EXTREMNA NADUTOST 24/7

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#1 EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by vertigo24 »

poslije op zuci javila mi se ogromna nadutost (kao da sam u 9-tom mjesecu trudnoce)...neka velika tenzija...stomaka....jednostavno ne mogu da funkcionisem...imam proljeve cesto...
gasove jako slabo ili nikako...toliko mi to smeta da mi povlaci niz drugih simptoma poput otezanog disanja,vrtoglavica...mucnina,umora itd...
probala sam puno toga ali nista mi ne pomaze...hranim se zdravo (kuhana jela (riza,kuhani krompir,,,itd...domace supe i corbice...zitarice,,,ne psenicu...,svjeze voce i povrce...od pica pijem samo vodu...i cijedjene sokove...(grejp,limun,narandja,jabuka,mrkva,cvekla itd..)
...ne znam vise sta da radim...imm osjecaj da cu explodirati...
kad lezim lakse mi...jer mi je nadutost posebno izrazena u gornjem stomaku...iznad pupka...
uzimam kim...komorac....djumbir...bijeli luk,,,espumisan... probavne enzime...jogurte...razne cajeve...itd itd itd...
ali nista...
ja ne mogu da hodam od nadutosti i simptoma...sve me jako zamara...stalno imam nagon na povracanje...
ima li neko rjesenje????
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#2 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by belfy »

doktor? mislim, poslije operacije bi valjda trebala ici na redovne kontrole. o njima nista ne govoris. za ovakve savjete bjezi sa foruma doktorima i specijalistima. znam da te interesuju ista iskustcva, ali i ti "isti" su isli doktorima i specijalistima....
User avatar
rukfaš
Posts: 65
Joined: 22/03/2009 10:46

#3 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by rukfaš »

nemoj ništa da brineš...............sigurno češ da pogineš :D :D :bih:
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#4 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by vertigo24 »

belfy wrote:doktor? mislim, poslije operacije bi valjda trebala ici na redovne kontrole. o njima nista ne govoris. za ovakve savjete bjezi sa foruma doktorima i specijalistima. znam da te interesuju ista iskustcva, ali i ti "isti" su isli doktorima i specijalistima....
da...isla sam ja...ali mi ne znaju pomoci...ili nece...po njima ja sam medicinski zdrava osoba...a to sto je meni jetra postala masna i gusteraca uvecana ...to nije nista...kako kazu...ovo sa cim se ja patim godinu dana to njima nije bolest...to je njima stanje...koje nikad ne prolazi...zbog tog "stanja" ja nisam u stanju da setam a ne da radim...
ja doktorima idem mjesecima...nisu mi pomogli....ne znaju ili nece...a prije ce biti ovo drugo...
nisam ja ovu temu postavila da mi ljudi sa foruma postavljaju dijagnoze...mene kao sto si naveo u jednoj recenici interesuju iskustva...
sta mi drugo preostaje....???da mozda potrazim nekog vraca...samana???
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#5 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by vertigo24 »

rukfaš wrote:nemoj ništa da brineš...............sigurno češ da pogineš :D :D :bih:
rukfas ...ponasaj se... 8)
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#6 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by kemalba »

Jesi li probala ovo http://www.aboca.com/en/herbshealth/pro ... ocarbo.asp? Imaš u svakoj sarajevskoj apoteci. Kapsule i čaj, super su.
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#7 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by vertigo24 »

kemalba wrote:Jesi li probala ovo http://www.aboca.com/en/herbshealth/pro ... ocarbo.asp? Imaš u svakoj sarajevskoj apoteci. Kapsule i čaj, super su.
:thumbup: ideja,to nisam probala...trenutno nisam u sa ali cim dodjem u subotu potrazicu taj caj ili kapsule pa cu da probam...
jel to i ti imas problema sa nadutoscu???
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#8 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by kemalba »

Nemam nekih posebnih problema, nekad reagujem na neku hranu pa se nadmem. Ovaj čaj i kapsule su ti pravo dobre za želudac generalno, a u apotekama trenutno prodaju nekakvo promotivno pakovanje u kojima kupiš bočicu tableta, a dobiješ kutiju čaja od 10 kesica gratis. Cijena je oko 25.50 KM. Pa da promaš i jedno i druge i da vidiš šta ti više odgovara. Sretno...
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#9 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by njonjica »

vertigo24 wrote:
belfy wrote:doktor? mislim, poslije operacije bi valjda trebala ici na redovne kontrole. o njima nista ne govoris. za ovakve savjete bjezi sa foruma doktorima i specijalistima. znam da te interesuju ista iskustcva, ali i ti "isti" su isli doktorima i specijalistima....
da...isla sam ja...ali mi ne znaju pomoci...ili nece...po njima ja sam medicinski zdrava osoba...a to sto je meni jetra postala masna i gusteraca uvecana ...to nije nista...kako kazu...ovo sa cim se ja patim godinu dana to njima nije bolest...to je njima stanje...koje nikad ne prolazi...zbog tog "stanja" ja nisam u stanju da setam a ne da radim...
ja doktorima idem mjesecima...nisu mi pomogli....ne znaju ili nece...a prije ce biti ovo drugo...
nisam ja ovu temu postavila da mi ljudi sa foruma postavljaju dijagnoze...mene kao sto si naveo u jednoj recenici interesuju iskustva...
sta mi drugo preostaje....???da mozda potrazim nekog vraca...samana???
takodjer sam operisala zuc (odnosno nemam je vise nikako) i nisam imala te probleme.

protiv povecane masnoce u krvi i u organizmu uopste pod uslovom da je zeludac u redu uraditi slijedece:

-250 gr persunovog lista i manji komad korijena i
-500 gr limuna sa korom
oprati dobro, izrezati na vece komade i staviti da se kuha u 1 l vode. Kad prokuha, kuhati jos 5 minuta, ohladiti i procijediti.
Piti svako jutro po 1 dl na prazan zeludac.
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#10 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by vertigo24 »

njonjica wrote: takodjer sam operisala zuc (odnosno nemam je vise nikako) i nisam imala te probleme.

protiv povecane masnoce u krvi i u organizmu uopste pod uslovom da je zeludac u redu uraditi slijedece:

-250 gr persunovog lista i manji komad korijena i
-500 gr limuna sa korom
oprati dobro, izrezati na vece komade i staviti da se kuha u 1 l vode. Kad prokuha, kuhati jos 5 minuta, ohladiti i procijediti.
Piti svako jutro po 1 dl na prazan zeludac.

hvala na savjetu...blago tebi nemas problema i nisi imala poslije operacije...ja muku mucim sa raznim simptomima...a imam povisene trigliceride i holesterol...samo malo...
svakako cu da i ovo isprobam...nadam se da ce upaliti :) :thumbup:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#11 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by plain vanilla »

vertigo24 wrote:poslije op zuci javila mi se ogromna nadutost (kao da sam u 9-tom mjesecu trudnoce)...neka velika tenzija...stomaka....jednostavno ne mogu da funkcionisem...imam proljeve cesto...
gasove jako slabo ili nikako...toliko mi to smeta da mi povlaci niz drugih simptoma poput otezanog disanja,vrtoglavica...mucnina,umora itd...
probala sam puno toga ali nista mi ne pomaze...hranim se zdravo (kuhana jela (riza,kuhani krompir,,,itd...domace supe i corbice...zitarice,,,ne psenicu...,svjeze voce i povrce...od pica pijem samo vodu...i cijedjene sokove...(grejp,limun,narandja,jabuka,mrkva,cvekla itd..)
...ne znam vise sta da radim...imm osjecaj da cu explodirati...
kad lezim lakse mi...jer mi je nadutost posebno izrazena u gornjem stomaku...iznad pupka...
uzimam kim...komorac....djumbir...bijeli luk,,,espumisan... probavne enzime...jogurte...razne cajeve...itd itd itd...
ali nista...
ja ne mogu da hodam od nadutosti i simptoma...sve me jako zamara...stalno imam nagon na povracanje...
ima li neko rjesenje????
Moj ti je savjet da se krenes hraniti "ispocetka" i voditi dnevnik ishrane, sto znaci da prvi dan jedes samo keks (plazma ili drugi neki suhi keks) i caj.
Pa iduci dan dopuni ishranu kuhanom rizom. Treci dan dodaj i kuhanu mrkvu. Cetvrti dan kuhani krompir...i sve rijeme prati kako se osjecas i zapisuj. Svaki dan uvodi po jednu namirnicu u ishranu i onda ces skontati sta ti smeta.

Ja imam problema s probavom (zuc i zeludac) i tacno znam koja hrana mi smeta, a koja ne, npr neki dan sam se grozno provela nakon nekoliko pojedenih klementina. Dva dana problemi sa zelucem :-) odsad, klementine zdravo :oops:
Eto, to ti je moj prijedlog, i mislim da i ljekari obicno preporucuju da pratis kako reagujes na neku hranu i to je jedini vodic.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by PipiDugaDevetka »

plain vanilla wrote:
Ja imam problema s probavom (zuc i zeludac) i tacno znam koja hrana mi smeta, a koja ne, npr neki dan sam se grozno provela nakon nekoliko pojedenih klementina. Dva dana problemi sa zelucem :-) odsad, klementine zdravo :oops:
Bila akcija prodaja jeftinih mandarina u Konzumu prije nekoliko godina. Gajbu bio kupio. Kada nisam dušu ispustio neću nikada. Dijarejaaaa!

Agrume tretiraju Imazalilom, Thiabendazolom i voskom sve da bi teže istruHlo to voće, t.j., da imaju manje ''kala''.
Mislim da mi je od toga bilo muka.

Najsmješnije mi je kada neko pravi neke poslastice, pa dodaje koru od limuna,...Sad, ima za kupiti izmrvljena i osušena kora od neprskanog limuna firme ''Kotany''
To nekako i razumijem, ali putem tv. kada prikazuju pravljenje poslastica, pa tu, pred kamerom narendaju limunove kore. Vela havle - vela estagfirulah!
:shock: :-)
benmelegim
Posts: 1
Joined: 05/06/2021 13:36

#13 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by benmelegim »

Možete isprobati ovaj lijek. https://www.medicineclue.com/espumisan/
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#14 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by sedma_7 »

njonjica wrote: 15/01/2011 23:15
vertigo24 wrote:
belfy wrote:doktor? mislim, poslije operacije bi valjda trebala ici na redovne kontrole. o njima nista ne govoris. za ovakve savjete bjezi sa foruma doktorima i specijalistima. znam da te interesuju ista iskustcva, ali i ti "isti" su isli doktorima i specijalistima....
da...isla sam ja...ali mi ne znaju pomoci...ili nece...po njima ja sam medicinski zdrava osoba...a to sto je meni jetra postala masna i gusteraca uvecana ...to nije nista...kako kazu...ovo sa cim se ja patim godinu dana to njima nije bolest...to je njima stanje...koje nikad ne prolazi...zbog tog "stanja" ja nisam u stanju da setam a ne da radim...
ja doktorima idem mjesecima...nisu mi pomogli....ne znaju ili nece...a prije ce biti ovo drugo...
nisam ja ovu temu postavila da mi ljudi sa foruma postavljaju dijagnoze...mene kao sto si naveo u jednoj recenici interesuju iskustva...
sta mi drugo preostaje....???da mozda potrazim nekog vraca...samana???
takodjer sam operisala zuc (odnosno nemam je vise nikako) i nisam imala te probleme.

protiv povecane masnoce u krvi i u organizmu uopste pod uslovom da je zeludac u redu uraditi slijedece:

-250 gr persunovog lista i manji komad korijena i
-500 gr limuna sa korom
oprati dobro, izrezati na vece komade i staviti da se kuha u 1 l vode. Kad prokuha, kuhati jos 5 minuta, ohladiti i procijediti.
Piti svako jutro po 1 dl na prazan zeludac.
ja imam polipe na zuci, i obzirom na to, sta mislis da li bih smjela koristiti ovaj recept?
NoProgress6095
Posts: 9
Joined: 04/07/2021 17:13

#15 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by NoProgress6095 »

Ja sam imao ekstremnu nadutost od običnog žderanja u srednjoj. Jednom čak obnevidio u oba oka jednu minutu, mislio ostat ću slijep trajno.
Imao i anksioznost, tad sam i propao. Ali najgore od svega svaki dan žderao bobe, čokolade, keksove, kolače, jeo nenormalno.
Dakle ne smiješ svašta jesti. Manje hrane, zdravije, prirodnije, ukusnije, kvalitetnije, čišće. Probaj manje jesti, post, vježbe poput joge.
Imaš u knjizi Handbook of Nature Cure, vježbe joge za probavne organe, ali i hrana i ostale navike kakve smiješ i ne smiješ raditi.
Jednom zamalo nisam umro od žderanja, začepio mi se sav organizam, ne mogu ni israti se ni povratiti, skroz zaglavilo se sve. Pojeo 20 keksova ko nikad. Često bih bacao pola slatkiša u kantu za smeće jer bih kasno skontao "pa ne mogu ja ovo pojesti" i "neću više nikad". Naravno sutra bih kupio sve isto i opet pola pobacao. Htjeli mi naki momci zvati hitnu, ja reko ne treba, proči će ova muka. Stalno se srao u školi, čak nekad u tramvaju odjednom mi se sere, ja izletim u centru Sarajeva iza one omorike gdje prolaze tramvaji, molim se Bogu da me niko ne vidi. Proljev, nadutost, muka, podrigivanje, smrad iz želuca, neprobava, kiselina...to je sve od hrane. Prodavnice su odlično mjesto za kupovinu bolesti...osim ako paziš šta kupuješ i jedeš. Meni je dosada bila uzrok i anksioznosti i navike, jer nisam imao šta da radim pa reko odoh samo jesti.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#16 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by graue_maus »

:novine: :novine:
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#17 Re: EXTREMNA NADUTOST 24/7

Post by sedma_7 »

Sirova hrana doprinosi naduvanosti. soda je dobra da pokrene sve... znaci izbaci sirovo voce povrce itd
Post Reply