :D
Koja je dobila novog Imama predprosle godine. Iskreno ne znam covjeka licno, necu kriti nisam bas vjerski nastrojen sto nadam se nije problem za moj post.
Prije njega Ezan je uvijek bio "kaseta" lijep ezan za cuti predobar glas.
Sad je miks te "kasete" i miks Vokala :-?
Nekad on, nekad njegova djeca.
On je je da vam budem iskren losiji od ovog djeteta a sto je mladje dijete (ima ih 3) to je "nak'o" jos losije.
Inace imam utisak da ne zna rukovati "opremom" jer cesto upali i treba mu po min da se snadje pojacava smanjuje ton i uzrokuje ostre zvukove.
I veoma je pojacao zvuk nego ranije.
Kasni cesto za drugim Ezanima.
Za Bajram je fulo :(

Takodjer kad je vokal zna cesto skratiti-zbrzati Ezan sto mi iskreno smeta jer mislim da bi trebao skroz da ga obavi kad je vec poceo!

Iskreno obradujem se svaki put kad cujem kasetu ono radovanje ko kad dijete dobije lizalo.
Kad vokal cujem hocu da se roknem u mozak.
Eto iskreno ovako da vam kazem.

Moje pitanje je da li ja mogu nekako uticati na ovo? Dal bi bilo primjereno da pridjem Imamu i kazem mu eto jarane, krestis de ne uznemiravaj djecu u 5 ujutru?
Ili da na neki drugi nacin reagujem? Ili da jednostavno sutim i da se nadam skoroj promjeni Imama?

Halalite
Ja bih svima svjetovo da se popnu na munaru i okujšu kao što se okujsalo prije neg su ubacili novotarije sa decibelima. Lako je naštimat tajmer i pustit na sav glas kasetu.
U moje vrije se okujsalo uživo sa munarA--isto Stari Grad :D
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#4 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by sale07 »

lajkujMe wrote: 27/07/2022 21:34 :run:

Nekoliko dana razmisljam dal da ovo uopste postavim ne zelim nikoga da uvrijedim i nemojte misliti da sam dosao da vrijedjam ili slicno halalite :)

Ovako necu puno detaljisati evo vam prvo ovo molim da preslusate

https://youtube.com/shorts/XjDZ9_ROgsw?feature=share


Nadam se da svi imate istu reakciju kao ja pogotovo nakon sto ovo slusas svaki dan. :cry:
Pa da krenem s pricom, rijec je o dzamiji pored moje kuce, Stari Grad Sarajevo, ko je iz malahe zna koja je dzamija :D
Koja je dobila novog Imama predprosle godine. Iskreno ne znam covjeka licno, necu kriti nisam bas vjerski nastrojen sto nadam se nije problem za moj post.
Prije njega Ezan je uvijek bio "kaseta" lijep ezan za cuti predobar glas.
Sad je miks te "kasete" i miks Vokala :-?
Nekad on, nekad njegova djeca.
On je je da vam budem iskren losiji od ovog djeteta a sto je mladje dijete (ima ih 3) to je "nak'o" jos losije.
Inace imam utisak da ne zna rukovati "opremom" jer cesto upali i treba mu po min da se snadje pojacava smanjuje ton i uzrokuje ostre zvukove.
I veoma je pojacao zvuk nego ranije.
Kasni cesto za drugim Ezanima.
Za Bajram je fulo :(

Takodjer kad je vokal zna cesto skratiti-zbrzati Ezan sto mi iskreno smeta jer mislim da bi trebao skroz da ga obavi kad je vec poceo!

Iskreno obradujem se svaki put kad cujem kasetu ono radovanje ko kad dijete dobije lizalo.
Kad vokal cujem hocu da se roknem u mozak.
Eto iskreno ovako da vam kazem.

Moje pitanje je da li ja mogu nekako uticati na ovo? Dal bi bilo primjereno da pridjem Imamu i kazem mu eto jarane, krestis de ne uznemiravaj djecu u 5 ujutru?
Ili da na neki drugi nacin reagujem? Ili da jednostavno sutim i da se nadam skoroj promjeni Imama?

Halalite
Jesi li se maskirao dok si snimao :D

Salu na stranu, moj ti je savjet da se obratis direktno tom imamu, ako je normalan naci ce se neko rješenje. Ili ako znas nekog iz komsiluka da je dobar s tim imamom, mozes pokušati i preko te osobe.
Ako to ne bude pilo vode, sastavi lijepo mail i posalji u medžlis, glavnom imamu.
Mora biti negdje sluha.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2543
Joined: 16/06/2014 20:33

#5 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Dosadno mii »

Mislila sam da ces stavit ezan iz dzamije u novom gradu
Ko zivi blizu znat ce

Gdje su nestale kasete
:bih:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5643
Joined: 04/08/2020 19:22

#6 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by -Chesterfield- »

lajkujMe wrote: 27/07/2022 21:34 :run:

Nadam se da svi imate istu reakciju kao ja pogotovo nakon sto ovo slusas svaki dan. :cry:
Ne nadaj se. Džamija nije tvoja.
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#7 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by NediM17 »

Dosadno mii wrote: 27/07/2022 23:05 Mislila sam da ces stavit ezan iz dzamije u novom gradu
Ko zivi blizu znat ce

Gdje su nestale kasete
:bih:
Odnio Pape. :lol:
Mason
Posts: 125
Joined: 22/12/2003 00:00

#8 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Mason »

Mislim da je nekad bio zakon/procedura o glasnoci vjerskih objekata (ili kako se tacno zvalo), naravno i za crkvu itd...e sad ono je bila ozbiljnija drzava pa mozda vise to nije na snazi. Glasnoca ezana na dzamijama u N.Gradu je izrazena, narocito na sabah namaz.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#9 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Bloo »

lajkujMe wrote: 27/07/2022 21:34 Pa da krenem s pricom, rijec je o dzamiji pored moje kuce, Stari Grad Sarajevo, ko je iz malahe zna koja je dzamija
Hmmm....hmmm
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Chmoljo »

treba čuti onog na Vrbanjuši. šta je taj sevapa zaradio, jer poslije njegovog ezana odmah hatmu učiš... :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Bloo »

Bio je jedan u dzamiji blizu ulice Provare...covjek pjevao...ljeti sam znala zaspati slusajuci ga. :cry:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#12 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by tramvajtrojka »

zato je fahdova zakon oni odvrnu kao da je koncert metalike i nema nize :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Bloo »

Btw ako pomisljas da kontaktiras IZ odmah da ti kazem da ce ti reci da oni nisu nadlezni za to. :D
User avatar
eltroxin
Posts: 2060
Joined: 30/08/2009 23:35

#14 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by eltroxin »

Nista dok Aldinjo ne prokomentarise..
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#15 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by AtillaS »

Sačekaj malo, dosadiće im. :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#16 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Hajvan »

Dzamija u Luzanima toliko glasno pojacava ezan, da je zvucnik na munari prolupao i nesto u njemu zvoni….

Nepotebno i uznemirujuce glasno
Allah zahtijeva da se svačije pravo poštuje, dobro čini, i da se bližnjima udjeljuje, a razvrat i sve što je odvratno i nasilje zabranjuje; da pouku primite, On vas savjetuje.

(An-Nahl, 90)
Musliman je onaj od čijeg jezika i ruku su ostali muslimani sigurni
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#17 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by tramvajtrojka »

AtillaS wrote: 27/07/2022 23:30 Sačekaj malo, dosadiće im. :D
a moze savjetovati hodzu da se citav komsiluk okusa u tome pa da imaju natjecanje tipa naljepsi ezan mahale ide k toj i toj osobi 8-)

prije ce to hodza prihvatiti nego da ga grdis :mrgreen:
Mason
Posts: 125
Joined: 22/12/2003 00:00

#18 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Mason »

https://fbihvlada.gov.ba/bosanski/zakon ... 35hrv.html

Zakon o zastiti od buke, ali mjerenja rade redomFBIH Kanton i Opcina 😂 znaci niko
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Bloo »

Mislim da je ovdje u pitanju islamofobija kolege iz SG :oops:
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#20 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by _Reds_ »

Za bajram nema ezana, čisto da se zna.
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#21 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Optimus09 »

Offtopic,u Gazi Husrev-begovoj džamiji neko uvijek uci Kur'an prije namaza.Svaki put u Sarajevu kad sam odem malo raniie😀
Kako se zove ucac,ima li na youtube?
Hvala :bih:
User avatar
zulfikkar
Posts: 295
Joined: 05/04/2008 11:29
Location: Bistrik

#22 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by zulfikkar »

User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#23 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by Optimus09 »

Jel ti smeta nacin izvodjenja ili buka?
Ezan je poziv na namaz,ne mora ga uciti Mishary,nemaju svi iste glasovne sposobnosti.
U svakom slucaju kad odem u dzamiju i imam uci ezan uzivo,daleko mi je draze od kasete.
Ako ti buka smeta,porazgovaraj ljudski :bih:
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#24 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by MMM1977 »

Ja živim 50 metara od džamije a ezan okujiše neki dedo za kog svaki put mislim da će izdahnuti na pola ezana
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#25 Re: Ezan s moje Dzamije

Post by AtillaS »

Moram :D

Post Reply