EXIT - DUBIOZA KOLEKTIV

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#76

Post by rei »

emmiirr wrote:Kada sam prije par dana postavio temu u kojoj sam pokusao na povuci paralelu izmedju Gorana Bregovica i Djordja Balasevica, da bi u roku nekoliko sati ta tema je bila obrisana.Smatram da je ovo dobar trenutak da se pokusam prisjetiti posta od prije nekoliko dana.

Tada sam pisao kako je jedan od ta dva umjetnika tokom agresije na BiH na koncertima u Beogradu pjevao "Slobodane tebi su mase odane , ko slusa duse prodane , kao ja", a drugi umjetnik je bio zaduzen za muziku u propagandistickom filmu pod direktnim pokroviteljstvom agresorske JNA.Jedan je srao kako su za rat u BiH krivi ludjaci i papci , a drugi je pjevao "Krivi smo mi!", jedan je poslije rata patio od "kurcobolje" naspram onoga sto se desavalo u Sarajevu, drugi je dosao u Sarajevo i odrzao dva humanitarna koncerta i sav prihod poklonio sarajevskoj djeci bez roditelja. Jedan je Sarajlije koji su ostali u ratu u svom gradu smatrao nerazumnim , drugi ih je smatrao herojima.Jedan je rodjeni Sarajlije, drugi to nije ,a obojica su "samo umjetnici"

Pozdrav,

ne moze se ni povuci paralela izmedju hinje brege i ovih ljudi i Balasevica.
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#77

Post by Stitch__ »

A ovo u Novom Sadu je komercijalizacija zločina
BINGO!!!
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#78

Post by dinash »

Alfons Kauders wrote:
dinash wrote:
Alfons Kauders wrote:Ako je Dubioza vec odlucila da nesto tako napravi, onda nisu ni trebali ici, 10. godisnjica Srebrenice, trebali su reci "ljudi kod nas je dan zalosti" i zdraaavo...

Uostalom nije mi jasno sta su htjeli postici - znali su da gdje su i kako vecina u toj sredini razmislja, znaju da su u NS na vlasti radikali, znaju sta se desilo sa plakata neki dan...
znaci ne talasaj?

-

mislim da je ok da su to napravili. isto kao kad bi recimo darkvud dab na svom koncertu u sarajevu oznacili dan bombardovanja beograda ili nesto slicno.

ja sam za umjetnicku provokaciju olvejz. ljudi na ovim prostorima moraju dozivjeti katarzu. prije ili kasnije.
Mislim da je to bilo suvisno. Zna se kakvi su.
ko? publika ili dubioza kolektiv?

i da mislim da je upravu onaj ko je prije napisao, nije problem to sto je dubioza napravila tu provokaciju, vec to kako je publika reagovala.
vallter
Posts: 18
Joined: 03/02/2004 00:00

#79

Post by vallter »

Image Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#80

Post by Saian »

2HD wrote:JA MISLIM DA JE KRAJNJA GLUPOST TO STO SU NAPRAVILI.Tamo vrlo dobro svi znaju sta su nam u Bosni napravili(razvalili i pobili..)tako da je Dubiozin postupak nepotreban.To je prije izazivanje Srpske mase sto je nepotrebno.Organizatori ih nisu zvali da bi oni predocavali zlocine iz Bosne vec da sviraju i pjevaju ! Mislim da su zatvorili vrata na EXITu ostalim bendovima iz BiH u buducnosti...Na kraju krajeva je8esh EXIT !

uh jarane ovo je toliko glupo da pochinje da boli :roll:

Politici nije mjesto na koncertima? pa onda ADF, R.A.T.M. ne bi bili odrzali nijedan, ma smijurija jucher sam bio na Koncertu M.I.A. (besplatan koncert na Campusu Univerziteta u okviru ljetnog festivala studentske organizacije) i koncert pochinje tako sto se na videozidu prikazuje press-konferencija koju drzhe Bush i Blair izrezana tako da najavljuju
M.(em)I.(aj) A.(ej) . I ovo je neka vrsta politichke poruke i naishla je na odobravanje, u ovom sluchaju niko nije bacao flashe. Dakle dosta seruckanja o tome kako nije prkladno mijeshati muziku i politiku.

bajdvej M.I.A. live je dozivljaj svirali su neke jaaaaaaaaake stvari koje nisu na albumu i evo zad'o sam se vec tri sata ih trazim po netu :D
2HD
Posts: 33
Joined: 24/11/2004 18:26
Location: tamo i ovamo

#81

Post by 2HD »

Ne
Last edited by 2HD on 12/03/2006 22:14, edited 1 time in total.
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#82

Post by irfan2 »

Saian wrote: Politici nije mjesto na koncertima? pa onda ADF, R.A.T.M. ne bi bili odrzali nijedan, ma smijurija jucher sam bio na Koncertu M.I.A. (besplatan koncert na Campusu Univerziteta u okviru ljetnog festivala studentske organizacije) i koncert pochinje tako sto se na videozidu prikazuje press-konferencija koju drzhe Bush i Blair izrezana tako da najavljuju
M.(em)I.(aj) A.(ej) . I ovo je neka vrsta politichke poruke i naishla je na odobravanje, u ovom sluchaju niko nije bacao flashe. Dakle dosta seruckanja o tome kako nije prkladno mijeshati muziku i politiku.

bajdvej M.I.A. live je dozivljaj svirali su neke jaaaaaaaaake stvari koje nisu na albumu i evo zad'o sam se vec tri sata ih trazim po netu :D
jel to ista ona M.I.A. koja je bila na djerdanu
kako to da nije propraceno u medijima niti na forumu....
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#83

Post by Saian »

irfan2 wrote:
Saian wrote: Politici nije mjesto na koncertima? pa onda ADF, R.A.T.M. ne bi bili odrzali nijedan, ma smijurija jucher sam bio na Koncertu M.I.A. (besplatan koncert na Campusu Univerziteta u okviru ljetnog festivala studentske organizacije) i koncert pochinje tako sto se na videozidu prikazuje press-konferencija koju drzhe Bush i Blair izrezana tako da najavljuju
M.(em)I.(aj) A.(ej) . I ovo je neka vrsta politichke poruke i naishla je na odobravanje, u ovom sluchaju niko nije bacao flashe. Dakle dosta seruckanja o tome kako nije prkladno mijeshati muziku i politiku.

bajdvej M.I.A. live je dozivljaj svirali su neke jaaaaaaaaake stvari koje nisu na albumu i evo zad'o sam se vec tri sata ih trazim po netu :D
jel to ista ona M.I.A. koja je bila na djerdanu
kako to da nije propraceno u medijima niti na forumu....

jeste ona mala (da dodam slatka, ima cura nesto drsko u nastupu :D) sa Ceylona ako se ne varam sto joj je tata poginuo borechi se na strani Tamilskih tigrova, al je Campus Univerziteta u Frakfurtu, i imash pravo ni ovdje se nije pojavila najava koncerta nigdje osim na plakatima koji su bili polijepljeni po gradu :D :D
dodger
Posts: 1
Joined: 11/06/2005 17:40

#84 Nacionalistički ispadi na festivalu exit

Post by dodger »

JADNOOOO!!! Kakvo Bosnian Kingdom!? Koja pravda? Šta glume ovi dubioza u kojem su oni filmu, da su pametni nebi napravili exsces ! KAKVI MORON1 ! Sad će samo moći širiti pravdu u okviru "cjelovite" BiH ! SVAKA ČAST!!!
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#85

Post by *Unreal* »

Svaka im chast...

"BRING THE CHETNIKH DOWN"
ChoNumb
Posts: 58
Joined: 28/04/2004 08:41
Contact:

#86 Re: Nacionalistički ispadi na festivalu exit

Post by ChoNumb »

dodger wrote:JADNOOOO!!! Kakvo Bosnian Kingdom!? Koja pravda? Šta glume ovi dubioza u kojem su oni filmu, da su pametni nebi napravili exsces ! KAKVI MORON1 ! Sad će samo moći širiti pravdu u okviru "cjelovite" BiH ! SVAKA ČAST!!!
:-D
hajde ti se vrati u svoj film i ostani tamo!
Orion
Posts: 42
Joined: 31/05/2005 21:50

#87

Post by Orion »

2HD wrote:JA MISLIM DA JE KRAJNJA GLUPOST TO STO SU NAPRAVILI.Tamo vrlo dobro svi znaju sta su nam u Bosni napravili(razvalili i pobili..)tako da je Dubiozin postupak nepotreban.To je prije izazivanje Srpske mase sto je nepotrebno.Organizatori ih nisu zvali da bi oni predocavali zlocine iz Bosne vec da sviraju i pjevaju ! Mislim da su zatvorili vrata na EXITu ostalim bendovima iz BiH u buducnosti...Na kraju krajeva je8esh EXIT !
pa ako napominjati na sav uzas koji se desio u BiH zatvara vrata BH bendovima na exitu, onda bh bendovi i ne treba da budu tamo.

sto se postupka tice, mislim da su trebali malo vise misliti na BOSANCE I HETRCEGOVCE koji su se u tom trenutku nasli tamo, u toj pro-cetnicki orjentiranoj masi.

nadam se da je na kraju sve zavrsilo kako treba.



i jos samo ovo- onaj ko kaze da umjetnost i politika nisu povezani, mozda bi malo vise trebao uciti i historiju umjetnosti i historiju civilizacije.


use your head
Orion
Posts: 42
Joined: 31/05/2005 21:50

#88 Re: Nacionalistički ispadi na festivalu exit

Post by Orion »

dodger wrote:JADNOOOO!!! Kakvo Bosnian Kingdom!? Koja pravda? Šta glume ovi dubioza u kojem su oni filmu, da su pametni nebi napravili exsces ! KAKVI MORON1 ! Sad će samo moći širiti pravdu u okviru "cjelovite" BiH ! SVAKA ČAST!!!
- tebi svaka cast sto si toliki karakter pa umjesto sto ces stati i reci- "da to je istina, to se desavalo"

ti sutiti, da ne bi uvrijedio one koji bi, da mogu, to opet ucinili.

jer normalan covjek, koji se ne poistovjecuje sa zlocincima, nikada se nece naci uvrijedjenim cinjenicom da se o zlocinu govori istina.
supertrip
Posts: 111
Joined: 13/07/2003 00:00
Location: Amsterdam & Barcelona
Contact:

#89 Re: Nacionalistički ispadi na festivalu exit

Post by supertrip »

dodger wrote:JADNOOOO!!! Kakvo Bosnian Kingdom!? Koja pravda? Šta glume ovi dubioza u kojem su oni filmu, da su pametni nebi napravili exsces ! KAKVI MORON1 ! Sad će samo moći širiti pravdu u okviru "cjelovite" BiH ! SVAKA ČAST!!!

CONCERT DATES:

10.06.2005
SPLIT (CRO)
Klub Kocka

11.06.2005
DUBROVNIK (CRO)
Klub Orlando

02.07.2005
BRATISLAVA (SK)
Topvar rock fest "Green Water"

04.07.2005
POPRAD (SK)

05.07.2005
PÉCS (HU)
Hard Rák Cafe

07.07.2005
NOVI SAD (SiCG)
Exit fest (Fusion stage)

09.07.2005
TOLMIN-Sotočje (SI)
6.Soča Reggae Riversplash fest

15.07.2005
BIHAĆ (BiH)
Coltan festival

16.07.2005
MURSKA SOBOTA (SI)
Te Mikka fest

06.08.2005
BALE VALLE-Pula (CRO)
Istria in Reggae fest

19.08.2005 BLED (SI)
Summer Brejk fest - Strelišče

02.09.2005
ZAGREB (CRO)
Šalata (MTV Adria party)

10.09.2005
LJUBLJANA (SI)
Križanke (MTV Adria party)

A i koncert na Eurosonic-u u NL je bio kick ass! Neko je spomenuo da Van Gogh prikaze snimke sa Kazana u Sarajevu... Zasto da ne, ako ih Dubioza ne pokaze prva. Oni su konstantno kritikovali i kritikuju BH vlast i mafiju, istina mora na vidjelo! BEZ ISTINE NA SVIM STRANAMA NEMA NAPRETKA! SAMO NAPRIJED.
Image
Produži dalje!
Posts: 82
Joined: 04/07/2005 22:45

#90 Re: Nacionalistički ispadi na festivalu exit

Post by Produži dalje! »

supertrip wrote:
dodger wrote:JADNOOOO!!! Kakvo Bosnian Kingdom!? Koja pravda? Šta glume ovi dubioza u kojem su oni filmu, da su pametni nebi napravili exsces ! KAKVI MORON1 ! Sad će samo moći širiti pravdu u okviru "cjelovite" BiH ! SVAKA ČAST!!!

CONCERT DATES:

10.06.2005
SPLIT (CRO)
Klub Kocka

11.06.2005
DUBROVNIK (CRO)
Klub Orlando

02.07.2005
BRATISLAVA (SK)
Topvar rock fest "Green Water"

04.07.2005
POPRAD (SK)

05.07.2005
PÉCS (HU)
Hard Rák Cafe

07.07.2005
NOVI SAD (SiCG)
Exit fest (Fusion stage)

09.07.2005
TOLMIN-Sotočje (SI)
6.Soča Reggae Riversplash fest

15.07.2005
BIHAĆ (BiH)
Coltan festival

16.07.2005
MURSKA SOBOTA (SI)
Te Mikka fest

06.08.2005
BALE VALLE-Pula (CRO)
Istria in Reggae fest

19.08.2005 BLED (SI)
Summer Brejk fest - Strelišče

02.09.2005
ZAGREB (CRO)
Šalata (MTV Adria party)

10.09.2005
LJUBLJANA (SI)
Križanke (MTV Adria party)

A i koncert na Eurosonic-u u NL je bio kick ass! Neko je spomenuo da Van Gogh prikaze snimke sa Kazana u Sarajevu... Zasto da ne, ako ih Dubioza ne pokaze prva. Oni su konstantno kritikovali i kritikuju BH vlast i mafiju, istina mora na vidjelo! BEZ ISTINE NA SVIM STRANAMA NEMA NAPRETKA! SAMO NAPRIJED.
Image


BEZ ISTINE NA SVIM STRANAMA NEMA NAPRETKA! SAMO NAPRIJED.

Potpisujem. Ja ovo pokušavam danima objasniti ali kada nekome neće da uđe ja tu ništa ne mogu.
buhtelj
Posts: 350
Joined: 13/02/2005 17:56

#91

Post by buhtelj »

Fakat ste prolupali.... na tom kurcevom Balkanu nisto ne prolazi bez SRANJA...pa kamo sve to VODI... zivite i Bosanci i Srbi u totalnom kurcu ne mozete preko grane, kronicno ste bez kesa...Vec i sami znate vase muke.

Kao sto je onaj kreten Bora rekao, kada bi imali sator velicine Balkana bi to definitvno bio najveci i najzanimljiviji cirkus na Svjetu...
Pored Bakanaca su na EXITu bili jos i ostali koji nemaju veze sa VASIM pizdarijama.
Ako ste se odlocili ziviti u MRAKU i jedni DRUGIMA jebavati MAJKU kao sto EDO MAAJKA kaze ostanite onda DOMA i ne ide van iz svog BRLOGA....o mu fuck ne kuzim vas fakat pola kurcaaaaa
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#92

Post by Prince »

BEZ ISTINE NA SVIM STRANAMA NEMA NAPRETKA! SAMO NAPRIJED.

Potpisujem. Ja ovo pokušavam danima objasniti ali kada nekome neće da uđe ja tu ništa ne mogu
Evo, hajmo početi od omjera ubijenih Srba i Bošnjaka. Slažeš li se?

Btw, Hercegovina je vijekovima bila dio Bosne, i jako je glupo tvoje razlikovanje Bosanca od Hercegovca.
lela-NG
Posts: 1
Joined: 10/07/2005 01:51
Location: Sarajevo

#93

Post by lela-NG »


Istina boli kakva je takva je...
Svaka im cast sto su imali hrabrosti da to urade, steta sto neko slicno nesto nije napravio na koncertu Dugmica..pa da se Brega i njemu slicni postide (ako znaju) :x
Produži dalje!
Posts: 82
Joined: 04/07/2005 22:45

#94

Post by Produži dalje! »

Prince wrote:
BEZ ISTINE NA SVIM STRANAMA NEMA NAPRETKA! SAMO NAPRIJED.

Potpisujem. Ja ovo pokušavam danima objasniti ali kada nekome neće da uđe ja tu ništa ne mogu
Evo, hajmo početi od omjera ubijenih Srba i Bošnjaka. Slažeš li se?

Btw, Hercegovina je vijekovima bila dio Bosne, i jako je glupo tvoje razlikovanje Bosanca od Hercegovca.

Hercegovina je možda bila nekada dio Bosnea sada je dio naziva države Bosne i Hercegovine i nije nikakva pokrajina ili regija Bosne i tačno posebna jeste i razlikujemo se u govoru i ponašanju prihvatao ti to ili ne.

U jednom članku iz 1946. sam pronašao natpis : "Glavni grad Hercegovine Mostar".

Ja ne licitiram žrtvama.

Po tebi znači pravo na žrtvu imaju samo oni što su najviše stradali a ostale ko šljivi je li tako. Uostalom ja s tobom nemam o čemu raspravljati jer sam dosad toliko puta ponovio svoj stav. Evo recimo ovako kazne se svi zločinci koji su počinili zločin nad Bošnjacima a oni zločini nad druga dva naroda se prešućuju i ne kažnjavaju i ti očekuješ da bi na taj način moglo doći do pomirenja. Za mene su žrtve i 50 i 500 i 5000 ljudi ali ti to ne kontaš ili nećeš da skontaš.
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#95

Post by Prince »

Oprosti liberalni Srbine, ali nije isto pobiti 100 ili 1.000 ljudi, o tome ti ja pričam.
Ne mogu se stvari izjednačavati, a to je ono čemu vi težite, priči u stilu "svi su krivi". Jesmo svi krivi, ali neki više, neki manje, neki najviše.
I neka se sudi svim zločincima, i ja sam za to, ali ne smije se isti prostor posvećivati svima, naveo sam ti i zašto. U brojkama nije mala distinkcija.
Nije istina da se i naši i hrvatski zločinci ne kažnjavaju. Bošnjački optuženici su se svi predali, a sjeti se koja dva srpska zločinca to vjerovatno neće nikada uraditi.
Sjetih se jedne izreke, "Bože me sačuvaj hrvatske kulture i srpskog junaštva".

Glede ponašanja Hercegovaca, Krajišnici se najrazličitije ponašaju, pa se država ne zove "Bosna i Krajina", što bi bilo jednako glupo kao "Bosna i Hercegovina". Imaju i oni različit naglasak, i mnogo razlika sa ostatkom Bosne.
Produži dalje!
Posts: 82
Joined: 04/07/2005 22:45

#96

Post by Produži dalje! »

Prince wrote:Oprosti liberalni Srbine, ali nije isto pobiti 100 ili 1.000 ljudi, o tome ti ja pričam.
Ne mogu se stvari izjednačavati, a to je ono čemu vi težite, priči u stilu "svi su krivi". Jesmo svi krivi, ali neki više, neki manje, neki najviše.
I neka se sudi svim zločincima, i ja sam za to, ali ne smije se isti prostor posvećivati svima, naveo sam ti i zašto. U brojkama nije mala distinkcija.
Nije istina da se i naši i hrvatski zločinci ne kažnjavaju. Bošnjački optuženici su se svi predali, a sjeti se koja dva srpska zločinca to vjerovatno neće nikada uraditi.
Sjetih se jedne izreke, "Bože me sačuvaj hrvatske kulture i srpskog junaštva".

Glede ponašanja Hercegovaca, Krajišnici se najrazličitije ponašaju, pa se država ne zove "Bosna i Krajina", što bi bilo jednako glupo kao "Bosna i Hercegovina". Imaju i oni različit naglasak, i mnogo razlika sa ostatkom Bosne.
Svi jesu krivi i to što kažeš neki manje neki više ali su svi krivi jer su zločini činjeni na sve tri strane.

Što se tiče EXIT-a to ipak nije mjesto za marketing zločina jer svih 7.5 miliona ljudi nije krivo za zločin i jednostavno dokle više nabijanje na nos kolektivizacije zločina a to je ono što se desilo u Novom Sadu. U tom Novom Sadu ima ljudi koji su protjerani iz BiH. Možda su članovi Dubioze imali drugačije namjere ali su zajebali stvar posebno jer sutra u ponoć planirana je šutnja povodom genocida u Srebrenici i bojim se da ne dođe do incidenta zbog ispada grupe Dubioza Kolektiv. Šta misliš da li bi srbijanski bend Van Gogh trebao slično uraditi u Sarajevu ili Zenici? Da se barem oda počast i srpskim žrtvama u ratu. Ne bi prošlo bez incidenta zato što narodi u BiH nemaju razumijevanja kada je riječ o žrtvama iz drugih naroda. Uvijek im sljedeća rečenica počinje sa "Ali i oni su nama". Kao da gledam sada će me okriviti da izjednačavam žrtve.


Što se Hercegovine tiče ja sam HERCEGOVAC pripadnik etničke grupe Srbi a Bosanac nikada neću biti jer se ne osjećam tako.
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#97

Post by AenemA »

Bosna opet kraljevina :D
supertrip
Posts: 111
Joined: 13/07/2003 00:00
Location: Amsterdam & Barcelona
Contact:

#98

Post by supertrip »

Produži dalje! wrote:[quote="Šta misliš da li bi srbijanski bend Van Gogh trebao slično uraditi u Sarajevu ili Zenici?
Mislim da bi trebalo, gdje god je pocinjen ijedan zlocin, i TREBA pricati o tome sve dok i zadnji zlocinac nije priveden pravdi. Vec 10 godina nema napretka, jer niko na Balkanu nije Willy Brandt pa da kaze, jesmo, zao nam je.
Osim toga neko pita je li isto ubiti 100 ili 10000 ljudi, u sustini je isto, zar nije?
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#99

Post by No_Comment »

supertrip wrote:
Produži dalje! wrote:[quote="Šta misliš da li bi srbijanski bend Van Gogh trebao slično uraditi u Sarajevu ili Zenici?
Mislim da bi trebalo, gdje god je pocinjen ijedan zlocin, i TREBA pricati o tome sve dok i zadnji zlocinac nije priveden pravdi. Vec 10 godina nema napretka, jer niko na Balkanu nije Willy Brandt pa da kaze, jesmo, zao nam je.
Osim toga neko pita je li isto ubiti 100 ili 10000 ljudi, u sustini je isto, zar nije?
Samo shto ta tvoja sushtina nepravi razliku izmedju pojedinacnih zlocina nad Bosanskim Srbima i drzavno organiziranoga genocida i zlocina nad Boshnjacima planetarnih razmjera...od strane drzave Srbije...

!
supertrip
Posts: 111
Joined: 13/07/2003 00:00
Location: Amsterdam & Barcelona
Contact:

#100

Post by supertrip »

Ma nije tacno, pogresno si me razumio, ja sam zelio reci da nijedan zlocin ne bi trebao proci nekaznjeno. Sto se Dubioze tice, ne vidim nista lose sto su iskoristili svoje pravo na slobodu govora, pogotovo se uklopilo poslije "we can not forgive".
Post Reply